Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Olšové šištičky

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Olšové šištičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 16:03 - Re: Maq
Maq napsal: A Ty sám jsi dokládal, jak umíš udělat velmi kyselou vodu s maličkou vodivostí, právě díky tomu, že neokyseluješ minerálními kyselinami, ale přírodními výluhy. (Vlastně totéž co říká DavFM.)
A teď píšeš o 1200 µS/cm... to musela být v nějakém ohledu odlišná situace, ne?


Čo si ja pamätám,tak takto som to vtedy nepísal.Na takú kyslú vodu s minimálnou vodivosťou používam iontomeniče,nie výluhy.(vtedy sme tuším preberali môj odchov L052 www.youtube.com/… ) Výluhy používam ale nie v súvislosti s úpravou vývojovej vody pre poter.Výluhy pridávam do akvárií,tam kde to uznám s ohľadom na osádku za vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 00:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DavFM
nejen vodivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 00:04 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
No některá rašelina naopak celkem slušně vodivost snižuje, to jen tak na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 00:00 Maq Re: Prašan
Ale Prašane, vždyť o tom jsme před časem diskutovali. A tam nám někdo (byl to Acinonyx?) vysvětlil, že huminy a taniny ovlivní vodivost relativně málo. Je to proto, že jejich molekuly jsou obrovské, ale funkčních skupin mají jen pár. Takže nižší hustota náboje, a tedy nižší vodivost.
A Ty sám jsi dokládal, jak umíš udělat velmi kyselou vodu s maličkou vodivostí, právě díky tomu, že neokyseluješ minerálními kyselinami, ale přírodními výluhy. (Vlastně totéž co říká DavFM.)
A teď píšeš o 1200 µS/cm... to musela být v nějakém ohledu odlišná situace, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 23:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Ty gupky tam byly dány večer a prakticky z nouze, vytáhl jsem je z akvárka, kde se mi vytřeli pancíci a nechtělo se mi jikry sbírat. Ráno jsem měl v úmyslu je převézt jinam. Tahle populace gupek byla tak maximálněz Moskvy, od nějakého filigrána :-) Nějak se živorodkama nezabývám a ty gupky jsou zajížděcí ryby. Nelámu si s nima nijak hlavu a když překážejí, tak je dám do prvního akvárka, kde je zrovna místo.
Samozřejmě mě to mrzelo, ale co už. Alespoň další zkušenost.

Btw, vývar z šišek mi vodivost nikterak dramaticky nezvedá, tak o 5-10µS/cm a to už je voda fakt celkem černá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 23:20 - Re: DavFM
500 - 600 vodivosť v Nemecku,nedivím sa.Výluhy zvyšujú vodivosť.V jednom akvárku som sám mal vodivosť dokonca 1200.To však neznamená,že som v ňom mal i tvrdú vodu. ;-) A práve v tom je pes zakopaný.
Trocha sa čudujem,že si do takej vody dal gupky.Predsa len niektoré populácie gupiek sú i z brakických vôd.Bolo spomenuté,že práve preto majú račej vyššie ph a alkalickejšiu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 23:17 Muž kofejn [963] Re: DavFM
Bacha na vývar ze šišek, výluh je bezpečný. Co se mi povedlo s vývarem sedmi šišek v 0.3l je tu ve vlákně 26.5.2013. Ale člověk si to aspoň zapamatuje. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2018 19:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Ano, nějak takhle si to vysvětluju i já a napsal jsem to v mém prvním postu. Jsou ryby, které si v tom lebedí a jsou ryby, které to snášejí špatně a proto je třeba s tímto opatrně a s mírou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.10.2018 19:22 Maq Re: Prašan, DavFM
Taniny nejsou zcela nevinné látky, za určitých okolností můžou škodit a zabíjet. Působí adstrigentně, tzn. stahují cévy, a srážejí bílkoviny. Tím působí proti mikrobům, protože jim ničí extracelulární enzymy (to jsou taky proteiny).
Takže taková neonka si řekne "jupí, to je skvělá voda na tření", a má pravdu, protože v tom míň plesniví jikry. Apisty totéž, a ještě to do jisté míry chrání před mikrobiálními nákazami i dospělé.
Ale srážení bílkovin a stahování cév může zabít. Neonky a apisty jsou na to adaptované. Gupky asi moc ne, protože pocházejí z vod s vysokou mineralizací a pH, a tam se taniny a huminy chovají jinak, neutralizuje je to svým způsobem. A obzvlášť když ty gupky náhle padly do takového black horroru, tak... co já vím, třeba jim to stáhlo žaberní kapiláry a udusily se... to už spekuluji, nejsem fyziolog. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 18:57 HPetr Re: grunda
Já louhuji šištičky v košíčku na kytky zavěšeném tak, aby byl okraj nad hladinou v rohu nad molitanovým filtrem. Ze začátku by se rozplavaly jinak po akvariu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 18:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Ze 3° tvrdosti do 1°? No podle mě skoro nic. Když si vezu ryby z Plzně nebo z Německa, tak tam je běžně vodivost 500-600µS/cm a jdou do těch 120 µS/cm. Alty, terči, pancíci a naprosto v pohodě. Takže se mi nezdá, že taková změna gupku zabije. Taktéž běžně vylovím neonku ze společenského akva s těma 120µS/cm a hodím ji do vody, co má vodivost 5-10µS/cm. Nejen že ji to nic neudělá, ona se naopak přes noc ještě i vytře.To stejné apistogrammy.

Opravdu si spíš myslím, že jim vadil ten šiškovývar, u těch Wilhelmek toho mívám hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2018 18:02 - Re: DavFM
OT: z vodivosti 120 do vodivosti 30? Mne to teda príde ako dosť veľký skok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 14:20 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Prašan
Fakt nevím, proč ty gupky padly. Ale žádná velká změna ani tvrdosti ani pH se nekonala. Už si nepamatuju odkud jsem je vylovil, ale v žádném akva nemám pH nad 6,5 a vodivost nad 120 µS/cm. U těch apistogramm mohlo být tak kolem 5,8-6 pH a vodivost 30-40µS. Ale bylo tam fakt hodně šiškového vývaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2018 23:14 - Re: DavFM
Gupky aspoň u mňa majú radi vyššie pH.Voda s výluhom má často ph nízke a vyššiu vodivosť.Gupky mohla položiť náhla zmena podmienok - osmotický šok - udusili sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.10.2018 20:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Strakááč
No obávám se, že všechno se dá přehnat. Taniny stahují cévy, ryby rychlejí dýchají, někde bude přiměřená hranice.
V jednom akváriu s černou vodou mi chcíply gupky prakticky přes noc. Jenom jsem si je tam odložil s tím, že druhý den půjdou jinam. Přitom neonky a apistogrammy si v tomhle spokojeně vegetí. O Taeniacara candidi se taky říka, že black water jim zkracuje život.

Takže, není to pro všechny ryby a chce to dávkovat s rozumem.

PS:ani v těch černých řekách není ta voda až tak tmavá, když se to dá do sklenice či akvária na fotografování, tak ta voda je jen lehce nažloutlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 20:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Strakááč
já jsem louhoval, akva bylo hodně zarosté a odkalování bylo peklo i bez listí a šišek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 16:03 - Re: Strakááč
Kopec rybičiek čo máme v akváriách je z menších prítokov,kde je rýchle prúdenie vody.Čiže ak neberiem vyslovene v úvahu Black Water ako je napr.Quebrada Yanayacu,tak je voda skoro všade na pohľad číra.Výluhy a niektoré látky z nich prítomné samozrejme sú.
I terče nežijú len v oblastiach kde je spomenutá silne jantárová voda.
Okrem iného luhovať rašelinu má zmysel,nakoľko tá sa všade nachádza.Voda pri dažďoch stúpa a zaplavuje brehy - pravidelne.Takže sa neluhujú len listy,konáre ale i rašelina,kvety či plody prítomnej vegetácie.Nesmieme opomenúť rôzny uhynutý hmyz a podobne.
Osobe rád hádžem do akvárií - chystaných výluhov i semienka a listy Jelše,kvety Ibišteku či Morušové listy a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 15:44 - Re: PitrisekFJR
Má to vôbec účinok, ak máš vo filtrácii Purigen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 15:01 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: grunda
Výluh neleju.. louhuju radši rovnou v celým akvariu a jednou za měsíc, dva to vyměnim... dávám loihovat zatím jen zetlelý listy dubu a dolejvám torben, dávám listy mandlovniku, hážu sisky.. asi tak dvacet na 240l
počty moc nehrotim... barva jak jantar... dle mě se to úplně prehnat nedá.. v domovině mají vodu hrozně žlutou.. a to, co my si většinou přibarvujem, je slabej odvar :)
Ryby by na to určitě neměly nijak špatně reagovat...
Louhovat listy mi přijde přirozený možná skoro víc jak louhovat raselinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:49 grunda – výluh
mě se osvědčila kombinace - šišky, rašelina, listy mandlovníku - velká nádoba, vzduchování a nahoru pistii - kvůli dusíku, nechat uležet měsíc a hurá do akva :-D terčovci si chrochtali :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   22.10.2018 08:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Papik
Musíš počkat až zhnědnou a hlavně až ztratí semínka jinak budeš mít v akváriu dost bordelu. Letošní počasí bez deště tomu moc nepřispívá. Takže listopad prosinec a někdo je sbírá až po novém roce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 08:25 Muž PitrisekFJR [0] - TerčeRe: Honza_B
Mam ve filtru purigen, pridal jsem i sisticky, obcas dodavam torben a ano, na dlouhotrvajici barvu muzes zapomenout. Vysledek nejaky je, ale nikterak markantni. Daval jsem 15 sisek na 400 l. Pri vymene vody jeste davam 75 ml torbenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 07:58 Muž Papik [617] Re: HPetr
Zatím jsou ještě z větší části zelené, netušíš, kdy bývají obvykle zralé ke sběru?

Zkoušel jsem dát do sklenice s čistou vodou jednu loňskou a jednu letošní, nezralou. Obě jsou utržené ze stejného stromu. Loňská se za cca hodinu potopila a za další čas už bylo vidět rozdíl v barvě vody.

Letošní zatím stále plave na hladině a voda je čístě bílá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 17:17 Maq Re: Honza_B
Dá se to očekávat. Ale Purigen je tak trochu velká neznámá, takže nabeton to budeme vědět, až to vyzkoušíš a ohlásíš světu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 17:10 Muž Honza_B [24] – šišky a purigen
zdravím, poslední probírané téma mě přimělo, že bych si rád bych ověřil hypotézu - pokud použiji šištičky s purigenem ve filtru, tak můžu taky na nějaké zabarvení zapomenout že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 09:11 Maq Re: HPetr
Chtěl jsem tím říct, že olšové šišky dodají něco jiného, než rašelina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2018 08:29 Muž dudak [1885] Re: Peťule
vyndej ten nitrax a uvidíš, podle mě to dělá on
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 06:25 Žena Peťule [3] Re: Strakááč
Prave ze protrepala. Nejdriv se udelal takovy zvlastni zakal, potom byla voda krasne nahnedla a dalsi den uz úplně cira.. V tom pripade ho asi zlikviduje filtrace, jinak si to nedokazu vysvetlit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 06:23 Žena Peťule [3] Re: NHKG
Maam tam klasicke houby, cirax a nitrax a vatu. Uhli zadne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 00:55 HPetr Re: Maq
Tady ale přece nejde o barvu, ale o výluh. Před komercionalizací a benzínem z 2,00 Kč jezdili pražáci s kaistry pro vodu k nám (Teplice). Voda z kohoutku a kdo byl pro lepší, tak potoky v Krušných horách na rašelištích. Neonky se třely jak bláznivý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 23:17 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Re: Peťule
A protřepala jsi ho? Mohla se ta dávka sama snížit, že si to sedlo..
Jinak já leju torben od oka.. naklopim flašku a když je to málo, tak druhej den přidám.. :) ale většinou to dám napoprvý
před výměnou vody ale mám stejně vodu o dost světlejší, za dva tejdny mi to dokázalo ze žlutý vyčistit na skoro čirou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 23:00 - Re: Peťule
Ak máš vo filtrácii aktívne uhlie,tak môžeš Torbenu naliať i 2 litre a voda sa ti nezafarbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:53 Maq Re: Peťule, HPetr
V kyselé vodě huminové látky barví míň.

HPetr napsal: Je podzim a budou zrát a otevírat se šištičky olší. ... Ve správný čas se dá nasbírat na roky dopředu a zadara.
Není hnědá jako hnědá. Taniny a huminy jsou dvě odlišné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2018 22:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Peťule
Nemáš ve filtru nějaké speciální náplně (pohlcovače dusikatých látek a podobně)?
Pokud se ti zbarvení zdá slabé, nalij Torbenu dvojnásobek doporučené dávky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:04 Žena Peťule [3] Re: HPetr
No.. radeji jsem to nejdriv chtela zkusit touto cestou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:03 HPetr Re: HPetr
Jinak, koukal jsem se na Dřísy. Samej rybník okolo. Tam bude olší "Slováci prominou" neúrekom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2018 22:00 HPetr Re: Peťule
Díval jsem se na ceny přípravku. Je to neúnosné. Je podzim a budou zrát a otevírat se šištičky olší. Zadarmo se dá podívat na internet jak vypadá olše a plody. Ve správný čas se dá nasbírat na roky dopředu a zadara. Jen tom chce místo do obchodu, chodit do přírody okolo vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 21:49 Žena Peťule [3]
Uplne si nejsem jista, jestli muj dotaz patri sem, tak se kdyztak omlouvam.. Zacala jsem pouzivat Torben, dodrzuji presne davkovani, nicmene voda je porad uplne cira bez jantaroveho nadechu, jak kdybych ho tam vubec nedala. Nevite, cim to muze byt? Dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 19:18 R Muž romant [27987]
Tomu kdo používá listy a šišky stylem "četl jsem to na internetu", bych doporučil začínat s výluhem, tedy oním zde zmíněným komerčním Torbenem. Když už přímé použití šišek, tak dávkovat přímo do akva 4 šištice na 100 litrů vody a nechat pozvolna to prospěšné uvolňovat v akva vodě a až se úplně rozpadnou, dávkovat znovu, toť můj názor na danou věc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2018 18:14 Muž liborass [174]
Ono se to vyvařuje a tím se dělá výluh, který se pak leje do akva stejně jako torben...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 17:58 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: bobik0cz
Níž jsem četl i něco o vyvařování.. :) tak ta hodinka v kyblu snad nic neudělá. Jinak z toho kýblu jsem to stejně pro začátek dolil něco do akva, než přijde torben :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 15:29 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Strakááč
To neděláš dobře Vladímire stou šiškou :-P Vylouhuješ si ty potřebné kyseliny a třísloviny :-P Měl jsi to jen proplachnout, když už jsi to chtěl máchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 10:49 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: jarda62
Fotka k příspěvku Já je všechny jen rychle hodil do kýble aby z toho vyplaval případnej bordel.. a takhle žlutý to bylo za minutu :))
Já je sbíral hlavně ze stromu.. asi tak třičtvrtě sisek.. čtvrtka je ze země..
:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 08:53 Jarda62 Re: Strakááč
Není šiška jako šiška, i na stromě se dají nalézt rok i dva staré šišky, které svou schopnost díky proplachování (dešťů) stracejí, časem to poznáš, které barví moc a které málo. Doporučuje se dávat jednu na 10L ale to taky není přesné. Takže pomalu s tím, ale nevím o žádných následcích, když se to přežene. Mým rybám se ještě při jejich použití nikdy nestalo nic negativniho, ba naopak.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 08:48 Muž dudak [1885] Re: Strakááč
tohle je moc, dávej postupně a uvidíš, podle mě i půlka ti to obarví tak, že přes to skoro neuvidíš. Ty šišky se mi ale moc nelíbí, nesbíral jsi to ze země? ale uvidíš, šišky ze země nebo nevysemeněné rády ve vodě plesniví. Já je dávám nejčastěji do komory filtru, aby se daly případně dobře vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 08:32 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvku Kolik jich tam mám dát?
3litry torbenu a 20g listů mandlovniku mám objednáno..
Dneska jsem nasbiral ty sisky a nevím kolik jim tam dát nebo je to fuk?:)
Bude tohle stačit??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 12:45 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Maq
Já už si tam dusičnany leju ve zdrojové vodě, která má mimo jiné pH 6,2. A v akva mám dusičnanů míň než ve zdroji (podle mě i pH, potřebuju jiný test, který neměří až od pH 6,2 hmm ), takže se s nimi něco děje, dusitany žádné, zbytek nevím.
Vzhledem ke vstupní vodě to úplně drasticky (třeba na 5) okyselovat nechci. Hlavně, aby byl systém stabilní a tak nějak blbuvzdorný. To už je na jiné vlákno... stejně jako můj zájem o to, jaká hladina vyloženě NO3 (na základě podložených dat) opravdu negativně ovlivňuje ryby, zda to nejsou spíš ty látky okolo.

Clearwater by měl být nějaký anex. nevěřila bych mu, nebýt Surpan blogu a vlastního pozorování.
Black Water jsem hledala asi v 5 shopech, kde CW nabízejí, a není nikde. Časem snad seženu a vyměním, do základu koupím obyč.

už opravdu OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 11:02 Maq Re: Nicky
Nevím co dělá a jak funguje Clearwater, ale při nízkém pH se dusičnany zřejmě ani tvořit nebudou a všechen dusík zůstane v amonné formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 10:56 Muž dudak [1885] Re: Nicky
Pochybuji, že najdete buk s loňským suchým listím, buk se sbírá na podzim, ale dub má často listí až do jara. Sbírat staré listí ze země moc nedoporučuji. Jak dlouho listí ve vodě vydrží záleží hodně na pH, v hodně kyselé vodě probíhá rozklad velmi pomalu. Spaření je přelití horkou vodou, někdy i chvilku povařím, ale i když nesparujete, listí klesne během několika dnů.

Clearwater BlackWater je novinka, že je momentálně vyprodaný se není co divit. Můžete zkusit poptat na stránkách discusfood.cz , tam ještě nedávno byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2018 09:00 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Maq
Ahoj,
děkuji všem. Clearwater black water jsem již nenašla - možná se zas nevyrábí. Oni prý upravili tu původní receptu, takže Clearwater Klasik neodčerpá všechny dusičnany, ale zbyde pro rostlinky. Možná je to s tím zbarvením stejné. Mám ho ve velkém akva a jsem s ním spokojená. Dusičnany šly dolů a voda má trochu nádech od olšových větví, ale na pohled vypadá pěkně čistě.


RO nejspíš uděláme v blízké době, pod kuchyňský dřez.

Ale co jsem četla vyjádření jednoho pána, co odchoval Vaillanty, tak krom tření jim prý vyhovuje běžná voda. A když jsem hledala na internetu videa, jedna (tuším Švédka) je chová, měla tam tření Vaillantů a taky hora lupení.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Nedalo by mi to spát, kdybych se nepokusila...

Pár zajímavých videjí:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
a čtivo:
www.practicalfishkeeping.co.uk/…

Určitě čím víc lidí se pokusí, tím větší je šance.

Otázka je, vzhledem k tomu, v čem v přírodě žijí, co je konkrétně ta "velmi čistá" voda.

Dneska půjdu na to lupení, snad najdu buk. Spařit znamená zalít horkou vodou, nebo nechat nad párou (napařovák na knedlíky)? Rašelina se překapává přes kávový filtr?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 33142x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7519-olsove-sisticky?od=101