Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2023 21:04 Muž Uwe.T [34] Re: Beastie
Jsem ze staré školy, takže kromě filtru mám v akva i vzduchování, filtr je tetra tec 800 a běží naprosto potichu a pro vzduchování jsme vybíral motor podle testů na hluk, zvítězil eheim 100, není ani po letech provozu vůbec slyšet, jediný hluk je od bublin z kamene.
Co takovýhle tichý motor a klasický bublifuk s akvacitem ?
Kamarádka má tuhle sestavu v krevetkáriu a je spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 15:33 Žena Beastie [314] Re: Redsnake
Já jsem si o sobě myslela, že mi hluk nevadí, ale mám teď akva vedle pracovního stolu a je to teda sranda no. Filtr jsem vyměnila za motorek sera co jsem tu měla ve skříni, možná ale budu muset koupit něco jiného, jinak se tu u toho zblázním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 11:11 Muž Redsnake [52] Re: Beastie
Pouzivam jej v takove te externi porodnicce ktera se zavesi na hranu akvaria a pres prepad tam zenu tim piezo motorkem vodu. Funguje to, prutok je malicky ale to mi nevadi. Je tissi nez klasicke vzduchovaci motorky ale za neslysny bych jej neoznacil. Ale ja jsem na hluk dost precitlively..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 09:52 Muž Sha [500] Re: Beastie
Víc než vzduchování nejspíš nezvládne. Zkuste tedy akvárium provozovat bez filtru jen s motorkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2023 09:24 Žena Beastie [314] Re: Nessino
Vida, tak to si tu nevědomky už dva měsíce provozuju akvárium bez filtru :)) Slouží tenhle motorek jen jako vzduchování, takže mám vytáhnout ten molitan a nechat tam jen hadičku a možná tedy kamínek? Takhle se má používat?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 21:06 Muž Nessino [51] Re: Beastie
Mám ho a bublifuk netáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 16:31 Muž Sha [500] Re: Beastie
Podle specifikace Invital je objem 0,3 l/min. Tenhle výrobek proudění bublifukem nezpůsobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 15:50 Žena Beastie [314]
Má někdo zkušenosti s INVITAL Piezoelektrický miniaturní vzduchovací motorek ?
Jako fakticky je to naprosto tiché, ale používám to jako bublifuk a mám trochu obavy o tom, jaký objem to dá, protože to nehýbe moc s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 14:38 Muž Lojza007 [1175] Re: blacks
Pokud nevadí trošku vyšší hlučnost oproti Tetře, tak nejlepší volba bude ten Eheim Classic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 14:21 Muž Nessino [51] Re: Sha
Nebo Fluval 107 palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 13:53 Muž Sha [500] Re: blacks
Abych vám zjednodušil výběr, můžete vzít v potaz i Tetra EX 400. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2023 13:45 Muž blacks [0]
Take vybiram neco externiho do 36litru, misto puvodniho aquaelu pat mini, osazeni jen zivorodky a ty nejsou zrovna uplne cistotne a i pres upravenou rampu s 2X biofiltrem, to uz nestiha po 14 dnech.
Oase 60 nema uplne nejlepsi recenze, Sunsun 603B nekdo hani nekdo chvali. JBL402 me prijde uz moc velky kanon na vrabce a Eheim 2211 je lety osvedceny.
Ted babo rad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2022 19:55 Muž skornis [0] Re: ajajak
Můžu se zeptat, jestli máš tento filtr ve výšce akvária nebo pod? Vybírám si externí filtr do 30L, ale chci ho dát na zem za skříň vysokou 108cm. Bojím se, že Oase FiltoSmart 60 není na toto umístění konstruován. Proto váhám spíš nad Oase FiltoSmart 100. Díky za případnou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 17:05 Muž Daniell [38] Re: trouba
Já mám teda taky Aquael Pat mini v AQ 37 litrů a zatím jede fajn -- ano, nečistoty na něm jsou zachyceny - je to holt filtr nečistot - průtok mám nastavený na polovinu a stále krásně čeří hladinu a po odkalování nebo výměně vody, kdy se mírně rozvíří nečistoty, vyčistí vodu do průhledna za dvě - tři hodinky :-) .. moje zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 09:10 Muž Jozef [311] Re: trouba
Nebude ten molitan moc jemný? Predávajú naň aj hrubší. Vyskúšať PPI10 prípadne PPI20...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 07:22 Muž Lojza007 [1175] Re: trouba
Já jsem ho čistil v trošku menším akváriu asi po dvou měsících. Bylo to spíš kvůli tomu, že mi ho porostla řasokoule, než že by se úplně ucpal.
Zkusil bych vyřešit to množství odpadu, čistit po dvou týdnech je fakt hodně a myslím si, že podobný problém bude mít brzy i jakýkoliv jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2022 22:15 Muž trouba [2] Re: zervajs
no mam ho otevreny naplno a je pokrytý celkem různými necitoty z akvaria. a postupne se prutok snizuje mi prijde. zkusil jsem nechat 14 dnů a pak jsem v misce s akvarijni vodou trochu vymachal. bordelu bylo ve vode opravdu hromadu. dalsi hromadu jsem zvyril v akvariu jak jsem kostku vyndaval. az na toto jsem s vodou spokojeny, ryby taky myslim prosperujou. ale ta anabaze s čištěním mi trochu štve, ze akvarium zaneradim...proto jsem premyslel o externim filtru ze to nejhorsi se odehrava mimo akvarium..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2022 21:55 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: trouba
Po týdnu zanešen? Tomu se těžko věří...ale je to vaše akvárium :-)
No čerpací hlavu a molitanovou kostku...ale zabere místo ...
Tento by vlezl má hadice 16(obě)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2022 21:15 Muž trouba [2]
Fotka k příspěvku Prosim o doporučení filtru do akvaria. Zatim mám Aquel pat mini, ale po týdnu když se molitan zanese uz je proud celkem nízký. Navic každotýdenní cisteni molitanu mi prijde jako zbytecny zasah do akvaria. Klidne bych zkusil externí, ale mám na akvarium kryt který bych chtěl nechat a vzadu v něm je úplně vpravo jen jeden obdelnikovy otvor 5x3cm pro kabeláž. Nemám představu, zda by tudy šly vést sací i výpustná hadice. Sací rovnou dolu a výpustná někam do boku po délce akvariaa.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 10:23 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
Filtr mám a když jsem nasadil větší molitan velmi se zpomalil průtok. Jinak s originálem ve 40L akváriu jsem každý max. týden pral. Jinak tichý ale do ložnice za mně nepoužitelný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 09:57 Muž Lojza007 [1175] Re: Lojza007
Posílám své prozatímní řešení. Na zkoušku jsem pořídil AquaEL Pat mini. V podstatě je to čerpací hlava, není problém nasadit jakýkoliv jiný molitan než od nich, pasuje i molitan z bublifuku od JK. Je krásně kompaktní. Měl jsem strach z hlučnosti a výkonu, v nějaké recenzi jsem četl, že když se úplně přiškrtí, začne být dost hlučný, to se naštěstí nestalo, je krásně tichý, nakonec jsem trochu výkonu přidal, díky difusoru jsem proud nasměřoval na hladinu, takže nad filtrem to trochu vlní a hýbe to s celou hladinou, ale pod hladinou je klid a žádný veletoče. V případě potřeby jde přidat i vzduchování a pokud by měl někdo touho tam mít rozstřikovací rampu, AquaEL ji dělá asi za stovku.
Uvidíme, jak si povede dál, zatím dobrý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 22:03 Silviebaris Re: Lojza007
Pošleš spolubydlíci na houby.. :-D
Já to taky nezapínam pravidelné,třeba chvíli ráno a odpoledne,jen na pár hodin..jen provzdušnit vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 21:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Lojza007
Proč ani přes den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 21:28 Muž Lojza007 [1175] Re: Silviebaris
Mám obavy, že vzduchování neprojde ani přes den. Pořád přemýšlím, jak to udělat, ale nic mě nenapadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 15:57 Silviebaris Re: Lojza007
A kdyby jsi použil jen vzduchovací kaminek a na noc vypinal,mám to tak v tý kouli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2022 15:22 Muž Lojza007 [1175]
Co byste mi doporučili ke krevetkám? Jedná se o kostku 30x30x35, možná časem vyměním za obdobu od Dennerle, kde se mně strašně líbí ty zakulacený rohy. Teď tam mám Eheim Biopower 160, ale ten je zbytečně velký a strašně silný, dokud se nepřicpe a naopak časem se přicpe moc a nehoní vodu vůbec. Nechci to úplně bez proudění a současně bych rád co nejmenší hluk. Tím pádem se asi nebude hodit bublifuk, místo toho se nabízí nějaká malá čerpací hlava s molitanem, ale kterou pořídit? Nebo máte nějaký lepší návrh řešení. Týdně měním cca 7 litrů vody s drobným odkalením. Kromě krevetek se mně tam daří odchovávat gavůnky diamantové a je tam spousta okružáků a levatek.
Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 09:53 Muž ajajak [228]
Do nádrže 39L používám externí filtr Oase FiltoSmart 60 a plná spokojenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 06:05 Katchaba Re: ds
Je dost silný,mám ho skoro na min,mám přikoupením provzdušňovací rampu,ale mám ji pod hladinou,právě aby se rozmělnil proud z výtoku.je i řešení origo vývod a namířit na sklo.tichy je,já bych u toho mohl spát,galanka si neztezuje když je v pracovně u PC.co je zbytečné tak nádobka navíc,tu tam dostanu leda bych zrušil molitan.oproti Claru fakt tichy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2022 16:36 R Muž afc1886 [14632] Re: ds
Jestli to je v záruce a není to tvá chyba, tak bych to reklamoval a mezitím provozoval akvárium bez filtrace s častější výměnou části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 16:30 Muž ds [53] Re: afc1886
Opravit by to určitě šlo. Chvíli jsem nad tím taky přemýšlel. Je to cca 15cm od vidlice. Ale když se pak něco jiného podělá, jako třeba samotný motorek, tak reklamaci mi už potom neuznají, ne?

rybicky.net/nadrz/32905/19.jpg…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 16:28 Muž ds [53] Re: ctibum
Nad tím taky uvažuju. Nebude to ale vyhánět CO2 z vody? A co hlučnost? Jaká je u bublifuku?

Přemýšlel jsem nad biomolitanem a Atmanem AT-200, ale i ten se mi zdá dost silnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 15:40 Katchaba Re: ds
Zdravím,já jsem max spokojený s aquael turbo 500,v 54l voda čistá,ke kroužkům jsem přidal dexnitrate a vatu.je tichý,já bych ho mohl met aj v ložnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 12:49 Muž kus [200] - RostlinyRe: ds
Já tedy nedám dopustit na závěsný filtry. Do tak malých akvárek, ideální volba. Pro někoho kdo má strach z vytopení z externího filtru taky volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 09:29 R Muž afc1886 [14632] Re: ctibum
Já bych rád viděl ten přepálený kabel na tom eheimu. Třeba to bude blbost co jde opravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 08:02 R Muž ctibum [6838] Re: ds
A co bublifuk? www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 07:42 Muž Lojza007 [1175] Re: ds
Eheim má taky rohovou filtraci jako Dennerle, ale rozměry i výkon jsou podobný. Zázraky prostě v tomto rozměru nejdou dělat.
Největší, co tam jde dát, je asi Eheim Biopower 160, ale v takto malým akvárku nevypadá hezky. Tady je ten rohový Eheim www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 07:38 Muž Lojza007 [1175] Re: Brodys
U tak malých objemů jsou to všechno víceméně honítka s mechanickou filtrací. Většinou do toho jde nacpat nějaká chemická filtrace - uhlí, purigen, atd., ale příliš biologické filtrace od toho nejde čekat. Ta se musí rozběhnout přímo v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 23:52 Muž ds [53] Re: Brodys
Taky jsem to zvažoval. Ale mám z toho obavy, ve chvíli kdy akvárko není v rovnováze. Nemám v případě kolapsu kam uklidit ryby. Nové akvárko bude až příští týden a jestě chvíli potrvá, než ho zajedu :)

Jinak zatim jsem tam dal tohle www.rostlinna-akvaria.cz/…. Zásadní nevýhoda ne nemožnost regulace výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2022 23:18 Brodys Re: ds
Jestli to máš místo Eheimu, tak bych jel raději rovnou bezfiltrační, tohle mi přijde honítko k ničemu. 150l na 50 akvárium mi nepřijde nějak moc, zvlášť, když filtr pěkně naplníš a budeš mít rampu přes celou zadní stěnu. To pak bude reálný průtok max 50l/h......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 23:06 Muž ds [53] Re: Lojza007
Dělá mi starost chybějící popisek výšky. Tahle má 16,5cm. Předpokládám filtrační medium 10cm a hlava cca těch 6,5. Tedy XL bude mít hádám cca 25cm. Což do bude celkem oříšek nacpat do 30cm akvárka aby to nebylo zaražený ve dně, nebo nečumělo z vody a nečeřilo hladinu.
Zase ale píšou, že jde umístit i horiznotálně.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 21:50 Muž Lojza007 [1175] Re: ds
Tohle se dává do Dennerle setu 20 a 30 litrů, pro větší je verze XL, je to dokonce i v tom popisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 21:23 Muž ds [53]
Nějaké doporučení, jaký filtr by byl pro moje akvárium ideální? Zvažuji tento.
www.sklorex-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 22:02 Muž CHiP [48] Re: Beastie
V malém akváriu jsem měl prvně AquaEl Pat MINI - reklamace, dělal strašný kravál. Poslali mi nový, ale už jsem ho nezkoušel, mě se filtr (a další technika) v akváriu nelíbí.
Teď tam mám externí Sunsun HW-603B - není vůbec slyšet že běží.
Oba filtry mají papírový průtok 400l/hod. AquaEl jsem měl přiškrcený na půl a i tak měl větší proud než Sunsun. K Sunsunu doporučuju ještě přikoupit druhý ventil na výtokovou hadici (ventil je jen na na vtokové hadici) - tohle moc výrobce nedomyslel. Rozstřikovací rampu mám větší, tu od AquaEl, která je skoro přes celou hladinu (přiložená Sunsun je krátká). Hladinu filtr krásně čeří, ale není to žádná výřivka. Já jsem s ním spokojený X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2021 21:48 Žena Beastie [314]
Dobrý den, trochu jsem vypadla z obrazu. Každopádně v malých akva do 60l jsem měla vždy jen vzduchovaci motorek a biomolitan. Dívám se ale co je k dispozici nyní. Každý vzduchovací motorek nakonec prostě strašně bzučí a odejde za pár (3) let. Navíc několik mých akvárií na řasy úplně trpělo a kdoví, možná by to lepší filtrace spravila Koukala jsem, že do takovéhleho objemu se vnější stejně nedělají. Vnitřní jsou diskutabilní, ale kvůli omezení prostoru pro filtrační hmoty se prostě skoro nikdy nevyplatí (ačkoliv možná s Eheim substrátem nebo keramzitem?). Zbývá tedy jen čerpací hlava nasazena na biomolitan v akva. Zabírat to musí podobné místo, ale pokud bude regulovatelné, asi je to nejlepší variantou?

Přijde mi že největší problém je přiškrcení. I u velkého eheimu mi nepřijde hlučný, dokud neomezím proud. Ale poslední dobou všechny ryby na které koukám (Betta, krevety, sekernatky, apistogrammy) nechtějí proud vody.

Co je to tedy poslední konsensus v trendech filtrace pro malá akvária bez velkého proudu vody? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2021 22:46 R Muž ctibum [6838] Re: _Rob_
No ono po záběhu a zanesení molitanu bys ty barvy od sebe moc nerozeznal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 22:16 Muž _Rob_ [80] Re: Vere
Však jasný ať to taky trochu vypadá, že? ;-)

Má to dělat radost a ne strašit rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 21:25 Žena Veronika3 [1] - LabyrintkyRe: _Rob_
Ten modrý/zelený bioakvacit je dobrý, ale vypadá v akváriu příšerně! smich
No právě.. smich nakonec jsem objednala ten černý molitan pro filtry Turbo, tak jsem na to zvědavá. Děkuji všem za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 17:23 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovniceRe: Vere
Ja mam kostku bioakvacitu s dirou po cele delce. Diru jsem zespod zaslepila seriznutym kusem jineho bioakvacitu, ktery jsem zrovna mela. Asi by sla pouzit i houbicka na nadobi nebo jiny porezni material. Jinak nejakou dobu jsem to zaslepeme nemela vubec, bioakvacit mi sedi temer na dne a podtekani zas tak moc nehrozilo. Ale pak jsem pořidila mensi rybky a preci jen jsem se bala, aby mi v tom tunelu neuvizly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2021 14:48 R Muž afc1886 [14632] Re: Vere
Vere napsala: Jen nechápu jednu věc - v nabídce mají také kostky nebo válce molitanu, ve kterých je už předvrtaný ten středový otvor, který je ale úplně po celé délce (naskrz tím molitanem).
Vyhledej si stojankové biofiltry.
Například www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2021 09:07 Muž _Rob_ [80] Re: Vere
AquaEl dělá i náhradní molitan pro filtry Turbo 500, a trochu větší molitan pro Turbo 1000,1500,2000 (cca 8cm průměr a cca 12cm výška). Je to hrubost PPI 30 (ideální) je černý, kulatý a otvor tam je neprůchozí v balení bývají 2 ks.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ten modrý/zelený bioakvacit je dobrý, ale vypadá v akváriu příšerně! smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l