Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 10:18 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: MarekP
To jako fakt je v tom prditku tak malý molitan? Já nic takového nikdy neměl, tak nevím... coze

Než brát tohle bych fakt uvažoval o kostce a čerpací hlavě. Nebo když to finančně půjde, tak nějaký závěsný... Nebo externí, já ke vše spokojenosti používám Eheim Aquacompact 60 v 36L nádrži... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2016 11:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deecevans
Ahoj, tyto filtry mají dobrou čerpací hlavu - tichou, spolehlivou. Ale jinak jsou naprd. Objem filtrační hmoty je žalostný. Mrkni ke mně do prezentace, mám taky 30 litrový akvárko, dal jsem tam Atman At-200 s upravenou kostkou biomolitanu. Případně se mrkni do mé starší prezentace, kde jsem měl upravenej právě ten filtr od Aquaelu.

rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 10:56 deecevans
Ahoj, jaký je Váš názor na tento filtr www.akva-tera.cz/…
do 30l nanoakvária s beťákem.
nebo je lepší koupit výkonější (na 60l) www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2015 23:29 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: kilo18
Prostě podle mého je to jedno jaký to má být filtr když je to do tak malé nádrže. Vlastně tady je to tak že když se ti ušpiní tak si koupíš nový :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 14:05 Muž shaitan80a [8] – Aquael Asap 300
Zdravím, má někdo zkušenost s těmito novými filtry od Aquael? Líbí se mi na nich, že nádobka na filtrační hmoty je celá uzavřená a vysloveně si říká o vyplnění nějakou biokeramikou. Nikde bohužel nemůžu najít objem nádobky a také netuším, zda jde průtok regulovat. Přeci jen 300l/h je docela dost na mou uvažovanou nádržku. Rád bych tento filtr do nádrže 35x35x35, kde bych se chtěl vyhnout bublifuku. Je vhodný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2015 16:26 R Muž romant [27987] Re: BERRYaNUNU
Ono, když z toho svého současného sundáš ten spodní díl s tou trošičkou molitanu a nabastlíš na tu čerpací hlavu pořádnej kus toho molitanu, budeš mít to co potřebuješ a i je ti zde doporučováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2015 14:53 Muž Yirka [9126] Re: BERRYaNUNU
Do akvária této velikosti bych volil bublifuk či malé čerpadlo s kostkou molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 12:08 Muž BERRYaNUNU [1] – FILTR DO AKVÁRIA 35L
Dobrý den, prosím o radu, jaký by jste mi doporučili filtr do mého malého akvária? Potřebuji nějaký, kde houba nepropustí malé nečistoty, mám tam aqua fun 1 a nejsem s ním spokojen, uvažuji nad filtrem EHEIM, jeden mám v druhém akváriu a je super! Díky za odpověď. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 11:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: shotik
Šel bych do JBL ... 4 roky záruka a cena .... (abc-zoo.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 11:28 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: kilo18
jak jem psal. to uz bych sel radeji do JBL E401 ktery je s naplnema kolem 2000 nez do eheimu u ktereho se resi na netu hlucnost nebo nehlucnost.) Jen jsem hrozne nerozhodnej .)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2015 11:15 Muž kilo18 [2] Re: shotik
tu je za velmi dobru cenu www.juwelakvarium.cz/…

alebo sa pustit do kupy 2213 kde v komplet vybave dvojkohuty a filtracne media stoji len 68 az 75€ podla toho ci chces klasicke penove media, alebo bio media ja byt tebou radsej pockam a dosetrim a kupit raz poriadne a mas vystarane na x rokov - v pripade nejakeho poskodenia tvojou vynou vies stale zohnat vsetky ND

www.juwelakvarium.cz/…

alebo

www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 07:28 Muž Čorka [0] Re: shotik
Tetratec ex400 nema verzi plus,tak vem jbl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:26 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Tam me trosku brzdi ze to je bez naplni :( tim se koupe o neco prodrazi a jestli pak uz neni lepsi vzit ten JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 22:51 Muž kilo18 [2] Re: shotik
ja by som ti odporucil eheim classic 2211 mal som ho v 28L a teraz ho planujem do 32L
maximalna spokojnost

v 61L BW mam eheim 2213 tiez spokojnost
v 150L rastlinnom mam 2217 ale ta uz je tam slaba tak som pridal prudove cerpadlo

ale kazdopadne maximalna spokojnist s kazdym jednym filtrom ci uz hlucnost,udrzba, spolahlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2015 16:44 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: DavidZávodník
Tak Tetru tam maji ale jen predfacelift starou verzi :/

Stále nevím jak to vyřešit. Váhám zda nechat Eckfilter nebo koupit něco vnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 13:24 Muž Čorka [0] Re: shotik
JbL je super,nedávno jsem ho tam koupil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 08:48 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: shotik
Vo svojej 20cke mam 2211.Prvy tyzden bol silny prud vody.Trez je to akurat. Hlucnost minimalna a to ho mam v izbe kde spim.Tak si myslim ze na 30l ten 2213 bude to prave.Hlucnost bude asi stejna ako u 2211.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 08:26 Muž branorem [2] Re: shotik
Ja mam v 12 litrovom mini 2213. Hlucnost nevnimam, resp. Vobec ho nepocujem ale je to na chodbe. Nezda sa ze by bol neprimerane silny. Do rastlinneho akvaria 30 litrov by som dal asi tento Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:35 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: shotik
i když mají na akvaristovi jbl e401 za 1800 jen rozbalene . to bych mozna do toho vrazil:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:22 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Závodník
no tak náplne snad taky musim mit ne ?:))))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:22 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Závodník
Tak regulovat by měl jít ne? Do lovosic jsem nejdřív psal na ofiko mail - vrátilo se nedoručitelné, pak jsem volal na to číslo a ozyvalo se jako když je nedostupno a do třetice jsem psal na @seznam.cz co jsem našel zde na foru a z toho nikdo neodpověděl:/

Tak jsem teď v nesnázích :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:20 Muž Čorka [0] Re: Závodník
2213 je draší než JBL ve verzi bez náplní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:17 Muž Čorka [0] Re: shotik
2213 je na tvoje mini moc silnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 10:17 Muž Čorka [0] Re: shotik
Psal jsi do lovosic? Maj tam tetru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 09:41 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Koupil někdo do malého akva tu 2213? Jak je to tedy s Hlučností? Také mám problém s tím že bych koupil Aquacompact ale mam krycí sklo a nerad bych řezal.

JBL už mi přijde dost peněz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 22:35 ZdendulinCZ
Eheim classic 2213 plus je má a je včetně filtračních médií. V tomhle jsou bez rozdílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 22:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ZdendulinCZ
Myslím, že tie E. clasic nemajú uzatváracie ventily a JBL ich má a tu je výhoda. Prikláňal by som sa K JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 22:23 ZdendulinCZ
Ahoj, výběr filtru jsem tu už několikrát řešil, ale nemůžu se rozhodnout mezi Eheim classic 2213 plus za 1290 a JBL CristalProfi e401 za 1825. Pro Eheim je jednoznačně cena, ale obávám se hlučnosti viz recenze akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Pro JBL je hlavně moderní řešení filtru. Mám to pro AQ cca 30litrů, takže filtrační objem je u každého dostatečný a průtok budu výrazně přiškrcovat. Hlučnost je pro mě podstatná. Vaše názory? Ideální by byly i osobní zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2015 20:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
To uz nebude uplne otazka na mne, kvuli 2l filtracniho media bych se s tim ja osobne nematlal, dal bych do akvaria biomolitan s cerpadlem, a zamaskoval to rostlinami. Vlastne to tak v 54l mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:55 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
no přesně takhle jsem uvažoval z počátku. Ještě dotaz, má smysl (vzhledem k poměrně malému objemu nádoby) dávat tam ještě další složky jako je uhlí a další látky upravujicí vodu? anebo to uděla jednoduše 3 vrstvy: dole keram. kroužky, nad tím akvacit a nad tím nějaká vata nebo jemny molitan?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 20:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Pokud je system uzavreny, je to jako kdyz vezmes hadici plnou vody a jeden konec ponoris do akvaria. Hladina v hadici se sama drzi na urovni hladiny v akvariu, pokud je konec vys nez ta hladina. Tam ma cerpadlo vyrazne mene prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 20:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Existuji i filtry prepadove. Predstav si, ze mas pod akvariem jeste jedno, rekneme mensi. Nahore mas udelany prepad. Z toho spodniho cepradlo tlaci vodu to toho horniho, a co je v hornim navic, prepadem zase vytece do toho spodniho. Kdyz to vypnes, nic se nestane, protoze nahore prestane pretekat voda, kdyz ji cerpadlo dole nedodava. A tam to cerpadlo musi vsechnu tu vodu vytlacit samo, nic mu nepomuze. Proto ta poznamka/dotaz ke konstrukci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:40 Muž klepáčovi [2] Re: Designer
no čerpadlo jsem plánovat dát do té nádoby splu s filtrační hmotou jako je popisováno zde rybicky.net/clanky/1435-domaci-vyroba-maleho-venkovniho-filtru tím pádem jestli jsem pochopil dobře co píšeš/te pokud by čerpadlo bylo ve stejné výšce jako je hladina akva bude to snažší dotlačit tam tu vodu? mě to přijde jako prašt jako uhoď jelikož když bude piksla s filtrační hmotou 60cm níž stejne čerpadlo musí tu vodu odtamtud "vysát" ikdyž by tomu mohla pomoct gravitace jelikož tam voda bude zase z vrchu přitékat. idealní by tedy bylo čerpadlo s vyším průtokem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: klepáčovi
Pochybuji, ze Ti cerpadelko ze setu vubec vodu tak vysoko vytlaci, a pokud ano, bude spis kapat nez tect. Akvarium bys mel precerpat 2 az 3x za hodinu, a cerpadlo i kdyz tahne primo v akvariu jen biomolitan, se pocita tak, ze ma po pricpani polovicni prutok nez uvedeny.

Musis si uvedomit, ze cerpadlo ma nominalni prutok v pripade, ze pumpuje na stejnou uroven hladiny, s prevysenim prutok klesa. Zaroven je to prutok, kdyz neni cimkoli priskrcen.

EDIT: Otazkou je konstrukce filtru. Ono je neco jineho, kdyz cerpadlo musi to prevyseni opravdu prekonat, nebo jde o uzavreny okruh, filtr je nekde jinde, ale hladina na vstupu a vystupu je tataz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:16 Muž klepáčovi [2] – výroba vnějšího filtru
ahoj chtěl bych se zeptat jaký by měl být průtok filtru v poměru k objemu akvaria (mame akva 50l)? po pročtení návodu na výrobu vnějšího filtru bych chtěl spáchat něco podobného chtěl bych použít čerpadlo ze setového filtru které má max průtok 300l/h vodu bude muset vytlačit cca 60 a 100 cm vysoko. bude to stačit?(pro info nádoba bude objem 2l filrační hmota: kroužky cca 5 cm akvacit cca 10 cm a neco jemného nahoru možna někam uhlí ale to by možná musela byt vetsi nadoba.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2015 19:49 R Muž Silent [5949] Re: ZdendulinCZ
Doporučené poměry velikosti filtrů a velikosti akvárií se za léta používání vnějších filtrů docela změnili. Teď se u nových filtrů doporučují větší objemy hmot na stejný objem objem nádrží než tomu bylo kdysi. A právě filtry jako je řada classic patří mezi filtry které se vyrábí už desítky let a tam se používá vlastně starý poměr. Rozumný akvarista pokud si pořídí Eheim Classic sáhne po filtru alespoň o "číslo" větší než výrobce doporučuje. Já bych například dotyčná model 2011 nepoužil do nádrže větší než 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:18 ZdendulinCZ
Ten Eheim 60 jsme už řešili. Mám kryt a to zavěšení nemám kam umístit. A v této cenové kategorii mi ten classic připadá jako jediná vhodná alternativa. Co ale nechápu je to, že ten Eheim 60 je po všech stránkách výkonnější a je pouze do 60 litrů a Classic do 150.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:08 R Muž Silent [5949] Re: ZdendulinCZ
Jestli myslíš ten Eheim Classic 2211 tak to je dlouhými léty ověřené klasika, ale za ty peníze a bez hmot bych to nekupoval. Je to přece jenom starý model. Pokud do nějakého menšího tak už nový Eheim Aquacompact 60 který je už s hmotami a technologicky není vůbec špatný www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 18:56 ZdendulinCZ
Zahraničí neřeším hlavně z důvodu komplikací při reklamaci atd. Dost mě ale zaujal ten eheim. Má někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 18:26 R Muž Silent [5949] Re: ZdendulinCZ
Jedna věc je dostupnost u nás a druhá je dostupnost ve zbytku Evropy. Pokud vím, tak Blau sortiment nijak neomezil, ale naopak ho stále rozšiřuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 18:18 ZdendulinCZ
Výrobce to na stránkách má, otázka je jestli to jen nedoprodávají. V nabídce to má pouze tenhle eshop a i tam je to na dotaz: www.akva-tera.cz/…
Napadla mě druhá věc. Zkus srovnat parametry blau a tohoto filtru: www.juwelakvarium.cz/… Ve všech ohledech je ten blau výkonnější, ale přitom je určený jen do 90litrů a ten eheim do 150. Nenapadá mě jediný důvod, proč by nebyl pro miniakvária vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:48 R Muž Silent [5949] Re: ZdendulinCZ
Ale vyrábí www.blau-aquaristic.com/… zatím to Španělé nezapíchli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:40 ZdendulinCZ
Ten Blau se už myslím ani nevyrábí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 10:45 Muž Legioix [574] Re: Heimdall
Ten Blau EF 360 bude extrémně v objemu 25l zahřívat vodu odpadním teplem (11.5W) :-D

Btw. Tady: rybicky.net/nadrze/19786 mám filtry o celkové spotřebě zhruba 36W a i ted v zimě musím chladit abych tam udržel teplotu do 24 stupnů. Nedovedu si představit 11.5W v 25l akváriu s krytem, kde hřeje i osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 20:48 R Muž Silent [5949] Re: ZdendulinCZ
A co zkusit JBL CP e401 je sice od 40 litrů, ale dá se zregulovat www.akva-tera.cz/… nebo Blau EF 360 www.akva-tera.cz/… Případně ten Dennerle www.akva-tera.cz/… ale ten už je dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 20:42 ZdendulinCZ
Závěsný nemůžu z důvodu krytu. A ohledně financí je pro mě hlavní kvalita, ale samozřejmě ne nějaký úlet za 3tisíce. Dík za odkaz. Ten Eden 501 vypadá perfektně, ale vypadá to že už se neprodává. U Denerle je to s dostupností podobné. A u Eheimu by byl problém se zavěšením té koncovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 20:16 R Muž Silent [5949] Re: ZdendulinCZ
Záleží kolik můžeš investovat. Buď lze použít klasický závěsný, nebo lepší, ale dražší hrncové. Podobný dotaz se řešil dnes i tady rybicky.net/forum/5930-jaky-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 20:13 ZdendulinCZ
Ahoj, nemá někdy tip na kvalitní vnější filtr pro AQ cca 27 litrů? Současně používám tenhle (žádná sláva): www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 23:02 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zervan
Taky ve 25 litrové nádrži používám Atman HF-0100, před několika měsíci jsem jej doplnil o HF-0300. S tím, co jsi napsal, docela souhlasím.

U mě se molitan na nasávacím koši osvědčil, mám tam standardní váleček s průměrem 5 cm a neucpává se. Ale to nemusí být nutně podmíněno jen filtrem.

Ještě bych zmínil dvě zkušenosti. První je ta, že tenhle filtr u mě nijak výrazně nepodporuje proudění vody v nádrži. Druhou je, že jsem si všiml, že nějaká voda ve filtrační komoře stojí. Ač jsem téměř celou komoru vyplnil keramickými válečky a nechal vpředu prostor k tomu, aby se tam voda nějak mohla trochu míchat, mám pocit, že voda protéká jen horní částí komory, dole se moc nehýbe. Ale filtrovat to nějak filtruje, voda je bez měřitelné koncentrace NO2, NH3, takže to nakonec asi nějak funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2014 21:27 Muž zervan [1123] - Rostliny
Pridám svoje postrehy po dlhodobejšom používaní dvoch malých filtrov - nie v hlavnom akváriu z prezentácie, ale rôznych pomocných akváriách:

závesný filter Atman HF-0100 alias JKA-MHF100

Keď sa trochu upraví, je to výborný tichý filter pre menšie akvárium. Konkrétne úpravy:
* vyhodiť von aktívne uhlie (aj tak funguje len chvíľu) - rozrezaním toho textilu a vyhodením;
* dodaný smiešne malý molitán presunúť vo vonkajšej komory;
* do vnútornej komory nasypať poriadny filtračný materiál;
* ak vibruje, tak na hranu skla dať rozrezanú mäkšiu hadičku;
* košík nasávacej trúbky vymeniť za nerezovú mriežku, cez ktorú sa neprepchajú malé rybky a malé krevetky, napr. akvaland.sk/… (kúpil som 12 mm a bola malá, musel som dať preč tú gumičku, tak možno 14 alebo 16 mm treba)

Neodporúčam na nasávací košík dávať molitán, lebo nemôže mať dostatočný priemer (inak by nevošiel, rúrka je dosť tesne pri skle) a keď sa dá menší, stále sa upcháva (každé cca 3 dni som musel čistiť). S tou mriežkou je to parádne.

mlý interný filter Aquael Fan mini Plus (novší model)

Je tichý, má vzduchovací vstup, k nemu pribalil výrobca i hadičku s regulátorom (umožňuje vzduch aj úplne zastaviť), dokonca pribalil i "rozstrekovací" nástavec. Týmto filtrom je možné roztočiť hladinu akvária. To sú v skratke výhody.

Lenže ten molitánik je veľmi malý a nedá sa dosiahnuť nejaká kolónia nitrifikačných baktérií. Ak niekto počíta s tým, že veď si pridá väčší molitán, tak neuspeje, lebo:
a) do vnútra filtra sa už ďalší nevojde;
b) vrch filtra ako čerpaciu hlavu "nastoknúť" do molitánu nejde, lebo nemá žiadnu rúrku.

No a potvrdzujem, že filter môže "nasať" malé rybky alebo krevetky - nám v ňom skončila Red Cherry. Kadiaľ? No predsa tými spodnými nasávacími podlhovastnými otvormi. Takže majitelia krevetiek, buď treba iný filter alebo ho treba nejako zabezpečiť. Klasické obalenie do molitánu (ako pri nasávacích rúrkach iných filtrov) nebude vhodné, lepšia bude nejaká sieťka.

Po dlhšom čase som našiel dobré riešenie: celý spodok dať do pančuchy, lenže tá by sa veľmi rýchlo upchávala, tak treba do pančuchy na prednú stranu (nasávaciu) dať čo najviac nejakých rúriek, ideálny je napr. EHEIM MECHpro, ktorý sa dodáva k externým filtrom EHEIM a aj tak ho zvykneme vyhadzovať a nahrádzať lepším.

Pre nízke akvárium nie je veľmi na výber a je to prijateľný filter po uvedenej úprave a vlastne pre malý objem vody zvláda aj nitrifikáciu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=251