Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sikula
na sání nasaď kostku molitanu, sice se bude více ucpávat a bude potřeba ji častěji vymývat, ale zachytí jak větší bordel, tak i krevetky.
Já mám takový malý závěsný filtr, jen aby mi tam voda trochu proudila, většinu čištění obstaraj rostliny. Mám s ním ale trochu problém že voda moc neproudí a rozhodně ne přez celé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:19 Fugee Re: sikula
Filtry od firmy Blau, typ FM. Jsou závěsné, málo viditelné, z mých zkušeností nežerou krevetky. Ale je lepší je trochu poupravit prdáním filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:13 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky – filtr do 30 l krevetkária plného fungujících kytek
Prosím zkušené krevetkáře o radu, jaký filtr použít do 30 litrového akvária plného fungujících rostlin. Krom Hamburského jsem vyzkoušel již všechny typy a nějak si nemůžu vybrat.
Bublifuk se mi zdá filtruje špatně - ve vodě plavou drobné nečistoty, hlučí, je velký a blbě se schovává. hmm
Vnitřní filtry jsou příliš rychlé, mají malý objem filtrační hmoty a požírají mrňavé krevetky. tone
Vnější kanistrové žerou malé krevetky i když mají předfiltr, navíc mají na 30 litrů příliš velký proud. :-(
Vnější přepadový stavím teď, ale zase řeším problém s požíráním krevetek. :-O

Nejlíp zatím vypadá asi ten Hamburský, hnaný bublinami, ale to je zase vidět a předpokládám, že ten drobný bordýlek se bude ve vodě vznášet stejně jako v případě bublifuků....

Co tedy používáte v krevetích odchovnách aby to nežralo prcky a zároveň jste udrželi vodu čistou a parametry stabilní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 15:53 Muž kaqpo [7] Re: Nika
niečo čo nepotrebuje elektrinu ? a ako si predstavuješ prúdenie vody ? k tomu potrebuješ niejak čerpadlo aby to išlo alebo potom bublifuk a dlhú vzduchovaciu hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 14:45 Nika
Ahoj chcela som sa len spýtať či je pre malé akvárium(25l) vhodný vonkajší filter? Lebo mám trochu problém so zavedením elektriny na miesto, kde bude akva, tak poterbujem niečo, čo nepotrebuje ku chodu elektrinu. A koľko asi taká vec stojí. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:35 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Bára
Měl by stačit bez problému, otázkou je jak bude hlučný a kolik vydrží, resuny nejsou taky bůh ví jak dobré, ale nemáh ho odzkoušený třeba bude vpohodě. Měl jsem např. malé atmany a ty hučí hrozně kdy mi vydržel zbídou měsíc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:23 Žena Bára [2]
stačí vzduch. motorek resun AC - 500 do 30l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Silent
ta cena tomu napovídá..
... já mám HF0100 ..... a spotřeba je tam tušim jen 2W, takže ty ušetřený peníze stejně za rok provozu onoho Ocean free vyplázne zhruba dvojnásob za elektriku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:12 R Muž Silent [5949] Re: Kiwiaki
To je opravdu na závěsný filtr blbá konstrukce. To už jsou lepší Atmany řady HF.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 20:08 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
Ocean free .... vypada to nejak takhle.... www.hypancistrus-aquarium.cz/…
Ja s nim mel neustale slepou hladinu.... pomohla az vymena filtru....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 19:30 R Muž Silent [5949] Re: Kiwiaki
Můžu se zeptat co je to za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 19:28 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky
Ja Vam nevim... koupil jsem pro sve cca 25l akva vnejsi filtr na burze rybyarybicky a teda nic moc.... nejenom, ze ma problem natahnout vodu i kdyz ho clovek zalije, ale hlavne je dvoukomorovy a voda jde prepadem z prvni komory = druha komora je zbytecna... snad nejakej funguje lepe....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 12:44 švíco – Re: Míra
Pořiď Atman HF-100 jak už píšou jiní. S tímto filtrem neuděláš v žádném směru chybu. Regulace plynulá od nuly, je tichý, nezabírá v mini akvárku místo a filtrační objem má na ten objem vody co máš dost velký (natrahl bych dovnitř ještě nejaký biomolitan k tomu stávajícímu v balení). Mě slouží ve 30l naprosto skvěle!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 12:34 Muž candino [3]
Aquael micro mám aj ja , používam ho ako rozbíjač bubliniek co2/ide v pohode regulovať prietok - jeho čistenie a uchytávanie na sklo aqua je na nervy /, inak na filtráciu mám Atman HF100, ktorý aj tebe odporúčam /alebo iný závesný filter...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 11:14 Muž kwen [1]
Já Aquael micro mám, přiškrtit jde prakticky na "nulu", tam problém není, spíš v obsahu filtrační hmoty. To se ale dá napravit drobnou úpravou kdy tam přiděláš biomolitan (jak tu bylo řečeno). Pokud ti ale jde o prostor v akva tak bych ti doporučil závěsný fitry. Pokud chceš dražší tak Aqua Clear a pokud levnější tak atman hf0100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 10:46 Muž vlacek [402] – Re: Míra
Mozna na ten Aquael filtr nasadit biomolitan, ale tim ho zase zvetsis a nevim jak by to slo uchytit, kdyz je tak maly :-) Proc ne ten dennerle nano eckfilter? 25 litru neni az tak malo. Ja jsem ho mel v 18 litrech (cisty objem, vyska akvarka 28cm) a naprosto v pohode i diky tomu, ze je rohovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 10:37 Míra – Re: Haimdol
A já začátečník jsem ... ale kdyby to šlo nějak poupravit, tak bych ten aquel asi vzal...no ještě počkám, jestli se mi neozve někdo, kdo má zkušenost přímo s tím typem. V krámu mi říkali, že je to asi to nejmenší, co se dělá, tak pak už nevím, co bych do 25l akvárka měl použít (asi ten bublifuk)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 10:33 Muž souky [592] - Rostliny
mě celkem slušně funguje v mini půdní filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 09:22 R Muž Silent [5949] – Re: vlacek
Právě to bez úprav je důležitý. Zrovna tebou zmiňovaný Eheim má bez úprav minimální průtok cca 60 l/h. S úpravami se to dá snížit, ale který začátečník ví jak to udělat?. Při zkušenostech se dá upravit prakticky jakýkoli filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 09:20 Muž vlacek [402] – Re: Míra
S tim aquaelem neporadim, musis pockat na nekoho, kdo to ma a takovych tu par je. Nevim jakou to ma konstrukci a zda-li se stim da neco delat. 250l/h je jen orientacni udaj, skutecnost bude urcite nekde nize, ale jak moc, to fakt nedokazu rict. Jak se divam na obrazky, tak se to da stelovat. Nicmene mi prijde vazne prtavy a slouzil by spise jako mechanicky filtr nez biologicky. Toho molitanu je tam vazne minimum.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 09:13 Muž vlacek [402] – Re: Haimdol
Dez uprav to tak asi bude. Provozuju jeste Eheim Pickup 2006 s pridanym biomolitanem do vystupni komory (spise komurky) a tim docilim prutoku jaky potrebuju (klidne pod 10 litru/h) navic o trosku zvetsim filtracni objem, ale na ukor castejsiho cisteni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 09:09 Míra – Re: vlacek
No mně se taky spíš líbí filtr, než ten bublifuk...Aquel má 2.2W, takže by snad nemusel být nějak extra hlučný. Trochu mám ale obavu z té filtrace 250l/hod. Netuším jak bych ho mohl "přiškrtit", aby to tu vodu případně moc nehonilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2010 08:58 R Muž Silent [5949] – Re: vlacek
Dennerle nano filter je vyjímka mezi minifiltry. Tento filtr bych do malé nádrže klidně doporučil, ovšem to je z motorických filtrů pro tuto velikost akvárií asi jediný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:55 R Muž Silent [5949] – Re: Míra
Jak psal RAP. Aquael má příliš vysoký průtok a mizivou filtrační hmotu takže jeho účinnost v malé, 25ti litrové nádrži nebude velká. Pro nádrž 25 litrů stačí průtok do 10 l/h což bublifuk s vzduchovacím motůrkem splňuje a má i větší objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:50 Muž vlacek [402] – Re: RAP
Dovolim si nesouhlasit - Dennerle nano eckfilter se da uplne uskrtit, takze se da nastavit presne podle potreby i diky rozstr. rampicce, ktera je soucasti baleni. Navic ma jen 2.5W a je oproti bublifuku nekolikanasobne tissi. Objem filtracni hmoty je druha vec, ale objem je velmi relativni zalezitost, protoze v mini akvariu stejne musi bublifuk bezet na maly vykon a voda pak jde jen pres malou cast filtru tak jak tak. Cestou nejmensiho odporu. Ja osobne si nemuzu na prebytek NO2/NO3 stezovat a ani nemusim filtr casto cistit (Akvarium 18 resp 29 litru) S Aquaelem nemam zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:41 Míra – Re: Haimdol
Dobře, promyslím to. Takže ten filtr AQUAEL FAN mikro Plus byste nedoporučovali? Píšou v prospektu, že je pro akvária 3-50l, ale filtrace je 250l/hod, tak aby to tam tu vodu nehonilo jako blázen..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:33 RAP – Re: Míra
Než jsem to dopsal, byl Haimdol rychlejší.
Co se týče minifiltrů(poháněné čerpadlem), i v dvojnásobném objemu vody udělají "kolotoč", ale objem filtrační hmoty je nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:27 R Muž Silent [5949] – Re: Míra
Bublifuk je například tohle shop.miga.cz/… k jeho pohonu je třeba použít vzduchovací motůrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:23 Míra – Re: Lukasson
A co znamená bublifuk? Jsem začátečník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 08:20 Muž Lukasson [40]
Taky se přikláním k bublifuku. Je to levné, praktické a účelné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 07:58 Muž Miras [111] – Re: Míra
dle mě by byl ideální bublifuk+motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 07:47 Míra – Filtr pro malá akvárium
Chtěl bych se zeptat na vhodný filtr do akvária o objemu 25 l. Uvažuju o AQUAEL FAN mikro Plus. Má někdo nějaké zkušenosti? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 16:49 Muž cusbus [37] - TetryRe: majoksa
Závěsný filtr vidět (ani zabírat místo) nebude. Klidně bych tam dal Atman Hf100 www.akva-exo.cz/… . Sice asi žádná extra kvalita, ale pokud nebude hlučný (na tom se tu lidé neshodli, někdo říká, že je hlučný, někdo že vůbec slyšet není), tak do takhle malého akvárka musí stačit. Cenově vás to nezruinuje, dá se sehnat do 200 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 10:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: majoksa
a co hamburskej filtr? rozhodne by zabral min mista nez ten trikomorak
akvarko prepazis plochou deskou z biomolitanu, ze vznikle komoty budes vodu cerpat pomoci vzduchu (bublifuk princip), pripadne pomoci malinkatyho cerpadylka, a pred ten molitah postavish mrizku zarostlou javskym mechem, nebude nic videt, nedavno jsem to videl nazivo, vypadalo to moc hezky

jinak malej bublifuk se v houstine javskyho mechu ztrati jedna basen... viz muj trpaslik 10L
kratce po zalozeni rybicky.net/nadrz/6731/8.jpg a skoro po roce rybicky.net/nadrz/6731/0.jpg

v antistresu (30L nadrz) jsem javskej mech u filtru obehnal stonovkama, jeste se to musi roztust, ale uz tedka to vypada zajimave rybicky.net/nadrze/6763
u tyhle nadrze jsem ve stadiu, kdy hledam vhodne kytky a rychlerostouci nahrazuji pomalu rostoucimi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 09:13 Muž tomm [3] Re: majoksa
precti si neco tady www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2010 07:53 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: majoksa
Filtr určitě potřeba není, stačí dobře zarostlé akvárium (včetně plovoucích kytek) a pravidelná každotýdenní výměna vody. Provozuji tak několik akvárií jak s krevetkami, tak s živorodkami a fungují bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 07:18 Muž majoksa [0] filter
Ja prave chcem, ked uz ten filter ma byt, tak aby ho nebolo vidiet. Ze sa mi zmensi akvarko mi az tak nevadi. Asi to urobim ako MorfeussES vid prezentacia: rybicky.net/nadrze/8646
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 23:41 Muž holub43 [0] Re: majoksa
Cau. osobně si myslím, že nějaký externí filtr by vůbec nevadil a ušetří ti to místa i práce... a co se týče vzduchování, tak záleží kolik budeš mít rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2010 23:07 Žena bluedream [245] Re: majoksa
A nebylo by lepší, než zmenšovat akva 3-komorovým filtrem, koupit závěsný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:21 Muž Vašek [56] Re: majoksa
Asi by byla potřeba měnit častěji voda a větší množství, klidně bych dával vodu z velkého akva a tu ředil čerstvou A to určitě každý týden. A alespoň zajistit vzduchování pro nějaký pohyb vody. Ale jinak s malým bublifukem to bude daleko lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2010 21:17 Muž Yirka [9132] Re: majoksa
Filtru určitě třeba. Mám naprosto stejné rozměry a vnitřní bublifuk je natolik zarostlý že není vidět stejně tak jako topítko.
rybicky.net/nadrze/7997
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:51 Muž majoksa [0] – Je nutny filter do 25l akvarka?
Chcem si zalozit male krevetkarium, kde okrem krevetiek budu obcasne mlade rybicky z velkeho akvarka, alebo mozno nejake male rybky ako npr. Poecilia wingeie.
Je potrebny v takomto miniakvarku filter ?
Nechcem tam mat ziaden rusivy element a ak by bolo treba filter, tak by som to chcel riesit vyrobenim vlastneho 3 komoroveho filtru vnutri akvaria. Bol by vyrobeny zo skla - do akvarka by sa tak pridala 'falosna' stena, za ktorou by bol 3 komorovy filtr. system. Akvarium by sa tym sice zmensilo, ale mal by som vsetko pokope.
Rozmery akvaria su 40x25x25.
dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 19:59 Žena ustavprochore [567] Re: Bexim
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 19:23 Bexim Re: Brum76
klidbe i platy 1+2 nebo páreček čichavců zakrslích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 19:14 thunderstorm Re: Brum76
25 litrů .. to je tak na 2 gupky 1+1 a krevetky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 17:14 Žena bucliik [99] Re: Brum76
nejlépe bude, když si sám rozmyslíš ( ve spolupráci s atlasem) jaké rybky by se ti líbily a pak se zeptáš, jestli by se jim tam dařilo. 25l je docela málo, čím větší akvárko je, tím jednodušší je k udržení rovnováhy ;-)
povinná literatura: rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 17:07 Brum97 – Ako založit akvarium?
ahoj Ako mam zariadiť asi 25 litrove akvarium a s akimi rybami? poradte... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 21:03 Jirka88
nevíš co s tim deklem na akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 21:03 Jirka88
jj koukal sem pořádně...nemáš jí náhodou doma že bys jí vyfotil a poslal mi fotku?já sem byl v Budějicích a nic:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 20:26 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Jirka88
V Ústí nad Labem v Baumaxu v odělení světel je mají palec zaleží kde bydlíš :-) Díval si se pořádně? Měli by mít podobný sortiment.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=451