Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:58 R Muž romant [27987] Re: ivan
Bez hadičky jenom filtruje a zároveň provzdušňuje, pokud se tou vytékající vodou dostečně čeří hladina a s hadičkou i přivzdušňuje. Pokud jsou rybky u hladiny, tak to je špatně a nemusí Ti pomoci ani to přivzdušňování. Je třeba se zaměřit na hygienu akvária a pravidelně měnit vodu, což ostatně udělej hned a vyměň polovinu vody v akváriu. Rybky nepřekrmuj a filtr nech běžet neustále a čisti ho až se jeho výkon viditelně sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:58 Muž Yirka [9132] Re: ivan
OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:57 ivan Re: Yirka
Tak to som chcel počut. Velmi pekne dakujem. Ved mam hadičku zapojenu v filtri. Len som chcel vedieť ci to moôže isť neustale a tzv robi tie bublinky -bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:56 Muž Yirka [9132] Re: ivan
Když pominu, že to akvárko je pro mečovky a neonky dost malé tak gupky se vcelku přirozeně pohybují v blízkosti hladiny.
No a filtr pochopitelně, zvláště ve tvé nádrži, MUSÍ jít nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:52 ivan Re: snehulda007
no mam, gupky paru , mečúne, neonky, , 40 lit akvarko,, mne len ide o to či môže robiť ten tzv kyslik neustale vzdy pomocou tej zapojenej hadičky , lebo bez hadičky len prevzdušnuje, a to len tri gupky su vecsinou hore
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:47 Muž Yirka [9132] Re: ivan
Místo do vzduchovacího kamínku je lepší vzduchovací hadičku zavést do jednoduchého vnitřního filtru, tzv. bublifuku shop.miga.cz/…, který ti vyřeší jak provzdušňování tak i filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:37 Muž snehulda007 [850] Re: ivan
A co máš za rybky? To přivzdušňování funguje tak,že ten proud vody co vychází z filtru vytváří v tý hadičce podtlak a tim se nasává vzduch. Já nepoužívám klasickej vzduchovací motůrek,ale vzduchuju pomocí filtru(hlavy).Jinak provzdušňovat vodu můžeš i dostatečnym čeřenim hladiny.Ale když ti rybky lapaj podechu u hladiny tak je asi něco špatně,teda pokud nemáš labyrintky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivan
někdy je přivzdušnění potřeba, někdy ne, záleží kolik máš ryb v jak velkém akvárku a jestli tam jsou živé fungující rostliny a jestli je jich hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:38 ivan – poradit s filtrom
Zdravím. Chcel bi som poradiť ohľadom filtra vnútorného ,, ja používam len klasické vzuchovanie, ale poradte mi prosím načo to je ta hadička co sa zapája na vrch filtra hlavičky robí to tzv kyslík alebo tak nejak ,, ci to môže isť aj cely deň tak ten tzv kyslík ,, lebo rybky sa nadýchavajú na hladine tak si myslim žeby trebalo zapojiť asi tu hadičku , vopred dakujem .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 00:21 HaDaS Re: Oggy
Přečti si mé příspěvky z 13.10.2011 15:04 a 20:52 na tomto fóru. At-F300 Ti bude sloužit jen jako mechanická filtrace, ale jde šikovně upravit. Řešení je více. Na této stránce to bylo zrovna probíráno. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 22:55 Muž Oggy [17] – filtr
Zakládám si nové krevetárium původně jsem ho vybavil bublifukem ale v tom bordelu se prostě nedá spát takže teď váhám mezi: Atman At-F300 nebo Hagen elite mini. Máte někdo osobní zkušenosti?? díky
ps: akvárium má 25l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:05 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: HaDaS
Mám tady tuhle trapárnu hmm www.shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 10:06 HaDaS Re: orlynka
Není zač. Jsem rád, že nemusíš nic kupovat a trochu ušetříš. Mohla bys napsat jaký ten filtr máš. Aquael ... jaký typ? Jen pro zajímavost a pro další zájemce.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 09:55 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: HaDaS
Supeeer, pude to předělat potlesk Tak díky za konzultaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:50 HaDaS Re: orlynka
Pokud ten filtr co tam máš, jde rozebrat tak, že Ti tam zůstane čerpací hlava, která má nasávání uzpůsobené tak, že tam jde nasadit trubka, která se zasune do molitanu, tak máš vyhráno.
Pokud by tam trubka nasadit nešla, tak můžeš vrchní část molitanu upravit tak, aby tam šla ta čerpací hlava jakoby částečně zasunout. Upravený musí být tak, aby nedocházelo k nasávání jinak, než přes tuto filtrační hmotu.
V jednom akva mám taktéž čerpací hlavu od Atmanu, ale pouze 200 a nedám na ni dopustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 22:00 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: HaDaS
Já tam mám právě v tý 30cítce- sakryš jak se to jmenuje... Aqaua něco smich A to je právě malinký filtřík a má úplně malilinkou filtrační hmotu... Furt musím čistit, jelikož se to ucpává, proto jsem uvažovala nad něčím jiným. Ale teoreticky i tohle by se dalo předělat na kostku, mám pravdu? Ve velkém akva mám Atman 202, je tam velký kus bimolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:52 HaDaS Re: orlynka
Předělávat teoreticky nemusíš nic, ale vzhledem k tomu, že je tam opravdu, ale opravdu minimum filtrační hmoty, tak by Ti tenhle filtřík sloužil pouze jako mechanický čistič. O biologické filtraci v originálním stavu nemůže býti ani řeči. Proto jsem níže uvedl, jak jsem tento filtřík předělal, abych doplnil objem filtračního média. Hlava od tohoto filtru je hodně malá, ale přitom docela výkonná. Takže nezabere mnoho místa. U mně je takto řešený filtr prakticky nehlučný. Já jsem tento filtřík měl hlavně do karanténího akva, jako mechanický čistič k bublifuku, takže jsem jej využil pro můj dálší pokus, a ten se docela zdařil. Ve větším akva máš asi trochu jinou výrobní řadu od Atmanu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 20:34 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: HaDaS
Tak to, když koupím ten Atman cos mi na něj poslal odkaz, tak ten je kompletní, ne? A už nemusím nic přirábět nebo dokupovat, nebo jo? Teda jen tu kostku asi dokoupit :-O
Atman mám i v 200l a zatím jsem spokojena, obyčejnej a docela dobrý. Akorát vadí chlapovi hlučnost, ale já teda spokojena jsem a že by to bylo nějak moc hlučné, to jsem nezaznamenala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 16:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
tohle se tykalo klasickeho vterinaku (v nazvu ty slouceniny je kianid), ten tvuj bude si lepsi, kdyz je i na potrevinarsky a decky vjeci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:54 HaDaS Re: matlala
Jasně, pochopil jsem svůj přehmat.
O víkendu dojde k přelepení. Jestli to tedy půjde odtrhnout. Po dobu schnutí nasunu do media bublifuk. Mohu tedy použít klasické akvaristické lepidlo? Tam problém asi nebude žádný ... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HaDaS
on ve vodě dost tvrdne a spoj je pak křehký, to je ta nevýhoda, proto co jde lepím silikonem nebo jsem viděl i výtoky u chovných akva lepené chemoprenem, ale tam netuším, jestli je po zaschnutí netoxický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:33 HaDaS Re: Moucha
Hmm, tak to asi přelepím. To jsem nevěděl. U výrobku je napsáno, že lze použít i v potravinářském průmyslu a na dětské hračky. Že je nestabilní ve vodědě jsem netušil. Asi ještě chvíli počkám a uvidím. Zatím vše funguje. Díky za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
pred nejakou dobou se tu resila nebezpecnost vterinoveho lepidla a uz pomerne dost lidi zjistilo ze vterinak ve vodnim prostredi moc dlouho nevydrzi, za 25kc mam napr. celou tubu L20 (80g), ktere sice schne nekolik dni, ale pak je naprosto inertni a odolne i agresivnim latkam a dokaze drzet i na PET....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 15:04 HaDaS Re: orlynka
Vím, že se ptáš na kompletní výrobek, ale zkus zapřemýšlet nad řešením, které jsem provedl já. Použil jsem čerpací hlavu z vnitřního ponorného čerpadla Atman At-F300 (2,5 W, 100 l/h, do 30 l, 4 x 3 x 9,5 cm)...(odkaz např.: www.pet-food.cz/… ). Na tu jsem pomocí sekundového lepidla nalepil elektrikářskou instalační trubku průměru 16 mm (šedá barva)...(např.: www.kopp-czech.cz/… , ale mají je v každém hobby marketu), kterou jsem opatřil co nejvíce otvory. Takto zhotovené čerpadlo jsem zasunul do bioakvacitové kostky, příslušných rozměrů (použil jsem kostku od malého bublifuku, do které trubka přesně pasovala). Samozřejmě že jde upravit jakákoliv bioakvacitová kostka. Pro snížení průtoku jsem na vývod z filtru nasadil opět kousek el. trubky pr. 16 mm, tu vycpal kouskem biomolitanu a zapříčil špejlí.
Kvalitní, levná a výkonná filtrace hotova. Cena cca 129 Kč za AT-F300, 12 Kč za el. trubku, 25 Kč za lepidlo, 45 Kč za molitanovou kostku. Suma sumárum 211 Kč za vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 10:26 R Muž Silent [5949] Re: orlynka
Pokud je tam jen beťák tak by bohatě stačil klasický bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 10:13 Žena orlynka [13] - Labyrintky – 30l
Jaký filtr do 30cítky? Je v něm pouze beťák. Uvažovala jsem od Dennerle, ale nechci rohový filtr, páč na zadní stěně akvária mám nalepenou břidlici :-O Spíše nějáký jiný výkonnější za dobrou cenu. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 07:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jirkaass
Ja by som uvažoval o čerpacej hlave a nasadením molitanu, tam krevetky jednoducho je nemožné nasať.
"Sid", neviem čím to je, ale mám taký filter, kde čerpacia hlava je niejaký typ Haileyi a skutočne ide skoro bez akéhokoľvek zvuku. (NIE JE TO REKLAMA)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
pripradne existuji i male cerpaci hlavy... jen se blbe schanej

ver mi na hluk se da zvyknout....
a co tyce odhlucneni vzduchovaciho motorku tak je na to zvlastni vlakno.... nejvic hluku / vibraci zpusobuje rameno jenz stridave macka membranu a tim pumpuje vzduch... pokud ho ulozis do napr. molitanoveho loze, nebo odhlucnene krabicky, bude klid (jen to musi byt puchodne vzduchu... precejenom moturek do sebe nasava okolni vzduch)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 21:30 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Jirkaass
...existuje nějakej hrozně tichej vzduchovaci motor...?
Hrozně tichej vzduchovací motor je příliš vágní pojem, ale příjemně mne v tomto smyslu překvapil vzduchovací strojek HAILEA ACO 6600.
(Předpokládám, že i ostatní strojky této řady se budou vyznačovat stejnou vlastností.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:50 Muž PepaV [30] Re: Jirkaass
Tichý vzduchovací motorek zřejmě není, nebo ho neznám, pomáhá ale jeho umístění do skříňky, nebo mimo místnost s nádrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:36 Muž Jirkaass [35] Re: PepaV
OK a nebo existuje nějakej hrozně tichej vzduchovaci motor nevíš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:14 Muž PepaV [30] Re: Jirkaass
Ty nejmenší krevetky si občas zalezou za plastovou mřížku, aby se napapaly, ale dál se přes vatu již nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:11 Muž Jirkaass [35] Re: PepaV
to by ani žádnou krevetu nemělo vysát co ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:10 Muž PepaV [30] Re: Jirkaass
Jak jsem psal, na Dennerle je spolehnutí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:09 Muž Jirkaass [35] Re: PepaV
No právě vadí my hluk tak bych radši nějakej menší filtřik protože ten hluk mě zabije..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:03 Muž PepaV [30] Re: Jirkaass
Vyhoví klasický bublifuk, pokud by ale vadil hluk, tak třeba Dennerle Nano Eckfilter (je ale dražší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 20:02 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
obycejny bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 19:53 Muž Jirkaass [35] – Filtrace ke krevetáma a rakům?
Dobrý den chtel bych si pořídit nějaky filtr ke krevetám a rakum akvárko 30 l čístého objemu ale chci nějaký filtr aby my nenasál malé ráčky a krevetky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 11:14 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
- ja s tim honim jen cistych 10L vody, takze to staci, podobne se urcite daji "upravit" i vyssi rady zavesnych Atman filtru
- je to system z Hagen Aqua Clear rady, tak proc to nevyuzit u filtru za 1/3ceny ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 11:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: seic
já mám stejný filtr, trochu podobně řešený rybicky.net/nadrz/10703/16.jpg (biomolitan se časem zašpiní a už není tolik vidět).
Dřív mi to nasálo občas nějakou krevetku, ale žádná fašírka se nekonala. Normálně žily ve filtru. S tímhle molitanem už tam nejsou.
Na 37 litrovém akvárku jsem měla větší HF-0300. Sice se doporučuje pro větší nádrže, ale naprosto bez problému, dá se dobře regulovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2011 11:07 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: sikula
Fotka k příspěvku - "vylepseny" Atman HF-0100 ;-)

- pudni filtry se hodne, opravdu hodne vyuzivaji v Asii prave pro krevetky
- do Aq jsou tim padem ale vhodne jen mechy nebo rostliny, co prijimaji ziviny primo z vody
- ja po zkusenostech s zadnym filtrem/s Elite Mini skoncil u Atman HF-0100
- perfektni ciliva regulace prutoku
- mam ho dodatecne nacpany molitanem a dalsimi substraty
- molitan pro filtrovani krevetek nemam NA nasavani, ale primo v nem(v tom vstupnim mini kosi), je sice potreba castejsi cisteni, ale do filtru se nic nedostane ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 10:31 GP Re: sikula
to je v tom, ne akvacit, ale molitan, tim urcite neprojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 08:13 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
No, otázkou je, jaký kytky v tom akváriu rostou. Třeba mechy, játrovky, microsorium, anubiasy apod. by v takovym prostředí prospívat mohly. Echinodory, cryptocoryny apod. mají obrovský kořenový systémy, a tak je možný, že by nedostatkem živin mohly trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2011 23:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fugee
Ano, sou skvělá, ale za jakých podmínek tam ty kytky rostou. Jsou hnojeny vším možným. Při použití půdního filtru se prostřední dna stává stejné jako voda ve vodním sloupci a tak rostliny nemají možnost doplňovat živiny, které je ve vodě chybí, ze dna.
A tak by to do akvária určeným na krevetky asi nebyl dobrý krok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:41 Fugee Re: sikula
Nevím, osobně bych to moc neriskoval. Co jsem četl, tak ho p. Pelikán vůbec nedoporučoval, Horác to samé, ale třeba Pet jej používá (ikdyž na obrácený chod), a akvária jsou skvělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 23:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: sikula
Mám u krevet Dennerle nano external skimfilter, puštěný na plný pecky a jen na nasávání ten originál malej molitanek. Ve filtru nic, ani žádné puzzle. Ale je pravda že ho mám nacpaný trošku jinak než originál tak ten výkon bude utlumen. Viz prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:38 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyještě
Ještě popíchnu... Zkoušeli jste někdo půdní filtraci? Hodně se píše, že s tím moc nejdou kytky, ale jsou i dobré zkušenosti. Krevetkám by to mohlo vyhovovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:10 Fugee Re: sikula
Tak nasadit na sání několika cm molitan, co nejhrubší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:56 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
Jo, ten blau je podobný jako aquaclear apod. I eheim dělá takovej. Jenže tam je to o to horší, že vrtulka tlačí vodu skrz ty filtrační média do akvária. Takže problém s krevetkama je ještě horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:54 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
No, právě že i když nasadím na sání kostku akvacitu, tak ty nejmenší krevetky tím prolezou, žijou ve filtru a případně se do akvária vracejí jako puzzle. A to se mi nelíbí. To už je lepší ten bublifuk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=401