Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2014 15:21 Žena Atika [134] Re: Nipponik
Měla jsem všechny, ale dennerle nakonec skončil v miníčku a nejlepší je určitě atman 200 s kostkou biomolitanu. Tiché byly všechny, jde spíš o tu kapacitu. Jinak atman se dá krásně přiškrtit podle potřeby. A i cenově vychází dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 12:37 Nipponik – Tichý filtr
Mám 40 litrové akvárium a chtěl bych filtraci. Rozhoduju se mezi Eheim Pickup 2006, Dennerle nano eckfilter a Atman AT-200 nebo 201. Mohli byste mi poradit který z těchto filtrů je nejméně hlučný? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Eva_R
Kup nejmensi filtrik jaky sezenes, 150Kc by Ti na nej mohlo stacit. Idelane, aby nemel nasavani ze strany, kde se prisava na sklo (proste aby u skla nemel v te spodni casti diry pro vstup vody). Kup biomolitan, vydlabej do nej diru pro ten filtr a zasun ho do toho biomolitanu (musi tam jit tesne a ven bude koukat jen co nahore musi kvuli vystupu). Ta dira nebude ve stredu biomolitanu, ale u kraje, aby se ten filtr dal prisat na sklo. Kdyz bude mit ten biomolitan kolem aspon 2cm tloustku na kazde strane (vice je jen dobre, a pochopitelne az na tu stranu u skla), bude to O.K.

Fotku zrovna ted neporidim, ale snad je to z popisu jasne.

EDIT: Puvodni pidihoubicku z filtriku klidne vyhod, ale kdybys to nekdy potrebovala, muzes na jeji misto dat treba aktivni uhli pro odstraneni leciv z vody, coz ale asi neocenis, pac u malych objemu vetsinou neni parkrat vymenit vodu problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:38 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Eva_R
Ten bublifuk ti udělá stejně dobrou službu, jako čerpadlo. V Hornbachu ho třeba koupíš za směšných 70Kč i s biomolitanem. Ja je používám v malých 20l odchovničkách a nestěžuji si. Je fakt, že je k tomu potřeba motůrek, který pokud nemáš, znamená další investici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 21:09 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Díky. To čerpadlo doma nemám, čtu na něj samou chválu, tak jsem chtěla vědět, jestli by šlo i do takhle malého akvárka. Jsou tam tři staré žabky drápatečky a pár okružáků, trs růžkatce a čerpadlo z nějakého starého malého filtru, který už asi dodělává. Než bublifuk, radši bych čerpadlo s molitanem.. Nemáte, prosím, tedy někdo tip na něco menšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:50 Muž patamatix [408]
Nejmenší molitan k tomuto čerpadlu se myslím dělá 10*10*16. Já mám akva na výšku 30 cm a toto čerpadlo sem tam narval tak tak,co se týče výšky. Dal bych bublifuk. ;-),pokud už nemáš čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Eva_R
Pokud ho už máš doma a pokud se tam vejde, proč ne. Je však potřeba mu přiškrtit průtok a možná bych přidal malou rozstřikovací rampu. Aby to pak nebublalo jak voda ve varu :-) Pokud jenom přemýšlíš o jeho koupi, asi bych to nedělal a souhlasil bych s patamatixem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Eva_R
Závisí od toho, co tam bude kromě něj. Jestli se tam dá dostatečně velký biomolitan, nemusí to vyjít na výšku, aby bylo čerpadlo ponořeno. Kromě toho, v tak malém akváriu může udělat docela velký proud i při zaškrcení. Taky tam bude samotné tělo čerpadla zabírat nemálo místa. Jací živočichové jsou tam plánovaní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:42 Muž patamatix [408] Re: Eva_R
Myslím si že,by stačil klasický bublifuk s vzduchovacím motorkem. To čerpadlo by ti asi zabralo dost místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 19:21 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Můžu být čerpadlo Atman 200 i malém akvárku cca 20 litrů (40x25x25)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 17:20 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak nejlépe půl na půl,Ryby - Razbora galaxy cca10-15ks a k tomu Krunýřovec jednopruhý cca6 ks. O počtech se hodlám ještě poradit.
EDIT Ano Prcek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 17:16 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Osádka? Preference ryby, nebo rostliny?
Edit: To asi bude "prcek" a tam bych dával AT a měl po starostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 17:14 Muž patamatix [408]
No asi bych zůstal u toho atmanu. Myslíte že tedy udělám dobře,když toto vyměním za klasicky bublifuk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:47 Muž Legioix [574] Re: Heimdall
Přesně tou koncovkou jsem upravil ted tento filtr: www.familydogs.cz/…
Zbyl mi po nasazení hlavy od Atmanu na půdní filtr.
zatím je v záběhu zde: rybicky.net/nadrze/19861 ale budu to rušit a předělávat do starýho setu 54l. Vnitřek filtru jsem vycpal molitanem z elementkovýho. To co tam bylo, bylo žalostné. 4x3x4 cm molitanu a v plastovým košíku trochu uhlí.

Kupodivu jde na tento filtr nabastlit i kostka od Atmanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:41 R Muž romant [27987] Re: Legioix
Je to přesně jak píše Honza, ta hailea se časem zastaví, když u ní bude odpovídající molitan, tedy když se nepoužije pidi, midi. Měl jsem tuto v jedný dohledovce, 45l hrubýho a šla ven a místo ní AT200 a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:32 R Muž Silent [5949] Re: patamatix
Fotka k příspěvku Našel jsem v počítači fotku toho regulačního nástavce co je přibalen u Atmanu AT 200
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:20 R Muž Silent [5949] Re: Legioix
Ono je to na jedno brdo. Oba splní svou funkci. ;-) Jediný problém u tohoto čerpadla bych viděl v malém průtoku v pozdější době po zaběhnutí bioakvacitu. Ten totiž výrazně poklesne a tady má Atman rezervu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:18 Muž Legioix [574] Re: patamatix
Já bych ale místo toho AT doporučovat tento: www.akva-tera.cz/…

menší spotřeba a na to AQ bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:16 Muž Legioix [574] Re: patamatix
Skoro na nulu jde. Průtok při úplném zavření je minimální. Téměř žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:14 R Muž Silent [5949] Re: patamatix
Lze, ale to bych nedoporučoval :) . Balení obsahuje nástavec s regulačním kohoutem a kloubovou tryskou které se nasazuje na výtok čerpadla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:07 Muž patamatix [408] Re: Heimdall
Lze ho regulovat,řekněme téměř až na nulu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:06 R Muž Silent [5949] Re: patamatix
Nebál bych se toho. Tohle čerpadlo má nástavec s regulačním kohoutem, takže si průtok můžeš nastavovat podle potřeby. Navíc lze i směrovat výtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:03 Muž patamatix [408]
Přemýšlím,že bych do akva s čistým objemem vody 40l,dal místo bublifuku čerpadlo atman 200 s kostkou molitanu co největší s ohledem na velikost akva. Otázka je nebude to moc silné čerpadlo? Myslím že po zaběhnutí se průtok sníží,tak by to mohlo být akorát. Jaký máte na to názor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Designer
..., proste ten kdo by si mohl dovolit nejvic, protoze "uz to ma v ruce", jde na jistotu ;-) .
ano, protože víme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2014 13:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ivaha
Vzdyt to sama urcite kolikrat ctes. Pro nekoho z nas neni XX kyblu zadne drama, kdyz je treba, litame kolem toho klidne kazdy den, desne neradi na dele od akvarii odjizdime, a pro nekoho je jeden kyblik a par tahu hadickou po dne desna drina ;-) . Takze co nekdo zvladne levou zadni, pro nekoho muze byt nocni mura, toho krouceni se a vymluv...

A vysledek vidis, staras se a mas k tomu i filtrik, proste ten kdo by si mohl dovolit nejvic, protoze "uz to ma v ruce", jde na jistotu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 21:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Designer
U potěru odsávám denně bordel i v případě, že mám bublifuk. Mimochodem není těžký ten molitan "naočkovat" ze zaběhlýho filtru. A je pravda (co si budeme povídat ;-) ), že se může stát, že některý den nevyjde úklid a pak se ta pojistka ve formě filtříku docela hodí... Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:27 amrtin Re: Jirkaass
Fotka k příspěvku Já měl ryby v kýblu 10 dní po prasknutí akva.Měly tam topítko,vzduchování,hromadu rostlin,světlo(lampička) a přežily to všechny,až na pár neonek.Vodu jsem jim neměnil,neodkaloval,prostě sem na ně vůbec nešahal(tenkrát jsem toho ještě nevěděl moc o nitrifikaci a podobně :-| ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:25 Muž patamatix [408] Re: Designer
otázka co považuje za dočasné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
Musis zajistit vodu bez cpavku, a jestli to udelas tak, ze kazdy den odstranis ze dna svincik a vymenis cast vody, filtr nepotrebujes. Specialne pokud bys tam chtel dat filtr novy (nezabehly), nemelo by to vyznam, protoze pokud jsou tam docasne, ten filtr se bude mesic zabihat a to je predpokladam slusna jednotka docasnosti :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 18:17 Muž patamatix [408] Re: Jirkaass
Bublifuk bych tam dal,nejenže ti bude čistit vodu mechanicky,ale hlavně budou mít kde bydlet bakterie a trošku ti bude čeřit hladinu,což se taky hodí,za 50 Kč to stojí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 18:15 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Ano, bude, odsávat, měnit vodu, futrovat, pokud možno živou a poletí před očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:14 Muž Jirkaass [35]
dobře jen nevím jeslti ho stihnu tedka sehnat :o bude provizorně stačit ten kamínek ? budu se snažit odsávat bordel každý den ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: Jirkaass
Já bych místo toho vzduchovadla jednoduchej bublifuk za 50,- kč zapojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:02 Muž Jirkaass [35]
DObrý den chci se zeptat jelsit potřebuju fillt do 16 l akváriá kde bude už trochu odrostlejší potěr cichlidky kakadu jeslti enstačí jenom vzduchovadlo a jemný kamínek rybičky tam jsou dočasně brzy budou ve větším

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:56 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Nebude, když pojede naplno, tak to i proud udělá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:55 Žena dadakonik [0] – filtr do 30l akva
Dobře :) oběhnu obchůdky kde co mají a kdyžtak objednám :) mockrát díky. Ještě malá otázka, rybky v tom proudu rády skotačí (mám razborky klínoocasé), nebude jim to u bublifuku chybět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:28 Muž patamatix [408] Re: dadakonik
Dal bych bublifuk,na ty litry by to mělo stačit,já mám Eheim Pick Up 2006,podobný model co tu kolegové navrhovali a mám ho stažený na minimální průtok a je to tak,tak.Bublifuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:45 R Muž romant [27987] Re: dadakonik
Nebude to nic hroznýho. www.akva-exo.cz/… a jako motorek třeba www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:37 Žena dadakonik [0] – filtr do 30l akva
Mockrát děkuji za názory :-) ráda bych se tedy zeptala jak vybrať ten "motůrek" k bublifuku. Ráda bych něco tižšího mám ho u postele, ale hlavně cenově dostupný. A ještě by mě zajímalo jak to v akva bude vypadat....aby to nebylo akva jen plné molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 13:53 Muž ludvik [1082] Re: lukasleibelt
Kvalita to je, to je pravda. Ale u PickUpu bych o tom dost pochyboval. Koupil jsem si typ 2012, s tím, že to do 64l kostky musí stačit. Nejenom, že se to tam prostě nevejde (alespoň mě), protože je to velký ... ale zároveň molitanu je tam mizivé množství a co je horší, i zregulovaný na minimum mi z toho dělal vířivou pračku. A plasty u sebe moc nedrží, stačilo blbě zavadit a byl rozložený.
Takže jsem si radši koupil EccoPro a nacpal do skříňky pod akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 12:54 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja proti týmto EHEIM-om nemám nič. Chlapi do mini je to silné aj po regulácií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 12:31 Muž lukasleibelt [84] Re: Legioix
Já bych souhlasil s tebou. Eheim je zaručená kvalita již řadu let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2014 12:21 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Legioix
ty eheimy nejsou špatné, ale mají blbě řešené nasávací otvory resp. jsou tak velké, že bez problému nasají potěr/krevetky...

za mě do 60l kostku molitanu s čerp. hlavicí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 12:13 Muž Legioix [574] Re: dadakonik
Můj favorit do takového AQ by byl asi tento: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dadakonik
Ja som všeobecne proti týmto "honičom" vody, no ak by si trval na svojom, tak tento ako tak poslúži. Je možnosť meniť molitán a ak je akvárium dosť vysoké, tak sa dá ešte nadstaviť ďaľšia časť. Výkonnostne je na úrovni
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 10:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dadakonik
Zdravím , toto jsou přesně ty honiče vody které jsou s prominutím akorát k .....
podívejte se dovnitř jaký kousínek akvacitu v něm je , raději bych volil bublifuk kterej se dá pořídit za pár kaček , ten akvacit z toho atmanu bych vymačkal v troše vody z akva a nový bublifuk v tom bordýlku vymáchal, aby se naočkoval užitečnými bakteriemi , pak nainstaloval do akvárka , týden měnil třetinu vody denně , druhý týden obden , pak už klasika jednou týdně , první týden raději neodkalovat dno , mohlo by dojít ke kolapsu ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:46 Žena dadakonik [0] – filtr do 30l akva
Zdravím, také teď řeším jaký vybrat filtr do akva cca 30l. Mám 1. akva založené asi 2 měsíce a pochybný filtr co jsem k němu dostala odešel. Dívala jsem se na tenhle www.akva-exo.cz/… co si o něm myslíte? A je lepší takovýhle filtr nebo bublifuk? Bublifuk jsem nikdy neměla tak nevím...a nechtěla bych žádný drahý... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 22:27 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
jo tak ten mám taky u druhého akva. tam mám taky bublifuk pro sichr i když má filtr Tetra tec 700 ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 22:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Mám tento , je o dvacet litrů silnější a cena taky jinde www.nasezahrady.cz/…
mám to i doma , na půl výkonu je celkem tichý , ale určitě jsou lepší za jinej foršus , za pár dní to ani nevnímáš , náhradní membrány maj v ústí za dvacku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 22:17 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
No to je ono,to si myslím,že je možná lepší než ten honič co tam mám ten má tak desetkrát menší hmotu,no proto tam mám ještě ten bublifuk. ano
EDIT ten motorek,je tichý?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=301