Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Žádná další stránka   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:06 Muž Barney [61] Re: vladislav
Chyba neni ve filtru, ale v majiteli akvária. Neber si to zle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2009 17:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vladislav
Original vata jsou vyhozené peníze,stačí koupit obyčejnou,třeba od JBL,tu kupují já a svou práci odvede víc než dobře.U originálu je daná výška a prostup vody,u koupené můžeš dát i víc.Sice jsem ti to už psal,ale částečky ve vodě budou plavat vždy,dílem je to zvířený detrit,zbytky krmení, aj.rybami,dílem je to třeba drobné odpadávající částečky rostlin,řas...,jsou to i drobné bublinky,které se do vody dostávají rampou.
V každém akvárku,kde jsou ryby,tak nějaké drobné částečky plavou,sterilní voda bez drobných plovoucích nečistot prostě není,a pohyb ryb u dna udělá své.Hrabání v akvišku také.Další věc je ta,že přes nová filtrační média se dostane mnohem víc drobných nečistot,než přes řekněme půlročně zanesená média.Filtrační,,bahýnko"také udělá své.Dej své nádrži čas na pořádné zajetí filtru,vždyť jsi ho tam dával někdy v září a jak jsem pochopil,už jsi měnil vatu...to je zbytečné.Já čistím filtr nejdříve 1x za půl roku a v Romy2 není čištěný už rok.
Nebo nechoď k akvišku tak blízko... :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 17:32 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: ancistrus
To právě není ..Kupuji si jen originály...A měnil jsem ho už dvakraát.. Nad tím jsem taky dumal..sad Ty častečky nejsou zas tak tragické,ale jsou tam..Vice než u Fluvalu nebo Tetry to mě zaráží.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 17:28 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: vladislav
Jeste me napada jestli posledni vrstva, ten bilej molitan neni uz hodne "jetej", jestli treba neni nejak zfilcovatelej a nemuze bordel spatne zachytavat.
Jinak kdyz se poradne zadivam do vody tak nejaky ty castecky vidim taky, ale nic tragickyho to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 17:20 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: romant
Hadice jsou čisté to jsem už prošel.Dokonce jsem dal úplně nové....Eheim 2078 má to dosedání jednoho koše na druhý vyřešený dobře ..I jsem dával pozor na to,abych ty koše nepřeplnil..,aby to na sebe krásně dosedlo.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 17:13 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: vladislav
Mam Eheim 2128 s original naplnemi stejnymi jako popisujes a neprijde mi, ze by voda byla plna nejakych castecek. Cistim ho 1x za 3-4 mesice, ale myslim ze bych mohl i mene casteji. Mezi jednotlivymi kosi mam takove cerne gumove tesneni, napadlo me jestli nemuzes mit kose spatne dosedle na sebe a bordel se nedostava kolemtesneni rovnou do vytokove komory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 17:09 R Muž romant [27987] Re: vladislav
Já mám Eheim 2228, je to ten intervalovej. To s těma částečkama pozoruju v momentě, kdy filtr z nějakého důvodu znovu zapínám. Do akvarka prostě vyhodí trochu toho bordýlku, ale při dalším nadechnutí už je vše v pohodě. Napadá mě jestli se ti ten bordel neuvolňuje ze špinavý výtokový hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 16:55 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Chtěl bych se zeptat majitelů filtrů Eheim na čistotu vody v závislosti na filtračních materálech...Mám Eheim 2078 ..Koupil jsem do něj přesně ty náplně ,které doporučuje výrobce..Do spodního koše Eheim EHFI MECH a do horních 3 košů..Eheim EHFI SUBSTRAT PRO ..Přesně ho mám složený jak doporučuje výrobce..A neustále mám od začatku problémy s částečkama které jdou z filtru do akvaria..Vím mám v akváriu poměrně dost ryb...Tak jsem nasadil na saci koš kostku biomolitanu..Problém trvá stále...Má podezřeni,že se to nějak uvolnuje z těch doporučovaných filtračních materiálů..A prochází to i přes fitrační vatu ,která je až nahoře..Možná,že jsem puntičkář,ale pokud se dívám do akvária z 10 cm ty častečky tam pořád mám.. :-( Filtr jsem měl už rozebraný žadné externí zanesení jsem nezaregistroval..Jak jste na tom vy ostatni ,kteři používáte tyto filtrační materiály..??Měl jsem možnost mluvit osobně již se dvěma akvaristy,kterým se toto uvolnuje též....Tak přemýšlím,že nacpu do všech košů fitru biomolitan.. :-( Že by ta reklama na křištálově čistou vodu byla opravdu jen tahák na naší peněženku???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 12:16 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak jsem si nakonec pořídil tento..Eheim 2078 www.youtube.com/… Uvidím co ukáže čas ohledně kvality značky Eheim... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 10:02 Muž BART [3] Re: vladislav
tak dobrý kauf. Já jsem s ním zatím spokojenej. Trochu mě předevčírem vyděsila manželka když mi volala do práce že u akva je louže /měl jsem strach že teče/ Nakonec se ukázalo že přestal fungovat zpětnej ventil u hadičky vzduchování a voda tekla ze vzduch motorku. Překvapivě po vysušení běží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 00:01 Muž pros [36] Re: vladislav
to pak jo mně by se tam schválně jet nevyplatilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:57 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: pros
Díky moc... ;-) Já necestuji mám to v rámci prácovni cesty..Takže gratis cestu.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 23:54 Muž pros [36] Re: vladislav
Fotka k příspěvku slíbené foto snad ti bude stačit, jinak když si připočtu benzín a strávený čas cestováním tak to vyjde pěkně draho mně stal 5400
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:45 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: BART
Super tak to mě uplně stačí..Už jsem se bál,že to budu muset regulovat nějakým kohoutem.. ;-) ;-) Díky.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2009 23:42 Muž BART [3] Re: vladislav
Ahoj mám 2073 to je menší verze 2076 jak je tu psáno je tam páčka
která reguluje průtok a v krajní poloze uzavře hadice
Teprve pokud je páčka v krajní poloze uzavřeno - je možné stisknutím červeného tlačítka odpojit blok s hadicemi
Funguje to dobře a zatím i mnohem snadněji než u Fluvalu 304 ale mám ho zatím krátce

Ten blok co se odpojuje je vyfocen tady
www.sklorex-akvarium.cz/…
ale páčka je z druhé strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:19 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: pros
Přivezu si ho z Rakouska vychází pod 200Euro..Díky moc..Kdybys byl tak hodný a nafotil mi tu páčku.. potlesk Máš to u mě.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 23:15 Muž pros [36] Re: vladislav
Mám ho asi 3 týdny mohu říct že zatím spokojenost, na fluval 305 nemůžu také nadávat mám ho na menším akváriu. Regulace je řešena pomocí páčky velice jednoduché a mohu říct že eheim má tu páčku vyřešenu lépe jinak zkus www.akvaristik.cz je to kamenný obchod, ale i zasílá a dá se s nimi dost dobře dohodnout kupoval jsem ho u nich a i s poštovným jsem ušetřil oproti sklorexu nic proti sklorexu jsem tam stálí zákazník :-D pokud by si chtěl můžu ti tu páčku nafotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 22:50 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Nechtěl jsem zakládat nové téma..Ale začíná mě blbnout Tetra Tec 700..Tak jsem se rozhodl investovat do kvality..Výhlídl jsem si Eheim 2075
www.sklorex-akvarium.cz/…
Ale není mi zatím jasné jak je u něj řešená regulace průtoku vody...Prolezl jsem internet a nemohu tu informaci najít..Tak se obracím na forum..Díky za každý nový poznatek a radu.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 10:58 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: ancistrus22
veď si vravel, že ti bolo divné, že na miesto EHEIM prišiel EHEYM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 23:24 ancistrus22 Re: Tokuschew
je stejné, neboj o žádnou napodobeninu z Asie se nejedná :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:19 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: ancistrus22
Pozeral som tu stránku. Na stránke sú nafotené originál balenia. Mohol by si odfotiť to tvoje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 17:50 ancistrus22 Re: Tokuschew
mě bylo divný že je to Eheym a ne Eheim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 15:12 Muž spooky [11] - AsieRe: Tokuschew
Ďakujem za info. Všetky veci budú aj tak dole v skrinke pod akva a tá bude odizolovaná cca. 5 cm Nobasilom, takže tá hlučnosť vonku by mala byť nulová.
Asi to spravím tak ako som chcel, teda 2 filtre. Biofilter s čerpadlom Eheim 1250 a kanistrový Eheim Professional 3 Electronic, ktorým doladím ten prietok na cca. 800 litrov za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 15:02 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: spooky
Môže byť, ale nemaj strach sú pomerne tiché aj silné. Často ich využívajú najmä na more a prepadové filtre. Spoľahlivosť je 100%. Neevidujem reklamáciu ani len zlomenej osky v rotore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:50 Muž spooky [11] - AsieRe: Tokuschew
Čiže čím je vyšší prietok, tým je hlučnejšie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:48 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: spooky
1250 pri dopravnej výške 1/4 t.j. 5 l/min resp. 300 l/hod. 1260 ca 28 l/min alebo 1680 l/h. Škrtenie pomocou sťahovacích spon, dovolím si tvrdiť - najtichšie čerpadlá na trhu, ktoré sa využívajú aj na tzv vodné chladenie počítačov. Tichšie ako ventilátor v počítači. Tichosť, ale záleží aj od prietoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:33 Muž spooky [11] - AsieRe: Tokuschew
Prosím ťa,
nevieš aký zhruba by malo prietok čerpadlo Eheim 1250, ak vytláča vodu do výšky cca. 150 cm ? Prípadne aký by malo pri rovnakej výške prietok čerpadlo Eheim 1260 ? Sú tieto čerpadlá reguľovateľné alebo sa dajú len škrtiť nejakým guľovým ventilom ? A aká je ich hlučnosť ? Ďakujem za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:21 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: ancistrus22
V Anglicku lacnejšie ako v Nemecku? Je to neuveriteľné, v tom musí byť nejaký háčik. Cena, ktorú spomínaš je je ďaleko nižšie ako nákup priamo u výrobcu. Nezdá sa mi to. Nebude to lacná imitácia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:11 ancistrus22 Re: Tokuschew
cena včetně náplní u nás kolem 10 tis. Cena v Anglii 4500 Kč. Měli akci 10% sleva pro nové zákazníky, vyplatí se to sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 13:58 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: ancistrus22
Neverím tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 23:25 ancistrus22
Nedávno jsem kupoval Eheim 2128 a zde vyšel více jak o polovinu levněji než u nás: www.zooplus.co.uk Doma jsem ho měl asi za týden a žádné poštovné, zkrátka super potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:33 Muž spooky [11] - AsieRe: filipsi
Áno, s tým s tebou súhlasím. 3-5% objemu akva by mal byť objem filtračnej hmoty, t.j. pri mojom novom akva 21 - 35 litrov filtračných náplní. Ale niekde už neviem kde to bolo bolo písané, že celkovo filter by mal byť 1/3 - 1/5 objemu akva. Ale vážne už neviem, kde to bolo.
Inak stále dumám nad tými dvoma filtrami a to z nasledujúceho dôvodu:
V biofiltry mám v úmysle čerpadlo Eheim 1250. malo by mať výkon 1200l/hodina. Pri výške ktorú bude prekonávať, cca. 140 - 150 cm, ale predpokladám prietok tak 400 litrov a to sa mi zdá málo. Preto som chcel ten Eheim 3 Electronik, aby som si na ňom pekne nastavil prietok cca. na 400 litrov a spolu aby sa teda realne filtrovalo 800 l/hodina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 17:12 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: filipsi
Kdesi som čítal o efektivite filtrácie vody. Z čistiarni odpadových vôd vieme, že ak napr. použijeme dva 2.5 litrové filtre o výkone po 5OO l/h dosiahneme lepší výsledok ako keby sme použili jeden filter o objeme 5 litrov a výkone 1000 l/h.
Áno, aj filter v zálohe je dôležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 14:39 Muž filipsi [1295] Re: spooky
Ano, dal bych bud jen skleneny, nebo jen 2080.
To, jak veliky ten skleneny chces, se mi zda prilis na to, jake akvarko si predstavujes. Pokud normalne zarybnene, a dost zarostle, jak pises, bude 3-5% objemu stacit. (kde jsi nasel 1/3-1/5?, u malawi nebo more?)
Jestli se nechces vzdat skleneneho, dej ho tam samotny (ale dal bych mensi, nekde kolem 50l a i ten bych asi neplnil uplne), jinak bude stacit 2080 samotny, pripadne 2180 s topenim. Pro dva fakt nevidim duvod (krome pripadne poruchy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 14:22 Muž spooky [11] - AsieRe: filipsi
No ja práveže jednoznačne trvám na tom sklenennom biofiltry. Čo viem tak by mal byť cca. 1/5 - 1/3 akva, t.j.: 140 - 240 litrov. Na to ale nemám priestorové možnosti, nakoľko dole do skrinky pôjde neskutočne veľa techniky a každý cm je dobrý. Možno by bolo dobré dať ten biofilter rozmerov 100x40x40 a bude pokoj. A za to, čo dám do kanistrového radšej vraziť do dobrých náplní biofiltra(ehfimech a ehfisubstrat pro), molitan a vata a to bude asi dostatočné. Čo ty na to ?
Alebo nedávať sklenený biofilter ale len tú 2080 ? Keď mne ten sklenenný biofilter nejako prirástol k srdcu, mám ho aj v 84 litrovom akva. Hlavne to spĺňa moju požiadavku - žiadna viditeľná technika v akva. Do biofiltra môžem dať ohrievače, čerpadlá, co2 reaktor, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 13:03 Muž filipsi [1295] Re: spooky
Stale ti nevim. Asi bych osobne instaloval do takoveho akva, jake pises, pouze 2080. Nic vic. Zvlast, kdyz planujes automatickou vymenu vody. Nevidim duvod, mit 80l ve skle + 2080.
Nehlede na to, ze financne by te vyslo 60l ehfisubstratu pro docela draho, a myslim, ze bakterie by tu moznost osidleni (at uz v tomhle, nebo v molitanu) nevyuzily, protoze by proste nemely v takovem akva "co zrat".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 12:18 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: spooky
tak, tak je to správne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 12:17 Muž spooky [11] - AsieRe: Tokuschew
Ja som chcel dať ako biologickú filtráciu Ehfisubstrat(Pro) a ako mechanickú Ehfimech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 12:09 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: spooky
spooky napsal: ...Vata a molitan bude pôsobiť ako predilter, aby sa tak nezanášala keramika.

Tomuto celkom nerozumiem. V každom filtri je vata posledným článkom dobre fungujúcej filtrácie. Dať ju do predu znamená vytvoriť filtračný systém, ktorý sa bude neustále a často upchávať. Keramika je naopak na to aby zbierala hrubé nečistoty. A ešte pozor: Siporax nie je keramika. Je iba v tvare keramických valčekov a a pracuje na tom istom princípe ako Ehfisubstrat, Substrat Pro alebo najnovšie predstavené Biomech. Všetky sú s obrovským priestorom pre dostatočné rozmnoženie uťitočných baktérií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 12:00 Muž spooky [11] - AsieRe: Tokuschew
Má to byť 720 litrov čistého objemu vody.
Veľa, veľa rastlín všetkého druhu a terčovce, neónky, pancierníčky.
Inak filter mám v pláne kúpiť vo Vašom e-shope. Nakupoval som u Vás už viac krát a maximálna spokojnosť. Tak isto u Vás zakúpim ohrievače Jager.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 11:57 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: spooky
Elektronické filtre Eheim sú pomerne mladými výrobkami. Zodpovesne, ale môžem potvrdiť precíznosť ich vyhotovenia a maximílnu spoľahlivosť. Elektornika je určená k uľahčeniu manipulácie a pri mene firmy by som osobne o spoľahlivosti/nespoľahlivosti nepochyboval.

Pri výbere z dvoch spomenutých, je treba brať v úvahu druh biotopového akvária. V prípade rastliniek by som sa priklonil k elektronike a naopak pri cichlidách, by som dal prednosť 2080.
Je to však vec názoru. Na tohtoročnom Interzoo boli niektoré akváriá o veľkosti ca 600 l s rastlinkami inštalované práve s 2O8O alebo v edícii termo (2180). Pre 2080 hovoria napr. 2 sacie koše, resp pre 2180 aj skrytosť ohrevu. Pre elektroniku zase možnosť sa bližšie dostať k prírode (viaceré možnosti nastavenia prúdenia vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 11:47 Muž spooky [11] - AsieRe: filipsi
Má to byť presne ako píšeš.
Biofilter má obsahovať molitan, vatu a Eheim Ehfisubstrat - biologická filtrácia. Vata a molitan bude pôsobiť ako predilter, aby sa tak nezanášala keramika.
Ten kanistrový filter má byť skôr ako mechanická filtrácia.
Chcem aby to bolo namakané, možno to až preháňam. Bude tam zabudovaná automatická denná výmena vody a podobné srandy. Inak nakoniec by mohlo byť miesto toho eheimu aj TetraTec EX 1200 na tú mechanickú filtráciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 11:33 Muž filipsi [1295] Re: spooky
Tak to ti nevim. Biofiltr 80l bude lepeny skleneny? Proc ten druhy? Rychlejsi hlavne mechanicka filtrace?
To se mi zda skoro zbytecne na to kupovat neco takoveho, pokud uz budes mit 80l ve skle. Pridal bych tam treba 2x5l dalsi uplne oddelenou prepazku, a druhym cerpadlem filtroval najemno molitan + vata zvlast tam.
Ale myslim, ze by si to vystacilo i jen s tim jednim 80l filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 11:11 Muž spooky [11] - AsieRe: filipsi
Má to byť pre 720 litrové akva. Budú tam 2 filtre:
- biofilter cca. 80 litrov
- kanistrový filter: rozmýšľam o: Eheim Professional 3 Electronic, typ 2078 alebo Eheim Professional 3, typ 2080.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 10:51 Muž filipsi [1295] Re: Štěpán
Ono zalezi na tom, pro jak velke akva, asi je hloupost brat 2080 pro 200l.
Cena svedci hlavne o tom, ze je to "novinka", stale hodne chtena. Ja mam z ebay 2076 za zajimavou cenu, jeste neni v provozu. Pak se spookymu ozvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 08:52 Štěpán Re: spooky
Raději bych si koupil 2080. Jednak má velký objem a za druhé v něm není elektronika - další možný zdroj poruch. Na ebayi se i použité 2080 prodávají za vysokou cenu, to o něčem svědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2008 22:53 Muž spooky [11] - Asie – EHEIM professional 3 - 2078
Zdravím všetkých,
chcel by som sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosti s filtrom Eheim Professional 3 Electronic, typ 2078 prípadne Eheim Professional 3, typ 2080 ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [17]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=801