Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 00:07 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Jiri
Se mi taky dela. V normalnich rostlinnych akvariich to neni takovy problem, ale v me akvaponii, kde mam 20 tilapii se ty hadice zaserou tak moc, ze se voda uplne zastavi. Musim je cistit behem sezony 2x.
Sundam hadice, pripojim na kohoutek s horkou vodou a to docela pomuze. A pak hubenejsi hadici, co do ni narvu. Mam i stetku na dlouhem dratu na cisteni trubek, ale kdyz je tam moc bordelu, nechyta se.
Rekl bych ze dobry pre-filtr by pomohl, ale to ja na akvaponii nemuzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: muťa
Buď týmto
www.ebay.com/…
Alebo celé ponoriť do SAVA ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:57 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Jiri
..a jak jsi je čistil? Ty hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:37 LuboZ Re: Yirka
Já mám Eheim professionel 3 2071 už 3,5 roku a hadice jsem taky ještě nečistil. Je ale fakt, že když čistím jednou za čas filtr (tu modrou vložku), tak po napuštění a zapnutí, se mi z rampy vyvalí dost bordelu. Ale během půl hodiny je voda zase čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 18:35 Muž Robo [45]
Tak jsem vyřešil můj problém se zavzdušňováním filtru CO2. Musel jsem filtr dát na zem a jelikož pod akvarkem nemám místo ani vedle něj, musel jsem koupit 6 metrů hadic a dát filtr až za sedačku. Takže teď mám délku hadic 4,5 metrů a už mi žádné bubliny z filtru nevyhází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 13:00 Muž Jiri [0] Re: motaaa213
Díky za poznatky, předfiltr se chystám pořídit právě. Chtěl jsem hlavně vědět jestli je to normální a běžné, vidím, že jak u koho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:37 motaaa213 Re: Jiri
Já stím měl taky problém a vyřešil jsem to tak že jsem na hadice nasadil ty pěnové ochrany na potrubí plastové a mám klid čistím hadice tak jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:26 Muž Yirka [9126] Re: Jiri
Asi jsem výjimkou. Za 7 let jsem používání jsem ještě hadice nečistil. Ale mám jen obyčejný E. Classic 2215.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:15 Muž sux [117] - AmerikaRe: Jiri
mě se taky zanáší...to je opravdu běžné. Čistil jsem je poprvé od ledna 2013. a je to znát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2014 10:42 R Muž Silent [5949] Re: Jiri
Je to vcelku normální. Pokud jsou hadice na světle tak se tam můžou tvořit i řasy, nicméně v každém případě se tam tvoří slizovité kolonie bakterií které průtok dokážou snížit. Já osobně s tím mám problém jen u Fluvalů, protože mají vroubkované hadice. U Eheimu čistím hadice spolu s čištěním filtru cca 1x do roka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 10:21 Muž Jiri [0] – Zanesené hadice
chci se zeptat jestli jste se někdo nesetkal s problémem snížení průtoku z důvodů zanesených hadic. Cca po 2 měsících (od koupi) se mi rapidně snížil průtok, čerpadlo jsem komplet vyčistil, ale vůbec to nepomohlo. Pak jsem vytáhl hadice a viděl jsem, že mají obě na vnitřní straně tenkou vrstvu "slizu", což právě zpomalovalo proud vody. Sliz jsem odstranil a čerpadlo jelo zase jako nové, ale po nějaké době to tam bylo zase. Nemáte s tímto zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:38 Muž O.Tom [439] Re: pedrous
Zkus si zkontrolovat a pročistit plovák (díly 14,15).

www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 20:18 Muž pedrous [2]
Ahoj, mám dotaz k filtru ehiem 2075 a to že když je filtr prázdný a použiji pumpu tak se mi nedaří filtr zavodnit.Musim jej nedříve "zalít" doplna a potom to již jde u TT ex700 to nebyl problém natáhnout vodu do prázdného filtru.Dík a info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 09:22 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku Tak už jsem byl domluvený s prodejcem na odeslání filtru na posouzení/reklamaci, čistil jsem ho před odesláním a ještě "zkoumal" ono gumové sací hrdlo.
A zjistil, že jsou v něm na obou koncích volně nasunuty umělohmotné rozpínací a tvarující části, původně jsem si myslel, že je to dále nerozebiratelná část.
Takže jsem si s tím pohrál a vypadá to, že byl povysunut umělohmotný roztažný kroužek + u O kroužků byla vysrážena nějaké mastnota.
Strana sacího hrdla s O kroužky tedy neměla správnou oporu od špatně vsunutého umělohmotného kroužku a navíc byly mastné, tím tedy nedostatečně tlačily na stěny šachty do které je hrdlo vsunuto a vypadávaly/vyklouzávaly ven. Hlavně při zvýšeném tlaku vody, jako použití pumpy :)

Dám tomu pár dní, jestli už to bude v pořádku a pak se ozvu prodejci, že už je po problému... zas budu za blbce :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:17 Muž riso [129] - CichlidyRe: kukin
ty cerne plastove trubicky ve spodnim kosi jsou na hovno, mel jsem je tam a asi po 2 letech se uplne rozpadly. Rovnou to vyhod a dej tam keramicke valecky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 13:00 Muž sux [117] - AmerikaRe: Robo
držím palce, já jsem dlouho spekuloval přoč mi eheim hučí a nakonec to byl okružák v držáku hadic, a pozor, který tam vyrostl! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 11:43 Muž Robo [45] Re: kukin
Já dal místo těch trubiček odspodu bioavacit pak Siporax a další koše jsou origo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 11:39 Muž Robo [45] Re: sux
Je to zvláštní, teda pokud to je pravda. Teď jsem tu filtační tkaninu odstranil a uvidíme co to bude dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 11:39 kukin Re: pedrous
Tak jsem se také stal majitelem filtru eheim professional 3 2075 limitovaná edice z Hornbachu za supr cenu.Jen ještě zaregistrovat prodlouženou záruku.Ještě bych se chtěl zeptat jestli mám nechat původní filtrační média a nebo mám dát místo těch plastových trubiček keramické válečky co mám zatím v původním filtru fluval 304?Budu dělat Malawi 290L.A ještě bych potřeboval doboručit nějaký vzduchovací motorek.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 11:35 Muž sux [117] - AmerikaRe: Robo
to bych nevěřil kolik přidávání co2 způsobuje problému :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 11:21 Muž Robo [45] Re: Robo
Tak mám tady další poznatky ohledně toho vzduchu ve filtru. Jak se zdá je to asi opravdu nahromaděné CO2. Přes noc je CO2 vypnuté a ráno jsem nakláněl filtr a nic žádné bubliny z něj nešly takže jsem CO2 asi v 9.00 zapnul. Další věc co jsem udělal tak jsem prodloužil o jeden článek sací trubku a teď je sací koš až u dna. Předtím jsem to měl z toho důvodu asi v půlce ,protože se mi zdálo, že když byl sací koš až na dně tak se k němu nedostaly veškeré nečistoty protože jej zakrývaly rostliny. Jenže když byl v půlce tak asi moc nasával i těch bublin. To mě, ale přivádí k dalšímu problému když ty bublinky nasaje tak je přeci musí zase pyprsknout ven a né aby se tam hromadily a udělaly vzduchovou kapsu. tak mě napadá další proč nejdou ven. Já jsem dal do předposledního koše filtrační vatu a na ní jsem položil ještě plátek filtračního plátna JBL Symec Micro www.akvarista.cz/… a jak se zdá tahle tkanina ty bublinky nepropustí a začnou se pod ní hromadit a až jich je moc tak někudma vyletí trocha ven a zase se doplní a zase vyletí což by odpovídalo těm minutovým intervalům. Myslím si že kdybychtam měl jen tu filtrační vatu tak by ty bublinky přes ní prošly, ale přes tu tkaninu asi ne. Budem testovat dále
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 06:42 Muž O.Tom [439]
Tak z5 k mému problému s hlučností filtru 2080.
Zjistil jsem, že při používání pumpy, vyskakuje ze svého správného uložení gumové koleno (označováno jako "sací hrdlo"), kterým je hnána voda od rotoru do výstupní hadice.
Když teda naplním filtr bez použití pumpy, je opět tichý tak že kněmu musím dojít abych o něm věděl... ne že mi přehlušuje veškerá další zařízení v pokoji.
Jen teď nevím, zda je příčinou problému únava materiálu u gumového kolena, nebo celého mechanismu pumpy. Koukal jsem že u tohodle filtru je pumpa hodně odlišná od jiných a při pumpovaní je v pohybu celá šachta s rotorem.

www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:48 Muž Robo [45] Re: sux
Já nemám problém abych ho zalil úplně. Já mám problém, že když už je zalitý tak se v něm pořad odněkud bere vzduch. já všehen vzduch s taba vytlačím tím nakláněním, jenže za hoďku je tam vzduch znova. Zítra nebudu pouštět CO2 a uvidíme jestli se tam bude vzduch hromadit nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: Robo
úplně nejlepší je naklánět filtr ze strany na stranu dokud zachrastí, tak tam zvostává vzduch. Někdy mi to trvá i den než se "zaleje" na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:35 Muž Robo [45] Re: acik
Jj tak přesně tenhle tam mám a takovou mlhu mám po celém akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:56 Libcin Re: RAP
Pardon, přehlédl jsem to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:52 Muž acik [416] Re: Robo
Fotka k příspěvku www.ebay.com/…

takhle to tam vali :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:50 RAP Re: Libcin
Vždyť píše, že má atomizér na vratné hadici a do akva mu jde hodně mikrobublinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 19:23 Libcin Re: Robo
A proč nemáš atomizér na výstupu filtru? Já mám na výstupu Sera reaktor a není problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:58 Muž Robo [45] Re: RAP
Ne ne ne takhle jsem to nemyslel. Co2 rozpouštím přes vnější atomizér umístěný na vratné hadici a do akva se dostávají miliony mikro bublinek, ale když filtr nasaje tyhle bublinky jestli se tam dokáže nahromadit tolik co2 aby to způsobovalo tenhle problém. Právě nevím jestli to je nahromaděné co2 ve filtru a nebo mi někde filtr přisává vzduch
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:23 RAP Re: Robo
Pouštět CO do filtrů tohoto typu není dobré. Bakterie potřebují spíše kyslík rozpuštěný ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:16 Muž Robo [45]
Tak když mluvíme o tom vzduchu ve filtru, může filtr nasát tolik bublinek CO2 aby se naplnil CO2 a když ho tam je moc tak ho pomalu upouštěl? Teď jsem ho nahnul na bok a vyletělo obrovské množství vzduchu jako bych ho měl otevřený a vyčistil ho a zapojil zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:06 Muž Robo [45] Re: pedrous
Ten vzduch je samozřejmě normální, protože v těch filtračních hmotách je plno vzduch a bude trvat než všechen vzduch s tama veženeš. Taky jsem to tak dělal abych ten vzduch vyhnal ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 16:28 Muž pedrous [2] Re: Robo
Tak jsem se dnes stal majitelem limitované edice Eheim 2075 zakoupený v Hornabachu.Nyní již je spuštěn jen trochu jsem v rozpacích že se dosti zavzdušňuje,když sním třesu vychází dost vzduchu a pokud to udělám po čase znova tak se to opakuje.U Ex 700 toto není.Jsem zvědav jaká bude čistota vody ,protože u Ex 700 mi plavaly drobné nečistoty.Na hodnocení hlučnosti je moc brzo,ale je srovnatelná jako u Ex 700.Záruka prodloužena na 5 let děkuji zde přítomným za pomoc a doufám že mě Eheim nezklame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 10:39 Muž Robo [45] Re: acik
Registrováno a prodlouženo na 5 let potlesk Všimnul jsem si že mi ten filtr někde přisáva vzduch. Už jednou jsem to tady řešil o 4 stránky zpět kdy byl horní koš špatně nasazen na ten trojúhelníček v rohu filtru viz fotky. Jenže teď vše sedí a on si pořád +- 1 minuta ufoukne a z rampy vyletí oblaček bublinek a tak pořád dokola. Filtr vždy naklopím do stran a vyběhne hejno vzduchu a za půl hoďky to samé. Jde slyšet jak se bublina vzduchu uvolní a proletí přes vrtulku, trošku to zaševelí a vyletí obláček bublin. Včera jsem se naštval vypnul filtr a vytáhnul adaptér. Zkontroloval zda není někde těsnění špatné a nebylo. Zarazil jsem pořádně adaptér do hlavy a zatím to přestalo. Může někde kolem adaptéru přisávat vzduch? Než jsem adaptér vyndal díval jsem se jestli dobře sedí v hlavě a tlačil do něj jestli náhodou není špatně nasazený a nic. Tak jakou máte s tímto zkušenost a co to může způsobovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:14 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ondralomnice
Ano a o to jde...tentýž mám i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:04 Muž ondralomnice [81] Re: acik
ano je to jen na 2075 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:02 Muž acik [416] Re: ondralomnice
tady to je :)

www.eheim.cz/…

a nebude to jen na produkt 2075510?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 18:52 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ondralomnice
...no kámo, děkuji za informaci...to je pro mne novinka.
Takže jinými slovy pokud nelžeš (bez urážky)...pak, nevidím důvod, proč by to nemělo jít u někoho jiného a to bez závislosti na tom, kde výrobek koupil. Děkuji za pro mne velice přínosný příspěvek. Jen škoda, že jsi upravil serial no. Pokud by jsi mi chtěl ve věci pomoci, tak mi napiš soukromě, děkuji.

Zde je přepis emailu od fa Macenauer, který jsem po registraci filtru obdržel já:

Šárka Nešetřilová info@macenauer.cz prostřednictvím domény smtp-secure.tlapnet.cz
21. 2.
Odpovědět
komu: mutina, Jaroslav, Jaroslav

Dobrý den,

děkujeme Vám za to, že jste si zakoupil filtr EHEIM Prof 3 na marketu Hornbach. Ve Vašem případě nemůžete zaregistrovat prodloužení záruky na 5 let, protože tato možnost byla pouze u typu filtru č. 2073510, který byl dodáván jen jednorázově, jako akční balíček a to jen do některých obchodů v Evropě. V České a Slovenské republice nebyl tento typ v prodeji. Je nám líto, podávat Vám tuto zprávu, avšak u Vámi zakoupeného filtru respektujeme prodloužení záruky ze dvou na tři léta a to je také příznivá zpráva pro Vás.

Věříme, že Vám bude filtr dobře sloužit a děkujeme ještě jednou za Váš nákup produktu firmy EHEIM.

S přátelským pozdravem

Ing. Jaroslav Macenauer,CSc.

Jaroslav Macenauer, Ing.-AKVARIUM
Bláhova 312, 530 02 Pardubice
Mobil : +420603481169
Tel : +420466304443
Fax : +420466304723
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2014 18:10 Muž ondralomnice [81] Re: Robo
na eheim.cz je políčko na registraci a zbytek se dočteš tamo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 15:54 Muž Robo [45] Re: ondralomnice
Tak o tomhle vůbec nevím. Tak to musím naštudovat o co jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 14:06 Muž ondralomnice [81] Re: muťa
Fotka k příspěvku mám tu spešl edici filtru 2075 zaregistroval sem ji, poslali certifikát na prodlouženou záruku a jiné služby žádnej problém s tím nebyl přikládám obrázek jen číslo sem rozostřil :-P ( ale nemám ho z Hornbachu)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 13:47 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Robo
...ano, abys ji uplatnil, je třeba výrobek zaregistrovat u Macenauera a pak jsem se u Macenauera o to zajímal a napsali mi, že 5 let ne, ale 3 ano. Takže vykrucaj ;)
Zhádal bych se ale do krve...je to na krabici? Je. Prodávají to s tím? Ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 13:35 Muž Robo [45] Re: muťa
Dle mého bys musel tu záruku uplatňovat přímo u výrobce a ne u prodejce. Prodejce ti dá 2-3 roky a papa. Zbytek u výrobce a dle mého by to mělo byt u Macenauera, protože on tady zastupuje v čr Eheim, ale asi se z toho vykrucuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 12:54 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kukin
Já ho mám a taky z Hornbachu tu serii. Ale pozor....záruka je pouze 3 roky. Ty +2 roky u nás v ČR ne. Bylo to pouze na vybrané seriové řady, které se tady v ČR neprodávaly. To jsem si nevymyslel. To mi napsali od Macenauera...Takže platí záruka 3 roky. Ikdyž je na krabici 3+2. No nevím jak by to dopadlo v případě reklamace, ale rval bych se jak pes, protože je to tam uvedeno. Leda by to Hornbach bral na své triko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:04 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Jednotlivé díly se rozpoznat nedají, ale Eheim skládá techniku jen z kvalitních dílů. I když občas se jim něco nepovede jako třeba ronící hlava jedné série professionel 3 2073. Je jasné, že žádná značka nezaručí 100% bezporuchovost svých výrobků a to ani mnou oblíbený Eheim :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 07:49 Muž O.Tom [439] Re: Silent
Na nálepce sice mám made in Germany, ale myslel jsem spíš něco co člověk hned na první pohled nezjistí. Jako třeba nějaká méně kvalitní série, nebo části (Čínský rotor a pod).

A zjistil jsem, že když stlačím pumpu, tak filtr utichne.
Jestli tam náhodou nedochází k rezonanci v součástech stlačného mechanismu pumpy.

(pro zajímavost, rachot prvního kusu, který jsem reklamoval. uloz.to/… )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 07:20 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Myslím, že na krabici ne. Až na filtru je nálepka s technickými údaji a made in. Je to ale jedno, protože Eheim si hlídá technologii výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 04:32 Muž O.Tom [439] Re: Silent
Ještě mě napadlo, dá se nějak poznat/rozlišit, zda daný EHEIM pochází z Číny nebo z Německa ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 17:33 Muž pedrous [2] Re: kukin
Kde v Praze v hornbachu maji ten 2075 speciál edici?Na Černaku mají jen ten standart.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=251