Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:36 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: konopnik36
viz první věta - kompletní se vším všudy = není potřeba je dokupovat zvlášť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:33 Muž konopnik36 [42] Re: Wendy2
děkuji za reakci,ale fil. hmoty nejde spíš o sací a výtlakové komponenty.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:29 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: konopnik36
eheim 3 jsme kupovali kompletní se vším všudy, kromě filtračních hmot, ty jsme objednávali zvlášť, u některých typů jsou ale i náplně součástí balení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:10 Muž konopnik36 [42]
Zdravím ,k filtrům Eheim se (ne)dodávají??? tyto díly www.sklorex-akvarium.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…
a dokupují se samostatně????Při koupi je v balení tato sada?????
www.sklorex-akvarium.cz/…
www.sklorex-akvarium.cz/…

- mnohokrát děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 11:08 Muž moravt1 [0] - Amerika – Mám 2178
Ahoj již cca 2roky mám nejdražší model 2178 ve 400l. Stejný jako 2078 jen má i 200W topení. Nikdy jsem nic lepšího neměl. Funguje to skvěle s originálními náplněmi. Údržba je velmi snadná. Obvykle stačí otočením páky odpojit adpatér s hadicema. Filtr odnýst k umyvadlu. Čtyřma packama oddělat hlavu. Vyndat horní koš s nečistotama a vyhodit vatu dát novou. Případně proprat horní molitan. vše zavřít a jedem dál. Nastavení prodění den noc je také prospěšné jak pro ryby tak pro kytky. Také pokud u too někdo spí v polovičním výkonu není vůbec slyšet. Jinak i n plný výkon je velmi tichý ve srovnání s juwel bioflow nebo ATMAN AT 202. momentálně jsem ho přenadl do 840L tak uvidíme jak to spomocí AT202 s bioakvacitem zmákne. ALe mohu jen doporučit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 00:31 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: atiw
Ja to vidim uplne jasne,dava se to vstupu vody do filtru z vrchu hlavy,po vyjmuti regulace vody,dolu jde ten bily kousek(tim zuzenim dolu)pak nasadis tu gumu na to plavajici ventil(cervene) a vsadis to do toho bileho,nebo to sestavis venku a das to tam jako celek,nikde to tam nedrzi jenom to tam vlozis(od toho je to "float valve" .Normalne se to tam musi volne pohybovat!:-) (bily je "Valve",Cerveny je "Bracket" a Bushing je cerny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:39 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: Romy
V návodu se píše, že to má umístit nahoře hlavy. Tak nevím. Nic takového, kde by se to dalo umístit jsem na vrchní straně hlavy nenašel.
Romy, já nerozdélával rotor, takže by to nemělo být z něho. Mormálně jsem sundal hlavu, vyčistil kontejnery a zůstalo mi to, o čem jsem psal.
Edit: Jo ten manuál je akorát k ho..u., je docela zmatečný, čert aby se v něm vyznal. O několik přízpěvků jsem umísti část manuálu, kde se konkrétně pojednává o té osičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: atiw
Použij odkaz Kamilstroma a je to na poslední stránce vpravo dole.Komora pro usazení bude určitě mít trochu jiný výřez.Bude tam něco jako soklík na zapření pružícího kroužku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:23 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: Kamilstrom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidal jsem pár obrázku, z originál manuálu, ale nejsem z toho chytrý, nikde jsem nenašel v hlavě filtru, kde bych to umístil, ale být to tam muselo, filtr šlapal víc jak rok bez údržby a teď, jak jsem již uvedl jsem se ho chtěl vyčistit a toto jem našel v hlavě filtru, jen tak volně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:36 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Kamilstrom
Kamilstrom napsal: To patri z vrchu po vyjmuti regulace prutoku z hadicema to patri do sani
Teď,když nad tím přemýšlím,tak asi ano,u starších eheimů to bylo(klec s kuličkou)na spodní straně hlavy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:05 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: atiw
To patri z vrchu po vyjmuti regulace prutoku z hadicema to patri do sani(nebo vytlaku nejsem si ted jisty)tim bilym valeckem dolu,smerem do filtru a na to patri to cervene! :-) Pokud mas manual,je to tam popsano,kdyz ne stahni si ho z Eheim.com!

Zkus tady: www.f3images.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:58 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: atiw
To černé je nejspíš gumová krytka osičky rotoru,a ten zbytek je zpětný ventil,dává se do jedné z děr,myslím,že snad sání,na spodku hlavy filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:23 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Součástky Eheim profesionel 3 2075
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem se rozdl, že po roce vyčistím výše jmenovaný filr,dnes jsem zjistil, že mi mírně prasakuje kolem těsnění hlavy. Proto jsem ji sundal, a z té mi vypadly součástky, které jsem tam nikde neviděl a nevím, kde je umístit. Nikde mi nepasují. Kdo máte tento filtr, můžete mi poradit? Dal jem tam fotku součástek . Když jsem sundal hlavu filtru, tak mi vypadly. Nikdy jem je tam neviděl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:48 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: O.Tom
taky mi to tak přijde, podobně nám haraší starý fluval, nový eheim 3 je o moc tišší, abych ho slyšela, musím vypnout vzduchovací motorek, co je vedle... ale pokud jsi vše kontroloval a je to ok, tak nevím :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:23 Muž O.Tom [439] Re: Kamilstrom
Vzduch tam nikde není a rachotí to i při úplném uzavření průtoku.
To rachocení je jak od staré vychozené osičky a vrtulky.
Jako by tam byla vůle, nerovnoměrně to sedělo a chvilkami zadrhávalo.. řinčelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:14 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: O.Tom
Proverte jeste jednou jestli nekde neprisavate vzduch,podivejte se na saci hadici jestli v ni neputuji nejake bublinky,ja mel podobny problem na 2075 na pripojeni saci trubky a toho U-kusu na kterem je pripojena hadice,cele to pripomina jako by ten vas prisaval nekde vzduch! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 14:22 Muž olivis [32]
Mám filtr eheim professionel 2073 asi 10 dní v provozu a zatím to celkem jde, je trochu hlučnější než předchozí filtr TetraTec ex600, ale vzhledem k tomu, že má větší výkon, tak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:09 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Nedalo mi to, protože mám pocit že hluk spíš sílí než ustupuje a nahrál jsem ten zvuk mobilem.
Je to jakési rachocení jakoby navíc k normálnímu hučení/chodu filtru, opravdu jak stará vychozená osička/vrtulka.
Každé zarachocení se taky projeví jakoby mírným trháním ve výstupní hadici filtru.

slusnej.tym.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:59 Muž O.Tom [439] Re: Romy
Kontroloval jsem, to by mělo být OK.

Silent: jj sám jsem to tu několikrát lidem psal :) akorát ta 2080 dělá opravdu velký hluk, tak jsem z toho nervóznější než obvykle u těch slabších filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: O.Tom
Mrkni se na usazení osičky,někdy vyskočí sama,a filtr dělá hluk.Stalo se mi to u 2227 i u 2078,bylo to mojí vinou,nedostatečně jsem zkontroloval usazení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:22 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
Jestliže je správně sestavený tak je třeba aby se útroby čerpadla patřičně "oslizly". To trvá cca týden a pak se filtr výrazně ztiší. Instaloval jsem několik těchto filtrů a po týdnu až 10ti dnech nebývá vůbec slyšet. Tedy ber to s rezervou. Přece jen je to silné čerpadlo, takže jakési mírné hučení bude slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:09 Muž O.Tom [439] Re: romant
Vzduchem to není, s filtrem už jsem houpal. On prostě silně hučí a sem tam začne rachotit. Něco jako když už je u starého filtru vychozená osička..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:15 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Zahejbej s tím filtrem, prostě se snaž z něj "vyklepat" vzduch co je ve filtračních médiích a mít trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:01 Muž riso [129] - CichlidyRe: O.Tom
ze zacatku me ten filtr delal to same. Dej mu cas, on se zklidni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:54 Muž O.Tom [439] Re: savan
Tak nevím, ta moje 2080 je strašně hlučná. Nepsal jsem to hned, čekal jsem že ze začátku bude hlučná jako téměř každý filtr. Ale jede už třetí den a je to jako když za dveřma jede pračka.
JBL e1501 naprosto tichý, eheim 2075 taky.
Ale ta nová 2080 přehlučí naprosto všechno co mám v pokoji.
Nevím, zda tomu dát ještě cca týden a pak reklamovat... ?

Jak dlouho asi trvalo zajetí u ostatních majitelů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:25 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: O.Tom
tá rampa je na tak silný filter fakt moc malá.ja som ju nahradil elektrikárskou trubkou 180 cm dlhou,dierky každých cca.10cm,priemer dierok 3,5mm.a fachčí to v pohode.inak filter je super,tichučký,netreba s nim nič robiť.až na tie detské muchy.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:11 Muž O.Tom [439] Re: savan
No, jsem zvědavý, čím vším a jak mě filtr překvapí :) Plovák pro ukazatel průtoku možná úplně vytáhnu. Jednak si myslím, že je sám o sobě malou brzdou v průtoku a taky klepotá, když není v krajních polohách.
Rozstřikovací rampa je taky na pokemona, má malé dírky a voda v nich doslova piští.
Jediné co mě zatím pozitivně překvapilo je výkon čerpadla a průtok.
Co jsem odhadoval podle jiných filtrů které už mám doma delší dobu, tak mě opravdu hodně překvapil a takový výkon jsme nečekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 12:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: O.Tom
akorát sem ti to chcel napísať.daj si bacha aj na to biele gumené kolienko čo vedie vodu od rotora na výstupnú hadicu.velmi rado vyskakuje z toho blbého osadenia,hlavne pri ručnom pumpovaní vody.potom ide filter tak na 1/3 výkon.to kolienko musí byť nasadené v tých drážkách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 11:18 Muž O.Tom [439] – 2080
Tak jsem koupil nový filtr 2080, zatím zapojený pár hodin a už teď můžu říct, že ten jejich ukazatel průtoku s plovákem stojí za žlutého pokemona.
Při spuštění se posunul zhruba do poloviny stupnice, tam se seknul a nehne se ani při vypnutí filtru.
Edit: Tak opraveno... od dodaní byla chybně nasazena pružinka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:28 R Muž Silent [5949] Re: vincentka
Jen doplním, ona páčka pro regulaci a uzavření průtoku je umístěná v hadicovém modulu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2013 19:19 Žena lucie.aqua [511] Re: vincentka
Ano, páčkou jde velice jednoduše nastavovat výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:17 vincentka – eheim
prosím o radu, má někdo zkušenosti s eheim professionel 2073 , jde tam stáhnout výkon?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2013 20:34 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: lukasleibelt
Ano, filtr bude stačit určitě. Je to dobrá volba. Hadici je lepší je koupit v metráži, je levnější, pokud ji tedy potřebujete. Ve filtru je samozřejmě přibalená. www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 19:16 Muž lukasleibelt [84]
Dobrý den stačil by eheim professionel 3 2073 na 150 litrové akvarium.Budu zakládat nové akva.A můžu k tomuto modelu dokoupit tuto hadici: www.svetzviratek.cz/… potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:47 Muž riso [129] - CichlidyRe: atiw
Eheim professionel 3 600 (2075) je na 600 litru malo. Mam ho ve 480 litrech, jede naplno a je to tak akorat. Do akva vetsiho nez 500 litru bych ho urcite nedal pokud chces mit i nejakou vykonovou rezervu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ičin
pokus byl o tom, zjistit jestli proud v akva podporuje řasy, za předpokladu, že hnojím cca 2xEI, dělal jsem pokusy s přehnojením akva, hladinou CO2, kombinace hnojení a tvrdost vody. Závěr je, ani velký proud ani přehnojení nezpůsobují řasy. Problém nastal v okamžiku, kdy mi došlo CO2 - měl jsem moc silné světlo na akva bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:18 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
Ale bez ryb a detritu to jsou kontrolované a dost nestandartní podmínky. A docela nechápu výsledek ročního pozorování pračky. Ale to je každýho věc
EDIT : podle mě je dost důležitý takový fakta uvádět. On si to pak nějakej Lojza přečte a vyvodí z toho jasnou informaci, že při použití E 2076ky v 50ti litrech se mu nebudou dělat řasy a to je samozřejmě super. Ale to, že tam ryby nebyly a kdyby jo, tak mu je to vystřelí na strop už nezjistí. Ono přece všechno co se píše na internetu je pravda a netřeba si tou otázkou už lámat hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ičin
ten pokus trval skoro rok X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
No to je dost podstatný. To je to co sem psal dřív. Je dost podstatnej rozdíl mezi dlouhodobě fungujícím akvárkem a nějakým pokusným nebo výstavním.
Ale to sme dost ujeli bokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ičin
bylo to sotva 800 litrů za hodinu, jinak ano, akva bylo bez ryb, je fakt, že v akva to vypadalo jako v pračce, ale dělal jsem tam pokusy s hnojením a CO2, tak bylo třeba to pořádně osolit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
A ryby jako bydleli v jiným akvárku? :-D 1650 litrů za hodinu v 50ti litrech? Z toho bych chtěl vidět video, tam by musel být vír u nasávání ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ičin
měl jsem doma akva, cca 50 litrů, vývod lili pipe - filtr Eheim 2076 puštěný naplno a štětka se nekonala ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   13.01.2013 19:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
řasa ti nepojede z toho, že máš špatně nasměrovaný vývod filtru. Řasy ti pojedou z toho, že máš v akva bordel a z toho, že máš špinavý filtr. I když tady se mnou nebude spousta lidí souhlasit(pořád se razí pravidlo, že správně zajetý filtr je po x měsících provozu bez čištění), já radím čistit filtr každé 3 týdny až měsíc, proprat v akvarijní vodě, bakterkám to neublíží a akva se udržuje v čistotě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
OT : já bych se teda vsadil, že u výtoku filtru co žene 10x objem akvárka ta štětička bude. Rozdíl bude pokud se to řeší rampou a ještě větší rozdíl bude nějaké výstavní nádrže, kde se bude jakýkoli náznak řasy likvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:45 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
ale tak tady nejde o průtok filtrem ne ne nešikovně nasměrovaný proud zvedá detrit ze dna vytváří podmínky pro řasu...Já s tebou přeci souhlasím a distribuci živin v aqua chápu...Ale ten proud musí být úměrný a správně nasměrovaný. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
a ještě častěji se neobjeví vůbec, viděl jsem rostlinné akva, ve kterých byl průtok 10x objem akva a žádná štětka se nekonala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:39 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
Casto se objeví u výpustí filtrů krásných holanďanů... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 18:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
jen v případě, že máš akva v bordelu, pokud je akva i filtr pravidelně čištěné, tak žádná štětka nehrozí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 17:44 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
A pokud je tam toho pohybu moc, muze prijit stetka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 16:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sux
řasám nahrává, když proud v akva není - špatná distribuce živin

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=651