Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 16:32 R Muž Silent [5949] Re: multivitaminek
Obě značky filtrů a to jak Eheim tak JBL jsou kvalitní a funkční. Já za sebe bych se rozhodl pro Eheim professionel 3. Přijde mi přece jen sofistikovanější a o něco praktičtější než JBL. Sám ho používám a jsem s ním naprosto spokojený. Ovšem ani JBL e901 Green line bych nezavrhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 16:20 multivitaminek – Eheim Professionel 3 350 2073
prosím o radu zakládám si nové svoje první akvarium, společenske rozměr 130x35x45 cm 204 litrů taková dlouhá dá se říct nudla a chci si pořídit vnější filtr značky Eheim Professionel 3 350 2073. na mnoha forech sem se dočetl že značka eheim je kvalitní, co třeba značka JBL cristal profi greenline ?? popřípadě jakou kapacitu filtru zvolit? poradte prosím zkušení akvaristi :-) Mara

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 08:00 Muž stepan001 [0] - AmerikaRe: VladimirGregr
Mam ho cca 5 let a vše co jste napsal je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 07:48 Muž VladimirGregr [10] - Afrika – EHEIM 2080 - zpracování
Ať nezakládám nové téma, hodím to sem. Do nového akva jsem objednal filtr EHEIM 2080. Včera přišel tak jsem ho zkouknul a mam dotaz ohledně konstrukce.

1) Cervené tlačítko v přední části filtru pro uvolnění adaptéru hadic jde poměrně těžce zmáčknout a jakoby se v jedné poloze zadrhává. Nevím zda je to normální nebo jde o nějakou výrobní vadu. Adaptér se sundat dá a dá se nasadit zpátky, ale přijde mi, že to jde docela ztuha

2) Boční úchyty, které tlačí hlavu filtru na kanystr (jsou celkem čtyři, jedna z každé strany filtru) jdou taky pěkně ztuha zaklapnout, mám strach aby to v těch "kloubech" neprasklo, protože se mi to nezdá až tak moc masivní.

3) Pomocné sání, které slouží k naplnění filtru po připojení k nádrži (velká páka na hlavě filtru) vydává nějaké pazvuky - zvuk stlačující se pružiny, jakoby skřípání. Taky by mě zajímalo zda je to normální nebo ne.

Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 10:02 R Muž Silent [5949] Re: LuboZ
Já ho čistil v průměru tak jednou za měsíc. Od té doby co jsem nasadil předfiltr www.akvaristik.eu/… jsem vnitřek filtru neotevřel už třetí měsíc. Tedy otevřel, ale netýkalo se to čištění filtru, ale jistých technických potíží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 09:53 LuboZ – předfiltr
dobrý den, chci se zeptat, jak často by se měl čistit předfiltr (primární filtr)
mělo by to být nějak pravidelně, nebo také v závislosti na snižování průtoku
děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 18:57 Muž Yirka [9126] Re: petrpt
Ovšem nutnost pravidelné výměny vody změnou filtru nevyřešíš. Ta bude nutná i nadále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 09:50 R Muž Silent [5949] Re: petrpt
Eheim professionel 3 můžu s klidným srdcem doporučit. Je to spolehlivý a kvalitní filtr. S předimenzováním bych si starost nedělal, protože filtrační hmoty není nikdy dost a průtok se dá snadno zregulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 09:43 Muž petrpt [0] – Externí filtr Eheim Professionel 3 2071
Chtěl bych Vás poprosit, zda byste mi doporučili filtr Eheim Professionel 3 2071 do mého 100 litrového akvária. Odjíždím na půl roku pryč a se svým vnitřním filtrem, který jsem dostal k setu akvária, jsem relativně nespokojený. Je tam pouze trochu molitanu a pokud jednou za 14 dní nevyměním 1/3 vody a nevyčístím filtr, tak se akvárium začíná kalit.
Myslíte si, že by tento model nebyl na 100 l akvárium předimenzovaný? Chtěl bych nějaký kvalitní (nejspíše externí) filtr, který bude tichý. Děkuji předem za Vaše reakce.

www.zoohit.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:29 Muž Lisak [3] Re: Pablo2
Mám je zavřené ve skřínce pod akva. Takže o nich ani nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:13 Pablo2 Filtr - Re: Lisak
Píšeš, že máš Fluval 204 a 205 a jsi s nimi spokojený. Já jsem koupil Fluval 105 a filtr je dost hlučný. Měl jsi s hlučností problém ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:23 Muž Lisak [3] Re: Silent
Aha, tak to jsem uplně hřehlídl. A popravdě jsem se ani na spotřebu nedíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:17 R Muž Silent [5949] Re: Lisak
U Fluvalu FX5 se průtok regulovat dá. Ale vezmi v potaz i spotřebu. ta je u Eheimu 2075 16W kdežto Fluval FX5 si vezme 48W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:09 Muž Lisak [3] Re: protein007
Díky za postřehy.
Už jsem byl rozhodnut že vezmu tem Eheim Professionel 3 2075 , ale ještě jsem našel tento Fluval FX5. Ale nevím jestli to není zbytečně moc silný a jestli je tam regulovatelní průtok. Jinak by mi to asi udělalo z akva míchané vajíčka. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 00:26 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Lisak
Ja mam tu 2075ku na 540l akvariu, sice len 3. mesiac, ale este som ho necistil. A mam ho uskrteny na polovicny vykon, lebo pri plnom uz viali rastliny v akvariu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 21:20 R Muž Silent [5949] Re: Lisak
Jestli myslíš pro tvou 450 litrovku tak tam je typ 2075 dostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 18:01 Muž Lisak [3] – Re: filtr
Mám v akva Fluval 204 a Fluval 205 vnější. Jsem s nimi spokojen, rok provozu a bez jakékoliv problému. Jen to čištění vždy dva filtry a docela často. Tak řeším výkonější filtraci a narazil jsem také na firmu www.zoohit.cz/…
Bude tento dostačující www.zoohit.cz/… nebo koupit ještě silnější ?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:34 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filtrace akvaria 240 l / Eheim
Kdo šetří tam kde nemá, utratí pak víc než kdyby koupil hned to dražší :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:29 R Muž Silent [5949] Re: Filtrace akvaria 240 l / Eheim
Je to hraniční. Raději bych použil 2073 a z průtoku bych obavy neměl. Dá se pohodlně regulovat. Edit: pozdě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 16:28 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Filtrace akvaria 240 l / Eheim
Milá Moniko,v první řadě zapomeňte,že by pozadí,substrát,možná kořeny,nevím jakou nádrž chcete,rostliny a také ryby,a ještě jaké,vzalo jen 20 l z objemu akvária,bude to mnohem víc.
A teď k otázce.Filtraci je vždy lepší mít naddimenzovanou,nejen kvůli objemu filtrační hmoty,kdy osazení nitrifikačními bakteriemi je větší,ale také kvůli intervalu čištění.Čím větší je interval čištění,tím lépe.Záleží na tom,jaké ryby budete chtít.Každopádně,když vyberete silnější filtr,nesáhnete vedle,a u Eheimu už vůbec ne.Jinak regulace Eheimu je velmi jednoduchá,páčkou na hlavě filtru,a uděláte si průtok,jaký potřebujete.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 15:40 Filtrace akvaria 240 l / Eheim – Eheim Professionel 3 typ 2071
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat někoho zkušeného, zda stačí na akvarium o objemu 240l vnější filtr Eheim Professionel 3 typ 2071 u kterého je uvedeno že je do 250l, když odečtu pozadí, kameny a písek, vody v akvariu bude k filtraci všehovšudy 220l.. Stačí tedy na takové akvarium kvalitní filtr od Eheim do 250l, nebo je lepší použít filtr kde uvádějí do 300l nebo až do 350l?? Všude na forech jsem se dočetla že je lepší filtr silnější, ale nebude filtr o průtoku 1050l/hod. na akvarium s 220 litry moc velkej fičák??
Dík za Vaše názory Monika :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 14:10 R Muž romant [27987] Re: kchrz
Jak jsem už tady před nedávnem psal, doba záběhu u těchto typů eheimů je cca 2 měsíce. Spustil bych ho až přímo v novým akva, naočkoval bych tam bakterie ze stávajícího filtru, nebo se dá použít nějaká startovací sada těch bakterií, ale myslím si, e stejnou službu udělájí ty bakterie z používanýho filtru a pak už nezbývá než čekat. Uřčitě se to dá podpořit třeba tím, že do nově zakládanýho akva se přidá trochu toho starýho dna z té zkolabované 320. Žádnou jinou další chemickou cestou bych se nevydával. Tohle je hlavně o tom čase, takže hodně zdaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:55 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: kchrz
Na ten filtr dej trochu pozor v oblasti doby trvání zaběhnutí filtru..Trvá mu to trochu déle ..Aspon z mé zkušenosti i jiných zde uvedených.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:50 Muž sollik [257] - CichlidyRe: kchrz
Já bych ten nový filtr pustil co nejdřív, stáhl výkon na minimum a vyústění z filtru nasměroval do rohu, popř. jiným způsobem rozptýlil proud z filtru. Ten čas který mu nyní poskytneš na zaběhnutí později ničím nenahradíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 12:02 R Muž Silent [5949] Re: kchrz
Dát do sta litrů takovéhle dva filtry je opravdu příliš i kdyby byli ztažené průtoky. Ten Eheim 2080 má dokonce tuším dvě sací potrubí. Já osobně bych Eheim zapojil až do nové nádrže a naočkoval násadou ze starého filtru, případně bych tam dal i část filtračních médií z toho TetraTecu. Ideální by bylo dát si naočkovat do starého filtru Eheim Substrat pro, kterýžto tam předpokládám bude, a pak ho jen přendat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 10:21 Muž kchrz [24] – Jak správně nastartovat nový filtr
Přidám se do této diskuse s následujícím dotazem.

Po havarii 320l akvaria jsem veškerý obsah "nalil" do cca 100l akvaria a nechal běžet TetraTex Ex1200.
Objednal jsem si nové akvarium 720L (teprve přijde) a koupil si Eheim prof. III 2080.

A nyní, jak urychlit nastartování budoucího akvaria.

1) mám již nyní zapojit eheim do starého 100l akva? Nebude to moc velký hukot? Zapojit je oba?
2) nebo staší, až zapojím nové 720l akva, tak do nového fitru nalít "bordel" ze starého fitru?
3) jiná metoda?

S díky
kristian

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 11:02 R Muž romant [27987] Re: danulavo
Tak fajn, to je dobrá zpráva. Naočkuj tam nějaký bakterie, ať se to lehce urychlí a eheim se může činit, tak jak má. Ať se daří nejen plackám. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 10:42 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: danulavo
Když to tak čtu, napadá mne jedna možná příčina...Související s pH vody.Pokud filtr třeba ještě nejel opravdu tak jak by měl,popřípadně bakterie v něm díky starému filtru neměly co "žrát", mohlo se po vysazení starého filtru v nádrži jako meziprodukt nahromadit větší množství amonných kationtů a ty pokud pH vody stoupne nad 7 tvoří vcelku ochotně amoniak, což vede k té otravě...V zaběhlé nádrži kde je to pH vyšší stíhá filtr ty kationty dál odbourávat, ale tady mohlo dojít k porušení tohoto koloběhu...Po výměně vody se ta situace zlepší, ale za pár dní se opět to samé může opakovat, což jak píšete bylo po těch cca 3 dnech, takže osobně bych s výměnou vody v okamžiku kdy to dají ryby najevo nepřestával a neváhal s pořízením násady bakterií, z vlastní zkušenosti vylepšený BioNitrivec od Sery dokáže opravdu hodně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 10:38 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: vladislav
Tak dnes ryby vypadají opravdu skvěle :) Žádné divné chování, velký apetit, krásně jezdí po akva, lekavost velmi malá, vesele se pošťuchují, neonky OK, "gibiceps" taky OK. Je vůbec možné, aby více jak týden téměř suchý filtr fungoval - nějak se mi to nezdá. Nicméně po přidání starého filtru do akva se ryby postupně začly chovat normálně. Asi ho tam raději ještě měsíc nechám a pak ho zkusim znovu vyndat. Je blbý, že ho nejde pro jistotu nechat běhat někde v kýblu, kdyby náhodou ... Jeho "konstrukce" to bohužel nedovoluje :( Tak snad za měsíc bude vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 20:53 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: danulavo
Mě ty originál náplně Eheim taky zatím moc nepřesvědčily.. :-( Uvidím časem..Tak at to terčíci zvládnou bez problémů.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 20:29 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: vladislav
nevím, zda to je filtrem, ale nic jiného mě nenapadá. Nicméně po přidání starého filtru teď vše vypadá zase OK. Ryby se chovají naprosto normálně, pořád žebrají o jídlo, ale dostaly polohladovku, aby méně zatěžovaly fitr. Uvidíme, co bude zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 20:05 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: danulavo
Já nechal ten fitr zabíhat s druhým asi jen 14 dní...Myslím pokud máš hodnoty vody NO2 skoro 0 a NO3 25...Tak o filtrem to asi nebude..Hlavně jak píšeš ztmavnutí terčovců..Je pravdou ,že neonky to odskáčou pokud se něco děje první...Ze začátku mého chovu z terčovci jsem je dal do jeden den starého akvária..Pomocí výměn vody a silného vzduchování přežili kompletní nitrifikaci..Myslim,že ten problém budeš mit jinde než v zaběhnutém filtru,,, :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 19:49 R Muž romant [27987] Re: danulavo
Ještě mě napadá, když jsem se díval na ty Tvoje prezentace, odebrat trošku těch kamínků toho ehfisubstrátu z filtru 2232 a vyměnit je s tím 2078, ale jenom trošku, aby se podpořila ta tvorba dobrejch bakterií. Možná taky snížit počet ryb v té 350litrové nádrži. Vím, že to bude znít možná divně, ale z vlastní zkušenosti vím, že terčáci jsou vcelku odolný ryby. Mě když přestal fungovat ten zmiňovanej eheim, tak první odešly ramirezi a tetry červenohlavý a placky to přežily. Uvidíš, že se to zlomí k dobru, je to otázka pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 19:28 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: romant
Uvidím, jak to půjde. Asi ještě dnes budu muset vyměnit vodu :( a to jsem jí měnila včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 18:56 R Muž romant [27987] Re: danulavo
Klidně z toho starýho filtru vymačkej trochu těch bordelobakterií do toho eheimu, existuje sice přípravek od eheimu na nastartování těch správnejch kultur bakterií, ale to bych považoval za zbytečný, když už je to měsíc v záběhu. Teď už to bude jenom otázka času a výdrže, každá nádrž je specifická a někde to jde holt trošku pomaleji, ale nevěš hlavu, určitě to bude O.K. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 18:43 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: romant
Tak jsem starý filtr proprala v akvarijní vodě a dala ho zpět do akva, uvidíme, co to udělá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 17:46 R Muž romant [27987] Re: danulavo
Neházej flintu do osení a testni to, lepší něco než nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 17:27 Žena danulavo [3] - CichlidyRe: romant
njn, ale já už mám starý filtr odpojený. Sice není vypraný, ale už je více jak týden suchý. Bude ještě vůbec fungovat - vždyť v něm bakterie už "pošly"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 16:55 R Muž romant [27987] Re: danulavo
Já mám Eheim 2228 a ten se mi zabíhal cca 2měsíce. Filtr nebyl několik let používanej s původní náplní ehfisubstrátu, při znovunastartování jsem do něho nalil cca půl litru bordýlku z malýho vnitřního Fluvalu a druhej den jsem ho zapnul. Ty 2měsíce nemám ze svý hlavy, ale byla to odpověď od pana Macenauera(dovozce, prodejce eheimů), když jsem mu položil otázku na dobu záběhu. Podle toho jak píšeš, že terčáci ztmavli, tak bych řekl, že ten eheim ještě neběží tak jak má. Já bych to zatím nechal běhat společně s tím Juwelem a ještě asi měsíc počkal, než se bakterie namnoží v dostatečným množství. Tou výměnou vody se jen supluje to nedostatečné odbourávání škodlivin z vody, ale to zbytečně poučuju. Držím palce, ať to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 15:50 Žena danulavo [3] - Cichlidy – nový filtr Eheim prof3 e 2078 nefunguje tak jak má
Před měsícem a půl jsem si koupila nový filtr Eheim Prof. 3e 2078. Jeden měsíc jsem ho nechala zajet se současně běžícím starým filtrem od Juwelu. Po odpojení starého vše vypadalo OK, ale za 4 dny se terčáci začali chovat divně (schovávali se, ztmavli, večer už nechtěli nic žrát, dokonce jedna neonka ležela na dně kaput), tak jsem jim urychleně vyměnila 1/2 vody a vše bylo OK. Samozřejmě jen na 3 dny - už jsem tak dlouho nečekala a při změně chování rybek jsem hned vyměnila 1/3 vody. Měřila jsem NO2, to bylo takřka 0, NO3 25, bohužel nemám testy na NH4. Takže mě napadá, že jedině ty mohou být vysoké. Jak je to možné, když jsem filtr nechala dostatečně dlouho zajíždět. Nemáte s tím někdo zkušenost a neporadíte mi, co mám s tím dělat? Pořídit testy teď o svátkách bohužel nejde, takže změřit hodnoty NH4 v nejbližších dnech nupůjde :( Nyní jim tedy měním vodu cca po 3 dnech 1/3.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 09:52 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Ahojky, mám také filtr Eheim prof 3 2078 a zkušenosti s ním mám podobné jako Vladislav. Filtr ale používám teprve něco málo přes měsíc. Částeček mám ve vodě znatelně méně než Vláďa a jsou vidět opravdu jen z blízka. Dříve jsem je v akva nepozorovala. Filtr mi běží sám teprve 3.den. V malém akva (cca 100 l) s ancistrusáčkama mám Eheim Eco s náplněmi totožnými a nevidím ve vodě jedinou částečku. Mám ale taky trochu přerybněno - v cca 300 l čistého objemu 7 placiček, jeden velký krunýřovec a x neonek. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 19:13 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: vladislav
Jedině to, víc mne nenapadá, musí se to nějak ustálit, pořizovat předfiltr k takovému filtru by pro mě bylo přeci jen trochu zklamání... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:37 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: vóťa87
To v každém případě toho bordýlku nadělají dost..Proto jsem bral filtr ,který je nadimenzovaný o 250 litrů více..O tom jsem už také přemýšlel,že bych poslední koš vyplnil do poloviny vatou a nad něj dal biomolitan.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:31 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: vladislav
Já jedu na cca 450litrech s 2075 a nemužu říct špatné slovo...Problém u Vás bude asi v tej rybí osádce, přeci jen společně nadělají dost bordýlku a ne všechno si filtr stačí stáhnout?...Napadá mě jedině na zkoušku nastříhnout tlustší vrstvu vaty a popřípadně pod ní ještě vložit výřez jemného biomolitanu, ta orginální vatová vložka mě osobně přijde dost tenká a hned se zahnojí...Když to nepomůže, tak bych asi zvolil klasický filtr pevných částic co se používá u rozvodů vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:30 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Romy
Jo ale jen tehdy ,když tam nandám tu kostku na sací koš..Myslím,že ten biomolitan brzdi vodu..Bez ní to nehlasí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:25 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: lachon
Tak to přesně dělám také a dávám jí dvojitou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:23 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Barney
Já si to neberu zle.. ;-) Píšu to přesně proto,aby jsem se dozvěděl kde dělám chybu a poučil se z ní..Přesně jak píše Romy..Jen z takovéto diskuze zase dál nabere zkušenosti většina těch co si to tu čte.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:23 Muž lachon [8] - CichlidyRe: romant
podle mě ten bordel co vylítne bude vycházet asi z každýho filtru.Vždycky než zapnu filtr po čištění,tak navleknu dámské silonky ny vyvod a docela to zachytne dost bordelu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vladislav
Jak chce vyčistit? coze Hlásí ti to servis?Já to mám na minimu a víc neřeším.Další otázka je,zda tam máš dostatečné množství médií...
Další věcí je sesazenost košů,já měl problém s tím,že mi filtr hlásil špatný průtok a nakonec jsem zjistil,že poslední článek-vata nepatří pod ucho posledního koše,ale na něj...Laduschka si naběhla podobně.Eheim je na takové věci citlivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 18:13 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: Romy
Já vím,ale mě se to právě zblízka baví pozorovat nejvíce.. ;-) Hodně práce ted zastane ta kostka z biomolitanu,kterou mám nasazenou na sací hadici..I když filtr stále nedavá a a při puštení do velkého průtoku chce vyčistit.. :) Před tímto filtrem jsem jel na tomto akváriu na dva filtry Tetra tec 700 a Fluval 205..U nich byla voda čistčí..A to jsem měl ten Fluval jen nacpaný biomolitanem..S tím zajetím medii máš asi pravdu..Ten filtr pracuje po biologicke stránce dobře ,ale ta mechanická mě dost zatím zaráží.. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=751