Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 11:33 Muž Fuchs [169]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdarec mám profesional 4+ dnes po čištění se mi nepodařil rozchodit js3m zoufalí, vyčistil jsem rotor, osičku vše funguje ale v otvoru v hlavě na vstupu jsem našel viz obrázek. To červený je praslí kroužek nevím kam to patří a hlavně nevím jestli to má být prasklé (nelze to poznat) všem děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 23:33 Muž Jar-oslaw [676] – 2329 stredni kohout
Ahoj,kolik ma prumer stredni kohout tohoto filtru? Zitra ho budu mit.krajni hadice maj 16/22 sem nasel,ale ten stred nevim,tak kdyby nahodou.dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 17:20 Muž Vladik [16] Re: maca84
Je to zámek výtokové trubky. Slouží ke snadnějšímu čištění výtokové cesty - ze strany od rotoru by ses tam kartáčem těžko dostával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 10:59 Muž maca84 [0] - Afrika
Fotka k příspěvku Ahoj, neví prosím vás něldo k čemu je tato záslepka na hlavě filtru? V manuálu jsem to nenašel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 00:14 Fuggas Re: Yirka
Dik, skusim, ale dnes som rozobral a vycistil komplet hadice a po zapnuti filter ide aj na max vykon :) a do filtru som ani nesahol. Ze by sa za 3mesiace tak zaniesli, som nechcel verit ale uz 2hod fachci v pohode.
Asi miesto filtru budem cistit hadice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2016 20:53 R Muž romant [27987] Re: muťa
Při správný údržbě, tedy při údržbě pórů tak aby se nezanášely, mají životnost takřka neomezenou. Prostě zašpiněnej filtr ano, ale hodně blátíčka a šlemem pokrtý média už ne. Koše bych plnil tak jak doporučuje výrobce, tedy u Eheimu to tak dělám vždy, jejich média jsou velmi kvalitní. Nepoužívaný(z odstaveného filtru po používání) média klidně vyprat v Savu a následně řádně opláchnout a jede se dál, tedy začíná se od nuly, už jsem to takto několikrát praktikoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 20:44 Muž muťa [554] - Rostliny – Substrat Pro, bio MECH - životnost
1) Myslíte že mají tyto náplně nějakou životnost, nebo je třeba je obměňovat? Osobně si myslím že ne.

Zajímal by mne taky názor, na jejich opakované použití. Měl jsem je ve filtru cca 2 roky, nádrž zrušil (stěhování) a nyní budu zakládat novou, a tak bych je chtěl použít znovu...ty už jednou použité ve staré nádrži.

2) Mám 2075 s org. náplněmi co byly součástí balení. Někde jsem tu četl, že to měly být sáčky o obsahu 1 litr, ale koše mají kapacitu 1,5. Myslíte že bude mít vliv na průtok to, pokud budou koše naloženy náplněmi co to půjde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 11:58 Muž Yirka [9126] Re: Fuggas
Dej si předfiltr(omotej kouskem biomolitanu) na nasávací část trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 09:35 Fuggas
Ahojte, mam ten isty problem s tymto filtrom a aj po vymene tej bielej vaty to vydrzi par dni a to sa uz neda pustit na plny vykon. Niekde som tu cital, ze to robi ta biela vata nakonci filtracie, co tam miesto nej je dobre dat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 21:12 martondra
Ahoj mam Eheim Profesionel 3 electronic 2076.Mam problem stim ze filtr si po nejake dobe sam snizi rychlost.Sviti spodni oranzova dioda a 2 zeleny.Nejde pridat tlacitkem + a ani ubrat -.
Nevite co stim?Kdyz dam kontrolu cisteni filtru tak to ukaze ze mam jeste 6 mesicu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 01:02 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Fuchs
Set1 a set2, lze kombinovat,doporučuji lubrikant na O kroužky! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 21:31 Muž Fuchs [169]
Přátelé dokupoval jste někdo instalační set výpusť? Zajímá mě variabilita této sady...děkuji www.sklorex-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2016 20:03 kraťas Re: kraťas
tak dobrá věc se podařila a adaptér je venku i bez rozebrání hlavy a ztráty kytičky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 22:03 kraťas Re: O.Tom
to nejde vydloubat nějak zvrchu? tu červenou pojistku mám už uvolněnou, tu už normálně zmáčknu,tak si myslím,že už tam nemá co držet, ale pořád to nejde ven. To se musí opravdu rozebrat hlava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:56 R Muž romant [27987] Re: kraťas
Doporučuji kontaktovat Dušana rybicky.net/profil/10809
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:54 Muž O.Tom [439] Re: kraťas
Nech si to radši opravit v autorizovaném servise, pokud své manuální zručnosti nevěříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:37 kraťas Re: Burik
a dám tu hlavu pak dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:20 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kraťas
Rozebrat hlavu a vydloubat zespodu.Taky jsem to už dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:24 kraťas Re: grunda
to jo, ale teď už je pozdě, kutám to ven a vůbec to nejde. Nechápu jak to někdo mohl dostat ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kraťas
kolečka jsou v pohodě, jen je třeba je pravidelně mazat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 17:37 kraťas Re: trpka
promazávat už není co, ty ozubený kolečka se rozlámaly na kaši. Potřebuju to nějak vykutat ven, tak zkusím ten šroubovák, doufám že nedojebu celou hlavu. Tady si myslím, že soudruzi z NDR udělali chybu. Ty kolečka si myslím měly být kovový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 13:29 trpka Re: kraťas
Zkus prostrikat silikonovou vazelinou a mozna povoli. Pokud mas ale v adapteru ulamane zuby na plastovych koleckach, tak muze byt jedinou cestu 'vykutat' sroubovakem. Me se stalo neco podobneho asi po trech letech od nakupu fitru - i pres pravidelne promazavani vazelinou se postupne odlamala vetsina plastovych zubu - a pak nezbylo nez kutani dlatkem a soubovakem. Nastesti se adapter da koupit nahradni ... hodne stesti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 23:36 Muž saint21 [11] Re: kraťas
A máš ho uzavřený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 23:08 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: kraťas
Prostříkni to Eheim nebo potravinářským sprayem,mohlo by to povolit.Násilí je až poslední verze,hrozí ulomení ozubů v hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2016 22:04 Muž ludvik [1082] Re: OAK
Nemá to vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 21:08 kraťas – hadicový adaptér 2073
zdravím, tak se mi rozbil hadicový adaptér a nejde ven, mohl bys te mi někdo komu se to také stalo napsat jak jste ho dostali ven? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 20:40 Muž OAK [55] – Zivotnost
Ahoj. Chtel bych se zeptat, jestli ma vliv na zivotnost filtru to, kdyz ho necham jet naplno nebo kdyz ho pomoci regulace stahnu treba jen na pul vykonu. V navodu se o tom nic nepise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 12:37 Muž Fuchs [169] Re: Humbal89
Děkuji všem za info foto je luxusní!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2016 11:52 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Fuchs
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 09:28 Muž fiskaren [11] Re: Fuchs
Taky jsem se po něm díval, že bych koupil ještě jeden, ale zatím na to asi kašlu. Těch 2075 už moc není a když ho někde najdeš, tak cena je dost vysoko. 4ková řada cenově vychází nejlíp asi ve Sklorexu, jinak potom Hornbach s cenou ale asi na dotaz. Každopádně můj první dojem když jsem tu 2075tku rozbalil byl super. Je vidět, že nad tím někdo opravdu přemýšlel a není to jen zkopírovaný jeden koncept něčeho..Líbí se mi jak je v tom filtru "přepad" a voda jde vlastně přes rohy v koších dolů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 08:04 Radim74 Re: Fuchs
2275 stojí 5 990 kč. Když ho najdeš někde levnější tak Ti ho prodají za tu samou cenu a navíc dostaneš 10% slevu. Já ho mám za 4 857 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 07:11 Muž Fuchs [169] Re: romant
Ahoj hlavně mě Romane necupuj slovy já jsem ti to říkal....njn aqua nova u mě končí hlučí to jako prase každopádně jeden tento to utáhne ne?
Edit: dělám si srandu klidně mě rozcupuj a já uznale přikývnu a přiznám že jsi měl pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 07:08 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Možná bude nejrychlejší řešení, když tam zavoláš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 07:03 Muž Fuchs [169]
Přátelé potřebuji poradit, pokukuji po 2075 a nebo z řady 4+ 2275 nevíte nekdo kolik stojí v horbachu, dopátràl jsem se, že tam je to nejlevnější...všem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:44 Muž Tlama [9] - AfrikaRe: romant
Jo děkuju....už jsem na to koukal...do Liberce jezdím jednou týdně pro zboží tak se tam stavím a dohodnu si díly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:13 R Muž romant [27987] Re: Tlama
Tady seženeš vše, co na eheim potřebuješ a dotyčný majitel je i zde registrován pod stejným nickem. X-) www.akvaristik.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:10 Muž Tlama [9] - AfrikaRe: romant
No uvidím...koupil jsem ho s akvárkem asi 650L, pán mi k tomu dal eheim 2229,2329,2078 a ještě jeden ted si nemohu vzpomenout jak se jmenuje s tím že žádný z nich nefunguje. Že když se mu rozbil ani nezjištoval co tomu je a koupil novej- (koukal jsem na ceny a asi mu peníze nedělali problém palec ), tak u 2329 je vadné topení, u 2229 je prasklá osička rotoru pernamentního magnetu, a u 2078 je vadný zdroj. Vzhledem k tomu že jsem elektromechanik a kutil TIM tak se je pokusím opravit. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:02 R Muž romant [27987] Re: Tlama
Jasně, to je klasika, kterou si nejen pamatuji, ale i stále provozuji, tedy ten bublifuk. ;-) Ten Eheim, kterej se ti dostal do rukou, je top záležitost a věřím, že ti bude dlouho sloužit. Ten filtr je svým způsobem inteligentní, protože až se s ním trošku více sžiješ, zjistíš, že jakmile se ten interval nádechu a výdechu začne odchylovat od rovnoměrnýho času, kdy pracuje optimálně, že ti vlastně říká, je třeba otevřít a vyčistit. Při čištění(provádím obvykle jednou za rok) nikdy nezapomeň na plovákovou komoru a ani na hadice. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 20:54 Muž Tlama [9] - AfrikaRe: romant
Děkuji...dříve jsem měl v aqva pouze molitanový filtr poháněný vzduchem a vše šlapalo perfektně....rostliny mi lezli skoro ven jak rostli a ryby a voda...nádhera. Ted se po letech vracím k akvaristice tak se budu učit jak technika pokročila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2015 20:45 R Muž romant [27987] Re: Tlama
Prostě velmi slušný přísun kyslíku, tím že si přisaje v tom intervalu a tím pádem velmi dobrá podpora tvorby nitrifikačních bakterií a zároveň je tvůj typ osazen topením, takže je to tzv. termofiltr, který současně ohřívá vodu v akváriu. Ty korálky a šutříky rozděl do těch košů(korálky dospodu a do dalších košů ty šutříky), zbytek nepoužívám a snažím se vždy co nejvíce napěchovat ty koše tou keramikou. Jako možný předfiltr, když je potřeba, nasazuji na sací trubku kostku molitanu a tím pádem mě nejde do filtru tak přímo a tolik bordelu, ale jak píšu, je to individuální, provozuji to tak i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 20:35 Muž Tlama [9] - AfrikaRe: romant
A k čemu to je dobré?? Jinak média...jestli tím myslíš náplně......tak pytel vaty, hrubý modrý molitan -bo co to je , pak plný pytel- asi 3kg jakého si zvláštního štěrku světlé až skoro bílé barvy s takovým horně porezním povrchem, pak asi 2 kila nějakých keramických korálků, no prostě docela toho je dost.....nevím do jaké komory co patří....hlédám na netu a postupně zjištuji co tyhle filtry umí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 20:30 R Muž romant [27987] Re: Tlama
Ano, je to normální, je to tzv. intervalový princip, prostě nádech, výdech a to ve stejných časových intervalech. Jaký média máš k dispozici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 20:23 Muž Tlama [9] - Afrika
Ahoj lidičky, koupil jsem starši eheim 2329 a po instalování mě zaráží jedna věc, filtr krásně čerpá vodu, pomalu se plní boční válec s plovákem, když plovák dosáhne krajní pozice tak najednou přestane cirkulovat voda v plném výkonu- plovák pomalu mění polohu až do druhé krajní pozice kde něco přepne a jede zase na plný výkon..a toto se opakuje dokola. Zjistil jsem když ponořím prostřední slabou hadičku, která si myslím má být nad hladinou vody, tak filrt jede furt naplno. Otázka zní je toto normální?? coze A ještě jedna hloupá otázka....protože k filtru nemám český návod, nevím do jaké přihrádkyse vkládá jaká napln...poradíte mi?? Díky Tlama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 12:48 Muž OAK [55] Re: Burik
Tak Praha i Plzen vyprodana :-(
Skoda,ze ostatni mesta mam uz dost z ruky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2015 11:53 Muž fiskaren [11]
Tak sem dneska koupil v Hornbachu v Olomouci tu 2075tku v té super akci :-) k tomu sem vzal navíc i 4l substratu pro za dost dobrý peníz + ještě 2l biomech k tomu, budu doplňovat i druhý filtr co už mám doma (atman cf800) - dohromady za vše 5000,-. Jinak sem ho akorát rozbalil a první dojem je skvělý, fakt je všechno promakané a vyladěné do detailu, tak snad poslouží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 09:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: James
Určitě ho pořiď, nám jak 600, tak 350 a paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 21:12 James Re: Burik
Sakryš a ten "ježíšek" přinese ty penízky až zítra :-( a já jsem přemýšlel nad 600...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 20:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: OAK
Mám informace, že už jsou všechny vyprodané. Minimálně v Řepích a na čerňáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 19:47 Muž OAK [55] Re: Burik
Ahoj. Ve kterym Hornbachu jsi byl? Myslis, ze ten vyprodej maji ve vsech? Pristi tyden jsem chtel jet zrovna kupovat. Budu zakladat akva 90*45*45 a rozmyslim se zda vzit 250 nebo 350.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2015 09:39 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Kdo shání tento filtr, tak rychle do Hornbachu, mají je za luxusní peníze.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=101