Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 05:04 Muž O.Tom [439] Re: Barakainus
Když si dřepnu k místu, kde mám vedle sebe: EHEIM 2075, JBL 1501 a zapnuté PC a přesto slyším hlavně 2080 která je v protějším rohu pokoje, tak je asi něco spatně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 08:27 R Muž Silent [5949] Re: pedrous
Já nemám u 2075 naprosto žádné problémy s hlučností a ani lidi u kterých jsem tento model instaloval si nestěžují. Než se zajedou tak jsou trochu slyšitelné, ale po záběhu je absolutní klid. Tedy kromě lehkého ševelení :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2014 08:27 Muž Robo [45] Re: pedrous
Ze začátku byl hlučnější než TT ale ne o moc teď už ani nevím že jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 08:22 Muž pedrous [2] Re: Robo
Jaká je hlučnost 2075 oproti TT700?Tyky mě trápí u TT700 ty jemné nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 21:58 Muž acik [416] Re: Silent
tak to je super,hned bych do toho šel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 21:55 Muž Robo [45] Re: kukin
Ano mám ho koupený s je celý černý. Na netu jsem ho viděl za 5600kč takže v Hornbach jasná volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2014 19:52 R Muž Silent [5949] Re: kukin
Je to limitovaná edice k 50. letému výročí výroby filtrů u Eheimu a jedná se prakticky o stejný model jako běžný, jen je v černé barvě a k němu jsou přibalené instalační sety (sání a výpusť), takže jen na tom ušetříš cca 900.-. Plus by měla být u této edice rozšířená záruka 3+2 roky.Já bych do toho bez váhání šel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 19:43 kukin
Teď jsem viděl v Hornbachu Eheim Professional 3 2075 Limitovanou edici.Jsou tam lepší secí a vypouštěcí trubky,ne ty obyč zelené,a je černej.Je za 4990,-.Nemáte ho někdo? Je stejnej jak ten zelenej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 17:28 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Já jsem přešel z TT EX700 na EHEIM 2075 a můžu říct, že je to nebe a dudy. Zpracování TT je takové laciné a měl jsem velké obavy šahat na ty kohouty. Koše mebyly taky nijak moc kvalitně zpracovány, byly křivé a moc dobře na sobě neseděly a to nemluvím o velké vůli mezi kanystrem a košem kdy voda místo aby proudila přes filtrační hmoty, obtékala kolem košů zpět do akva. Za celou dobu asi 1 rok se mi nepodařilo mít čistou vodu, pořád tam plaval bordel. Eheim tohle zvládnul za jeden den. Nemá žádnou vůli mezi kanystrem a koši jde to celkem na těsno, takže voda opravdu protéká přes filtrační media. Takže za mě si tu reklamu EHEIM plným právem zaslouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 17:14 Muž acik [416] Re: cezarmilan
Můžu taky doporučit eheim,bohužel můžu srovnat jen s tetrou,heim je na tom opravdu lépe po všech stránkách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 17:11 R Muž Silent [5949] Re: Lada50
Eheim dělá levnější modely v Číně a dražší v Německu a JBL pokud vím filtry vyrábí v Itálii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 17:03 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: cezarmilan
JBL 901 a 1501 mám taky už nějaký čas a bez sebemenších problémů.Zpracování kvalitní,slyšet téměř není a cena přijatelná.Tetru EX 1200 jsem měl taky.Koupil jsem ji novou a po půl roce začala téct a za boha jsem nemohl přijít na to kde.Kolem adaptéru to nebylo,takže reklamace a naštěstí mi peníze vrátili.Dnes už bych znovu koupil jen EHEIM nebo JBL,ty "zatím" snad vyrábějí v Německu.
Edit: I když jedna výrobní série EHEIMU 2075 měla taky problémy s těsností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 15:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
mám doma Eheim, JBL a Tetru, Eheim - supr, JBL je poslabší - kvalita zpracování, celkové řešení filtračních náplní atd., Tetra - tekl od výroby, po reklamaci tekl zase, po další reklamaci drží(zatím), kvalita zpracování je podobná jako JBL. Hlučné jsou všechny tři značky zhruba stejně. Příští filtr bude zase Eheim, nic jiného už mi domů nesmí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 13:42 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Z mýho taky, my jsme děsný eheimový mantristi a na svoje mercedesky nedáme dopustit. :-D Každej máme tu svojí oblíbenou značku, ale já ve vlákně o Tetře taky nepochybuju, prostě to tak je a fertig, ty tvoje poznámky jsou naprosto zbytečný a nemají žádnou informační hodnotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 13:37 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Z mýho pohledu jo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 12:47 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Eheimy, Eheimy, či si vôbec zaslúžia takú reklamu aká sa im dostáva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 12:46 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: O.Tom
Ahoj,mám ve své 840 dva eheimy 2080.Běží bez přestávky od roku 2010 do dnes a téměř je neslyším.Jsou ve skříni pod akváriem.Čistím je tak jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 01:16 lapi Re: O.Tom
Ahoj i ja mam 2080, muj hlučí od začatku a byl i na raklamaci tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 11:37 Muž riso [129] - CichlidyRe: O.Tom
taky mam 2080 ve skrince pod akvariem a nevim o nem. Jede na plny vykon a slysim ho jen kdyz skrinku otevru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 06:52 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: O.Tom
Si myslim, ze kdyz normalne bezi moc slyset neni. Neni sice tichy jako Ecco Pro, ale nevetsi hluk dela chyceny vzduch. kdyz je ten pryc a je ve skrince tak ho neslysim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 23:25 Muž O.Tom [439] Re: Barakainus
S tím 2080, jak jsi spokojený s hlukem ?
Já první kus reklamoval, rachotil jak pračka a ne a ne se ztišit.
Druhý byl oproti prvnímu hned od startu výrazně tišší a po krátkém zajetí se ještě více utišil... ale teď po necelém ročním používání, začíná zase hlučet.

Mám v provozu i 2075, po zajetí je neslyšný, pak JBL 1501 a je na tom obdobně jak 2075, akorát mu to zajetí/ztišení trvá déle.
Ale ta 2080 mě trápí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 23:20 R Muž Silent [5949] Re: kukin
S malou úpravou filtračních hmot bude i pro Malawi stačit na 290 litrovou nádrž EHEIM professionel 3 600 (2075). Na větší nádrž bych už nasadil model EHEIM professionel 3 1200XL (2080).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 22:17 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: kukin
Ja mam 2080 (1200L) na 450L a je to tak akorat co se proudu tyce. Zatim jsem cistil jednou (mam ho 4 mesice) a uplne cisty uvnitr. Ale mam predfiltry v akvariu. S afrikou zkusenost nemam, ale mam tilapie v aquaponics takze vim kolik toho vetsi ryby dovedou nasrat. Takze na tve akva bych sel do tohohle nejvetsiho Eheim. Nebo Fluval FX6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 22:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kukin
Eheim 2075 mám v 240ce a je to akorát, ale mám jiný biotop. Na malawi bude myslím i těch 2075 málo. Však ono ti jistě nějaký afričan odpoví...nebo někdo fundovanější.

Ale jinak výborný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 21:57 Muž olivis [32] Re: kukin
když už, tak bych šel do 2075 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 19:34 Muž ludvik [1082] Re: kukin
Nejsem sice afričan, ale pro tento typ biotopu budou nejspíš oba stále malé. To akva možná také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 19:11 kukin – Jakou velikost filtru eheim Professional3
Budu si vytvářet Malawi v nádrži velké asi 290litrů.Pořád se nemohu rozhodnout o velikosti filtru. Vybírám mezi Eheim professional 3 2073 (180-350L) nebo 2075 (240-600L).Myslíte že mám vzít raději ten větší nebo postačí ten menší? A co teplota vody a intenzita osvětlení pro tento typ akvária? Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 14:37 Muž ludvik [1082] Re: Silent
Ono by mě také zajímalo, co odpředfiltruje vlastně ten mechpro. Mi přijde, že má takové díry, že zachycení nějakého bordelu je spíš otázkou náhody. Zvlášť, když hrubé nečistoty nepustí už ten molitan.
A nic to nemění na tom, že je to prostě hladké a biologickou funkci to nebude mít v podstatě žádnou. I když Eheim tvrdí opak ... ale dokázat to asi nikdo neumíme. Takže prostě vyhodit :-) Pro jistotu.
Jo a ještě jeden důvod pro vyhození mechpro bych měl - je to strašně lehké. Jak se člověk potřebuje ve filtru pohrabat, je to někdy dost o nervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 14:22 R Muž Silent [5949] Re: ludvik
Ono právě při použití kvalitní předfiltrace už na sání se ten MECHpro nemusí vůbec nahrazovat co do funkčnosti. Prostě ho není třeba, protože ho nahradí ta předfiltrace. Tudíž můžeme prostor využít pro mechanickobiologickou, nebo vyloženě biologickou filtraci. Naprosto souhlasím se slovy "předfiltr je molitan a zafiltr vata". Nutnost rozbití proudu je samozřejmě věcí názoru. Já si myslím, že jako trubičky proud rozbije jakékoli keramické médium.
Siporaxu jsou dvě varianty a to trubičky a tvar lentilek. Co se náhrady MECHpro týče bych volil raději sera biopur (když zůstaneme u sery) což je běžné keramické médium. Nahradit MECHpro Siporaxem je házení perel sviním :-D když to tak napíšu, ale pravda. Horší to rozhodně nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2014 14:16 R Muž Silent [5949] Re: lucie.aqua
Siporax je ze sintrovaného skla a jen to vypadá, že je málo porézní. Ve skutečnosti jsou póry sice velmi malé, ale celková osidlovací plocha je obrovská, nicméně potřebuje velmi dobrou předfiltraci aby byl plně využitý. Oproti tomu SUBSTRATpro, který je také ze sintrovaného skla, má větší póry a forma kuliček má lepší samočistící schopnost a tudíž i delší bezúdržbovou dobu. Ovšem jak jsem už psal, obě tato média jsou vynikající.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 14:10 Muž ludvik [1082] Re: Silent
S biomechem (tedy těmi polštářky) bych si jistý moc nebyl. Kuličky, nebo polštářky ... Jde mi o náhradu tohoto (dle mě) nesmyslu: www.eheim.com/…

Siporax místo MechPro - horší to být nemůže, naopak. Hlavně bych řekl, že předfiltr je molitan a zafiltr vata.
Nevím jestli neexistuje víc variant siporaxu, já myslím ty trubičky.

Rozbití proudu je názor proti názoru. Exaktní pokus asi nikdo neudělá. Já bych ovšem této potřebě pro jistotu věřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 14:05 Žena lucie.aqua [511] Re: ludvik, Silent
Pánové, já jsem do toho tak trochu zamotala...Protože když jsem se dívala, jak ten bioMECH vypadá, tak jsem si uvědomila, že to ve filtru mám. Vyhodila jsem ty trubičky, místo nich dala koš s bioMECHem, 2. a 3. koš (odspodu) SUBSTRATpro. Omlouvám se.
Jinak SERA siporax jsem v začátcích měla, připadal mi málo porézní. Drsný povrch substrátů EHEIM považuji za lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 13:50 R Muž Silent [5949] Re: ludvik
Úplně stejnou službu udělá ten bioMECH (je to na to tvarované) a navíc získá velký vnitřní prostor pro osídlení bakteriemi oproti "husím krkům". Hlavní úkol těch trubiček je především mechanická filtrace která při použití předfiltru už není zdaleka tak nutná a rozbití proudu u kanystrových filtrů nových generací už není většinou taky třeba. Siporax je vynikající biologické médium které dokáže nahradit třeba SUBSTRATpro, ale rozhodně bych ho nepoužíval bez kvalitní předfiltrace například místo běžné keramiky nebo plastových segmentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 13:40 Muž ludvik [1082] Re: lucie.aqua
Nahrazení těch nastříhaných husích krků s bombastickým názvem není špatný nápad. Jenže to, že to má tvar trubky má svůj důvod. A to rozbití proudu ve filtru. Aby to tam prostě teklo rovnoměrně celou plochou. Náhrada za kuličky asi nebude úplně nejlepší nápad. Já tam nacpal Sera Siporax ... což jsou také trubičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:39 Muž O.Tom [439] Re: ondrejfojtik
Hodně pomůže ten předfiltr, ať už ten originální na který je tu odkaz, nebo nějaká molitanová kostka na nasávací trubce.
Když je filtr bez předfiltru a osádka produkuje hodně odpadu, proletí nečistoty filtrem a zastaví se na vatě, kterou velmi rychle zanesou a ucpou.

Složení mám:
1. předfiltr - molitanová kostka atman
2. eheim biomech
3. eheim substrat pro
4. vata (už ne originál, ale nějaká hrubší, tuším značka/název Amtra, jde i rozumně proprat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ondrejfojtik
No buď origoš, nebo obyčejnou filtrační vatu a vystřihnout....už to tu někde níže je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:21 Muž ondrejfojtik [1] Re: muťa
No s kvalitou vody problém nemám, ale musím vyměnit tu vatu. Ale nevím co místo ní teda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:08 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ondrejfojtik
Do ničeho jsem nezasahoval a náplně neměnil, takže:

2x nasekané potrubí
1x bio mech
1x substrat pro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:39 Muž Robo [45] Re: ondrejfojtik
Já mám skoro vše origo v 2075
1. origo plastové trubičky
2. keramiku Siporax
3. Eheim BioMech
4. Eheim EHFISUBSTRAT PRO na něm vata Eheim a ještě JBL SymecMicro
a v akva na sání Eheim předfiltr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:37 R Muž Silent [5949] Re: ondrejfojtik
U 2075 mám koše odspodu takhle: 2x EHEIM bioMECH, 2x EHEIM SUBSTRATpro, vata a poslední horní koš (byť první ve směru proudění vody) originální akvacitový přířez. Na sací straně mám nainstalovaný předfiltr www.akvaristik.eu/… u 2073 to mám v podstatě stejně jen o jeden koš bioMECH míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:33 Muž Robo [45] Re: Silent
Když jsem se díval na fotky na nety na ty koše tak ty trojúhelníčky jsou naříznuté, ale nechápu z jakého důvodu. Vypadá to že to bylo jen špatně složené, ale jestli jsem to složil já špatně nebo tam kde to balí to ví bůh. nový koš stojí 200kč tak to není tak hrozné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:29 Muž ondrejfojtik [1] Re: Silent
Jak máte poskládané média (koše) - odspodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2014 10:23 Muž Robo [45] Re: lucie.aqua
Já měl taky ve vodě mikro bordel a poradili mi plátno od JBL SymecMicro a voda se krásně vyčistila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:08 Žena lucie.aqua [511] Re: Silent
Na ten bioMECH se zkusím podívat, že bych ho dala do jednoho koše místo toho SUBSTRATpro. Jinak přefiltr mám "vytuněný" dle tvého vzoru, je to velice účinné, rapidně klesla potřeba čistit filtr kvůli sníženému průtoku. Díky za tvé zkušenosti! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:02 Žena lucie.aqua [511] Re: ondrejfojtik
Já jsem ty plastové nesmysly nahradila médiem SUBSTRATpro, takže ho mám v obou koších (mám 2073). Jemnou filtrační vatu, která se velice rychle zanášela, jsem nahradila jemným molitanem. Voda je krásně čistá, ale je fakt, že pod hlavním osvětlením vidím mikrobordel taky, tak jsem zvědavá na další zkušenosti a názory. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:58 R Muž Silent [5949] Re: ondrejfojtik
Já u svého Eheimu místo černých trubiček používám biomechanické médium EHEIM bioMECH, na sací straně mám nasazený předfiltr a vatu používám buď originál nebo tam dávám běžnou volnou filtrační vatu a mechanická filtrace funguje stejně dobře jako biologická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:54 R Muž Silent [5949] Re: Robo
To je bohužel pravda. Někdo tam ty koše holt narval silou i když na sobě pořádně neseděli. On naštěstí ten koš není tak drahý, takže pokud to bude dělat potíže nebude výměna tak bolet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:50 Muž Robo [45] Re: Silent
To je sice hezké, ale oni můžou tvrdit, že jsem to špatně šložil a způsobil jsem si to sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2014 09:49 Muž ondrejfojtik [1] – vata??
Zdravím, mám problém s tím, že vodu mám sice čistou ale plave mi v ní milion mikrobordelu. Mám za to, že problém je ve vatě. Tu jsem sice čistil, ale v podstatě vyprat nejde. Myslím, že mechanická filtrace nejde tak jak má. Modrý molitan je ok.
Určitě to zde bylo napsané, ale těch stránek je tolik, že číst všechny nemám čas.
Můj dotaz zní:
Doporučená skladba filtračních hmot, co místo vaty atd. Někde jsem četl že ty dva koše s černými plastovými trubičkami nejsou nejlepší. Čím je nahradit?
Díky.
Mám 2075.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:34 R Muž Silent [5949] Re: Robo
Ten koš je poškozený. Ten vývodní trojúhelník nesmí být takhle pomačkaný ani rozřezaný. To je na reklamaci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=301