Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2023 08:42 Žena ola [31] Re: Rovano
Už probíhá. :) A zatím úspěšně, tak doufám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2023 14:51 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: ola
A co reklamace u první ruky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2023 08:13 Žena ola [31] Re: lubo2302
On do akva vodu pouští, to funguje normálně. Spíš pouští větší proud, což je při kalibraci dle návodu normální. Ale nereaguje na reset atd.. Pořád běhá zelená diodka nahoru a dolů a tudíž nejde volit žádná z funkcí. Od všech, co jsem poptala, zatím odpověď, že bude asi nutné poslat na pozáruční opravu do Německa, že bude chyba v elektronice. Podle jednoho ze servisů vyjde levněji koupit novou hlavu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2023 20:17 Muž lubo2302 [0] Re: ola
Ja som to niekedy robil nasledovné vodu som dokiaľ úplne do vrchu pustil packu ak ešte dotecie voda s akva a filter som mierne naklonil k sebe a skúšal pumpovať vtedy sa mi vždy rychlejsie rozbehol. Ak dlho kalibruje je možné že nemá dosť vody vo filtri a točí sa naprázdno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2023 16:26 Žena ola [31] Re: romant
Ahoj Romane, zkusila jsem a uvidím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2023 16:19 R Muž romant [27977] Re: ola
Kontaktuj Juwel akvárium ve Vysokém Mýtě, určitě pomužou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2023 15:07 Muž vlka [3426] Re: ola
Položil bych dotaz také všem prodejcům a třeba i zde : info@placek.cz nebo reklamace@macenauer.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2023 20:44 Žena ola [31] – Eheim 3e 700
Zdravím, mám dotaz, má někdo filtr Eheim Professionel 3e 700 (2078)? Koupila jsem z druhé ruky. Jede třetí den. Dnes na filtru probíhá kalibrace, celý den. Zkusila jsem reset do továrního nastavení, ale i po vypnutí a sepnutí se opět spustí kalibrace. :( Nějaká rada, co s tím prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 09:55 Muž Vachlav [109] Re: lubo2302
Přemýšlel jsem nad tím že bych to dneska rozšroubovat a mrknul jestli není někde třeba praskla nebo tak. Vyzkouším a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 09:15 Muž lubo2302 [0] Re: Vachlav
Ja mal s tym problem. Vacsinou to tecie pri tom kde sa to pumpuje. Prupadne skus odsrobovat ten vrchny kryt a nasad to na filter a hned zistis kade tecie. Ja som tu pumpu a tesnenie uplne presilikonoval a odvtedy neni problém s tecenim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 09:06 Muž Vachlav [109]
Zdravim, mám takovej dotaz, mám Eheim profesionel 3e a teče mi přes hlavu. Vyměnil jsem komplet těsnění, hadicového adaptér a stále teče. Vcera když jsem to po několikátý předkládal a když jsem nasal přes pumpu tak jsem pak slyšel slabe syčení. Už si stim nevím rady, bojoju stim už asi 2 měsíce a bezvýsledně sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 19:09 Muž strappy [39] Re: Tojsouvěci
Perfektní, děkuju mockrat za luxusní návod palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2021 18:17 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: strappy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud to není nutné,tak rozhodně ne!!!Kulové ventily se dají očistit a namazat ze strany přítoku a výtoku, při rozborce adaptéru a trošce nešikovnosti hrozí odlomení svorných pacek!
Vnitřní prostor s pákou a ozuby stačí prostříknou pomocí nástavce spraye.Na snímcích jsou bíle označena místa spojů a packy,které se mohou poškodit.Mažou se i boční výsuvy L,P,které fixují adaptér v hlavě filtru,včetně ošetření vnitřního prostoru výsuvného červeného tlačítka sprayem. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 17:25 Muž daren [408] Re: strappy
Chtel jsem kolegu pochvalit, ze to rozebral primo ukazove ;) Kdyz ja skoncil, vypadalo to spis jako ve firme na recyklaci plastu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 16:26 Muž strappy [39] Re: Tojsouvěci
Fotka k příspěvku Takze do tohodle stavu nedoporucujes rozebírat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2021 14:53 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Brodys
Eheim spray je vhodný především pro rozpohybování kulových ventilů a promazání nepřístupných pohyblivých částí adaptéru.Na dostupná funkční místa,včetně těsnění a zahrdlení je vhodnější silikonová vazelina s potravinářským atestem,lépe vytěsní meziprostory a udržujuje déle trvající kluznost ploch.Pro údržbu ventilů je vhodné odpojit adaptér i od hadic a promazat ventily v uzavřené poloze z obou stran,následně prověřit pohyblivost a v otevřené poloze setřít přetoky vazelíny v průchozích částích (např. protažením proužku textilie.
Na posledním snímku jsou sice označena místa zámků adaptéru,ale nedoporučuji jej rozebírat,může dojít k odlomení západek!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 09:02 Muž strappy [39] Re: Tojsouvěci
Suprove znazorneno na fotkach jaka je to závada,je to jasný,jak psal kolega. Utemuje se to a uzivatel to pak násilím odrbe...je dobrý toto vedet a v tomto místě si filtr udrzovat,pak nemuze byt problém. U toho 1.200 je trihadicovy adapter,ten bude asi trosku masivnější,ale stejnak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2021 07:51 Muž strappy [39] Re: Brodys
Tipuji vazelinu ve spreji od EHEIMU
Edit: abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 07:27 Brodys Re: Tojsouvěci
Trochu mimo,ale musím se zeptat, co máš v tom spreji za mazivo? X-) Používám vazelínu, ale na některé věci by se hodil sprej a nevím co je vhodné. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2021 23:50 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: daren
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to přesně o tom,co uvádíš.Kdo maže ten jede,kdo zanedbává údržbu kulových ventilů,pohyblivých částí a těsnících spojů,musí počítat s tím,že si zkracuje životnost adaptéru,páka uzávěru musí jít ovládat jedním prstem.Na přiložených snímcích je vidět,proč dochází k odlomení ozubů uzavíracího mechanismu a fixační západky,dlouhodobě neošetřený kulový ventil se vlivem mikroorganismů utemuje v tělese adaptéru a při násilné snaze o jeho vytažení se poškodí součástky za pár korun,ale nejsou v seznamu dodávaných náhradních součástek,obnovení funkčnosti je možné pouze zakoupením celého adaptéru.Zničený adaptér jsem obdržel v nerozebraném stavu od majitele,který se domníval,že špičková technika bude léta fungovat bez údržby. :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 20:28 Muž daren [408] Re: strappy
Ja bych rekl, ze kdyz o to budes pecovat (silikonovy strej), problem oddalis. Rekl bych, ze by mohlo take pomoci to obcas dat do jine polohy, nebo to pravidelne prohybat sem a tam, proste by se ty ventily nezanesly v jenom miste.

Urcite poznas, az to zacne jit hodne ztuha, pak bych snad doporucil preventivne koupit novej dil, protoze vybabrat to z toho filtru pokud je to tam zamknute neni pro kazdeho, a nechat akvarium bez filtru po dobu vymeny muze byt take potiz.

Na zvazeni muze byt i koupe 2 mensich fitru, pak ti nejspis vzdy alespon jeden pobezi. Ale zas je to narocnejsi na udrzbu/misto.

No a na zaver k zamysleni je, zda existuje nejaka bezproblemova alternativa. Holt i na mercedesu se musi obcas menit rozvody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 11:15 Muž strappy [39] Re: MartinH
Tak teda nevím,zda do nej jit jinak je to filtr pry vynikajici tichounky..kvalitni ale todle nedomysleli...trosku me svadi to dat na plno nastalo a dokoupit dvojkohouty eheim...jenze to filtr zase prodrazi mam z toho docela strach.... tone

Nyní jsem volal do Macenauera ,jelikoz by meli zastupovat eheim v ČR aby mi tomu neco rekli . To už nedelaji a pouze doprodavaji zbytky....

Edit: Tak dam dalsi info dovolal jsem se technikovi filtru eheim a rikal ze pri tvrde vode kolem 4-5-6 let je k.o u filtru ktery budu kupovat ja je trihadicovy adapter protože ma dve sani a tam je jina technologie výroby a ten je udajne podstatne lepsi a mel by 7-8 let vydrzet nizsi rady se ulomej a ten 2080 zacne pry peotekat pak je to na vymenu adapteru ceni dilu cca 1000kc tak ja do toho xl teda pujdu snad to nekomu pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 10:45 Muž ondralomnice [81] Re: strappy
mam menší eheim (600stovku) už nějakej rok a používám eheim sprej a pořád v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 10:41 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: strappy
Když s tím nehýbete tak to jde ztuha. Také jsem se někdy obával abych to neulomil, moje zkušenost je taková, že když ho necháte vyschnout tak se to přilepí a nejde s tím hnout. Musel jsem ho jednou (po přelepování akvárka když povolil silikon a filtr byl mimo provoz) pár hodin máčet než se s tím dalo hnout bez použití síly. Jinak to ničím nemažu a funguje filtr perfektně. Nicméně minulý majitel první ventil zničil (mám ten filtr bazarovej a byl u toho jeden rozlámaný kus)

Závěr: Nehýbat s tím na sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 09:25 Muž strappy [39] – Eheim
Zdravím ve spolek. Chystám se každým dnem kupovat filtraci Eheim proffesionel 3 1200 xl za bezmála 10.000 Kč což pro mě není málo a dlouho jsem na něj šetřil. Je to určitě špičkový filtr, vždy jsem měl Eheim a nikdy jsem neudělal chybu a byl spokojeny....co jsem si zde ale pročítal,tak odchazi ten mechanismus páčky na seřizování průtoku vody. Samozřejmě plánuju, že při každém čištění filtru i namazu vazelinou k tomu určenou těsnění plus prostrikam vazelinou ve spreji k tomu určenou tento mechanismus. Zlí jazykové vsak v tomto tématu varují ze porucha se stala i přes tuto údržbu. Mám se toho obávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 16:01 Muž daren [408] – Eheim pro 4+ 600 - zasekly hadicovy adapter
Fotka k příspěvku Priznam se, ze nevim, zda na to zalozit na foru vlastni tema pro novou radu eheimu, necham na redaktorech. Hadicovy adapter je stejny jako na rade 3, a v tomto tematu se problematika opakovane probirala.

Protoze mi postrehy ostatnich nemalo pomohly vyresit muj problem, pridam par svych, treba to take nekoho posune.

Predne - kdo maze, ten jede, ja mazal asi malo, a ne sprejem, ale jen vazelinou, ty kulove ventily mozna chteji spis silikonovy sprej (snaze tam zatece). V kazdem pripade po dvou letech se mi ventily kously, pri pokusu adapter odemknout se uvnitr olamaly ozuby a nazdar.

Cili pokud se dotanete az sem, pak chcete koupit 'bezpecnostni hadicovy adapter', part number 7428718.

Mohu doporucit eshop/servis ze stranek juwelakvarium.cz ; Objednany dil jsem mel doma druhy den! Delaji i servis, ale jen v Praze (a mozna Vysokem Myte), pro me dost nesikovne.

Pokud nejste uplne manualne nezrucni, muzete zkusit adapter vyndat vlastnima silama, neni to takova veda, jen je treba se obrnit trpelivosti, je to fakt dobre promyslene kurvitko :) Dulezite je neposkodit si nic jineho nez ten adapter - zejmena samotnou hlavu nebo ten cerveny oteviraci knoflik (neda se koupit samostatne).

Mne se oproti postupum uvedenym drive povedlo adapter vyprostit i bez rozebirani hlavy filtru, coz povazuji za uspech. Kdybych celou akci delal znovu, postupoval bych mene destruktivne (v podstate jsem vadny adapter dost rozrezal), a v zasade bych udelal jen dve veci:

1) otocil pakou adapteru uplne doleva, aby se odemknul (viz sipka na obrazku)
2) tenkym dlatem opatrne odseknul cast vystupku na boku (mozno odseknout ti komplet, zalezi co vam pujde snaze), ve kterych je zamknuty prave ten cerveny knoflik (na obrazku naznaceno cervene na jedne strane, je treba udelat i na druhe strane)

Nasledne by adapter mel jit vysunout ven.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 22:55 Pe_To – Eheim 2178 professionel 3e 600T
Zdravím,
prosím o radu, mám poměrně nově pořízený filtr - Eheim 2178 professionel 3e 600T. Poprvé jsem ho čistil a chtěl ho opět zprovoznit, tak jako při prvním spuštění. Bohužel nechce naskočit, bliká trvale výstražná indikace. V příručce píšou, že se jedná o nouzový režim a že se má odstranit závada, ale jaká? Vůbec nevím čím by to mohlo být, naplněný vodou je. Předtím se dal automaticky do provozu, nyní nic. Uměl by mi někdo prosím pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 14:46 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: muťa
Souhlasím stebou, chtěl jsem hlavně poukázat na to, že opravdu některé drahé věci jsou i kvalitní a hlavně se v dlouhodobém používání zaplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 12:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: bobik0cz
Tím spíš bych mu dopřál co mu patří. Do auta taky liješ olej aby šlapalo. Ale je to tvoje věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 12:31 Muž Fuchs [169]
Dovolím si tu jen můj postřeh/zkušenost. Měl jsem filtry tetra, JBL a aqua nova za všechny jsem dal tolik peněz, že kdybych koupil rovnou Eheim tak jsem ušetřil docela dost peněz. Dnes my 720l akvárium tahnou 2x 4+ 600 a 1x 4+ 350 ta je nejstarší. V obýváků je ticho, voda je křišťálově čistá a jsem bez poruch. Jednou za par mesíců prošplíchnu pohyblivé části a je. Jen jednou jsem měl problém a to s plovákem. To ovšem byla moje chyba a neznalost. Vše se vrátilo a pohoda. Nic co jsem měl nešahalo kvalit Eheimu nic. To je můj názor. Podle mě je něco špatně pokud má tolik závad. Tím myslím, že je to rukama ani Eheim není blbvzdorný. Prosím to neznamená, že jsi blbý, to je jen metafora.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 13:21 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: muťa
Mám ho 5 let a nic nemažu, jen občas vyčistím. Náhradní těsnění pod hlavu se mi valí ve skříňce a stále nebylo potřeba. Dobrá investice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 20:09 Muž muťa [554] - Rostliny – Eheim 2075
Mám Eheim 3 2075, čtyři roky a čtyři roky o něm nevím, krom běžné údržby spočívající v promazání pohyblivých dílů sprejem co půl roku. Byla to jedna z nejlepších investic do akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:02 - Re: RE5PEK7
Síce teraz reklamačky firmy vybavujú rýchlo no ja som nemal ani toľko času,kedže mi poodchádzali filtre pri L sumcoch.Takže som to riešil iným filtrom konkurenčnej značky na ktorý je spoľah.
Keď sa mi za bežného chodu v jednom, sám od seba rozlomil na polovicu magnet rotoru,tak filter síce vrčal ale prietok 0 bodov.
Opisoval som iné typy nie profesionál.U mnov spomenutých je pretrvávajúci problém pri otváraní.Aj keď Eheim vymenil madlo za jednoliate(ktoré som si v domnení,že to už bude fajn kúpil) stále sa pri otváraní ulamujú niektoré časti na ktorých je to madlo uchytené.A to pri dlhšom zavretí filtra a akomkoľvek jemnom otváraní je takmer pravidlo,že sa opäť niečo láme.Samozrejme aj tieto Účka mám od Rakúskeho predajcu k dispozícii,no už ma to nebaví stále kupovať dookola.
V jednom proste prestala fičať čerpacia hlava.Ráno vstanem,filter stojí a ryby niektoré už hore bruchom.Len pre istotu spomeniem,že sa v ňom nič nezaseklo a ani sa s filtrom nemanipulovalo.Filtre Eheim sú pre mňa takmer hystória,konkrétne spomenuté sú už staršieho dáta kúpy a vtedy som sa na reklamáciu vykašľal - mal som iné dôležitejšie starosti.Takže mi dnes doma ležia 2 len tak a k nim niektoré fakt nutne potrebné komponenty.Ten najmenší funguje v miničku po oprave rotora tavnou pištoľou.Takže asi toľko ku kvalite Eheimu :-( Ja som pri Eheime na 100%-nú kvalitu Bohu žiaľ nenatrafil.Narozdiel od Nemca mi bezproblémovo slúžia napríklad filtre a čerpacie hlavy od AquaEl-u.A zase len pre istotu spomeniem,že nereklamujem výrobky ani nie som predajca.Je jedna nemenovaná Rakúska predajňa kde nemajú problém niečo vymeniť,predať či zohnať.Ba i komponenty ktoré sa u nás stále v eshopoch neponúkajú.Bohu žiaľ predajní a ochotných predajcov je fakt málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 19:35 Muž O.Tom [439] Re: akvaristik
Už je to sice neaktuální, ale pro zajímavost, dá se koupit pumpa pro professionel 3 ?
Nebo je dostupná jen interně pro autorizované servisy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 19:24 Muž Kubaa [718] Re: akvaristik
Věřím. Já kdysi ještě jako děcko na ZŠ za komančů někde vyšmelil Eheim ale časem jsem neopatrnou manipulací zlomil tu keramickou osičku. A co teď. Nevím, zda se tu tehdy díly daly sehnat, já každopádně nevěděl kde a nikdo mi neporadil. No vzal jsem tužku, papír a napsal na německou adresu, kterou jsem vyčetl někde na krabici od eheimu či v přiložených papírech, jako že se mi teda zlomila ta osička, a že nevím kde ji tady za oponou sehnat a marky nemám a co jako. Za pár týdnů mi přišla velká tlustá obálka, kde byly osičky hned dvě, ještě nějaká těsnění a další náhradní díly. No, od té doby jsem těch Eheimů ještě koupil několik, nových, a myslím, že se to firmě Eheim vyplatilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.12.2017 19:13 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: RE5PEK7
Rád bych se vyjádřil k této konverzaci. Dovoluji si reagovat na několik poznámek dole, tedy ne jen na poslední přízpěvek. Prodávám Eheim už 10 let. Za rok prodám cca. 500 kusů filtrů a tisíce dalších položek Eheimu. Reklamace máme hluboko pod 1%. Není jiná značka, která by byla takto kvalitní. Pokud má kdokoli z Vás problém s Eheimem, nechápu, proč to neřešíte s prodejcem? Nebo na nás? Je možné, že došlo k poškození a není možné ho reklamovat? Pak je tu další možnost a to je oprava, která není až zas tak drahá. Eheim se k tomu staví vždy velmi vstřícně. Extender, o kterém tu byla řeč není žádné tahání peněz z kapsy. Všiml jste si, že nedošlo ke zdražení Prof.4+ oproti Prof.3 ? Jde o inovaci, za kterou zákazník nic nezaplatil. Poslední věc jsou komponenty z Číny. Eheim si téměř vše k filtrům vyrábí sám. Veškeré motory jsou vyráběny v Eheimu a to včetně navájení rotorů!!! Veškeré nádoby se vstříkují přímo v Eheimu. Sám jsem to ve výrobě mohl posoudit. V neposlední řadě Vám dodáme jakýkoli náhradní díl i na velmi staré modely. Rádi zodpovíme jakékoli dotazy buď tady, nebo na našich kontaktech - www.akvaristik.eu
Děkuji za případné připomínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: prasan
Rotor a hlavu ti někde vyměnili, když byl nový?

Já nechci bezhlavě podporovat značku Eheim, proto by mě zajímalo: co ještě nebylo ok? Jako že se něco hodně pokazilo, nebo myslíš třeba že čerpadlu klesl po zanesení výkon a to sis nepředstavoval? Rád bych to nějak objektivně zhodnotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:38 - Re: RE5PEK7
Dva sú fungel nové ,jeden bol kupovaný už používaný cez bazos.Na jednom novom rotor v háji,na druhom novom komplet hlava - len ten z bazáru ešte ide,len už žiadal vymeniť tiež niekoľko komponentov.Najlepšia sranda na tom je tá,že špecifické súčasti som musel kupovať v Rakúsku.Hold u mňa Eheim nula bodov.Mám od nich i niekoľko iných zariadení a tiež nefungujú ako som si predstavoval.Jediná dobrá vec od Eheimu čo mi doma funguje sú ohrievače Jager. :-(
Rád by som od nich konečne zažil pozitívny opak.
Áno máš pravdu,chyba niekde bola a to asi tá,že v záujme zníženia nákladov začal Eheim fušovať robotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 18:02 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Rado
Já nevím, kde to tedy nakupuješ, ale rozhodně máš raritní problémy.. někde chyba být musela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 23:07 Rado Re: RE5PEKT
V Číne nenakupujem.No je od teba scestné si myslieť,že to čo kupuješ ty nemá komponent z Číny. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 20:38 Muž Kubaa [718] Re: Romy
Však proč ne elektronicky řízený interval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 20:37 R Muž romant [27977] Re: O.Tom
Vývoj této modelové řady byl definitivně před několika roky ukončen. Sem, tam se na trhu ze zásob nějakej kousek ukáže, zvláště v německu, to je vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 20:37 Muž O.Tom [439] Re: Romy
Tak řada Professinel 2 se už pár let znovu prodává, jen má nové jméno eXperience :)

A bych měl na poslední řadu EHEIMu jiný názor, kdyby třeba oživili intervalové filtry, než přidali stupidní extender a nazvali to celé novou řadou a ještě se znakem +
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 20:28 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: O.Tom
To asi už ne,v kurzu je elektronika...a nesmyslné vychytávky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 20:19 Muž O.Tom [439] Re: romant
Že je EHEIM už nenabízí ty intervalové... možná si zase jen dává pauzu, aby je časem znovu uvedl jako naprostou mega-novinku kterou musí všichni mít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2017 19:15 R Muž romant [27977] Re: Romy
Měl jsem 2229, tedy taky interval(podle mě nepřekonatelnej) více jak 19 let. Taky problém s plovákem. Tu dobu provozu považuji za normální a odpovídající kvalitě značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2017 18:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy
No,nevím,ale osobně mám Eheim 2227 minimálně 15 let a absolutně bez problému a bez jakéhokoliv servisu,jen se nacucal plovák intervalu.Neměním plovák,nechal jsem ho jako normální filtr.Pak mám asi 9 let Eheim 2078,naprosto bez problémú,jediná věc je moje zanedbání promazání pojistky na hadice,takže mne čeká nová mechanika.Bohužel ty nejstarší jsou nejjednodušší a zároveň nejspolehlivější...
Cena je samozřejmě úměrná věhlasnosti značky,jako u všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 10:00 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kolco
Jo, co za to chtějí, to je lumpárna. Od jisté doby, si kyblíkové filtry dělám sám.

Ten extender, jestli jsem správně pochopil, je pro blbce, co rádi trápí rybičky (když už máš ve filtru takový hnůj, že ti neproudí voda, tak použiješ extender=prodlužovač/oddalovač a buduješ tam hnůj dál).. čili funkce pro lidi, co na svoje akvárko kašlou, tím spíš mě to překvapuje, že s tím přišla značka Eheim.
Kdyby radši do nasávání zabudovali skimmer jako má třeba SUN SUN, ocenil bych to víc :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 09:38 Muž Kolco [57] Re: RE5PEKT
No,já rok provozuji EHEIM professional 4+ 350 typ 2273. Plusy - bezproblémový provoz,komfortní obslužnost,robustní konstrukce. Mínusy - cena (chtít za plastový kyblík s motorkem 5 000 kačáků je nehoráznost), hlučnost ( cirkulárka to zrovna není,ale v ložnici bych ho mít nemohl), podivná funkce Xtender (otočným kolečkem si mohu zvolit ,zda chci filtrovat mechanicko - biologicky,nebo pouze biologicky - hovadina na tahání dalších peněz z kapes zákazníků. Závěr - mohu doporučit pro ty,kteří neřeší nějakou tu tisícovku,a nejsou citliví na kdejaký zvuk. Já osobně ho dostal k Vánocům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2017 12:55 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Rado
Rado, příště kupuj Eheim normálně v ochodě a ne nějaký čínský fejky. Za celý život to je prvně, co slyším nějaké větší výhrady ke kvalitě značky Eheim.

Jinak těsnění je třeba měnit ve všech externích filtrech. Buďto v intervalech uvedených výrobcem, nebo až ti proteče akvárko na zem potlesk

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25923x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-