Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:53 jamajcan Re: Ivushka
Možná,že by se filtr,dal "vytunit",větší filtrační hmotou.Zkus kouknout tady: rybicky.net/forum/380-filtrace…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:49 Žena Ivushka [0] Re: amrtin
Byla by prosím možnost, že byste mi dal odkazy na takový filtr? Když už teda mám pořídit nový, tak bych ráda správný. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:44 amrtin Re: Ivushka
Rozhodně doporučuji nový filtr,nejlépe čerpací hlavu + kostku biomolitanu,vybrat dle velikosti nádrže a pak nechat tři týdny běžet pospolu(u obou stáhnout průtok na minimum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:43 Žena Ivushka [0] Re: jamajcan
A co mi tedy radíte? Kupovat nový se mi zrovna nechce :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:37 jamajcan Re: Ivushka
Takže Designer,měl pravdu.Bude to na 99.9,tím filtrem.Bez nitrifikace a jen honí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:34 Žena Ivushka [0] Re: Designer
Fotka k příspěvku Prezentaci zatím nemám, jsem tady dnes nová. Filtr mám Fan filter mini plus. Přikládám foto, jak ho mám nastavený, možná je problém v tom. Jinak teď jsem měřila ph vody a vyšlo okolo 6.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivushka
Prezentaci nadrze nemas, to by dost pomohlo pri hledani chyby. Tak alepon jaky mas filtr? Mnoho lidi s problemy, jak jsem tady vysledoval, ma honic vody, takze jim akvarium pokulhava s nitrifikaci, coz muze byt jednou z pricin problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:16 Žena Ivushka [0]
Fotka k příspěvku Zdravím,
potřebovala bych poradit, jak se zbavit těchto řas, které trápí všechny mé rostlinky. Tuším, že je to hnědá řasa a ruducha. Už nevím co dělat.Rosliny mi minimálně rostou-vallisneria-slabé tenké listy,uhnívá; Cryptocoryne; Limnophila. Mám 60L akva, svítím 15W zářivkou 845. Týdně měním 1/3 vody a odkaluji dno. Zbytečně nepřekrmuji. Občas přihnojím Proflor Dajana. Filtr mám puštěný naplno tak, aby mi proudila hladina.Vodu používám z kohoutku. Co tedy dělám špatně? :(((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:55 Dáša Re: Heimdall
no vypadá to tak, jdu se dočíst jak se toho zbavit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:53 amrtin Re: Dáša
Jistě,to je ruducha.Na tu je dobý "tekutý uhlík",dá se použít i ještě účinnější peroxid vodíku,ale s tím se musí setsakra opatrně!A nebo ekologičtěji:moje neritiny jí doslova zbožňují! ano A to nejlépe právě po použití výše zmíněných látek a tím narušení její struktury ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:44 R Muž Silent [5949] Re: Dáša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:42 Dáša
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:41 Dáša
Fotka k příspěvku Co je to za řasu, mám to na všech rostlinách i na dřevěném kmenu. Nejde se toho zbavit. coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:12 amrtin Re: Hasic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:00 Hasic Re: amrtin
hmm toho jsem se nedohledal, ze by to mohla byt sinice.. prostuduju to, diky za rady.. priste dolozim fotkou kdyby nic nepomohlo..jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:45 amrtin Re: Hasic
To jsou sinice.Někde tady je o ní celé vlákno.Takže zatemnit akva na pár dní,přidat sůl a vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:37 Žena Kaira [927] - LabyrintkyRe: Hasic
To by mohla být sinice. Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:37 Muž Horác [3942] Re: Miskn
Ta "jakoby rez" ... to bych tipoval na rozsivky ... mně od nich krásně pomohli okružáci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:29 Hasic – co s tim
po celym akva (rostliny, dekor..bridlice, sklo..) mam vsude zeleny povlak..jde lehce dolu..i kdyz vycistim cele akva, do svou dnu je zase vsude..zkousel jsem mene svetla..vice svetla..casteji menit vodu. teplota 28 a malo rostlin.. demi voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 07:28 amrtin Re: Miskn
Tak nic nedělat týden bylo sice myšleno správně,ale nechat vodu tak dlouho při těchto problémech není dobře.Měň třetinu obden,ryby klidně,ale opatrně nakrm a za další týden se uvidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:33 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: Miskn
Tak týden nekrmím a nic s akvárkem nedělám. to bíle "něco" nepřibývá ale rostliny jsou pro změnu potažené jakoby rzí :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 20:33 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: romant
dneska sem odkalovala dno a měnila 1/3 vody. kořen včetně rostliny na něm jsem toho bordelu zbavila. týden se teda akva nedotknu a uvidíme. takže myslíš že problém by mohl být filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:37 R Muž romant [27987] Re: Miskn
Týden nekrmit a do akva nijak nezasahovat. Podle mě bakterie nestíhají zpracovávat bordýlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:28 radim Re: Miskn
ja jen jestli ti tam něco nepadá, ale asi ne, když to máš zakryté;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:23 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: radim
akva je v obýváku. krycí sklo má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:41 radim Re: Miskn
ahoj, v jaké místnosti a prostředí to akva je? kryt na to nemáš že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:31 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: zervan
tak to není, když kolem ryba propluje a zavadí o rostlinu tak ten "bílej bordýlek" rozvíří. a listy jsou normální, nejsou tvrdé :( vypadá to, jako když máte na něčem velkou vrstvu prachu, akorát pod vodou :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miskn
Že treba pridať CO2 alebo ubrať svetlo. Ak to teda biogénne odvápnenie je - v takom prípade by mali tie listy byť dosť tvrdé, neohybné, ako keby skameneli :-) A tie biele šupinky tvrdé ako vodný kameň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:16 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: pancéřníček
Fotila jsem to narychlo mobilem. a co to teda znamená? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:50 Muž pancéřníček [168] Re: Miskn
vypadá to jako biogenní odvápnění, ale fotky žádná sláva, tak těžko říct. Kořen-možná nějaká plíseň...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:19 Žena Miskn [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:19 Žena Miskn [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, co se mi to rozlezlo po rostlinách a na kořenu.a jak se toho zbavit? moc díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 11:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Myssinka
pokud máš vyšší no3, dej plovoučky, ale hodně. Růžkatec, okřehek, egerii, stolístek, rohatec na hladině taky roste rychle a pak nenáročné stonkovky - bahnatku, mokřanku, atd. Těm stačí osvětlení jaké máš.
Jinak testy na NO3 fungujou dobře jen od sery a jbl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 11:08 Žena Myssinka [0]
Muj filtr je Aquaball 2208 od eheimu. Jinak umrti rybek a dusik,jsem resila na ruznych forech uz davno, kdyz mi umrela prvni rybicka. Osvetleni bohuzel zmenit nemuzu, vetsi zarovky nez 15wattove do krytu nepasuji, protoze jsou dlouhe. A to zakaleni prislo jeste pred vypranim filtru, potom se voda vycistila. Ted tam ma jen dva otiky,, co zbyli a rostlinky stradaji. A sneku a rasy se ne a ne zbavit. No3 podle testu mam porad vysoko. Uz driv jsem jsem to resila, protoze mi ta vyssi.koncentrace nejspis zabila vsechny rybky, ale nepodarilo se mi ho snizit. Ted zalezi jestli test vubec funguje dobre a ja jsem uplne vedle a zakopanej pes je uplne nekde jinde! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:17 Muž PedroRabiaSorda [83]
na ten se dají dokoupit upgrade kit www.akvarista.cz/…
ale když hnojí a má jen 15W osvětlení, tak ten kit také nebude zrovna řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:17 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Myssinka
také v deníčku píšeš že se ti akva zakalilo jako mlha to jsou problémy počátečních akvárií narušená rovnováha, pokud vyměníš větší množství vody v tak malém akva a k tomu ještě vypereš filtr nemáš dostatek nitrifikačních bakterií a zhroutí se ti celý systém, který se musí od znovu nastartovat. takže teď by bylo spíše vhodné pro tebe témata o čerstvích akvárií apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 22:14 R Muž romant [27987] Re: vendy
Podle mě jde o tento filtr. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:13 Muž PedroRabiaSorda [83]
na fotce je vidět, že má Aquaball 60. Ale v popisu má 15W osvětlení. Jestli tady nebude ten zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:10 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Myssinka
v profilu máš pouze eihem vnitřní to nám moc nepoví a podle výrobce se zas tak nemůžeš orientovat po zajetí se sníží průtok a záleží na velikosti fitrlační hmoty ale to je také OT více ve fóru o filtrech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:08 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Myssinka
Jak píše pancéřníček vyřešit filtraci, taky si myslím, že by jsi nejprve měla jít na jiné fórum řešit úmrtí rybek a jak to napravit protože "aby mi rybky vydrželi o něco déle" je špatné řešení. Možná by to chtělo testy na No2,No3, pokud se ti v akva rozjede "správný" režim, řasy by měly větší problém se rozlézat. Ale to je tady asi OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:04 Žena Myssinka [0]
Podle me mam dobry filtr. Memu objemu vody odpovida podle popisu vyrobce. Pokud mate nejake konkretni typy na lepsi filtry, sem s nimi. Clanek jinak proctu, a odkaluji na povrchu, nejak se v tom nevrtam a v akvariu mam opravdu jem dve rybky. Zas kdyz zacnu hnojit bojim se prave ze to prospeje nejen rostlinkam, ale take te hnusne cerne rase!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:53 Muž pancéřníček [168] Re: Myssinka
No, v první řadě bych zapracoval na filtraci. Velikost filtračního média vzhledem k objemu aq je zcela nedostatečná!! Kvalitní filtr je polovina úspěchu... živiny a další věci řeš až následně, bez kvalitní biologické filtrace ti aq fungovat nebude ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:42 Muž acik [416] Re: Myssinka
no můžeš mít v akva špatný poměr živiny-světlo,nejlépe si zkus pročíst tento článek: www.horacovoakvarium.cz/… a jestli opravdu odkaluješ i písek a dost začneš vrtat ve dně,tak si taky můžeš pěkně zadělat na problém... nejlépe nevrtat do dna,odkalovat jen lehce z povrchu,takto aspoň necháš v klidu nit.bakterie :) Co se týče hnojení,tak snad víš co a kolik toho aplikovat.Důležitá je i v akvariu osádka,zda je přiměřená velikosti akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:27 Žena Myssinka [0]
A měsíc už nehnojím, chtěla jsem zjistit jestli se něco změní když hnojit nebudu. Jestli to rostlinkám pomůže nebo ne. A nějak jsem nic nepostřehla smich Čím jsem hnojila mám v prezentaci. Uvažuji, že ale začnu zase hnojit, nechci mít škaredé rostlinky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:26 Žena Myssinka [0]
No nekrmila jsem snad měsíc pořádně, portože rybyčky začli umírat, ani nežrali a otíky moc nekrmím, snad za ten měsíc jedna tableta jinak okurek jendou za čas. Nejsou vychrtlí, a jsou v pohodě, takže ty nějak neřeším. Měním vodu jednou týdně, předtím denně protože jsem se snažila srážet špatné hodnoty no3, které tam mám stále ve vyšších koncentracích, podle testu. Svítím max. 12 hod denně, někdy spíš méně 9-10 h. Akorát šněci mi tam teďka hodně kaděj, takže odkaluji dno taky jednou týdnně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:23 Muž acik [416] Re: Myssinka
když poradit,tak napiš více info: jak často a kolik krmíš,kolik hodin svítíš denně,jak často měníš vodu,jestli vrtáš nebo nevrtáš ve dně,hnojíš-nehnojíš? parametry vody se budou také hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:18 Žena Myssinka [0]
Zdravím! Jak se porsím nejúčinněji a co nejrychleji samozžejmě :) zbavit černé řasy? Poté co mi uhynulo skoro celé osazenstvo v akvariu, s emi tahle řasa rozmohla skoro na všech listech rostlinek. Ty pak ztácí rychle listy, jelikož listy slábnou, žloutnou a nakonec se rozloží nebo upadnou. Také se mi rozmnožili šneci, tak nevím jestli ti, mi tam nedělají paseku. Rybky mi začly umírat nejspíš kvůli dusíku, do te%d nevím. tone Takže ted chci dát akvarko do kupy, jak vzhledem k rostlinkám, tak hlavně jeho složení vody, aby mi už rybky vydrželi o něco déle! Díky za rady, ohledně těch řas!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:13 Muž rybka1 [178] Re: NooBob
Ak ho mas na dreve daj ho s pod svetla bokom.alebo pockaj uvids co sa bude diat mna to tiez pokusalo co s tym mam robit.ked som ho doniesol domov bol krasny bez riasy no po case sa objavila a aj zmyzla.niekde som cital ze treba svietit cca 4h a postupne pridavat po 10-15minut az kym sa nedostanes na tu dobu svietenia aku chces.co je natom pravdy neviem nerobil som to tak.:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:59 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: rybka1
to určitě ne, ale nic lepšího mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:55 Muž rybka1 [178] Re: NooBob
Neviem ci to vyriesis!!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach?od=301