Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EPOXY 1200

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
EPOXY 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:08 Muž filipsi [1295] Re: Jammes
Taktak, nejlepe neredit vubec, a nanaset ve spojeni s fenem. Nebo pouzit jine, tekutejsi pryskyrice urcene na laminovani, ne na lepeni. Proti jinym mluvi cena, proti zadnemu redeni pracnost. Tak ja take redim, stridme, jen tak aby se s tim dalo pracovat.
Moc lepidel, co nezatvrdle nejsou toxicke, neni, tak se napisu neboj a cti texty cele (napada me - klih, ten se da i jist ;-) , vlastne i kasein ... tak odvolavam, asi jich bude dost, ale ne na lepeni pozadi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 21:49 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: čahoun
pryskyřice se nesmí moc ředit, pak špatně tvrdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 21:16 čahoun Re: Danila
no já včera na netu viděl mnoho plechovek s epoxy. a dnes mi v obchodě (asi v pátým)
prodali úplně něco jiného (epoxydová pryskyřice - živica 1200/371).přinesu to dom a šoky.... nejdří čtu o toxicidě a pak když už jsem měl víc jak půl hotovou zjištuji,že mi to z měkne. třeba jem si to moc naředil...třeba kdyby bylo mín´ředidla. takže proto ta obava jestli jsem koupil dobře.jinak to dělám ve dvou barvách a tu jednu mám udělanou pomocí silikonu. je šílenost to rozetřít,ale možná je to lepší... není potřeba druhého nátěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 20:52 Žena Danila [4489] - SumciRe: čahoun
na epoxy 1200 je ředidlo, které k ní patří. ředidlo SAMOTNÉ je toxické, po smíchání s pryskyřicí už ne. Polystyren neleptá. podívej se na rybicky.net/nadrz/2265/7.jpg, tak je epoxy spousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 20:33 čahoun Re: wladys
o.k. já si to pak otestoval a viděl jsem,že to leptá. nicměně myslíte, že mohu dál pokračovat v práci. zítra koupím líh. a ještě maličkost mám natřít i zadní stranu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 20:27 Muž wladys [291] - CichlidyRe: čahoun
Polystyren a ředidlo nejde dohromady...ředidlo polystyren leptá.Proto se na jemné ředění používá líh.Epoxy 1200 je po vytvrdnutí a řádném zneutralizování nezávadný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 20:04 čahoun – epoxy 1200
ahoj všem, dnes jsem udělal první vrstu pryskyřice,ale....
za prvé) ta pryskyřice je toxická (psáno na obale)
za druhé) na ředění mi dali ředidlo (snad 6300)
na ředidle je psáno,že je na epoxydy.
za třetí) možná je to tím ředidlem...ale stalo se někomu,že by v některých místech polystyren změkl. dík za reakce nevímjesli mám dobře koupeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 13:40 Žena Danila [4489] - SumciRe: Hugo
možná špatný poměr tvrdidla a neutralizaci je lepší provést opakovaně s octem ve slabé= koncentraci a postupně zvyšovat.Myslím, že díky tomu se žádné praskliny a mapy nevytvořily. Já jsem pro jistotu neutralizovala ještě jednou a to kys. citronovou a oplachovala to pak čistou vodou do zblbnutí. Pak jsem ho umístila do akva, napustila a nechala tři dny stát a pak vypustila. Pozadí vodu v akva neovlivnilo - a to je tam epoxy opravdu hodně - rybicky.net/nadrz/2265/5.jpg, rybicky.net/nadrz/2265/4.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 13:28 Muž romi [7] Re: gošice
bez debat, vela tvrdidla. poznam to velmi dobre, ked som vylieval dno lode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 12:51 Muž Killer [133] - SumciRe: Hugo
já sem to nastříkal neředěnym octem při neutralizaci a pak sem to dobře vypláchnul..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 12:46 Muž filipsi [1295] Re: Hugo
Omyti necim kyselym odstrani pripadne zbytky nespotrebovaneho tvrdidla na povrchu (to je silne alkalicke). Stejne tak ale bude fungovat poradne dukladne oplachnuti vodou. Ja bych do vody dal trosku octa, omyl, a pokud velikosti lze, alespon na par hodin namocil.
Vzhledem k tomu, ze muze byt ve styku s potravinami, asi to rybam vadit nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 12:02 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hugo
Pokud jsi to neutralizoval tak myslím, že určitě ne. My jsme to měli, po neutralizaci dva dny namočené ve vodě. Ale některé názory tvrdí, že jen opláchli vodou a šup s tím do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:59 Hugo Re: filipsi
Je nebezpeci, ze to pozadi bude pro ryby toxicke? Vytvrdnutim by se melo tvrdidlo uvolnit nebo ne? Jeste sem to neutralizoval. Teprve se chystam, ale mam strach, jestli se nasledne nebude neco z toho pozadi uvolnovat do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:51 Muž filipsi [1295] Re: gošice
Prilis tvrdidla, prilis intenzivni michani a bublinky co nestihly utect, spatne promichani, ale nejvic ze vseho sazim na vlhkou pryskyrici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 10:18 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zykic
Následek neutralizace jsou droboulinké prasklinky. A pravda je, že v akvárku to vypadá dobře..myslím ty prasklinky, a zákal, nebo spíše mléčné mapy hodně zmizeli cca po 3-4 týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 10:16 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Štěpán
moc tvrdidla? Když se to stalo nám, tak jsem spíš uvažovala, že jsem ho dala málo? Při přenesení celého pozadí do místnosti s vyšší teplotou a naředěním lihem, se zákal přestal dělat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 10:13 Muž zikyc [79] - SumciRe: gošice
teplem to podle mě neni, natíral jsem to v pokoji při teplotě kolem 22°C, spíš bych řek jestli to neni reakce na neutralizaci. V akva to nevypadá špatně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 10:09 Štěpán Re: Hugo
Moc tvrdidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 09:25 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hugo
Jojo, to je velká vrstva pryskyřice a nevhodná tepota při natírání. Až to dáš do akvárka, tak se to trochu vytratí. Osobně bych Ti doporučila ještě jeden nátěr a zasypat...nenechávat oslední vrstvu pryskyřici a nebo ji natírat v teple a dostatečně si ji naředit lihem, který po nátěru vyprchá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 09:07 Hugo – epoxy 1200 - mlecny zakal
Ahoj, potreboval bych poradit. Snazim se vyrobit pozadi z polystyrenu, ktere jsem natrel pred 2ma dny epoxy 1200. Nicmene po vytvrdnuti se objevil v epoxy mlecny zakal. Nemate s tim nekdo zkusenost? Predpokladam, ze epoxy ma byt po vytvrdnuti cira? Udelal jsem neco spatne? jako ze treba sem uplne presne nesmichal epoxy a tvrdidlo??

Diky za reakce.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6769-epoxy-1200?od=301