Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EPOXY 1200

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
EPOXY 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:24 švíco Re: Imii
Klid Imii. s tím co máš to půjde krásně. Zas taková věda to není. Sám jsem letecký modelář a něco už jsem vylaminoval. Dulěžíté je, že polyester narozdíl od epoxidu polystyren leptá, což už jsi sama zjistila. Kdyby to byl epoxid, tak není důvod polystyren separovat, pak bys ho vydlabala nebo rozpustila ředidlem. U polyesteru je třeba separovat hnědou izolepou kvůli tomu leptání. Protože když se to naleptá, tak se to nehezky na nějakých místech propadne a není to rovné. Takže návrh jak na to:
Pokud se ti tvůj výtvor ani teď nevytvrdil, je špatně zvolenej poměr složek (musíš dát víc tvrdidla-iniciátoru) Polyester je taky trochu agresivnější než epoxid, ale na kryt je to jedno. Pokud to budeš chtít začít dělat znova, polep ten polystyren izolepou, natři trochou leštěnky nebo pastou na parkety a postupně v rámci jedné namíchané várky pryskyřice napatlej na to kopyto 3-4 vrstvy tkaniny, nejlépe osnovou křížem. Nech vytvrdit a zabruš, vytmel, nastříkej barvou... Ale pokud se ti kryt bude někde extrémě hřát, tak může začít kryt měknout a bortit se, ale pokud tam dáš reflektor, tak myslím že to nehrozí. Jinak sis zvolila dost složitou výrobu krytu. Já ho mám na svém akváriu slepený z plastových desek na reklamní cedule (mají v každé reklamce) slepený vteřinovým lepidlem a nastříkaný barvou. Práce na odpoledne... a bez patlání ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:12 Žena Imii [45] Re: JuraS
Bavila jsem se o tom s tátou. Ten mi řekl, že si máme jet koupit EPOXYD. Tak jsme jeli do jednoho obchodu a dívali se po regálech. Přihnal se za námi prodavač a že velmi rád poradí. Tak jsem řekla, že potřebuju Epoxyd. Dal mi toto a řekl, že todle množství je tak na celou loď. Jak jsem měla vědět, že to není ono ?

Takže říkáte, že s tímdle to ROZHODNĚ NEPŮJDE ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 09:10 JuraS Re: Imii
Pak jsi se zeptala úplně špatně..polyesterová pryskyřice (čili živice) není EPOXYD !!! A platí pro ni jiná pravidla. Znovu tě posílám na fórum monako..tam v diskuzích najdeš přesné postupy..
p.s. kdyby to bylo tak jednooducé, tak jsem si nekupoval trup na remorkéra za cenu čtyřcifernou ale udělal bych si to sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:38 Žena Imii [45] Re: JuraS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) Todle mám doma ...
2) Takhle to vypadá po prvním nátěru
3) To úplně nahoře už je tak trochu tvrdé, ale ten předek se pořád lepí jak mucholapka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:09 JuraS Re: Imii
Imii - s takovými pokusy jsi se měla nejdřív zeptat na nějakém modelářském nebo automobilovém fóru..epoxy 1200 je složitější na vysvětlení..samotné laminování je věda..vím to, dělám i lodní modelářství...a na kryt který bude zahříván bych laminát nepoužil ani náhodou..polystaren jsi měla nejprve separovat ..to abych ti aspoň trochu pomohl...k tomu se používá několik vrstev lepící pásky nebo diava na leštění nábytku.. tady najdeš tolik informací, že nebudeš vědět co s nimi.. www.mo-na-ko.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 17:04 Žena Imii [45] Re: švíco
No něco takovýho na tej pixly bylo ... ale ten chlap co to prodával, říkal, že to je to co chceme - epoxid ... za chvíli to pojedu vyfotit

PS: prej s tím slepíme celou loď nám říkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 15:56 švíco Re: Imii
Není to spíš Polyester než epoxid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 15:32 Žena Imii [45] Re: jajaapaja
Byla to litrovka/kilovka a u toho maličká plastová flaštička s tím tvrdidlem. Jistě že jsem to zamíchala ... už to pomalu tvrdne. Na jednom místě už to na poklepání "duní" ... aspoň vím, že toho tvrdidla budu muset dát asi víc ... ale zase ... schne to ve tmě a je tam celkem zima (protože to smrdí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 14:14 Muž jajaapaja [174] Re: Imii
Tak toho tvrdidla je tam opravdu málo.Po čtrnácti hodinách by to mělo už tvrdnout.pokud jsi koupila to kylové balení a u toho byla malá plechovka tvrdidla.Tak tá malá plechovka je na celou velkou.Takže si podle toho udělej představu jak to naředit v menším množství.Oryginal tvrdidla je jedna třetina.Epoxidu.Asi si to budeš muset zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:58 Muž kristian [80] Re: Imii
A po pridani tvrdidla jste epoxyd rozmichala? 2-3 kapky se mi zdaji malo, ale mozna se jedna o jiny epoxyd. V navodu se pise procentualni podil 2%?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:50 Žena Imii [45] Re: kristian
Psali 2% ... tak jsem si nalila do kelímku (je vidět na fotce) trochu toho epoxidu a kápla tam tak 2-3kapky ...

Dokonce ani v tom kelímku to není tvrdší ... pořád teče ... ale dala jsem toho "tvrdidla" snad dost, protože to udělalo takové bublinky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:11 Muž kristian [80] Re: Imii
tvrdnuti epoxydu je zavisle od pomeru tvrdidla. Zalezi v jakem pomeru jste epoxid namichala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 10:45 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Máme tak trochu problém ... nicméně, moc jsem toho na netu nenašla tak píšu sem.

Rozhodla jsem si udělat kryt na akva ze sklolaminátu a epoxidu.
Vesele jsme si nařezali "kryt" z polystyrenu. Pak jsme ustřihli sklolaminát a vesele patláme patláme epoxid. JENŽE to bych nebyla já aby se něco nestalo ... polystyren se nám začal rozežírat (jak jsem to měla proboha vědět?) to by ale tak nevadilo - zabrousí se to. Jenže teď po 14hodinách to nějak není tvrdý a dá se to použít spíše jako mucholapka ... teplota v místnosti je cca 16°C ... chci vědět jestli to ztvrdne a za jak dlouho ?
Přikládám fotku ze začátku našeho "experimentu".
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:31 Žena Danila [4489] - SumciRe: MartinPHX
Asi co člověk, to názor, já jsem použila epoxy 1200 na Danilí aqua před rokem, navzdory zákazu ředila lihem,schlo to před neutralizací asi 6 hodin, tvrdý je to jak pes a slouží to dobře. Postup prací je v deníku.
Je ale fakt, že protože jsem na přesnost levá, koupila jsem Epoxy s ředidlem tak, že se nic neměřilo,prostě se smíchaly dvě piksličky a bylo.
Radil mi s tím tehdy Zikyc, který má (měl) stejným způsobem udělanou Zase deltu a ten to neředil a vyšlo to taky dobře. Tenhle týden budem dělat nový pozadí do akva a znovu to bude Epoxy1200.
Chce to asi vyzkoušet ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:33 MartinPHX Re: Killer88
Už je to v pohodě, byl jsem to teď kontrolovat, je to tvrdší.
Byl jsem jenom trochu vyděšený, protože předešlé vrstvy vyschly tak rychle a tahle měla načas.
A jenom takový menší detajl k EPOXY S1300 EPOLEX, s tímhle bych asi pozadí nedělal, dočetl jsem se tohle:
"Výrobek byl schválen pro nátěry povrchů potravinářských zařízení, které přicházejí do styku s potravinami, ale není určen pro nátěry, které přicházejí do přímého styku s pitnou vodou, krmivy a k nátěrům dětského nábytku a hraček"
Radši od koupi tohoto EPOXY upustím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:23 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: MartinPHX
Myslím, že pak už s tím nic dělat nejde. Holt by ses musel pokusit, nějak to nevytvrzené Epoxy sundat a namíchat nové. Musíš si dát skutečně záležet na poměr míchání Epoxy-tvrdidlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:12 Muž jajaapaja [174]
Fotka k příspěvku Tady s tímto jsem dělal pozadí já a v pohodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:05 Jealoussy Re: MartinPHX
Asi spatny pomer epoxy:tvrdidlo.Cim jsi to redil?Lihem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:02 MartinPHX
Ahoj všem, jak jste vyřešili problém když to epoxy netvrde.
Nějak se to tu nezodpovědělo. Rád bych to věděl, kdyby mě to potkalo jak to mám vyřešit.
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:35 Jealoussy Re: petan66
Ze sem si toho " Nestoji nahodou v navodu nicim neredit? " v pribalove informace nejak nevsimnul.Zadny vysloveny zakaz tam neni.Neni tam ovsem ani zminka o tom,ze se to redit muze/musi.Ovsem rozdil ve schnuti byl nepatrny.Naredena epoxy s tvrdidlem posypana vrstvou pisku tvrdla cca pul hodiny pri teplote kolem 22 °C.Za 24 hodin naprosto tvrde.
Jen je treba dat pozor pri michani epoxy a tvrdidla,pomer myslim 4:1 (epoxy:tvrdidlo).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:24 PetraK Re: filipsi
no dobře, zkusim neředit, uvidíme :-) a jaká jiná pryskyřice by se dala použít??? Ani trošku se v tom nevyznám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:21 petan66 Re: PetraK
Fotka k příspěvku Já jsem ředil nepatrně lihem 96%(je pravda že s 60% to rádo bělá) a dobarvoval pigmentem Pufas(běžně k sehnání v barvách)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:01 filipsi Re: PetraK
lihem nejblize 100 procentum, nebo jeste lepe nicim, pouze nahrivat pri nanaseni fenem, nebo uplne nejlepe pouzit jinou pryskyrici, mene viskozni.
Nestoji nahodou v navodu nicim neredit? Proc to tolik lidi nerespektuje? Jen proto ze to radi nekdo z rybicek (netu)? Ono to samozrejme jde, ale hrozi (dle lihu, obsahu vody ...) dlouhe schnuti, belani, .... Tak proc to riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:44 PetraK Re: filipsi
a čím tedy ho mám naředit????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 15:24 filipsi Re: PetraK
60 procent lih je na redeni zcela nevhodny. Aby sis pak nestezovala, ze ti to netuhne, bela, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:45 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Petrak
Na obarveni se dá použít jeden druh Balakrylu, myslím že označení je Balakryl Mat, nebo tak nějak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:17 Jealoussy Re: PetraK
Ja sem ho taky redil lihem,ale mel sem silnejsi,93 %.Ono to zalezi na tobe,jak moc a v jakem pomeru to naredis.Cim ridsi,tim hur se s tim dela.Kdyz budes natirat klasicky stetcem,namichal bych to hustsi,aby to tak rychle neteklo.Konzistence neco mezi medem a vodou :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:10 PetraK Re: Jealoussy
a ještě jedna malinkatá otázka, když bych ředila epoxy lihem, co jsem koupila v lékárně- 60%, tak v jakém poměru? A moc díky za radu ohledně obarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:35 Jealoussy Re: PetraK
Ono uz samo naneseni pisku na epoxy napr. ve 3 vrstvach udela pozadi barevnym,zalezi na pisku,ale klasicky kremicity to zbarvi lehce do zluta/hneda.Nebo da se pouzit i suchy,prosity jemny jilovy prach.Z barev se da pouzit i tzv. malirska hlinka.Teoreticky muzes pouzit jakoukoliv barvu,ktera je schvalne pro styk s pitnou vodou.Kdyz bude vrstva pryskyrice dostatecne silna,nemelo by to skodit.Epoxy + pisek nebo barvu je dobre nanest na polystyren aspon 3-4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:21 PetraK
Prosím o radu, budu vyrábět pozadí a nevím, jestli se dá epoxy něčím obarvit, poradíte čím?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 21:58 Muž filipsi [1295] Re: karolO
A je to opet tady, proc lide redi epoxy 1200 (predpokladam, ze je rec o nem, i kdyz dosud kazdy rika jen epoxy) lihem, kdyz v navodu jasne stoji neredit nicim. Proc se pak divi, ze bela, dlouho zasycha, netvrdne. Proc ho chteji strikat, kdyz k tomu neni urcene.
Zkuste na pozadi treba LH210, na strikani treba epolex (pozor, asi bude leptat polystyren, tak ne primo na nej). Proste pouzivat vyrobky na to, na co jsou urcene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:14 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Môj postum bol : 1. den som nastrel pozadie(epoxidova zivica, lieh tvrdidlo a farba) a asi po 30 minutach posipal s preosiatym kremicitym pieskom a nechal schnut 24 hodin
2. den to iste
3. den Natrel som pozadie(vsetko ako 1 a 2 den) ale uz BEZ farby, nechal som schnut 2 dni
5. den som to postriekal z octom, nechal pôsobit cca 20 minut a potom so to oplachol a este raz zopakoval .... a 3D pozadie sup do akva.

Taka mini rada. Dobre ho upevni, lebo niktroim ludom sa stalo ze im to pozadie vyplavalo
Tu si môzete pozriet môj vytvot :) ... rybicky.net/nadrze/5031
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:10 Muž samis [5] Re: karolO
Já to dělal pískem 0,8 a jen jednu vrstvu. Mám to na dně, né na pozadí a v akvárku je většína stejně zasypaná pískem. Stačí to ale přetřít trošku víc naředěným epoxidem,(jak píše Nico) poměr pryskyřice a tvrdidla ale zachovej.
Ten nátěr každopádně udělej, né že by to odpadávalo ale je to po nalepení drsné jako smirek.
Sice se mi žádná rybka neporanila, ale jistota je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:21 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: karolO
Muzes to znovu pretrit epoxidem. Strikat to asi nepujde tadle hustota :/ ALe jak si rikal ze si to mel ridke, tak to mozna i strikat pujde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:59 karolO Re: samis
a nevies mi prosim poradit ci existuje nejaky lak ktory mozem na to tasriekat ak mi budu kusky strku odpadavat? strk ma hrubku tak maximalne 1-2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:50 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: karolO
Vydrz. Jestli to nebude do 24 tuhy jak beton tak teprve pak mas problem :-D
A hlavne nezapomen zneutralizovat epoxid 3% roztokem octa nez to das do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:48 Muž samis [5] Re: karolO
Po dvou hodinách to bude ještě měkké, ale už se může dávat druhý nátěr. Ja to měl za 24h už pod vodou. (samozřejmě bez ryb) Pro druhy nátěr dodrž poměr epoxydu s tvrdidlem ale uber toho líhu. Namíchej lepidlo a až pak po troškách ten líh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:44 karolO Re: Tóna
no tak ako je pisane na tejto stranke-100ml epoxydu-100ml liehu a 7 ml tvrdidla. ale zdalo sa mi to velmi riedke tak som pridal trosku epoxydu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:42 karolO Re: ghostik
aha,lebo v navode bolo pisane ze po 2 hodinach sa moze davat druhy nater. a ja mam pocit ze to schne velmi pomaly. nemam s tym skusenosti tak neviem ci je to noramlne alebo som niekde spravil chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:40 Tóna Re: KarolO
No taky hodně záleží v jakém poměru jsi dal tužidlo(tvrdidlo). ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:36 Muž ghostik [81] Re: karolO
Nechaval jsem to 24 hodin
Zalezi na teplote okoly ale 24 by mnelo byt dostacujici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:31 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarolO
Ja osobne sem delal pozadi za pouziti silikonu, ale co jsem cetl, tak lide nechavali epoxid vetsinou vytvrdnout do druheho dne tedy 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:18 karolO – ako rychlo schne Epoxyd?
Prosim Vas,ako rychlo Vam zasichal Epoxyd na 3D pozadi????-ak ste si ho sami vyrabali??? mne sa totiz zda ze moj schne dako pomaly. neviem cim to moze byt lebo riedenie som pouzil podla videonavodu na tejto stranke. Poradte prosim!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 12:59 Hansjochen Re: filipsi
Mel jsem akvarko bez ryb jen s rostlinama a nic tam nebylo,zacal se z toho uvolnovat do vody ten bordel,az jsem tam dal pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:50 Muž filipsi [1295] Re: Hansjochen
Neverim, ze by se z toho delalo nejake to co popisujes. Nejspis by se ti to v akva udelalo tak jako tak, i bez pozadi. U cerstvych nadrzi jsou podobne slizu, chuchvalce atp. normalni.

Dobra, dam znovu tip na konkretni, jiny epoxy, s kterym se pracuje daleko lepe, a odzkouseny (k nalezeni ve foru): LH210

Pozor na spravnou poznamku Romiho, ze nektere laky pouzivajici ruzna organicka rozpoustedla mohou leptat polystyren, to jsem si neuvedomil, davam prednost montazni pene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:28 Hansjochen epoxy
rty molly nesezraly zadnou vrstvu z pozadi,jen to,co se z toho vyloucilo a plavalo v akvarku nebo bylo na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:17 Muž romi [7] Re: Hansjochen
hm, ale ak ti black mooly zozeru povlak epoxy tak to je uplne mimo obraz :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 11:16 Žena Dinamit [68] Re: Hansjochen
Já jsem jeden den vytavila pozadí horkovzdušnou pistolí a hnedka ten samej den natřela. Druhej den jsem to neutralizovala octem a dala do akvárka. Jako pokusný ryby tam přišli paví oka a všechno přežili. Ani se mi neoběvil žádný sliz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 10:40 Hansjochen Re: fidel
Pokud by byl nejaky jiny overeny lak nez epoxy,tak bych mu dal urcite prednost. Delal jsem na pozadi nekolik vrstev s epoxy a nechal dost zaschnout,po vice nez tydnu neutralizoval octem,pak zase par dnu susil. bylo to tvrde jak kamen a kdyz jsem to dal do akva, zacal se z toho vylucovat nejaky bordel,zalepilo mi to rostliny slizem,na skle hlenovity povlak.Asi jsem neco namichal v blbem pomeru,nevim...to presne davkovani u epoxy je blbe. I tak jsem si ale myslel,ze po 14 dnech to bude uplne suche. Kazdopadne,rostlinky jsem vytahnul,omyl ve vode a dal zpatky, vymenil vodu. Pustil jsem tam pak 3 black molly a vsechen ten humus,co se z toho pozadi uvolnoval ony sezraly s velikou chuti a jako silene. Vycistily mi cele akvarko a od te doby mam klid a uz se z toho doufam nevylucuje nic, ryby jsou v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 08:38 fidel – epoxi 1200 je vraj toxicka??!!
A proč npoužít rounou lak epolex.Je to jako epoxi dvousložkové.A dokonce je to schváleno pro styk s potravinami.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6769-epoxy-1200?od=201