Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EPOXY 1200

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
EPOXY 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:15 Hando88 Re: filipsi
Takze je tam 100ml epoxy,7ml tvrdidla a 100ml lihu..A neslo by treba tu nezaschlou vrstvu pretrit znovu a udelat na ni novou,ktera uz snad zatvrdne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:13 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: pavel.bartek
Nebyla by fotka? Určitě nejsem sám kdo by to rád viděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:05 pavel.bartek Re: filipsi
To je dobrá rada ;-) O penězích to je také,děláme to abychom ušetřili a vlastní výrobek je vlastní výrobek ;-) U toho epoxy-pokud se tam jak píšeš dostane vlhkost tak zmléční-to je prvotní náznak,že nemá cenu pokračovat.Nedávno jsem koupil černý polystyrén o šířce 1,5cm(2x tabuli)Jedna tabule byla jako základ v celku,na tu druhou jsem rozkreslil kameny,vyřezal je a brusnou houbičkou zaoblil,poté jsem je nalepil na tu první desku(lepidlem na polystyrén),v nejširším místě má pozadí 3cm šířku a přitom vypadá opticky robustně.Hlavní je,že jsem je ničím už nenatíral,jen jsem jej nechal přirozeně zajít a porost řasou a vypadá hodně podobně jako totožné dělané dříve a natírané epoxy(a posypáno lávovou drtí).Chci tím říci,že už raději koupím ten černý(fasádní) a natírat jej nebudu ničím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:46 Muž filipsi [1295] Re: Hando88
Ano, spatne tvrdnuti a belani muze byt i pouzitim lihu, napr. s vyssim obsahem vody, pripadne vodou v pryskyrici (docela rada vlhkost pritahuje, kdyz se necha pootevrena). Navod myslim vyslovne uvadi "nicim neredte", alespon to tak byvalo. (edit - samozrejem i spatnym pomerem tvrdidla nebo spatnym michanim)
No nic, cekej a cekej, treba se za par dni vytvrdnuti dockas.

Neda mi to, a opet v tomto tematu pripomenu moznost pouzivat na natery pozadi atp. jine veci, nez hodne medovite lepidlo. Co treba podivat se do sortimentu naterovych hmot a niskoviskoznich laminovacich pryskyric? Cena byva vyssi, ale spotreba je diky nizke viskozite nekolikanasobne nizsi, a komfort prace uzasny. U naterovych hmot pouze pozor na pouzita redidla, aby neleptaly polystyren, kdyz ho pouzijeme na pozadi.

Tobe to uz asi nepomuze, ale treba alespon par lidi zachranim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:38 pavel.bartek Re: NASREDDIN
Příště zkopíruj celou větu,včetně dodatku "snad to nebude tento problém" a o tom,že bych někomu radil ,aby tam lil cokoliv nevím,ale vím,že se to tam lije, tak se ptám zda to nebude tento problém.A zde můj návod mimořeč:Je dobré si epoxy namíchat ve správném poměru dle návodu epoxy s tužidlem(hodně dobře promíchat!!!),pokud ovšem a to si sakra umím představit je třeba toto naředit je možné to udělat technickým lihem a to nejlépe v poměru epoxy již s tužidlem(dobře promíchané) s lihem 1 ku 1 a opět pořádně promíchat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: pavel.bartek
pavel.bartek napsal: Ten líh se tam lije ,pokud je třeba epoxy naředit a mnohdy vzhledem k jeho konzistenci si umím představit,že ho někdo ředí.Navíc jsem se tázal,zda nedošlo k této chybě!NE dával radu "řeďte epoxy lihem"Celkem názorný příklad o tom čtení,a tak se určitě čtou i ty návody,že ;-)
No nevím kdo tu neumí číst.

pavel.bartek napsal:Je důležité rozmíchat epoxy s tužidlem v daném poměru a poté ředit lihem,pokud nejdříve rozředíme a pak dodáme tužidlo nemusí vytvrdnout!
Ten líh tam není vůbec potřeba a vůbec tam nepatří.
To, že spousta lidí nechápe, co znamená rozmíchat, je největší potíž.


Důležité je řádně rozmíchat samotné EPOXY (to není otázka 2 minut míchání nějakým klackem), poté přidat tvrdidlo v předepsaném poměru a ještě jednou pořádně promíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:15 pavel.bartek Re: Hando88
Pokud to neuschne(asi ne,tak dlouho jsem to ještě tedy nikdy nezažil)tak vyhodit.Nic jiného mě nenapadá.Mohl bys prosím napsat jak,čím a v jakém poměru jsi to tedy dělal,dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:11 Hando88 Re: NASREDDIN
ano lih jsem dal jako posledni.Takze tim to nebude.Je to lepsi redit lihem protoze bez neho by to neslo rozetrit.Musim se zastat pavel.bartek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 21:07 pavel.bartek Re: NASREDDIN
Ten líh se tam lije ,pokud je třeba epoxy naředit a mnohdy vzhledem k jeho konzistenci si umím představit,že ho někdo ředí.Navíc jsem se tázal,zda nedošlo k této chybě!NE dával radu "řeďte epoxy lihem"Celkem názorný příklad o tom čtení,a tak se určitě čtou i ty návody,že ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 20:54 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Hando88
Špatný poměr tvrdidlo-pryskyřice. Nikdy se mi nestalo, že by už 3 hodiny po nátěru pozadí lepilo. Vždy si pořídím takové balení které celé spotřebuju, abych mohla celý obsah tvrdidla vylít do pryskyřice. Neriskuju tím, že mi pozadí nevytvrdne.
Lihem nikdy neředím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 20:29 Muž NASREDDIN [1383] Re: pavel.bartek
A proč tam lít líh, když tam nepatří a není potřeba to ničím ředit?
Jediné co je potřeba, je číst návod a dodržet ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 19:02 Hando88 Re: pavel.bartek
Vsechno je tak jak ma byt.Tvrdidla bylo dost tak nevim vcem je chyba. hmm
a jinak co ted stim kdyz je to porad vlhke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 18:44 pavel.bartek Re: Hando88
Je důležité rozmíchat epoxy s tužidlem v daném poměru a poté ředit lihem,pokud nejdříve rozředíme a pak dodáme tužidlo nemusí vytvrdnout!Snad to nebude tento problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 18:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Hando88
málo tvrdidla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: Hando88
A natřel jste ho čím?
EPOXY 1200 namíchanou dle předpisu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 16:49 Hando88 – Epoxy
Natřel jsem polystyren před 3 dny a je to pořád mokre.Nevíte čím by to mohlo být? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 23:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Trdej
dá lepší je vinylesterová ,nejlepší je epoxidová ona se vytvrzuje nejpomaleji.
Tak Lamit 109 je nejobyčejnější polyesterová pryskyřice kterou bych nepoužil.V llaminátovnách se používá protože je velmi laciná cca 40 kč/kg.Dělají se z toho nádrže na vodu ,ale toto pryskyřice se používá na poslední vrstvy laminátu kdy nedochází se stykem s vodou.Pro první vrstvy se úpoužívá vinylester a to pro její vlastosi.To pokud by někdo chtěl vyrábět třeba bazen.Nejlepší je epoxidová pryskyřice ona se mnohem déle a vytvrzuje a pak se v komorách dotvrzuje .To pro 3d pozadí není nutné.Pokud se někdo chystáte dělat něco většího mrkněte třeba havel composite tam odlejí ze sudu a myslím vyjde nejlepe i cenově. Je tam několik druhů pro 3d stačí ta nejlevnější.
Pryskyřice se hodí ,jen jí měj v chladu a klidně i v mrazu, vydrží déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:38 Trdej Re: NASREDDIN
Ano četl,nic o tom nebylo napsáno,tak jsem se zeptal prodavačky.... Ale chtěl jsem se jen zeptat, jestli se to dá použít.
Ano ,koupil... stálo to jen 100kč,cesta dom(abych se podíval o co jde ) a zpátky by vyšla skoro nastejno... tak jsem to vzal,a k tomu mi i prodavačka řekla,že v tom nevidí problém.Ne-e nepoužil,nejdříve jsem se zeptal... a ani používat teda nebudu.Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: Trdej
A když jste to kupoval, tak jste si nepřečetl co je napsáno na obalu?
Trdej napsal:Nikde jsem se nedočetl,že to má nějaký atest ...
A přesto jste to koupil coze .
Jen tak mimochodem už jste to použil?
Pokud ne, tak není co řešit, prostě si to schovejte na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:57 Trdej Re: filipsi
No protože mi paní prodavačka řekla,že v tom ,,nevidí problém,,.... tak jsem trošku naletěl...Toť vše,navíc,to je trošku z ruky,na to abych si ospal název,jel se mrknout dom na net a pak zase zpátky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:49 Muž filipsi [1295] Re: Trdej
.. a proc si to kupoval, kdyz nevis coze ??
Minimalne se priprav na dlouhotrvajici zapach teto polyesterove pryskyrice. Ja bych se asi u neceho vetsiho bal dat to po par dnech do akva.
(muj Boze, proc lide stale experimentuji bez toho, aby si informace zjistili, a pouzili neco rozumneho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:41 Trdej
Zdravím,mám dotaz... koupil jsem pryskyřici Lamit 109,může to jít do akvárka ? Nikde jsem se nedočetl,že to má nějaký atest ... :-( Ale píšou,že je to do bazénu,tak nevím.... Prosím,poraďte...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 12:49 VEVERAK11 Re: Lulito
Ahoj ano mate pravdu v Hormbachu ho mají zamčený ale pozor je pěkně předražený...563,-Kč
ja jsem ho 1 taky koupil a pak mě došel tak jsem se poptal v drogeri. TETA A koukam 199,-Kč
toď je velkej rozdíl... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:54 Lulito Re: JuraS
Kupovala jsem ho měsíc zpátky, byl tam nějakej mladej kluk a nemohl ho najít, pak přišel dědula zpucoval kluka a šel pro něj do skříně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:51 JuraS Re: Lulito
od kdy ? kupoval jsem ho tam loni a normálně byl v regálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:49 Lulito
Koluje tu informace, že se epoxy 1200 už nedá koupit. Pokud je to na výrobu 3D pozadí (jako jsem to použila já), tak Hornbach na Černym mostě to má. Řekneš si o epoxid 1200 a oni ti dojdou do uzamčený skříně. Nemají to volně v regálech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:18 JuraS
na polystyren jsou i jiné povrchové hmoty tak proč zrovna epoxy 1200 ? V lodní modejařině se od něj upouští protože po letech používání na vodě (a to modej není na fodě furt) dochází k jeho odlupování od podkladu ke kterému je nalepeno. používá se na laminování a to tak že se jím napouští skelná tkanina která po vytvrdnutí epoxy je laminátem..to tvrdidlo k epoxy bývá čpavek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 10:03 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping
jak naředit kyselinu citrónovou na požadovaný 3% roztok, když je v pytlíku 20g. Bere se to jako, že že 20g v 1000g vody je 100% roztok? Takže potom 1% je 0.2g na 1000g vody. 3% roztok tedy 0.6g? A kdybych to chtěl jen do 500g vody, tak 1.2g. Je to takhle správně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 22:52 Muž Rexistens [16] Re: filipsi
tak v tom pripade az ve ctvrtek, az zas budu doma - diky za upozorneni
i kdyz stejne mam obavy o vysledek, tedy ze se zase neco posere. Minule to tvrdlo pres tyden a stejen to zbelalo:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:18 Muž filipsi [1295] Re: Rexistens
Rexistens napsal: ... zitra, az do bude 24 hodin od nateru.... Prilis brzy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:34 Muž Rexistens [16] Re: filipsi
no ted jsem to uz neredil(sice to stalo znicene 4 stetce) a vytvrdit to nechavam za pokojove teploty. zitra, az do bude 24 hodin od nateru) to zkusim asi 1-2 cm (proste to co nebude videt pod piskem) ponorit do vody na vyskouseni jestli to zase bela a pak uvidime co dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:31 Muž filipsi [1295] Re: Rexistens
Byl jsem dlouho mimo, a tohle tema mi uniklo, ze jsem po chvilce potrapeni nedopovedel.
Ano, nejbeznejsim duvodem zbelani je prilisna vlhkost, v prvni rade z redeni lihem, pouziti lihu s prilis velkym obsahem vody. Ale take zasychani ve vlhkem prostredi, samotna nevytvrzena pryskyrice "saje" vlhko take rada ....
Proto (a jenen proto) doporucuju k podobnym vecem pouzivat jine, nizkoviskozni pryskyrice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:15 Muž Rexistens [16] Re: horblower
NO ja doufam,ze dlouho uz zadne pozadi delat nebudu :)
Jinak nekdy priste budu spis zkouset udelat otisk nejake prave skaly;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 18:42 horblower Re: Rexistens
tiez si myslim ze to robi nepresny pomer tvrdidla a epoxidu. mozno zle rozmiesane.mne sa to tiez stalo.ale ako tu uz niekto vravel po posipani pieskom by som to uz asi nezatieral. mne sa dokonca stalo ze niektore casti boli aj po niekolkych dnoch nstvrdnute.(zle premiesanie) inak to pozadie je vcelku super.v akvarku to bude vyzerat dobre ked sa zabehne.ale v buducnosti by som asi robil pozadie z real kamenov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 12:23 novas
Ahoj kluci.Chci se zeptat za jak dlouho po vytvrdnutí epoxi,bych měl začít s neutralizací a popřípadě jak dlouho neutralizovat.Když budu mít na pozadí 2-3 vrstvy,tak aby se zneutralizovaly všechny vrstvy.Prodavačka v akvaristice mi říkala,abych pozadí namočil do rozředěného octa a zatížil.To se mi zdá tak trochu moc.Dík předem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:55 Muž Rexistens [16] Re: Robča08
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No kde nastal problem netusim, moznosti je hodne, od redeni lihem pres moc tvrdidla.
Ovsem zajimave na tom je, ze to nezbelalo uz kdyz jsem to umyval pred danim do akvaria (po tom co jsem to neutralizoval rozredenym octem).
No kazdopadne, uz jsem dal novou vrstvu neredeneho epoxy, ty hodne bile mista zasypal znova piskem a pretrel barvou a ted to pujdu zase zatrit neredenym epoxy.
Sice se s tim neredenym strasne blbe dela a uz jsem znicil 3 stetce(+ je to plne chlupu z nich, ktere tomu ale zase dodaly vyraz malych prasklinek na kamenech :-D) ale tak snad uz to bude dobre. Znova to uz fakt delat nebudu, jedna uz nemam cas a taky uz nemam epoxy :-D

Jinak tady jsem vyfotil zbytek toho, jak zbelalo cele pozadi. Na fotce je to ta horni hrana, zbytek uz jsem udelal znova.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:59 Muž Rexistens [16]
No kde nastal problem netusim, moznosti je hodne, od redeni lihem pres moc tvrdidla.
Ovsem zajimave na tom je, ze to nezbelalo uz kdyz jsem to umyval pred danim do akvaria (po tom co jsem to neutralizoval rozredenym octem).
No kazdopadne, uz jsem dal novou vrstvu neredeneho epoxy, ty hodne bile mista zasypal znova piskem a pretrel barvou a ted to pujdu zase zatrit neredenym epoxy.
Sice se s tim neredenym strasne blbe dela a uz jsem znicil 3 stetce(+ je to plne chlupu z nich, ktere tomu ale zase dodaly vyraz malych prasklinek na kamenech :-D) ale tak snad uz to bude dobre. Znova to uz fakt delat nebudu, jedna uz nemam cas a taky uz nemam epoxy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:40 Muž Robča08 [3] Re: Rexistens
Ahoj. Zkusím poradit i já, třeba ti to trochu pomůže. Já taky natíral pozadí epoxy, pak písek- celkem2x. A nakonec sem to natřel jen epoxy- a to je možná ta chyba, nebo i ne - měl sem to zasypat NAKONEC pískem. Ale na druhou stranu zas by se možná začal dřív drolit. Takže jak píšeš ty, taky jsem to měl jako takový škraloup- ale aspoň je to pěkně tvrdé- ikdyž je to hladké. Stejně to časem zaroste řasou a nic nepoznáš.

A ohledně toho jak to máš někde pěkně zbarvené do hněda a jinde víc do běla - tak je to podle mě tím že pozadí natíráš a epoxy mícháš taky postupně. A pak stačí dát o trochu víc tvrdidla a je to bílé jako pras.. ne , nebo i tím, že to nenetřeš hned naráz a efekt je prostě jiný na jedné straně jak na druhé. Jo a stačí to dát jak to mícháš do vodní lázně a jak je to trošku teplé, tak se stím pracuje o hodně líp.
A stím zbělením vody musíš počítat, mě to dělalo tak měsíc a 5.6.7x vypuštěné a napuštěné akva, než to bylo ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 22:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PPro
mě to přijde jako kameny zalitý v betonu a ten následně přetřený barvou,. ale nic proti, každý má svůj vkus. Osobně bych tam raději viděl hooooodně rostlin a tím pádem by pozadí nebylo třeba-když tak černá tapeta, nebylo by vidět X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 22:10 PPro Re: csnoro
Sorry, ale nějak moc nerozumím, co má takové 3D pozadí znázorňovat. Chápu pokusy o skálu, chápu pokusy o hromadu kamenů, ale tohle mi připadá jedině jako betonová zeď, z které občas vykukuje kámen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:55 Muž Rexistens [16] Re: cesnoro
no mne zbelala i voda a taky se vsude udelal pekne hnusny skraloup a steny akva i pozadi byly takove jako oslysle - ale zajimave je, ze to neudelo po celem pozadi, misty je to uplne v pohode a pritom jsem to natiral urcite cele;)
kazdopadne pozadi uz je venku z akva - a poradilo s emi ho i zlomit :-D nastesti slepeno a nejde nic poznat. A to zbeleni slo castecne umyt vapkou.
Takze ted ty nejhorsi casti natru znova epoxy, a zasypu kremicitym piskem + mozna znova natru(to uz se mi moc nechce, protoze by to bylo moc syte zase) a pak tyhel casti pretru neredenym lepidlem a bude to snad OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:39 Muž csnoro [7] Re: milda87
to bolo v pondelok teraz je voda priezračná a terčovci si nesťažuju,je to smutné ale prírode je aj iní bordel ako tie vázičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:23 milda87 Re: csnoro
Tobě zase pěkně zbělala voda...Chudáci terči.. :-(

Ta vázička je taky dílo,ale to je věc vkusu....v přírodě se vidí leccos!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:00 Muž csnoro [7]
Ja som svoje pozadie dokončil pred 15 dnami,a tiež som epoxid riedil liehom a nemám s tím žiadni problém.Moje pozadie. picasaweb.google.com/…#

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 23:49 Muž Rexistens [16] Re: PPro
Redil jsem to lihem(klasika v takove ta oranzove flasce) aby se stim vubec dalo delat, tak 50g lihu ku 100g epoxy. Mam dokonce udelany maly vzorek polystyrenu stejnym postupem(a ze stejnych varek namichaneho epoxy) jako pozadi a to ve vode nezbelalo!!!

no tak ze to bude hold svetle uz jsme se s tim trochu smiril (aspon bude lepsi kontrast pro rostliny :-D), jen doufam, ze se nebude nic uvolnovat do vody, to by bylo horsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:37 PPro Re: Belial (Jano)
Jen jsem chtěl napovědět, kam asi svou připomínkou směřoval filipsi. Jasně že skoro každý ředí, ačkoli to výrobce zakazuje. Ono pak ještě záleží na tom, jakým lihem, jak je koncentrovaný (kolik je v něm vody) a kolik lihu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:46 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – Re: PPro
Keď som robil pozadie s Epoxy 1200 tak som ho riedil liehom a nezbledlo to. A to už je namočené viac ako rok, takže si nemyslím, že by to bolo tým liehom... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 21:39 PPro Re: Rexistens
1: Ředil jsi epoxy lihem?
2: Četl jsi návod, že se to nemá dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:23 Kucera Re: Rexistens
Podle mne je to tím, že to nebylo dost vytvrzene a i když teda pišeš, že to bylo na sluníčku ale tomu se mi nechce věřit...
Co jsme četl, tak epoxy musi tvrdnout při určite teplotě, v chladu pravě zběla, takže pokud si to neměl uplně vrtvrzene a napustil to studenou vodou, tak to zbělalo...
teda aspoň tak si to vysvětluju já.
No každopadně teď už s tím nic neudělaš (zvlašť když už to maš nalepeno v akva), takže doporučuju se s tím smířit a počkat až ti stejně zaroste řasou;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 11:56 Muž Rexistens [16] – pozadi narene epoxy ve vode zbelalo
Zdravim,
udelal jsem pozadi z polystyrenu, natrel epoxy zasypal piskem a pretrel 3 dalsima vrstvama epoxy. Neutralioval octem.
Dal jsem to do akva, napustil vodu, ale pres noc epoxy zbelelo, takze z tmaveho pozadi mam mlecne bile.
Nevite co s tim? ztranparentni to casem? Diky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6769-epoxy-1200?od=51