Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EPOXY 1200

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
EPOXY 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 22:19 Muž Rexistens [16] Re: Vašek
no ja ho pred chvili vyndaval (jsem zapomel poradne vymyt akva nez ho tam prilepim) a pri te prilezitosti jsem si udelal 5 cm sram skoro uprostredka predniho skla (nastesi asi jen 10 cm oddena) se na to fakt vyseru...
otocit akva nemuzu, protoze na momentalne zadnim skla tam byl sram uz z vyroby(sice mensi, ale zato fakt presne uprostredka) a to jsem si daval pozor abych tam nic neznicil...

no ja to asi vzadu zapru o tu listu a zespoda nejak "vyklinuju" a prilepim to jen naboku lehce silikonem, protoze ten bok by se asi ulomil tim vztlakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:58 Muž Vašek [56] Re: Rexistens
Já jej mám poze přilepené k 3mm silnému sklu a opřené o zadní stěn akva jsem jej zasypal štěrkem. Po napuštění se sni nedotklo horní výztuhy. Takže z akva jej můžu odstranit bez řezání. Ona váha písku+epoxy+skla udělala své
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 19:56 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku tak pozadi mam dokonceno a osazeno v akvariu.
ale to epoxy udelalo takove jako bublinky (ktere po umyti octem jakoby prasklya ted jsou tam male dirky). Epoxy je to pretrene 4x... tak snad to jako je jen enjak kosmeticka vada a nebude to nejak vadit.

A mam jeste jeden dotaz, ktery se ale netyka epoxy, presto ho polozim sem. Bude stacit to pozadi prochytit jen bodove )u spodku) a vlastne ho jen hlavne "zaprit" za ztuzujici listu = opravdu prilepit jen na boku? Udrzi to? Nechci to moc patlat kdyby to nahodou delalo problemy a musel jsem ho vyndat.
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 23:47 Muž Rexistens [16] Re: Vašek
Jinak ucinil jsem pokus, kdy na kousek polystyrenu co jsem mel natreny epoxy a zasypany kremicitym piskem(o,3mm frakce) jsem to natrel ted temperama a po zaschnuti udelal dalsi vrstvu epoxy, vypada to baravne v pohode, takze pokdu to pristi tyden bude i v poho ve vode, tak timto zpusobem udelam cele pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 18:55 Muž Vašek [56] Re: Rexistens
Mě se to pozadí také líbí. Ještě bych ale vzal smirkový papír a ty kameny jako zahladil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 18:48 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: Rexistens
Pozadí se povedlo, myslím,že ti stejně poroste řasou, tak bych ty "barvičky" neřešila.
Já jsem se držela návodu a epoxy neředila ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 17:34 Muž Rexistens [16] – Pozadi
Fotka k příspěvku tak konecne jsem po krytu dodelal i pozadi (uz cekam jen na akravio,a le to bude slepene az za mesic :( )
a ted resim co na neho.
Zaujal mne ten napad natrit to barvama (mam doma kotel vodovek i temper):) myslite ze by to fakt drzelo pod epoxy a neudelalo nejakou skodu = pak bych prosil o info, jak to dopadlo? polystyren totiz tusim neni "vodotesny" takze asi by to mohlo prosaknou druhou stranou.
Chci to udelat , aspon barvama, co nejvic realisticke, kdyz uz vyrezat se mi to moc realne nepovedlo...a jen to zasypat hlinou nebo piskem mne prijde navic takove hodne fadni...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 00:26 Žena Danila [4489] - SumciRe: Kucera
Do epoxy naředěného lihem se dá rovnou přimíchat potravinářské barvivo, antuka,prášek z čeného uhlí...
Já jsem používala potravinářské barvivo s dobrým výsledkem. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:59 Muž kortezhugo [983] Re: Kucera
...no da Technickym liehom - "denaturakom"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 11:08 Kucera
Zdravim,
vyrezal jsem si nejaky to pozadi, pracoval jsem podle jednoho zdejsiho video navodu, + jsem zakopil epoxy a ted resim jak to barevne udelat. Nechci jen jednu barvu.
Je tedy mozne natrit ten polystyren treba temperovyma barvama, nebo jinyma barvama (akvarel treba) pak to zatrit epoxy a dat do akvaria?
pripadne jak postupovat, natrit prvne polystyren epoxy, pak ho zasypet necim na co pujde "malovat" a pak to zase pretrit?
dik moc
btw to lepidlo je silehe huste, da se to necim naredit? (i kdyz je napsano,z e se to redit nema)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 20:11 Muž Rexistens [16]
zdravim,
je mozne timhle lepidlem lepit k sobe primo ty polystyreny (kdyz chci prave delat takove hodne clenite a ne jen primo vyrezavane pozadi)?
btw je nejaka alternative misto tohodle epoxy, protoze shanim ho uz pres tyden, markety a drogerie prolezle a zatim nikde...

Edit: ze je silikon jistota to vim, ale zase se mi neche kupovat kvuli par bodum cela tuba za 150 kc (nejlevnejsi co jsem videl jeste mne napadlo koupit za 100 silikon na lepeni skla, ten jsme videl asi za 100 kc):(

rad bych totiz udelal to pozadi vic barevne nez jen piskem, konkretne ho chci "namalovat" pastelama.
tedy zatim mam takovy postutp(teoreticky jeste ho chci vyskouset v praxi abych videl co to udela), ze natru polystyren vrstvou epoxy, nasypu na to nejaky horne jemny material svetla barvy (napadla mne hladka mouka na zkousku - tak jsem zvedavy co to udela) aby se na to dalo kreslit jako na papir (samotny odpajeny polystyren je hodne hruby) a az to bude nabarvene, tak to zase pretrit epoxy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 09:55 ss3x – jeden odkaz na praci s 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 23:22 Muž Vašek [56] Re: Libor123
Epoxy by to lepit určitě také šlo, jen je to myslím zbytečné a vhodnější bude akvarijní silikon. Výhoda nečlenitého pozadí je ta, že jej nemám přilepené k zadní stěně. Jen jsem zezadu nalepil 3mm silné sklo a zatížil lehce pískem. Ani to skoro neplavalo. Lehce vznášet se bez zatížení pískem začalo až po napuštění cca 37 cm ze 40.

Jinak jsem narazil po cca týdnu běhu akvária na zajímavost. Akvárium bylo škráblé a tak jsem jej upustil a otočil. Když jsem vyndaval pozadí (naštěstí jsem jej nelepil, to bych koukal na škrábanec pořád) tak z něj stékal takový čirý šlem, nebo sliz chcete-li. Celé pozadí se tím pokrylo. Nikde jinde v akváriu to nebylo a pokud bych jej nevyndaval ani bych si toho nevšimnul. Ryby do akvária šly den na to a přežily všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:52 Libor123 Re: Vašek
Ahojík. Nechci se ti do toho motovat, ale nebylo by lepší koupit ve stvebninách už epoxyd s pískem takovým tím co se nanáší na sokly domů a natřít to tím. Co říkáš? Nanesl bys to špachtlí a bylo by to. Jinak ať se rohodenš pro cokoli tak ať se podaří. Libor ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:47 Muž octavan [5] - CichlidyRe: Pagi
Mě právě začaly zdechat,5 mě jich chíplo,zbytek jsem zachránil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 14:27 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: octavan
Také dopočučuji výměnu vody. Já nechal hotové pozadí 4 dny ve vodě, provedl měření, všechno v pořádku a když jsem ho dal do akvárka, tak se začaly vytvářet na hladině barevné povlaky. Nic hrozného, rybky přežily a povlak jsem sesbíral a zmizel za 3 dny, ale asi jim to moc nechutnalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:20 Muž octavan [5] - CichlidyRe: Vašek
Hlavně než dáš do akva ryby,tak v něm vyměn aspoň 3x vodu.Já to neudělal a měl jsem velké problémy.Nevím čím to bylo ale myslím si že to epoxy.Popřípadě jestli máš nějaký testy na vodu,tak bych udělal rozbor než bych tam dal ryby.Nikdo tady sice o takovým problému co jsem měl nemluvil,ale pro sychr bych to raději udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:03 Muž Vašek [56] Re: octavan
Dík ten návod jsem viděl a právě tam bylo pouze napsáno ředěný ocet. Co mi mladá řekla že snad stojí 6 korun tak to neřeším, já jen že ho dnes těžko někde seženu. Nastříkám tedy 4% a nechám cca 2 hodiny působit, osprchnu vlažnou vodou a poté preventivně ještě jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:46 Muž octavan [5] - CichlidyRe: Vašek
Kup novej a máš jistotu že mu nic není ikdyž na škole jsme se učily,že ocet,datum spotřeby mít nemusí,pač se mu nemůže nic stát.

Já použil 4% roztok,tudíž 1 díl octa a 1 díl vody.Kompletní návod tady: rybicky.net/rady/videonavod-vyroba-3d-pozadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:07 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Dnes je to 4 dny co pozadí tvrdne, Už bych jej chtěl zneutralizovat.
Našel jsem doma dva roky prošlý 8% ocet, to by snad na tento účel nemělo vadit?

Jak jej mám naředit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 13:06 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Fotka k příspěvku Tak po nátěru samotného epoxy je pozadí lesklejší a to jsem dělal jen jednu vrstvu. Pozadí nechám před neutralizací do příštího víkendu vytvrdnout. Teď jsem ho dal ven na slunce. Z kraje jsem se práce s epoxy bál, chtěl jsem raději použít černý silikon, ale epoxy je určitě 100x lepší. Dokonce mě to tak byvilo, že se brzi vrhnu na pozadí do terária pro mého 15ti letého Hroznýše Královského:-)

Na zavěr poslední fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 12:52 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Fotka k příspěvku Tak takle vypadá před posledním nátěrem samotného epoxydu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 00:06 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Štěpán
Štěpán napsal:Jednou z možností, jak si pomoct, je koupit si hrnčířskou nebo sochařskou hlínu, a to pozadí si z ní nejdřív vymodelovat. Potom se z toho dá udělat sádrová forma, do které se dá pozadí třeba jako PU pěna odlít.
Jak říká autor, téma je skutečně uplně jiné a dělat zbytečně takovou práci se nejeví moudrým býti. Navíc ikdyž to nevypadá tvarově jako skála, pořád stokrát lepší než tapety X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:00 Muž Vašek [56] Re: octavan
Díky, když ještě ztmavne, tak budu jen rád. Dokonce jsem uvažoval poslední vrstvu epoxy obarvit, ale myslím, že nebude potřeba. Zítra natřu ještě poslední vrstvu nebo dvě. Naředím ještě trochu víc a udělám fotku.

Celkem jsem se toho bál, ale je to sranda. Hlavně když přišla přítelkyně z práce a já uprostřed pokoje sypu štěrkem na pozadí které je na igelitu na pár měsíců novém lině :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 22:47 Muž octavan [5] - CichlidyRe: Vašek
Jinak já jsem lihem ředil.100g epoxydu,100g lihu a 7g tužidla.Dělal jsem 2 vrstvy písku a 2 vrstvy samostatnýho epoxydu a každou vrstvu jsem nechal pro jistotu alespoň 12 hodin vytvrdnout.Jinak poslední vrstvy samostatnýho epoxydu se dělají proto,aby se ti písek po čase neodrolil.Pozadí se neleskne,jen trochu ztmavne ale to by ti ve vodě udělalo stejně.Hlavně nezapomeň na konec epoxyd neutralizovat kyselým roztokem.

Tady pár fotek ode mě: rybicky.net/nadrze/9179
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:21 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Dnes jsem natřel pozadí a posypal jemným štěrkem vše ve dvou vrstvách. Na obě bylo potřeba 400g epoxy a to mi ještě zbytečně zbylo na dně skleničky ve které jsem jej rozdělával, ale zase se to dobře počítalo a tak mě těch cca 50g netrápí. Lihem jsem jej naředil na první vrstvu 200g epoxy, 14g tvrdidla 20g lihu a druhou vrstvu 30gramy. Tedy 1díl lihu na 10 dílů epoxy.

Mám ještě dotaz. Potíráte poslední vrstvu štěrku ještě jednou bez posypu, nebo ten poslední nátěr není potřeba? A jak se to projeví na tom písku, nebude pozadí poté lesklé nebo nepřirozené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 20:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vašek
Tohle téma je úplně zbytečné ;-).
Líh potřeba není, přesto ho tam dáte.
Přečetl jste návod, přesto ho porušíte.
Tak proč jste vlastně to téma založil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 19:58 Muž Vašek [56] Re: Yirka
To je pravda. Já i přítelkyně jsme spokojení. Jen jsem chtěl Štěpánovi ukázal lepší fotku.

Tohle téma mělo být o Epoxy1200 a jak s ním pracovat. Zítra ještě nebude čas se do toho pustit, ale už mám připravené kelímky a na digitální váze odvážím 100g epoxy a k němu potom přikapu 6,5g tvrdidla jak píšou v návodu. Přečetl jsem si návod a je tak psáno, že se nesmí ředit, tak jsem zvědav co to udělá. Na 100g epoxy uvažuji jen o nějakých 30 technického lihu. Tmavěji vystínovat spáry bych chtěl, zkusím něco vymyslet, písek mám jen jednu barvu. Víc myslím nebude potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 19:49 Muž Yirka [9140] Re: Vašek
Neřeš to, pokud se to líbí tobě, je to rozhodující. Ty s tou nádrží budeš žít a denně na ni koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 19:38 Muž Vašek [56] Re: Štěpán
Fotka k příspěvku Mě se prostě líbí a celkem si takle představuju nějakou pískovcovou skálu. Jsem spokojenej, tak mi to neberte hop

Přikládám lepší foto, myslím, že ze 3 cm tlouštky se o moc lepší pozadí udělat nedá
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:56 MrJan Re: JuraS
Nevim asi nejsem uplne dokonaly modelar, ale osvedcilo se mi po "trapeni s Epoxy 1200" prejit na cerny akva silikon a posypat bilym kremicitim piskem. Nesrovnatelne rychlejsi a jednodussi aplikace. Ovsem smrad je hrozny u obojiho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 12:18 Štěpán Re: Vasek
Je super, že jsi se nechal inspirovat skutečnou skálou, ale bohužel to pozadí vypadá úplně jinak než ta skála. Je to rovná deska s rýhami, ostatní je bohužel jenom ve tvé hlavě...

Jednou z možností, jak si pomoct, je koupit si hrnčířskou nebo sochařskou hlínu, a to pozadí si z ní nejdřív vymodelovat. Potom se z toho dá udělat sádrová forma, do které se dá pozadí třeba jako PU pěna odlít. Výhoda je, že se to hliněné pozadí může neomezeně upravovat a přetvářet. Je to dost práce, stojí to i víc peněz a trvá víc času, než jenom koupit si desku polystyrenu a udělat do ní pár rýh, ale výsledek MŮŽE být velice dobrý. Ale taky nemusí, že. Tahle metoda není žádný zázračný recept, ale jenom prostředek. Nešika nenamaluje Monu Lisu jenom protože vymění vodovky a jeden roztřepený štětec za profi sadu štětců a olejové barvy. Ten nešika není myšlen nějak adresně.

Ještě jsem zapomněl dodat, že i kdyby se člověku podařilo vytvořit super bezchybný tvar pozadí, ještě to může zabít povrchovou úpravou.

Jak tady ukázala Danila, v rostlinném akváriu může být pozadí naprosto zbytečné, protože pak stejně není vidět, a jenom zabírá místo. Plastické vniřní pozadí má myslím smysl jenom u větších výstavních akvárií, které navíc nebudou moc zarostlé. Z pozadí v akváriích by se neměla dělat móda, něco co každý nutně musí mít. Ve většině případů je to ztráta peněz, času, prostoru v akváriu, a ještě navíc většina těch doma vyrobených pozadí vypadá hodně divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 14:37 JuraS Re: Vašek
a než epoxy pak bych sáhl po aranžérských potřebách..mají lepidla ve sprayi přímo na polystyren a barevné písky na posypání..používá se to i v potravinářství a tak to má určitě tvrdší atesty než cokoliv co se strká do akva...dražší to bude ale moje "člověkohodina" je víc než ušetřené kačky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 14:31 Vasek Re: Štěpán
To pozadí takto focené s bleskem v akváriu vypadá neplasticky a podstatně hůř. Pokud rozsvítím zářivky, vše se změní. Je dělané podle tohto obrázku ze kterého jsem si ve spodn í části na levo od potapěče udělal malý výřez. coastal.er.usgs.gov/…

Předtím jsem dělal 3 pozadí a ani jedno se mi tak nelíbilo jako toto. Původní byly z 5cm tlustého pps, toto je pouze 3cm, abych se neobíral o moc prostoru v akva. Nafotím jej jinak, ale opravdu jsem s ním spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 12:13 Štěpán Re: Pagi
Pagi napsal: Snad pozor jen na tlusté vrstvy lepidla, to pak tuhne opravdu dlouho...
Snad jedině protože je naředěné a ten líh z něj musí nejdříve vyprchat. U neředěné pryskyřice je to naopak - čím tlustší vrstva, tím rychleji tuhne, asi hlavně kvůli tomu, že vyvíjené teplo se hned neztratí do okolí, jako u tenké vrstvy. Teplo urychluje tvrdnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 01:07 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vašek
Na netu je spousta navodů, rad , upozornění na práci s epoxy. Nevím jestli mám takové nadání, ale s jiným problémem, než že se od toho zapatlá kde co a dlouho to schne jsem neměl. Nevím jestli to je nějakým nadáním, či to zkrátka je celkem jednoduché. Ředil jsem prvně jakýmsi doporučeným poměrem, pak už čistě od oka. Když jsem nezředil šlo to taky. Klidně i jen s tvrdidlem. Na ten dotaz, jak dlouho se dá pracovat po zředění. Když to zavřeš víkem , tak klidně i dva týdny (dýl jsem nezkoušel). Lepidlo, tvrdidlo ani aceton na rukách žádné škody nenapáchal napříč všem varováním (ale raději tedy netestujte) :-D. Snad pozor jen na tlusté vrstvy lepidla, to pak tuhne opravdu dlouho, napravit se to dá zase silnou vrstvou písku. Jinak se toho nebát, není to vůbec žádná věda. Pozadím zdar X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2010 00:30 Žena Danila [4489] - SumciRe: NASREDDIN
Epoxy jsem ředila technickým lihem, déle to schlo, ale líp se s tím pracovalo...
Pokud je pozadí určeno do jiného akva, než je Malawi či Tanganyika, obroste řasou a nakonec stejně téměř není vidět...
Moje nádherné pozadí smich akvarijní, vytvořené z polystyrenu, břidlice a PU pěny po skoro třech letech není v akváriu za kytkama téměř vidět a jaké jsou tam spáry už nepozná nikdo... dodatečně lituju, že jsem s tím strávila tolik času ;-)

Takhle vypadalo původně:
rybicky.net/nadrz/2265/5.jpg

a takhle vypadá v současnosti
rybicky.net/nadrz/2265/120.jpg

Poznáte hloubku spár????
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.03.2010 22:52 Štěpán Re: Vašek
Vašku, nechceš ještě s tím dokončení pozadí počkat? To pozadí by možná ještě trochu chtělo dotáhnout... Nebo předělat. Zatím ani vzdáleně nepřipomíná nějaký přírodní útvar, skálu, kameny atd. Zatím vypadá jako rovná deska rozbrázděná hlubokými rýhami, a pak takovými mělkými, které trochu vypadají jako mikrofotografie nějakého hrubě obrobeného kovu.

Nechceš se jít podívat někam do přírody? Na nějaké skály? Kameny? Něco si vyfotit?

Pukliny ve skále zřídkakdy mezi sebou mívají tak široké a pravidelně široké mezery. Tou šířkou a její stejností dosahuješ umělého dojmu. Stavby vytvořené člověkem mívají mezi cihlami nebo kameny podobné rýhy...

Pukliny nebo rýhy ve skále NIKDY nemají tvar U. Buďto je to V ještě prohnuté dovnitř s ostrým koncem, nebo když jsou širší, tak vedou někam hluboko, a není vidět jejich dno!

S pozadím se to taky nesmí přehánět, aby v akváriu zbytečně neubylo moc vody. Víš, že tím pozadím ubereš místo rybám? Tím, že ti ubyde voda, budeš v tom akváriu moct mít méně ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:51 filipsi Re: MrJan
A co pouzivat jine pryskyrice, napr. urcene pro natery, nebo laminovani? Nizkoviskozni, prefektne se natiraji, cena nekolikanasobna, ovsem spotreba nekolikanasobne nizsi ...
(u naterovych pouze pozor na rozpoustedla, vetsina bude leptat polystyren)
U e1200 se muze pri pouziti lihu s vyssim obsahem vody objevit zbelani, spatne vytvrzovani ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:47 Muž Vašek [56] Re: NASREDDIN
Já jej naředím. je mi jedno jestli bude tvrdnout o den nebo dva déle. Stejně pozadí nechám minimálně týdne vyzrát. Nemám ještě objednané rostliny a pozadí budu dělat zítra.

Takže bych si chtěl udělat závěr - Nemusím se bát epoxy naředit až poměrem 1 díl epoxy ku 1 díli technického lihu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:19 Muž NASREDDIN [1383] Re: MrJan
Promne je to doporučení poněkud zbytečné, já ji neředil, neředím a ředit nebudu ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 21:03 MrJan Re: NASREDDIN
Po mych zkusenostech muzu doporucit redit lihem. Lepsi zpracovatelnost a pomalejsi tvrdnuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:54 Muž NASREDDIN [1383] Re: pansuu
když se řádně rozmíchá, tak se s ní dělá dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:51 pansuu Re: NASREDDIN
Ale pak se taky pěkně blbě zpracovává hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2010 19:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vašek
EPOXY 1200 se nemusí ředit ničím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:41 Muž marek21 [16] Re: Vašek
no ja mam pozadie o velkosti 100x50
epoxy 1200 mam 500g pixlu
spotreboval som 1 a pol .... cize 750g
cize este sa aj zvysi z tych 800 g , a pozor na tvrdidlo dost pali ked sa dostane na pokozku ;)
:-)
inak ja som vzdy rozriedil len po jednej davke 100 + 100 + 7 a az ked som to spracoval tak som robil dalsiu ... ono ked to je zriedene tak po dlhsom case zatvrdne uplne vyzera to ako guma .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:36 Muž Vašek [56] Re: marek21
Až tolik jo, 1 ku 1 epoxy a lihu? To už se nebojím, že bych to nenatřel, klidně naředím i méně. Mám 800g epoxy a pozadí není moc členité. Bude mi odhadem stačit ta jedna plechovka na pozadí 100x 40cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:32 Muž marek21 [16] Re: Vašek
Fotka k příspěvku ja som to riedil takto:
100 ml EPOXY 1200 rozmiesane s tvrdidlom 7ml
po rozmiesani som dolial 100 ml technickeho liehu a opat rozmiesal az kym nevznikla zmes ako mlieko ...

natrel som cast pozadia a hned posypal pieskom .... tak som natrel cele pozadie a o 2 hodiny som naniesol dalsiu vrstvu tej zmesi a piesku ... po dalsich 2 hodinach som to natrel uz len tou zmesou ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:25 Muž Vašek [56] – Jak pracovat s epoxy1200
Fotka k příspěvku Konečně 4 vymodelované pozadí se mi líbí, a vysušil jsem si pěknej písek a chci se vrhnout na natírání epoxidem a sypáním pískem. Projel jsem forum a moc o pracovním postupu s E1200 toho tu není.

Na pozadí bych jej chtěl nanášet štětcem a tedy jej budu muset zředit lihem. Smířím se s tím, že když jej více zředím, že bude déle tvrdnout. Akvárium stejně budu zakládat až cca za 3 týdny. Mám tedy ještě nějaké otázky.

1. Pokud jej zředím lihem, tak můžu i více, nebo hrozí, že by nevytvrdlo vůbec? Jaký je nejvhodnější poměr pro natírání?

2. Pokud jej zředím, jak dlouho se s ní dá pracovat. Zda mohu rozmíchat celou plechovku, nebo jen její část?

Myslím že nejen já ocením nějaký souhrn jak na epoxy. Na závěr moje pozadí (akvarijní) a dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:09 Muž EMSI [3] Re: LosPepos
Neviem aké problémy očakávaš s "umelou hmotou" v lepšom prípade zmiešanou s pieskom. :-)
Ja ho mám sice z montážnej peny, ale "obsah" pozadia v tomto prípade nehrá rolu, Epoxy vytvorí na povrchu škrupinu, ktorá by sa teoreticky dala použiť aj bez výplne - polystyrénu, peny ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6769-epoxy-1200?od=101