Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EPOXY 1200

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
EPOXY 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: LosPepos
Taktéž 3roky a bez potíží. ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 14:10 Žena Danila [4489] - SumciRe: LosPepos
Po třech letech má krásnou patinu a žádnej problém:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:01 Muž filipsi [1295] Re: LosPepos
Ale ma, spousta, spousta lidi. Jen asi se jim asi nechtelo rozepisovat se na neco, co je znama vec, staci se podivat na starnky vyrobce toho lepidla, ze pod vodou se s nim nic zvlastniho nedeje. Konkretne ja mam pozadi cca 2 roky, a jiste mnoho lidi mnohem dele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 15:08 LosPepos – Zivotnost 3d pozadi delaneho pomoci epoxy 1200
jedna se o uz nekolikrat zminovane pozadi z polystyrenu. Zajimalo by mna jestly tu stim ma nekdo dlouholetou skusenost? dik za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:58 Muž filipsi [1295] Re: PPro
Ne ze bych nikdy neredil, driv se tak casto laminovalo. I nekdy na nater, protoze mam jeste par kg e1200
(prece to clovek nevyhodi).
Ale tady snad nikde nepisu, ze bych to doporucoval?
Dlouho jsem nelaminoval, mam tam nejaky zbytek (par deci) neceho s modrym nadechem, musel bych si jit precist, co to je.
Ale urcite clovek vybere tady: www.havel-composites.com/… , rozumi sve praci. Cokoli laminovaciho bude lepsi nez hodne viskozni e1200. Vyssi cena se vrati v komfortu prace a spotreba bude zlomek oproti e1200.
Nekde jsem nejaka doporuceni psal, s cim jsem delal, ale musim vzdycky znova havla projit, ty zkratky mi vypadavaji ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 22:48 PPro Re: filipsi
Já myslel, že jsi odpůrce ředění epoxy 1200 lihem a tady čtu, že ředíš.....Máš nějakou praktickou zkušenost s jinými, tekutějšími laminovacími pryskyřicemi? Pak byla ještě varinta Laksil a Bisil ale všude jen čtu, že se to doporučuje, ale žádné odladěné pozadí jsem z toho neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:41 Muž filipsi [1295] Re: Tho0or
Pokud je to nejaka vetsi zalezitost (a to natirani pozadi je), rozhodne doporucuju michat a nechat schnout mimo obytne prostory. Sice prilis nesmrdi, ale pouzite tvrdidlo je silne alkalicke, ma velice drazdive a leptave vypary, a vubec - nic moc. Zvlast, kdyz jsou v dosahu deti.
Kolem nuly je malo, hodne hrozi, ze lepidlo zbela (dostane mlecny nadech). Hledal bych nekde jiny dostupny prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 19:37 Tho0or – Jak moc je cítit Epoxy 1200
Chtěl bych se zeptat chytrých hlav, které už si nějaké to pozadí udělali...
Bydlim v paneláku a proto bych se chtěl zepat, jak moc "smrdí" epoxy, když se s ním pracuje(vysychá)... Jelikož bych si nerad v pokoji a celym bytě vytvořil toxickou atmosféru... Mám možnost to natřít na chatě, jenomže tam nikdo celou zimu není a rozhodně tam nejsem schopnej v garáži udržet 25°C, ale pouze kolem nuly, poraďte mi pls...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 13:16 Muž ApacheBa [0]
ja by som zvolil niekolko odtienov piesku, od svetleho, az po uplne tmavy, cierny, a sypal ho do tvaru nanosov piesku, teda take polozvisle pasy svetlej a tmavej , na pozadi , s kombinaciou vhodneho dna to moze byt super :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:41 Muž filipsi [1295] Re: FranzFritz
Ne, chce ho asi tim epoxydem natirat. Coz je take blbost, natirat ho 1200-kou (lepidlem), ktere ma velikou viskozitu. Ale bohuzel se to v navodech na vyrobu pozadi stale traduje.
Pridavat tvrdidlo podle toho, na jaky material a jakou pruznost ma mit spoj, je znacne amaterske (ale chapu to, kdyz je k dispozici pouze jedno lepidlo). Temito podminkami se ma ridit vyber lepidla.
Vytvrzovani cpavkem - nojo, ono to funguje. Ale cpavek je plyn, za beznych okolnosti. Takze je k dispozici pouze jako vodny roztok. No a diky vysokemu obsahu vody neni vhodne pouzit ho jako tvrdidlo do epoxy 1200. P11 jsou nejake -aminy (odtud i podobny drazdivy zapach).
Michat ve velkem je neco jineho nez namichat si 20g, tam fakt mnozstvi citem neodhadnes, i nekolik kapek vic/min je p...r. Mnohe (zvlast nizkoviskozni naterove, laminovaci) epoxydy vytvrzuji necim jinym, a i pomery jsou na michani prijemnejsi (1:2, 1:1..)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 13:08 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: filipsi
14 let mne živila práce s lepidly, epoxidy, chemopreny, PUR, silikony..., i lepení skel obecně. Epoxidy jsem míchal v množstvích od 50 ml až po 5 kg. Podle toho, na jaký materiál a jakou pružnost měl mít lepený spoj, se přidává tvrdidlo. Epoxid jsem fasoval v sudech 50 litrů a tvrdidlo v litrových lahvích. Kdysi nám dodávali obyčený čpavek, později tvrdidla různých obchodních názvů. Když k tomu člověk čichnul, vždy to byl čpavek. Při čichání k tvrdidlu opatrně, je to jako rána kladivem do hlavy :-D
Jen mi nejde do hlavy, proč chce lepit pozadí z polystyrenu do akvária epoxidem. Raději bych volil sanitární silikon. Epoxid vytvrzuje daleko déle, spoj je tvrdý, ke sklu má špatnou přilnavost, tak jako k hladkých nezdrsněným povrchům obecně, takže se rád odlupuje. Silikon se nemusí míchat, snadněji se s ním pracuje. Když se silikonem něco špatně přilepí, je oproti epoxidu daleko snazší spoj rozebrat a očistit.
Osobně bych na to s epoxidem nešel ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 10:23 Muž filipsi [1295] Re: FranzFritz
FranzFritz napsal: ..Tvrdidlo do epoxidových lepidel je vlastně čpavek. Přidává se ho opravdu po kapkách. Vždy jsem ho míchal od oka. Záleží na zkušenosti, při míchání obou látek lze poznat podle barvy, bublinek a konzistence, správný poměr. ...
Vlastne cpavek to neni, ne u vsech pryskyric se pridava po kapkach, a spravny pomer rozhodne nelze poznat podle barvy, bublinek a konzistence. Jinak spravne :-)

melvilko - Heh, zkusil si precist ten odkaz? P11 byva bezne samostatne v prodeji, barvy-laky, atp. Nejlepe tam, co jsi koupil samotnou pryskyrici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 08:30 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: pozadie
Tvrdidlo do epoxidových lepidel je vlastně čpavek. Přidává se ho opravdu po kapkách. Vždy jsem ho míchal od oka. Záleží na zkušenosti, při míchání obou látek lze poznat podle barvy, bublinek a konzistence, správný poměr. Pokud nemáš zkušenosti, raději kup lepidlo s návodem a odměrkami. Vyhneš se tím nepříjemnostem se špatně namíchaným lepidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 08:08 Muž filipsi [1295] Re: EMSI
Nemusi. Neni problem koupit zvlast, jak jedno, tak druhe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 07:41 Muž EMSI [3] Re: pozadie
Ku každej živici Epoxy 1200 MUSÍ byť pribalené aj tvrdidlo.
Kupoval som už niekoľko rôznych balení na Slovensku a aj v ČR a vždy tam tá malá fľaštička bola pribalená. :-O
Inak ti je celá živica na prd ...
Na zriedenie kľudne pridaj potom obyčajný technický lieh viď. rybicky.net/rady/clanek/275
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 07:35 JuraS Re: pozadie
standardně je u piksly epoxy 1200 přilepená i lahvička s příslušným množstvím tvrdidla..aspoň v ČR v Praze, Nymburce a Kolíně a to jak v OBI tak i v hoernbachu i drogeriích teta..používám na modelařinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 23:02 Muž filipsi [1295] Re: pozadie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 22:52 pozadie – epoxy 1200 a tvrdidlo
hladal som všade no nikde som nenašiel tento problem...vyrabam si 3D pozadie s polystyrenu a kupil som si epoxy 1200 324 lenže mam problem s riedenim je tam napisane že potrebujem tvrdidlo P11 lenže nevjem kde ho zoženem ani nič potrebujem to potom ešte s niečim s inym zriediť ako stym tvrdidlom. prosim pomožte mi niekto kto stym mate skusenosť dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:25 Žena Imii [45] Re: Yirka
Dobrá ... zatím to nebudu řešit ;) ... uvidíme časem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:21 Muž Yirka [9126] Re: Imii
Jedna věc je kondenzát a z něj vysrážený kámen, druhá odkapávající kondenzát. To že tam nějaký je ještě neznamená že nějak mohutně odkapavá, většinou stačí uschnout vlivem teploty ze světla. Asi bych to opravdu neřešil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:16 Žena Imii [45] Re: Yirka
No ... to co mám na akváriu momentálně je zkondenzované dost ... seškrabávala jsem dnes vodní kámen ... ale zase v tom krytu momentálně nemám nic na odvětrávání :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:11 Muž Yirka [9126] Re: Imii
Pokud máš zkušenost že je to odvětrané tak že jsi bez kondenzátu, tak bych to vůbec neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:07 Žena Imii [45] Re: Yirka
No ale když tam nebude nic kondenzovat ? ... navíc tu mám 3D pozadí (je stejně vysoké jako zadní sklo) tak je celkem nepraktické sem vymýšlet teď krycí sklo ... to bych musela 3D pozadí zrušit ... nechat nalepit lišty ... atd. prostě to celý překopat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 18:48 Muž Yirka [9126] Re: Imii
Ono se kolegům asi hlavně nejednalo o odvětrání, ale o možnost zpětného odkapu kondenzátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 15:14 Žena Imii [45] Re: švíco
Krycí sklo právěže nemám, ale bude tam mezi zářivkama škvíra kudma to bude odvětrávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 15:04 švíco Re: JuraS
Bude to kryt, předpokládám, že tam bude i krycí sklo, takže voda na tom kondenzovat nebude. V každém plastu a lepidle je nějaký ten sajrajt, z některého se uvolňuje více, z jiného méně... Ale slepeného krytu vteřiňákem bych se opravdu nebál, mám ho taky a bez problémů... Pozadí bych tím samozřejmě nelepil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 14:38 JuraS Re: filipsi
vteřinová lepidla co používají ve zdravotnictví není to co koupíš za 10 kaček u každé pokladny v supermarketu..když už tak běž do zdravotnických pomůcek a hledej lepidla co používají zubaři..

a končím tahle diskuze nikam nevede...játra už jsem si vyplácal dost a dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 14:19 Muž filipsi [1295] Re: JuraS
JuraS napsal: vteřinová lepidla jsou povětšinou kyanokrylátové..tedy kyanyd...nemyslím si, že by živým organizmům přispíval..
Aha, a ja porad premyslim, proc se pouzivaji napr. v chirurgii na lepeni misto siti. Kyanid, to bude ono, oni ty lidi chteji otravit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 13:55 švíco Re: Imii
Na vteřinové lepidlo vhlkost vliv nemá... pokud budeš používat aktivátor, tak ho nastříkej na jeden díl, nech odvětrat. Na druhý díl nanes lepidlo a přilož...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 13:40 Žena Imii [45] Re: JuraS
Táta říkal, že ten plast co máme doma, slepíme vteřinovým lepidlem ... já mám ale strach že to může na vlhku nějak povolil ... protože třeba v koupelně máma dycky přilepila nějakou kravinu na kachličky s tím že to bude držet a pak jsme se s tím koupali ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 13:30 JuraS Re: Imii
Na monaku najdeš odpověď čím a jak se lepí většina umělých materiálu..něco se dá lepit speciálními lepidly na konkrétní materiál a něco lze jen třeba teplem..některé věci vůbec..to jsou např. ty které v kuchyních znáš jako misky do mikrovlnky nebo ty plasty které jsou jako by mastné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 13:07 Žena Imii [45] Re: švíco
Je to šedý ... a trochu mi to novodur připomíná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:51 švíco Re: Imii
Pozor na Novodur, ten se moc dobře lepit nedá. Je potřeba speciální lepidlo na ten druh plastu. Jakou má barvu, bílou nebo oranžovou? Některé druhy plastů jdou dost dobře lepit tak, ža hrany potřeš ředidlem a když se naleptají, tak to přitiskneš na druhý dílec. Akorát to bývá křehké, ještě bych rohy vymáznul buď tavným lepidlem nebo silikonem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:42 Žena Imii [45] Re: švíco
Je to hladkej, těžkej plast ... leskne se ... ale připadne mi, že na tu velikost jakou má je až moc těžkej ... ještě to bude zajímavé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:35 švíco Re: Imii
Hodně záleží na druhu toho plastu.... vteřiňák nelepí všechno, mohlo by to praskat. Takže doporučuju předem vyzkoušet. Hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:05 Muž jajaapaja [174] Re: Imii
Hm tak to už neztvrdne.Přece jenom udavají dvacetčtyři hodin.A to už pomalu bude.Už to dál neplácej.Ať to taťka vyhodí to je už beznadějný.A opravdu moc pracný.Udělej to ztoho plastu.Bude to rychlejší.V modelářství koupíš vteříňák a ve spreji tvrdič.Naneseš vteřiňák jemně přestříkneš tvrdičem a je to okamžitě slepený.Asi bych neváhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:04 JuraS Re: Imii
Imii napsala:
Tkaniny je prozatím jedna vrstva ... vlákna jsou dost hustá ... a tloušťka látky je tak 2mm (víc ne)
Víc vrstev jsem nedávala protože se to začalo leptat ... tak jsem spěchala spíš sem nechat si poradit.

a právě proto jsem ti dával odkaz na monako...normálně se laminuje tak, že na separovanou věc natřeš jednu vrstvu, položíš tkaninu, jemně přitlačíš, natřeš, a položíš druhou o 45 stupňů otočenou tkaninu, natřeš a další vrstva a tak dokola podle toho co laminuješ, jakou tkaninou, jak je složitý povrch a ta...

něco o laminování z monaka..když jsi to tam nenašla...
www.mo-na-ko.net/…
www.mo-na-ko.net/…
www.mo-na-ko.net/…
www.mo-na-ko.net/…

a o laminování je na monaku desítky otázek a odpovědí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:51 Žena Imii [45] Re: jajaapaja
Tak mám pokračovat v patlání nebo raději zkusit ten plastovej kryt ? (na to materiál máme ... )

Přeci jen to patlání ještě dlouho potrvá ... z plastu by to bylo prakticky hned.
Navíc mi psal před chvílí tatínek, že to je pořád jako med ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:47 Muž jajaapaja [174] Re: Imii
Tak klidně to akvárko z vrchu můžeš zatěžkat.Ten kryt zas tak těžkej nebude.Troufám si řict že kdybych dal nahoru rovnou desku tak si na ni klidně stoupnu.Šestka sklo už je docela síla.Po vytmelení toho tvého krytu a to tmelení tě nemine i když dáš další vrstvu .Nebude rovná.Takže ten kryt bude taky něco vážit.Bude to pracnější ,ale zlom vaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:33 Žena Imii [45] Re: jajaapaja
No akvárko je celkově takový divný ... lepil to jeden starej ožralej sklenář ... takže přední strana má třeba 60cm ale vzadu je 59,8cm ... to stejný boky ... prostě to není úplně rovný ... je to navíc lepený průhledným silikonem (já tam nakonec ještě zevnitř napatlala trochu perenatoru) ... takže mám docela strach ... sklo má 6mm a opravdu se na to bojím dát něco těžkého ...

Tkaniny je prozatím jedna vrstva ... vlákna jsou dost hustá ... a tloušťka látky je tak 2mm (víc ne)

Víc vrstev jsem nedávala protože se to začalo leptat ... tak jsem spěchala spíš sem nechat si poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:19 Muž jajaapaja [174] Re: Imii
Jak silné je sklo toho akvárka.Je pravda že budeš muset ten kryt z pryskyřice přetmelit aby byl rovný.Bude to pracné a taky to ztěžkne.Asi by bylo fakt rozumný ten material na reklamu.Tuším že mají různé tloušťky.A pokud máš akvárko ze silného skla tak se nemusíš bát že to neudrží.Já z nouze udělal akvárko v odchovně jen ze čtyřky skla nějakejch sedmdesát litrů.Myslel jsem že se roztrhne až ho napustím .A vydrželo.Plocha silikonu tam dohromady žádná nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:15 švíco Re: Imii
Ještě se zeptám, kolik vrstev tkaniny jsi tam dala a jakou má ta tkanina měrnou hmotnost? Tzn. jak moc je tlustá a jak má hustě vlákna? Jo a stou "látkou" opatrně, je to skelná tkanina a vlákna z ní a prach z broušení je hrozný svinstvo. Strejda si píchnul kousek toho skla do prstu a dneska ho má chromej, nějak se mu to zanítilo čo co. Takže rukavice a náhubek jsou třeba! ahoj Jo a to že jedna plocha je ještě lepkavá a druhá ne, za to může většinou špatné rozmíchání směsi nebo nestejnoměrná vrstva pryskyřice. Větší vrstva většinou vytvrdne rychleji... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:10 švíco Re: Imii
Fotka k příspěvku Upřímně, já bych se na to laminování vabodnul a poptal bych se po těch plastových deskách v reklamce. Mívají tloušťku většinou 4-5mm. krásně se s nima dělá. Třikrát hodně nařízneš nožem, a krásně čistě to zlomíš (nejdřív si to vyzkoušej). Lom zabrousíš šmirglem na prkýnku. Pokud je kryt hranatý jako v tvém případě, půjde to jedna báseň. Všechny spoje můžeš lepit vteřinovým lepidel, drží to fantasticky. Celý povrch krytu přebruš pod vodou jemným papírem zrnitosti cca 1200 a pak až to uschne to odmasti lihem. Potom to stříkni buď plničem pórů na autokaroserie nebo základovou barvou na auta. Potom to zase lehce přebruš pod vodou, odmasti a šup na to vrchní nástřik barvou co se ti líbín nejlépe tři slabé vrstvy. Bude to věčný,lehoučký, bude to vypadat jak od profíka, nebude to smrdět od tepla zářivek (což polyester dlouho bude) a budeš to mít za zlomek času toho laminování. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:05 Žena Imii [45] Re: jajaapaja
Mám to u táty ... jedu se tam odpoledne podívat ... včera večer už byla ale ta horní plocha "nelepivá" takže bych řekla, že teď už to trochu tuhý bude.
Já se snažím, protože mám strach, že pod tou rychlejší a technicky lehčí variantou mi poleví akvárium které je lepené doma ... proto se snažím vymyslet kryt z co nejlehčího materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:03 Muž jajaapaja [174] Re: Imii
Ničím jiným to neodstraníš.Ocet na to nezabírá.Už to aspoň trochu tvrdné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:59 Žena Imii [45] Re: jajaapaja
Toho tvrdidla máme strašně málo ... jak je na fotce ta mini lahvička ... tak je plná jen půlka ! ... nelze místo toho použít něco jiného ? Ocet ... cokoliv ...

Jestli to smrdí po myšině ? ani ne ... mě to připadne jako smrad z chemie prostě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:54 Muž jajaapaja [174] Re: Imii
Smradu se nezbavíš ten musí vyprchat sám.Smrdí to po Myšině že?Eště mě napadlo zkusit to po povrchu potřít tím tvrdidlem.Mohlo by to zabrat.Zkus to na malém kousku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:44 Žena Imii [45] Re: JuraS
Nic o separování mi neřekl. Ale nabízel mi sklolaminát (látka) ... toho máme doma plno ... navíc nám řekl, že to je to samý jako ta pryskyřice ...
BTW: nevíte jak se zbavit toho strašnýho smradu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:42 Žena Imii [45] Re: švíco
Fotka k příspěvku Já mám doma taky nějakou plastovou desku a pak takový to plastový co se dává do kuchyně aby z linky neteklo za linku ... z toho jsem to chtěla původně, ale přišlo mi to těžké, tak mi tatínek řekl, že to uděláme z epoxidu. Já se tedy sebrala a šla nakoupit epoxid. To že mi to vyleptá díry do polystyrenu jsem nevěděla ... a upřímně ... je to jedno ... to se přece zabrousí ... hřát by se to nemělo. Budou tam totiž zářivky v krytu (jak se dávájí do kuchyň a dílen takový ty zářivky v předřadníku krytý plexisklem)

FOTKA: dva tydle svítící krámy budou v tom krytu. Moc se to podle mě hřát snad nebude ... a určitě tam chci vyřezat i "větrací" otvor ... zatím to jsou ale jen plány
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 10:26 JuraS Re: Imii
Jen ti stále radím aby jsi se podívala na stránky kde se těmito věcmi zabývají..lodní modeláři a pak různí úpravci aut..u lodičkářů se dozvíš kolik problémů je s laminováním..a znovu říkám, že epoxy a polyester jsou 2 různé věci..a nejsem si jistý zda polyester a rybičky je zrovna to správné...aspoň já ten svůj trup z polyesteru budu tmelit 2 mi různými tmely v několika vrstvách a natírat základovou a krycí barvou..nejen pro krásu ale i pro stálost ve vodě...a aby jsi mohla mít v krytu nainstalované světlo budeš potřebovat aspoň 2mm hloubku stěny + příčníky proti prohnutí..a o separování kopyta ti jistě prodavač řekl a nebo to bylo napsáno v návodu...smrdí to hrozně, že ??? to polyesterové pryskyřice naproti epoxydovým dělají....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6769-epoxy-1200?od=151