Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

EPOXY 1200

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
EPOXY 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 21:53 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 21:20 Muž Skrblík [9]
Dělal někdo: natrení polystyrenu např balakrylem a poté zakonzervovani epoxy? Může tato kombinace byt, funguje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 09:35 Muž RBeil [174] Re: Podlaha
Tuhnutí minimálně 24h a pak neutralizace naředěným octem. Ovšem pokud chceš na dno nalepit vrstvu písku tak to zřeď trochu s lihem (musí se to hodně dobře rozmíchat), posyp to, nech to vytuhnout a pak to jednou vrstvou zase zřděným epoxem trochu přetři a už nic nesyp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2017 21:30 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Podlaha
Za pár vteřin si to dokážeš na google zjistit sám. www.sincolor.cz/… je tam technicko aplikační list. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2017 21:21 Podlaha
Zdravím vás. Jaká je doba tuhnutí epoxy 1200? Jaký je čas na aplikaci? Potřebuji natřít dno a posypat ho pískem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 12:22 dzuzo – farba
mozem do epoxy primiesat potravinarsku farbu aby to lepsie krilo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 13:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dzuzo
Jelikoz plny nazev technickeho zni:"denaturovaný líh technický", muzes si vybrat :) .

K denaturaci se u nas pouzivaji 2 ruzne mixy (jinak je moznosti spousta, priliji se srakory, at se to neda pit), takze nektere denaturaky pachnou rozumne a jine vylozene smrdi naftou (dost casto jsou urceny k horeni a kdyz s tim neco umyjes, zustene to tak nejak podivne, jakoby mastne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 21:07 dzuzo – lieh
aky lieh je idealnejsi na riedenie,denaturovany alebo technicky?dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:11 Muž Beda [11]
Mám to vyndat a nechat doschnout nebo když budu měnit vodu každej den, tak se to vymyje????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 14:10 Muž Beda [11] Re: kokos1
Čtyři vrstvy a každou jsem nechal přes noc. Hotový jsem to měl čtyři dny na topení a když to přestalo lepit, tak jsem to dal do akvárka
Mám to vyndat a nechat doschnout nebo když budu měnit vodu každej den, tak se to vymyje????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 13:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Beda
Epoxy je nevyzpitatelné lepidlo. Někdy za hodinu drží jak helvétská víra a jindy je měsíc lepkavé. Hodně záleží na tom tužidle. Do akvárka jsem s epoxidem ještě nešel, ale na modelařinu používám lepidla od Havel composites z Olomouce. Jednak se lepší měří ten poměr, který je u E1200 šílený a mají lepší specifikace. Epoxy jsem vždycky musel nahřívat aby trošku teklo a to u Havla nemusím. Mimochodem Havel prodává alternativní tužidlo k E1200 a je to s tím lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 12:34 Muž kokos1 [3] Re: Beda
jak dlouho jsi to nechal schnout? Epoxy tvrdne 7 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 11:15 Muž Beda [11]
Možná to tu někde je ale já se k tomu nepročet. Udělal jsem si pozadí pomocí epoxy1200. Neutralizoval jsem octem, opláchl vodou ale v akváriu se mi kalí voda. Na test jsem tam hodil šneka a je po něj. Aj rostliny uvadaj.... co s tím???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 08:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: NASREDDIN
Je to fakt možný. Já vím, že to bylo hrozně málo a blbě se to odměřovalo až jsme potom přešel na materiál od Havel Composites z Olomouce. Ty se míchaj třeba na 40% a lepší se s tím pracuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 07:29 Muž kofejn [963] Re: NASREDDIN
ChS 1200 (nové značení je EP 371) - 100:7 hmotnostní poměr, tzn. na 10g pryskyřice 16 kapek tužidla nebo na 1 ml pryskyřice 2 kapky tužidla, objemový poměr 10:1 (dvacítka a dvojka stříkačka, přesně by mělo být 100 dílů epoxid a 9,6 dílu tužidlo)
zdroj: www.mojehobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 07:13 Muž NASREDDIN [1383] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: Teď si nevzpomenu jaký má Epoxy 1200 mísící poměr, ale mám tušení, že toho tvrdidla se tam dávalo 1,5%. To na povrchu bude možná vyběhnuté to tvrdidlo.Záleží na tom které EPOXY 1200, např. KITTFORT udává 6,5 % tvrdidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 20:43 Muž marek21 [16] Re: MichoCZ
no mam to pri krbe skoro 2 hodiny a ziaden rozdiel uz tomu nechapem .... v pohariku to je tvrde a na pozadi nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: marek21
Kontroluj ho aby se ti nezkroutilo a nezničili zbytečně. Může to teplo pomoct, ale taky nemusí a můžes se to pokazit celé. Pokud to pomáhat nebude tak přes to hoď spíš ještě jednu vrstvu písku s epoxem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2013 17:52 Muž marek21 [16] Re: MichoCZ
odniesol som to ku krbu tak bud zhori alebo vytvrdne.... lebo inak ma porazi ... pozadie dlhe 150cm ... nechce sa mi vypalovat nove ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: marek21
Možná při vyšší teplotě to bude lepší. A nebo do toho lepkavého nasypat znovu ten písek nebo co tam máš a zalepit znovu přes to. Já teda epoxy mícham na "takňáky" a vytvrdlo mi vždycky na všem. Pokud je moc tvrdidla tak vyběhne ven, pokud málo tak to tvrdne strašně dlouho, ale vyšší teplota pomáhá. Loď jsem tvrdil před krbem při odhadem 80°C. Ale zas za dvě hodiny bylo tvrdo, že se dalo brousit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:31 Muž marek21 [16] Re: MichoCZ
no posledna vrstva ktoru som naniesol tak je len cista epoxy s tvrdilom bez liehu.... zvysok v pohariku vytvrdol dokonale ale na polystyrene je to take lepkave miestami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: marek21
Ten líh tomu taky moc neprospívá. Já jsem si radši pryskyřici rozehříval aby lepší tekla. Ono epoxy 1200 je spíš lepidlo než laminovací prostředek. Jestli vytvrdne těžko říct. Možná v nějaké temperovací peci při vyšší teplotě, ale to se zas odporoučí polystyren. Tu pryskyřici máš v plastu nebo v kovu. V kovu jsem to nahříval nad svíčkou a v plastu v mikrovlnce a udělal si téměř vodu, se kterou jsem pracoval. No a zkus to přetřít vrstvou správně namíchaného lepidla s tvrdidlem bez lihu a nechat vytvrdnout při teplotě aspoň 20°C. Ale mluvím o použití v modelařině, akvaristi mají možná jiné zvyklosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:22 Muž marek21 [16] Re: MichoCZ
je mozne ze to este vytvrdne ? lebo nejak tomu nechapem v pohariku je ako kamen a na pozadi lepkava ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: marek21
Teď si nevzpomenu jaký má Epoxy 1200 mísící poměr, ale mám tušení, že toho tvrdidla se tam dávalo 1,5%. To na povrchu bude možná vyběhnuté to tvrdidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:57 Muž marek21 [16]
zdravim

naniesol som na pozadie druhu vrstv inej zivice bez riedenia lebo bola riedsia tak sa dala pekne natierat ... zivica ktora sa zvysila v pohariku tak vytvrdla ale na pozadi je stale trosku lepkava .... co s tym ? ma niekto nejake napady ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 09:03 Žena HankaV [0] – Netvrdne
Dobrý den, nevím, jestli mi teď o Vánocích někdo poradí, ale byla bych za to moc vděčná, protože to dost spěchá. Do nového akvária jsem si chtěla udělat 3D pozadí. Použila jsem Epoxy 110 BG. Pod tím je balakryl. Ze začátku to vůbec nechtělo tuhnout nejspíš proto, že to bylo v chladnu v garáži a špatně jsem smíchala epoxy s tvrdidlem. Přestěhovala jsem tedy pozadí dovnitř a další vrstvy míchala pořádně. Pak už to tvrdlo normálně. Dokonce mi postupně ztvrdl epoxy i na větvičkách(součást pozadí), které byly natřené ještě v garáži. Poslední nátět se ale zase nějak nepovedl. Je to natřené před 7 dny a pořád to lepí. Možná mohla být chyba v tom, že jsem si nevzala čistý štětec a kelímek, nebo v tom, že v posledních dnech bylo hodně vlhko. Včera jsem ale už dostala nové akvárium, tak nevím, co s tím teď. Zneutralizovat a dát do akvária, ještě pár dní počkat nebo natřít znovu s přidáním více tvrdidla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 07:43 Muž NASREDDIN [1383] Re: DREAM
DREAM napsal: Taky záleží čím budeš Epoxy 1200 ředit, protože bez naředění se sní špatně pracuje.
Když se to neumí, jde to vždy špatně.
Copak asi výrobce uvádí jako možné ředidlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 06:37 DREAM Re: Jardaxxx
Exoxy 1200 je určena na styk s pitnou vodou jen se musí po zaschnutí neutralizovat octem a po té důkladně opláchnout vodou. Taky záleží čím budeš Epoxy 1200 ředit, protože bez naředění se sní špatně pracuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 06:12 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky – Dotaz ohledně pryskyřice Epoxy 1200
Dobrý den chtěl bych se vás optat zda li pryskyřice Epoxy 1200 po vytvrdnutí vylučuje něco do vody nebo je sterilní. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 08:24 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fred69
Dobrá práce palec , tlamky to jistě ocení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2012 08:08 Muž fred69 [0] - Afrika – Epoxy
Fotka k příspěvku Zdravím vás všechny zapálený akvaristy ;-) protože jsem minulý týden dodělal svoje první 3D pozadí tak se podělím o zkušenost s epoxy tu jsem vybíral celkem dlouho hodně toho pročetl a nakonec jsem zavolal paní Bidmonové ze sincoloru mimochodem moc hodná a vstřícná paní která mi i poradila co a jak . Takže jsem objednal epoxy 110 BG v setu s tvrdidlem P11 jde to s tím nádherně je krásně řidká není problém s roztíráním schne taky perfektně a neutralizaci jsem dělal kys. citronovou tu jsem sice trošku přehnal protože jsem ji dal malinko víc ale paní Bidmonová mě ujistila že do 10% roztoku se nic neděje jinak je to 40G jeden pytlík do 1,3L vody.
V sobotu jsem to nalepil do akva a dneska budu vyplachovat doufám že se vše povedlo a tlamounkům
se bude dobře bydlet ;-) :-) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2012 09:29 xxl – práce s CHS Epoxy 1200
1. zředit lihem (koncentrace kolem 90%), klidně 3/4 Epoxy - 1/4 lihu, trochu zbělá, ale po určité době se to vyčiří, zředěný lze uchovat v zásobě tak jako neředěný,

2. po přidání P11 (tvrdidlo) dát nádobu s Epoxy do jiné nádoby se studenou vodou - prodlouží se doba ke zpracování směsi, líh také spomaluje tuhnutí, nakonec se stejně tak jako voda z vrstvy epoxy odpaří,

3. nanášet tupováním štětcem s kratším tužším vlasem,

4. štětec lze pohodlně (samozřejmě ještě před vytvrzením) vypláchnout v acetonu a následně v teplé vodě s pracím (nebo obyčejným mýdlem), je znovu použitelný,

5. lesk potlačit závěrečným posypáním jemným práškový materiálem,

6. údajně mnohem lepší (nová generace) je Epoxy 110 BG 15 531 kterou lze koupit na (web)drostra(cz) (ale taky Epoxy 1200) spolu s tónovcími barvami Eprotint (tamtéž), prý jsou velice výdatné, stačí cca 0,5-1%,

7. viz také (web)akvarista(cz)/web/diskuse/index.php?skupina=16&tema=75065&search=

Pa, M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 22:56 Žena Danila [4489] - SumciRe: olwy
Já jsem potravinářské barvivo ( a pak taky antuku a jiné) vmíchala rovnou do epoxy a bylo...pokud se to jen zasype, mohlo by to pouštět a studenej lógr by byl v akváriu hnus smich

Jinak Epoxy jsem ředila lihem a i když to mírně zbělalo, nebyl problém. Dělat s Epoxy bez ředění je na palici.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2011 22:36 Muž NASREDDIN [1383] Re: olwy
Já jedno pozadí barvil uhelným mourem a popelem :-).
Nakonec jsem to vyhodil, jelikož jsem pro jistotu, poslední vrstvu natřel EPOXY a ono se to blýskalo.
Příště radši použiji potravinářské barvivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 22:02 Muž O.Tom [439] Re: olwy
Urcite bych tam nedaval veci ktere patri do potravin a podlehji zkaze, taky ne veci ktere budou vodou bobtnat atd :) Existuje spoustu pisku, beznych stavebnich, dekorativnich atd. Ja si zvolil prirodni rickni. Mel jsem to "stesti" ze jsem alespon driv nebydlel v panelaku a znam par mist, kde se kazdy rok naplavuje na jare pekny pisek z reky. Ten jsem jeste prosel a propral. Pouzivam ho i jako dno v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:13 Muž olwy [24] - TetryRe: O.Tom
Ahoj, pořád vymýšlím své první epoxy pozadí... Jako správné panelákové dítě nemáme doma písek a ani nevím, kde jej kilo na sídlišti sehnat. Ano, je to trochu nehospodárné řešení, ale pokud to budu zasypávat do epoxy za vlhka, pak mohu použít cokoliv, ne? Třeba kafe, abych dostal černou barvu. Je to tak? Nějaké nápady na šedou?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 12:30 Muž O.Tom [439] Re: olwy
Ta LH210 nevim co je, s pozadim se uz delsi dobu taky patlam a je to otrava.
Kazdemu kdo muze, bych do akvaria doporucil spis bridlicove, ktere jsem taky delal a nesrovnatelne jednodussi a asi i hezci.
Z5 k pryskyrici, co jsem tu cetl ja tak 1200ku tu delaji vicemene dve firmy, ta KM+ ci jak to bylo tj ta co je v hornbachu.
Jednak ze v hornbachu je predrazena (u nas stala 1kg temer 600kc) a pak je udajne mene kvalitni a nepise se o ni nic pro pouziti s pitnou vodou, potravinami atd.
Pak je tu epoxy 1200 od kittfort, ktera byla uprednostnovana pro tohle pouziti, v navodu ma popsano i moznost styku s potravinami atd po neutralizaci.
Tu jsem koupil v www.osman.cz 0,8kg za 240kc.
Redit bych to neredil, ja se tu o to jednou pokusil, pryskyrice podezrele zbelala.
Kdyz delam v teple, kolem tech 25° tak jde znatelne lepe roztirat nez pri 10° kdyz jsem stim delal v garazi, na roztirani se mi osvedcily zubni kartacky.
Zkratit tomu stetiny na 2mm a pohoda.
Stetce jsou nepouzitelne, moc meke a lepici pryskyrice znich taha stetiny.
Spachtli to zas nerozetru tak jemne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 12:21 Muž NASREDDIN [1383] Re: olwy
Bohužel ani s jedním materiálem z uvedených odkazů nemám osobní zkušenost,
já pracoval pouze s t2.gstatic.com/…

Každopádně to chce pryskyřici důkladně rozmíchat, používám na to silný ohnutý drát a vrtačku, teprve poté přidat činidlo a znovu řádně míchat, pak se s tím dá pracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 02:54 olwy
Chystám se vyrobit si pozadí z polystyrenu a epoxy. Šel jsem do Hornbachu a koupil si toto:
www.akvamalawi.com/…
Po vaší diskuzi (pavel.bartek, NASREDDIN) mi vychází, že je to chyba a že ideální by bylo jít jinam a koupit si toto: www.havel-composites.com/…

Je to tak? Pokud bych chtěl dělat přeci jen s tím, co jsem si koupil - epoxy 1200, pak je třeba hodně a dlouho míchat a poctivě dodržet poměr + nepoužívat technický líh. Je to tak? Děkuji za radu.
Petr (chci se s tím rýpat o Vánocích doma, takže nakupování nového už asi nestihnu)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:03 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Natírám 3D pozadí z polistirenu. - postupoval jsem tak,že jsem pol.
1. natřel šedým balakrylem
2.natřel epoxi 1200 a přikryl šedým pískem
3.vybraný místa jsem natřel epoxi 1200 a nato dal normální písek

ted je na řadě ,to celé přetřít epoxi 1200

máte někdo nějáký fígl jak udělat ať se to tolik neleskne
dík za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 11:59 Muž hando [0] - Rostliny
Nevite jak odstranit zaschly epoxy1200 ? Omylem jsem ukipnul vedle novin a nevsim si toho az ted pod dvou dnech.Diky za rady a informace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:30 pavel.bartek Re: filipsi
No,a potom vznikají problémy,máte pravdu.Pokud někdo neví co dělá,může se právě stát,že zrovna ani neušetří a bude mít potíže ;-) Použití lepidla k povrchové úpravě je možné,dělám to,ale doporučovat to nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 16:40 filipsi Re: pavel.bartek
pavel.bartek napsal: ...také sem nikdy nekoupil epoxy,které by i po naředění jen z tužidlem bylo možné vzhledem k hustotě natřít štětcem a v tenké vrstvě...
No a to prave kazdemu ze srdce doporucuju, takove koupit a nezlobit se s pouzitim lepidla k natirani.
Navod k lepidlu 1200, pripadne po novem 324 drive opravdu jakekoli redeni primo a vyslovne zakazoval. To ze to lide delaji neznamena, ze je to spravne a ze to nikdy k problemum nevede. Nekdy muze (a to ani kdyz nejde o pevnost spoje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:36 pavel.bartek Re: NASREDDIN
já používám epoxy soupravu(lepidlo) a to z důvodu ušetření peněz,opravdu mě nenapadlo,že mohl použít epoxi(nátěrovou hmotu)když píše epoxy a líh,ale mohl a tady by opravdu nastal problém.
Máte pravdu ,já o té 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:36 Muž NASREDDIN [1383] Re: pavel.bartek
Patrně ano, konečne mluvíme stejným jazykem. :-)
O této píši já
1. www.rcm.cz/…
Vy zřejmě o této
2. www.prolep.cz/…
nebo této
3. www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:28 pavel.bartek Re: NASREDDIN
že tam bude rozdíl a to v tom,že jedno je tmel a to druhé nátěrová hmota???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:24 Muž NASREDDIN [1383] Re: pavel.bartek
Já své první pozadí také lihem ředil, jelikož to na netu kdekdo radí.
Druhé už se obešlo bez lihu.
Pokud se důkladně promíchá, tak se natírat dá.
Já si nejdříve rozmíchal jen epoxy a to ohnutým drátem upnutým do vrtačky a to opravdu dlouho, takovéto "míchání" klacíkem není moc účinné. Teprve poté jsem během soustavného míchání přidával tvrdidlo do požadovaného poměru, natřít to šlo opravdu bez pomoci lihu.

Pokud jde o ten poměr, tak na plechovce od mého EPOXY 1200 (výrobce KITTFORT) je jasně uveden hmotnostní poměr: 100dílů EPOXY a 6,5dílu činidla.

Což neodpovídá použitému poměru 100ml EPOXY a 7ml tvrdidla.
Proto jsem psal o špatném poměru.
Každopádně možnosti, že by byla pryskyřice nějak znehodnocena se nebráním.

Výrobce DCH-SINCOLOR u své ECO-EPOXY 1200 324 (CHS-EPOXY 324)uvádí toto:
Mísící poměr:
100 hm. dílů ECO-EPOXY 1200 324 : 7 hm. dílů Tvrdidla P 11
100 obj. dílů ECO-EPOXY 1200 324 : 8,5 obj. dílů Tvrdidla P 11
Nejnižší doporučená teplota zpracování: 15 °C
Zatuhnutí: 24 hodin při teplotě 23 ± 5 °C
Vytvrzení: 7 dní při teplotě 23 ± 5 °C
1–2 dny při 23 ± 5 °C a dotvrzení 3 dny při 50–60 °C (infrazářiče)
uzavřené nádoby: po 7 dnech vytvrzování se dotvrzuje při teplotě
23 ± 5 °C naplněním nádoby vlažnou

Bohužel nevíme, kterou EPOXY 1200 tazatel použil.
pavel.bartek napsal: Napadla mě jedna věc,bavíme se vůbec o jednom a tom samém? Tak teď jste mi zrovna sebral slova z úst ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 14:53 pavel.bartek Re: NASREDDIN
Ono,poměr epoxy a tužidla se musí řádně rozmíchat a naředit(dle návodu) máte pravdu,jako další a běžně provozovaný(nejen u epoxy)je způsob dalšího rozředění(již namíchaného epoxy k použití) pro lepší natírání a tady je vhodný tech.líh(nezapomínejme,že se to bude potápět do akvária).Vždy to ztvrdne stejně jako nezředěný.Tento problém,že to nevytvrdlo se na různých diskusích už několikrát řešil,šlo o jak ředěný tak neředěný,kdy nevytvrdl a to i při dodržení správného postupu jak poměru složek tak důkladného promíchání.Mě se to nikdy nestalo a doufám že nestane.Napadají mě jen tři možnosti-1.Někdo kecá a beztak dal špatný poměr-2.Také kecá a nerozmíchal to důkladně.-3.znehodnocení složek blbým skladováním(mráz...)K tomu ředění lihem,je toho plný net a své první pozadí jsem dělal podle těchto návodů,kde se právě všude tím lihem ředit doporučuje,nikdy se mi podobná věc nestala a pracovalo se s tím moc dobře,také sem nikdy nekoupil epoxy,které by i po naředění jen z tužidlem bylo možné vzhledem k hustotě natřít štětcem a v tenké vrstvě.
Edit: Napadla mě jedna věc,bavíme se vůbec o jednom a tom samém?Já používám CHS epoxy souprava 1200.Potom existuje ještě třeba Epoxid pryskyřice 1200 KM -a tady u tohoto výrobku se opravdu zakazuje ředění,dokonce se mám pocit trošičku liší poměry mísení,ale s ním nemám žádnou zkušenost.CHS epoxy souprava 1200 se dá ředit i acetonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 08:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: Hando88
Můžete zkusit použít k dotvrzení infrazářič, bohužel výsledek vám nikdo nezaručí.
Příště to chce držet se návodu výrobce. Dodržet přesně misící poměr a neředit.
Jen pro ukojení mé zvědavosti.
Proč, když si tu leckdo stěžuje, že je EPOXY 1200 strašně hustá, je s ní nakládáno jako třeba s vodou?
Ten, kdo četl návod výrobce jistě ví, jaký přesný poměr výrobce udává.
Toto : " 100ml epoxy,7ml tvrdidla a 100ml lihu.." tam rozhodně není . (a nejde jen o ten líh)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 08:24 pavel.bartek Re: Hando88
Poměr je v pořádku,u toho přetírání si nejsem jistý,hlavně co by to udělalo ve vodě??

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6769