Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2016 18:56 laKatos Re: vaaclav
10X otocit vodu je mysleno tocit vodu... NE FILTROVAT ...to je ohromny rozdil..... proste mit pomocne cerpadlo ktere rozhani ziviny atd.

Filtrovat se ma mene cca ..... staci bohate 1x do hodiny objem akva...

hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:54 Muž Dandyy16 [-6] Re: vaclav
Tak sem dorazil domu z výstavy z Lysé nad Labem tam sem si koupil rozstrikovaci rampu. Vnitřní filtr uz je vyndaný. Tak uz je tam papírově 600l/hod počítám ze se filtr zanese ATd takže z toho bude tak přibližně 400l/hod to uz je lepší ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:46 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JoKa
10x je samozřejmě extrém a zkoušet to je o ústa pokud to neumím. Já mám přepadová filtr vedle akvária a taky jsem v něm zkoušel různá čerpadla(od 600 do 1200 l/h) Když jsem si spočítal průtok komorou vyšlo mě ohromné číslo, přesto akvárium funguje a ryby také. Teoreticky otočím vodu 3x za hodinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:13 JoKa Re: vaaclav
Chyba bude právě v tom výkonu...
Dnes je to marketing...
"Prodám ti čerpací hlavu, hele, ta to wotočí akvo 10x za hodinu." Ryby, když je to náhodou nevypláchne z akva ven, budou ZARUČENĚ tleskat ploutvema, jak budou jupí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:07 JoKa Re: Dandyy16
Chcete mi tím říct ze si koupíte filtr a upravujete tomu průtok ? Například vnitřnímu filtru? Který ani regulovat nejde ? Proč by měl ten filtr tedy od výroby takový průtok? Přečtěte si co píšete. Můžeš mi vysvětlit, jako pětiletému dítěti, proc by ten výkon nemohl být regulován?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 17:38 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mudzej
is.muni.cz/… To o čem mluvím je v kapitole 2.5.1.1 Vliv hodnoty pH a alkality :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2016 15:25 R Muž romant [27987] Re: Mislow
A ve finále o ty nitrifikační bakterie nepůjde vůbec, protože jejich podíl na udržení akvária v kondičním stavu bude procentuálně velmi nízký. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 15:23 Muž Mislow [304] Re: Maq
Doplnim Romana, odbouravani dusinanu neni jen otazkou nitrifikacnich bakterii, ale i rostlinek, nitrifikacni bakterie ovsem potrebuji kyslik, dulezity je v tomto smeru pohyb vody, coz ale nemusi byt zrovna reka... Proto treba huste osazena akvarka s malyma rybkama si vystaci i s mizivym objemem filtracni naplne, takovych minifiltriku je v prodeji dost. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 15:15 R Muž romant [27987] Re: Maq
Jsou, ale jejich množství je omezeno a to třeba na poloviční hodnoty než u lehce zásaditých prostředí.
Edit: maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 14:37 Maq Re: vaaclav
Kde si můžu ověřit údaj, že při pH pod 6.7 "žádné nitrifikační bakterie nejsou"? Jak to probíhá v akváriích, kde kvůli rybám držíme kyselou vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 14:04 mudzej Re: Dandyy16
To ale neznamena ze vice je vzdy lepe. Funguje a vyhovuje mi low-tech to je taky pravda. Jen jsem chtel rict ze zalezi na filtracnim mediu a prutoku nejspis vic nez na obsahu nadrze. A co se pohybu vody tyce tak takovou nadrzku filtrovat vic nez desetinasobkem je nejen neekonomicke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:47 R Muž afc1886 [14704] Re: Dandyy16
Pozor,není vnitřní filtr jako vnitřní filtr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:42 Muž Dandyy16 [-6] Re: mudzej
Ale vy ste mluvil o tom ze mam silný průtok tak se mi tam neudrží bakterie. Ne o žádný teplotě a ph. Teplotu mam stálou 23 cely rok ph mam stále 6,9 :)
EDIT-A mluvíte zde o nitrifikaci a používal ste pouze filtr vnitřní takže vlastne ten nejméně vhodný pro nitrifikaci protože mají nemenší obsah naplní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:35 mudzej Re: vaaclav
Nitrifikace funguje v rozpeti ph 5-8. Problem je spis s teplotami a stabilitou. To ze jsem pred deseti lety vzdal filtraci neznamena ze za tech 13 let co jsem filtroval o tom nic nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:31 Muž Dandyy16 [-6] Re: mudzej
To je zase vas názor člověka který pravděpodobně podporuje low-tech akvária. Někdo vam řekne akvárium 10x za hodinu protože výsledný reálný průtok je menší.tak ted nevím co by si měl kdo přečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2016 13:25 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mudzej
To co si přečte mu jen zamotá hlavu a moc to nepomůže. Není to zřejmě až tak pravda. Většina filtrů ten ideální možný průtok nesplňuje a při pH pod 6,7 tam vlastně žádné nitrifikační bakterie nejsou. Přesto to funguje takže bude někde chyba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:21 mudzej Re: Dandyy16
Kupoval jsem filtr naposled pred deseti lety ( ted zadny nepouzivam) ale vzdy max 3x objem nadrze za hod. ( vnitrni). S vnejsimi zkusenosti memam a netusim jestli nekdy budu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:15 Muž Dandyy16 [-6] Re: mudzej
Ale je naprostá blbost co ste napsal ze se mi ve filtru neudrží bakterie. Chcete mi tím říct ze si koupíte filtr a upravujete tomu průtok ? Například vnitřnímu filtru? Který ani regulovat nejde ? Proč by měl ten filtr tedy od výroby takový průtok? Přečtěte si co píšete. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 12:14 mudzej Re: Dandyy16
Bakterie ve filtru jsou na delší diskuzi. Něco si o tom přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2016 11:57 R Muž romant [27987] Re: Dandyy16
Papírový průtok, tedy filtru nezašpiněného je něco úúúplně jiného než skutečný již ostařený výkon filtru a ten může být klidně jenom třetinový oproti tomu papírovému udávanému výrobcem. Takže je třeba se na to dívat trošku jinou optikou. To co píše kolega o tom výkonu 400 l/h je třeba si poupravit a zjistíš, že to není zase až tak velká hitparáda a samozřejmě velmi důležitým faktorem je případné zarybnění nádrže. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 11:49 Muž Dandyy16 [-6] Re: mudzej
Jenže to je vše vyvedené na hladinu takže proud v akvariu uvnitř zase tak veliký neni rostliny se jen mírně hýbou a některé ubec říkám ze ten vnitřní filtr je tam prozatím než se zajede velký, stačí číst.

A nevím proč by se neměli ve filtru udržet bakterie ? potlesk kdyz ten filtr ma od výroby průtok 600l/hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 11:12 mudzej Re: Dandyy16
Průtok jako kdyby žily ve vodopádu. I těch samotných 400 je až dost. Jak by se ti bydlelo na kopci bez oken. Ve filtru se neudrží bakterie. Budeš mít mechanicky asi čistou vodu ale jinak je to řeka bez filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 07:48 Muž Dandyy16 [-6] Re: Mislow
Dva filtry mam momentálně z důvodu ze sem šetřil na externí a kdyz sem si jo koupil tak sem tam ted momentálně ponechal vnitřní než se zajede vnější a taky z důvodu proudu. Lepšímu rozptylu Co2 než koupím nějaký lepší reaktor místo difuzoru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 00:19 Muž Mislow [304] Re: Dandyy16
Ahoj neni proud jako proud, vis, silny proud v akvariu neni dobry, rostlinky se ohybaj, ryby litaj (mozna ty co jsou puvodem z rek ... to je neco jinyho ...) bordel se viri, maly proud taky neni dobry, pac omezuje vykon filtrace, nezajisti rozlozeni zivin do akvaria pokud se hnoji, je mensi obsah kysliku pokud se nevzduchuje, takze je to o tom to mit pekne v rovine, proud akorat a spravne namirenej a dobre udelany akvarko, proste si najit ten spravnej balanc mezi vsemi faktory a to je kumst. ano ... nechapu, proc mas 2 filtry na 72 l akvo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 23:41 Muž Dandyy16 [-6] – Proč?
Zdravím, proč polovina lidí říká že proud v akváriu způsobuje řasy , druhá polovina že proud vody v akvariu je zase velice důležitý. Tak jak to tedy je uvede to tu někdo na pravou míru? Mam na 72l akvárium jeden filtr 600l/hod a druhý 400l/hod podle nějakých lidí by takový průtok měl byt na 1000l akvárium

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 15:15 R Muž afc1886 [14704] Re: Dandyy16
Reguluj výhradně na vývodu z filtru a neboj časem se ti průtok o dost sníží.Až se filtr trochu zanese,nebudeš muset podle mě vůbec ubírat průtok.Teď bych doporučil použít roztřikovací rampu,do které si udělej dírky,které ti budou vyhovovat.Použij na tu rampu elektrikářskou trubku. ahoj
EDIT- rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:46 Muž Dandyy16 [-6] Re: kocmim
mám Eheim ecco pro 200 v návodu sem nic nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:38 kocmim Re: Dandyy16
Jasne, chapu. Nevim, co mas za filtr. Ja mam JBL e901 a v navodu je napsano:

Pokud je třeba, je možné průtok vody filtrem regulovat levým uzávěrem (OUT). Čím více je
jeho poloha vzdálena od označení „OPEN“, tím méně vody protéká. Nikdy neregulujte průtok
druhým uzávěrem a nikdy nesnižujte průtok vody o více jak 50%. Mohlo by dojít k přehřátí
hlavy, zvýšení hlučnosti filtru a zkrácení životnosti rotoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:33 Muž Dandyy16 [-6] Re: kocmim
Někdo právě zas píše že je možno regulovat na maximum tak ja nevím :/ chtělo by to aby se k tomu vyjádřil někdo kdo stím ma fakt zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:07 kocmim Re: Dandyy16
Ahoj, co jsem nastudoval, tak regulovat by se melo pouze na vystupnim ventilu. Pokud by si to regulovat na vstupnim, mohlo by to prisavat vzduch.

O korekci nic nevim, ale nekde jsem tu cetl, ze by to nemelo byt vic jak polovina
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:57 Muž Dandyy16 [-6]
Fotka k příspěvku Chci se zeptat zda mohu korigovat průtok vody těmito kohouty?a popřípadě jestli vstupním nebo výstupním a pokud budu korigovat nebude filtr více namáhaný?a do jaké míry mohu korigovat děkuji za odpovědi :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 15:23 Muž Yirka [9126] Re: Lenka
Tak ten konec znovu nasaď nebo ucpi a máš po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 14:52 R Muž afc1886 [14704] Re: Lenka
Nikdo neví nic o akváriu,ale když proudí voda z konce,tak potom je tam ta rampa k ničemu.Rampa má své výhody,ale jak už jsem řekl,nevím o jak velké a jak zařízené akva se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 14:16 Lenka – filtr
Dobrý den, u filtru nám vypadl poslední článek trubice, nyní, místo aby proud šel v měnší míře z malých dírek, proudí z konce. Vadí to? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 10:35 Muž koyack [87] Re: Jakub
Pozor na nejnižší průtok, jak píší v chytré knížce mohlo by dojít k přehřátí hlavy filtru a poškození rotoru.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 14:41 Bacoun Re: Jakub
JBL filtry moc neznám.Není na konci té rampy špunt.Jestli ano tak ho vyndej a nacpi místo něho na čas kousek biomolitanu.Měl by se ti snížit proud z té rostřikovací rampy.Já to takto udělal ze začátku u svého filtru,než se cca.po dvou měsících "ucpal" a snížil se mu průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 12:31 Žena petulinakk [2016] Re: Jakub
Já mám teda vnitřní a i kvalitou horší filtr, ale taky mi v akvárku ze začátku dělal slušnou pračku, i stažený na minimum.
Teď po měsíci a půl už je to lepší.
Já to zezačátku řešila otočením proudu z filtru proti nejbližší stěně kde se to přece jen trochu roztříštilo. Nedá se tvoje rampa taky tak natočit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 20:17 Jakub Re: romant
Já tam právě rozstřikovací rampu mám a i přesto se mi zdá, že je to moc silné. Samice betty to strhává...Myslíte tedy že mám počkat? Filtr jede cca měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2016 19:58 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Výkon filtru, tedy i výtok vody z něho se po zašpinění filtračních médií(cca za dva měsíce) sníží klidně o více jak polovinu a dá se tomu pomoci tím, že se proud vytékající vody z roztřikovací rampy rozmělní přidáním další řady dírek, tedy třeba ono je to relativní, co se jednomu zdá jako silný proud, další považuje za nedostatečný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 19:48 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
u JBL roztřikovací rampa je. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 19:46 Žena Turbínka [2558] Re: Jakub
Co třeba na to udělat roztřikovací rampu - návody v článcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 19:45 Jakub
Zdravím,
měl bych dotaz. Koupil jsem si jbl e901 do svého 110 l akva. Ted mam problem se silou proudu jelikoz mam 40 cm siroke akva. Mate nekdo nejake zkusenosti s regulaci? Uz ted mam filtr na nejmensim prutoku. Mate nekdo nejake zkusenosti s rybickami ktere dobre snaseji silny proud?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 20:05 R Muž romant [27987] Re: Shiftiiik
Hadičku odpoj a nech to jenom tu hladinu čeřit, to je v drtivý většině naprosto dostačující jak pro okysličování, tak pohyb vody v akváriu.
Edit: To akvo bude podle toho co v té vznikající prezentaci vidím afrika a tudíž i to vzduchování bych ponechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 20:01 Shiftiiik Re: KarlosS
Ono ja som hadičku ešte prelepil páskou aby to dávalo čo najmenej len bublinky+prúd vody robia po celej vode uplne jemné bublinky tie som myslel či niesu škodné inak bublinky mi hladinu skoro vôbec nerozbíjajú :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Shiftiiik
příliš bublinek by mohlo znamenat velký pohyb hladiny a to může škodit tím způsobem, že ti to vyhání co2 z vody, tolik potřebný pro rostliny. Jako když karbuješ colu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:43 JoKa Re: Shiftiiik
To jsem zvědav, kdo si zavěští...
Je potřeba více informací, jaké akvo (velikost), aktuální průtok filtru, osadníci, rostliny a podobně... Nejlépe založ prezentaci, ať tě nemusíme zpovídat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:31 Shiftiiik – Prúdenie vody
Ahojte, prosím Vás ako máte nastavený pohyb vody?? Ja ho mám docela silnejší ale rybám sa to páči,len neviem či tam nepláva moc "bubliniek" v tých prúdoch (nieje to zasa ako práčka).Preto sa chcem opýtať ako to má byť nastavené ideálne :o))Ďakujem za radu :o)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 18:33 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Tereza
16 litrové akva na dvě závojnatky a to plánujete ještě dorybnit? Přidejte k objemu ještě jednu nulu a +- můžem nad něčím takovým přemýšlet a nebo to rovnou spláchněte do záchodu neb to tak nakonec stejně skončí.. Ale abych jen nekritizoval, do takového objemu nějaký závěsný filtr typu www.akva-exo.cz/…
příp. klasický elementkový filtr(bublifuk) poháněný kopresorkem. Závojnatky rychle darovat, nebo obalit v trojobale (vánoce)...Okamžitě nastudovat články v modrém rámečku v tomto vlákně rybicky.net/forum/15 založit si zde na rybičkách prezentaci a urychleně se ,,dovzdělat".

Hovornější kolegové vám jistě rádi poradí trochu konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:06 Tereza
Dobrý den, koupila jsem si novou filtraci na 11L akvárium já mám 16 litrové- v obchodě řekli, že to stačí- mám v něm pouze dvě závojnatky, ale do budoucna bych určitě rybek chtěla více, ale filtrace i když je na nejnižším výkonu neustále odnáší rybičky když se dostanou do proudu mají co dělat aby to ustály. V obchodě mi poradili vytáhnout hadičku, která nasávala vzduch, ale řekla bych, že to nepomohlo. Nerada bych jim tim nějak ubližovala, či způsobovala stres, prosím poraďte. Můžete psát i na mailto:TerezaHro@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 22:29 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Čím více se bude ten filtr špinit, tím jeho výkon bude klesat, kořen tam nevadí. Poloviční výkon filtru, je dobře zaběhnutej filtr.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=101