Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 23:36 Usine Re: DoctorT
Ty si snad ze mě děláš srandu, nebo si myslíš že jsem v životě neměl bublifuk v akváriu. Jsem rád že jsou pryč ty doby kdy jsem musel poslouchat zvuk(řev) kompresorku a starat se o něj. Ale jestli se ti po tom stýská to je tvoje věc. Nehlučné čerpadlo v dobře seřízeném filtru je o něčem jiném. Pokud si pořídíš proudový chránič tak se nemusíš el. věcí v akváriu bát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 21:19 DoctorT Re: Usine
To je věc názoru, někdo tvrdí, že u těchto menších akvárií není nad "bublifuk" jiný tvrdí opak.
Bublifuk mám i v pracovním akvárku a nemůžu si stěžovat, vždyť vnitřní filtr např. ten co jsem měl, je stejně jen "bublifuk" v pouzdře a větším výkonem :-P
A jen je s tím větší starost, musí se vymývat víc komponentů, ucpávají se mřížky, dokonce hrozí i úraz el. proudem ( neznám akvaristu, který vytahuje filtry, topítka,... ze zdi, když strká do akva ruce, mne nevyjímaje. ) Mimo to tyhle předimenzované "honičky" vody, skvěle rozproudí živiny po akva = další podpora tvorby řas, mohou trpět různé rostlinky ( hnědnou, opadávají )
V mém okolí také vedou, dokonce jej má známý ve 150l a akva má tři roky jedna báseň.
Takže s tím mercedesem za trabanta bych byl opatrný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 22:52 Muž DonJuanKarlos [30] Re: DoctorT
Bublifuk je do akvarií do 100 litrů dobrá volba,když je míň rybek a hodně rostlin. Rostlinám pomalý proud vyhovuje. Nevýhody jsou hluk a možná vzhled.
Všechny filtry jsou šíleně předimenzované viz. třeba můj Atman 200 (čerpací hlava od 50 do 200 litrů) v mojich 200 litrech je seškrcený na 1/3 výkonu a stačil by i ve 400 litrech ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 22:40 Usine Re: DoctorT
Ubrat průtok filtru i když nemá žádnou regulaci je podstatně jednodušší než si místo toho koupit bublifuk. To jsi vyměnil mercedes za trabanta. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 19:53 DoctorT
Já mám komplet 63l, daly do toho filtr Eheim aquaball 2208 s výkonem 450l/hod, měl jsem stejnej problém, valisnerie se vlnily, při krmení to všechno papaní zahodilo kamsi na stěnu. Až mi začly valisnerie hnědnout, tak jsem koupil vzduchovací motorek za 80,- k tomu Biokostku molitanu za 60,- ( bublifuk ) s výkonem 120l/hod a jsem maximálně spokojen :)
Všude varují že výkon filtru by měl max. 2krát za hodinu přečerpat objem akva, jinak hrozí bujení řas, u některých rybek nemoci, atd. atd. U těhle kompletů dávají všude přemrštěné filtry a slabé osbětlení :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:41 Hydrovar Re: Sid
Fotka k příspěvku Díky za rady, zkusím postupně rozplést tenhle problém jedno po druhém, začnu zpomalením filtrace a potom popřemýšlím o dávkování CO2 a dále a dále, až snad jednoho krásného dne zjistím, že "něco z toho", nebo "kombinace něčeho" konečně zabralo =)
Mezitím jsem dal do profilu aktuální fotku už bez vranečku a pár detailů na řasu ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 17:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hydrovar
Vraneček ... v prezentaci ... nevidím...
Já ano - v hlavní fotce nad pravým kořenem. :-) To ale není důležité; hlavně, že je z vody ven. ;-)
Proč se rohatci a stonkovým rostlinkám relativně nedaří a echinodorům a anubiasu ano, může mít mnoho důvodů, o kterých nechci spekulovat. Jednou z možností (a to opravdu není spekulace - jen "přemýšlím nahlas"!), je např. nízký obsah CO2 a slabé osvětlení.

Svítím originálkama Juwel T5 59cm(1*Nature, 1*DayLite po 28W, bez reflektoru)
Tak tady je situace poněkud komplikovanější, ale ne neřešitelná... :-O

...dotázek .. proč separovat ty kořeny?, mohly by mít souvislost se zvýšeným výskytem štětičkové řasy? Je pravda, že nejvíc jí je vidět na listech anubisů a právě na kořenech ..
Kořeny a listy anubiasů jsou oblíbeným terčem útoků štětičkových řas. (Kořeny štětce obzvlášť chutnají a anubiasy se nedokážou řase bránit. A asi jí také chutnají... :))
Separovat např. uložením ve vhodné nádobě s vodou třeba do sklepa. A použít je až poté, co se situace ve vašem akvišku stabilizuje. A nebo nepoužít vůbec, protože na ně nebudete mít díky mohutnému porostu rostlin místo... :-D
Pokud ale nechcete kořeny separovat, můžete je ošetřit Savem, stejně jako anubiasy. U anubiasů použijte 4minutovou lázeň v roztoku Sava s vodou v poměru cca 1:20, poté nechejte Savo rozložit ponořením anubiasů do vodní lázně po dobu 30 minut. Taky můžete rostlinky důkladně vysprchovat vodou přiměřené teploty.
U kořenů a jiných neživých dekorací můžete postupovat obdobně nebo použít koncentrovanější roztok.

Paradoxně může být dalším důvodem, proč se daří štětce, nedostatek některé živiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 15:42 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kracken
Rozumím vám a souhlasím. :-)
(V té mé reakci je kus nadsázky! ;-) Obecně platí: pokud člověku jakýkoli filtr vyhovuje, /splňuje jeho estetické a funkční požadavky/, ať si ho užívá! palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 11:30 kracken Re: Sid
.. v podstate mate pravdu, biomolitan s cerpadlom je fajn riesenie. ale ked mam doma plnefunkcne Juwelacke cerpadlo a vlepeny box v akvarku, tak mi pride mrhanie peniazmi za novu cerpaciu hlavu. okrem toho je Juwelacke riesenie vlastne standardny bioakvacit s cerpadlom, akurat ze konstrukcne riesenie filtra nuti vodu pretekat cez cely molitan zhora a nenasava ju celou plochou molitanu. ked sa mam uplne priznat, tak mam doma dve juwelacke akvarka, v jednej 120-ke je juwelacky system a plne mi vyhovuje, v 125-ke som pouzil externy filter fluval 204 s odstranenim celeho boxu. dovod bol prozaicky, dostal som externy filter zadarmo, tak som ho niekde spustit musel. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 11:20 Hydrovar Re: Sid
Vraneček už tam pár měsíců nemám (a ani v prezentaci ho nevidím, asi nějaký informační šum po síti =)), z rychlerostoucích rostlin jsem tak přede dvěma týdny doplnil rohatec křídlatý a minulý týden pupečník bílý. Zajímavé je, že rohatec se po chvilkovém růstu docela "zasekl", tak čekám, zda si zvykle na nové podmínky. Nejlépe v akváriu prosperují oba velké echinodory (každé 1-2 dny nový lupen) a také anubisy (i přes štětičkovou řasu), naopak stonkovým rostlinám se moc nedaří ...
Svítím originálkama Juwel T5 59cm(1*Nature, 1*DayLite po 28W, bez reflektoru), což vpodstatě vylučuje použití jiných zářivek (pokud nepočítám předělání patic v originálním krytu)
Doba svícení 8:00-12:00 a 14:00-21:00
Krmení střídmé - odpolední a noční - vločky, tetramin crisps, dajana tropi, tablety pro pancéřníky a krunýřovce, mražené i živé larvy komárů
První ataka štětičkové řasy přišla po problémech s příliš hrubým dnem a nedostatečným odkalováním, dno jsem důkladně odkalil a přidal jemnější frakci a po pár týdnech zase začíná řasa řádit. Odkaluju cca jednou týdně a měním zhruba 1/3-1/4 vody.
Fotku pořídím odpoledne nebo navečer, až se dostanu z práce a ještě dotázek .. proč separovat ty kořeny?, mohly by mít souvislost se zvýšeným výskytem štětičkové řasy? Je pravda, že nejvíc jí je vidět na listech anubisů a právě na kořenech ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 11:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hydrovar
Jestli vám jde v první řadě o štětičkovou řasu, nedělejte si příliš velké naděje - snížení proudění vody se sice doporučuje, ale samo o sobě toho moc neřeší.
Teď jsem nakoukl do vaší prezentace...
Na tu trubku, vedoucí z filtru, byste snad mohl sehnat "škrtící" nástavec. (Nevím, jaký má průměr, ale ventil, který mám na mysli, je součástí např. čerpací hlavy Atman 2xx.)
Zpátky k štětičkové řase:
Doporučoval bych taková opatření, jako - vytáhnout vraneček, (není určený pro akvarijní pěstování a funguje jako "magnet" na řasy), a nahradit ho dalšími rychlerostoucími rostlinami, (jako je ta vaše H. difformis), těm poskytnout CO2. Dále - alespoň dočasně vytáhnout kořeny, (a umístit je do nějaké nádoby s vodou; nebojte se, že budou dlouhodobě ve "stojaté" a "staré" vodě - nic se jim nestane), a upravit osvětlení tak, aby bylo dostatek světla k dispozici těm rychlerostoucím kytkám. Čím přesně teď svítíte? A aktuální fotku akviška a řas byste neměl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 08:57 Hydrovar Re: Sid
V tom s Tebou naprosto souhlasím smich .. ale to bych nebyl já, abych nevolil "cestu největšího odporu" ... pokud tohle řešení nezabere a štětičkový řasy se nezbavím, tak mi nic jinýho asi nezbude .. zatím se chci vyhnout vyřezávání stávajícího boxu filtru z akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 08:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kracken
Když tohle čtu, nemohu se ubránit pocitu, že kostka molitanu a čerpací hlava s regulací je hóóódně dobré řešení. Jednoduché a účinné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 08:08 Hydrovar Re: kracken
No já dumám nad tím, že přepážku úplně vyhodím a dám místo ní jinou(selfmade) s otvorem pouze dole. Do toho zavedu dostatečně dimenzovanou hadici a tu napojím na čerpací hlavu, takže voda poteče přes jemné i hrubé molitany (s tím, že popřemýšlím o tom, že bych molitany v plastových držácích případně nahradil aquacitem na míru). Docela mne zaujala informace, že vrtulka ze 180ky jde do motorku od 600ky, dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 07:56 kracken Re: Hydrovar
Ja som znizoval vykon tohot filtra vymenou vrtulky. Juwel ponuka 180, 400, 600 a 1000 l/h. V RIO125 som namiesto zelenej 600-ky pouzil bielu 180-ku a prietok sa stabilizoval.
Samozrejme, aj po case zaneseny filter pomoze k znizeniu prietoku.
Neviem si predstavit, ze by sa vybralo vnutro toho filtra a nahradilo biomolitanom s cerpacou hlavou. Filter je stavany tak, ze nasava ako zospodu, tak aj zhora. Taktiez vnutorna prepazka, ktora oddeluje molitany od volneho priestoru je prespekulovana, pretoze do nasavacej trubky vedu dva otvory. Jeden mensi je uplne dole a druhy vacsi je priblizne v 2/3 vyske. Skrz ten horny sa dostava do cerpadla voda prefiltrovana cez hruby molitan a sluzi skor na mechanicku filtraciu. Cez ten spodny ide voda cez jemne molitany a je tam nizsi prietok, takze sluzi skor pre biologicku filtraciu. Moje riesenie bolo: uplne dolu 2 ks jemnych molitanov, a hore 3 ks hrubych molitanov + filtracna vata. Tu ale je potrebne menit kazde dva tyzdne, pretoze prietok filtra klesne zhruba na 1/3. Plus samozrejme vymena vrtulky za nizsieprietokovu. Mam tento filter cca 1 a 1/2 roka a zatial som jemne molitany nepral ani raz a hrube som preplachol asi dvakrat aj to len zo zvedavosti. Myslim, ze svoju funkciu plni velmi dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 06:06 Hydrovar Re: Hydrovar
Tak nnápad s fólií pod vrtulku se neosvědčil, vydávalo to zvuky jako když startuje práškovací letadlo smich .. provizorně jsem do trubky sání čerpadla nacpal kus korkového špuntu a průtok se zvejně snížil (ale jen pánbů ví na kolik) a dneska začnu shánět materiál na nějakou vážnější předělávku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:15 Muž isamik [180] Re: Jurasek
Uplne stejne jak bez neho, mech je chytlej vlascem. Cistim to tak jednou za cca 3 mesice pritom ten mech trochu zkratim (jeste v akvarku) a pak ho decentne promackam v prave odkalene vode :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 13:56 Muž Jurasek [137] Re: isamik
Vypadá to dobře, ale jak se to pak čistí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 12:02 Hydrovar Re: janule
Taky dobrej nápad s tou podložkou, asi to použiju jako dočasné řešení než vymyslím něco lepšího, díky za inspiraci =)

A rád slyším, že změna filtrace prospěla růstu rostlin a uškodila štětičkové řase, protože to je právě to, co mne trápí a kvůli čemu tohle všechno řeším ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 11:09 Žena janule [0] Re: Hydrovar
Já měla úplně stejný problém s tímto akváriem.Začala jsem ho řešit, když jsem si vyčetla, proč se mi množí řasa na listech rostlin a dokonce i černá, také moc rostliny nerostly. Tak jsem si do čerpadla( po rozdělání, kde už je vidět vrtulku) vystřihla z pevnější folie, podle tvaru čerpadla podložku a otvory pro vstup a výstup vody jsem vytvořila vystřižením asi jen centimetrových dírek. Tuto podložku jsem poté vložila mezi prostor s vrtulkou a krytem a průtok se opravdu zmenšil. Nyní mám nový vnitřní filtr FAN 2 PLUS, u kterého jsem jen vylepšila složení molitan.výplní(tak, jak bylo ve filtru původním,ten jsem odstranila i z důvodu uvolnění místa) a jsem spokojena,velmi tichý chod a regulace průtoku akvárku velmi svědčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 10:00 Muž isamik [180] Re: Hydrovar
A co jeste zkusit fitlracni hmotu obalit javskym mechem? Vypada to hezky a kdyz se mech rozroste, rekl bych ze zmensi i prutok...
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 09:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hydrovar
...když bude takhle zastavěný a ne volně ve vodě, tak bude mít jen jeden nasávací otvor ve spodní části ... a nebude nasávat celým svým povrchem....
Já bych se toho nebál. Vždyť přepadové filtry jsou konstruovány podobně - v přepážkách jsou filtrační vložky vměstnány také natěsno.
Důležité je, aby filtr plnil svou funkci - tedy zejména pomáhal nitrifikaci. A to se dá změřit.
Domnívám se, že varianta "molitanová kostka na vnitřní míru boxu + čerpací hlava s regulací + příp. rozstřikovací rampou" je dobrým řešením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 09:45 Hydrovar Re: Sid
Taky už mě to napadlo, že by se dala příčka úplně vyhodit a dát do celého prostoru molitan na míru .. je nemám představu, co to bude dělat .. když bude takhle zastavěný a ne volně ve vodě, tak bude mít jen jeden nasávací otvor ve spodní části (popř. jeden nahoře, pokud ho ponechám) a nebude nasávat celým svým povrchem. Mám strach, že na spojnici otvor v boxu-sání čerpadla bude "dálnice" a zbytek molitanu bude prakticky nevyužitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 09:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hydrovar
Máte recht s tím současným provozem obou filtrů - jistota je jistota...
Ty přísavky by měly na vnitřní stěně "krabice" držet. Anebo - co zkusit celý filtr (kostku s hlavou) "upevnit" v boxu kousky molitanu správné velikosti? (Resp. - nechat si uříznout kostku přesně na míru boxu?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 08:52 Hydrovar Re: Sid
Ajtakrajta, tak už jsem narazil na první "problém" ... čerpací hlavy mají připevnění na přísavku ... ještě budu muset vyšpekulovat jak to připevnit na stávající dělící příčku tak by to nerezonovalo a nehlučelo .. nebo zkusím, zda nebude přísavka držet i na vnitřním povrchu boxu filtru ..

to Sid: to taky není špatnej nápad, dík za inspiraci ... jediná drobná komplikace je to, že budu muset provozovat nějakou dobu oba filtry zároveň, aby se mi usídlily v molitanu ty nový mršky denitrifikační =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 08:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Hydrovar
"...navíc se bude snadněji skrývat černá krabice filtru, než modrá kostra biomolitanu..."
Modrá je kostka molitanu jen omezenou dobu. Dřív nebo později každá změní barvu na rezavě hnědou a ta se dá docela dobře zamaskovat... (Výhody tohoto řešení filtrace znáte.)
"Tunning" je vlastně jen variantou...
A co ještě další řešení: do té "černé nevzhledné škatule, na kterou už jste si docela zvykl" schovat čerpací hlavu s regulací + kostkou (dočasně modrého) molitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 07:17 Hydrovar – Juwel tunning
Už delší dobu přemýšlím, jak se vypořádat s příliš silnou filtrací v setu Juwel RIO125. Řešení jsem tu našel hned několik:

- výměna filtru
a) vnější filtrace - velký poměr filtrační hmoty, úspora místa v aqa, ale bohužel pro mne nutnost tahání hadic, což je v případě mé zástavby docela esteticky nemožné
b) Čerpací hlava s regulací průtoku a kostka Aquacitu - pro mou velikost akvária pravděpodobně ideální řešení, ale nechce se mi vyřezávat origoš filtr a začišťovat pozůstatky po silikonu a navíc se bude snadněji skrývat černá krabice filtru, než modrá kostra biomolitanu
-škrcení čerpadla
Mám docela strach ze zvýšení hlučnosti a celkově se mi tohle řešení nelíbí
-řezání vrtulky
Podobně jako u škrcení
-rozstřikovací rampa
Pravděpodobně by vyřešila problémy s proudem, ale neřeší proteklé množství a tudíž množství živin vracejících se do aqa, takže černá řasa si bude lebedit i nadále

Napadlo mne (a asi nebudu první) zkombinovat stávající filtr s novým způsobem čerpání a vytvořit tak Tunning stávajícího Juwel filtru
ponechat tu nevzhlednou černou škatuli, na kterou už jsem si docela zvykl, ponechat filtrační náplň (toho molitanu je tam relativně dost a přinejhorším není problém ho kdykoliv nahradit aquacitem nařezaným na správnou velikost) a vyměnit stávající originální Juwel čerpadlo za čerpací hlavu s regulací výkonu. Podmínkou by bylo vytvoření přechodky z originální trubice tvaru D na kruhový profil sání čerpací hlavy.

Celkem by mne zajímal váš názor na toto řešení, popřípadě zkušenosti, pokud se o tohle už někdo pokoušel.

PS: ještě jedna věc, docela chápu, proč konstruktéři u Juwelu navrhli dvojí sání filtru, jedno u dna (samozřejmé) a druhé u hladiny (asi kvůli sběru nečistot). Sice píšou, že poměr sání ze dna a z povrchu by měl být "ve vyváženém, přesně vypočteném poměru", ale stejně si myslím, že vrchní sání by bylo možno eliminovat (za předpokladu, že budu hladinu čeřit proudem vody nebo vzduchováním)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:51 Muž Johns [30] - CichlidyRe: Horác
tak sem na to přišel vyndal filtr pustil pba kohouty z nasávání dole teklo no kapala voda a z výpustě tryskem lila voda hadice nejsou nikde skříplé že by zanesené? ::::::::: ale přitom nasával dost silně dával sem tam prst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 20:22 Muž Horác [3942] Re: Johns
Johnsi klidně vsadím boty na to, že ten Tvůj filtr "vypouští" přesně tolik vody, kolik nasává. (Pokud teda můžu předpokládat, že u vás doma platí zákon zachování hmoty, resp. vody :o). Kam by se ta "ztracená" voda poděla? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 20:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Johns
Přestože píšete, že nasává dostatečně, zkuste zkontrolovat nejprve sání.
Já mám na sacím koši molitan. Ten když se zanese, (což ovšem nelze očima zjistit), sací větev se začne zavzdušňovat a výrazně klesá průtok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 18:30 Muž Johns [30] - Cichlidy
Ahoj,trochu odbočím mám vnější filtr,přestává mi téct voda z filtru,nasává dost ale málo vypouští,kohouty sou naplno,nevíte čím to je? je čištěnej nedavno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 12:28 Sheena Re: Lucicek
Já jsem to řešila stejně jako AlešJur, přidělala jsem tam tu dlouhou trubičku a přidala další dírky + hustší molitan. A ponořit a nasměrovat vzhůru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 10:41 Lucicek – filter Elite Jet-Flo 75
caves ja som mala tiez tento problem s filtrom ze tam bol prilisny prud, rybkam sa to nepacilo....ja som to vyriesila tak ze na konci tej trubicky s otvormi je stuplik blbo sa vybera ale da sa....tak ten stuplik som vybrala takze voda neprudila cez dierocky ale cez ten novy otvor.....ten je nasmerovany na sklo asi tak 3 cm od neho je takze rybkam prud nevadi hladina sa ceri.....

zatial to staci ale tiez nie som s tym filtrom spokojna.....bud ho prerobim alebo vyhodim.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 22:38 MarekP Re: AlešJur
Ten filter naozaj nestojí za nič, strašne hučí a vydáva podivné zvuky. Chystám sa ho vymeniť. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 07:53 AlešJur Re: MarekP
Přesně tenhle filtr jsem měl taky.Vycpávat ho molitanem moc nefungovalo.Jako nejlepší se nakonec ukázalo použít rozstřikovací rampu na výstupu filtru(je součástí balení - je to ta asi 25 cm dlouhá trubička).Jenom jsem do ní vyvrtal ještě další dírky aby se proud vody více rozdělil.Filtr jsem pak umístil tak aby rampa byla asi 1 cm pod vodní hladinou a tryskami jsem ji natočil šikmo vzhůru.Fungovalo to krásně - hladina se lehce čeřila,paráda...
Bohužel tenhle fitr má další nectnost - je příšerně hlučný,alespoň ten můj.Vibrace z něho se přenášely na sklo a na akvarijní kryt.Musel jsem ho vyhodit a místo něj jsem si pořídil bublifuk poháněný vzduchovacím kompresorem EHEIM - o něm vůbec nevím.
Hlavu z filtru Elite Jet Flow teď využívám jako čerpadlo při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 16:48 Rejpal1 Re: MarekP
Můžeš přidat jako naplň filtru molitan. Já jsem to přidával postupně a ješte jsem prodloužil výpusť filtru podobně jako to tady ukazoval maznak007. coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 11:58 Muž maznak007 [12] Re: MarekP
Muzes se treba inspirovat u me. Pripadne tam muzes pridat primo za hlavu filtru jeste skrtici ventil.
Moje reseni: rybicky.net/nadrz/2241/4.jpg Novodurova trubka nasazena primo na vyusteni filtru.
Kulovy ventil: www.pepinuvutes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 11:17 MarekP – Príliš silný prúd vody z filtra
Neviete mi niekto poradiť čo mám robiť, keď z môjho filtra ide príliš silný prúd vody?
Mám akváriový set, v ktorom už bol vložený filter Elite Jet-Flo 75 s prietokom vody 400 litrov za hodinu, je vraj vhodný pre akváriá s objemom 50 až 75 litrov. Ja mám akva 54 litrov. Z filtra vyteká voda príliš veľkou rýchlosťou, čo spôsobuje veľké prúdenie, v ktorom mi rybičky nechcú plávať a zdržujú sa len na jednom mieste, kde voda neprúdi tak rýchlo. Neviete akým spôsobom sa dá tento problém vyriešiť? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 22:23 Jack Re: Matoosh
Ja jsem to osobne vyresil tak ze jsem do vytoku filtru natavil kousek te hmoty do tavne pistole..tim padem se snizil prutok ale zvysila rychlost..pomohlo jedno kolinko aby se voda mela kam odrazit...a jinak je dobre reseni pokud mas filtr na ktery se da nasadit hadice..k hadici prikoupis kohoutek napr eheim..a muzes si to i regulovat podle potreby...osobne jsem s tim mel taky problem...takze vnitrni filtr sel z akva..a mam vnejsi:) plna spokojenost:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:43 Matoosh Re: hanz
Dakujem, uz som to vyriesil tak, ze rurku s otvormi, ktora bola spolu s filtrom som nasmeroval tesne ku sklu. Prud sa tym dost zmensil, ryby uz kludne plavaju a rastliny sa uz tak velmi nehybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:31 Muž hanz [27] Re: Matoosh
No já sem na svůj filtr napojil zahradní hadici, do které sem vyvrtal otvory po celé délce...Hadici mam táhlou po celé délce akvária. Nejenže to sníží proudění vody na minimum, ale zároveň se tím i vyřeší hlučnost. Mohu jenom doporučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:21 Kahan Re: Matoosh
Souhlasím s Matooshem - víc nacpat molitanem. palec respektive nějaký jemnější, aby více bránil průtoku vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:24 Muž filipsi [1295] Re: Matoosh
Neznam ho, ale obecne - vetsim nacpanim a pouzitim jemnejsi filtracni hmoty, pricpanim vytoku, upravou mechanickou (obrouseni vrtulky - ale tady pozor, casto to prinese vetsi hlucnost a hrozi zniceni).
Nebo mozna idealne vymenou za bublifuk nebo kostku filtracni hmoty s cerpaci hlavou s nizkym prutokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:04 Matoosh – SILNY FILTER, POMOZTE PROSIM
Mam vnutorny filter HAILEA HL-BT700, vykon 690l/hod. Nakolko objem nadrze je 112 l, akvarium je stale v pohybe. Prosim poradte, cim sa da znizit vykon filtru, pretoze regulator nemam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 22:53 Muž hanz [27]
No ja mel take problem se silnym filtrem, ten kdo se tady na to ptal jak na to, tak mu uz asi stejnak nepomohu, ten to bude mit uz asi vyresene :-)...

Ja jsem na vyvod nasadil klasickou zahradni hadic (1m dlouhou), do ni sem vyvrtal lajnu otvoru (3mm prumer) po cele delce. Volny konec hadice jsem ucpal. A ted nejenze uz neni tak silny proud vody, ale zaroven hladina dB klesla snad na 0... palec

Demonstrace = rybicky.net/nadrz/2002/d8597.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 19:37 dan
Hlavne opatrne pri tom rezani vrtulek ve filtru :-) ja to udelal a dopadlo to tak ze jsem bezel koupit novou vrtulku protoze silene stoupla hlucnost. Tak jsem nacpal kousek polystyrenu do vyvodu a uz to proudi pekne pomalu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 23:49 Peťan
Nooo já mám teda 100l akwa a do té doby než sem se začal zajímat o akvaristiku více než je zdrávo :-D tak sem taky řešil proud, nakonec sem to votočil !!!uplně!!! proti stěně na který je to "přicucnutý" proud se rapidně zmírnil a rostliny začali trochu žíít a konečně sem se dočkal nákých výsledků a rostou trochu zdárně..dokud nezačnu céóčkovat tak to stejně nebude vono.... ano ale to už není k tématu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 19:54 Muž isamik [180] Re: VOJTA
Mam podobny, malinko slabsi v mensim akvariu a myslim, ze ten vir bude delat tak jako tak. Je to silne cerpadlo. Nebo je mozne vyndat vrtulku, a malinko jednotlive "lopatky" uriznout. Nikdy sem to nezkousel, jen sem zaslechl, ze to jde. Chce to preciznost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 18:03 VOJTA Re: Spud
Ten fitr nasměruj tak,aby ten vzduch narážel do ty boční stěny !?A jestly to nejde tak nevim coze :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 14:39 Muž isamik [180] Re: Spud
Fotka k příspěvku Tak zkus krmit stridmeji, aby to ryby snedli za par minut. Filtr nevypinej. Nech ho normalne bezet. Ci popremejslej o vymene filtru, ci alespon tam kde bylo aktivni uhli dej biomolitan. Nejjednodnodusti a pomerne efektivni je udelat neco takoveho a nasadit biomolitanovou kostku. Cena investice je kolem 60Kc snizi se malinko prutok a biologicka filtrace bude daleko lepsi.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=351