Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2017 15:27 Muž Jarry [1437] Re: MichalNecek
Zkusil bych pravý zadní roh a namířit ho někam do středu čelního skla. A nebo to samé z levého zadního rohu, asi to bude chtít vyzkoušet, co bude fungovat lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 15:22 MichalNecek Re: vaaclav
A není nějaká možnost umístit toto čerpadlo, jelikož jsem si ho již aktivně koupil a nechce se mi, aby jen tak ladem zustalo ležet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2017 14:54 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Tam kde máš slabší proud musíš zvětšit otvory v rampě nebo dát silnější čerpadlo. Do tohohle systému se proudové čerpadlo moc nehodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 14:46 MichalNecek – Umístění proudového čerpadla
Fotka k příspěvku Zdravím všechny nadšené akvaristy a přicházím s dotazem. Kam umístit nejlépe proudové čerpadlo do akvária, abych nekřížil proud z výtoku z filtru? Mám problém dostat kvalitní proud do pravé zadní části nádrže, vtoková trubice je umístěná právě v pravém zadním rohu a výtok je zajištěn rozstřikovací rampou po celé šířce nádrže, ale voda do rampy vtíká z levé strany a ke konci rampy je již proud slabý (viz přiložený obrázek) Děkuji za rady ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2017 14:40 Muž LeRi [315] Re: FishWoman
Hagen fluval u2,tento filtr tři možné způsoby výtoku zkus použít tu prostřední variantu ;-) , bublinky nepotřebuješ,kytek tam dej co nejvíc ať se ti akva rychle zaběhne potom můžeš nechat jen ty kterým se bude dařit ;-) , zkus využít zdejší nabídky darování přebytků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2017 20:52 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Stále stejná písnička. Kde jsou prosperující rostliny? Až budeš mít vyřešenou tuto otázku, bude odpověď na tvojí současnou daleko snažší. ;-)
Edit: Dvě věci tu tvojí otázku budou pozitivně směřovat a jsou to právě ten výkon filtru, který se časem, jak se filtr ještě více zašpiní bude snižovat a jako ne nepodstatná překážka v proudění vody jsou právě ty prosperující rostliny, zvláštěpak vzůstný stonkovky dosahující hladiny, jsou dobrou brzdou, tedy závěr je z mého připodotknutí jaksi zřejmý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2017 20:34 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, v mojí prezentaci jsem natočila jaký mám v AQ proud, omlouvám se za kvalitu :o) Filtr jsem dala co nejvíce k zadní stěně, myslíte že bych tam mohla mít Bettu? Na tom videu to tak asi nevypadá, ale mě přijde, že tam takový silný proud není, nejméně u přední stěny a na protější straně k filtru stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 16:45 Muž Banung [28] Re: ctibum
Nevim. Asi bych použil širší trubku.
Pokud tam budou ty kolena, tak to nevyčistí nikdo nijak. Pokud tam budou rádiusy, tak je teoretická šance tam narvat nějakou štětku na drátku...
Ale než se to nějak výrazněji ucpe, tak to je hodně času ne? myslíš nárůsty jako ve vodovodní potrubí?
Drobné nečistoty, pokud je nezachytí houba by mělo vyplivnout čerpadlo, si myslim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 16:21 R Muž afc1886 [14703] Re: Fuchs
Jenomže tady jde o proud vody a ten po zanesení hadic výrazně klesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 16:12 Muž Fuchs [169] Re: ctibum
Znám lidi co hadice na filtru nečistí vůbec. Jediná nevýhoda je, že po zapnutí vyletí bordel který je za chvilku pryč. Nic dramatického.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 12:20 R Muž ctibum [6926] Re: Banung
A co zanesení trubek? Řeší se to nějak...? Mě napadl nějakej sliz požírající slepej slimák :)
Ale tak nějak se to řešit musí, ne? U externího se taky čistí hadice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 12:04 Muž Banung [28] Re: NHKG
Trochu jsem to studoval a funguje to.
Ale nejen to, teoreticky by se tím dalo vytvořit i akvárium s prouděním a "stojatou" vodou, jak jsem dotazoval výše.

Například vytvořit proudění podél předního skla, s tím, že na jedné straně jsou čerpací hlavy a na druhé molitany. Vzhledem k tomu, že voda se nebude muset vracet v AQ, tak by proudění u zadní strany AQ mělo být teoreticky nižší, než v případě molitanu a hlavy na jedné straně.

Konstrukce spodních trubek, tak jak je v odkazu výše ještě dále sníží výkon čerpací hlavy. Po zanesení molitanu, bych to viděl tak sotva na 30%.
Ty trubky by měly být tak, aby proudění bylo co nejvíc laminární. Jedna hlava/jeden molitan, bez spojů a ostrých rohů. Rohy ideálně zaoblit nějakým radiusem. (nahřát a ohnout trubku) Pak by pokles výkonu nemusel být tak drastický.
Podle chuti se do toho možná pustim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2017 22:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Funguje to, ale co se díval na anglické fóra, tak se od toho dost upouští. Nemá to valný význam: jsou lepší možnosti, je to složité na instalaci a ryby nepotřebují proud vody jedním směrem. V přírodě voda taky různě víří.
Podle mě kombinace externí filtr + proudové čerpadlo zajistí lepší filtraci a silnější proudění, které nemá na výstupu z filtru úzký extrémně silný proud a to při menší spotřebě elektrické energie. Silná čerpadla a čerpací hlavy hrozně žerou.
V malých akváriích stačí čerpací hlava s kostkou molitanu pod ní, akorát mnohem silnější než do běžných akvárií. Tak to mám i já v mé 58l nádrži pro ryby co mají rády proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 21:45 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Banung
Takhle složitě jsem to neviděl a bylo to bez molitanů ale kus proudící řeky takhle lze vytvořit, jen to chce dlouhé akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 21:33 Muž Banung [28] Re: romant
No právě. Když pořídím proudový čerpadlo, tak se voda bude na druhé straně AQ odrážet a někudy se zase vracet. tzn. nevytvořím akvárium s jedním směrem proudu vody.

Tohle by to teoreticky mělo řešit, pokud by byl velký výkon čerpacích hlav.
Pokud sání = vypouštění. Což asi vždycky. Stejně mi tam, ale něco nehraje.
(nebo se mi nechce předělávat AQ) ;-)

Nicméně myšlenka "proudového" AQ, mi přijde docela zajímavá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 21:23 R Muž romant [27987] Re: Banung
Na vytvoření souvislého proudu vody je nejlepší si pořídit proudové čerpadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 21:17 Muž Banung [28] Re: Acinonyx
no, že to budě nějak fungovat je mi jasný.
Ale jestli je to opravdu schopné vytvořit souvislý proud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2017 21:14 Acinonyx Re: Banung
Preco nie? Ved je to v podstate klasicky bublifuk, mierne skrizeny s hadicovymi filtrami kde mas vstup a vystup na opacnych stranach (casto).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 20:45 Muž Banung [28] – River-Tank
Myslíte, že tohle může v reálu fungovat?

www.loaches.com/…

Mě se to nezdá, ale vlastně nevim proč...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 08:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Předpokládám, že se jedná o soužití parmiček červenoploutvých a čichavců šedých (nebo podobně velkých).
Měl jsem tuto kombinaci bez problémů. Parmičky se motaly u dna a nebo čistily skla, čichavci byli spíše u hladiny.
Ani nebyl v akváriu velký proud, tyto parmičky ho moc nepotřebují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 07:58 Angus68 Re: Banung
Tyto dva druhy bych nedával dohromady.Na mé dvoumetrovce jsem dost naplnil filtrační koše a ve vzdálené 1/4 aq hladina skoro stojí.Pod hladinou je to trošku jinak.Rozstřikovací rampa je na pravé straně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 21:53 Muž Banung [28] Re: NHKG
No myslim, že pravdu má power a liborass. :-)
Ale až tam nasadíš ty čichavce, tak dej vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 14:24 Muž liborass [174] Re: Banung
dávat parmičky k čichavcům to není to pravé ořechové... čichavci jsou klidné ryby a ten jim parmičky nedají, buď parmičky nebo čichavce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 14:24 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Banung
Rozstrekovacia rampa len na pol dĺžky akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 14:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
No já se o to taky snažím. Ale ještě jsem nekoupil čichavce, tak nevím jestli mé řešení je použitelné. Mám vývod z filtru u dna, kde mám ryby, co mají rády proud. U hladiny je menší, ale voda se i tak dost hýbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 14:13 Muž powery [250] Re: Banung
Rozdělit přepážkou na dvě půlky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 14:10 Muž Banung [28] – Silný a slabý proud vody v AQ
Zkoušel jste někdo vytvořit akvárium s prouděním a zároveň téměř stojatou vodou?
Tak aby se tam líbilo parmičkám i čichavcům?
Bavíme se o nádrži cca 200x60x50 cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 23:51 Muž ludvik [1082] Re: NHKG
Ono je také čerpadlo a čerpadlo. Takových 900 l/h z Hydor koralia je pořád skoro kubík za hodinu! A přitom je to proud takový mírný, krásný, rozprostřený. Tedy záleží na provedení. Filtr s jednou trubkou, jako mívají vnitřní z toho udělá pračku. Ale to samé s rampou rozhodně nemusí. A když zvětším díry, tak se voda skoro nehne.

Mimochodem ty papírové hodnoty jsou pro prázdné filtry a v uzavřeném okruhu (tedy nulová výtlačná výška). Ale to už tady určitě zaznělo. A tak jsou ty "návody" také myšlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:28 Muž Dandyy16 [-6] Re: NHKG
Samozřejmě ze záleží na rozložení proudu po celém akvariu o tom nepochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dandyy16
Vnitřní filtr s čerpadlem o teoretickém výkonu 1000l/h jsem zkoušel v 112l nádrži. Bez rozstřikovací rampy by mi umlátil ryby co jsem tenkrát měl - čichavce. Ale parmičkám se ten proud asi líbil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:15 mudzej Re: laKatos
Ale ty rostliny potrebuji ty ziviny zachytit a vstrebat. Jak to asi idelaji v mixeru ?? Rozhanet ziviny v akvariu na to staci 10 bublin za sekundu aby voda nestala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:11 JoKa Re: Dandyy16
Reklama je prostě potřeba, aby se to prodalo...
Taky v TV shopingu říkali, že bez tohohle mopu nemůžeš existovat.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:09 mudzej Re: Dandyy16
Prvnich par slov mi stacilo abych to dal necetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:02 Muž Dandyy16 [-6]
www.rostlinna-akvaria.cz/… .. Zde se například dočtete že papírově by se vaše akvárium mělo prefiltrovat 10x za hodinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2016 14:33 JoKa Re: DavFM
tady uz ale marketing dokazuje svou silu

Pod tohle se klidně podepíšu... Už jsem to psal včera, kdo nevěří, ať si zavolá do jakékoli profesionální pestirny a zeptá se, co používají za filtry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2016 14:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
To uz jsou ale pochybnosti nad samou nutnosti filtru. Akvarium s obrovskou spoustou rostlin a par cistotnyma rybama filtr vubec nepotrebuje, malawi neprezije ani den. Ja mel jako kluk akvo cca 110l,filtr bublifuk a kazdych 14dni jsem molitan z filtru vymyl pekne mydlem tak, ze byl zase bily jako novy. A kdyz uz nesel vyprat do bila, tak jsem dal novy molitan. Rybky mi nijak zasadne nechcipaly, mnohem vetsi problemy delalo topitko bez termostatu a mladicka nezodpovednost.
Ale podstatu funkce filtru v takove podobe jak se pouzivaji dnes tato tva myslenka nezpochybnuje.Urcite existuji bakterie v hadicich, lepsi je si je ale chovat v biomolitanu. O ucinnosti, respektive zazracnem zvetsovani osidlovaci plochy, materialem jedne americke firmy mam taky sve pochyby, tady uz ale marketing dokazuje svou silu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2016 14:14 Maq Re: DavFM
Proti něčemu to je, a zčásti se to týká výše zmiňované obchodní strategie výrobců filtrů.
Ti nám za drahé peníze prodávají filtrační média s neskutečnou porézností a tím, že to nitrifikační baktérie potřebují. Současně platíme velké peníze za zvýšení objemu filtračních náplní, což souvisí se sníženou (rozuměj: optimální) rychlostí průtoku v nich.
Kdyby se ale ukázalo, že nitrifikační baktérie úspěšně vegetují (a tedy fungují!) v hadicích, kde póry nejsou a rychlost průtoku je zdaleka nejvyšší, museli bychom se na problematiku kultivace těchto organismů dívat úplně jinak.
Některé studie i (amatérské) experimenty naznačují, že nitrifikační bakterie se usazují všude možně a vcelku se nemusíme bát, že bychom jich neměli dost (s výjimkou nově založených akvárií). Jediná problematická situace nastane, když se náhle zvýší obsah amoniaku ve vodě (např. zvýšení pH při výměně vody); nitrifikační baktérie se sice rády rozmnoží a "sežerou" ho, ale nestihnou to hned, zatímco amoniak je schopen zabít ryby velmi rychle. Jenže, z logiky věci, zrovna v tom nám filtrační média nepomůžou, protože rychlost množení nitrifikačních bakterií nemohou zvýšit. Stejně tak nemohou "do rezervy" udržet naživu bakterie, které momentálně nemají co žrát.
Koloběh dusíku v akváriu je pro jeho fungování zásadní, přesto si myslím, že o něm ještě mnoho nevíme. Proto různá jednoduchá a jednoznačná řešení (např. ta od výrobců filtrů) bychom měli brát s rezervou. Ostatně, toto fórum poskytuje spoustu příkladů, kdy někomu něco funguje, přestože "podle návodu" by to mělo dávno pochcípat. A naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2016 13:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Ale tohle prece neni nic proti nicemu. Jsou to bakterie, ktere maji rady velky prutok vody, proto jsou jenom tam a neni ten sliz vsude po akva. Jestli umi nitrifikaci? Klidne at umi, na veci to nic nemeni, protoze jejich aktivni plocha je mala a rust rekl byh pomaly, v praxi asi bude tato bakterie tezko vyuzitelna. Zato bakterie ktere se umi usidlit na biomolitanu vytvori mnohem vetsi aktivni plochu, akorat nemaji rady velkou rychlost kolem proudici vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2016 12:13 Maq
Hadice (vnějších) filtrů se často zanášejí, zřejmě shluky bakterií. Zajímalo by mě, jestli někdo zjišťoval jejich druhové složení? Protože jestli mezi nimi jsou nitrifikační bakterie, teorie o optimální rychlosti pohybu vody ve filtru bychom museli výrazně přehodnotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 10:56 mudzej Re: Dandyy16
Kdyz o necem oteviras diskuzi, musis pocitat s tim ze vse konci tim ze kazda nadrz ma sva specifika. Kazdy z nas usel nejakou cestu a ty si vyber tu svoji. Je jen na tobe co si od lidi tady vezmes. Az budu zakladat dalsi akvo tak popremyslim jestli tam nejaky filtr vubec dam a kdyz tak se budu hodne dlouho rozmyslet jaky. Nemam rad viditelny pohyb vody ( tim nechci rict ze cirkulace neni dulezita)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 09:52 JoKa Re: Dandyy16
Aha, narážíš na mé prezentace... Musím je aktualizovat, to je pravěk, nemám na to nějak čas...

A ještě, když jsem to tak měl, tak pod tím Fan 2 byla nasazená velká kostka molitanu, ta houbička na nádobí, co pod tím je originál šla z domu jako první...

A ten biopower je v akvu s mladými krunýřovci, kde je proud naopak žádoucí...
Ale to jsou specifické situace, nikoli universální návod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 09:30 Muž Dandyy16 [-6] Re: JoKa
Vždyť jasny velký průtoky jsou úplně nejhorší tak jsi dáte do jednoho z vašich akvárií filtr aquael fan 2 který honí 450l vody za hodinu prez vlastne minimální filtrační náplň v 63l akvariu. smich potlesk a k tomu jeste biopower 200 který ma průtok od 210-6xx takže i kdyby tak se vam tam honi 650l/hod hlavně ze říkáte ze by vam při 1000l/hod přetýkako akvárium daleko k tomu taky nemáte potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2016 00:57 JoKa Re: Dandyy16
To není věc názoru "kamaráde", to je věc zkušeností... Divil by ses, kolik profesionálních pěstíren mi dá za pravdu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:48 Muž Dandyy16 [-6] Re: JoKa
Nojono to je zase věc názoru.Tohle vsechno, možná by Sme se divili jak to doopravdy vsechno je kdyby se provedl opravdu nějaký rozbor chemický.U více filtru za více podmínek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:40 JoKa Re: Dandyy16
Dandyy16 napsal: Takže mi chcete říci ze například firma eheim ma malé zkušenosti
To jsem snad nikde nenapsal, nebo snad ano??? coze
vsechny ty filtry například rady ecco jsou k ničemu protože mají velký průtok vody?
To jsem také neřekl, nicméně, tyto filtry osobně nepovažuji za BIOLOGICKÉ FILTRY, ale za pouhé mechanické sběrače bordelu, nic víc.
Tím pádem je nemožná nitrifikace ?
Opět, neříkám nemožná, nejsem chemik, hovořím z vlastní zkušenosti,. Hovořím, nikoli z výpočtů, jen je ta nitrifikace značně omezená s ohledem na průtok vody, v porovnání s jinými filtry...
Z jakého důvodu by dávaly takovýto průtok vody kdyby to bylo k ničemu ?
Marketing...
Myslím ze chtějí docílit dobrých výsledku filtrů a snížit průtok by jim problém nedělalo kdyby tedy ty filtry měli průtok moc veliký
Proč by to dělali, když se to prodává?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:33 mudzej Re: Dandyy16
Velikost filtru, prutok mediem to je jedna vec. Ale kdyz naplnime stejnym mnozstvim bakterii ( tedy i nitrifikacnich) 500l nadrz a 50l nadrz. Bude z jedne botanicka zahrada a z druhe zumpa. Plati i obracene, kdyz bude 50l krasne fungovat, bude 500 sterilni. Bez mikrobu neni zivot. Proto je tolik druhu filtru. V moji nadrzi je dno 10 mesicu bez zasahu a proto musim udrzovat hodne rostlin zasazenych i volnych. A redukovat ty moje blaznivy zivorodky protoze to nestihaji sami sezrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 00:14 Muž Dandyy16 [-6] Re: JoKa
Takže mi chcete říci ze například firma eheim ma malé zkušenosti tak tím pádem vsechny ty filtry například rady ecco jsou k ničemu protože mají velký průtok vody? Tím pádem je nemožná nitrifikace ? Z jakého důvodu by dávaly takovýto průtok vody kdyby to bylo k ničemu ? Myslím ze chtějí docílit dobrých výsledku filtrů a snížit průtok by jim problém nedělalo kdyby tedy ty filtry měli průtok moc veliký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:56 JoKa Re: Dandyy16
Proč by nemohl byt regulovaný ?

To fakt nevím, nikdy jsem nic takového netvrdil, každý filtr může být regulovaný....

Jak chcete regulovat průtok u vnitřního filtru

Třeba, že ho na výstupu přiškrtím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:51 Muž Dandyy16 [-6] Re: JoKa
Proč by nemohl byt regulovaný ? Jak chcete regulovat průtok u vnitřního filtru například u fluvalu u2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
To jsem samozřejmě také zkoušel ale je to další poměrně velký bazmek v akváriu a tak jsem to vyhodil 3x mě v pohodě stačí 10x to by mě už z jedné stany přetékalo akvárium. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=51