Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:47 Muž Raeda [4] - Živorodky – Elite Jet Flo 100
Nemyslíte, že je Elite Jet Flo 100 na mou nádrž příliš silný?
A v balení je obyčejná tryska a potom taková tyčka s dírami.. Co s toho je lepší ? skoušel jsem obojí, když tam má tu obyčenjnou trysku tak mám po celém akváriu bublinky ) zdá se mi že je proud silný kytky se mi kymácí sem a tam.. a koukám že mám zašpiněné rostliny .. když jsem tam měl trysku tak výřila silný proud směrem dolů sož se mi taky moc nezamlouvá ale zase po celám akváriu nebylo tolik malích bublinek a proud na hladině taky nebyl tak silný..
Ten filtr byl součástí balení ale zdá se mi silný a stále váhám jestli je lešpí ta tryska..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2010 13:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Varden
když filtr nepojede pořád tak nebude fungovat jak by měl, může to být i na škodu. Na tomhle bych nešetřila. Když filtr necháš běžet neustále rozhodně tím prospěješ nádrži víc než nejakým přemýšlením o vhodných mediích (kde ti stejně bakterie bez přístupu vzduchu pochcípaj)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2010 13:56 R Muž Silent [5949] Re: Varden
Nu což. Co k tomu dodat. Kdo chce kam pomozme mu tam :-D . Já rameny krčiti :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:49 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: Silent
No tak já to s ním zkusím, aby běžel pořád....ale myslím že tatíček nebude mít radost ze spotřeby elektriky:-D...filtrační koše zabírají ve filtru hrozně moc místa...takhle se do filtru vlezou dva košíky...s filtr. médiem o šířce cca 2cm...v jedné a v druhém košíku je nějaká tenká buničina...kdybych to vyházela, tak sem mi tam vleze asi tak 15cm molitanu...a oproti dvoum, max 5 cm co do něj jdou nacpat...je to docela velký rozdíl...a pokud jde o záruku...tak já mu vlastně nic neudělám...jen bych skrz molitany nasadila kroužek...řekněme do každého nebo trubku skrz abych nahradila tu díru, kterou mají ty košíky pro vstup vody. Takže s filtrem bych vlastně nic neudělala....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2010 13:39 R Muž Silent [5949] Re: Varden
Nějak nechápu proč tam ty koše tak vadí. Jejich odstranění filtrační objem nijak výrazněji nezvýší a nějaké domácí bastlení filtru způsobí akorát tak ztrátu záruky a možnou nefunkčnost. K tomu vypínání. Filtr musí běžet stále právě z důvodu jeho správné funkce. Kromě mechanického působení je hlavní činnost filtru biologické odbourávání bílkovinných látek a jejich mineralizace. To probíhá za pomoci bakterií které osidlují filtrační materiály a ke své činnosti potřebují stálý přísun prokysličené vody. Pokud filtr vypnete průtok se zastaví a s tím přestane probíhat i nitrifikace. Navíc pokud se filtr pravidelně vypíná nemají bakterie šanci se ani namnožit do dostatečného množství. A to může být jeden z důvodů bujení ruduch. Ve vodě je příliš odpadních látek a živin které nestačí rostliny spotřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 13:19 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: Silent
Aha, tak z toho nejsem moc chytrá...je pravda, že v koších je "díra", aby mohla voda proudit až na dno filtru...no ale myslím, že když nacpu přes všechny molitany nějakou trubku, tak to bude fungovat úplně stejně....ventil to bohužel nikde nemá...rozstřikovací rampu jsem měla...ale kompletně celé akva i s rostlinama mi zarostla ruducha a tohle "houbové" opatření snížilo cirkulaci vody a zdá se mi, že už ruducha nikde moc nevegetuje...když pominu zadní sklo a kryptokoryny...filtrační kroužky můžu vynechat? Myslela jsem si, že to by mělo být právě kvůli těm bakteriím, aby se měly kam zabydlet..a pokud jde o vypínání filtru...není sice moc hlučný, ale i tak by mě ten zvuk v noci pěkně štval a proto vyplý být jaksi musí...a taky mi nepřijde, že by musel běžet pořád...Prozraďte mi tedy když mi v akva ruduchy nerostou kvůli filtru, tak kvůli čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 09:45 R Muž Silent [5949] Re: Varden
Vyjmutí košů nedoporučuji. Filtr by pak neplnil svou funkci, protože systém průtoku vody provoz bez košů nedovoluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 09:37 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Bohužel filtry Aqua Nova regulačními ventily v základním balení vybaveny nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 09:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Varden
Ten váš filtr není vybaven ventily?! Pokud ne, pak zvažte koupi alespoň toho na výstupní hadici. Pomocí něj pak proudění přiměřeně zregulujete.
Zařasení ruduchami není důsledkem silného proudění vody v akva a snížení průtoku vás jich IMHO nezbaví...

...Ráda bych se ale poradila s filtrační hmotou... dolů nasypu keramické kroužky ...naskládám molitan od nehrubšího po nejjemnější...
Tu keramiku vynechte, jen zabírá místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 23:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Varden
Filtr se mimo čištění nesmí vypínat!

Máš stále tento filtr: Aqua nova 1000? Pokud ano, neměla u něj být přibalená rozstřikovací rampa? A i při silném proudění vody, jde mít akvárium bez řas. Třeba já mám silné proudění úmyslně, protože vyhovuje rybám. Jinak mi náplně toho filtru přijdou OK až na aktivní uhlí, které se používá jenom ve speciálních případech a krátkodobě. Pokud ale chceš vyhodit košíčky, tak na začátek dej hrubý molitan, doprostřed stření a na konec ty válečky. No a drobné částečky aspoň v mojem akváriu poletují bez ohledu na filtrační média, ale ničemu kromě estetiky moc nevadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 23:16 Žena Varden [0] - Labyrintky – Aqua Nova 1000
Dobrý den všem,
před jistou dobou mé nezkušenosti jsem si pořídila filtr s příliž velkou průtočností do mého akvária o objemu 240l... od té doby co jsem chytřejší se snažím zmírnit průtok vody, tak aby filtr fungoval pro potřeby akvária...a také abych se konečně zbavila ruduch...
Bohužel jsem neměla k dispozici více filtrační hmoty, tak jsem vzala starou houbičku z takového toho bublinkového filtru pro malá akvária, trochu ji ustřihla, nasadila na vývod a otočila proti sklu, tak aby se voda foukala do něj...průtok to sice asi zmírnilo, rostliny se přestaly viditelně pohybovat...avšak můj problém nezmizel...hadice se nedávno nahla a voda teče kolem hadice, takže zase v klidu proudí...tento systém tedy inovuji a vyměním za novou houbu, tak aby vše drželo tak jak má...

Ráda bych se ale poradila s filtrační hmotou...zatím je tam jen ta původní...uvažuji, že koupím novou...hrubou, jemnou + vatu...úplně vyhážu košíky co tam jsou (je v nich uložená filtrační hmota), nechám jen mřížku nahoru kvůli nasávání...dolů nasypu keramické kroužky naskládám molitan od nehrubšího po nejjemnější a zavřu, mnyslíte, že to tak může být? Případně prosím o radu jakou frakci molitanů by jste použili...
Díky moc všem, kteří se do diskuze zapojí:-)

Edit: ještě jsem si vzpomněla, že mám problém s cirkulací nečistot po akváriu...pokud nefiltruju celý den nebo delší dobu, tak jsou ve vodě maličké plovoucí nečistoty, kterých se nemůžu zbavit...zkuste poradit čím by to mohlo být a jak to odstranit...díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 14:57 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Přijde mi to jako zajímavý nápad. Nejspíše testnu účinnost, ale vypadá to, že to fungovat bude. Jen se divím, že to ještě nezkopčila nějaké čínská firma :-D . No asi to ještě neviděli, ale to se teď nejspíš změní :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 14:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: olwy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už som na predošlej stránke dal obrázok, teraz to dávam nakreslené, toto mi znížilo silný prúd vody z filtra, na lepšiu variantu som dosiaľ nenarazil. Stačí vyrezať do trubky jeden otvor, podľa filtra, alebo dva, tri je to individualné pre každý filter. Voda prúdi tromi smermi, takže výborne čerí hladinu, roztrekovacia rampa len jedným smerom, tým nechcem povedať, že je zlá
Edit: Ten prvý obrázok opravujem, pardon. Viď obr. 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 10:41 Tomas Re: olwy
Tak nic,vsechno je to blbost...proud vody je porad stejny za pridani cca 15 cm hadicky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 09:32 olwy Tak to snad ne...
a pokud budeš mít hadičku metr, tak na druhé straně žádná voda nevyteče. Ztratí se mezi 15 a 23 cm. hop 15 cm hadička by měla smysl jen, pokud by vedla přímo nahoru. A to bych ještě dost pochyboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 09:26 R Muž Silent [5949] Re: Tomas
Zkus to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 09:09 Tomas Re: JuraS
Pokud prodlouzim vytok,hadickou treba o 15 cm proud se ubere jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 09:06 Tomas Re: Silent
A kdyz nasadim na vytok vetsi hadicku v tom dirky a povedu po zadni stene ..bude to neco platny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:55 JuraS Re: Yirka
však já taky nemyslel zrovna 1 cm trubičku..když tam vrazí 15 cm trubičku tak tlak bude o poznání nižší...mě stačí sotva metr hadice a z výkonu 500 lt za hodinu je sotva 100 lt...sotva...měřeno jiným čerpadlem na 1200 lt/hod s nasazenou trubkou na výtoku, jen samotné čerpadlo bez brzdy na vstupu s cca 70 cm hadicí mi kýbl 10 lt napustí tak za minutu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:52 R Muž Silent [5949] Re: Tomas
S tímhle Fluvalem toho moc nevymyslíš. Bohužel má nestandardní výtok (téměř čtvercový) tím pádem na to nepůjde nasadit žádná běžná rampa a výrobce nenabízí žádnou jako doplněk. Neříkám, že to nejde, ale bylo by to zbytečně složité.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:50 Muž Yirka [9126] Re: Tomas
Rampou je myšlena ta tebou uvedená rozprašovací trubice. Není třeba kupovat, minimálním úsilím vyrobíš z nějaké trubičky či hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 08:44 Tomas Re: Yirka
Zpomalit rampou na vytoku,jak to myslis?nebo zmensit nasavani?? nevite da se na fluval 4 plus sehnat rozpras.trubice?????to je taky reseni ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2010 19:22 Muž Yirka [9126] Re: Gregg
milan má pravdu. Je to takové kontraproduktivní řešení. Když při stejném nasávání zmenšíš průměr výtoku, uděláš takovou hasičskou proudnici, to zn. pohyb vody ještě zvětšíš. Postup musí být opačný. Buďto zpomalit na nasávání, nebo rozptýlit rampou na výtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2010 18:53 Gregg Re: teleport
Akva 220l má čistý oběm asi 180-190l podle dna a dekorace. Určitě to nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 18:24 Gregg Re: cezarmilan
Proč to není dobrý nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 17:56 Muž teleport [3]
když tu promíláme silný filtry myslíte že eheim biopower 200 muzu nacpat do 220 l akva kdyz je do 200 l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2010 15:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraS
Do výstupnej trubky ked dáš užšiu trúbku, tak zvýšiš tlak. Není to dobrý nápad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 12:30 JuraS Re: Tomas
nasadit do výstupní trubky užší trubičku, nebo kousek hadičky..prostě zúžit výstupní trubku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 11:55 R Muž Silent [5949] Re: Tomas
Díky konstrukci tohoto filtru nemáš vatu kam nacpat, takže tudy cesta nepovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 10:11 Tomas Re: Silent
Ja vim,je tam modra packa na regulaci,tu mam na malej prutok,ale myslel jsem jestli jde filtr utlumit jeste vic :-) nejakou vatou atd...ale to by asi neklaplo co?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 09:02 R Muž Silent [5949] Re: Tomas
Jak jsem už psal. Průtok se reguluje, jak to je v návodu. Filtr tu fyzicky nemám, ale jestli si dobře pamatuji, tak se reguluje modrou páčkou pod hlavou čerpadla. Čeření hladiny většinou dostačuje. Vše ovšem závisí na množství ryb a rostlin v nádrži, případně na ploše hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 08:35 Tomas Re: Silent
Jasny,ja to cetl,ale prislo mi to silny.A kdybych si chtel zmensit nejak proud vody,je nejaky zpusob?jeste bych se chtel pozeptat..jsou důlezite bublinky (vzduchovani u filtru) nebo postaci jen cereni vody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 07:36 R Muž Silent [5949] Re: Tomas
Pro 200 litrovou nádrž je tento filtr výrobcem přímo určen. Průtok se dá zregulovat pokud se vám zdá velký, nicméně podle mně má malý objem filtrační hmoty. Pokud je v nádrži relativně málo ryb je dostatečný. Pokud je ovšem přerybněno (jako u většiny nádrží) kapacita bývá nedostatečná. To už je mnohem lepší Fluval U4 který pracuje se systémem vnějších filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 07:31 Tomas – Fluval 4 plus
Prosim o radu,mam nove zarizene 200 l akva a mam tam vnitrni filtr zatim Fluval 4 plus.Chci se pozeptat je v hodný na toto akva?ma stim nekdo zkusenost?jestli neni mooc silný...dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2010 12:19 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: Jedine keby ešte dokázal vnútorný filter nasávať vzduch z miestnosti, ked je ponorený vo vode, nezmysel
Slušně vychované vnitřní filtry dokáží bez problémů nasávat vzduch z místnosti i když jsou ponořené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2010 11:01 Muž Stenly [44] Re: cezarmilan
S tímto způsobem zkušenost nemám. Nové akva bude mít externí filtr TetraTec 700 a v tom 50l co jsem míval byl AquaClear mini se kterým jsem byl naprosto spokojený. Jeho Biopower 200 je určený pro akva 200l a v tak malém prostě bude dělat neplechu. Z fyziky víme že proud protékající tenkou trubicí má vyšší tlak i rychlost proudění. V široké trubici je to naopak tlak klesne a rychlost proudu rovněž. Přidáním trubky s otvory sice proud pomalu rozdělujeme na větší plochu hladiny, ale musíme počítat i s nasávacím proudem v okolí filtru, který žádným způsobem regulovat nejde. I když je tento mírněn nasávací plochou filtru. Toť fakta. Další otázkou jsou možnosti jak něco vyrobit. Nechci hanit teleportovu inteligenci nebo manuální zručnost, ale já třeba dílnu nemám, a doma bych si binec z vyřezáváním nějaké vhodné trubky, kterou ani nemám, nedělal. Mnohem jednodušším řešením pro mě by bylo se stavit cestou z práce v Hornbachu (mám to při cestě) a kopit bublifuk, který nainstaluju a funguje. Navíc mi pak zůstane v záloze, kdyby se vyskytl další problém s filtrem, nebo až udělám léčebnou nebo odchovnou nádrž.
Každý dáváme rady ze svého pohledu a proto je každá rada jiná. Je na něm, co si vybere a zvolí jako nejlepší řešení pro svůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stenly
máš už niejakú skúsenosť s týmto spôsobom? mám tento systém v akváriach nielen pre tíšenie filtra,( mimochodom to jemne čerí hladinu po celej dlžke), ale aj kvoli CO2, ked dáš difúzor pod takto upravenú trúbku dôjde k rapídne lepšiemu rozpúšťaniu a netreba uvažovať o žiadných mixeroch, či fliperoch. Chcem len poukázať, že riešením silného prietoku filtra, čo mimochodom je otázka tejto témy sa dá využiť aj niečo iné.dodám, že som spokojný s týmto riešením už dosť dlho. tu je problém v tom, že výrobcovia vyrábaju filtre tak, ako by sa pretekali kto vyrobí filter s najvyšším počtom litrov za hodinu s nedostatočnou, alebo nijakou reguláciou. takéto filtre sú lacné a začiatočník sa "chytí" na toto a chce poradiť, tak mu radím a neprikazujem a ani nikomu inému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:14 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
- bublifuk by byl jeste levnejsi nez 200,-
- mel jsem na mysli neco jako Atman At-F301/302 - tiche, molitanu se tam da nacpat taky dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:11 Muž Stenly [44] Re: cezarmilan
To samozřejmě ano, ale jde o krátkodobé řešení než vyreklamuje filtr. Prezentaci nemá, takže těžko říct, kde je akva umístěné.
PS: osobně bych vydržel trochu vrčící motorek (když se dá na molitan, tak se vibrace a tím i hluk přenášený na dřevěnou polci stojanu sníží) než vymýšlet harakiri s nádstavci a rybám dělat v akva průvan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stenly
Veľa záleží od toho, kde akvárium je. V spálni, obývačke by som teda bublifuk počúvať nechcel, hlavne ked musí byť poháňaný vzduchovacím motorčekom, ktorý tiež nieje najtichší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maza
Jedine keby ešte dokázal vnútorný filter nasávať vzduch z miestnosti, ked je ponorený vo vode, nezmysel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 09:21 Muž Stenly [44] Re: teleport
Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě, že? Jak psal SEIC koiupit bublifuk a je klid. Různé superúpravy s pochybným efektem stejně nakonec povedou k tomuto závratně primitivnímu řešení. Je to skoro to samé jako by jste chtěli nacpat do trabanta motor z náklaďáku. Budete upravovat a nadávat a upravovat a nakonec stejně kopíte jinýho trabanta.
Přeji hodně zdaru..
PS: Chce to používat mozek!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 09:00 Muž teleport [3] Re: cezarmilan
takže jestli jsem to dobře pochopil tak vyrezy jsou do v jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2010 08:18 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
Rúrky dobré. Ale "kyslíkový deficit", způsobený větší hustotou filtračních médií, slušně řečeno, nesmysl. To bychom se museli bavit o uzavřené soustavě a expanzi rozpuštěných plynů za nízkého tlaku. V akvárijním otevřeném systému nepodstatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 07:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Maza
Fotka k příspěvku Nedoporučoval by som riešiť silný prietok natlačením filtračných hmôt pred nasávaním. Vzniká tam totiž podtlak a ten spôsobí kyslikový deficit v akváriu. Vyskúšal som x spôsobov ako znížiť prietok filtra, a ako najlepší spôsob sa ukázal tento na obrázku, Je na vás akú dlhú hadičku či rúrku tam dáte a rovnako koľko otvorov tam narežete
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 07:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: teleport
koupit za 200,- obyc vnitrni filtr vhodny pro tento rozmer aqua a nasledne po reklamaci si ho nechat jako zalozni ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 07:08 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: teleport
Vata vždy jako poslední filtrační médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 06:50 Muž teleport [3] Re: karelpavel
a kam ji mam nacpat do prvniho kose nebo do posledniho kose .... nezatizim tim vic moturek nespalim filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 23:48 Muž karelpavel [18] Re: teleport
Zkus do filtru nacpat na husto filtrační vatu, to by taky mělo ubrat na výkonu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: teleport
tak s nitrivcem mám dobrou zkušenost, je to jediná komerční chemie, kterou jsem po létech použil při zakládání 200l. Ten drcený zeolit dost pomůže, jen trvá než se usadí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=201