Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:33 Muž teleport [3] Re: matlala
nasadil jsem bakterie nitrivcem. z puvodniho filtr nic neslo pouzit je to tetra easy crystal 300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: teleport
otrava?
Jestli jsi nepoužil aspoň část filtrační hmoty z původního filtru. Nitrifikační bakterie sice osidlují každý povrh, ale ve vhodném filtru jich je nejvíc. Neměl bych ale strach pokud je akva nepřerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:20 Muž teleport [3] Re: Deathbull
ja vim ale je to nouzovka tak na 20 dni nez bude vyreklamovany ten puvodni ... co hrozí akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: teleport
No každopádně na 40 litrů je Biopower 200 hrozně moc i při plně staženém výkonu, i s rampou máte pěkný mixér...je to filtr do větších akvárií no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 12:39 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Rampa právě rozprostře proud do větší plochy a ten tím pádem není koncentrovaný do malé plochy a není tak prudký. Navíc rozvlní hladinu ve větší ploše a tím zlepší provzdušnění nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 10:26 Muž teleport [3] Re: Silent
koukám že tomu rozumíš nevíš k čemu je dobrá tato rostr. rampička vypadá že je delší ale ppis u ni nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2010 10:08 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Až se filtr zaběhne tak se průtok ještě sníží. Pokud používáš rozstřikovací rampu tak se nic moc neděje. Pohyb vody životu v akvárku nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 09:47 Muž teleport [3] Re: Silent
ten uz mam davno stazeni na minimum a stale se mi zda moc velky proud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 09:08 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Průtok se upravuje regulačním kohoutem ve výpustní části čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 09:00 Muž teleport [3] – Eheim Biopower 200 ...
nemá někdo skušenost jak utlumit tento filtr odešel nám filtr ve 40 tak jsem koupil tento nebot tamten je v reklamaci .. a po reklmaci se vrátí do 40 a eheim pukde do plánovaného 200 l akva ...

mam tam ted rostrikovaci rampicku a zda se mi velký proud rostlinky se hýbou ... škodí to nějak životu v akvu a rostlinkám
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 09:46 Žena Fisulka [0] Re: cazarmilan
Ale ta voda proudí, i vzduch. Ryby a kytky se stále vyvíjí, on je jen zmenšený. KDybys viděl jakej proud to dělalo předtim, se ty rybky točili skoro dokola.. no, to přehánim, ale byl veliký. Teď je akorát. Nejsem zas tak tupá (doufám teda) abych to ubrala úplně. Teď je proud akorát, bublinky jsou taky, kytky se pomalu pohupují, rybičky vesele plavou, žerou i spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 08:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Fisulka
Nechcem byť na teba zlý, odpusť, ale čo ti to robí s rybičkami, rastlinkami? Mne sa zdá, že len prestal prúdiť vzduch a tým pádom nieje vidieť prúd vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:34 Žena Fisulka [0] Re: ondra
Už jsem proud vody zmenšila a mám ho v 17litrovém akva a zatim si nemůžu stěžovat :) Je to zvláštní, vlastně se to stalo samo. Jak vede z toho filtru ta gumová hadička nahoru, aby tam šel vzduch, tak se mi stalo,ž e se mi ta hadička hned u filtru, kde je zapojená trochu zlomila. A proud samotnej se prsotě zmenšil. Když hadičku natáhnu proud se zvětší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 13:42 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Fisulka
Ten filtr Elite mini, bych do většího akvária nedával. Má velmi malý objem filtračního materiálu. Jediné co se s ním dá dělat je zkusit k němu připojit nějakou větší filtrační nádobu, ale já osobně bych ho zkusil vrátit, nebo vyhodit. Rozhodně ne darovat dalšímu nešťastníkovi.
Mám podobný filtr v nádrži 100 litrů, v podstatě jede dobře, ale znamená to ho každý den čistit a to fakt nestojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:24 Muž Yirka [9123] Re: Fisulka
Dobré tozhodnutí, pro takovou nádržku a pro daný účel - ideální řešení. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:43 Žena Fisulka [0] Re: Kajka99
Díky. Já si ho nechám, on neni špatný, jen na malé akva moc silný. Pujde do většího.

Jinak, bublifuk právě pořizovat budu, už jsem s tím byla seznámena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:21 Žena Kajka99 [229] Re: Fisulka
Jen aby bylo jasno: vždyť on není zlý. Sám to říká, med kolem huby mazat neumí a tak ti prostě poradí jak uzná za vhodné. Ty ho zase popichuješ za to, že na tebe není milý. To prostě letití akvaristé nemají zapotřebí, nechodí sem kvůli tomu aby byli milí.
Jinak k filtru - pokud ti prodavač prodal filtr s tím, že se ti do toho akva hodí (čili ti kecal) tak ten filtr zkus vyreklamovat, ať se ti vrátí penízky, myslím že bys mohla uspět. Pokud by to bylo bráno jako vrácení zboží tak by si už asi použitý filtr nevzali, ale vyreklamovat to, nebo alespoň vyměnit za jiný...zkus se tam v tom obchodě domluvit. No a poté zkus bublifuk, nebo co ti zkušení poradí. Jediné o čem vím já je dennerle nano eckfilter, má regulaci průtoku a všechny možný serepetičky ale je neskutečně drahý a jako provizorium se asi nehodí. Na rybičkách jsem viděla snad i návod k sestrojení bublifuku? Jestli si to s něčím nepletu...věřím že je to ta nejlepší varianta. Doufám že od toho filtru máš ještě účtenku. Přinejhorším ho zkus prodat na inzerát, ať se ti vrátí aspoň část peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 16:42 Žena Fisulka [0] Re: Pipet
Díky za radu, tenhle filtr už mí zabíhá doma přes měsíc, ale v jiném akva. Jak píšu, mám teď momentálně tři, než se mi udělá jedno velké a chtěla jsem prostě dopřát a zabíhat jiné filtry. Bohužel jsem prostě koupila špatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 16:41 Žena Fisulka [0] Re: JuraS
Akvárko co mám v prezentaci patří žebrovníkům, jak ses jistě dočetl, to do toho nepleť. Mám jiné 10L akvárko, ve kterym mám momentálně 3 rybky, protože mi prasklo 30L akva a já teď mám rodzělený rybky ve 3 menších akváricíh, než mi sklenář vyrobí nové a narychlo jsem koupila, po doporučení prodavače (bohužel špatně) tento filtr, který se jmenuje ELITE MINI (jak jsi se nejspíš určitě dočetl!), prý do 20L. Bohužel, přesto dělá velký proud.

I kdybych měla akvárko o pěti litrech a byla naprosto dementní a šla jsem s otázkou, že mám velký proud, stále nechápu reakce, že mám malé akva, to je snad má věc, já bych byla ta zlá a nedopřála rybkám hezký život. Naopak, snažím se co je v mých silách, o tomto filtru jsem se dozvěděla tohle, na netu to tay přečetla, ale i přesto má velký proud, pak mi tady bylo porazeno, abych pořídila bublifuk, že do 10L avkva EL. filtr ne. Píšu tady úplně o něčem jiném., o jiné radě, tak si ty popichovačky už nechte. Snažím se dělat cokoli mi poradíte, řeknete, mám vás jako svátost, tak nebuďte zlý. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:46 JuraS Re: Fisulka
Pak jen že akvárium 10 lt ? co to je ? zavařovačka ? k tomu by přece měl být dimenzovaný nano filtr..jo to je tak když si někdo míst obyčejný kytky přinese roky pěstěnou bonsaj a kouká jak tele na nový vrata co najednou s tím...pardon ale mazat med kolem huby neumím...chtělo by to aspoň fotku toho filtru, nějaké jeho ttd...aby to nakonec nebyl jen problém natočení směru vody...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 08:31 Pipet Re: Fisulka
Fisulka - pokud chceš ten filtr do jiného akvárka než tady v prezentaci, můžu doporučit Atman HF-0100, je závěsný, takže mimo akvárko, vevnitř je jen nasávací trubka. Vyndala jsem origoš aktivní uhlí a vycpala molitanem,když ho zaškrtím na minimum, voda zpátky do akvárka skutečně jen kape, žádný proud. - ale jasně se dá "pustit" víc.
Stojí dvě stovky, za ty prašule jsem fakt spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 23:01 Žena Fisulka [0] Re: filtr
Omlouvám se, jsem začátečník a ve zverimexu mi ho prodali se slovy, že je prý do 12L. Nevím proč hned urážet, každý se učí, šla jsem se pro zkušensoti, radi a jistotu zeptat, taky už tam neni a dám tam bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2010 22:25 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: kmara
Fotka k příspěvku Tiez som riesil problem ako nemat v akva pračku. Idealne je kupiť rozstrekovu rampu, mali by ju mat v kazdej akvaristike ako nahradny diel aj s prisavkami. Ako tu uz niekto radil, ponorit ju nejaky ten centimeter pod hladinu a nasmerovat hore. Krasne sa čerí hladina... Takto to vyzera pri vymene vody :) prud vody je krasne rozlozeny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:45 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Silent
Ano, akorát regulátor je zepředu filtru. Ano průtok by se měl snižovat pootočením ve směru hod. ručiček. Ať to mám úplně zatáhlé nebo téměř otevřené, tak voda teče pořád stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:30 R Muž Silent [5949] Re: kmara
Předpokládám, že reguluješ průtok regulátorem na boku filtru. Nemám tento filtr po ruce, ale mám za to, že průtok se snižuje pootočením regulačního kruhu po směru hodinových ručiček. Pozor ale větší otočení, otevírá rotorovou komoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:21 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím taky bych potřeboval nějak poradit, co se silným proudem z filtru.

Mám filtr www.jezirka-akvaria.cz/… , průtok 1000 l/h a akva 200l. V návodu mám napsáno, že je tam regulátor průtoku, ale ať točím jak točím pořád to fičí stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:06 R Muž Silent [5949] Re: filtr
Jen upřesním. Filtr Elite Mini je podle výrobce do nádrží o objemu 20 litrů. Nikoli 40. nicméně průtok je opravdu zběsilý. Typický honič vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:01 filtr Re: Fisulka
Elite Mini je do akvárek do 40L,ne do 12L!Máš akvárko 10L-si děláš srandu ne?Cos čekala,ten filtr má průtok 220 l/h.Tak trošičku uvažuj hlavou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:39 R Muž Silent [5949] Re: Fisulka
Bublifuk je pomaluprůtočný filtr poháněný vzduchovacím motůrkem, takže by akvárko bez filtru nezůstalo. U toho Elite mini by měl být rozptylovací nástavec s přídavným vzduchováním Venturiho systémem. To lze pro rozptyl proudu použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:33 Žena Fisulka [0] Re: Silent
Heh, děkuji.
Když já si netroufnu mít akvárko bez filtru, chci ho zaběhnout. Byl nejmenší ve výběru a nenapadlo mě,že do takového objemu bude mít tak silný proud. Bude to rybkám moc vadit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:30 R Muž Silent [5949] Re: Fisulka
U tohoto filtru jedině odstranit část molitanu a nahradit filtrační vatou nacpanou nahusto. To by mělo snížit průtok. Ovšem nejlepší by bylo na tento objem použít bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:22 Žena Fisulka [0]
Prosím, prosím.. mám filtr Elite Mini, do 12 litrů, mám ho v 10litrech a v akvárku je téměř vodní vír a to ho mám na nějnížší stupnici. Chci se zeptat, zda nevíte nějaké rady, krom té trubice, která tady byla zmíněna. Přijde mi, že rybky z toho nemají moc radost, stojí téměř na místě, ze dna už mám.. no zajímavé ornamenty. Tak se chci jen dotázat a poprosit, co byste volili jako "ihned" řešení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:47 Usine Re: msmisitel
Pořiď si rozstřikovací rampu a potop ji těsně pod hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: msmisitel
myslím že ohnuté rostliny nejsou žádný problém, ani to že to nevypadá hezky. Spíš bych se zamyslela nad tím jestli je filtr kvalitní a funkční. Ale pokud neupřesníte o jaký typ filtru jde, tak vám asi nikdo neporadí ani se zmenšením průtoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 19:02 msmisitel – Problém s proudem
Ahoj mám velký problém s proudem vody vycházejícím z filtru.Vždy když do něj zasadím rostliny ohnou se a nevypadá to hezky,můžete mi prosím poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: domik101
Za peníze, co by jsi dal za "slabý" filtr, kup akvárko. Třeba 60x30x30 54l seženeš za 450,- nebo sleduj inzerci. Jestli to je pro ten potěr mečovek, tak zase - čím větší, tím lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:40 Muž domik101 [17] - ŽivorodkyRe: Švíco
ahha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:07 švíco Re: domik101
8l koule není akvárium... :-O Zavěsit tam nepůjde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:39 Muž domik101 [17] - ŽivorodkyRe: švíco
jj dik ale ja mam aqua kulate myslis ze bude drzet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:21 švíco Re: domik101
Koukni se po filtru atman HF-100. Je to závěsný filtr a tak nebude ani v tak malé nádrži překážet. Navíc jde plynule regulovat od nuly, takže pro tebe ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:12 Muž domik101 [17] - Živorodky
zdravim koupil sem aquavko 8l pro male rybky ale koupil sem moc sillny filt.Prosím pošlete nějakou adresu kde se da koupit slaby u nas ho nemaj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2009 23:40 Wexelo Re: bubi200
Ne to určitě neva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2009 23:07 Muž Bubi200 [19]
Ja som to vlnenie rastlin obmedzil tym, ze som pootocil vystup ku zadnemu sklu. Myslite ze to moze vadit? nie uplne, len tak trochu. Rampu a tieto veci tam nechcem davat, zbytocne vela plastov v akva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:35 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: Eff
no tak to je supr nápad s tou zátkou. Dík za radu, jdu si udělat špunt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2009 17:46 Muž Eff [417] - RostlinyRe: LuckyLjuk
S filtrační vatou souhlasím, průtok časem trochu poklesne. Pokud by to nestačilo, už jsem dvakrát řešil problém silného průtoku zašpuntování výtoku korkovou zátkou, s malým výřezem. Fungovalo to, a ani filtr, ani špunt se na mě nezlobili. Když holt není jiná možnost regulace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 11:46 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: Lucky005
ok dik za rady, udělám to tak že tam přidám tu fitrační vatu a kdyby se v budoucnu průtok hodně snížil, tak vatu vindám a nechám tam jen ten molitam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 11:29 Muž Lucky005 [197] Re: LuckyLjuk
tak potom jediná možnost přidat filtrační náplň nebo použit nějakou jemnější, nebo teda chvíli počkat než se filtr zaběhne a zanese, určité se potom trochu zpomalí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 09:59 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: Lucky005
Průtok je na minimum a když se podíváš jak vypadá, tak zjistíš, že rostříkávací rampa tam asi nebujde dát. www.eshop-rychle.cz/… 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 09:43 Muž Lucky005 [197] Re: LuckyLjuk
Výkon čerpadla je regulovatelný, takže jej lze přizpůsobit ne?
Nebo přidat rozstřikovací rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 08:55 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Silný průtok
Zdravím, mám ve svém AQ 96 vnitřní filtr EHEIM 2010 a mám pocit, že mám moc velký průtok. Jak poznám jestli je průtok moc velký? Uvažuji že do fitrační komory nacpu ještě filtrační vatu SERA, aby se půtok snížil. Co myslíte?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11772x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=251