Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Silný proud z filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Silný proud z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2024 09:25 R Muž afc1886 [14718] Re: Johan
S bodem 2 bych úplně nesouhlasil. Je velký rozdíl mít silný proud v malém akváriu nebo ve velkém a taky záleží na osazenstvu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2024 07:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Gorashll
1. na výstup
2. silný proud defacto nikdy nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 22:52 Muž Gorashll [0] – Sera fil bioactiv 400 velky proud
Zdravim, mam dotaz k moznemu snizeni proudu u filtru Sera fil bioactive 400+. Filtr jsem podedil a prijde mi skoda ho proste nevyuzit, protoze to je dle meho kvalitni filtr. Rad bych ho dal na 128l kde je aktualne Sunsun 604b ( vim ze je to kapku predimenzovane, ale ten objem filtracni plochy je fajn). Proud ze Sery je ale velky. Napadla me moznost dat na hadici uzaviraci ventil a proud priskrtit. Otazka zni, zda to bude mit efekt a pripadne kam ventil umistit, jestli na vstup nebo vystup z filtru? Predem diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 11:40 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Ryby z velkých proudů každopádně větší fofry ocení o tom žádná. Ale chce to nad tím přemýšlet aneb bacha nejen na kytky ;-) ideální je na filtraci nízký proud kvůli filtraci a raději přidat proudové čerpadlo popřípadě je dobrý řešení i skimmer jak píše Lojza007.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 11:10 Muž Lojza007 [1212] Re: Beastie
Určitě jsem to tady někde už psal. Rybám, který mají rády silný proud, pouštím skimmer. Odstraní bordel z hladiny a je hodně směrový, takže si v tom plují a když je to omrzí, přesunou se mimo proud a odpočívají.
Hodně se to líbí gavůnkům a taky kubotajkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2022 09:34 Žena Beastie [320] Re: Roger
Vím, že ho mít vlastně nemusí, ale nevadí jim. Proto to asi nebudu úplně hrotit a prostě zapnu atman na nejvyšší stupen, nasměruju to tak, jak to bude fungovat a nechám to být.
Ted jsem to musela stáhnout, dala jsem tam razborku z druhého akva a chudák nedávala vůbec nic :)
Jen se mi to líbilo a je to zas něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2022 21:54 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Tak pro Garry si nedělej starosti, už pár let je chovám v akváriu s malým proudem a vypadají spokojeně. Navíc mají nejraději maso :) co se týká sewelií, kamarádka je chová hodně let, má vlastní odchovy a proud má minimální. Vodu bere pramenitou za jejím barákem, 1x za 3 týdny vymění 70% vody a společně s nimi chová Pseudomugil gertrude (nevím jak se to přesně píše :-) ) a hromadu krevet Caridina cantonensis sp. Crystal Red U nich je to asi spíše o vodě atd. Proud samozřejmě mají rádi o tom žádná, ale myslím že není úplně podstatný jako strava a složení vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2022 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zervajs
zervajs napsal: Ryby pokud nejsou z dovozu, "proud" řeky už neznají ( domestikace)..

- pokud jde o tu domestikaci, tak to se týká pouze u šlechtěných druhů ryb, u kterých byl pozměněn tvar, oploutveni,atd
- přírodní formy si tuto schopnost zachovávají
- Jsou někde informace jak měřit proud v akva ?
- přímo na akva ne, ale lze to odvodit
- Kolik je málo kolik hodně?
- záleží na druhu ryb, respektive osadce akvária a druhovém složení rostlin, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2022 10:48 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala:...atman v polovině výšky hladiny, směřující do akvária na dlouhé straně.
Mám na krátké, měl jsem na dlouhé...nejde říct co je lepší,a už vůbec doporučit "jednu metodu" pro všechny ;-)

V rostlinném akva ( mnoho stonovek, velké echináče atd.) se mi nehýbala ani hladina...

Uspořádání rostlin, kamení a dekorací ( dřeva) je u každého jiné... jiný filtr,jeho vývod...nebo čistě proudové čerpadlo...atd.( mnoho proměnných)
Ryby pokud nejsou z dovozu, "proud" řeky už neznají ( domestikace)...jde asi jen o přilepšení,a biotopní připodobnění.
Jsou někde informace jak měřit proud v akva ?
Kolik je málo kolik hodně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2022 10:40 Muž skypi [251] Re: Beastie
Pak bych zvážil použití regulovatelného proudového čerpadla (osobně Tunze), ke stávajícímu filtru. Laborovat s umístěním a směrováním výtoku se dá donekonečna, inspirace třeba u mořskych akvaristů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2022 08:50 Žena Beastie [320] Re: skypi
Pravda
jde mi o "ala horská řeka", rychle proudící, pro sewellie, pro garry.
Chci docílit proudění, okysličení, ale ne velkého víru na hladině, protože mladé kardinálky čínské, co jsem pochopila, se drží ve filmu hladiny. Přemýšlím tedy, v jaké úrovni má být proudění aby si to užily ryby dna, aby nebyla slepá hladina ale aby z toho nebyla vířivka.
Mám v akva jen čerpadlo, nikoliv výtok/nasávání, asi to bude taky dělat rozdíl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2022 06:17 Muž skypi [251] Re: Beastie
Definuj "lepší proudění" a pro jaký typ nádrže ;-)
Můj názor je, že "optimální" pro rostlinné nádrže je relativně pomalé laminární proudění,ideálně rovnoměrně nad celým profilem dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2022 20:53 Žena Beastie [320]
Zajímá mě názor na situaci: atman v polovině výšky hladiny, směřující do akvária na dlouhé straně. Některé články, primárně teda o CO2 ale naznačují, že mít filtr u hladiny otočený na krátkou stranu vytváří efekt odrážení a cirkulace a defacto lepšího proudění. Má to někdo takhle nastavené nebo vyzkoušené ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 12:36 Muž vlka [3456] Re: Eva.a.David
V první řadě bych neváhal a dal do akvária spoustu dalších rychle rostoucích rostlinek. Osvědčená a hlavně účinná metoda rozjezdu. Mrkněte na Darování, výměna akvarijních přebytků - např. Lojza007 nabízí vždy zdarma neuvěřitelné množství různých rostlinek, nebo máte možná ve svém okolí další kolegy akvaristy, kteří rádi pomůžou. No a po nějaké době v podstatě brutálně zarostlé nádrži (třeba jen plovoučkama, které jdou potom lehce odstranit) uvidíte jak rostlinky pomohly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2022 12:06 Žena Eva.a.David [0] Re: zervajs
Dobrý den, prezentací máme založenou i s údaji o rybkach. Foto je starší, přesto naprosto aktuální. Nezměnilo se téměř nic.
Filtr máme momentálně molitam a zhruba jednou za 2 měsíce ho zlehka vymachame v odebrané vodě z akvária.
Teplotu vody se snažíme držet na 23°C, ale přes ty letní tropy se dostáváme k 27-8.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2022 17:43 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Eva.a.David
Do prezentace:
-kolik a jakých ryb,šneků,krevet,živočichů máte :-)
-voda ( studna,studánka, dešťová,kohoutková,balená :-)
-teplota v akva
- seznam rostlin
- jak často děláte údržbu ve formě "výměn vody"
-jakým způsobem se staráte o filtr
A další... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2022 05:17 Muž ajajak [228] Re: Eva.a.David
Za mně do 120L nádrž www.rostlinna-akvaria.cz/… dá se stáhnou průtok na polovinu či v rampě zvětšit dírky tím se zmenší proud hlavně na Štetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 20:35 Muž vlka [3456] Re: Eva.a.David
Založte si prezentaci s maximem informací a fotek, potom se bude lépe radit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2022 19:43 Žena Eva.a.David [0]
Dobrý den, prosím poradil byste nám? Máme akva cca půl roku a nedaří se nám ho správně rozběhnout. Jak vybrat filtraci? Měli sme bublifuk, protože nám ho poradil "zkušený" akvarista. O jeho znalostech máme už pochyby, proto hledáme dal...
Akva má 120 l a nyní jsme přidali vnitřní filtr s výkonem 300 l/h. Ale jednak mi přijde, že z rybek se stávají lososi v proudu a jednak se nám rozbujela ruducha (černá vlasovita rasa). Poradil byste něco? Jsme dost bezradni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2022 11:34 Žena Ella [4] Re: Rovano
ahoj, tak další filtr zabral super, už to nevypadá jako divoká řeka v aquaparku, momentálně jsem dostala "bordel z filtru", tak by mě zajímalo, za jak dlouho můžu řešit rybky, plán je začátkem prázdnin

děkuji moc

zatím není moc kochání, dcerce jsem nevymluvila obrázkovou tapetu, takže žádná černá :-(, ale kytičky makáme, časem se hecnu a dám fotku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 15:13 Muž Rovano [238] - RostlinyRe: Ella
Zrovna u vnitřního Juwellu bych na snížení průtoku nespoléhal.
Řeším to tak, že jsem to nasměroval 45° kolmo na hladinu. Tzv. proráží hladinu a proud se trošku zmenšil. Nebo k tomu ještě natočit lehce na sklo, jak píše kolega níže. Zbytek obstarávají rostliny k hladině. Ale ještě by snesl ubrat.
Hlavně neucpávejte výtok. Spíš se ho snažte rozdělit na více, pokud bude nějaká rozstřikovací rampa.
www.youtube.com/…
rybicky.net/nadrz/33221/92.webp

Doufám, že později založíte prezentaci, ať se můžem pokochat. Jsme zvídaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2022 11:16 R Muž Anthrax [4789] Re: Ella
Ahoj. Jak píše ajajak. Až se filtr trochu zaběhne, tak průtok poklesne. Jinak to lze řešit rozstřikovací rampou, nasměrováním výstupu filtru na sklo nebo množstvím rostlin, které proud částečně roztříští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 11:00 Žena Ella [4] Re: ajajak
děkuji, dnes jde do obchodu, tak si nechám poradit, teď to honí rostlinky jak šílený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2022 10:58 Muž ajajak [228] Re: Ella
Dal bych do filtru více média tím se proudění přibrzdí. Po čase se filtr zajede a průtok se přibrzdí. Je třeba počítat se všemi možnostmi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 10:46 Žena Ella [4] – akvarium juwel 60
ahoj,
potřebovala bych radu, mám set od juwelu a zdá se mi, že filtr je hodně silný, co se s tím dá dělat?

děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2021 12:36 Muž DanS [77] Re: Andy719
Fotka k příspěvku Mně se osvědčilo a pomohlo toto řešení. Jde o nástavec (regulátor průtoku) k čerpací hlavě AT 201
www.happyzoo.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 11:48 Muž Andy719 [2] Re: Shimi
Ahojte,

omlouvám se za prodlevu. Účel akvárka je celkem prostý - obyčejné společenské akvárium, omezený počet ryb (viz prezentace), spíše základní rostliny, žádné high-tech rostlinné akvárko. Jsem začátečník.

Zázraky od filtru určitě nečekám, vyříznutí filtru z pravého zadního rohu do levého zadního bylo na mou objednávku kvůli estetickým účelům a umístnění akvárka v prostoru. Téma vyhození juwelovského filtru a jeho nahrazení externím filtrem jsem tu v jiných tématech bohatě pročítal, ale právě s ohledem na mnoho dalších akvaristů, co jsou s tímto základním setem spokojení jsem se rozhodl, že si s tím též vystačím. Jak jsem uváděl, jsem začátečník a nemám žádné přehnané očekávání, ani ambice.

Chci prostě pěkný dekorační a uklidňují prvek do bytu, který zároveň bude obstojně fungovat a ryby v něm budou v rámci možností spokojené.

Když jsem vývod z filtru pootočil dle rady do prostoru (doprava), aby šla voda do prostoru podél předního skla a přes pravé boční a zadní se vracela zpět, tak mi to přijde, že se síla proudu ještě zesílila. Jinak ono už v tom mém současném nastavení to dělá ten pomyslný válec proti směru hodinových ručiček - odrazí se to od levého skla a jde to kolem předního skla přes pravé boční a zadní zpátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 16:04 Muž Shimi [683] Re: Buldr
Já mám doma v provozu 3 Mka, takže se nemusím opírat o víru. S trochou snahy do něho strčím akvacit 10x10x40 = 4 litry, do Lka 13x13x50 = 8,4 litru. Samozřejmě bez těch originálních bílých držáků, prostě "natvrdo" do šachty. Ale to je fuk, nemíním se tu hádat o něčem, co je podružné. Protože na to hlavní jsi nezareagoval a to je druh akvária a to je alfou a omegou všeho. Nemůžeš šmahem odsoudit filtr, když k tomu neřekneš to B, to je prostě holý fakt. Pořád zapomínáš na to, že to akvárko může fungovat i bez filtru, takže nějaký žabomyší spor o litry filtračního objemu je k smíchu.

Další věc je ta, že v místních prezentacích je hned několik akvárií od Juwelu s originálním filtrem a světe div se, jedou bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 14:44 Muž Shimi [683] Re: Buldr
Nezlob se, ale píšeš naprosté bludy. Filtr má jasně daný objem 3,5 litru, reálný, ne papírový. Respektive reálně se do něho vlezou 4 litry bioakvacitu. Ale to je svým způsobem úplně jedno, protože když se řekne A, tak se taky musí říci B, že? A to je, čemu bude akvárium sloužit, jakého typu bude, atd. Protože může nastat situace (rostlinné akvárium + adekvátní zarybnění), že nebudeš potřebovat filtr vůbec. Takže to tvoje automatické odsouzení a zavržení je úplně mimo mísu.

A znovu opakuji, výkon tohoto konkrétního filtru může být od 300 l/h až po 1000 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2021 12:25 Muž Shimi [683] Re: Buldr
"Ideální řešení je ovšem filtr odlepit (je to prostě Juwel) a pořídit vnější filtraci." - Nesmysl, ten filtr je naprosto dostačující.
"Juwel nemá v balení trubičky, kolena apod?" - U nového akvária je filtr nalepený v pravém zadním rohu a koleno na výtok je součástí balení. To, že ten filtr někdo vyřízne a nalepí ho do protějšího rohu, a ještě ke všemu blbě, není chyba Juwelu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2021 12:14 Muž Shimi [683] Re: Andy719
Předpokládám, že jsi to akvárko s filtrem přelepeným do levého rohu od někoho koupil, nebo jsi to dělal sám? Nicméně pokud ti přijde proud moc silný, tak máš možnost koupit slabší čerpadlo, buď 500 l/h a nebo 300 l/h. Když se dívám na fotky, tak máš výtok natočený doleva na boční stěnu, což je z mého pohledu blbost a je to důvod toho "tobogánu" v levé části akva. Otočil bych ho přesně opačně, aby šla voda do prostoru podél předního skla a přes pravé boční a zadní se bude vracet zpět. Udělá to pomyslný válec proti směru hodinových ručiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 00:09 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andy719
Bylo by lepší, kdyby ti ten proud šel podle zadní stěny klidně bych tam nacpal koleno než rampu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 19:55 Muž vlka [3456] Re: Andy719
Čauky, nejde na filtr nasadit rozstřikovací rampu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 19:27 Muž Andy719 [2] – Příliš silný proud?
Ahoj,

mám takový blbý dotaz, jak poznám, že mám proud příliš silný? Mám setové Rio Juwel 180l (reálně tam vody ale mám cca 140l s ohledem na dekorace, dno, vnitřní filtr a rysku hladiny) s vnitřním setovým filtrem Bioflow 3.0 (600l/hod.). Filtr mám v levém zadním rohu akvária a vývod z něj směřuje na levé krajní sklo a mírně k hladině (viz foto v mé prezentaci).

Hladina mi proudí, rozhodně se mi tam nedělají slepá oka. Naopak, když sypu krmení, tak mi během pár vteřin objede na hladině celé akvárko. Nejdelší květiny mám de facto přesně naproti filtru (pravý zadní roh) a rozhodně nijak nevlají v proudu. Co trochu v ploudu vlaje jsou stébla Sagittaria subulata, jejíž trsy jsou umístěné vepředu a hlavně na levé straně akvária.

V akvárku mám zatím menší hejno neonek a panda pancéřníčků. Neonky se jednoznačně většinu času drží spíše v pravé polovině akvária, příp. ve středu či vzadu. krmím ale většinou tak, že vločky ponořím před vyústěním filtru, aby mi je proud "rozfoukal" po akváriu a v té chvíli si neonky s tím proudem umí poradit. Vedle toho tam mám ty malé pandíky a ti s tím proudem pravděpodobně docela bojují - především v levé přední části akvárka - dnes jsem jednoho pandíka sledoval a přes vypětí všech sil v levé části akvárka (kam se odráží proud od postranního levého skla) spíše zůstával na místě a moc mu nešlo ten proud porazit.

Je to problém a mám s tím proudem něco dělat? Anebo to je tím, že ti moji pandíci jsou zatím fakt maličtí (1-2 cm) a nemám se tím zatěžovat. Pokud doporučujete nějakou akci, pomohlo bych, kdybych vývod z filtru namířil více do nahoru? (tím se mi zrychlí proud na hladině, ale vypadá to, že ve spodnějších vrstvách akvárka proud naopak zeslábne).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 21:36 Muž Longer01 [21] Re: vlka
Díky za ujištění, že jsou moje ryby normální :) Moje neonky modrý mají skoro úsměv, jak se jim to líbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 19:51 Muž vlka [3456] Re: Longer01
Jasan, Neonky černé si v tom přímo libují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 19:36 R Muž vaclav [14621] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Longer01
Proud má spousta ryb rádo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 19:31 Muž Longer01 [21] – Ryby v proudu
Zdravím, díky poškozenému čerpadlu Atman 200 jsem na rychlo sehnal Atman 202 (o 200 l/h víc). Samozřejmě je silný proud (vyřeším rampou). Teď otázka, taky vám do toho proudu vody schválně najíždí ryby a nechvají se "vyhazovat"? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2019 16:00 MikiG Re: pavel1234
Neničí, ale nepůjde tolik vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:49 pavel1234 – Mastná hladina
Ahoj,
ničí silný proud čerpadla mastnou hladinu? Nebo na tu mastnou hladinu je speciálně jenom ten skimmer?

DÍky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.11.2017 18:13 R Muž romant [27987] Re: Anthrax
Pozor na to doporučení to jenom vošolíchat. :) Vyplatí se, když už se to toho vrtá s tou kostkou o nějakou hranu pořádně fláknout a to i vícekrát, ono totiž když je vnitřní část již zanešená, což se běžným pohledem nepozná, nefunguje kostka v celém svém průřezu, ale jenom ta část, kam se dostane kyslík a zbytek, což někdy bejvá i více jak polovina průřezu je už mrtvá zóna. Netvrdím že to tak máš, to rozhodně ne, jenom reaguji na obecné doporučení, bude to jako obvykle odvislé podle kondice nádrže a hlavně od poměru producentů a spotřebitelů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 18:06 R Muž Anthrax [4789] Re: Psichi
Já tu hmotu zatím, za rok co jí mám, pouze dvakrát lehce vyždímal ve vodě odopuštěné z akvária. Časté čištění filtru není potřeba a je spíš na škodu. :-)

Ještě takový tip. Když budeš chtít vyždímat tu hmotu, tak při vyndávání z akvária z ní padá bordel. Proto je dobré jí při manipulaci dát do sáčku, aby ten bordel nebyl po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 16:04 Muž Kubaa [718] Re: Psichi
S omezeným rozpočtem je to myslím nejlepší volba. Dobrý externí filtr je drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 16:01 Psichi Re: afc1886
Založeno stejně jsem to měl v plánu. Jen teda doporučujete všichni ten biokvacit a čerpadlo radši než cokoliv jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 15:09 R Muž afc1886 [14718] Re: Psichi
Čistit až tehdy, když moc klesne průtok filtru, potom tu kostku propereš ve vodě odpuštěné z akvária. Ještě ti nedoporučuji čistit filtr a zároveň odkalovat dno. Vždy buď jedno nebo druhé.
EDIT- zaregistruj se zde a založ prezentaci akvária, potom půjde vždy lépe poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 14:30 Psichi Re: Anthrax
Ještě se zeptám a ta filtrovací hmota se pak čistí vždy při výměně části vody a v té staré vodě ho vyperu je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 13:57 Psichi Re: Iceman
Děkuji. Takže v zasadě zvětšit tu filtrovací hmotu, nejlépe tedy bioakvacit? A k tomu nějaké čerpadlo které přes to prožene vodu. Je to lepší varianta než ten levný externí filtr tedy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 13:46 Muž Iceman [96] Re: Psichi
Aquael pat mini a kostku bioakvacitu.
Na tento filtr ti bude pasovat i ta rampa co máš v popisu a zároveň je tišší než atman, osobně odzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2017 13:41 R Muž Anthrax [4789] Re: Psichi
Ty tebou navrhované filtry mají hodně malý objem filtrační hmoty. Jsou to jen honiče vody. Viděl bych to na čerpadlo s kostkou bioakvacitu (já mám v podobném objemu 10x10x16 cm.).

www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 13:29 Psichi – akvárko 54l a silný proud
Ahoj chtěl bych se zeptat. Pročetl jsem toho spoustu a je mi jasný že universální odpověď neexistuje, ale stejně se chci zeptat. Mám 54l (60x30x30) akvárko a jsem víceméně začátečník. Trápí mě spousta věcí, ale teď zrovna nejvíc asi filtrace. K akváriu jsem dostal filtr P-F301:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
ale šíleně rozvíří vodu a ryby celkem unáší proud, i když mu stáhnu průtok na maxim.
zkoušel jsem i filtr Resun King Mini:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
bohužel stejný problém.
A teď můj dotaz koupit raději kvalitnější filtr ať vnitřní či vnější, ale max kolem 500Kč a nebo jen nějakou rampu a zkusit napojit na jeden z těchto filtrů?
Rampa:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
ale nevím jestli bude sedět
Filtry:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Jsem však otevřen jakémukoliv doporučení a radě.

Akvárko zakoupeno v setu zatím dvě rostliny, 5 neonek a Beta. Plánuji rozšíření rostlin, světla, nějak řešit CO2 a nakonec i nějaké rybky na dno a možná nějakou cichlidku nebo číchavce.

Děkuji za radu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 11774x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6201-silny-proud-z-filtru?od=1