Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 12:57 Žena Pavla28 [32] Re: Miras
Tak jak zhasneš a začnou ti ty fofry jak na rybníku, zkus vydržet a pozorovat co se děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:05 Muž Miras [111] Re: Pavla28
No Skaláři mě taky napadli, ale že celou dobu nic a najednou mizí ryba za rybou. Je mi jasné, že stačí aby menší rybu "něco" nakouslo a Ancíkové už ji pak do rána dojedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:57 Žena Pavla28 [32] Re: Pavla28
Opravuji, vím čím to bylo, bylo to způsobeno- krmením, pokud nedostávají správné krmení selhávají jim srdíčka a pak se takhle nafouknou, chybami se člověk učí, škoda, bylo chvilku potom co jsem jim začala dávat patentky a tahle už se nezvládla zregenerovat. je to napsáno i v atlase, ale až teď jsem si to spojila dohromady, jak jsem si znovu pročítala atlas :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:53 Žena Pavla28 [32] Re: Miras
Možná nějakou menší oslabenou rybku by zvládly, ale živou aktivní rybu si nemyslím, jsou docela telátka. Viděla bych jako viníka spíš skaláry, jestli je tedy aktuální složení tvé osádky, už to musí být docela obři a u těch si docela dokážu představit, že by si chtěli přilepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 09:38 Muž Miras [111]
Ahoj,

Je možné, že mi Drápatečka žere ryby v akva? Je teda velká cca. 5cm a za nějakejch 14 dní 10 ryb fuč. Většinou Tetry a Paví očka, ale velikost ryb tak 2-3 cm. Ryby nejeví nějaké známky nemoci a ráno koukám chybí třeba Neonka. Nikde nic není vidět, jen Hába má plné břicho jak po 5-ti chodé večeři...Přes den akva pozoruju a nic, ale jak se zhasne, tak je tam fofr jak na rybníku :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 16:01 Žena Pavla28 [32] Re: Pavla28
Tak nevím co to bylo, ale je po žabce. Ostatní jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:59 Žena Pavla28 [32] Re: Míša 22
Žabky krmím každý den Larva sticks pro Betty anebo patentkama, stačí pro každou třeba 4-5 kousků krmení, nejsou moc chytré, než něco spolknou 10krát skočí do prázdna, takže nějaké rituálu jako s rybkama čekajícími na krmení moc nepočítej, ale jsou roztomilé a je hezké je sledovat jak krouží po nádrži. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2019 00:13 Míša 22 – Nové akvárium pro drápatečky
Dobrý den, rada bych vás poprosila o pár dobrých rad do začátku, koncem února jsem založila novou nádrž o objemu 30 litrů a ráda bych do nich dala drápatečky malé. Přečetla jsem si o jejich chovu, odchovu, krmeni, atd. Přemyšlela jsem že do tohoto objemu dám 3 drápatečky. Nádrž je poměrně hustě zarostlá, ještě dodám plovoucí rostliny a ukryty pro žabky. Zajímá mě zda mate nějaké rituály krmení popřípadě kolik krmení dáváte a jak často. Díky všem za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 17:03 Žena Pavla28 [32] – Nafouklá žabka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi mám plynatou žabku nebo, že by vajíčka? Poraďte co to může být, jestli to mám řešit nebo je to v pohodě. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 13:29 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: attiona
Proto je dávám jen do koulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 11:28 Žena attiona [0] Re: Radim26
Tak např.u mě Drápatečky rády mizely z akvária. Nejednou jsem je našla hopkat po zemi. A to jsem měla na akváriu kryt a otvory pro vývod kabelů jsem měla zadělané...takže se asi holky moje teleportovaly. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 18:29 Andaska – Nemoc?
No a dnes koukám, že jedna drápatečka má na sobě buď plíseň nebo to taky vypadá jakoby se jí odlupovaly částečky kůže. Když vyplave k hladinę, tak ty části vlají na povrchu těla a jsou bílé. Co to je? coze Vyfotit to nejde, hned mi zdrhne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 17:58 Andaska Re: Radim26
Já mám krycí sklo seřízlé tak, aby z kraje byl cca 1-2 cm volný prostor, protože se mi to předtím taky zapařovalo. Drápatečky mi ven nezdrhají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 17:52 Muž Radim26 [0] - Miniakvária – Víko
Jak jsem již psal s těma drápatečkama, tak mám ještě jeden dotaz, na akváriu mám skleněné víko a nevím jestli ho tam mám nechat, zapařují se mi kvůli tomu květiny a nemohou růst nad akvário, což nechci. Jenže na druhou stranu nechci, aby mi žabka utekla.(již dříve jsem to měl bez víka a nic se nestalo, ale nechci riskovat... X-) )

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:50 Žena Elzička [0]
Dobrý den, chtěla bych si pořídit drápatečku malou a chovat jí v akváriu s rybami. Ale chtěla bych se vás zeptat, jestli se s následujícími rybami snese. Mám: skaláry, black molly, čichavce a sumečky. Kladu důraz na ty sumečky, protože jsem někde četla, že si drápatka se sumečkem moc nesedli.
Zároveň kvůli drápatce budu tak trochu přestavovat akvárium a chtěla bych se zeptat, jaké květiny a dekorace jsou vhodné i pro drápatečku i pro ty rybky a ještě čím a jak mám drápatečku krmit, aby jí to ty ryby nesnědli.
A ještě jako poslední otázku bych se vás ráda zeptala, jestli si mám koupit jednu, nebo více drápateček. Byla bych ráda, kdyby jedna stačila, ale nechci, aby byla nespokojená tak si to ještě ověřuji.
Moc děkuji všem, kdo mi poradíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 16:30 Muž rudiezi [3] Re: Andaska
Oni sú aktívne hlavne v noci a vyžadujú nádrž s úkrytmi takže si myslím, že je to úplne normálne že ich nevidíš tak často, tie moje sú tiež väčšinu času ukryté v anubiasoch alebo valisnerii, ale zvyknem ich pozorovať hlavne pri kŕmení vo večerných hodinách aj v predných častiach akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:28 Andaska
Ahoj, taky mám jednu drápatečku viz. nádrž Šmírákov. Pořád je někde schovaná, takže ji mám možnost vidět, jen když dělám vëtší údržbu a náhodou ji najdu. Ani nevim, jestli žere, náhodnë hodím patentky do místa, kde jsem ji naposledy viděla. Je to normální, že se takhle schovává? Nebo se bojí některých z rybek, co tam mám? Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:00 R Muž afc1886 [5541] Re: Radim26
Je jich dost, ale do těch 12 litrů co máš v prezentaci bych žádné nedával. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 09:56 Muž rudiezi [3] Re: Radim26
Ja mám Hymenochirus curtipes napríklad s razborami a všetko je v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 08:46 Muž Radim26 [0] - Miniakvária – Snášenlivost
Mám drápatečku boettgerovu, tak se chci zeptat, které rybky jsou k této žabce snášenlivé?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 19:15 Muž Shimamoto [480] Re: ctibum
Možná tomu žabímu muzicírování neprospěl návrat té bety - hlídá si svůj rajón u hladiny a žabáčci z ní jsou asi trochu nervózní...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:24 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum
Naposledy jsem jim měnil vodu 13. 7. 2018. Od té doby jen doléváno.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:20 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
To dělám furt a nebziká a nebziká :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 18:19 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum
Netuším, kdy. Nemám vypozorované. Ale víš co, zkusím dnes vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 16:09 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Mi už ale dlouho nebzíká. Máš to nějak vypozorovaný? Stres, samice v přechodu, nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2018 15:46 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum
Jo, je to takové tichounké vrzání. Já si je po letech pořídil znova právě kvůli němu. Scházelo mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2018 15:43 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...Re: rudiezi
Já nejdřív myslel, že mi probíjí světlo, jak začal bzíkat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2018 15:41 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: rudiezi
Mě se to líbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 15:40 Muž rudiezi [3] Re: JirkaŠčobák
Takže do spálne by ste mi to asi neodporučil ? (som celkom citlivý na zvuky a rád by som sa vyspal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 13:19 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: rudiezi
Samečci v noci jemně vržou. Občas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 13:03 Muž rudiezi [3]
Sú schopné drápatečky vydávať zvuky ? :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2018 20:41 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Hm, tak s touhle variantou jsem moc nepočítal, i když mě taky napadla... No nic, co nadělám, Elegansky budu muset pořešit jinak...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 20:27 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum
Nikdy jsem jim nedal šanci, ale nepřekvapilo by mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 19:43 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...
Zdravím. Setkal se někdo s požíráním 1-1,5 cm potěru Drápatečkou?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 14:53 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Radim26
Koukám na tvé akvárium, založené před 2t a říkám si, že na drápatečky zatím absolutně nemáš podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:39 Muž Pepan [5017] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Pokud nebude akvárium úplně zakryté, nechal bych hladinu tak 10 cm pod okrajem akvária. Ony sice netouží lézt na kořeny, ale občas dokáží vylézt přes sklo ven z nádrže a pokud se to včas neodhalí, vyschnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:33 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Radim26
Tipuji, že drápatečky netouží vylézat a pokud, pak spíš na bahno, než na kořen.

Kořen bych neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 13:24 Muž Radim26 [0] - Miniakvária – Drápatečka Beottgerova
Zdravím, mám takový dotaz. Mám Drápatečky a chtěl bych se zeptat, jestli se dá výška vodního sloupce snížit, aby v horní části akvária vyčníval např. pařez a žabky na něj mohli vylézt nebo jestli musí být vodní sloupec až k hornímu okraji.(četl jsem, že na suchu mohou být až 10-15 min., tak jestli by jim to vyhovovalo :) )

Předem děkuji za odpovědi. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 16:48 VeFa - Miniakvária – Esha Exit
Nevíte někdo, zda drápatečkám vadí Esha Exit? Je v ní malachitová zeleň

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 10:38 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: mysz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kořeny nevadí, ale bez kořenících rostlin by to mělo jít také.

Mé drápatečky docela dobře žijí ve spleti kořenů, kterou vidíš na fotce. Doba záběhu koule pro drápatečky: 13 let. Otázka zní, za jak dlouho jsi schopna něco podobného vytvořit :).

Prostě, je jedno, co použiješ, ale mělo by to být přiměřeně odolné a mělo by toho být velmi moc. V reálu budeš zabíhat alespoň dva (spíš 3-4) měsíce. Potřebuješ jistotu, že se rostliny drží.
P.S. Aktuální teplota v mé kouli je 20°C. Takže ano, 20°C zvládnou (píše to i atlas).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 20:44 Žena mysz [12]
Dobrý den,

shodou okolností už nějakou chvíli přemýšlím, jestli by mé nepoužívané 12litrové akvárium nemohlo sloužit jako "sklad" rostlin a bydliště pro drápatečky. Vyrozuměla jsem z této diskuse (i ze starších příspěvků), že by to mohlo být reálné. Mám jen doplňující dotazy na ty, kteří s tím mají zkušenosti. Je lepší volit model bez dna a s plovoucími a/či rychle rostoucími rostlinami, nebo raději se dnem a dát tam tedy i něco, co zakoření? Jak často musíte měnit vodu v podobném typu akvária? (S filtrem nepočítám.) Se zakládáním akvária bez techniky nemám vůbec zkušenosti, tak by mě taky zajímalo, jak dlouho je třeba takovou nádrž bez filtru a případně bez dna "zajíždět" (neboli: platí ty tři měsíce, co padly v diskusi)? A stačila by teplota kolem 20 °C (tedy zvláště přes zimu)? Předem díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 18:24 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...Re: Marlim
23 °C je hodně málo. Viz rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov zrovna se to tam probírá, projdi si příspěvky za poslední dva dny.
Kryt je ale nutný, i když jí budeš topit.
Další dotazy na Betty prosím do toho vlákna. A nejdřív si něco načti, ať už tady nebo třeba na www.splendenspower.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 17:29 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Marlim
Opakuji link: rybicky.net/nadrze/25221-koule-na-severnim-okne-ii 12l, 7 drápateček, žádná technika, severní okno. Ok, nerozmnoží se mi (asi to není dost prokysličené na vývoj vajíček a pulci by byli rychle "na ráně"), ale žáby jsou v tom fajn.
Přečti si, co psal v marci 2016 v této diskusi Shimamoto o drápatečnách a filtru. Prosím, nechtěj, ať stále píšeme to samé.

P.S. Ale pozor: Nejprve z toho musíš 3-4 měsíce udělat rostlinnou džungli (ok, za 3 týdny, když použiješ velkou masu vláknité zelené řasy místo rostlin).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:56 Marlim - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: JirkaŠčobák
Díky za názor. Žabky se mi líbí a hlavně nadchly synka, ale nebudu je tedy pořizovat do tohoto akva. Opravdu jim stačí tak málo prostoru? Řídila jsem se atlasem na rybičkách, kde píšou těch cca 40l. Zbude mi 12l hranaté akva, kde je teď běťák, tak bych ho možná takto využila. Ale nebude to dvěma žabičkám malé? A nepotřebují žádnou techniku (filtr, topítko)? Děkuji předem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:52 R Muž Anthrax [2227] Re: Marlim
Já bych to neriskoval. Stačí trochu průvanu a průšvih je na světě. Ty ancistrusy bych taky vypustil (viz. Ctibum). K bettě se nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:50 Marlim Re: ctibum
Díky za názor. Příspěvky jsem si teď pročetla a žabky nebudou, aspoň ne teď a do tohoto akva:) A ještě k té bettě. Vím, že dýchá vzduch, ale v bytě máme i v zimě teplotu cca 23°C, to by nestačilo i bez krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 14:37 R Muž ctibum [4458] - Snažím se to nezahubit...Re: Marlim
Viz zdejší atlas "Stačí pro ně malé akvárium cca 40 litrů. V nádrži by měly být rostliny i plovoucí a možnost úkrytu, substrát na dně není nutný. Akvárium je dobré zakrýt, aby nemohla vylézt. Bez vody vydrží v průměru 10-15 minut."
Taky bych doporučil pořádně si přečíst tohle vlákno, pokud možno celé, se zvýšenou pozorností na příspěvky z února a března 2016 (JirkaŠčobák, Shimamoto)...

Každopádně pokud chceš mít v akvárky Bettu, tak je kryt nutný, protože Betta dýchá atmosférický vzduch nad hladinou a bez krytu hrozí její nachlazení...

EDIT
Navíc ancistrus je čuně a Betta ráda čisto... Ale to už je do jiného vlákna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 14:35 Muž JirkaŠčobák [2417] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Marlim
Můj názor: Jakkoli je dáš s rybami, nebude to dobře.

Choval jsem v minulosti 5 let drápatečky v takovéto kouli a posledních 5 měsíců je tak chovám znova rybicky.net/nadrze/25221-koule-na-severnim-okne-ii Neregistruju úhyn (ale nedovedu je v té džungli pořádně spočítat). 7 žab na 12l koule. Nezakryté. Bez filtru. Nikdy nevyskočily ani nevylezly. Samečci v noci vržou. Pochybuju, že ti v akváriu s rybami takto vydrží. Ať bude velké jakkoli a dáš podmínky jakékoli.

Drápatečky jsou v porovnání s rybami pomalé na žrádle, ale současně nežerou tak často. Silný potenciální zroj problémů.
Drápatečkám "tmavá" džungle, kterou mám v kouli, podle mě vyhovuje líp, než jakékoli rostlinné akvárium. Z nezakrytého akvária sem tam nějaká vyskočí (z koule nikdy).
Drápatečky v zásadě nepotřebují 65l.

Edit. Ctibum: Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 14:15 Marlim - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Drápatečky a akvárium bez krytu
Ahoj, máte prosím zkušenosti s chovem drápateček malých v akváriu bez krytu a krycích skel? Dají se takto mít, nebo by vyskakovaly? Jinak v akva cca 65l budou beťák, ancíci, razbory klínoskvrnné a šneci. Kytek tam bude myslím dost, i plovoucí. Děkuji za názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 11:52 Muž Jablečník [1] Re: Jablečník
všechno je jinak! Dnes jsem objevil jednu drápatečku jak si vesele zobe něco ze dna! Doufám, že obdobně přežívá i ta druhá !(?)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 6561x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6196-drapatecky