Drápatečky
Naposledy jsem jim měnil vodu 13. 7. 2018. Od té doby jen doléváno.
To dělám furt a nebziká a nebziká
Netuším, kdy. Nemám vypozorované. Ale víš co, zkusím dnes vyměnit vodu.
Mi už ale dlouho nebzíká. Máš to nějak vypozorovaný? Stres, samice v přechodu, nebo tak něco?
Jo, je to takové tichounké vrzání. Já si je po letech pořídil znova právě kvůli němu. Scházelo mi.
Já nejdřív myslel, že mi probíjí světlo, jak začal bzíkat
Mě se to líbí
Takže do spálne by ste mi to asi neodporučil ? (som celkom citlivý na zvuky a rád by som sa vyspal)
Samečci v noci jemně vržou. Občas.
Sú schopné drápatečky vydávať zvuky ?
Starší reakce
Hm, tak s touhle variantou jsem moc nepočítal, i když mě taky napadla... No nic, co nadělám, Elegansky budu muset pořešit jinak...
Nikdy jsem jim nedal šanci, ale nepřekvapilo by mě to.
Starší reakce
Koukám na tvé akvárium, založené před 2t a říkám si, že na drápatečky zatím absolutně nemáš podmínky.
Pokud nebude akvárium úplně zakryté, nechal bych hladinu tak 10 cm pod okrajem akvária. Ony sice netouží lézt na kořeny, ale občas dokáží vylézt přes sklo ven z nádrže a pokud se to včas neodhalí, vyschnou.
Tipuji, že drápatečky netouží vylézat a pokud, pak spíš na bahno, než na kořen.
Kořen bych neřešil.
0 28.04.2018 13:24 Radim26 – Drápatečka Beottgerova
Zdravím, mám takový dotaz. Mám Drápatečky a chtěl bych se zeptat, jestli se dá výška vodního sloupce snížit, aby v horní části akvária vyčníval např. pařez a žabky na něj mohli vylézt nebo jestli musí být vodní sloupec až k hornímu okraji.(četl jsem, že na suchu mohou být až 10-15 min., tak jestli by jim to vyhovovalo
)
Předem děkuji za odpovědi.
Starší reakce
Na první pohled drápatecka.
0 08.04.2018 07:25 Radim – žába
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaký druh žáby mám, hledal jsem na webech a žáby se podobají více žábám.
Předem děkuji za odpověď.
Starší reakce
0 06.02.2018 16:48 VeFa – Esha Exit
Nevíte někdo, zda drápatečkám vadí Esha Exit? Je v ní malachitová zeleň
Starší reakce
Kořeny nevadí, ale bez kořenících rostlin by to mělo jít také.
Mé drápatečky docela dobře žijí ve spleti kořenů, kterou vidíš na fotce. Doba záběhu koule pro drápatečky: 13 let. Otázka zní, za jak dlouho jsi schopna něco podobného vytvořit
.
Prostě, je jedno, co použiješ, ale mělo by to být přiměřeně odolné a mělo by toho být velmi moc. V reálu budeš zabíhat alespoň dva (spíš 3-4) měsíce. Potřebuješ jistotu, že se rostliny drží.
P.S. Aktuální teplota v mé kouli je 20°C. Takže ano, 20°C zvládnou (píše to i atlas).
Opakuji link:
rybicky.net/nadrze/25221-koule-na-severnim-okne-ii 12l, 7 drápateček, žádná technika, severní okno. Ok, nerozmnoží se mi (asi to není dost prokysličené na vývoj vajíček a pulci by byli rychle "na ráně"), ale žáby jsou v tom fajn.
Přečti si, co psal v marci 2016 v této diskusi Shimamoto o drápatečnách a filtru. Prosím, nechtěj, ať stále píšeme to samé.
P.S. Ale pozor: Nejprve z toho musíš 3-4 měsíce udělat rostlinnou džungli (ok, za 3 týdny, když použiješ velkou masu vláknité zelené řasy místo rostlin).
Díky za názor. Žabky se mi líbí a hlavně nadchly synka, ale nebudu je tedy pořizovat do tohoto akva. Opravdu jim stačí tak málo prostoru? Řídila jsem se atlasem na rybičkách, kde píšou těch cca 40l. Zbude mi 12l hranaté akva, kde je teď běťák, tak bych ho možná takto využila. Ale nebude to dvěma žabičkám malé? A nepotřebují žádnou techniku (filtr, topítko)? Děkuji předem za rady.
Já bych to neriskoval. Stačí trochu průvanu a průšvih je na světě. Ty ancistrusy bych taky vypustil (viz. Ctibum). K bettě se nehodí.
Díky za názor. Příspěvky jsem si teď pročetla a žabky nebudou, aspoň ne teď a do tohoto akva
A ještě k té bettě. Vím, že dýchá vzduch, ale v bytě máme i v zimě teplotu cca 23°C, to by nestačilo i bez krytu?
Viz zdejší atlas "Stačí pro ně malé akvárium cca 40 litrů. V nádrži by měly být rostliny i plovoucí a možnost úkrytu, substrát na dně není nutný. Akvárium je dobré zakrýt, aby nemohla vylézt. Bez vody vydrží v průměru 10-15 minut."
Taky bych doporučil pořádně si přečíst tohle vlákno, pokud možno celé, se zvýšenou pozorností na příspěvky z února a března 2016 (JirkaŠčobák, Shimamoto)...
Každopádně pokud chceš mít v akvárky Bettu, tak je kryt nutný, protože Betta dýchá atmosférický vzduch nad hladinou a bez krytu hrozí její nachlazení...
EDIT
Navíc ancistrus je čuně a Betta ráda čisto... Ale to už je do jiného vlákna...
Můj názor: Jakkoli je dáš s rybami, nebude to dobře.
Choval jsem v minulosti 5 let drápatečky v takovéto kouli a posledních 5 měsíců je tak chovám znova
rybicky.net/nadrze/25221-koule-na-severnim-okne-ii Neregistruju úhyn (ale nedovedu je v té džungli pořádně spočítat). 7 žab na 12l koule. Nezakryté. Bez filtru. Nikdy nevyskočily ani nevylezly. Samečci v noci vržou. Pochybuju, že ti v akváriu s rybami takto vydrží. Ať bude velké jakkoli a dáš podmínky jakékoli.
Drápatečky jsou v porovnání s rybami pomalé na žrádle, ale současně nežerou tak často. Silný potenciální zroj problémů.
Drápatečkám "tmavá" džungle, kterou mám v kouli, podle mě vyhovuje líp, než jakékoli rostlinné akvárium. Z nezakrytého akvária sem tam nějaká vyskočí (z koule nikdy).
Drápatečky v zásadě nepotřebují 65l.
Edit. Ctibum: Díky.
0 27.11.2017 14:15 Marlim – Drápatečky a akvárium bez krytu
Ahoj, máte prosím zkušenosti s chovem drápateček malých v akváriu bez krytu a krycích skel? Dají se takto mít, nebo by vyskakovaly? Jinak v akva cca 65l budou beťák, ancíci, razbory klínoskvrnné a šneci. Kytek tam bude myslím dost, i plovoucí. Děkuji za názory.
Starší reakce
všechno je jinak! Dnes jsem objevil jednu drápatečku jak si vesele zobe něco ze dna! Doufám, že obdobně přežívá i ta druhá !(?)
Chci se zeptat zkušenějších.Mám měsíc založené společenské akvárium 450l,neonky, pancéřníčci Panda, ancíci, paví očka, rostliny celkem obstojně rostou, velmi kvalitní filtrace, každý týden měním cca 1/5 vody, Te cca 25stC, CO2 ne, chemické rozbory jsem zatím nedělal. voda per voko perfektní , rybky zjevně bez problémů.
Akva je hodně členité, spousta břidlice a tedy i úkrytů.
Přinesl jsem z burzy Horáčkova dvě drápatečky, vel. cca do 15ti mm, vypadaly OK ( i ty další co měl prodejce).
Asi hodinu jsem je postupně přivykal na vodu z akva, byly v pohodě. Pak jsem je tam vypustil a od té doby jsem je už neviděl... Je to asi 10 dnů..
Číhal jsem jestli nevyplavou k nádechu - nikolivěk...
Jak to vidíte? myslím, že to mají za sebou - ale takhle rychle!? To nechápu? Nevhodné chemické složení vody? Jsou na to až tak citlivé? Je to možné? Myslím, že z akva neutekly, ale nemohu to zaručit.
Koupím asi další dvojici a budu je sledovat v oddělené "sádce" v tomtéž akva.
Děkuji za vaše názory a případné rady. Martin alias Jablečník
EDIT- Ještě bych chtěl dodat, že mám pražskou vodovodní vodu, Podolí.
A chtěl bych se zeptat - cca jak často vyplave drápatečka k hladině - se nadechnout? Díky J.
Starší reakce
Tak drapatecka se stastne nasla
Prezila tyden ve filtru. Nevime jak se tam dostala, a jak to mohla prezit, filtracni system jsme cely prohlizeli snad 5x a nikde jsme ho nevideli. Ted je z nej trosku vyzablinka ale snad se da do kupy. Nozicky ma v poradku ale ma neco jako bilej zavoj, nebo odloupnout kuzi na vsecj tlapkach, nevite co by to mohlo byt? Chut do zradla mel slusnou
Starší reakce
Přesně tak. Mně drápatečka vylezla otvorem pro kabel 1x1cm. Našel jsem jí jen díky kočkám, který s ní hrály fotbal...
Jestli není akvárium zakryté,tak prohledej pořádně jeho okolí.
0 14.05.2017 21:56 Ondro – Nezvěstná drápatečka.
Ahoj. Řešíme tu v našem 125l akvárku Akta X příhodu. Chováme v něm 2 závojnatky, 16 živorodek, 2 ancistrusi a donedávna 2 žáby - drápatečky. Přes víkend jsme odjeli (v pátek všichni žrali, v neděli jsme dojeli zpět) a po příjezdu jsme našli jen jednu žábu - NIKDE DRUHÁ NENÍ. Čekala bych, že kdyby umřela, nemá ji tam co sežrat a našli bychom mrtvolu nebo alespoň kostru. V akvárku není vůbec nic. Máme na dně asi 5cm písku - nemohla se třeba zahrabat? Nemá někdo zkušenost, co se mohlo stát případně kde by mohla být? (Stále věřím na žábu spokojeně zahrabanou, která za den vykoukne
...?)
Díky moc
Starší reakce
0 15.03.2017 12:05 kotrbovic – drápatky nejedí patentky?
Dobrý den, mám nově založené akvárium a v něm dvě drápatečky. Krmila jsem je patentkami, ale nezvaly si ani sousto. Vybírají jen pusinkami co je mezi kamínky nebo ve vodě, ale nevidím je sníst nic. Mám strach, aby jim něco nebylo nebo nechybělo.
Stalo se vám to také?
Starší reakce
Děkuji za odpověď. Myslela jsem si že v tom bude hrát roli věk, aspoň vím, co v nejbližších dnech čekat.
Pokud je žabka jakoby vyplněná tekutinou, pak je to žabí vodnatelnost. Je to důsledek špatné funkce jater a zvíře na ni dříve či později uhyne. Většinou je to důsledkem chovu v nevyhovujících podmínkách, špatným krmením ap.
To ale asi nebude tvůj případ. Vzhledem k tomu, že tvé drápatečky jsou už osmileté a předtím (předpokládám) nebyl žádný problém, mohla by špatná funkce jater souviset spíš s věkem. V dobrých podmínkách se tyto žáby běžně dožívají 7 - 10 let, takže ty tvé jsou už dost staré, postupně ti tak jako tak budou odcházet na různé stařecké neduhy. Ale byly údajně i kusy, které se dožily přes 15 let, třeba také budeš mít rekordmana
Ta "nafouklá" to ale určitě nebude
0 10.01.2017 18:29 Denisa – Drápatečka malá - nafouknutí
Zdravím, chovám 3 drápatečky, je jim už přes 8 let a jedna se mi před 4 dny nafoukla. Ze spoda je dost průhledná a měkká, k žádné změně potravy ani prostředí nedošlo. Žabka se normálně krmí a nevyzařuje žádné jiné příznaky nemoci. Neví někdo o co jde?
Starší reakce
0 06.01.2017 07:33 LaChiqua Zdravím, měla bych dotaz. Jak poznám, jestli není moje drápatečka těhotná? Oproti ostatním je docela mohutnější (ne nafouknutá). Bohužel ani netuším, jak lze rozeznat samce od samice a při koupi mi to také nebyli schopni říct. Dočetla jsem se něco málo o tom, jak by rozmnožování mělo probíhat. Je možné, že by samička vajíčka sežrala?? Plus mám v akvárku pár rybiček. Může jim některá z nich uškodit? Třeba u bojovnice se bojím. Děkuji za reakci
Starší reakce
Pokud používám drát, tak s bužírkou v tmavých barvách aby to moc nebilo do očí..
Žádný kov!!! Ani tu nerez, navzdory názvu není úplně nekorodující, je jen proti korozi odolná. Obsahuje jedovaté kovy a po určité době začne i ona reagovat s prostředím, takže bych to raději neriskoval. Obojživelníci jsou totiž přecitlivělí i na ionty běžných kovů, které ostatním živočichům neubližují - natož na chrom a nikl obsažené v nerezových ocelích.
To silonové vlákno je ok, ale dej bacha, aby pod ním nebyla nikde mezera, ve které by žabka mohla uvíznout. Též je možnost do obou kořenů navrtat díru a spojit je dohromady dřevěným čepem.
Drátu bych se asi vyhnul. Žabky jsou všudevlezky a mohly by se o něj pořezat. Ale vlasec je OK.
Svázat silonem, nebo drátem. Pokud je jeden plochý, dá se do něho vrtnout díra a přichytit k druhému vrutem. Ty vruty bych použil nerezové, aby se dal spoj třeba někdy v budoucnu rozebrat.
0 03.12.2016 13:58 Babetka Mohu se jeste zeptat,cim nejlepe pripevnit dva koreny k sobe? Nechci ,aby to uskodilo vode,zabkam. Diky
Starší reakce
Dekuji.vymenuji jednou za 14dni a to jen na rady. Zabkam se pry dari v zabinatem a prorostlem prostredi...tim ale nechci nic odmitat,ani zlehcovat.
Jako "uspavadlo" dá použít hřebíčkový olej, smrtelná dávka je od 400 mg/l. Dá se to sehnat v obchodech s bylinkami a některých lékárnách - je to alternativní lék na bolest zubů.
I bez narkózy by ale bylo rychlé odříznutí hlavičky ostrým nožem pro žabku vysvobození - rozhodně lepší, než hnít zaživa.
A trochu se o to akvárium líp starej, vypadá velmi zanedbaně. Vodní žáby nejsou sice na přechodné organické znečištění žádné citlivky, ale i jim je mnohem lépe (a jsou mnohem zdravější) v čisté vodě. Pravidelnou týdenní výměnou poloviny vody za novou odstátou a odsátím nahromaděného kalu uděláš žabkám jen radost
Zachod byla blba sranda!zapomnela jsem dat smajlika. Opravdu mne ale nenapadlo jak ji rychle a bezbolestne zabit. Dekuji. Uspavdla a nasledne nuz to nevim.
-záchod v žádném případě
-žabku uspěte a usmrtit za použití ostrého nože
-následně vložte žabku do igelitového pytlíku,nejlépe zabalenou v savém materiálu-kuch,pap.utěrky,zastříkněte desinfekcí SAVO,zajistěte sáček gumičkou, vhodte do komunálního odpadu
-k uspání použijte běžně používané prostředky
Přidat reakci
1 ...... [2] ...... 12
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7840x