Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 12:04 Muž snehulda007 [850]
Drápatečky rostlinky nijak neničí ani nevyhrabávají. Shovávají se v nich a odpočívají na listech těsně pod hladinou,protože dýchají vzdušný kyslík.
Na ryby taky neútočí!U mě se pokoušely občas ulovit čerstvě narozené platy,ale moc se jim to nevedlo.
Co se týká krevetek tak se nejspíš bude snažit ulovit mláďata,ale určitě nepůjde o žádnou genocidu.Stačí aby měla dostatek snáze dostupného krmení (patentky,file) a nebude mít důvod lovit.Sám jsem měl několik drápateček u krevetek a bez problému.
Krmení jsou nejlepší patentka,kousky filé,v nouzi vezme i kvalitní vločkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 11:37 Muž Tomiino [43] Re: pokojové
nene to vubec netusim,nemel jsem jeste to ani to...drapatecka mi teda nebude napadat ani rybky?rybam davam patentky artemky a dalsi mrazene..sni drapatecka i napr granule pro ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 09:17 pokojové Re: Tomiino
Rostliny nevyhrabavaji.Nevite neco o souziti krevet s zabkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 08:59 Muž Tomiino [43] Re: tyna181190
i kdyz jsou skalari dospele ryby?..mam hodne stonkovych rostlinek,nevyhrabavaji rostlinky ze dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 08:40 pokojové – ondra
Mohou byt drapatecky s krevetkama cherry?Mam krevety s colkem a je to v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.04.2014 23:08 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Tomiino
Ahoj dřív když jsem je měla tak byly v akvárku společně se skalárama a mečovkama.... rostlinám sice neubližovaly ale na skaláry útočily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:57 Muž Tomiino [43]
Hezky vecer vsem.Mam doma jiz dloho porizene akva,zabehnute se skalarama,pancernicky,otici a nejake tetry.Malmu se libi zabicka,..je mozne ji mit v akva s rybkama??nejakou malou?dekuji za odpovedi..v druhem vlakne mi poradili tuto zabicku.Jak je to s rostlinkama?neublizi rybam ani rostlinam??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:21 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: volhpe1
A uz s tou plisni prisla? Me par zabek s plisni uhynulo. Dlouho jsem zjistoval proc a odkud ta plisen je a nakonce jsem zjistli, ze za to mohl ancik. Asi mu chutnal ten jejich sliz nebo co to maji na kuzi a uplne normalne je oziral! A nekryta mista se pak dostala plisen a s zabkou byl amen. Ancika jsem hodil do akvarka, pridal zabam dva sneky, at zerou rasy a je klid.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 10:54 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
byly spolu, ale bohužel ta s tou plísní na noze uhynula :-( Ještě mám 3 tak snad to přežijí, i když jim žravost na patentky a jiné mražené červy nechybí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: volhpe1
Aha, jak čtu o kapání čehosi do vody, tak hned plaším s chemií :-D
Byly při transportu žabky spolu? Možná se jedna druhou pokoušela sežrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 19:34 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: volhpe1
Petře,jsou to žáby.Dýchají vzduch jako my.To,že umí v hibernaci vstřebávat kyslík kůží (nejen při tom)neznamená,že to budou provozovat celoživotně či dorakvičně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:30 jamajcan Re: volhpe1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:23 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Ještě by mě zajímalo jak se nadechují jestli dýchají vzduch z vody, nebo klasicky atmosférický viděl jsem jak plavala některý k hladině a dělala bublinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 19:16 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: volhpe1
easy life je v pohodě.Jestli má Tvoje žabka něco na noze,tak jí to suše sundej a jen sleduj,co bude.Dál bych to neřešil,takových situací byly mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:05 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
easy-life je filtrační medium na přírodní bázi dávám každý měsíc a rybám, mini rakům ani krevetkám ve vedlejším akváriu nevadí dle videa i výrobce to tvrdí na svých přednáškám a už ho používám víc jak rok a nikdy to žádnému živočichovi neublížilo X-)
Zkusím koupit pangase třeba jim taky pojede X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: volhpe1
Jsou to masožravci, takže drobní vodní živočichové - patentky atd., žížaly, rybí maso, mušky.
Viděla jsem, že naše krmení pro rybky, co dopadne na dno, taky občas žerou, ale neměl by to být základ. Tablety asi ne, ony neukusujou, ale soukaj do sebe, tabletu by nezvládly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: volhpe1
Na žabky s chemií pozor!!! Můžou reagovat jinak než ryby. Nedávala bych tam nic.
Má tu končetinu asi nějak poškozenou, možná by stačilo ošetřit přímo to místo něčím, potřít ředěným hypermanganem? Tak bych to asi řešila já. Nebo se zkus zeptat ještě jinde, ale s léčivy fakt bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:54 Muž volhpe1 [41] - Tetry – krmení drápateček
Ještě mám dotaz čím je přesně krmit nebo to žerou dával jsme jim patentky a něco do sebe nasoukaly jen mě zajímajestli žerou i krmení pro ryby, nebo tablety pro krunýřovce a podobně?? díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:49 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
Možná je to změna prostředí v pátek přicestovaly ČD kurýrem a jinak ty ostatní jsou v pohodě zkusím do vody nalít easy-life vždy to pomohlo rybám tak snad i žabkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: volhpe1
Tak s tím bohužel neporadím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:42 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Eva_R
Tu nohu vypadá že má ochrnutou nevim co s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: volhpe1
Je to určitě plíseň? třeba jenom svléká kůži..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:08 Muž volhpe1 [41] - Tetry – drápatečka plíseň
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit moji jedné drápatečce se udělala plíseň na přední pravé noze čím léčit a podobně díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sunnny
Jak jsou asi velké?
Na rady prodejce ale pozor, radši všemu nevěřte a hledejte i jinde. Už jsem slyšela v akvaristice jak prodavačka radí zájemcům, že žabkám stačí vločky pro ryby.
Jak tady psali, můžou být i ve filtru, pro jistotu bych tam koukla, jestli můžou ven. I když to už by asi bylo pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sunnny
Jestli žijou, tak jsou schované. Proč by se také promenádovaly u předního skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 20:03 Sunnny
Zajímavé je, že se všude najdou chytrolíni, kteří se musejí za každou cenu do někoho pustit!
Nevím z čeho hned usuzujete, že něco koupíme děcku a nic o tom nevíme a že žabičky musely vyskákat ven.
Tak za prvé, když jsem je kupovala tak jsem se samozřejmě prodejce ptala co a jak.
Chtěla jsem se ujistit, protože co chovatel to názor.
Za druhé, akvárko máme samozřejmě zakryté. Takže nevyskákaly.
Zatím se neobjevily.
Tady, aby se bál pomalu člověk na něco zeptat!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:09 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Diky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:08 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Sunnny
Prohledat akvarko, vyndat dekoraci, nekde budou zalezle. Ja jsem nevidel zaby 3 dny, pak jsem koupil nove akvarko, vytahal z velkeho akva deko a nasel jednu zabku zalezou pod korenem. Druha ovsem nebyla a az par dni nato jsem ji nasel zalezlou ve filtru, bohuzel uz mrtvou. Ted mam zaby zvlast v akvarku bez ryb a vypadaji stastne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 11:58 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: jmalyska
Máš pravdu koupí zvířátko dětem a nic o něm nevědí a pak koukají že je mrtvé jako v tomto případě mimo akvárium. ty žaby mají největší aktivitu v noci. Já studoval na netu přes týden a teď mi příjdou v pátek kurýrem tak uvidím co se stane mě, ale akvarium raději zakryju jemným pletivem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 04:19 Muž jmalyska [167] Re: Sunnny
To je fakt super, koupit děcku něco, o čem víte kulové... Nechápu, proč jsou lidi úplně opační tady v tomhle tom. OT prosím... tone tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 01:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sunnny
Jak byly velké? Živé žabky ancistrus nesežere a aby uhynuly všechny najednou, to se mi nezdá. Takže zbývá prohlédnout okolí akvárka (ale zase že by se vydaly ven všechny tři je neuvěřitelné :-) ) a nebo jsou dobře schované (skulinka za filtrem, v rostlinách), řekla bych, že se objeví :-)
Nějakou zvláštní péči nepotřebují, akorát krmit masitou stravou (ne suché pro rybičky). Mláďata denně, dospělé 2-3x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 01:35 Muž Legioix [574] Re: Sunnny
Máte dobře zakryté akvárium? Pokud ne, tak bych hledal kolem akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 01:28 Sunnny
Koupila jsem 3 drápatečky do 75 litrového akvárka.
Vypuštěny odpoledne okolo 16h. Byly v pohodě rybky si jich nevšímaly(3neonky, 2tetry, 1ancistrus, 4 parmičky) sledovány do večera. Ráno jsem je hledala a nenašla, prostě zmizely.

Sežraly by je parmičky? Nikdy se nechovali nijak agresivně.
Nebo ancistrus? Sežral by všechny tři?
Hledala jsem je všude, nikde není po nich ani stopa.
Ještě mě napadlo zda po cestě domů nějak neprostydly a neuhynuly v noci a ryby je nesnědly mrtvé
Dítko mi tu brečí, že nemá žabičky. Mám je popřípadě znovu koupit a zkusit to ještě jednou?
Je nutné jim měnit vodu každý den? Četla jsem to tu někde. Jak často se krmí a jak moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RomanMch
Jenom opláchnu, aby nebyly od hlíny. Někdo dává před zkrmením žížaly na pár dní do nádoby s hoblinama, aby se žížaly vyprázdnily a byl menší odpad. Ale nemusí to být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:48 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
A peres je nejak nebo promyvas? Zkusim to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RomanMch
Jo, sbírám a sekám, na procházkách se psy pořád koukám pod nohy po žížalách, sbírám i do zásoby, ve sklepě mám kýbl s hlínou. Mám toho víc, co žere žížaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 18:07 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
A ty zizaly jim nalovis a nasekas? Tady (Nemecko) prodavaji cervene komari larvy a bile komari larvy. Pak maji i nejake male koryse, ale ty jsem taky zatim nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 21:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RomanMch
Bílé patentky neznám, co to je? Zkoušela jsem mražené černé komáří larvy a ty se spíš rozletěly po celém akvárku. Dávala jsem živé komáří larvy venku ze sudu, ale ty nebyly žabky schopné ulovit, loví na dně, a taky je okamžitě posbíraly rybky.
Mražené patentky naše žerou moc dobře, ale nejradši maj žížaly, ty vedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 07:13 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Ja si myslim, ze si clovek nevybere :-) Zive patentky tem mym uz nedam, nebo jen malo, mrazene dostavaji, ale moc jim nejedou :-) Kupodivu jim hodne chutnaji vodni blechy a chytaji je celkem v pohode. Davala jsi jim nekdy bile patentky? Na to jsem zatim nemel odvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Hjub
Kolik vody tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:24 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RomanMch
Německy neumím a přeloženo překladačem je to vždycky takové zmatené :-) Ale fakt to tam píšou. A třeba tady zase, že nitěnky můžou nakazit parazity drapatka.ic.cz/… Takže mi z toho líp vychází ty mražené patentky.
Krmím s nima drápatečky už sedm let (občas měly i živé) a některé pořád žijou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:45 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Hjub
Ja je mam v 25 cm, potrebuji si cas od casu vyplavat na hladinu pro bublinku. Taky rady lezou po rostlinach a lezou na pul ven a vyhrivaji se pod svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:35 Hjub
Docela by mě zajímala jejich náročnost na výšku vodního sloupce... Jde mi to, že se v poslední době věnuji pěstování rostlin emerzně, a rád bych k nim něco hodil. Máte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:25 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Existuje spousta nemecky psanych for, kde se tohle resi. Mozna jsem blbe hledal, ale nasel jsem jen velice malo informaci v cestine. Napr. tady www.aquaristikseiten.de/… se uvadi, ze existuje podezreni (podle autora ale nedokazane), ze patentky muzou zabkam prokousnout streva. Proto se doporucuju, ze patentky vyhradne mrazene a jako zive se doporucuji nitenky nebo vodni blechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:09 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RomanMch
RomanMch napsal: Uz taky bylo mockrat, ze patentky jsou pro zabky nebezpecne.

Kdy, kde? O tom jsem nikdy neslyšela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:46 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: RomanMch
Co projde mým mrazákem to nepřežije proto jenom mražené a s tím mraženým pangasem to zkusím kousek jim dát při nejhorším to sežre raček ten maso všeho druhu rád hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:29 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: RomanMch
Jeste doplnim, ze ta zabka jich asi sezrala vic nez mela, jeste dva dny potom ji z huby lezly zive (!!!!) patentky a pak uhynula. Takze jim davam vyhradne ty mrazene, ale jen obcas, mam dojem, ze se po nich nafukuji. Vseobecne je asi tezke rict, co je pro ne lepsi/horsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 17:22 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Eva_R
Uz taky bylo mockrat, ze patentky jsou pro zabky nebezpecne. Zkrmil jsem zive patentky jen jednou a jedna zaba uhynula. Zive nitenky davam tak 1x mesicne. Asi nejlepsi zkusenost mam s vodnima blechama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RomanMch
Už to tady bylo hodněkrát, nítěnky můžou být nakažený parazity (mikrofilériemi), pro žabky smrtelné. Proč riskovat? Lepší jsou patentky.
Naše taky dobře žerou malé žížaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 15:37 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: volhpe1
Ja krmim hlavne nitenkama (zive i mrazene) a zivyma vodnima blechama. Susene dafnie jim nejedou tone Ty mrazene kostky jim ale napred rozmocim ve vode, jinak si mila zabka zkousi narvat do tlamicky celou tu kostku smich Tak jednou za mesic maji mrazene patentky jako zpestreni. Maso jsem jim nedaval, nechci kazit vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6196-drapatecky?od=201