Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:52 Muž Yirka [9123] – Re: petastastna
(OT) Sebekritika se cení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:49 Žena petastastna [0] – Re: jajaapaja
ne, ty drápatky já ale už nemám,koupila sem si právě drápatečky. a filtr nemají,tim to rozhodně neni,právě že o nich vím celkem dost, ale odešli mi během tří dnů všechny čtyři,tak si myslím jestli to nebylo špatným chovatelem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:43 Muž jajaapaja [174] – Re: petastastna
To co máš ty je Drápatka.Ne Drápatečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: seic
az ted jsem se mrkl na tve zabarium... ja mam v aqua drápatečku malou :-) ne tohoto "obra" co pestujes ty...

rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_kratkonoha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:24 Muž jajaapaja [174] – Re: petastastna
Nevím žabky nejsou moje parketa,ale přečetl jsem si připominky u toho tvojeho žabaryja.Někdo kdo má zřejmě zkušenosti ti tam napsal aby jsi nefiltrovala.Že to žabky nemají rády,asi je to pravda Poslechla si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: petastastna
každá rada drahá, já osobně mám také málo zkušeností:
- moje žabky se také snaží schovávat pod rostliny, ryjí ve dně
- nekrmím je něčím zvláštním, dávám jim na dno tablety, krmí se i vločkami, co spadnou dolů

u mě např. nejvíce žabek uhynulo při kontaktu s vnitřním filtrem, který měl v jednom místě "falešný" tah a žabky se tam chytli nohou..:-(
v současnosti mě zbyli v aqua 3 žabky, ale ty se maji čile k světu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:40 Žena petastastna [0]
jo a krmila sme je patentkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:38 Žena petastastna [0] – Umřeli drápatečky-poraďte
Dobrý den, koupila sem si 4 drápatečky a do 9 dnů všechny umřeli a netuším proč, zahrabávali se do písku,tak jestli to nemělo souvislost s tím, jinak můžu vypsat podrobné podmínky jejich akvárka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:17 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sára
Fotka k příspěvku Ahoj, vetsinou si davaj tak tyden pauzu a pak zase nakladou. Aspon u nas to tak bylo. Dej pryc rodice, nebo nekam do vetsi sklenice (s vodou z akvarka rodicu) opatrne i s rostlinkou prendej par vajicek a cekej co bude. Nebo prelov ty vylihnute, jestli tam jeste nejaky jsou. S krmenim jeste pockej par dnu. Preju at se ti to povede, je to fajn sledovat jak se zabky vyviji palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:27 Sára – vajíčka drápatečky
Mám vylíhhnutá vajíčka, ale žabky jsou ve stejném akváriu...hmmm to je sežerou,že ? Minule jsem dala žáby do jiného akvárka a stejně z vajíček nic nebylo... Co mám dělat, moc bych si přála vychovat aspoň jedno malé žábatko..děkuji.Sára.
Edit: Aha, tak dát pryč rodiče, jak to čtu níže, ale rodili jen jednu noc, a jeden den, stačí to ? asi jo, že než je sežerou... dík za odpo Sára.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 11:46 Bexi Re: honza
Já myslím že v této době už není problém s teplotou,chovám je ve 24 C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 11:00 honza
jakou max nejnižší teplotu drápatečka snese. dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:48 0 Re: lukas
Můžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 11:03 lukas Re: Breaker
Jaro nebo léto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 20:02 Breaker Re: lukas
No a jakou část roku myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 18:19 vlasta Re: lukas
ja si myslim ze by to nemal byt problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 17:57 lukas – drpatečka
Prosim vás mislíte že by drápatečky mohli být určitou část roku v menším zahradním jezírku nebo venkovní nádrži. Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 08:08 S Muž invalida [3881] zkušenost
Do dvacítky ji nedávej.. poměrně dost zasviní vodu a zdrhne ti...Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Frodo
Určitě na šířku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 16:53 Frodo – drápatečka
mám takovej dotaz :) je pro drápatečky lepší akvárko větší na šířku nebo na výšku? hmm nebo je to fuk? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:39 Skorica Re: sairon
Sou nenáročné, výměna vody postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: sairon
Fotka k příspěvku Filtrace není potřeba, vodu bych měnila podle situace (jestli budou zůstávat zbytky krmení), ale určitě min. jednou týdně třetinu vody. Mají rády rostlinky (na šplhání a odpočívání), takže bych radila nějakou dodat, a osvětlení by trochu zvedlo teplotu vody, jinak ale jim 20 stupňů nevadí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:59 sairon – Drápatečky - filtrace a ohřev
Zdravím,
dostal jsem 2 malé drápatečky, které zatím bydlí v 10 l akváriu. Mám v plánu je časem přesunout do většího, ale zatím stačí, vzhledem k jejich velikosti snad mají dost místa. Stále ale řeším, zda do akvária koupit i filtr (a zvyšovat riziko, že se někam přicucnou nebo po něm vylezou) nebo si vystačí bez filtru. Proto se zeptám zkušenějších - jak velké máte akvárium, kolik žabek, s filtrem nebo bez filtru a jak často čistíte (popř. vyměňujete vodu)?
Druhá část dotazu se týká ohřevu. Drápatečky by prý měly mít vodu až 28 °C. U mě v pokoji mají zaručených 20 stupňů stabilně takřka po celý rok, ale nesvědčila by jim o něco vyšší teplota? Nevím, zda by se měly s ohřevem lépe, jestli bych spíš zase neriskoval, že se něco stane (rozbitá regulace, vyšplhání žabek).
Děkuji předem za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 12:00 Muž cenega [1] Re: Peposu
ja ji krmil moucnyma cervama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 11:22 0 Re: Peposu
Různý hmyz a jeho larvy , žížaly , krájené kousky hovězího masa atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:20 Muž snickers [0] - TetryRe: Peposu
kup ji něco mraženého, jinak je to masožravec,tak ji neco občas ukuchti:-) A lidi než se zeptáte tak používejte zdejší atlas. U drápatečky klikni nahoře na liště na "ostatní" a do "hledej" vlož "drápatečka" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 17:57 Žena datura [104] Re: Peposu
a nebo kousky syrového masa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Peposu
Drápatečkám nestačí sušené krmení pro ryby, kup ve zverimexu mražené, nejlíp patentky, to ocení i rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 12:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Peposu
je až k pláči jak jsou lidi ..... něco si pořídí a pak se ptají co to žere, ještě že se neptají kama :-D

cudáci tvorečkové...... škoda že se nedá koupit Tiranosaurus....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:03 Peposu – Drapaecka a co k jidlu?
Zdravim lidicky, mam dotaz poridil jsem si malinke drapatecky a chtel bych vedet co jim davat k jidlu? nebo jestli taci ze rybam sypu Lon Mix jestůi jim staci toto ci musi mit jeste neco oni extra . moc moc diky za odpoved.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 09:28 Muž . : Hunter : . [17]
snad to pridam sem:dnes som si vsimol ze moja darapatecka ma zapliesnenu zadnu nohu asi jej do nej niekto kusol lebo jej chyba polka prstu a jeden ma zraneny ostatne 2 su ok mozem ju liecit liecivom pre rybicky?a je to samicka a mam pocit ze je gravidna (uz dost dlho)a nemam samca je to problem??? sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 17:03 Vak8 Re: konvalinka
Já jsem choval drápatečky asi 5 let při pokojové teplote,dařilo se jim a množili se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 16:35 Žena konvalinka [41] – Drápatečka - teplota vody
Ahojte. Zajímalo by mě, zda mají drápatečky raději teplejší vodu anebo chladnější. Měla jsem drápatečky ve společenském akva, kde byla teplota kolem 27 stupňů a nějak zvlášť se jim nedařilo. Ze tří mi zbyla pouze jedna. Paní v akvaristice mi řekla, že drápatečky chtějí vodu tak kolem 22 stupňů. Že dlouhodobě teplejší vodu nezvládají. Tak jsem koupila malé akva, že ho zařídím jen pro drápatečky (bez topítka) a tu poslední jsem teda odlovila. Jenomže teď čtu, že mají rády teplé stojaté vody (do 27 stupňů). Tak teda nevím... Bylo by lepší ji v tom velkém nechat anebo je dobře, když budou mít svoje akva - kde se budu snažit udržet studenější vodu? Máte s tím někdo zkušenost? Předem moc díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:33 rybawanda Re: Star
Moje drápatečky vydávají zvláštní zvuk , něco mezi pískáním a vrzáním - ale rozhodně to není kuňkání coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:25 Muž klm007 [114] Re: Star
Vyplavou k hladině, vystrčí hlavu z vody a kuňkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:06 Žena Star [0] – Drapatecky - kunkani
Někde jsem slyšela, že vodní drápatečky v období námluv "kvávají/kunkají". Přijde mi to trochu divné, protože jsou ve vodě. Je to pravda? Má s tím někdo zkušenost?
---
Pokud tu je přispěvek na toto téma stačí odkaz, ale já nic nenašla a to jsem hledala dost poctivě. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 13:37 Bexi Re: kikuška
žábry nemají :-O musí se nadechovat z hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 12:44 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Potřebují na souš? Prý mají vodní žáby žábry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 12:00 Bexi Re: CeCeQ
to je normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 11:52 CeCeQ Re: Muminek
To netuším,to se mi ještě nestalo.
Ale chci se také zeptat,drápatečka se mi začla "svlékat z kůže" nebo tak neco.Je to dobře nebo ne?DÍky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:03 Mumínek – Drápatečka umřela
Mám 4 drápatečky a dnes ráno jsem se vzbudila, koukám z postele na akvárko a vidím na hladině drápatečku. Vstanu, kouknu a čeká mě škaredý pohled - nafouklé tělíčko a stažené prsty na končetinách. :-( Co se mohlo stát?? Žabky mám asi půl roku, a tak pochybuju, že umřela stářím... Ničeho neobvyklého jsem si nevšimla, ještě včera bylo všechno OK. Akvárko viz. prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 10:00 Žena konvalinka [41] Re: konvalinka
Tak jedna zabka uz pravidelne kazdy vecer zkouma predni cast akvarka. Ale druhou jsem jeste nevidela. Je mozne, aby byla porad nekde zalezla, i kdyz druha uz vyrazi na obhlidky? Vubec si nejsem jista, jestli tam vubec ta druha jeste je... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:39 kreten Re: konvalinka
Témšř vždy bývají v akvaristice na Nuselské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:27 Žena konvalinka [41] Re: Mumínek
Asi si jeste nejakou poridim. Zatim jsem si nevsimla, ze by byly nejak pohromade. Vcera jsem mela stesti a videla jsem jednu tu mrsku. Opravdu je to hodne malinkaty stvorenicko. Dokonce jsem si rikala, jestli jsem neudelala chybu, ze jsem je dala hned k tem rybkam. Nejsem si jista, jestli jim rybky nechavaji nejake jidlo (krmim mrazenyma nitenkama, dafniema a pak suchym, ale o to zabky asi nestoji). Musim koupit jeste nejake patentky, to pry maji rady. Koupila jsem je na akva burze ted v nedeli na Pankraci. Ja teda fakt doufam, ze to drapatecky jsou. Jestli zacnou necekane hodne rust, tak musi pryc. Takhle malickaty jsou k sezrani.

Ja chodim obcas na burzu Ryby a rybicky na Pankraci a tam jsem ji videla snad pokazde. Na te posledni jsem si dokonce nejake koupila. Uplne malickate. :) Taky jsem tam potkala lidi, od kterych jsem brala nejake rybky - byli hodne sympaticti - maji obchudek v Hornich Mecholupech (www.akvaristika.kvalitne.cz) a na jejich strankach jsem videla, ze drapatecky maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 19:41 Mumínek Re: konvalinka
Kup si jich více raději, podle mě je to lepší. Jen mě překvapuje, žes koupila 1cm velké - vždyť to musí být úplní prckové. :-) Hlavně aby to opravdu drápatečky byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 19:39 Mumínek Re: Pete
Moje jsem načapala hrabat jen jednou, zrovna pod moji nejmilovanější kytičku, vypadlo jí pár listů, tak jsem honem do akva strčila síťku a tu mršku odehnala. Ale to byl jediný problém, jinak jsou hodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 16:55 Muž Pete [10] Re: konvalinka
Méně než 3ks se prý nehodí. Je to prý společenský tvor. Jinak nevím, není to moje parketa, nefandím tomu. Podívej se do atlasu na drápatečku, tam máš vypsáno, u koho v akvárku plave a na jejich postřehy. Počteš si, dozvíš se více, uvidíš... X-)

rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_kratkonoha V nádrži: zobrazit vše... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 13:45 Žena konvalinka [41] Re: capretto
Super. Nerada bych o ty malý mršky hned přišla. Bylo to takový momentální rozhodnutí. Vždycky nákup čehokoli předem dlouho promýšlím, ale tyhle jsem na burze viděla a byly moje. :-) Tak jsem se bála, jestli jsem neudělala chybu, že jsem je dala hned takhle maličký do velkého akva.

Ještě mě napadá, nevíte jestli se jim víc líbí ve větší skupince? Koupila jsem jen dvě a říkám si, aby se vůbec našly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 13:26 Muž Pete [10] Re: konvalinka
Nemám žáby, ale tady, u některých nádrží jsem četl, že se prý hrabou pod kořeny rostlin. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 13:16 Muž capretto [32] Re: konvalinka
Já mám taky jednu a taky jsem jí od vypustění do akva neviděl....Ale bude určitě někde zalezlá. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6196-drapatecky?od=401