Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 14:57 Muž Jiri_99 [425] Re: zabak
Nevím jak drápatka vodní, ale drápatečka malá občas potřebuje nad hladinu se nadechnout. Koukal jsem ti na akvišo, a chtělo by to nějaké plovoucí rostlinky na které by si mohla vylézt. U mě si občas některá z žabek vyleze na rostlinku na hladině a hoví si tam třeba hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 14:19 Muž zabak [0] – ke hladině
Ahoj, teď jsem dostal drápatečku, a mám hluboké akva. Koukal jsem že se snaží vyškrábat kehladině a nejde jí to moc. Není nějaký problém? že by se jim musel stavit žebřík nebo tak? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 22:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Fugee
Já je mám jenom s japonikama a ty jsou velký jako žabky, takže u malých fakt nevím. Nejsou to dobrý lovci a krevetky umí zdrhat, tak by to snad mělo jít :-) Akorát třeba u krmení jsem viděla, že drápatečka ulovila neopatrný potěr gupky, ale to byla spíš výjimka. S nějakou menší ztrátou radši počítej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 22:06 Fugee Re: Eva_R
No, to jsi mě teda uklidnila :-D Ale koukám, že hodně lidí má s drápatečkami i krevetky, tak to snad nebude tak hrozný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 20:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Fugee
Do 200 litrů třeba dvacet :) Myslím že by i dospělé 2cm krevetky žabky zvládly sežrat, a nevím jestli ulovit, nemám to vyzkoušené. Určitě by po krevetě chňaply i nažrané, kdyby jim šla kolem huby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 17:36 Fugee Re: Eva_R
Malé krevetky myslíte jen mláďata, nebo i dospělé jedince? Omlouvám se, že se tak vyptávám, jen nechci přijít o několikaletou populaci. =) Pojídali by je, i kdybych je denně krmil mraženým krmivem? A kolik kusů bych měl případně koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 17:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Fugee
Soužití drápateček a japonik je bez problému, u malých krevetek bych se bála občasnýho sežrání, ale drápatečky nejsou dobrý lovci. S tím vyskakováním - spíš vylezou asi ze zvědavosti, když je hladina až nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2012 17:22 Fugee Re: všichni
Všem se omlouvám, špatně jsem si přečetl název témata, chci si koupit Drápatečku, ne drápatku. =)
Takže soužití drápateček a krevetek je bezproblémové? A kolik jich mám koupit? Chtěl bych je dát do svého akvária - Harmony. A jak je to s vyskakováním z akvária? To stejně jsem slyšel i o krevetkách, obzvlášť japonicách a nikdy mi ani jedna nevyskočila, tak jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Fugee
Drápatečky "vržou" potichu, při tom se nevzbudíš, horší drápatky, to už je docela rachot :-) Samozřejmě jenom samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 17:00 Žena Fidorka [312] Re: Fugee
My jsme se konečně zase po dlouhé době dočkali pískání drápateček, měli jsme z toho radost - přijde nám to roztomilý, navíc už víme, že nově koupený prcek je opravdu sameček hop . Pískání není nijak hlasité, to bys musel mít hodně lehké spaní, aby tě to vzbudilo. Je dobře rozpoznat jen v úplném tichu, ale jde to pak slyšet i přes celou místnost (a to při tom pískání sedí žabák na dně). Když budeš chtít mít úplný klid, tak si pořiď jen holku/holky, i když jak se zdá, tak ani všichni kluci nepískaj. Ale já měla zatím samečky dva a oba pískali. Ale je to jen nárazově, třeba týden každý večer, a pak čtvrt roku ani ťuk. A kdyby tě to někdy fakt rušilo, tak mu stačí dát nažrat, to ho nějaký volání samičky hned přestane zajímat smich .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 16:02 Muž snehulda007 [850] Re: Fugee
Jestli chceš žabku ke krevetkám tak je lepší drápatečka,ta při dostatku krmení nechává krevetky napokoji. Samozřejmě není vyloučeno že se tu a tam nepokusí ulovit nějakou malou,ale většinou se jí to nepovede,protože neni dost rychlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 15:56 Muž ppet36 [82] Re: Fugee
Moje drapatka je uplne potichu, taky ji mam v loznici a zadne podezrele zvuky jsem neslysel. Pokud je hodlas krevetami krmit, pak se nimi snesou :) V kazdem pripade zapomen na nejaky souziti; drapatka sezere vsechno, co neni srovnatelne velikosti ... bez problemu slupne i rybu, ktera je prakticky stejne velka jako ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 15:04 Fugee
Zdravím, neví někdo, jak hlasité je jejich "pískání"? Akvárium mám v pokoji s postelí, a nerad bych se den co den budil. :P A jak se snesou s krevetami? (cherry, palmata)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:14 Muž snehulda007 [850] Re: katelin
Jinak koukám,že máš samý rybí prasátka,takže to chce pořádně dodržovat údržbu,protože v zasviněnym akv. by trpěla. A nezapomeň na ůkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:10 Muž snehulda007 [850] Re: katelin
Jakýho sumečka?Drápatečka je klidná nenáročná žabka,krmí se třeba patentkama,nitěnkama,odrostlejší zblajzne i file. Když má dostatek krmení ta neůtočí ani na krevetky,může se stát že zblajzne čerstvě narozenou živorodku. Potřebuje přístup k hladině,má ráda stonkovky ve kterých odpočívá pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:27 katelin Re: Kamishiro
o tom vím,ta drápatečka se jenom přejedla, :-D není to nic špatného,ale nedávej jí těď krmení ;-) bude to v pořádku,ale je tu také možnost,že se nadechla vody a to už by bylo horší,vyplatí se asi 2dny počkat :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 17:22 katelin – koupě drápateček
Dobrý den,budu si kupovat drápatečky,mám akvárko o 54l a je to 60x30x30 mám tam základní druhy rybiček,gupky,ancáčka,sumečka,black molly atd. myslíte,že by se mi tam drápatečka hodila? Moc ji chci ,ale potřebuji aby s ní nebyly větší problémy,chci se také zeptat jak a čím se drápatečka krmí a jestli se do mého akvária hodí, nejsem úplná začátečnice,ale drápatečka je pro mne nová ,děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 23:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Kamishiro
Ahoj, čím jí krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 20:07 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária
Zdravím, mám dotaz ohledně jedné mé drápatečky malé.

Dnes během dne byla v pohodě, ale teď k večeru už je jen u hladiny a stále jí to nednáší. Dokonce nereaguje ani na okolní cherryny popř. na pohyb nad hladinou. Nemohle třeba spolknout vzduch? Má na boku trošku bouličku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 17:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: olwy
Ještě mě napadlo - prodávaj se násady nelétavých octomilek, ty bys někde v kanclu schoval, ne? :) Ale vůbec nic o nich nevím, jak se udržují živé... www.infoshop.wbs.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:51 Muž olwy [24] - TetryRe: Eva_R
Jak píšu - potřeboval bych něco, co bych mohl mít ideálně v kanclu v šuplíku. Patenky vozit z domu ob den by šlo, akorát jedu docela dlouho a bude to pěkný hnus, jestli se mi roztečou po batohu. Zkouším, jestli někoho nenapadne něco lepšího. Nevím. (a jak to myslíš s těma mouchama? za oknem se mi teď přes léto sráží spousta malých mušek - mohl bych je smést a hodit jim. díky za tip.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: olwy
Nitěnky radši nedávat, už se to tady někde na fóru probíralo, lepší jsou patentky. Tak co jich trochu obden přinést z domova? Jinak chytat mouchy, kousky rybího masa, potěr, žížalky.. Někdo tvrdí, že žerou i vločky pro rybičky, ale tomu nevěřím, to tak omylem lapnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 13:34 Muž olwy [24] - Tetry – Co to žere, co není třeba mrazit
Ahoj všem milovníkům drápateček.
Udělal jsem malou blbost - pořídil jsem si drápatečku do práce do miniakvária. Už dřív jsem jednu měl, ale jinde - zde na pracovišti nemám mrazničku a pro jednu žabku nejsem schopen kupovat živé nitěnky. Jak bych ji mohl krmit?
Díky moc za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 06:12 Žena Dona [5] - Miniakvária
Zrovna se mi v akváriu s drápatečkami rozmnožily endlerky :-) Je chytrá, ta malá rybička, ulovit se nedá ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:36 Selket
Moc díky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 14:37 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: Selket
Kupuji taky Aquamaster, i když je dražší. Nejvíce ale krmím živými patentkami, koretrami a nítěnkami. Mražené používám, jen když nestihnu nakoupit živé, nebo když odjíždím a přenechávám starost někomu jinému...myslím, že z naší rodiny jsem jediná, kdo je ochoten denně proplachovat červíky a udržovat je při životě ano kromě toho mám ještě v krabičce roupice, ty se koupí jednou a pak už si je může člověk pěstovat sám. Jenže je s nimi docela práce při čištění a navíc rychle zalézají do substrátu, takže žabky, než se rozmyslí, už červíka nevidí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 11:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Jednoznačné není nic! Petr Grýgera je levnější a kvalitou se zase dostal na velmi dobrou úroveň. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 11:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Selket
Už asi rok krmím patentkama od Grýgera www.aquapage.cz/… Teď je dělají ve formě takových tenčích tabulek, dá se lehce odlomit kousek jaký potřebujete. Jsou kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:08 Muž Yirka [9126] Re: Selket
Jednoznačně: www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:13 Selket Re: Dona
JJ když jsem přišla domů tak už to bylo v pořádku a pochtívala další. Patentky jí pečlivě vybírám ale hledám nějakou značku krmiva, kde není tolik odpadu, ono vybírat pro jednu žabku není až takový problém ale až budu mít větší akvárko s rybama tak se asi mám na co těšit... rozzureny Nemohla by si mi poradit nějakou značku která je aspoň trochu slušná?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:52 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: Selket
Nic to není. Myslím, že jen měla moc jídla, a některé prošlo skrz. Dokud byly moje drápatečky menší, taky se to stávalo, teď už málokdy. Mám pulce, kterým dávám malinké patentky a to, že některé projdou traktem beze změny je úplně běžné. Doporučuji ale vybírat jen červené parentky, které byly zmražené zaživa. Z mraženého se mi nejvíce osvědčily artémie. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 15:20 mirka – drapatecky se nafouknou a umrou
Ahoj, mame drapatecky, po asi mesici se postupne nafoukly a zemrely. Krmime suchym krmenim pro ryby, a necim mrazenym pro ryby, ani nevim jak se to jmenuje, spis to kupuje pritel.Diky Mirka sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 07:07 Selket – Drápatečka nemoc
Ahoj, prosím o radu. Asi měsíc mám drápatečku, včera jsem si všimla že jí ze zadečku trčí nestrávená patentka, ráno měla lehce narůžovělou kůži. Akvárium založené asi 2 měsíce, 23 litrů, PH 7,8, kh 10, NO2, NO3 neměřitelné, teplota pokojová 22-23, Odkalování+výměna vody co 4 dny. Z rostlin egeria densa, najas, řasokoule, cryptocoryne nevilli, jávský mech, osvětlení 11W. Krmím mraženýma patentkama které nejprve nechám rozpustit v kelímku ve vodě. v něděli jsem přidávala hnojivo bioflor 4ml tři dny před tím 3ml (kvůli tomu abych zjistila jestli to špatně nepůsobí na obyvatele). Jinak je žába zatím aktivní včera pochtívala jídlo dnes ráno taky. Jak jí mám pomoct, co jí může být?? Nemůže to být třeba nekvalitním krmením, v těch mražených kostičkách které jí dávám je hodně mrtvých patentek, vybírám jí ale pouze ty krásné velké červené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 21:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: RadioactiWe
To jo, můžou si zobnout, ale není to pro ně plnohodnotný žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 20:09 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Pavlísek
Mne ich brali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 18:22 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Pavlísek
Ne, jsou to masožravci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 16:11 Pavlísek – vločky
Žerou Drápatečky Malé i vločky pro ryby? Předem díky za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:45 Muž snehulda007 [850] Re: zdenulaj
Já mám v 54ce drápatečku a red cherryny a moje zkušenost je že se je pokusila ulovit jen první den,co tam krevetky byly.(žádnou nedostala,byly rychlejší) Teď tam jsou víc jak měsíc a myslim že vpoho. Ale žebka má pravidelný přísun patentek,kdyby byla hladová možná by se vydala na lov. A nějakou tu čerstvě vylíhlou by asi taky sezobla,ale to je o dostatku úkrytu a u japonek to stejně nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: zdenulaj
Tak si ty japoniky dej do větších akvárek co máš, jestli ses na ně těšila :-) K žabkám by se vešla třeba neritina, ta je na řasy dobrá, nebo normální plevelný šneci, koukala jsem, že už je tam máš. Kdybys to chtěla trochu oživit, tak jim tam dej pár endlerek, když je chováš. Možná se občas žabkám podaří ulovit nějaký potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:35 Žena zdenulaj [0]
A nenapadá vás nějaký živočich, který by to zvládl a přitom ho žabky nenapadali?a on je a přitom by mu nevadilo malé akva? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:22 Žena zdenulaj [0] Re: Fidorka
Toho jsem se bála...jestli je jisté že to na ně bude zkoušet, tak bych do toho určitě nešla...ve velkém akváriu mají spoustu míst, kam zalézt, ale v tomhle malém nemají šanci...koupila bych klidně i 4 - to by nebyl problém, ale asi to tedy nebude to pravé ořechové - a já se na ně už tak těšila sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:13 Žena Fidorka [312] Re: zdenulaj
já mám v akvárku (112 l) jednu drápatečku a čtyři japoniky a je to v pohodě, jsou přece jen docela velký, takže je drápatečka sežrat nezvládne. Ale na druhou stranu mají kam se schovat a zdrhnout. Do hodně malého akvárka s víc drápatečkama by se už asi cítily spíš jako lovná zvěř, ona ta žabka po nich půjde, a když jich tam bude hodně tak by se jim to mohlo i povést... Navíc dvěma krevetkám bude smutno, chce to aspoň ty čtyři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 15:01 Žena zdenulaj [0] – Drápatečky a Caridina japonica
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti se soužitím drápateček a krevetek. Do akvária jsem si přidala jávský mech a bojím se, že brzy zaroste všemožnými řasami a zbytky krmení a byla bych proto ráda, kdybych tam měla nějakého udržovače - napadla mě krevetka japonská - Caridina japonica, ale nejsem se jista, zda by ji drápatečky neublížili....nerada bych aby se ji něco stalo - navíc to není úplně nejekonomičtější typ krmení :-)přemýšlela jsem tak o dvou kouscích - akvárium je poměrně malé (40x20x25), navíc bude asi bez filtrace a vzduchování (kvůli žabkám). Poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:10 Muž Yirka [9126] Re: zdenulaj
Tady si můžeš oboje najít v atlasu a počíst: rybicky.net/atlasostatnich/cesky/d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 15:06 Žena zdenulaj [0] – drápatečka malá či drápatečka Beottgerova, samec či samice
Dobrý den všem, koupila jsem si malé drápatečky a chtěla jsem se zeptat, jak se dá poznat, zda se jedná o drápatečku malou či Beottgerovu a dále, odkdy samci vydávají ty slabé zvuky...koupila jsem si 4 kousky a mám pocit, že jsem se strefila do 4 samic, protože jsou v akvárku ticho jak hrob :-)ale živý jsou...! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 08:36 Žena Lolianka [16] Re: Hanka
Kvalitní živou potravu určitě mají každý týden na burze na Pankráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 07:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Hanka
Já to nerozeznám, podle fotek mi oba druhy připadají stejné, jedině snad vidět je naživo vedle sebe. Ty růžové flíčky v podpaždí mají samci, na fotce jednoho vidím. Nitěnkama radši žabky nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 06:24 Hanka – Drápatečky - druh
Fotka k příspěvku Koupila jsem drápatečky, chtěla bych vědět, zda malé nebo Beottgerovy. Podle fotek na tomto serveru mi připadají jako malé - kresba na zádech, podle popisu asi spíš jako beottgerovy-některé mají tu růžovou bradavku v podpaždí. Tlamka mi také připadá spíš mírně zašpičatělá než kulatá. Přikládám foto.
Ještě mám jeden dotaz: Které akvaristiky v Praze mají živé patentky a živé nítěnky? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Fidorka
Fotka k příspěvku Ahoj, já myslím, že nepraskne :-) Taky dávám víc patentek, aby měly drápatečky čas se nažrat, jsou pak tlustý a žijou už dlouho. S tím rozeznáním pohlaví je to horší, dá se to poznat až u dospělých. Samičky jsou větší a zavalitější, samečci drobnější a mají jakoby v podpaždí takovou růžovou skvrnku, holky ne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:24 Žena Fidorka [312] – drápatečka
Ahoj, pořídila jsem si před týdnem do společenského akvárka jednu drápatečku, asi samečka (každý večer píská)... Asi zkusím pořídit ještě nějakou holčinu, aby mu nebylo smutno, dá se to ve zverimexu poznat, abych nekoupila dalšího kluka? Nebo je to jako u ancíků - vybrat namátkou a doufat :)... Toho jednoho žabáka mám ze ZOO Braník, měli ho tam posledního... tak až doplní zásoby, tak bych vyrazila na výlet :)...
A ještě dotaz, může se drápatečka přežrat? Nebo teda spíš když se přežere, může to být pro ní nebezpečný? Dávám jednou za 2 - 3 dny jednu kostku patentek, ať jí ryby všechno nesežerou, dávám jim to na dno do popelníku (samozřejmě používaného jen pro tento účel ;)), aby zbytky nenapadaly do dna... nejdřív se nacpou ryby (gavúnci jsou potvory občas až prohnutý v zádech, jak maj plný břicho), pak tam vleze drápatečka a cpe se a cpe se klidně hodinu, pokud možno aby vůbec nic nezbylo... Občas část vyplivne a zase to láduje do sebe (je asi ještě malej tak se mu patentky špatně koušou), ale nepřestane, až má úplně napuclý bříško (nebo jen půlku, což je taky divný, když má vypoulenou půlku břicha)... Mám mu tam ty patentky nechat klidně i na noc, nebo je mám radši vyndat než mi ten nenažranec praskne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6196-drapatecky?od=301