Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Halančíci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Halančíci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 12:27 Muž souky [592] - RostlinyRe: Semtex
nechtěl bys na halančíky udělat nějakej článek s videama, fotkama a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 09:20 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Teď co máme Oryzias Woworae sbíráme jikry z mopu každý den. Je to skoro jako se slepicema.
Často když u nás někdo je odpoledne a my řeknem, že "moment, jen posbíráme jikry", máte vidět ten jejich výraz ve tváři smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
nmg web znam, díval jsem se tam na N. kadleci....

můj majl najdeš po kliknutí na zobrazit majl v profilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 19:39 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Je to čerstvé :-) Pošli mi tvůj mail pošlu ti to v originále jak jsem to dostal já, ne jen články které najdeš na netu. Ty stránky znám to je od kolegy Robera A. U nás moc halančíkářů není proto mne asi znají vic v zahraničí :-) Moje oblíbené stránky jsou tyto:
www.nmg.nothos.org Rád koukám co kdo vylovil za novinky :-) ať vím co mám shánět do sbírky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 15:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
to ne, to jistě nejsem, jen teoreticky....

snažím se o tom co nejvíc najít a hodně mi o tom napsal Jouke van der Zee....

ty prckové největší co mám mají skoro 3cm, Lagosové jsou asi jen 2, asi 2,5 cm... co bude to ostatní ještě pořád nevím, jen tipuji že jeden by podle náznaků kresby mohl být N. fuscotiniatus.
Ty ostatní netuším.....
Edit: tak jsem to též našel.....

www.aka.org/…

v tip je v tom, že podle datumu je to jen pár dní co byl článek zveřejněný, proto jsem to nenašel dřív.....
Edit2: ještě jeden zajímavej odkaz:

translate.google.cz/…

jo měl jsem to v googlu translatoru....

zajímavé je, že u fotek i tvojich je ..."se svolením XY" :)

jo musí se kliknot napravo v seznamu na N. rachovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 15:08 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Už je to popsané :-) Trvalo to myslím 3 roky a teď to již vědci uveřejnili. Moc jsem to nestudoval , protože to je samé chromozomy atd atd, což mne až tak nebere, ale vyplynulo z toho že máme:
N. rachovii- to je klasika Beira
N.krysanovi - podobná Beiře, ale patří zde ryby od Qulimane ( je víc oranžový)
N.pienaari- černí rachováci Mazimechopes

Ty Semtexi ty už jsi ale víc halančíkář než Bettař :-) víš o tom že :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 22:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
... jo a jak je to s N. Rachovi Black? kdy to uznají jako samostatný druh?

tady H. Hristov přiložil fotky obou k porovnání a i neznalci musí být jasné, že je to úplně něco jiného, a co potom rozdíl v chromozomech....

www.aquaticquotient.com/…

Jinak ten Bulhar, to je machr na focení, ty fotky jsou fak umělecká díla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: pepik
ano pepiku, tahle voda by měla být vhodná, odpovídá přibližně parametrum dešťovky....

přiložím odkaz na českého chovatele, kde je i popis o chovu i údaje ohledně parametrů vody...

Jde sice o jiný druh, ale nároky na kvalitu vody podobný N. guentheri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 15:48 Muž pepik [6]
Dobry den, chtel bych se zeptat jestli je vhodna voda pro halanciky PH kolem 6 a celkova tvrdost kolem 4,diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Před hoďkou jsem zalil Hassoňáky a už jich tam pár plave hop
zato s F. tierryi nic nebude, jikry se vyvinuli, ale po zalití zbělěli a nic.... sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 10:12 S Muž invalida [3881] Re: NASREDDIN
Když ji dáš přes kape voda a ženský to nesnášej :-D Poradil bych drátěný háčky a sklo dovnitř..nebo kanty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 10:01 Muž NASREDDIN [1383] Re: JJaanca
Zakrýt nezakrytou karanténu by neměl být problém ;-).
Jedna tabulka skla a je hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 09:16 Žena JJaanca [67] Re: GAGAL
Hmmm to asi neprojde když bojujeme s plísní. :-( Spíš bychom potřebovali ten odvlhčovač.Už jsem zkoušela že místo nezakryté karantény (která je věčně v provozu) z které uniká vlhkost bychom potřebovali novou (zatím) karanténu s krytem. Zatím to taky neprošlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 21:22 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: stetinka
Ale ať nedopadnete jako já. Musím sehnat odvlhčovač do pokoje :-) (jen 5000 l vodičky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 20:39 Žena stetinka [270] Re: JJaanca
Udělej to jako já! Zvlhčovač vzduchu do pokoje! :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 20:12 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: JJaanca
Není problém, věřím ,že použiješ svůj ženský šarm a nakonec ježíšek jednu 30l donese :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 20:10 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Pěkně to Pavel napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 19:57 Žena JJaanca [67] Re: GAGAL
To je velká škoda že nestíháš obnovovat stránky, o halančících moc informací není. Až se mi ustálí situace v akvárku tak pokud na halančíky náhodou nenarazím v akvaristice tak se ozvu kvůli koupi jiker. Buď je zkusím do té mé 200vky. Nebo (a to bych radši) si pořídila speciální akva - nevím jak se mi podaří zpracovat manžela, zatím je proti :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 13:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
zrovna teď vyšel článek na jiném akvaserveru o jiném druhu Halančíka, ten údajně menší společnost klidnějších rybek snáší... jsou tam i vypsané...
.. a ke všemu je taky moc pěkný...

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 09:41 Žena stetinka [270] Re: GAGAL
já nad nimi přemýšlela jako nad regulátory potěru endlerek. Bylo by to možné? Kolik by tak zblajzli mladejch. Myslím, aby nebyl nedostatek :-D
Kdysi jsem měla na prodejně jen Hjerresenovy a ty přijímaly suché. Ovšem každá várka tam byla tak měsíc, dva, tak nevím, zda by se projevilo nějaké chřadnutí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 04:24 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Teď mi zrovna plave pěkná skupinka hasoňáků a polli doma. Konečně vyšlo i pohlaví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2010 23:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Fotka k příspěvku No bude to jen pár druhů... jak už víš tak ty Lagosové, N. guentheri "Blue", N. hassoni Bukeya, N. ruutwidekampi (snad) a F. thierryi Ada GH06-05, Noa snad ještě N. rachovi..

na ty fotce je užasný....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 22:50 Žena Linduš [166] Re: GAGAL
takové levné granulky? já myslela, co je to za "šmejd" a koukám, asi to není tak špatné.
je pravda, že se do něj ryby pouští s chutí, ale souhlasím se střídáním. ty granulky mi nepříjdou, že by po nich ryby nějak tloustly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:45 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: DrBolíto
Suché krmivo nepřijímají, pokud ano tak po něm po čase chřadnou, samičky se neplní jikrami. Jediné krmivo,které je uspokojivé a které přijímají je opravdu SAK. ( možná by se našla i jiná značka ,ale zatím o ní nevím) I tak bych, ale nekrmil jen jím ,ale urřitě bych kombinoval s mraženou patentkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:25 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Proč nelze použít suché krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:01 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Přesně tak, teplota nad nulou. Stačí pár stupínků ;-) Pro zaslání jiker s očima cca 15C přes noc ty jsou choulostivější. Stránky Davidkilli jsou moje bohužel nějak je nestíhám aktualizovat což mne mrzí materiálu by bylo dost. :-(
Jsem rád ,že se klube další halančíkář , je nás jako šafránu. Lidi se halanů stáááále bojí. Přitom není nic krásnějšího než zalít odpoledne jikry a večer nakrmit potěr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
teplota na posílání by měla být nad nulou několik stupňů...
,... mě nedávno přišli jikry z Holandska a Thajska, teplota venku byla kolem 6-8°C a jikry jsou OK a už i první mladé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 14:40 Žena JJaanca [67] Re: GAGAL
Ptala jsem se jaká musí být teplota aby se dali poslat jikry poštou. Ale teplota vody mě teda taky zajímá. Vím že mají rádi chladnější vodu a nedávno jsem tu koukala na akvo kde je měl někdo s terčovcema..... tak nevím. Já mám 24-26. Zaujal mě Halančík pestrý - ten by měl být neanuální a asi nejméně náročný ne?

Jééé Davidkilli to je tvoje? Mám ty stránky uložené a občas to pročítám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 13:25 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: JJaanca
Halančíci se dělí na dvě základní skupiny.
1) anuální ti kladou jikry do "hlíny" , jejich vývoj trvá od 3 týdnů po 10 měsíců . Tyto jikry se dají bezproblému posílat po celém světě. Žijí jak v africe tak již. americe. Jsou to většinou druhy kolem 5cm velké vhodné do malých akvárií cca 20l. Protože ve své domovině (většinou) nejsou zvyklé na společnost jiných ryb je vhodnější chovat je samostatně. Za určitých podmínek je možné je kombinovat s jinými druhy ak. ryb.( klidné ryby u dna určitě nevadí) Dožívají se cca 1 roku. Máte tedy dost času vložit do akvária misku s lignocelem (rašelinou) a nechat je do ní naklást jikry. Velmi zajímavé je pozorovat právě druhy z j. ameriky které se do rašeliny zavrtávají celé. Jikry pak zalijete třeba až se vrátite z dovolené po prázdninách :-) Krmí se nejlépe mraž. patentkou , popř. živým krmivem.
2) neanuální ...druhy které nepotřebují vyschnutí, Jikry se vyvíjejí ve vodě cca 10-14 dní. Máte tedy méně času na poslání :-) Tyto druhy žijí až 3 roky , do společných akva jsou vhodnější,( nemají rády ryby se závojovými ploutvemi , které rády okusují :-) Krmivo nejlépe mraž. patentky , živé a dokonce i granulky SAK jak jsem nedávno zjistil (nevím co do toho p. Suchánek dává ,ale chutná jim a to je hlavní.) Teplota 22-24. Jsou druhy které dokáží žít i v teplotě pod 20 (vhodné do akvárií kde se nemusí vytápět někde na chodbě atd. Naopak např. Nothobranchiové byli loveni ve vodě +37C perfektní ryby do paneláku ;-) v létě nemusíte mít strach ,že se vám akva . přehřeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 08:58 Žena JJaanca [67] Re: GAGAL
Kolik musí bejt stupňů? A jaký druh bys doporučil začátečníkovi? Posíláš to s návodem (čím krmit potěr atp.)? Hodili by se (až vyrostou) do mého akva? Zatím tam mám většinu ryb u dna, tak uvažuju o něčem k hladině a halančíci se mi moc líbí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 07:55 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: stetinka
Guglite tu guglite a na Gagala jste zapoměli. Pokud má někdo opravdu zájem o instantní ryby tak se určitě domluvíme (ale v lepším počasí) Cena za ten dárek je neskutečná za 500kč se kupují již velmi vzácné druhy a jiker se dává +25 (12 je u notho málo) předpokládám, že vám tam zabalí N. guentheri a tem mám tak +50 jike za cca 150 i s poštovným u mne :-) ( Ve velmi dobrém počasí mohu poslat i jikry s očima které ihned zalijete a máte potěr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: invalida
Mam ted male 2ks malickych, vylovil jsem je z akvarka fajfkou, byly schovane na hladine v kytkach a dobre chytitelne, nez jsem sel do prace, karantenka byla prazdna... Ale jedna samice zase vypada, jak by spolkla televizi (nemyslim dnesni LCD), takze se ji zitra pokusim soupnout do porodnice. No nemusej ty placaty bestie (myslim Tercovce) furt zrat cerstve narozeny rybi masicko ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 20:08 Muž filipsi [1295] Re: invalida
ebay je halanciku plny, hledej "killifish"
20 cca 8USD vcetne postovneho, ruzne druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 19:39 Žena stetinka [270] Re: invalida
Tak jsem trošku googlila a bohužel stránky České halančíkářské společnosti nefungují. Ale našla jsem nějakého chovatele, co se zmiňuje i o prodeji. Zkusila bych se poptat: www.killijan.mistecko.cz
Bohužel ten prodej jiker na Aukru už skončil, možná je to sezonní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 19:34 S Muž invalida [3881] Re: Designer
Už mi někdo vysvětloval výraz btw..ale 2 pepky mrtvice...už je to tejden zas nevím ale když máš nadbytek tak vemu..i box a hřejivej sáček poskytnu,,, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 19:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: invalida
Tak jo, budu na to myslet ;-) . BTW, on ten poter ma jednu vyhodu. Kdyz je to vetsi, ktery akvarista by si ty nejkrasnejsi nenechal, ze jo? Takhle s tim poterem k tomu nema moc sanci smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 19:07 S Muž invalida [3881] Re: Designer
Jasně že korálovky by se líbíly . Jen já se trošku snažím vysvětlit dětem že co není červený nebo žlutý není méněcenný... Potěr občas mám a v mrazech mi někde visí tak 300 krevet takže... u dětí je to těžký musíš mít něco zajímacího když něco přestane bavit...tak hledám každou zajímavost...když bys měl potěr v lepší počasoidní situejšn, nějak se domluvíme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 18:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: invalida
Hele, Vaclave, a co tak udelat instantni rybicky jinak? Jak to myslim? Obcas mi rodi Koralove platy, ze bych priste dal jednu do porodnicky a do krouzku byste si vzali mlade. Ted koukam na nasi vzajemnou polohu, no uznavam, je to trosku z ruky na osobni predani a na nejake zasilani je zima, ale verim ze se najde nekdo z okoli, kdo by treba jednou nechal porodit Platu ci Mecovku v porodnicce, kdyz to treba bezne stejne neodchovava, a daroval poter. Je to odchov od malickych rybicek, detem by se to urcite libilo uplne stejne. Najde se nekdo z okoli a chteli byste vubec neco takoveho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 18:21 S Muž invalida [3881] Re: stetinka
Ten odkaz je k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:58 Žena stetinka [270] Re: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:42 S Muž invalida [3881] Re: Květa
Dobrá...seženou se levněji? Do kroužku bych to zkusil...Ale 520 je moc... Listonoh se taky líbíl ale je to drahý..tohle sem nikdy neslyšel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:25 Žena stetinka [270] Re: Květa
Tohle už je starší záležitost, třeba na Aukru už je taky prodávaj běžně s možností výběru druhů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 17:21 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Květa
Naprosto v poho :-) těch mám doma :-D Ono záleží jak to napíšete, velmi pěkný obchodní trik. Jinak pokud by někdo chtěl instantní rybičky z jižní ameriky ...taky není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 16:45 Žena Květa [1] – Instantní rybičky
Nejdřív jsem si myslela, že to je nějaký nesmysl, ale pak jsem jukla zde na stránkách na halančíky a ono to tak asi opravdu bude. Člověk se stále učí a žasne. ;-)
www.zajimavedarky.cz/…
A jsou i instantí krevetky.

Jen mě děsí, kde asi chudáci zvířátka skončí až budou větší a přerostou i tu kulatou nádobu :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 15:03 paja – Halančík Kadlecův - Nothobranchius kadleci
Nechcete přidat tuhle rybku do zdejšího atlasu? Je to jedna z mála rybek na jejimž oběvu se podíleli čeští akvaristé, tak je škoda že tu není...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 20:23 lukyazuzka
Jo máme ty halančíky a byli ve společenské nádrži. Jenže museli pryč. Tak jsme je dali do maleho 12ti litroveho akva samotne. Požrali by kdejakeho i vetsiho tvora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:25 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: lukyazuzka
Měla jsem mladé Aph.striatum a Fp.nigerianus o velikosti asi 2,5 s krevetkami Caridina sp. crystal red a bee, a behem dvou tydnu nebyla stopa ani po jedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:16 lukyazuzka
jo a jinak halančici a krevety asi fakt ne. protože to tak meli v hornbachu a divili se kdyz sem chtel po nich krevety, ze tam zadny nemaji hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:14 lukyazuzka
Halančík Guentherův, máme páreček. jeden stál 35 kč a jsou uplně užasní hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 21:09 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: lukyazuzka
Jaké nakonec máte?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5933-halancici--chov?od=351