Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Halančíci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Halančíci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 09:03 robo111 – Vymenna banka ikier/ryb
Nejaku tu sezonu uz chovam Nothobranchius rachovii - netusim, kto ich este v SR a/alebo CR stabilne chova. Existuje daka "banka", kde sa daju vymienat nepribuzne jedince? Ak ano, resp. ich niekto chova, prosim, o info. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 11:56 Žena TatianaP [77] - Živorodky – ???
,,zdravim..mam samicku tohto halancika rybicky.net/fotogalerie.php… prosim nejakeho chovatela na Slovensku,kto sa tymito rybkami zaobera??rada by som dokupila samceka,ale v predajniach som ich nevidela,a ak uz ano,tak neboli v dobrom stave..dakujem za akukolvek pomoc....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 17:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak dnes mi po 24 měsících pošel poslední ze 4 N. palmquisti. Možná je to rekord ;-)
Ti předešlí 3 postupně začli odcházet po roku a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:34 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LiborSprysl
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 21:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: GAGAL
No v těch halanech vskutku binec je...tam je to přesně jak píšete smich Co se týká těch gavúnů, pak je třeba hledat na stránkách IRG a kolem nich, tam je toho hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:05 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LiborSprysl
Ale jo je jasné ,že zde jsou nové a nové poznatky. Nerad se právě na toto téma bavím. Např. jsem se bavil s vědci z Brna a ne vždy je na to jednotný názor. Např. někteří nemají rádí p.Costu (vědec z J.A.) Ten co najde to popíše jako nový druh byť je to jen malá barevná změna. Proto má na svém kontě spousty popsaných druhů. Ti kteří popisují afriku jsou pomalejší a uvádějí právě sp. + nějakou populaci. Asi všichni známe N.korthausae ( dvě formy žlutá a červená)ale samozřejmě jsou zde různí zabarvení jedinci. P.Costa si udělal výlet do afriky a objevil nám nový druh N. ruudwildekampi N.http://www.nothoguy.com/ruudwildekampi_mbezi_m01_big.html
Vyhledejte si n.korthausae a porovnejte.
Déle ryby Nothobranchius rachovii byly rozdělny na samostatné 3 rody. N.rachovii N.krysanovi a N.pienari. Pienari jsou ti černí kteří prý mají více chromozomů a dlouho se říkalo že se jedná o jiný druh. No a ti druzí prý byli rozděleni podle toho že jeden je žlutý více druhý méně. Tak se to ke mne doneslo tak předávám. Jak ale říkám nerad se v tom "hrabu" Jinak by mne zajímaly ty hlediska gavůnků. Je to někde popsáno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: GAGAL
GAGAL napsal: Byly do cca 50-60 let. Vejcorodí a živorodí halančíci. Ale ta systematika mne až tak nebere a je v ní podle mne b urdel :-) Třeba nevím proč nejsou gavůnci bráni jako halani tam taky trvá vývoj v jikře poměrně dlouho. (Ale asi neprochází diapauzami) ??

Pan Linné se po tomto výroku v hrobě dvakrát obrátil smich V systematice bordel není! Jen se jaksi díky stále novějším poznatkům stále vyvíjí, v některých oblastech překotně, jinde pomaleji. Někdo tento jev již pochopil, jiný v tom má pořád bordel... smich Gavúnci nejsou bráni jako halani z toho důvodu, že jsou z mnoha hledisek prostě "jiní" a proto patří jinam, ač jejich vývoj v jikře trvá poměrně dlouho.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:12 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
můžu dotaz ;-) Tvoje odpověď je na dotaz Semtexe z 13:26 nebo ke komentu z 13:57
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
"Tak trochu" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Non-annulati taky nemají diapauzu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:53 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Byly do cca 50-60 let. Vejcorodí a živorodí halančíci. Ale ta systematika mne až tak nebere a je v ní podle mne b urdel :-) Třeba nevím proč nejsou gavůnci bráni jako halani tam taky trvá vývoj v jikře poměrně dlouho. (Ale asi neprochází diapauzami) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 13:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Nejsou Živorodky taky Halančici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 12:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GAGAL
Zajímavé, díky moc. Taky zkusím u hjerensiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2012 11:05 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Na to "suché" je potřeba je skutečně naučit a může to trvat delší dobu. Pokud jsou zvyklí dlouhodobě přijímat živou resp. maraženou. Může nám k tomu pomoci i jiný druh ryb např. samice pavích oček. Jsou docela podobné samicím nothos a ty určitě suché žrát budou. Ve skupině nothos se "ztratí" a samozřejmě "davová psychóza" dělá divy :-) Než aby to sežrala jiná ryba tak to sežeru já :-) U Nothos to platí taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 10:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: GAGAL
Aha děkuji za vysvětlení a tvé zkušenosti, každé takové informace si cením. Zatím mám celkem obstojný přísun živého krmení a pro jistotu mám i něco v mrazáku, každopádně, kdyby se něco zvrtlo, vím, že to lze (pro mě krátkodobě) nahradit i tímto palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.11.2012 10:33 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Fundulopanchaxové (Aphyosemioni ) se naučí žrát u mne SAK 55 nebo energy. Jsou po něm v dobré kondici. Pro nějaké okrasné akvárium je krmení v pohodě ,ale pokud chcete odchovávat tak opravdu počet a kvalita jiker po nakrmení živým (i "nenáviděná" nitěnka) je prostě lepší. Nothobranchiové rovněž berou SAK , ALE pozor musí být namočen předem protože malé druhy Nothos mají u pelet problémy při trávení. Větší druhy (N.sp.Kiziko, Mukoje atd. kde je velikost ryb nad 6cm jsou v pohodě) U anulátů jsem granule nezkoušel, ale podle mne by použít šly. Zde jen na ochotě ryb jak se naučí potravu přijímat. Proto i Tetra cichlid stick může bý dobré "suché" krmivo. (nezkoušel jsem). Vím ,že někteří chovatelé Nothos krmí i nějakými peletami pro psrtuhy nebo okouny a taky to prý jde. Každopádně už to opravdu není "polystyren" nebo obarvená strouhanka. Chce to odzkoušet a sledovat zdraví a vitalitu ryb. Je třeba si uvědomit, že veškerá literatura uvádí nekrmit suchým, ale to je opisováno stále dokola někdy z 60 let kde suché krmivo byla nějaká "super zmes" a usušené perloočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:52 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
to bylo myšleno silně s nadsázkou, proto ty uvozovky, každopádně mi chybí zkušenosti na to, abych nějak více zabředával do této debaty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlk9
On to z hlediska složení není žádný polystyren, zase nepodceňujte krmiváře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 08:57 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
no já bych nechtěl být oblbován nějakým "polystyrenem" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 07:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlk9
Patří k těm, kteří se nechají určitý čas "oblbovat" :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 22:49 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: dblazeks
se třením annulátů nemám zatím žádné zkušenosti, ale ty je krmíš suchým krmivem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:29 Muž dblazek [16] - Cichlidy
a ještě by mě zajímalo vše o odchovu halančíku prstencových.
jak poznám těhotnou samičku,nesežerou krevetky jikry?v jaké velikosti se třou?jaká je ideální teplota pro tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:09 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Tak během asi 2 týdnu jsem skoušel co moji hlančíci prstencový mají nejraději.Dospěl jsem k názoru že nejvíc jim chutnají Tetra cichlid stick rozemletý na prach jsou po tom krásně vybarveni a samička prá krásně kulaté břicho i patentky si dají ale né tak moc jako palety pro cichlidy je to vůbec možné že jim to tak chutná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 11:20 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: GAGAL
v drtivé většině případů živé, ale ani s mraženými jse neměl problém, že by je nevyluxovaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 10:35 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Je to jak píšeš, jde taky o naučení a velikosti.To stejné mám s koretrou. Byl jsem lovit a plave mi v některých akva už týden :-) Jiní halani ji sežrali. Jo ještě ty patentky myslíš živé nebo mražené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 09:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Já mám nejlepší zkušenost, co se mraženého týče, s koretrama. Hezky se vznášejí ve sloupci a nejdou ke dnu jako např. patentky, nítěnky. Rybky po nich jdou jako by byly živé:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:58 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: dblazeks
malinko se omlouvám, že fušuju do řemesla gagalovi, ale mně patentky berou. Snažím se jim vybíret ty menší a zatím u mě není snaha o odchov. je to asi o "naucení" a možná o velikosti, určo další postřehy přidá Gagal či někdo další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:49 Muž GAGAL [452] - Halančíci
lepší holé oni jsou stejně nejvíc u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:35 Muž dblazek [16] - Cichlidy
a můžu mít dno holé nebo je lepší štěrk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:59 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: dblazeks
Patentky jsou podle mne moc velké, mi je neberou.Možná se naučí. Lepší je NASTŘÍHANÁ nitěnka nebo tak artemie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:51 Muž dblazek [16] - Cichlidy
no pak mám akvárium 28L tak je přendám takže patentky si na zemi najdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:49 Muž GAGAL [452] - Halančíci
V současné době své anulatky krmím artemií (vylíhlou) a nastříhanou nitěnkou. Jsou ve výborné třecí kondici. Taky neběhám na rybník :-) 50l je možná pro ně až moc, protože budete muset krmit větším množstvím artemie aby ji "našli" Já je mám ve 20l. Hlavně pozor na propadlé břicha samic. ˇPak se velmi špatně zaplňují někdy je to definitivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 20:34 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dobrý den pořídil jsem si pár halančíku prstencových mají vlastní akvárko 50L.Plno jávského mechu atd.. ale co mě trápí je žrádlo bohužel nemám přísun živé potravy je nějaká náhraška?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.10.2012 22:51 MoonBlade
Halančíci jsou obecně velmi velká a nesourodá skupina. Je třeba rozlišovat minimálně na anuální a neanuální druhy a základní druhové skupiny. Já osobně chovám pohromadě halnčíky pestré (neanuální skupina aphyosemion) a halančiky Rachovovi (anuální skupina nothobranchius). Vycházejí spolu bezproblémově. Je ale potřeba vždy dbát při kombinování na anuálnost, potravní nároky a hyerarchizaci hejna (údajně funguje i mezidruhově). Doporučuji o každém druhu dost načíst a pro správný požitek z chovu halančíků přečíst knihu od pánů Vítka a Kadlece, dostupná např v Luxoru. Zde na foru pak doporučuji nádrže Gagala, Mispulina a možná i moji. Další informace najdeš i v tématu instantní rybičky.

Nádrž by měla být dostačující pro řadu ryb i dvou či tří druhů, záleží ale jakých!! Sám chovám v cca 75 litrech dva druhy halančíků a něco ještě plave okolo.

Šťastnou ruku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2012 19:21 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: luckyy
Jinak do tak malé nádrže bych dva různé druhy halančíků k sobě nedával, chce to větší akvárium. Pokud s halančíky začínáš tak doporučuju pro začátek pár halančíků pestrých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 19:18 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: luckyy
Prosím tě, pročti si nejdřív fórum jestli už tady takový téma není a pokud ne tak potom udělej nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:11 luckyy – 2 druhy halančíků v jednom akva
chci se zeptat jestli když budu mít ve 40l akvárku budu mít 2 druhy halančíku zda se spáří dohromady nebo jen s tím "správný"
ještě nevím přesně jake ... to my taky můžete poradit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 15:38 Muž Mispulin [67]
Davat rybam cerviky z hub a svestek by me nenapadlo. Clovek se stale ma co ucit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 09:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – australe hjerreseni
Zdravím, mám trio Pestrého Hjerresenův spolu s trojicí Otíků ve 30l (zde nádrž "Kostka"). Nádrž je hustě zarostlá. Zde podle katalogu maj podobné teplotní nároky. Jaká je však nejvhodnější teplota a zajímala by mě i teplota pro tření? Vajíčka se také musí odebrat do sucha? Nevíte ještě o nějakých zahraničních zajímavých stránkách z přirozeného prostředí, ty z úvodu této diskuze jsou již nefunkční. Díky, Karel.
P.S. Jinak krmím mraženýma patentkama, koretrama, sušeným SERA FD Rote muckenlarven, Sera FD daphnien. Občas živýma atremia shrimps, koretrama, patentkama. Dokonce baští s chutí i červíky ze švestek a hub. Do huby vezmou i nějaké vločky, ale většinou je plivou:-). Poprvé když jsem je přivezl, tak mi za večer zbaštily všechny krevetky co jsem měl v aq. Inu, nejdřív študovat a pak kupovat (když oni byly na tý burze tak krásní:-)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:11 MoonBlade
Dovolím se ještě jednou zeptat na konkrétní zkušenosti, protože po studiu anglicky hovořících fór jsem došel k jiném závěru. A to, že problém by mohl mít spíše halančík :) Prý by to pro bettu byla výzva k souboji. Dodávám jednu citaci z mnoha:

"Basing on the fact that lampeyes are killifish i would say be careful what killis you go for. If you wne tfor something like lampeyes or panchax that are not so long finned you might be ok but the lyretails like the australes might provoke the fighter.

Get the fighter first and assess what temperamant it is, then make your kili selection based on this. If you want a particular killi then maybe set up a nice killi only tank.Mine is chilled so he is fine with the other fish.

Hope this has help and not make your desicion harder."

Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:48 MoonBlade
Díky Gagale za odpověď. Co se týče krmení, tak zrovna na romhle akvárku potravu střídám, takže by neměl být problém trochu posílit mražené a semtam něco přihodit.

S Betou stále nevím jak si poradit, takže budu asi ještě chvilku hledat a pak se nějak rozhodnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 08:12 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Sjoestedti je dost velká ryba i 13 cm. Tomu samozřejmě odpovídá i velikost potravy. Tu bettu určitě potrhá. Fundulové nemjí rádi závojové ploutve. Jinak nějací ancistusi, sekavci a větši ryby by vadit nemuseli. Na potravu vybíravý není podle mne by i nějaké granule vzal, ale určitě není dobré krmit jen tím. Lepší je mražená patentka a nejlpépe živé patentka, žížaly , roupice atd. Ještě pozor na teplotu mají rádi chladnější vodu. (+-20C) Pokud mu vše dopřejete uvidíte ty nádherné barvy a vitalitu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:51 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Mispulin
Ne nadarmo je lepší mít halančíky v druhovém akváriu, kde mají svůj klid a kde bez problémů mohou přijímat potravu. Krmit halančíky suchým krmivem je zvěrstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:35 Muž Mispulin [67]
Krmim rano mrazenym a odpoledne suchym (to se mi zda, ze nejvic zerou neonky, gardneraci a po spadnuti na zem pancernici). Po navsteve aquaburzy (mimochodem sobotni v Olomouci se myslim pekne vyvedla) pak nekolik dni rano mrazene nahrazuju zivyma patentkama.

Z h. modreho mam takovy pocit, ze je spise klidas a nejaci divocaci v nadrzi by mu mohli vadit. Ale mozna je to kus od kusu jiny a ten muj (vlastne moji samec+samice) maj proste jen takovou klidnejsi povahu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:26 MoonBlade
Mispuline na tvou reakci jsem spoléhal, protože tvé akvárium sleduji s nadějí. Krmíš i suchým?

Moji halančíci jsou celkem k duhu. Pestřáků mám už třetí generaci (s rachovákama), několik pytlíčků se mi hnízdí v krabicích a gardnerák sežral tři generace i s manželkama. Bohužel problémem jsou nové ryby za staré anuály, nemám tak snadný přístup.

Současný experiment se bude skládat ze dvou fází, navrátit n. rachovii k pestrým, pokud možno s několika samci n. guentheri a zároveň vložit f. sjostedti do výše zmíněného akvárka.

Nejvíc mám strach, aby neokousal betu a nedostal na zadek od Labea, které je opravdu raketa a prohání parmičky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:23 Muž Mispulin [67]
Jo, a co se tyce krmeni: jen na suchym bych ho radeji nenechaval. Mozna by si zvykl, ale evidentne mu moc nesmakuje (sera vipan, sera sun). Mrazeny patentky, koretry atd. sezere, ale neni to podle chovani asi uplne vonco. Kdyz nabidnu (bohuzel zridka) zivy patentky, tak to je evidentne jina! To se jde zblaznit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 22:19 Muž Mispulin [67]
Halancika modreho ve sve nadrzi mam, tak zkusim ze svych zkusenosti:
Predevsim je to nadherna ryba. Necekane mohutna oproti mym dalsim halancikum a obyvatelum nadrze. Taky, kdyz obcas proplouva nadrzi, tak "se nese" a ostatni prehlizi s nadledem a jistym pocitem nadrazenosti. Je ale pravda, ze zvlaste v posledni dobe se spise schovava v rostlinach a nejevi zajem nejak casto cestovat sem a tam. Nicmene pasivni nebo zakriknuty neni, to urcite ne.
Co se tyce snasenlivosti s ostatnimi: u me naprosto bez problemu. Ostatni ryby si ji nevsimaji a ona velkoryse prehlizi ostatni. Ani pri krmeni neni problem, ze by treba nejak agresivne odhanela ostatni. Takze s neonkama, otikama, i dalsima halancikama nema problem. Jedine, kdyz "to" na nej prijde, tak dotira na vsechny vetsi samice halanciku bez ohledu na druh. Ale zadna divocina, proste volani prirody. A s ancistrusem se vidi tak zridka, ze si mozna jeste vykaj, pokud se tedy vubec znaji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:51 MoonBlade – Fundulopanchax sjostedti
Rád bych se všech zde přítomných zeptal, jaké máte zkušenosti s Fundulopanchax sjostedti (halančíkem modrým) ve společenských akváriích. Mám na něj spadeno už nějakou dobu, ale k mým ostatním halančíkům se již nevejde a stejně bych měl starost ho tam umístit.

Nejradši bych ho chtěl zkusit nasadit k Parmičkám čtyřpruhým, neonkám, bojovnici pestré, labeu bicolor, běžnému ancistrusovi a sekavcům. Všechno jsou to starší a až na neonky velké ryby, takže bych čekal nejmenší problémy. Přesto si stále nejsem jistý.

PS. Pokud máte někdo zkušenosti jen se suchým krmením, prosím podělte se také, rád bych zachoval současný jídelníček. Gardnerák mi to celkem toleruje. Díky všem za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Filip980
Nenapadl mne druh, kde by to bylo naopak smich Možná nějakého specialistu ano... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 19:50 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Filip980
dobře, díky všem za užitečné rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5933-halancici--chov?od=151