Halančíci - chov
dobře, díky všem za užitečné rady
Většinou je samec barevný a samice ne.
V tom případě mam další dotaz, jak poznám samce od samice?
když by tedy byla nádrž jen druhová tak kolik asitak kusů do těch 38?
Bez problémů, pokud by měli být v akvárku sami, tak bych neviděla problém ani v tom je dát to těch 38L
A proč ne? Záleží na tom jaké...
Starší reakce
0 12.08.2012 15:03 KAKTUS1010 bohužial inzerat sa mi nedalo vložit ani na 5 krat preto som to dal sem...
Starší reakce
Děkuju, pokud si vzpomenete budu vděčná
Byly na Aquaburze v Ostravě opravdu ve špičkové kvalitě, jen nevím jak se chovatel jmenoval
Musel bych nějak dohledat.
Nemáte prosím někdo tip, kde nebo u koho sehnat epiplatys annulatus?
Vsem dekuji za rady!
Pomoci rad jsem usoudil ze si koupim nejspis samici gold. Napadlo me totiz, ze by mohl mit muj samec problem s jinak zbarvenou samici. Nebudu to pokouset
Starší reakce
Gedžit napsal: Děkuji moc za vaši radu!
Skusím to a uvidím jak to dopadne. 1 samec gold + samice gold = mláďata gold, 1 samec gold + samice obyč. = mláďata obyč. x gold. Pokuď mám takto složené trio možná mi v tom ,,pytlíku", jak říkáte, nějaká obyčejná halančí jikra padne. Měl bych s váma souhlasit, že flekátí nebudou, ale nebylo by špatné, kdyby někdo něco takového vyšlechtil.
Chovu zdar!!
S jistotou lze říci, že platí pouze ta druhá rovnice g+o= g+o. V případě zlatého páru může, a u spousty ryb se tak děje ( třeba u skalárů), vyskočit mládě přírodní, tak jako u skalár vyleze černá. Takže ta mláďata nemusí být toliko gold.
No já bych různé formy nekřížil, pokud je chceš dár dál. Takové jsou pro chovatele bezcení.
A zapomeň že takto křížením ti vypadnou bez fleků, to asi ne.
Pokud by jsi chtěl bez fleků, tak těch forem je několik a nejznámější je A. australe Spotless na fotce.
Děkuji moc za vaši radu!
Skusím to a uvidím jak to dopadne. 1 samec gold + samice gold = mláďata gold, 1 samec gold + samice obyč. = mláďata obyč. x gold. Pokuď mám takto složené trio možná mi v tom ,,pytlíku", jak říkáte, nějaká obyčejná halančí jikra padne. Měl bych s váma souhlasit, že flekátí nebudou, ale nebylo by špatné, kdyby někdo něco takového vyšlechtil.
Chovu zdar!!
Gedžit napsal: Prosím vás potřebuji se poradit. Chovám Halančíka Gardnerového var. Gold (1 pár). Napadlo mě, že bych k nim mohl přikoupit další samičku ale s obyčejnou přírodní barvou. Byli by jejich potomci různě zbarveni (např. flekatí, strakatí) nebo by byli zbarveni po matce nebo otcovi. To by mě vážně moc zajímalo.
Měly by to být "půlky", po rodičích, ne strakatí, (tak je to u všeho co množím, pokud nejsou rodiče shodní barevně...) i když halany jsem fakt nikdy nemnožil
. Ovšem neznamená to že deseti rybek bude pět po otci a pět po matce. Záleží na genech obou, po matce mohou být třeba jen dva kusy. Je to jako s pytlíkem kuliček, otec bývá jako nosič v převaze, to platí ovšem pokud se jedná o klasické přírodní zbarvení. Pak z pytlíku vytáhnete častěji tu černou po něm. Tady je světlý, bude se to houpat asi více.
Prosím vás potřebuji se poradit. Chovám Halančíka Gardnerového var. Gold (1 pár). Napadlo mě, že bych k nim mohl přikoupit další samičku ale s obyčejnou přírodní barvou. Byli by jejich potomci různě zbarveni (např. flekatí, strakatí) nebo by byli zbarveni po matce nebo otcovi. To by mě vážně moc zajímalo.
Starší reakce
No ono co jsem tam před měsícem viděl, tak by byla rarita kdejaká jiná běžně prodávaná ryba. A Halančíky bych tam opravdu nečekal. Že by pak prodavač-majitel po shlédnutí par mojich fotek byl natolik inspirovaný, že je sehnal?
Kdo má zájem o halančíky, může si je koupit za relativně nízké ceny v ZOO Renata na Jihlavské bráně v Třebíči. Za 59 Kč tam jsou dvě barevné varianty halančíka Rachovova a za 15 Kč halančíka Gardnerova var. Gold. V Třebíči se to dá nazvat jako rarita. Nikdy jsem tam žádné halančíky prodávat neviděl.
Tak já to vezmu cestou nejmenšího odporu. Když to nepůjde dokopy tak krevetky přestěhuju do menšího...A nebo holt přibude čtvrtý aq.
Děkuju všem za rady a názory
Je to tak.
Kolego, vím, že jste velký specialista na halany, tak víte o čem mluvíte. To co píšete bych doplnil...ono to veskrze platí u všech ryb a dokonce si troufám tvrdit, že u všech živočichů chovaných v zajetí. Nevyzpytatelnost v chování se objevuje denně.
nepřipadá mi..,zřejmě záleží na jedinci,máme ho s mečovkami,tetrami,sekyrnatkami,krunýřovci a je to v pohodě.
Ti Gardneraci nejsou takovy sigri, jak se o nich nekde pise.
Koukni na osazenstvo me nadrze - spolecenska s prevahou ruznych druhu Halanciku. A muzu ti popravde rici, ze se zadne rozbroje nekonaji a vsichni spolu vychazi v klidu. Kupodivu, "nejdivocejsi" je nejmensi Halancik N. Guenteri, ktery se obcas projede rychleji nadrzi, ale to je tak asi vse. Ale s tema krevetkama nevim.....sam to zvazuju.
tak ten štikovec epiplatys annulatus se mi vysloveně líbí. Už jsem si o něm i něco našel,akorát nevim jak zvládne tu tvrdou vodu? Zatím bych ho chtěl dát do aq kde maám "na dožití" tři platy a pa už by tam byli je ty štikovci nebo halani,podle toho co a jestli vyberu. Jinak tam jsou ještě dva ancíci a krevetky. Samozřejmě s tím že by semtam ďobli nějakou malou krevetku počítám.Mě jde o to aby to nebyly úplný Lipany. Jinak nádrž má 54 litrů a je hodně zarostlá.
Já vím,že je to hodně limitující kombinace,proto se ptám na názory vás na fóru. Kdyby to bylo jednoduchý tak to vymyslim sám nebo si to najdu v atlasu. Takhle jsem usoudil,že bude lepší získat rady od těch co mají s halanama skušenost
Protože nechci jít cestou pokus omyl.
halančík gardnerův se mi moc líbí,ale tady v atlase jsem se dočet že je hodně agresivní,takže jsem ho zavrh dřív než jsem dal dotaz.
Tak ono pokud jde o nějaké rybky ke krevetkám, tak to je vždy hodně těžké.
Ale co třeba Oryzias woworae? Pěkná zajímavá rybka, malá, neagresivní, nenáročná, rozmnožuje se podobně jako Halančíci non-annual, odchov celkem snadný. Vhodné pro začátečníky.
Hledat jedině podle hesla, čím menší tlama, tím menší riziko pro krevety...
Mám N. palmquisti, ty první dva požadavky zvládá v pohodě, ovšem nevím nevím jak krevetky. Halančíci jsou dravci, tak počítej s tím, že sem tam do prťat dloubnou.
Ale můžeš zkusit nějaké malé druhy, jako je Fundulosoma thieryi, nebo Štikovce Epyplatis annulatus.
Tady máš menší seznam, jde tam hledat podle velikosti:
www.fishbase.us/… Dobře se mi osvědčil Halančík Gardnerův.Bez problémů ve společenské nádrži.
to je docela limitující kombinace parametrů...
Ahojte. Chtěl bych si pořídit nějaké halančíky,ale potřeboval bych poradit jestli je nějaký nenáročný druh,který by snášel tvrdou vodu,dobře přijímal mraženou potravu a mohl být s krevetkama.Díky
Starší reakce
Zkousel jsem nekolikrat souziti F. Gardneri s krevetkama. Neprezila jedinna dele jak tyden. Ale je fakt, ze jsem krevetky daval az do zajete nadrze, kde byli halici doma. Tak mozna proto je brali jako potravu....
já mám v 54l pár n. palmqvisti s red cherry a nemám s tím problém. Když jsem krevetky přelovoval od nich pryč (z různých důvodů) pár malinkejch jsem tam omylem nechal, dnes jsou už velké a samice nosí...
A jaké Halančíky jsi měl s krevetkama?
Nicmene moc nadeji bych krevetkam pri souziti s halancikama nedaval. Vlastni zkusenost.
Ono je taky důležité upřesnit o jaké halančíky se jedná, protože je to celkem velká skupina ryb o různých temperamentech, velikostech a z různých částí světa
Ahoj, mám 112 litrové rostlinné akvárium. Nedávno v obchodě jsem viděl Halančiky - krásné rybky. moc se mi líbily. V akváriu mám pouze krevety Cherry, kdybych tam pustil pár Halančiků neubližovaly by tyto rybičky krevetkam? Děkuju.
Starší reakce
0 25.03.2012 18:05 Killfishman –
Re: ola Ako tak pozerám na rôznych stránkach cap lopez a chocolate vyzerajú podobne takže to môže byť kľudne jeden nich. Ale viac by som sa priklonil k cap lopez..
Takhle vypadá jeho manželka, jestli by to pomohlo.
Taky by to mohl být A. australe Cape Lopez
0 25.03.2012 10:26 Killfishman –
Re: ola Zrejme to bude Kaprozúbka (Halančík) pestrý. Ale povedal by som že to je nejaká farebná variácia napr. chocolate...
Může mi někdo pomoci s identifikací halančíka? Předem děkuji. Zdá se mi podobný na víc druhů, tak jestli někdo ví přesně.
Starší reakce
hmmm...a není nějaká cesta, jak toto chování usměrnit? Měl jsem jeden pár, bohužel mi umřel sameček, tak sem dokoupil druhý pár, abych měl zde doporučované trio. Oba páry ze stejného zdroje, přitom první se takto vůbec neprojevoval a ten čtvrtrok, co jsem ho měl, než pomřel nedělal žádné problémy.
Obavam se, ze to bude pokracovat. Mozna, pokud by s nimi byl "od mala", tak by je povazoval za soucast nadrze a nechal by je v dospelosti byt. Ale osobne a podle mych zkusenosti tomu moc neverim. Halancici jsou svym zpusobem "dravci" a maji to v sobe zakodovano. A nejake vyraznejsi ploutvycky apod. v jejich blizkosti na ne pusobi pomerne drazdive.
Přidat reakci
1 ...... [5] ...... 9
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8286x