Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Halančíci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Halančíci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 10:16 Žena Imii [45]
Někdo z okolí Čáslavi, Kutné hory, Kolín a okolí kdo má odchované halančíky?

Chtěla bych se zeptat na pár věcí a popř. i koupit ryby =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2014 17:33 Muž Drahoš . [389] - Rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
Fotka k příspěvku ještě jedno foto, tvar těla jako samice, barva taky světle žlutá (samce mám více do červena), ale ty ploutve?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Fotka k příspěvku ahoj vespolek, prosím o určení pohlaví u h. pestrý hjerrensi. Vždy to byla samice, nyní se jí začali vybarvovat a protahovat okraje ploutví. Myslím, že je to nedostatkem samců, mám jen jednoho, původního a narodili se mi postupně samé samice, takže k jednomu samci jsem měl 7 samicí, tahle byla vždy největší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 17:10 Muž jiri609 [91]
jasan, tykám běžně, chci to samé i k sobě... už jsem starý, aby mne někdo předělal :-P tu odpověˇd jsem myslel všeobecně, proto množné číslo.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 23:07 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Mispulin
V sobotu bude na burze v Olmiku. Jinak za ním musíte až do Jeseníku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 23:02 Muž Mispulin [67] Re: jiri609
Je to on. A pokud vim, tak stale zivi. A my si tykame, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 21:51 Muž jiri609 [91]
nevím :-) , jestli je to ten, o kom píšete, ale tenhle pán se halančíky kdysi živil... nebo spíše i živí... karuz.ic.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 15:02 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Mispulin
To prvně zkusím pořešit nějak tady, asi přes Sklorex a kdyby to nějak nedopadlo, tak se pak někomu z vás ozvu. Ono je to teprve ve výstavbě, takže ryby mají ještě hodně času
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 14:24 Muž Mispulin [67] Re: Ičin
Do Olomouce (a do Ostravy, ale to mas dal) zajizdi na kazdou burzu pan Ruzicka s nabidkou halanciku, pokazde podle toho jake ma. Minule jsem koupil Chromaphyosemion - krasavce kteri by se ti tam hodili (viz ma prezentace). Ted v sobotu muzes zkusit dojet, pripadne ti SZ poslu na nej cislo. Ale je z Jeseniku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 12:41 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tuším že to mám trochu z ruky :( případně doporučení na nějaký vhodný a relativně dostupný druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 06:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Stav se... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 14:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Mispulin
Právě proto se ptám znalejších. Tak nějak sem tušil, že jsou druhy pro které je to prakticky ukázkový životní prostor, ale rád se nechám poučit. Pak už jen vyřešit kde něco takového sehnat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 12:38 Muž Mispulin [67] Re: Ičin
Pokud dobre pocitam, tak jde o objem 25 litru. Neni to moc, ale nejaky parecek malych anualu vychodni Afriky, zvykly na objem vysichajici kaluze, by tam mohl celkem uspokojive fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Já bych volil nějaké štikovce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 14:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Měl bych dotaz na chovatele halanů - pomalu dodělávám paludárium, kde bude poměrně velká (na paludárko) vodní plocha. Zaplaveno bude 100x50x10cm, ale větší část z toho bude pro ryby nepřístupná (falešné dno). Předpokládám, že tak 50% ale bude volná vodní plocha, z které budou vyrůstat kytky. A teď ten dotaz :
Myslíte, že by v takové tůňce prosperoval nějaký druh halančíka? Nic moc jiného mě do takového objemu nenapadá a je mě líto toho nevyužít. Přijde mě to pro ně jako poměrně vhodné prostředí. Ale nikdy jsem je neměl a ani nevím o nikom kdo je má

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 09:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – změna pohlaví
Ahoj vespolek, je možné že se mi samice Halančka pestrého hjerrensi změnila v samce? Měl jsem 1 samce a 5 samic (tři se mi narodily z původní osádky 1+2). Najednou pozoruji, že se největší samici začínají protahovat a tvarově měnit ploutve a vybarvovat pruhy (všechny typické znaky pro samce). Vím, že u mořských ryb je to běžné, ale u halančíka?
Děkuji Karel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 07:09 Drtikol – Jikry
Je tady nějaký halančíkář z okolí Liberce, který by mohl poskytnout jikry nějakého začátečnického druhu? Jsem teď v tom nadšení z vějířovek, tak bych to chtěl zkusit rozšířit o nejaký další druh.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Drtikol
To je dobře. To bude hlavní problém halančíků, že skáčou ven. Onehdá jsem volal s Gagalem a jen se smál, že mi vyskákali. Ale teď už si dám pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 15:32 Drtikol Re: DeeM a MichoCZ
No tak po prvním dnu nevyskočil ani jeden. je teda pravda, že hladinu mám přes pět centimetrů od okraje akvária.... ale stejně jsem to raději přikryl a zatím se jim daří dobře...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:30 Muž DeeM [0] Re: MichoCZ
Přesně tak. Já mám cca 0,5 centimetru škvíru po celé délce krycího skla a i tak jim to stačilo. První rybka vyskočila hned druhý den a pěkně vyděsila přítelkyni, když se vrátila z práce. Celá vyschla a zčernala (ryba :). Pak jsem se tři týdny snažil sklo dávat, tak aby mezera byla rovnoměrně na obou stranách a pořád kontroloval, zda jsou všichni v akvárku. A když jsem je nemohl najít, tak jsem prohledával pokoj. Ale nakonec stejně vyskákali všichni ... Tak snad dopadneš lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2014 23:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Drtikol
Pořádně zakryj akvárko deklem. Mě první noc vyskákaly oba páry, co jsem si přinesl domů škvírkou 2x1cm. Opravdu dobře to zadělej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 21:32 Drtikol – Vějířovka černoploutvá
Tak a konečně je mám doma. Dlouho jsem se na to těšil a už jsem si přivezl své první halančíky. Vějířovku černoploutvou... páreček... Mám je ve svém něco málo přes třicetilitrovém akvárku. Takhle nadšenej jsem nebyl ani nepamatuju.... je to větší radost než když se mi narodil syn :)
Kdybyste mi chtěli dát nějaké praktické rady abych se vyvaroval chyb tak uvítám každou hloupost i chytrost)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 18:20 DREDRA Re: DeeM
V Líšni na burze je mívá jeden pán pravidelně,mívá stůl vedle p.Tomance před vstupem do hl.sálu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 15:00 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DeeM
Vím, že minule měl v Brně na burze halany Rybka. Počkej dva týdny a snad budou. Dokonce tvrdil, že to jsou jeho odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 14:42 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: DeeM
Napiš Gagalovi, je z Olomouce (jestli se nepletu) a určitě by byl schopen ti poradit¨nebo dát nějaký kontakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 14:12 Muž DeeM [0] – Halančíci
Dobrý den, nemáte někdo kontak na některého chovatele Halančíků z okoli Brna. V Semilasu na burze jsm bohužel na žádného nenarazil. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 20:06 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Drtikol
Všechny rybky rejdí všude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 08:53 Drtikol Re: doklwnik
:) kdepak vůbec nerejdí... já je totiž ještě nemám. Jen jim postupně připravuju akvárko. A zjišťuju co jo a co ne... nerad bych pak nějaké ryby skladoval v kýblu nebo řešil jiné zbytečné chyby až dodatečně.
Takže by rejdili.... hmmm... nevadí.... cuba bude jinde a nebude s ní alespoň starost.
tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 23:53 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Drtikol
Tyto rybky, co jsou tak malýho vzrůstu, ti, myslím, ty kytičky jen tak nepoboří. Spíš se divím, že ti halančíci v nich nerejdí :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:05 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Drtikol
tak si tam dej pancíka malýho nebo toho otíka i ty jsou fajn. Já mám sice pancíky ale taky spokojenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:50 Drtikol Re: doklwnik
Tak.. a teď ještě aby to co nejméně rylo ve dně... s otíky zkušenost nemám (tak jako je to prozatím u většiny ryb) mám tam tuhletu kobercovku malokvětka (cuba)... no a bylo by senzační kdyby tam na tom dně zůstala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 16:11 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: Drtikol
Otíky nebo nejmenší druhy pancéřníčků klidně, nicméně záleží, jakým způsobem třeš halančíky. Pokud do mopu, nevidím problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:31 Drtikol Re: KarlosS
Tak to je výborné. Díky za částečné zlepšení nálady do nového dne.
Dám vědět, jak spolu vycházejí, nebo jak spolu vycházeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2013 08:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Drtikol
já mám s 4ks halančíků pestrý ve 30l 4ks otíků:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 07:52 Drtikol – Halančíci + nejaký ten likvidátor řas
Dobrý den.
Když bych si chtěl (akva něco přes 30l) dát k halančíkům gardnerovým (začínám s nimi) nějakého toho krunýřovce, parmičku černopruhou nebo něco uplně jinéhoco by v tom akváriu dělalo trochu pořádek a usnadnilo by mi to údržbu. Co byste mi doporučili? Pochopitelně s ohledem na halančíky. V ideálním případě něco co by je nerušilo při tření. No a jestli nic, tak se holt nedá nic dělat. Ale věřím že něco by se našlo. (Takový krunýřovec jednopruhý by se mi tam líbil)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 21:29 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Adam
Ahoj Ádo já sháněla zas halančíky bivittatum a striatum ale tady v okolí Liberce jsem žádného chovatele ani prodejnu nenašla. Naštěstí jsem napsala do Vivaria a příští středu mi přijdou kurýrem čd do Liberce na vlakáč. Ceny mají příznivý jen ta doprava je trochu dražší.Tak zkus taky Vivarium mají tam výběr a můžeš si i objednat od nich dovážejí od českých chovatelů přímo.Tak hodně štěstí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 09:45 Adam – Halančík skvostný
Zdravím...
Sháním halančíky skvostné (Aphyosemion exiguum)
Nevíte někdo jestli je možné je u nás sehnat.... pokud možno poblíž liberecka
Díky moc už dlouho po nich pátrám a nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:45 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Momentálně mám v nabídce:
A.marginatum
A.schioetzi
A.campomanense
S.reticulatus
Arch.guinense
Ep.annulatus
Scrip. brueningi
F.oeseri
kdyby měl někdo zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 14:40 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Semtex
A nemáš na toho pána kontakt?Třeba bych se s ním mohla domluvit.A jak probíhá chov a odchov u tohodle druhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 13:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Nikola90
Já je mám, jen pár, zatím. Mám je od pana Bojanovského z Brna, ale ten do RK nejezdí.
Na Brněnské burze je má snad vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 19:43 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – halančík dvoupásý
Ahojda lidi nevíte o někom, kdo prodává nebo chová či bude prodávat halančíky dvoupásé?Sháním páreček.Je možné i setkání na Akva Expo v RK.Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 15:20 KAKTUS1010
prosim Vas aky je rozdiel medzi nematolebias whitei a papilliferus???

Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:01 Muž Mispulin [67] Re: KAKTUS1010
Na aquaburzy do Olomouce i do Ostravy vozi pravidelne pan Ruzicka krasne mlade halanciky z rodu Fundulopanchax, Aphyosemion i jine. Ale koukam, ze to je pro tebe asi trochu z ruky.....
Ja sam ted nemam zadne mlade, ale mohl bych postradat dva jiz odrostle samce F. Gardneri. Pokud chces jako zacatecnik zkusit jak se budou vyjimat v nadrzi, tak nemam problem ti je zadarmo venovat. Ovsem jen pri osobnim odberu a to asi bude stejny problem, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 11:30 KAKTUS1010
Zdravím nema tu niekto z Vás na predaj nejake druhy z rodu Fundulopanchax nejake druhy pre začiatočníka??

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 22:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
No jasně Zoom. Já činím na. Cool a .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 21:40 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Semtex
snad, nebo to zkusim najít někde u nich na netu, jen otázka, nebyl to náhodou ZOOM než COOL? Že jsem právě koukal na oba prgramy a xena, nebo simpsni to asi nebyly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Určitě budou opakovat.
Bylo to někdy odpoledne kolem čtvrté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:46 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Semtex
četl jsem o ní u Vítka a Kadlece, ale fotku vidím až tady, škoda, že jsem ten pořad neviděl :-( ale tobě za příspěvek tobě palec hore palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   29.04.2013 19:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Tak dnes jsem na Prima Cool viděl něco úžasného, možná někteří o tom víte, ale to co tam bylo za nádhernou rybku, prostě skvost o kterém si můžeme jen nechat zdát. A asi to tak bude i dobře.....

V Údolí smrti (USA) je kráter nazvaný Devils Hole - Ďáblova díra (cca 15 km od Las Vegas), v ní je křišťálově čistá voda o teplotě 33°C. V této vodě žije už asi 20 000 let drobná rybka, cca 2,5cm velká - Cyprinodon diabolis.
Ta její modrá barva jistě každého uchvátí.
Je přísně chráněná, kolem díry je plot jak v nejstřeženějším vězení a všude samá kamera.

No mrkněte, není úžasná?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5933-halancici--chov?od=101