Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 19:09 Muž Sprachys [48] Re: danrycka
vubec to nesmrdelo a jak jim chutnalo palec ano :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 18:56 Muž danrycka [56] Re: Sprachys
pokud by si nekdy vyndaval 3dny mrtvou ampulku z akva tak bys vedel ze to "maso" neni az tak cerstve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 17:51 Muž Sprachys [48] Re: danrycka
uz neni skoro co vyndavat... proc takovej vztek?... aspon maj prirodni krmeni a ne naky umely "sracky" :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 17:48 Muž danrycka [56] Re: Sprachys
ja bych spis vynadal to "maso" :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 16:30 Muž Sprachys [48]
cau
vcera sem se rozhod ze vyndam mrtvou ampularii (3dny byla porad na stejnym miste) tak sem vzal za ulitu a u hladiny mi ten snek vypad zpet do akvarka... tak sem ho tam nechal jestli by si rybky nedaly ptz hned jak vypad tak mi vyrvaly ulitu z ruky... ulitu sem hodil z5 aby to vyzraly jestli tam neco zbylo a ted (je to asi tak 20 hodin uz tam plave jen malej cucek a stridaj se na nem pancernicci, mrenky nadherny a ancitrusi. muzu tam nechat tu ulitu? nevadi vode jako ty morsky ulity?.... Ď :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 18:15 Muž Horác [3942] Re: zoo
Anubias mi paradoxně neničí ampulárie, ale kongotetry (chutnají jim zejména křehoučké čerstvé listy). Ampulárie jdou jen po jemnolistých rostlinách (Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma, Riccia fluitans)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 11:42 Muž danrycka [56] Re: zoo
me utikaji jen kdyz vymenuju vodu, to akva ma tak 20l taxe tim asi rozhodi rovnovaha, jednou rano jsem vsechny nasel zavrene na koberci, ale do hodky se zase vzpamatovaly. me anubiasy neohlodavaji, jen krehke rostliny jako ceratopteris, egeria, a ukusavaji valisnerie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 19:53 zoo
jsou krasny ty tvy sneci, nezerou ti ten anubias nebo co to je?
mne ho uplne ohlodali
a dokonce, kdyz jsem je mela chvili v lavoru, tak utekli, po koberci docela daleko...pul metru az metr
nasla jsem je druhej den a v pohode to zkousli ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 18:30 Dussy Re: Eva
ja mám amupulárie v aq bez krycího skla a nikd mě nevylezly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 17:02 Eva – Ampulárie
Mám na akváriu krycí sklo, ale vzadu je pás asi 2 cm bez krycího skla, kvůli hadicím k filtru.... Tudy by asi i větší ampulárie prolezla, co? Nemám hladinu až ke krycímu sklu, je tam mezera asi 7 cm. - poleze ampulárie dál i když už nebude ve vodě? Chtěla bych si je pořídit, ale nevim, jak ucpat tu mezeru....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 20:19 Muž Horác [3942] Re: h...vamjepotom
Já jsem tu jejich kopulaci viděl jen jednou v životě. Btw, moc toho při ní vidět není :o). Můžu říct jen tolik, že ty dvě velké samičky, co jsem měl, po jednom oplodnění nakladly dohromady 17 hroznů vajíček ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 20:07 h...vamjepotom Re: Horác
a je samecek nak pritulnej nebo jak? a vajicka klade jen samicka kterou ojel samecek uz pred tim nebo ji pomaha to klast a pri tom ji ojizdi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 19:58 Muž Horác [3942] Re: h...vamjepotom
Z toho druhého odkazu je možné dostat se sem : www.applesnail.net. Vlevo máš menu. Najdi si Anatomy a klikni. A bude Ti jasné, že nemáš šanci. Samce poznáš jedině podle pindíka. Problém je v tom, že ho má setsakramentsky dobře schovanýho :o) Samičku lze identifikovat tak, že ji (jako já) načapeš při kladení vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 19:28 h...vamjepotom Re: Horác
takze jak? musi bejt chlap a baba to sem tam tak nak nasel a jak se to pozna uz ale ne :-( tak jak je to?.. mam je asi 14 dni a kokony jsem jeste nenasel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:02 h...vamjepotom – měchýřovka východní
staci pro rozmnozeni mechyrovky jeden jedinec? jak se pozna pohlavi? jak casto se "vytiraj"? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:41 procha Re: Horác
Díky. Zajímavé. Už jsem poučena. Takže jdu zakrýt díry. ahoj palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:28 Muž Horác [3942] Re: procha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 20:24 procha – Ampulárie vylézají
Ahoj. Třeba se to bude zdát jako hloupý dotaz, ale já se stejně zeptám. Dneska jsem si koupila dvě ( nebo dva? ) krásný ampulárie. Mám strach, že mi vylezou z aqua. Nevím, jak na suchu? Přežijí nebo jsou čistě vodní? :-( :-O ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 10:11 x_Tom – Kokon vajíček
našel jsem další kokon vajíček od Měchýřovky Východní, kdo si chcete vypěstovat šneky, mrkněte do inzerátů, tam jsem dal i kontakty. ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 18:50 Muž Horác [3942] Re: Vodník
Ano, měď je toxická - pro láčkovce i pro měkkýše dokonce silně toxická. Něco jiného je ovšem samotný měďnatý kationt a něco úplně jiného je měďnatý kationt chelatovaný např. kyselinou ethylendiammintetraoctovou (EDTA), což je právě případ PMDD. Já sám jsem už dvakrát použil velmi zředěný roztok modré skalice (síran měďnatý) k úspěšnému "odšnečení" rostlin (nikoliv v akváriu, ale v lavoru!). Pomocí chelatované mědi by se mi to podařilo jen stěží. Něco bližšího o chelátech hodlám zplodit na svých stránkách v článku Akvárium a chemie III (dočkej času, zatím jsem nezačal ani s článkem Akvárium a chemie I :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 18:27 Muž Horác [3942] Re: Potkan
Jedná se o klasické tablety, obsahující škrob. Ten tam funguje jako plnivo i rozvolňovadlo. Škrob ve styku s vodou okamžitě bobtná a tabletu v podstatě roztrhá, díky čemuž dojde k velmi rychlému uvolnění vlastní účinné látky.
Stručně a jasně - netřeba drobit, stačí vhodit :o).
Tableta se rozpadne během chviličky a šnekům (kupodivu) docela chutná. Hned to zblajznou a druhý den jsou po celé nádrži bílá hovínka ...
Toliko ke kalciovým tabletám a ampuláriím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 10:12 Potkan Re: Horác
Ty tablety jim tam nadrobíš nebo je položíš na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 18:57 Muž Horác [3942] Re:Vodník
Šneci po mědi zhebnou, NE zhnědnou :o). Jsou citliví i na stopové množství!
K těm vápníkovejm tabletám: Kupuju to v lékárně, jmenuje se to CALCII CARBONICI 0,5. Je to od firmy Medicamenta. Jedna tableta obsahuje 500mg uhličitanu vápenatého (= 200mg čistého vápníku). V krabce je 50 tablet, přijde to na 58,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:26 Vodník Re: Vodník
Měď je toxická. Nejdřív zabíjí šneky, pak i ryby. Dostane se tam třeba s PMDD a asi i jinými hnojivy. Ale nevím jestli to hnědnutí souvidí s mědí a i když jsem na ten test koukal několik minut, tak jsem opravdu nemohl říct kolik jí tam přesně mám. Chtělo by to přesnější test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:14 :-/ Re: Vodník
mědi jako CU?
k čemu je to dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:10 Vodník Re: Potkan
Mně začali hnědnout. Asi mám ve vodě moc mědi, ale je to blbej test, není to moc poznat. Možná mám 0,2mg ale ta 0 mg je barevně dost podobná.
Dá se někde koupit vápenec ? A kde maj ty vápníkové tablety ? Dal jsem jim nějakej prášek vápník+hořčík+zinek pro lidi a ten nějak nejedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:00 Potkan – Prosim radu
Ta měchýřovka mi začala růžovět,poslední dva dny je zavíčkovaná,denně vyleze tak dvakrát,ale to jenom vystrčí hlavu a dá jí zpátky,myslíte že umře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 19:18 Majda Re: Potkan
ahoj,taky jsem je měla a i mě takhle "skákali" dolů.A myslím že by přežili do dnes kdyby je nenasál filtr chděrky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2006 14:33 Kvítko Re: Anonym
Souhlasím s tou artemií. Myslím, že přirozený zpestření stravy je výborná prevence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:04 Vodník – .
Dnes jim koupím v lídlu kadeřavou kapustu. Ale začínaj mi nějak hnědnout, ne ulity, šneci. No musím udělat co nejdřív rozbor vody na různé kovy.
No vápenná a zásaditá voda je základ, ale asi by měli mít něco i v jídle, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 13:02 melasa Re: Vodník
Když dáš do akvárka dusičnan vápenatý, tak zabiješ několik much jednou ranou, budeš mát konečně dostatek dusičnanů a nemusíš utrácet za PMDD ani melasu. Zároveň budou mít šnečci krásné domečky, Zkus to napřed s nějakou menší koncentrací stačí polívková lžíce na 10 litrů a když do nepomůže přidej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:57 Eva Re: Potkan
Měla jsem dvě měchýřovky a taky mi padaly ze zhora dolů. Potom mi po nich zbyly jen prázdné ulity. Nemyslím po pádech. smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:54 Muž [] Re: sharon
Je to asi blbost,ale co když začnete krmit např.mraženou artémií.Šneci to určitě zkonzumují.A myslím že artémie jako korýš musí mít vápníku poměrně dost.Tak bych je dal do nějaké malé nádržky a pokusně krmil tímto způsobem+běžnou stravu co přijímají.
Jestli je to opravdu jen moje špatná představa,tak mě to někdo vysvětlete.Nemám s plži a mlži zkušenosti.Díkes. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:50 :-) Re: Vodník
melasa teče ty inžinýre :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:48 Vodník Re: sharon
Ta melasa by šnekům chutnala, ale jak zabránit rozpuštění ? Leda jí dát těsně nad vodu na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 20:58 Havel-st Re: sharon
To je pravda, na ulitách je přesně znát, odkdy je mám - vlasový proužek a dál je ulita hladká s živějšími barvami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2006 20:48 Žena sharon [126] Re: Havel-st
já nejsem odbrník na šneky, rozbitou ulitu nejspíš šnek částečně zacelí, aby nebylo ohrožno jeho tělo, ale ulita poškozená nebo špatně vyvinutá v měkké vodě nebo vlivem CO2 se nikdy nevyhladí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 20:43 Havel-st Re: sharon
Samozřejmě prasklina a částečný propad tam zůstal, ale ta štěpina už se na poťuk nevyklá, jako zezačátku. Víc jsem to nezkoumal, jsem rád, že je šnek v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2006 19:42 Žena sharon [126] Re: Vodník
Myslím, že ampuláriím pomůže jen zvětšit tvrdost vody např. vložením vápence nebo něčeho podobného, nemusí vápník žrát.

Zregenerovat se ulita nedá, ta, co je chybně vytvořená, nebo poškozená, už tak zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2006 19:31 sharon Re: šnek
melasa nemá s medem nic cpolečného, je to odpadní látka při výrobě třtinového cukru a do akvária ji normální lidi nedávají, způsobili by nejspíš silné kvašení vody.Nedoporučovala bych na něčím místě něco, co nevím, co je.
Co se týče mlíka, ne mléko (jakékoliv), ale mléčný cukr laktóza se s přibývajícím věkem stává nestravitelnou pro všechny savce, protože se sníží tvorba enzymu štěpícího právě tento cukr. Nechápu souvislost s akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 14:42 Vodník Re: Kvítko
Pokud jí umí využít(což nevím) Také záleží na schopnosti vápník vstřebat.
Např. někde psali že vápník z kravskýho mlíka lidský tělo moc vstřebat nedokáže, tak je rozšířený omyl že maj děti pít mlíko. U těch plžů je vápník v rostlinách nepochybně dobře vstřebatelnej, u sypání sádry do vody bych o tom dost pochyboval a u té kosti nevím, možná zkus obojí současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 14:35 Kvítko Re: Vodník
Sory!!! Spletla jsem si bílkoviny a vápník :-D No každopádně ... ještě že víme o čem mluvíme! Ta sépiovka vypadá nejslibněji! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:35 Vodník Re: šnek
No já psal že nevím co to je, jen to má dost vápníku. Tak dej to druhý co jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:10 šnek Re: Vodník
když neseženu melasu můžu dát med?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:07 Vodník Re: kvitko
Zkuste kadeřavou kapustu. Nebo melasu(to nevím co je). Nepotřebujou bílkoviny, ale vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2006 11:58 Kvítko Re: Potkan
Je to normální. Nadechnou se a spadnou! Jesli má kvalitní jídlo, neměla by se jí ulita nijak zničit! Nevím ale přesně, jaké jídlo je pro ampu nejlepší na zlepšení ulity. Sama jsem je koupila s odvápněnými ulitami. Snažím se jim dávat něco, v čem je hodně bílkovin a zkusila jsem jim tam hidit malou mušličku- ale moc si od ní neslibuju. Prostě doufám, že když jim budu dávat rozmanitější jídlo, než je vločkovej Lon, že se jim to zlepší. Žijou s rakem a zbývaj jim tam zbytky mraženého, mrtvé rybky... Každopádně hůř nevypadaj!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 15:53 Muž [] Re: Potkan
Moji hlemi to dělají taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 15:25 Štěpán Re: Potkan
třeba se snaží spáchat sebevraždu!!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2006 14:50 Potkan – Měchýřovka východní
Moje měchýřovka dělá zvláštní věc když je nahoře tak se pustí dolů a spadne,někdy na ulitu.¨Tu ulitu má docela doškrabanou,může si něco udělat?Dá se ta ulita nějak zregenerovat,třeba nějakým lékem?
ahoj ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800?od=701