Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:48 Muž Yirka [9123] Re: Bitelius
Nevím jaké s nimi míáš úmysly, takže je těžko radit. Pokud je chceš množit, tak jich musíš stejně koupit více, protože nikdy nevíš jak to dopadne. A pak musíš vypozorovat, které jsou ty oplozená vajíčka kladoucí. A pak opravdu nechat jen to minimum a docela důkladně se věnovat údržbě nádrže. Osobně to nepovažuju za dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:36 Bitelius Re: Yirka
A když chci mít jen ty šneky tak na 10 litrů jeden šnek?Kolik myslíte že bych mohl mít šněků v tomto akváriu když by tam byli jen šneci bez rybek?
www.mk-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:29 Muž Yirka [9123] Re: Bitelius
To doporučení je pro chov těch plžů je na chov s rybkami a je úplně vpořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 15:59 Bitelius – Kolik vody pro Ampulárku?
Zdravím všechny, chtěl bych začít chovat Ampulárky a tak bych potřeboval kolik tak doporučujete litrů vody na jednu ampulárku?Na internetu doporučují 30-50 litrů ale to mi příde hodně.Mám ve sklepě velké asi 100 litrové akvárium ale na internetu jsem našel krásné 30 litrové krevetárium a tak by mě zajímalo kolik by se do něj mohlo dát ampulárek,díky za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 18:34 yenya Re: malyLibor
Tak já mám velkého okružáka a na něm roste "pár" fousků zelené řasy, ale nikdo ho neočistil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 15:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: koikapor
To na mých pagodulách taky občas rostou řasy, takové štětičky... ale pak se dvě pagoduly potkají, jedna druhou očistí a jsou zas krásné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: yenya
Jsou-li řas tisíce druhů a je-li to zelené, bude to chlorophyl. Protože mi ampulky také občas projedou jako dorostenky do odpadu, házím je stejně jako ryby do vedlejšího rybníčkum kde jsou celé léto. Již zmíněného žabího vlasu tam mají k žrádlu dost. Letos natolik, že již i kladou vejce. Zářivě žluté jsou za měsíc pobytu skoro zelené a přes zimu jsou zase zesvětlají....Slunce a řasy dělají své...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:10 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: sivon
na mojich ampuláriách tiež rástli riasy alebo mali poškodenú ulitu, ale nemali s tým problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:15 yenya Re: sivon
Jo, to bude řasa. Já to měl na jedné ampulárce taky, taky jsem si myslel, že mám nemoc, ale žila dlouho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sivon
jestli máš prosperující rostliny tak je jasné že na nich řasa jen tak neporoste, ale na kamenech nebo těch poškozných částech ulit je to pravděpodobnější. Dle mého ta řase prostě roste jen tam kde se jí daří a nezpůsobuje ten problém s ulitami. Kdybys měla akvárko v horším stavu tak by se určitě rošířila na víc míst. Trocha řasy níčemu nevadí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:26 Žena sivon [1694] - PlžiRe: lhajek
Nenapadá mě lepší pojmenování, podle toho jak se chová. Ale exotické onemocnění napadající kameny? Plži jsou jinak zdraví a dožívají se vysokého věku (smrt septarie mohla být způsobena i něčím jiným). Je to v podstatě jen estetický problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: sivon
Musí to být nutně řasa? To že je to zelené ještě neznamená že to řasa je. Přijde mě že se to vyskytuje až příliš specificky a proto bych se jen na řasy neomezoval. Může to být i nějaké jiné exotické onemocnění zavlečené kdysi tím jedním plžem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 07:50 Žena sivon [1694] - PlžiRe: prasan
....nyní po čtyřech letech je celý zeleně puntíkatý - všude, kde má poškozenou ulitu. Také ostatní plži v případě, že mají ulitu zeslabenou se takto "ozelení". Dokonce to možná zabilo septarii - její ulita byla taková jemně pórovitá a povlak pronikl i dovnitř....

Plži s kvalitní nepoškozenou ulitou napadeni nejsou (např. Neritina), zezelenají jen ti, kterým kolegové vnější vrstvu okoušou, nebo ji mají zeslabenou z dřívějška - viz ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 02:54 - Re: sivon
Ulita sa skladá z troch vrstiev a vápnik je v strede.Vonkajšiu vrstvu(ochrannú) tvorí tzv.perleť.Ak je to riasa a napáda ulitu,je to buď absencia perlete.Alebo napáda priamo túto perleť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 22:03 Žena sivon [1694] - PlžiRe: lhajek
On již měl při nákupu "ožužlanou" špičku ulity a zbarvenou do zelena. To bylo před čtyřmi roky. Podobnou řasu jsem před tím v akvárku neměla, obyčejná sinice se vyskytla snad jen jednou. Tahle potvora nejde zničit ani tmou.
V akvárku se mi vyskytkly všechny možné řasy (vláknitou mám naštěstí jen ve sklenici na okně) a ty nechtěné většinou nějakou mou chybou. Po nápravě to nechávám na přírodě a zatím to funguje, jen téhle potvory se nemohu zbavit. Napadá též ráda bílé kamínky či jen tu část kamenu, která je bílá (vápník ??)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.08.2012 20:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: sivon
OT: Nevím proč často slýchám "řasu jsem si do akva zavlekl s ..." to je dle mého názoru pěkný nesmysl. Znamenalo by to, že když vezmu kelímek po jogurtu, naplním ho vodou a postavím na parapet okna, že se tam nikdy žádná řasa nemůže objevit, protože jsem jí tam nezavlekl. Jenže ouha on se tam nějaký druh řasy objeví, protože její spory a kdo ví co ještě čím se může šířit, se šíří i vzduchem. Takže řasy jsou v každé vodě (pokud do ní nelijeme mrak chemie na vytvoření mrtvé vody) a je jen otázka podmínek jestli propuknou, nebo ne tak, abychom je pouhým okem zaznamenaly.
Možná by se to dalo říci o nějakých velmi exotických druzích, ale pochybuji, že takové se u nás nějak výrazně šíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:22 Žena sivon [1694] - PlžiRe: prasan
Tohle není zbarvení, to je bohužel opravdu nějaká sinice či co. Okružák byl normálně červený se světlou ulitou, jako ti ostatní.
Tuto řasu mi zanesl do akvária Clithon - nyní po čtyřech letech je celý zeleně puntíkatý - všude, kde má poškozenou ulitu. Také ostatní plži v případě, že mají ulitu zeslabenou se takto "ozelení". Dokonce to možná zabilo septarii - její ulita byla taková jemně pórovitá a povlak pronikl i dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 06:34 yenya Re: sivon
Já to měl taky a bál jsem se, že má pod tou ulitou "vidět" nějakou nemoc, ale nakonec sešla věkem. Už jsem jí nikdy nečistil a dělala největší "hrozny" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 23:13 - Re: sivon
Toto je genetika.Už existuje i takáto zelenomodrá forma ulity a červený slimák.Takže drhnúť v tomto prípade budeš podľa mňa márne.
www.garnelaxia.at/…
Existujú aj modrejšie ako na foto v odkaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 12:59 Žena sivon [1694] - PlžiRe: bobo
Pokud je to takový zelenomodrý povlak jako na tomto okružákovi, rybicky.net/fotogalerie.php… , pak se toho asi nezbavíš. Moje ampulárie to má také, ale jen na části ulity, kterou měla již před nákupem. Zkoušela jsem vše možné i Savo (podotýkám, že šetrně ke šnekovi), ale ani drhnutí nepomáhá. tone
Pokud to je jen obyčejná řasa, platí rada kolegy, případně na ni pustit hladové soukmenovce či krevety.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 11:11 R Muž romant [27987] Re: bobo
Tak buď má tu ulitu normálka žíhanou a nebo má na sobě nějakou řasu, což se stává, takže vyndat z akva a očistit, žádná věda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 10:59 bobo – poradte
ahoj chtěl jsem se zeptat mam mechyrovky vychodni a jedna žluta má na sobě tzv. "zeleno" a nevíte jak se toho zbavit? dík za rady :-) ano :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2012 08:04 Muž Yirka [9123] Re: Sentinel.czech
Mřenka nádherná se s nimi snáší dobře, zvláště s těmi do střední velikosti. Je to na ní vidět jak roste před očima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 07:29 Muž Sentinel.czech [0] - Asie
ahoj, poprosil bych o radu zkušenějsí... jak se snese ampularie s mřenkami..ktere loví koryše.. např mřenka nadherna a zlutoploutvá? nerad bych aby sneka hned sezraly...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.05.2012 06:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: corydoras©
Záleží na tom, jak často jí hodláte měnit vodu, hodně žere a tudíž také hodně ....se vyprazdňuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 14:00 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Lucia
já bych řekl, že 20 litrů by bylo akorát, ale může být i v menším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 08:35 Muž souky [592] - RostlinyRe: Lucia
kéž by to tak dělali všichni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2012 06:49 Lucia Re: romant
viac menej som ešte nekupovala ani akvarko, ani nič..najskôr som sa chcela opýtať čo a ako, aby ampulária netrpela.a dakujem za reakcie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 19:15 R Muž romant [27987] Re: Lucia
Jak je velký to akvárium, kde by měla bejt ta ampulárka sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2012 19:12 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Lucia
souky má pravdu , já bych tam dal alespoň nějaké živorodky a rozhodně i nějaké rostliny, jak velkou nádrž jí můžeš nabídnout?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2012 18:52 Muž souky [592] - RostlinyRe: Licia
dá ale musí mít dost prostoru, takže ti pak ta nádrž bude připadat dost prázdná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 18:46 Lucia – chov ampularie
ahojte, chcem sa opýtať, či sa dá chovať ampularia aj bez rybičiek a rastliniek..dá sa to? neuhynie mi?dakujem za info :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:10 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: scorpion075
tak ako píšeš..chcel som vidieť v akom štádiu je to poškodenie ulity..ale bohužiaľ s tej foto sa to určiť nedá.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 17:06 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: slunecnice54
deCORF.OBRAEN chtěl fotku zřejmně proto, aby se podíval zda jsou na ulitě další znaky odvápnění. Jako třeba drobné dirky. Já to z této fotky nejsem schopnej poznat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 16:09 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: Žabka
no aktivní jsou dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 13:59 Žena Žabka [387] Re: slunecnice54
Ja dávam sépiovku, oni si to okusujú, keď majú chuť :-) A zároveň majú dosť vápnika, aby im nepraskali ulity...Tie moje lietajú furt po akvárku, vylezú navrch akvárka a plachtia dole, tak si občas tiež ubijú kúsok ulity...To dorastie...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 13:17 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: scorpion75
Fotka k příspěvku zkoušela jsem to vyfotit ale moc to asi vidět není ale připadá mi ta ulita na okraji meká a jak kdyby se chtěla loupat musím si koupit ty pásky na měření pH seženu je snad v akvarystice možná by to mohli mít i v lékarně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 07:26 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: slunecnice54
Zkus změřit ph. Pokud bude výsledek menší jak 7, bude se jednat pravděpodobně o odvápnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 13:16 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: deCORF.OBRAEN
No nevím ulita před tím nevypadala poškozená tak uvidíme jak se bude chovat dál druhá je v pohodě zatím je aktivní a nevypadá že by jí to poškození nějak vadilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 11:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: slunecnice54
nespadla na dno?..alebo pri prevoze nepoškodila sa jej ulita?..pri nedostatku vápnika vo vode to môže mať tiež následok oslabenia ulity, ale to po tých dňoch by asi nebol dôvod, aj keď nevylučujem že to nemohlo byť v bývalom akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 07:25 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – Ulomená ulita
Chci se zeptat mám doma 3 týdny ampulárku a včera se ji bez žádného mechánického důvodu ulomila ulita čím to je

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:25 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraH.
no spolehlve jestli žere řasy to nevím ale asi určite nejake žere :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: JuraH.
Možný to je, ty kytky jí asi více chutnají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:23 Muž JuraH. [5] – ampulárie
Možná se zeptám hloupě, ale: Žere tato potvora :-D spolehlivě řasy? a je možné že by i přes dostatek řas začala žrát drobnolisté rostliny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 07:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Láďa
Jak pročítám diskuzi, tak nabývám dojmu, že víc jak jedna ampulárie je na akvárko víc než dost.

Pokud vezmu v úvahu, že je tato vaše výše zmíněná úvahu nesmyslná, pak to asi ani s těmi tykadly nebude tak hrozné. Pokud plž opravdu žije, tak asi ztrátou tykadel netrpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 22:13 Láďa Re: DaD
Je šance , že dorostou ? Kupoval jsem jí z akvária, kde byly jen ampulírie. Jak pročítám diskuzi, tak nabývám dojmu, že víc jak jedna ampulárie je na akvárko víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 22:01 Muž DaD [0] Re: Láďa
Mohla jí je okousat nějaká ryba. I některé druhy tetřiček zvládají... moje mrchy určitě. U okružáků po přendání jinam dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 21:58 Láďa – Ampularia
Pořídil jsem si Ampulárii a po přinesení domů, jsem zjistil, že jí nějak chybý tykadla , či jak se tomu říká. Ale žije. Zatím ji ničím nepřikrmuji a rostliny nechává na pokuji. Je to normál ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 13:15 Bíbí
Fotka k příspěvku mám zase dotaz moje ampulárie nakladla před dvěma dny vajíčka ovšem .. poškodila se jí ulita a už celý den nevyplavala na hladinu jen se trochu rozvine a zas schová vypadá slabá .. co s ní umírá nebo odpočívá po porodu? jo díky za radu za měsíc by se měly vyléhnout šnečci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: luczik
I menší to dovedou :) ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800?od=151