Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 08:57 Žena ustavprochore [567] Re: teebee
To máte ve 12 litrech 2 ampulárie, mřenku trpasličí a ještě nějaké jiné ryby? Už sama ampulárie je takové malé podvodní prasátko... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 07:41 Muž karelpavel [18] Re: teebee
Ampulárie mohou být při přidání do nové nádrže zalezlé - nečinné. Tak jim zkus dát víc dnů a uvidíš. Pokud se za týden nepohne, tak je asi off ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 23:31 Muž teebee [0] Re: ČUPR
no praveze to viem dost isto ze su nazive... lebo ony vykukaju z ulity..a ked ich niaka ryba ocuchaa.. tak sa zatvoria...ale su teraz uz obe dost neaktiivne...a nejsu ani moc stare... to som z obchodu zobral tie najmensie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 23:23 Muž ČUPR [204] - TetryRe: teebee
Pokud má zavřené víčko (záklopku) může být již mrtvá. Zkus ji vyndat a na víčko lehce poklepat. Pokud ho nezatáhne ještě víc, asi bude uhynulá. To poznáš také, když k ní přičichneš. Docela slušně to zapáchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 23:20 Muž teebee [0]
vie mi niekto poradid s mojimi ampularkami??piatok som ich dal do nano akva 12L...ta vacsia pokukala cely priestor, ale celu nedelu som ju videl na jednom mieste...ani nevykukla, ani sa nepohla...ta mensia nevykukla odkedy som ju doniesol...
co sa im mohlo stat? mam osobne podozrenie ze ci ich nemohla niako zranit mrenka trpaslicia

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 23:26 Muž ČUPR [204] - TetryRe: kreten
No, ehm... těch 32 °C už je opravdu docela hodně. Doporučuji maximálně do těch 30 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:54 kreten Re: sivon
co je to vysoká teplota??? ne měchýřovka výborně prosperuje od 18 do 32 stupňů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   15.04.2010 17:21 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Aleš
Záleží, na jaký druh ampulárie v obchodě narazíš. Prodávají se dva druhy Pomacea canaliculata a P.bridgesii. Ta první skutečně likviduje rostliny. Rozdíl je nepatrný, laik ho nepozná. Obě mohou být ve více barvách. Viz. www.applesnail.net/….. ne Jo, a nemají rády vysoké teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 14:05 Žena ustavprochore [567] Re: Sewer
Tak to začněte řešit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 14:00 Muž Sewer [99] Re: ustavprochore
Vím, že je to přerybněné. Zřizovali jsme ho před půl rokem bez jakýchkoliv zkušeností... jak už to tak bývá :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2010 13:57 Žena ustavprochore [567] Re: Sewer
Sewer napsal: ... mám se něčeho obávat nebo je to normální? ...
Já bych se na vašem místě sakra obávala, ta třicítka je nechutně přerybněná a ještě tam narvete 4 ampulárie. hmm Když už nic jiného, tak zkuste aspoň otevřít zdejší atlas. Jinak ... (to s tím akvárkem dobře nedopadne...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 13:46 Muž Sewer [99] Re: Moucha
Mám tam 25°C

Ta, co plavala stále plave, ale ta, co jsem jí vzbudil už jezdí po skle...ale fakt se několik dní ani nehla. Asi tak týden řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 13:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sewer
cim jsou ampularie vetsi tim jsou linejsi (aspon moje zkusenost), klidne se par dni prospinka a pak prosmejdi cely akvarko a spupne co najde.... jen na okraj jakou mas teplotu v akvarku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:46 Muž Sewer [99] Re: Gabro
Tu u dna jsem zřejmě probudil z nějakého toho klidu. Už asi třikrát se velice pomalu otevírala, ale vždy do ní narazil pancéřníček jak rejdil a ona se leknutím zase zavřela tone :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:41 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sewer
Jak mípše Silent - u té první poznáš - občas se stává že mají období klidu

a u té druhé to bývá celkem normální, ale zkusit přivoněním můžeš taky (ale víš jak k princeznam se nečichá... smich ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:39 Muž Sewer [99] Re: kreten
Ani jedna nesmrdí hop .

Ta co byla u dna, tak se po vylovení úplně zavřela a teď je zase tak 3mm pootevřená...

A ta plovoucí se teď zasekla o hadičku od vzduchování a leží na filtru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:35 kreten Re: Sewer
Když nesmrdí, žije:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:34 R Muž Silent [5949] Re: Sewer
Pokud se otvírá a zavírá tak ji nech až ji to přejde. Stává se to. U té plovoucí zkus jestli žije. I občasné plavání je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:31 Muž Sewer [99] Re: Silent
No, je zavřená a řekl bych, že občas je třeba o 2 milimetry pootevře, pak se zase těsněji zavře. Ale je otvorem nahoru. A co ta plovoucí? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:13 R Muž Silent [5949] Re: Sewer
Vyndej a přičichni. Myslím, že hned poznáš jestli je ještě naživu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 12:12 Muž Sewer [99] – Ampulárie - jedna se nehýbe, druhá plave
Mám v akváriu 4 ampulárie. Jedna už asi týden nevylezla z ulity a druhá od včerejšího večera plave u hladiny, jako by měla v ulitě vzduch ... mám se něčeho obávat nebo je to normální?

Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:36 Muž Yirka [9126] Re: Hran
Klidně to zkus znovu, ale až tak po měsíci. Na týden založené akvárium bylo těch obyvatel najednou příliš a šneci to prostředí neustáli. Doporučuji měřit (především NO2), a pokud je rostlin málo tak doplnit. A přečíst: www.akvarijni.cz/…, www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:12 Hran Re: Yirka
Akvárko 54 litrů, v té době tam byli jeden až dva ancistrusové, dvě až čtyři paví očka, dvě neonky a drápatečka. Kontrolovala jsem kvalitu těmi testy, všechno v normálu, bylo to poměrně čerstvé. Rostlin tam mám spíš míň, vzdušním a světlo je uprostřed akvária celkem silné, na krajích slabší. Ryby tam byly jen pár dní, než tam přišli ti šneci. Teď mám ryb víc, a našla jsem tam nějakou levatku, která vypadá, že se jí daří dobře, myslíte že bych to měla zkusit s velkými šneky ještě jednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 12:19 Muž Yirka [9126] Re: Hran
Jak je to akvárko velké (malé) a kolik rybek najednou bylo nasazeno? Tam bych asi hledal chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:59 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Hran
pokud se šneci snaží vylézt z akvaria, tak je to signálem, že s vodou je něco v nepořádku... jak často čistíš akva? kolik tam máš rybek a jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 10:49 Hran – plavající šneci na hladině
Do asi týden nového akvária jsem nasadila pár rybiček a dva šneky, o kterých tu je řeč. Oba dva první den čile lezli, vylezli až nahoru a vystrčili takový ten růžek, jako by lokali vzduch. Ráno oba plavali na hladině a plavali tak spoustu dní. Žádnou silou nešli potopit, byli plní vzduchu. Jednomu jsem pomohla se znovu přisát na bok, po chvíli ale zas plaval. Byli živí, jako by se snažili s tím něco dělat, ale nedovedli se z té hladiny dostat. Nakonec oba chcípli a spadli na dno. Tohle je fakt normální? Celkem mě to odrazuje od toho pořídit nějakého dalšího šneka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 15:57 Muž Gunguy [2]
no tak sem nasel dalsi dva a ty ostatni nebyly oplodnene.... no a z tech dvou neco vyskakalo a ted prd.... nevim co to pozralo, mam tam jen sneky a celu tam nenmam pak tam mam nejake gupky a krevetky red cherry, jo a mel jsem par larev od vazky ale ty uz jsou pric

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 22:23 Muž Yirka [9126] Re: Hercules
Tak to je pak těžké. Pak ti namluví cokoliv. Máš šneka, který dno moc nečistí. Ti malí okružáci odvedou lepší práci. A proti nim zase máš helenky. Kdyby sis něco nastudoval, tak by jsi zjistil, že na to jdeš špatně. Ale když nemáš čas stuovat, tak pořizuješ zbytečné živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:12 Hercules Re: Horác
já tam mam ty šneky jenom z toho důvodu, že dobře čistí podlahu, řasy a mrtvoly kterejch si nevšimnu, jinak mi ty šneci moc nezajímaj, ani jsem nevěděl jak se jmenujou, abych si o nich mohl něco přečíst a čas na to abych tu hledal obrázky šneků nemam .. jinak helenek tam mam taky hodně, dokonce i mřenky pákistánský i nádherný a i tak se mi nezdá že by ty malý šneci mizeli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 09:35 Muž Horác [3942] Re: Hercules
Nechápu, jak si někdo může pořídit cokoliv živého a přitom o tom vůbec nic nevědět ... V době internetu - naprosto absurdní. (Zrovna o ampuláriích jsou toho na netu mraky). Tebe vůbec nenapadlo zjistit si, co žere, co potřebuje, na co si máš dát pozor, atd. atd. (včetně toho jak se množí)? Nechápu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 09:07 Muž Yirka [9126] Re: Hercules
Jsou to kokony vajíček plžů Ampullaria. rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
To se určitě nestane. Přečti si o nich něco v tom připojeném linku, je tam i nich vše velmi pěkně popsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 09:01 Hercules – podivné hnízdo, nevíte co by to mohlo být?
Fotka k příspěvku V akvárku se mi už dřív objevili v akvárku dvě takový hnízda jako jsou na fotce, jedno bylo skoro na stejnym místě a druhý bylo zespodu na krycím víku skla pod zářivkou, což ani nechápu jak by tam něco mohlo vylézt. Tyhle dvě hnízda jsem odstranil, není to ani týden a teď se mi tam během dvou dnů udělalo to hnízdo znovu, ale ani nevím co to je.. Nevěděl by to někdo z vás prosím??
kdyby mi tak chtěli aspoň vyžrat ty mrňavý šneky, kterýma to mam už skoro zamořený :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 09:10 Muž Yirka [9126] Re: Gabro
Vyčkej, může to trvat celý den. Pokud by bylo po ní, rybky a ostatní šneci by si s tím rychle poradili. Každopádně to můžeš zkontrolovat tak že k ní po pár hodinách přičichneš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 08:46 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – mrtvá či živá?
Zdravím,

včera ráno jsem našel jednu Pomacea bridgesii mimo akva na zemi, tzn. nocni výlet - ihned jsem ji přemístil zpět do akva - zatím nejeví známky života - dotaz zda jen "odpočívá" nebo je již po ní...
(při nálezu celkem hluboce zatažené operculum, po návratu do nádrže se pootevřela asi tak 40°, ale jinak nejeví známky života).

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:09 Muž Gunguy [2]
to je fakt, ja mam akva jen ze snekama a pridavam kridu, ale zase moc tvrda voda je spatna protoze pak rostou pomalu, ale maji tvrde ulity, jestli maji ulity takvoe rozpraskane a reba jesti se nakonci nerozlamuji, ja jim davam salat, a taky zalezi na teplote protoze jejich zivotni cykly(rust rozmnozovani metabolismus) se rizi podle teploty jestli tam mas treba 20 stupnu tak je to sice teplota pri ktere neumrou, ale zase nerostou, mne se mnozi a mam tak 28 stupnu a rostou rychle i ostatni sneci,ale zase brzo umrou, tak za dva roky kdyz je chladno tak za ctyry ale zase si je neuzijes protoze jsou porad zalezle a nevylezaji skoro vbc ven
ja uz mam ctyry kokony, kazde utery rano mam novy, akorad ted nebyl:( a uz by se mely klubat a prd, nevim co s tim...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 20:56 Muž Yirka [9126] Re: JanaTu
Nádrž je dostatečná aby rostly. Krmení by si měly obstarat samy. Zkus však občas nakrmit až večer před zhasnutím. Ony si to najdou. Co se zeleniny týče, mají rády okurky. Ještě snad jestli nemáš nějak obzvláště měkkou vodu, aby měly z čeho stavět ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:52 Žena JanaTu [0] Re: Yirka
Tak po třetí a snad naposled píšu odpověď, nějak mě zlobí počítač, ne a ne to tam naskočit....tone
Mám je ve 100 litrech společně s neonkama (10), black mollama (9), ramirézkama (2) a ancíkem. Já vim, že jich tam nemůžu mít pořád tolik, ale chtěla jsem je dát do zverimexu až trochu povyrostou a nechat si tak tři kusy, jenže když nerostou...? Krmim je tím čím ryby (vločky, granule, živé, tablety), ale toho asi nikdy moc nezbyde. Občas si taky daj nějakou tu zeleninu, co dávám ancíkovi. Na rostlinách si asi taky moc nepochutnaj, mam víceméně samé tuholisté. Asi budu muset přidávat zeleninu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 13:49 Muž Yirka [9126] Re: JanaTu
Zeleninou jim rozhodně neublížíš, naopak. Je otázka v jak velké nádrži těch 10 kousků máš a jaké ryby jsou v nádrži, popřípadě jaké rostliny. Vše souvisí se vším. Za půl roku by měly mít minimálně 3cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 13:48 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: JanaTu
v jak velke nadrzi je mas? a cim vsim je krmis..? jen zbytky potravy od krmeni ryb nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 13:47 JanaTu – malé ampulárky nerostou
Ahoj všichni prosím o radu, mám několik malých ampulárií,jsou víc jak půl roku staré a zdá se mi že nějak nerostou, jsou velké ani né 1cm, je to normální? Zdá se mi, jakoby se zastavily v růstu. Nemůže to být tím, že jich mám v akvárku deset a ničím je nepřikrmuju, žerou jen to co zbude po rybách (toho nikdy moc není)a nebo řasy, ale těch už taky moc není. Mám začít přikrmovat zeleninou? Díky J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 19:21 Muž jajaapaja [174] Re: Pekische
Jaktože Mollynezie nepracují.A co si myslíš že dělají když ozobávají listy rostlin kameny nebo pozadí.Ožírají řasu.to je snad taky práce ne? I když se u toho nažerou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 12:11 Muž klm007 [114] Re: VF
Já měl v hejnu endlerek jednu, která plavala od šneka ke šnekovi (pokud byl na skle) a pořád jej oždibovala. Šnekům to moc nevadilo, prostě víc přitáhli ulitu k tělu. Ostatní ryby o šneky neprojevovaly žádný zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 09:19 Muž Pekische [3] Re: pard
No normálně bych to taky neřešil, podle mého je nejlepší nechat žít aqua svým vlastním životem a to včetně jeho obyvatel. K tomu určitý útlak, boj o teritorium, potravu a právo silnějšího prostě patří. Jenomže Rudla, to jako ta ampulárka, je u mě tak trochu V.I.P. Bez něj by ani to akvárko nebylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 01:23 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: VF
To je normální, že občas nějakou ampulárii sežerou, to je život. Však ony se rychle namnoží. Já mám v akváriu jen sem tam nějaký útok a ještě jsem neviděl, jak nějakého šneka sežrali. Ale občas najdu vyžraného šneka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2009 20:52 Žena VF [1] - PlžiRe: panev
Měla sem dvě ampulárky v šedesátilitrovce a když jsem přidala kardinálky, druhý den sem našla ulitu a opodál víčko.Druhou ampulárku nechali na pokoji,když jsem si pořídila 300litrovku.Jenom sem tam čichavci hráli z nudy klovanou.Nedávno mi nádrž praskla a musela jsem vše přemístit do záchrané stodvanáctky.Prostor se jim opět zmenšil a zabili i druhou ampulárku.Proto nedoporučuju dávat ampulárky dohromady s rybama v menších nádržích (zrovna molyny jsou opravdu všehoschopné) nebo jim obstarat lepší zábavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 20:12 panev Re: Pekische
No jo, znuděné ryby.. Není se pak čemu divit, že když uvidí hračku hned se po ní vrhnou. Řekla bych, že po dokoupení dalších rybek se zabaví v rámci svého druhu a nechají šnečka napokoji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:36 Muž Pekische [3] Re: Yirka
No aqua mám už o něco zarostlejší oproti podobě, v jaké je v prezentaci. Dlužím tam dodat aktuálnější fotky /možná dnes/. Ale jinak taky spoléhám na to, že až přibudou další "piraně", tak přestanou být black molly vládkyněmi aqua a ampulárku by mohly čekat světlejší zítřky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:29 Muž Yirka [9126] Re: Pekische
Nech ho v nádrži s rybami. Budou ho sice otravovat, ale to by tak mělo být vše. Hlavně přidej nějaké rostliny, ať je to zarostlejší, a až přibdou hnějaké rybky zájmy se rozptýlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:26 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Pekische
Pěkný životní příběh jednoho opuštěného "šnečka"....
V prvním akváriu jsem měl zpočátku také Ampullárie, ale těm zase nedali pokoj Ancistrusi - né že by je vykousávali, ale tak dlouho jim brousili víčko u ulity, až jim je probrousili a Ampullárky potom uhynuly. Teď se mi daří je úspěšně množit a mám je ve společné nádrži s Neonkami červenými + Cichlidkami a soužití je velmi dobré i s malými mrňousy Ampullárek. Myslím si, že black molly by jim neměly ubližovat víc jak cichlidky - ale black molly jsem nikdy neměl a tak nemohu bezpečně potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:17 Muž Pekische [3] – Trudný život šneka...
Akvárko nemám dlouho. Vznikalo před pár týdny pro šneka /ampulária/. Jenomže si ho dlouho neužil. Přikoupil jsem mu "záběhové" spolubydlící. Dvě black molly. A ty pořád něco potřebují strkat do huby. Pořád očesávají rostlinky, dno, sklo, no a taky šneka. Dost ho šikanovaly. Přes den neměl šanci si ani dolézt na hladinu pro vzduch. Jen vystrčil hlavu, už rybky přitahoval a ty ho začaly kousat. Žil jen v noci. Sotva zhaslo světlo, věděl, že ryby přestávají být aktivní a měl konečně odvahu shánět se po žrádle. Tak jsem ho dnes dal do pětilitrové láhve, ať si od těch drzounů trochu odpočine. Co s ním ale dál? Myslíte, že by si na něj po delším čase ryby víc zvykly a začaly ho v nádrži víc ignorovat? Vždyť počítám, že spousta z vás má ampulárky společně s rybami ve společné nádrži běžně. Nebo pro něj budu muset zřídit special nádrž?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800?od=351