Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:35 Muž martin386 [17] - Živorodky – Probere se?
Zdravím, za jak dlouho se tak Ampulárie probere ? Dnes jsem si jednu zakoupil, mám ji v krabičce a stále nechce vylézt.. už je to tak po 3., už mě to začíná štvát.. asi 3x jsem paní řekl ať mi dá živou :-D Zdá se mi, jako by mi schválně dala mrtvou. Trošku se smrskla do ulity. Myslíte že přežije? Nechci mít už 3. ulitu v akvárii :/

Nemáte nějaký trik jak ji probrat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 19:14 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Grizzly
Áha...no tak bez vlastního osvětlení v akvárku bych to nedoporučoval. To by bylo ideální tak pro krtčí rodinku..nebo místo odchovny šneků založit odchovnu třeba žížal pro rybáře ;-) Tedy ne že bych byl odborník na potřeby plžů v této oblasti, beru to jen podle citu. Našel jsem jen, že co se zraku týče, rozlišují ampulárie jen světlo a tmu... Každopádně pochybuju, že by se jim líbilo být stále ve tmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 18:09 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Dejva
Tak kdybych tam měl světlo zavedené tak bych se neptal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 07:30 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Grizzly
No když bude kvůli polystyrenu tma jen zvenku a v akvárku se bude jinak klasicky svítit, osobně nevidím problém... A když nebudou mít výhled do místnosti, nezbude jim samou nudou nic jiného, než množit se jak šílené... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 04:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Grizzly
Vaše dotazy jsou čím dál zajímavější...pivo...nevím zda tedy chcete chovat ampulárky pro nějakou místní vývařovnu, ale obávám se, že potmě se jim líbit nebude... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 19:29 Muž Grizzly [57] - Afrika
Zdravím, mám další dotaz... Mám odchovnu ve sklepě a ted jak je zima jsme se rozhodli ji zaskládat polystyrenem, protože topítko to drželo sotva na 20 stupních. Tak se chci zeptat jestli ampulárkám nebude vadit ta tma ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Grizzly
Množit se budou asi normálně dál, ale aby pak na vás nepřišli rostlináři, a nechtěli u vás provést opatření k zamezení existece těchto plžů v EU... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:30 Muž Grizzly [57] - Afrika
Zdravím, chci se zeptat jestli můžu předělat 1 pár ampulárek do jiné nádrže než jsou teď. Ampulárky mi mi kladou kokony a chtěl bych v jejich rozmnožování pokračovat - nepřeruším to nějak přestěhováním ? Chci je předělat hlavně kvuli tomu že na ně ostaní rybky útočí a nenechají je v klidu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 20:25 Muž Tomiino [43] Re: Prašan
Jasny naprosto vas chapu :-) obejdu se bez nich...radeji poridim Otiky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2013 17:34 - Re: LiborSprysl
Ak je človek rozumný a má vo veľkej nádrži 2-3 kúsky je to aj v rastlinnom ok.Pekné spestrenie,to máš pravdu.No k jemnejším rastlinkám asi moc nie,radi takéto rastlinky žerú.Ak upratovačov,tak ako odporučil romant račej kotúľky.Ak má niekto pocit,že rastlín má dosť tak s pokosom vie pomôcť marisa. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 17:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Na mne tedy z dotazu nekouklo, že se jedná o rostlinné akvárium, dotaz směřoval k...ze se vubec nehodi do akva s rostlinami...no a to teda zase tak kategoricky říci nelze...někdo má ampularie jako oživení běžného provozu v nádrži, jako další živý organizmus, a pak platí to, co jsem napsal...alespoň taková je moje praxe... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:47 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Jsou to podvodní kombajny a bordeláři na entou(neříkám, že je někdy nevyužívám) a tudíž bych použil radši jiný dělníky a to okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:05 - Re: Tomiino
Do rastlinného akvária by som ich nedával už len z dôvodu,že sú to znečisťovatelia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 13:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomiino
Jak které, lze je přikrmovat, pak je to většinou bez následků...tedy měkké rostliny umí spást...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:14 Muž Tomiino [43]
Dobry den vsem,kamarad mi nabizi tyto sneky ale na jedne strance na netu jsem se docetl ze se vubec nehodi do akva s rostlinami..je to pravda?prej vse sezerou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 16:43 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: EditHa
moje slimáky to majú často a nemajú s tým problém, dakedy si to sami obžierajú jeden druhému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 15:41 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Solí čistím třeba kameny od řasy a tak jsem jen jemně zkusila prstem i jeho boudu- pro upřesnění, abych zde nedostala nálepku šíleného akvaristy! No byl to pokus, který je lepší neopakovat. Nic méně šnek už asi měsíc spokojeně jezdí po akvárku. No, nechám ho spokojeně žít i se zelenou boudou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   11.09.2013 14:10 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já vždycky když slyším sůl a šneci, tak si vzpomenu na metodu boje se slimáky na zahrádkách posolením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2013 14:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: EditHa
smich no nechat samozřejmě....sůl... rozzureny chcípne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 11:12 Žena EditHa [91] - Tetry – ampulárie porostlá zelenou řasou
Fotka k příspěvku Chudák šnek před čtyřmi měsíci měl čistou krásně žlutou ulitu, teď ji má porostlou zelenou řasou. Dá se nějak šetrně ulita očistit? Nebo to nemám řešit a nechat šneka spokojeně žít se zelenou boudou? Zkoušela jsem to odstranit opatrně solí, ale moc to nešlo. Navíc jsem měla strach abych ho nějak nepoškodila.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 17:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Malapa
Inu to není o světě, ale o lidech. Když jsou někteří nezodpovědní magoři, tak se holt svět brání... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:36 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: host
Tak to je v prčicích...za chvíli jediný krasavci zbydou neritiny..Ještě že budu mít Neritiny sp.diamond...jen je škoda že se nemnoží..Škoda že nemáme moře to bych hned jela pro vodu na množení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:33 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
A nešlo by je poslat(prosím?Takhle poštou mi přišli i okružáci a bez problému :) ;-) Řáholec je pro mě daleko :-( Já se pohybuji na trase Ústí nad Labem-Děčín-Liberec a okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 09:48 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: host
Kam ten svět spěje. :-( Celá desetiletí to byl nejběžnější šnek v nádržích, každé dítě co akvárko jen zahlédlo, ho znalo. A za chvíli si ampulárku budem prohlížet jen na fotkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:37 host Re: Nikola90
eur-lex.europa.eu/…

Viz. článek 1
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Nikoliv, týká se to celého rodu Pomacea, volné jsou toliko ampulárky okružákovité. Takže pomalu, ale jistě budou měchýřovky z nádrží ubývat...Když si uděláte výlet k Řáholci, můžete mít ještě pár hnědých, žlutých, stříbrných i modrých... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:25 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Právě že tuhle nikdo nenabízí romane :-( ale měchýřovku jo :-) aspoň tu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:20 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Jinak, když si rozklikneš kartu jednotlivýho živočicha či rostliny zde v atlase, tak se dozvíš, zda-li je někdo nenabízí k prodeji či darování. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 15:53 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
Aha takže spíš měchýřovky jsou k mání.Tyhle už vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 11:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Nikoliv, dostaly se do volné přírody ve Španělsku a Itálii a množí se. Je to stejné jako například s vodními želvami, ty severní formy skriptek se už také nesmí do EU vozit....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:14 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
zákaz?? coze Z jakého důvodu?že by byla ohrožený druh?Nj tak teď jen musím čekat až se tu objeví takový chovatel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 23:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Zbytky u chovatelů...v obchodech z nařízení EU zákaz prodeje v celé unii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 15:24 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – ampulárie australis,pomace maculata
Ahojda lidi.Nevíte, kde by se dala sehnat ampulárka obrovská?Nějak ji nemůžu ve zvěráčích najít a tady v inzerci ji nikdo nenabízí.Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.06.2013 10:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
smich Myslíte, že jí váha těch řas na ulitě nebrzdí?

Smykem jezdit po nádrži nebude ani bez těch řas... smich nevymýšlejte blbiny... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 07:56 Žena Beastie [320]
Fotka k příspěvku zdravím lidi, mám značně zarostlou ampulárii řasou a nemám čas si zatím pořizovat druhou aby jí pomohla. Můžu jí vzít jemně kartáčkem na zuby nebo bych jí mohla uškodit? Nechci jí ani zbytečně stresovat. Myslíte, že jí váha těch řas na ulitě nebrzdí? Děkuji

PS, Tanganyika, k té prostě řasy patří, ačkoliv se mi nelíbí :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: panda
Asi malá vzdušná vlhkost, vejce vyschla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 00:57 panda – ampularie - vajíčka
Tak.. je to 35 dní od nakladení vajíček a nic se nelíhne. Plesnivé to není, je to tvrdé, oranžové stejně jak před měsícem.. Co já vím, co s tím je?? Stalo se vám někdy, že ampule naklade neoplodněné vajíčka?? (Jako mimochodem mám do toho akvárka přemístěný kus dřeva s hnědovkou, aby to akva nebylo prázdné a po 14 dnech koukám, ampule nic, ale plavou mi tam 4 mladí pancéřníčci - tak aspoň něco) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2013 23:43 panda Re: Iloveo
Mechové koule? Asi totéž jako česky řasokoule? Mám v akváriu dvě ampulky a jednu řasokouli a oba šnece ji ignorují. Jen ji občas někam odkoulí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 21:23 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci – Poraďťe mi prosim
Chcem si kupit ampulara ale potrebujem vediet ci žere machove gulky. Vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 21:38 arcticlady – Velká ampulárie pořád leze na menší
Ahoj,
mám v akváriu už vělkou ampulárii. Teď jsem si koupila druhou, která je ale ještě malá.
Ta větší si jí teď začala nějak moc všímat a pořád na ní leze a obtáčí si jí nohou.
Je to normální, případně množení nebo co?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:33 arcticlady Re: LiborSprysl
Fakt :-D a odkud jsi? Můžes přidat foto. Nebo poslat na mail: mailto:W.Dana@seznam.cz a dohodnem se blíž.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: arcticlady
Mám tu ještě asi tři...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:53 arcticlady – Kde sehnat Ampulárii modrou?
Ahoj, nevíte někdo kde by se v Praze dala sehnat Ampulárie modrá?
Díky Danča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: panda
S takovoudle péči se budou mít dobře ;) zkus to nechat na přírodě kdy se vyléhnou ;) ale asi 2-3 týdny zalézi na teplotě a vlhkosti ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 19:24 panda Re: Kryštof
Díky za info. Napustím teď další akva a prohodím tam sklo s vajíčky. Šneci se vylíhnou do vlastního bydlení a ať si tam robí co chcou.. :-) Ampulky se mi nikdy nemnožily.. Těším se na ně jak malé děcko. Akorát se píše, že se vylíhnou za dva týdny až měsíc.. Trochu neurčitý termín.. A předpokládám, že bude lépe, když to akva bude bez písku, kvůli čištění, když jsou teda bordeláři.. budu do nich valit salát, máme ho teď plnou zahradu. Dám tam jeden zajetý filtr (bublifuk), topné těleso a nějakou nádobu s trochou štěrku s kytkama, ať to není jen tak... Eeeee ..ještě něco?? A kdy myslíte, že se teda vylíhnou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 18:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: panda
To se vylíhne, neboj, ale já bych je odebral ;) budes jen pak zklamaný, že ti nepůjde akvo, jsou to strašn bordeláři ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 17:49 panda – Ampularie - vajíčka
Ahoj lidi, prosím o info.. Ampule mi včera nakladla vajíčka na krycí sklo, které je 5 cm nad vodou.. Ne že by z nich doslova kapala voda, ale na konci dne je tam prostě nakondenzovaná kapka vody, která na nich visí... Na netu se píše, že by měly být vajíčka ve vlhku ale ne v mokru.. Je teda na tom skle na ně moc mokro?? Chci, aby se vylíhli, doufám, že nesplesniví, nebo tak něco.. (Teplota vody 24°C)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:53 arcticlady Re: host
pH cca 6,5, KH cca 4 a GH cca 20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:21 host Re: arcticlady
Jaké máš pH? Ampulárky obyčejně odejdou na příliš kyselou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:02 arcticlady Re: sivon
Zakleslá určitě nění. Taky mi to právě přišlo, jako kdyby se chtěla nadechnout.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800?od=51