Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2009 12:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: navik
...příbuzný druh Elodea canadensis se v dřívějších dobách záměrně vysazoval do náhonů před papírnami za účelem změkčení vody...
Může být. :-)
Proto se ptám po nějakém seriózním zdroji, potvrzujícím podobnou schopnost Egerie densa. Když hledám i mimo "akvaristické" zdroje, dočítám se, že tato kytka je k tvrdosti značně tolerantní a snese i velmi měkkou vodu. Což mi tak nějak "nesedí" s tím, co se traduje mezi akvaristy - že "potřebuje" tvrdou vodu... :-O
Samozřejmě si rád počtu o zkušenostech se změkčováním vody v akva touto rostlinou. (Zejména pak v souvislosti s případným režimem obměny části vody v rámci údržby akva...)
V jediné nádrži, kde se s touto kytkou setkávám ve "větším objemu", jsem si nějakého poklesu tvrdosti nevšiml. "Chybou" může být i to, že je zde v pravidelných intervalech (právě!) měněna část vody...
Možná jsem "úplně vedle", ale mám dojem, že akvaristi si spojují Egerii se spotřebou Ca spíš proto, že si ji vybavují "obalenou" vápenitou krustou, vzniklou v důsledku biogenního odvápení, kterého je tato rostlina "vzorově" schopna... :-)
Každou seriózní zmínku na toto téma vítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 11:58 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: Sid
Tak to bude asi toto: rostlina velmi nenáročná, je schopna změkčovat vodu v akváriích s vodou velmi tvrdou tím, že krystalky nejčastěji vápenatých solí zkondenzuje na povrchu svých listů do podoby bílého filmu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 11:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: teabe
Všechny zvláště rychle rostoucí rostliny odnímají z vody (nejen) N-látky a tím zlepšují její kvalitu. :-)
Tady je ale řeč o změkčování vody. A to dokonce o tak intenzivním změkčování vody, že (hypoteticky) hrozí snížení obsahu Ca natolik, že s tím mohou mít ampulárie problém. :-)
(Tak nějak jsem si dovolil volně parafrázovat příspěvek Beowulfxe. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 10:00 Muž navik [908] - SumciRe: Sid
Zdrojem Vám také neposloužím, ale před lety jsem v nějaké publikaci rovněž četl, že příbuzný druh Elodea canadensis se v dřívějších dobách záměrně vysazoval do náhonů před papírnami za účelem změkčení vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 07:27 Muž teabe [4] - ŽivorodkyRe: Sid
Hledal jsem něco o Egerii,ale o vápníku nikde nic.Našel jsem jen toto:Jako příjem N upřednostňuje amoniak.
Edit: Ceratophyllum demersum, nebo tzv. vodní mor (rod Elodea a Egeria) odnímají z vody amonium a nitrát a tím výrazně zlepšují kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 21:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: beowulfx
...pokud máš v akva např. kytky E. Densa, tak tá toho vápniku ubere ještě více... Můžete uvést nějaký seriózní zdroj, odkud jste čerpal tuhle informaci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 20:00 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Yirka
Souhlasím, a pokud máš v akva např. kytky E. Densa, tak tá toho vápniku ubere ještě více, jinak, toto se šnekům dělá většinou v velmi měkké vodě s pH pod 7, což máme my na moravě docela běžně, taky mi to ampulárka dělala, tak jsem trobek přitvrdil vodu a mírně zvýšil pH, občas nějaké to hnojivo ve kterím je vápník ale to zas tak moc nezvedne, taky není od věci přikrmování např. okurky, špenát atd. jak víme tak i v této zelenině nějaký ten vápník je a ampulárkam to docela chutná, pokud se však stihnou k těmto dostat včas X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 15:41 Muž Yirka [9126] Re: dan999
Co se týče její pohybu tak jem to normální, ampulárky se pohybují kde chtějí. Co se týče kvality ulity, tam asi bude problém, nedostatek vápníku ke její stavbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 14:27 dan999 – ampularka se učí plavat
ahoj mam problem moje ampularka mela krasny krunýř ale ted jsou vněm rýhy a dveře do ulity jsou skroucene a ulně meké a ampulárka plave u hladiny ale jen asi tak dve-tri hodinky pak je zas na dně a opakuje se to skoro kazdy den prosim poradte co sní je sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 14:15 dan999 – ...
ja dávám do akva jednou mesicne kousek bíle křídy vzdy se na to vrhne a sezere skoro celou
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 11:38 xichticek
Já dávám salát. pokuď máš v akváriu řasy, tak nic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 21:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: Ivulik1
Někdy se líhnou i oněch 6 týdnů, záleží i na vlhkosti.
Když se mi zdálo, že už nic nebude, tak jsem kokon navlhčil a opatrně rozebral, většinou se aspoň pár mrňousů našlo ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 14:31 Ivulik1 Re: Snofrev
Diky. To me docela mrzi. Planovala jsem si na leto odchovnu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 14:12 Muž Snofrev [54] Re: Ivulik1
6 týdů už je moc, z toho nic nebude
jestli si dobře pamatuju, tak mě vylezli cca po 14 dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:48 Ivulik1 Re: Mickey
Jo to by me taky zajimalo. Mam 2 kokony v inkubatoru uz 6 tydnu a nic. Myslite, ze z toho jeste neco bude? :-O Nebyli ale u zdroje tepla (jak se doporucuje), ale u okna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:41 Muž Mickey [6] Re: Ivulik1
Mě osobně ampulárie nevylezají ani neritiny a to mám akva bez krycího skla.

Chci se zeptat,jak dlouho trvá než se začnou prokousávat malé ampulárie z kokonu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:22 Žena červík [4] Re: Ivulik1
souhlasím, cestičky dělaj pěkný, je zajímavý studovat jak cestovali. Akorát pak musíš dávat pozor kam šlapeš. Přítel jednu pěknou velkou v noci rozšlápl... spim
nic příjemnýho pro oba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 11:59 Ivulik1
Kdyz jim date nazrat, tak kytky okusovat nebudou :-P
procha: Na suchu preziji, zavrou se vickem. Uz jsem je par krat sbirala, delaji krasne cesticky na koberci :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 11:37 Muž Mickey [6] Re: Yirka
Díky za odkazy,už jsem je čet,není tam ale skoro nic o odchovu natož u Helen.Pokud by to mělo tak být,měl jsem mít plný akvárko vajíčkama od helen.Mám je už cca 3 měsíce a nic.Na začátku jim bylo okolo 200ks ale žádná málá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 08:13 Muž Yirka [9126] Re: Mickey
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:09 Muž Mickey [6]
Tak jsem dnes objevil dva hrozny od Ampulárií modrých,když je tu takovéhle vlákno tak mi to nedá zeptat jak odchovat mladé?Co jsem už zjistil tak by bylo nejlepší dát jim menší akva s filtrem a vodou z akva co jsou Velké a zakrytovat aby byla vzdušná vlhkost.Co dávat za krmení pro málé ampulárie až se prokoušou ven?

Btw:Máte někdo skušenosti jak odchovat A.heleny?Předem díky za každou radu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 10:41 Muž Snofrev [54] Re: beowulfx
problém je v tom, že ať dodáš vápníku kolik chceš, tak ty změny jsou nevratné a tak v podstatě nepoznáš jestli je to už dost a nebo málo

leda tak, že u nových, mladých šnečků se tohle odvápnění neobjeví
nicméně tohle už zkoušel i Horác a můžeš si to tu najít, případně na jeho stránkách a nepozoroval žádné změny ať tam dal co tam dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 22:35 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – ampulárky
Já je mám taky, dva větší kusy tak 4 cm a jednoho prďolu 2 cm, nějak se mi nechcou množit už je mám tak měsíc a půl, tak uvidíme, jestli z toho něco bude, těm větším se i docela začínají rozpadat ulity, jinak jaké máte doporučení ohledně toho vápníku? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:56 Muž Yirka [9126] Re: Hanka*
Pokud je máš v místnosti, tak jim určitě topit nemusíš. Spousta lidí je má celou sezónu ve venkovních nádržích a slovují je až na podzim. Teploty do 15°C snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:48 Hanka* – dotaz
mám takovou otázku kolik asi tak potřebují stupnum?máme nemocné ryby a tak mám ampulárky v skleněné 5 litrové nádrži a potřebuji je tam ještě 14 dní tak mě zajímá jestli přežijou prosím odpovědˇ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:48 nellinek Re: Mrakoplash
moooc děkuju za super tip článek jsem četla,ale bohužel to vypadá že at se budu snažit sebevíc potřebuju i velkou hordu štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 07:29 Muž včelař [44] Re: Mrakoplash
Super palec ale není tam odpověď jak to delat dobře smich jinak fajn článek chválím Horáce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 06:25 R Muž Mrakoplash [1776] Re: nellinek
Podívej do sedmého čísla časopisu akvárium a pročti si článeček od Horáce.
klub.akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:52 nellinek Re: Ivulik1
já je krmím rybími vločkami a stejně se jí to stalo ,ale hned zítra koupím patentky na přilepšenou ;-) jinak je to měchýřovka východní zlatě zbarvená.Jak jinak dodat vápník? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:42 Muž . : Hunter : . [17] Re: irza
slimakom sa to v starobe stava vytvaraju sa na nej male priehlbinky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2009 20:39 Davosek Re: irza
Takový můj malý postřeh, možná pomůže. Měl jsem ampulárku v odchovně s panceřníkama zelenýma, které jsem krmil pouze patentkama, protože jsem je chtěl dát do tření a musím říct, že ampulárka hodovala na patentkách jak pominutá - strašně rychle rostla - opravdu po týdnu rozdíl a má krásný krunýř, hodně masivní. coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:53 Ivulik1 Re: irza
Sepiovku jsem zkousela, je to na nic. Nejlip prospivaji z rybiho zradla, obsahuje vsechny potrebne ziviny + vitaminy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:58 irza Re: nellinek
S ulitou mam to samy mam dat sepiovou kost nebo ho dodat jinak aktivni sou dost palec ,ale ten vzhled :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:52 Muž včelař [44] Re: nellinek
Ahoj chtělo by to foto. ale jestli se jí rozpadá ulita tak to vypadá na nedostatek vápníku. a jak už bylo zmíněno poškozená ulita se už nikdy neopraví. Přidej foto a rád ti odpovím mám letité zkušenosti s chovem ampulárek. A zavrtávání do písku není nic závažného setkal jsem se s tím i u menších snečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:44 Ivulik1 Re: nellinek
Asi uz je stara. S tim nic moc nenadelas :-( Mi sneci meli nejlepsi ulity, kdyz jedli rybi zradlo. Muzes ji zkusit oddelit a poradne vykrmit. Ulita se uz ale nikdy neopravi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:40 nellinek – co se děje mé měchýřovce?
ahojki zdravím : prosím prosím o pomoc :-( ampulárka má něco s ulitou, z krásně hladké se stává drsná vroubkovatá jako by jí chyběl vápník a tak nehezky se jakoby rozpadá.ampulárka je méně aktivní.Nechce se mi jí jen tak zbavit je to oblíbenec a prvotní obyvatel nádrže.a další dotaz: Co znamená částečné zahrabavání se do písku? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 08:20 Jiřánek Re: Jajda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 13:49 Jajda
Dnes se mi vylíhli ampulárky, kdy a jak a čím je mám začít krmit? Je jich asi 50 kousků, jsou ve vlastní nádrži. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 12:07 0 Re: ivenka83
Fotka k příspěvku Ta vajíčka jsou od marisy a jestli se vylíhnou , tak je odchovej - nejsou všude v dostatku vždy běžně dostupné. Můžeš ji chovat i mimo akvárium v jiné "nádobě" a krmit různorodou stravou , pokojová teplota (kol +20°C) jim plně stačí.

Letní pobyt v jezírku ji prospívá - vyroste do plné velikosti , žere i vláknité řasy a pro tuto vlastnost ji do jezírek bez šnekožroutů všem doporučuji - rostliny mi neničily , když tam měly dostatek řas , ale začátkem září , dokud není voda příliš studená , nutno marisu-y vzít zpět do nádrže domů.

Marisy (cornuarietis) jsou dost citlivé na nevhodné poměry a snadno uhynou.

V jezírku na přiložené fotce byly marisy v roce 2008 přes léto chovány.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 10:41 Romiš Re: ivenka83
Marisu vraťte tomu, kdo vám ji prodal jako "okružáka". :) Nejlépe - má-li rostlinnou nádrž, tak nenápadně do ní. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 09:10 ivenka83 Re: 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přátelé, kamarádi! :-) Děkuji za užitečné rady. Všechny okolnosti nasvědčují tomu, že mně ve zverimexu pod označením okružák prodali marisu. Rostlinky v akváriu přesazuju neustále :-( Pro jistotu posílám fotku vajíček.
Vzhledem k neobyčejné poničenosti rostlinek v akváriu mě napadla jedna myšlenka ;-) Přežije moje "rozluštěná" marisa léto ve venkovním jezírku se závojnatkami? Díky za vaše případné komentáře a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 18:20 Romiš Re: ivenka83
Marisa je neskutečný žrout rostlin... :-O Počítáte s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:41 0 Re: ivenka83
Fotka k příspěvku Ampulárie se s okružákem nekříží. Podle popisu - pruhovaný okružák je možné , že máš marisu , ale bez fotky se o tom mohu jen domnívat. Marisa klade shluk vajíček na rostliny pod vodu a nepozoroval jsem nikdy pářit se tyto dva druhy . Plži už mohou být oplodněni v době nákupu.

Foto mých 'ampulárek'.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2009 17:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ivenka83
Si nemůžu pomoc, ale v tvým akva žádného okružáka nevidím. Zato tam vidím Marisa. No, měchýřovka i Marisa potřebují druhé pohlaví, takže už byli oplodnění. Krom toho do 10l akva to opravdu není dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:29 Muž vena [52] Re: ivenka83
ampulárka s okružákem určitě ne a okružák si vystačí sám. nevím jaké máš akva, ale zkus zvednout kryt a podívej se jestli tam někde nenajdeš stopy po kokonu od ampulárie. ale řek bych, že to budou okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:23 Muž keyrumek [2] Re: ivenka83
Me kladly dve ampularie pres leto s ruznym casovym odstupem - dokonce kdyz jsem prijel po tydnu z dovolene, nasel jsem tusim 3 nebo 4 snusky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:10 ivenka83 – šnečí miminka
Milí kolegové :-) V akváriu mám jednu žlutou ampulárii a jednoho pruhovaného okružáka. Již se mi v akváriu vylíhla druhá generace miminek šnečků. A teď babo raď ;-) Může mít ampulárie s okružákem děti? Nebo jsem si svoje dva velké šneky přinesla už oplodněné ze zverimexu? Díky za případné objasnění mé akvarijní záhady. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 15:16 Muž Viktoricz [3] Re: Yirka
No dřív nebo později napadly každou rostlinu v akváriu. Myslíš si, žes na ně vyzrál a dáš jim tam rostliny, které mají žrát a oni začnou z druhého konce. Je pravda, že anubias mi nechali na pokoji, ale bůhví, jak by dopadly za čas. Jsou to potfory. Je ale pravda, že celkem lituju, že je nemám... sad , ale zase mám rostliny hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 07:29 Muž Yirka [9126] Re: Viktoricz
Tos dostal nějaké extra nenažrané. Podle mých zkušeností je snesitelnou mezí 1 dospělý kus na 50 litrů. Taky se mi sem tam pustili do rostlin, ale jen do některých druhů. Určitě nejdou na tuholisté jako anubias, echinodorů si taky ani nevšimnou. Pokud je člověk chce mít v nádrži, musí jim rostlinné osázení přizpůsobit a je to OK. Řekl bych že jeho pizitivní činnost negativa jednoznačně převyšuje a navíc je to opravdu velmi zajímavý tvor. (BTW, dnes jich nesu dalších 10 do výkupu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 23:23 Muž Viktoricz [3] Re: kočička25
Nechci nějak sýčkovat, ale já jsem měl ampulárii v 54 litrech a musel jsem se jí rychle zbavit. Přesto, že je to krásný a zajímavý tvor, dal bych do 160 l tak maximálně 2. Sežerou na co příjdou. Například 30 cm ceratopteris mi 1 šnek sežral za 3 dny. Ale až po kořen. Dokrmování pomohlo jen částečně. Zajímavé je, že rostliny žere tak nějak, aby vás co nejvíc nasral. Většinou ohlodá rostlinku v půlce nebo je vytahuje ze země. No bůh s vámi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800?od=451