Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ampulárka argentinská - Pomacea bridgesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:37 Muž Yirka [9118] Re: kočička25
Pokud již nejsou dospělé, jsou na prahu dospělosti a snůšku lze očekávat do 2 měsíců. Pohlaví nepoznáš, buď začne snůška nebo ne. Jinak těch 5 ks je na tvou 160 až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 15:03 kočička25
ahoj,koupila jsem si ampulárky(Měchýřovky východní)5ks a mají kolem 2-3cm znamená to že jsou tedy pohlavně dospělé a dá se to pozna z velikosti?A pohlaví se dá poznat?Děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 11:45 Žena Emmik [1] Re: vojtak
tak už je šnek dole a neplave :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 11:38 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Emmik
Me se tohle stava casto u okruzaku, maji ulitu naplnenou vzduchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 10:05 Muž Viktoricz [3] Re: Emmik
To ještě nemusí nic znamenat. Ampulárie disponují širokou škálou životních projevů a jedním z nich může být i několikadenní splývání na hladině. Pokud žije, neměj obavy, že se o sebe nepostará. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 09:19 Žena Emmik [1] – Ampulárka :-(
ahoj. Asi před dvouma dnama jsem si koupila dvě ampulárky - žlutou a hnědou. Dala jsem je k drápatkám. Hnědá je v pohodě plazí se a všude rejdí, ale ta žlutá se plazila po skle a drápatky ju odžduchli a ona se tady už druhý den plavý nahoře na hladině a nemůže se přisát a nemůže spadnout dolů :-( Bojím se že mi umře. Neví někdo jak jí dostat dolů, nebo aby se přisála? Děkuji za každou radu ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 00:20 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Dinamit
Docela dobrá je sépiová kost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 01:00 Žena Dinamit [68] Re: Horác
Aha, takže jednoznačná chyba na mojí straně tone no

Takže tyhle tablety spotřebuju sama a koupím ty, které používáš ty. Díky za osvětlení problému palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 00:55 Muž Horác [3942] Re: Dinamit
A jsme doma :o) ... šumivé tablety obsahují kyselinu citronovou (resp. její soli) a ta je (stejně jako např. kyselina octová) pro ryby toxická. Svou roli mohlo sehrát i náhlé zvýšení oxidu uhličitého v relativně malém objemu akvária. O umělých sladidlech ani nemluvě.

Já používám obyčejné (tedy nikoliv šumivé) tablety CALCII CARBONICI 0,5 od f. Medicamenta. Kromě vlastního uhličitanu vápenatého (500mg) obsahují jen neškodné, inertní pomocné látky (škrob, laktosa atd.). Nikdy žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 00:38 Žena Dinamit [68] Re: Horác
Je to zpátky asi 3 měsíce. Na fóru jsem se dozvěděla, že mám použít klasický kalciový tablety z lékárny, co používaj lidi s nedostatkem vápníku. Mám to ještě doma, je to Calcium šumivé - Slovakofarma od Zentivy. Asi jsem teda udělala někde chybu :-( . Když se nad tim tak zamyslim, tak to je asi popis výrobku, ale ne název. Je to ale největší nápis na krabičce :-O

Jaký tablety používáš ty?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 00:26 Muž Horác [3942] Re: Dinamit
Na přesný název přípravku si asi nevzpomeneš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 23:23 Žena Dinamit [68] Re: Horác
Já když jsem to zkoušela, tak se mi voda zakalila do běla a ustalo to asi až po dvou dnech. Rybky lapali po dechu a byli celé nesvé. Tak jsem je musela odlovit a vyměnit polovinu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:03 Jana Re: Horác
Díky za odpověď, už je tam půlečka, dvě dospělé ampulárky se na to vrhly, tableta se rozpustila. Ulity šneků nejsou zacelené, dávala jsem jim špenát, saláty, nejevily o to moc veliký zájem. Tak snad jim pomůžou ty tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:56 Muž Horác [3942] Re: Jana
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:43 Jana – Kalciové tbl
Když hodím jednu kalciovou tabletu do akvárka, nestane se nic špatného? Třeba, jestli to neuškodí rybkám či jestli to nezkazí vodu.. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 07:16 Muž Yirka [9118] Re: Jana
Jak píše Kaja, stačí nějaká nádoba. Nemyslím, že by potřebovali filtr, vzduchování pak vůbec ne - dýchají tzv syfinkem-chobotkem atmosférický vzduch, pouze v úplném mládí by neměly mít na hladinu více jak 20cm, aby se tam bez problémů dostaly.Vodu jsem měnil 1/3 za 2 týdny, nepřikrmoval jsem, do nádoby jsem dal nějaké přebytky rostlin a to jim stačilo. Vyzkoušel jsem si, že jdou bez problémů odchovat asi na 6 kokonech, mladé jsem rozdal a pár i prodal a teď už množení redukuji odebráním nakladených vajíček. O ampulárkách je tu na fóru spoustu materiálu, zkuste zadat do vyhledávače a dozvíte se další detaily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 21:08 Jana Re: Yirka
Venkovní odchov nemůžu zaručit, nemám ani zahradu. Kde je tedy mít, než vyrostou tak na 3 cm, aby si je vzal někdo ze Zverimexu? Mám na ně koupit spešl akvárko? Kde je máte vy? Potřebují filtr, vzduchování, nebo se obejdou jen s pravidelnou výměnou vody a krmením? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 19:31 Muž Yirka [9118] Re: Jana, kiwik22
Nemyslím, že by Ampulárky škodily rostlinám třeba více než ancistrusi.
Ve společném akváriu není třeba nijak extra přikrmovat, měly by si něco najít. Pokud nemáš kam přelovit, je nutno popřemýšlet o jejich budoucnosti. V literatuře je doporučováno na dospělou A. asi 30-50l vody, já se po vlastních zkušenostech přikláním spíše k těm 50. Ideální by bylo je teď v létě dát někam do venkvního odchovu, na podzim odlovit a udat. Pokud ta možnost není, bude třeba je za pár týdnů odlovit ve velikosti cca 1cm a rozdat, prodat nebo dát do zvláštní nádrže a pak teprve přikrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 18:23 Jana Re: kiwik22
Já mám akvárko plné rostlin a 3 dospělé měchýřovky a nežerou mi je.
Ještě teda jednou se zeptám, když mám milimetrové mláďata ampulárky, mám jich v 60 l společ. akvárku asi 100 (ze 3 kokonů), mám je hned odlovit nebo počkat? A kde je máte? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:02 Muž kiwik22 [9] Re: kiwik22
moze ampularka k rastlinam...nepozere ich.???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 15:23 Jana – Čím ampulárky tedy přikrmovat? A mám je mít ve společ. akva?
Mám jich ve společenském 60 l akvárku asi 80, nebo víc, mají asi dva milimetry. Mám je už teď postupně vylovovat a dávat jinam? Četla jsem, že nepotřebují vzduchování, že nejsou na kvalitu vody náchylní, kde je máte?

A čím je dokrmujete? Dala jsem jim několikrát kolečko okurky, ale že by se na to až tak vrhaly, to moc ne. Ale hlavně mně zajímá, jestli je mám už teď vylovit. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 08:19 Muž Yirka [9118] Re: ..ůůl
Pokud mají dobré podmínky rostou rychle, za půl roku mají kolem 3cm a jsou pohlavně dospělé. Dorůst mohou až do velikosti 6-7cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 23:49 Muž Snofrev [54] Re: ..ůůl
pokud není v akva likvidátor, tak přežijou všechny

já doufám, že až se ty moje začnou líhnout, tak že se alespoň některý někam stihnou schovat a vyrostou co nejrychleji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 22:32 ..ůůl – hh
Zdravím, mám v akvárku asi 50 malinkých milimetrových měchýřoveček, za jak dlouho vyrostou a kolik z nich si myslíte, že se dožije dospělosti, tedy kolik jich umře a kolik jich vyroste? Abych to neměl zamořené ampulárkama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 18:13 Muž Yirka [9118] Re: Snofrev
Propichoval jsem i ovazoval, - ovazování se mi osvědčilo více. Kludně nad cokoliv, je však třeba pamatovat na přikrytí, aby se držela vysoká vzdušná vlhkost (o teplotu teď v létě nemám obavu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 17:50 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Eff
Já je taky navlíkl na niť a pověsil nad kyblík s vodou a ten dal na kryt, aby měly vyšší teplotu a vlhkost ;-) Mám jich do teď tolik, že nevím co s nimi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 13:34 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Snofrev
Stačí ty kokony propichovat jehlou s nití a navlíkat je na ni jako korále a pak pověsit nad hladinu. Máš tam krycí sklo, takže kolem něj omotat tu niť s kokony a umístit je tam, kde na ně nepraží světlo a jsou mezi sklem a vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 13:24 Muž Snofrev [54] Re: Yirka
což třeba takhle po odkalování nechat vodu z akva v kýblu a pověsit to nad ní?
jestli to půjde přivázat, jako že asi jo, když to říkáte, tak mě už napadaj různý opičárny :-D

až přijdu z práce , tak to nějak vykoumám a snad dám brzy vědět jak to dopadlo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 13:03 Muž Yirka [9118] Re: Snofrev
Přivážeš je v pohodě. Výhodné to je zvlášť, máš-li krycí sklo dělené. Po odříznutí vajíčka normálně cca 0,5cm od konce ovážu dokola silnější nití, délku nitě nechám tak, aby mi vyšla kolem obvodu krycí skla a na to pak normálně navážu. Z kokonu vajíček pak padají rovnou do AQ. Momentálně jsem bez vajíček, jinak bych nafotil, odchoval jsem tak na karantenní nádržkou 10l asi 5 snůšek naprosto bez problémů. (tedy problém byl potom tu úrodu udat). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 08:52 Muž Snofrev [54] Re: Yirka
to je mi vše jasné, jenže já je mám mimo akva a po narození nenajdou cestu dovnitř, takže potřebuji poradit co s nima
kam je dát aby mi pak tu cestu do akva našli

jak je třeba přivážu ke krycímu sklu?

PS: asi je dám na tu magnetickou stěrku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2008 08:16 Muž Yirka [9118] Re: Snofrev
O množení těchto šneků toho je tu hodně. Mně se osvědčilo následující.Měchýřovky kladou kokony vajíček mimo nádrž, narůžovělá vajíčka lepí v hroznech na různá místa. Proto je možná dobrá kontrola reprodukce. V kokonu je až 200 vajíček. K vývoji potřebují vysokou vzdušnou vlhkost. Mladí plžíci se rodí dle teploty okolí po 2 - 4 týdnech tak, že se prokoušou z obalu vajíček a spadnou do vody. Pokud chceme mít množení plžů pod kontrolou již od počátku postupujeme tak, že vajíčka po nalepení v celém kokonu odřízneme ostrým nožem nebo žiletkou a proces zrození realizujeme ve zvláštní nádržce tak, že kokon přivážeme ke krycímu sklu a čekáme na počátek rození šneků.(3-4 týdny dle teploty a vlhkosti). Pokud je v nádrži necháváme i delší dobu po narození, je vhodné doplňovat vápník pro dobrou stavbu ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 06:48 Muž Snofrev [54] Re: navik
tak se stalo přesně to, co jsem nechtěl
ampulárka nakladla vajíčka (to jsem teda chtěl), jenže na vnější stranu boční stěny akva a přibližně do poloviny výšky
našla přesně to místo, kam já mám nejhorší přístup

a teď mi prosím někdo poraďte co s vajíčkama abych měl co nejvíce malých, když tu snůšku nechám tam kde je, tak bych řekl, že do akva nevleze ani jeden mladej šnek, dokonce ani velká ampulárka si neumí najít cestu zpátky, tu jsem tam ráno musel hodit zasejc já
napadá mě několim možností:
1) vajíčka přendat na vzpěru na kterou normálně pokládám krycí sklo, který momentálně nepoužívám díky vedru
2) vajíčka přendat na magnetickou stěrku, kterou mám těsně nad hladinou
3) nic dalšího mě nenapadá

a ještě bych potřeboval poradit jak nejšetrněji a kdy sundat vajíčka ze skla? (předpokládám co nejdřív a seříznout něčím ostrým)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 23:31 Muž navik [908] - SumciRe: Snofrev
Tady bude asi dobrá rada drahá, pokud jsou již pohlavně dospělé, jedná se o hledání vhodného místa (vajíčka kladou v přírodě obvykle na stonky vodních rostlin 10-30 cm nad hladinu tak aby nebyly smáčeny a měly dostatečnou vlhost vzduchu). Obávám se, že bez zakrytí třeba hodně řídkou síťkou budou zdrhat pořád
hmm přírodním pudům se brání špatně ;-)
Jinak při pokusu o rozmnožení by stačilo píchnout doprostřed akva laminátovou tyčku (náhrada "stonku" vodní rostliny).
edit: ... ale myslím, že při nevhodné kvalitě vody by jich "zdrhalo víc a ne jen jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 23:30 0 Re: Snofrev
Fotka k příspěvku Sniž trochu hladinu a na zakrytí použij umělohmotnou sít'ovinu (- nejlépe v rámečku ) , jako je na přidané fotce - dá se koupit , běžný metr u nás stojí 80kč. Vylézání může mít příčinu i v nedostatku určitých komponentů ve stravě nebo nevhodné kvalitě vody. Vajíčka kladou dostatečně vyspělí jedinci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 22:37 Muž Snofrev [54]
potřebuji poradit s ampulárkama
občas se stane, že mi nějkterá z ampulárek vyleze z akva, když ji vrátím do akva, tak je vše OK týden dva a pak mi zase některá vyleze
nevím jestli to je pořád ta samá a nevím co s nima

já si myslím, jestli třeba nechtějí naklást vajíčka a jelikož mám vysoko hladinu, tedy málo místa nad vodou, tak přelezou ven a cesta zpátky je pouze za mého přispění (vajíčka samozřejmě nikde nenakladly)

pokud někdo ví, proč tak činí, tak prosím o radu, případně jestli opravdu chtějí klást vajíčka, tak jak to mám udělat aby mi občas nezdrhly?
krycí sklo přes léto nepoužívám, jelikož se sklem mám v akva min. o 3°C vyšší teplotu a to si teď nemohu dovolit

díky za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 16:31 0 Re: Jirkaass
To je chyba. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 16:27 Muž Jirkaass [35] Re: 0
Vodu jsem dlouho neměnil.Jsou to mali šneci asi 2až 3 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 15:57 0 Re: Jirkaass
Měníš občas vodu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 15:49 Muž Yirka [9118] Re: Jirkaass
Starší jedinci to občas dělají. Už nejsou tak aktivní a víc odpočívají než se pohybují. Jak je máš velké (staré)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 15:49 marek Re: Jirkaass
nemáš privysokú teploto vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 15:48 Muž Jirkaass [35] – Ampulárky
Ňekolik dnů se mi šneci válej po akvárku jsou zavření nevim co se jim stalo poraďte. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 22:15 Nobody Re: DonJuanKarlos
2dny je docela dost.Nejspíš bude potřeba vyzkoušet,kolik jich do pytlíku dát,aby přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 22:09 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Nobody
v balíku budou zhruba 2 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 22:06 Nobody Re: DonJuanKarlos
Dát do pytlíku s vodou,jako ryby.Jen ten pytlík fouknout vzduchem místo kyslíku.Myslím,že by neměl být problém.Záleží na době transportu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 22:05 Muž Johnny5 [5] Re: DonJuanKarlos
Zkus to udělat takhle: Vem si nějakou plastovou krabičku c víčkem, víčko dobře zamáčkni a pak tu krabičku s vodou a měchýřovkama dej do sáčku, kterej zavážeš na uzel. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:59 Muž filipsi [1295] Re: DonJuanKarlos
Zavazal bych je do pytliku, jako ryby, a dal vody jen malicko, aby byly ve vlhku. Ale bez zaruky, nezkousel jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:47 R Muž Mrakoplash [1776] Re: DonJuanKarlos
co zkusit to bez vody ? nebo jen opravdu malo, preci jen se "zavickuji"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 19:37 Muž DonJuanKarlos [30] – Transport MĚCHÝŘOVEK
Potřeboval bych poradit ohledně transportu Ampullaria australis. Už jednou jsem je poslal i s rostlinami, jenomže z kyblíku ve kterém byli unikala voda a i skrz balík :-D no a tak jsem si proto na poštu musel přijít. Zajímalo by mě kolik jim mám dát vody a nějaký typ na utěsnění ahoj .
dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 03:17 akvarista Re: DonJuanKarlos
Ampulárie lze v letních měsících chovat ve venkovních zahradních nádržích ( i neritiny ) , kde bez větší péče dorostou ve velké a plodné jedince . Nejsou , až tak choulostivé , když mám zkušenost , že aklimatizované snesly pokles teploty vody na plus čtrnáct stup. bez jakýchkoliv následků společně s akva. rybami - Hlavačky pastelové , Kongo tetry , Lorikárie fil. , Gavůnci-duhovky jezerní , boeseman. , diamant. i verneri , Mečovky-různé formy , Paví očka a jiné . :-) Ovšem i ryby musí být od mládí dobře adaptovány na větší výkyvy teplot , jinak uhynou !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 16:55 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Horác
Tak to je zajímavé palec díky Horáci
Možná to zkusím v létě taky, mám bohužel asi 50 malých (1-3 cm) ampulárii a nevím co s nimi. Venku by měly alespoň hodně řas.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 10951x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5800?od=501