Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 21:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: larix
Občas se dá sehnat v Hornbachu, který prodává kytky od Dennerleho.
Mám dobrou zkušenost se vstřícností personálu olomouckého Hornbachu při objednávání kytek podle požadavku zákazníka. Podmínkou je, samozřejmě, že daná kytka je aktuálně v nabídce pěstírny...
C. wendtii "Flamengo" mám a občas nějaké přebytky pouštím. :-)
Ale loučím se s nimi jen nerad... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 18:15 Muž larix [1420]
Zdravím. Vie mi niekto poradiť, kde by sa dala kúpiť Cryptocoryne cv. "Flamingo"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:36 Wernerka Re: j0hny
já tomu moc nevěřím, byla bych radši kdyby někdo nabídl přebytky rostlinek a předání aby bylo osobně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:32 Muž j0hny [86]
Alebo z aqua daho.
V zverimexoch ich maju v takom stave pretoze väcsina z nich je vypestovana nad vodou a neznali biznismeni ich aj s kvetinacmi polozia do vody v ktorej bez substratu, premeny na vodnu za vhodnych podmienok, svetla a zivin.... uhniju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:29 Wernerka Re: j0hny
nevím jestli reakci chápu dobře :-O máte na mysli objednat rostlinky od rataje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:21 Muž j0hny [86] Re: Wernerka
Rataj, aqua daho nevyhovuju ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:05 Wernerka – rostlinky
akvaristi z Liberce sháním někoho kdo bude tak ochotný a nabídne mi na prodej pár přebytků rostlinek, bohužel ve zverimexech to nemá cenu kupovat vše mají ohnilé a ořasené, děkuji za nabídky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 15:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chalybda
maly echynace moc nejsou.... resim obdobnej problem, za par hodin to pro berem nad pivkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 14:07 Mrakoplash Re: Chalybda
Já myslím, že zrovinka oni chybět nebudou :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 13:42 Žena Chalybda [55] Re: Mrakoplash
Taky se zeptám - dnes je doufám uvidím na srazu! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 11:53 Mrakoplash Re: Chalybda
A je velký problém se v Braníku zeptat ? :-) Já myslím , že tu jednu kytku navíc klidně s další zásilkou objednají.
Kytky mají beztak od nejčastějších dodavatelů jako je Rataj, nebo Aqua daho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:35 Žena Chalybda [55] Re: Designer
Dneska je zas srazík - nedorazíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.04.2011 10:27 Muž kortezhugo [983] Re: Designer
no zas ked vyrastie? -tak aj vykvitne
a bude spusta trpajzlikov :)
a viac trpajzlikov?-viac radosti X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kortezhugo
To by bylo, aby se nenasel nekdo, kdo mi zkazi radost, jako ze mi ten trpajzlik stejne vyroste smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:00 Muž kortezhugo [983] Re: Designer
no mne sa urcity cas Jan Harbich drzal v tej nizkej forme...
potom sa ale "prebral" a vyrastol z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:49 Žena Chalybda [55] Re: Designer
Díky moc, zkusím to! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Chalybda
Pres vikend jsem v Petcentru na Flore koupil rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_jan_harbich , udelalo mi to fakt radost (taky jeden z malych Echinodoru). A stitek byl od www.rataj-spk.cz . Takze si myslim, ze kdyz Petcentra od nich berou, a kdyz mas jedno po ruce, ze by tam stacilo skocit a nechat si ho objednat, tedy pokud se tam tak dohodnout lze. Vidim ho na: www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:19 Žena Chalybda [55] Re: hardy
...aukro jsem projela odshora dolů, ale taky nic... hmm ... nevadí, i tak díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:15 Žena Chalybda [55] Re: Mrakoplash
Na burzách to právě vůbec není vidět - je to trochu míň běžná rostlinka a v Braníku i přes veliký výběr zrovna tuhle taky neměli. Poblíž mám Petcentra, ale tam - jak víme, často prodávají i kytky, co do vody nepatří a pak pár obvyklých druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 09:10 Muž hardy [45] Re: Chalybda
zkus se podivat sem aukro.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:59 Muž deCORF.OBRAEN [220]
ja som teraz objednal rastliny od Rataja..v piatok by mali doraziť..tak som zvedavý na tú zásielku..suma bola riadna ne ..dúfam, že aj kvalita rastlín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:49 Mrakoplash Re: Chalybda
Co zkusit nějakou tu burzu, nebo se poptat v Zoo Braník ;-)
(určitě odněkud rostliny objednávají a objednat jednu navíc s další várkou nebude problém)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 08:39 Žena Chalybda [55]
Nemáte prosím někdo tip, kde v praze sehnat Echinodorus"Mercedes"? Nechce se mi kvůli jediný rostlince cvakat poštovný, ale v kamenných prodejnách se zdá nesehnatelná... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 12:48 king – tropic
Nejlepší rostlinky od Tropicu. Drahé, ale neskutečná kvalita. Již dvakrát jsem kupoval přes slovenského distributora a všichni čeští prodejci akvarostlinek se můžou jet učit do Holandska jak se podniká a co se má prodávat za kvalitu. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 12:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Pod velke korenici rostliny, treba Echinodory, se vyplati dat pod koreny JBL kulicku (jilova kulicka s obsahem hnojiva), jak pise romant.

Zabeh akvaria je jakasi houpacka, vsechno se rozjizdi jak a kam chce, nez to vsechno sedne. Jsou experti, kteri vedi co a jak, my ostatni si projdeme ruznymi zakaly (malinko od noveho dna, nekdo pak ma jeste mlecny a zeleny, nekdo nic), narostenim ras a jejim opadnutim (nejprve se svetla jevi moc, pak je totez svetlo malo), plovouci rostliny zacnou rust, pak se jim treba vubec nechce (nebo opacne), co vyhodi hezky listecek najednou zacne odchazet, nebo co odhodilo listy zacne bez zjevne priciny rust...

Hnojeni do vody na samem zacatku je koledovani si o rasy, co je ve vode by melo pro uplny zacatek stacit, a pak se uvidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2011 12:05 R Muž romant [27982] Re: Slav3k
Docela dobrou službu udělá nějaký zásobní hnojivo v podobě kuliček, který se vmáčknou pod ty zasazený kytky rovnou do dna. Jako další varianta je použití nějakého komerčního výživného substrátu, který slouží jako základ dna a na něj se pak ukládá další vrstva písku. Jinak co se týká hnojení do vodního sloupce, tak to v začátku akva není moc vhodnou alternativou, ta pravidelná výměna vody postačuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 11:48 Muž Slav3k [23]
Jo a, chtěl jsem se zeptat, jestli je potřeba do nového akva těm rostlinkám něco přidat ? nějaké hnojivo ? něčím je podpořit, nebo pojedou hned od začátku jen "z vody" ?

Jinak mám v plánu první tři tdny jet jen na rostlinky, zajíždět filtr a topítko. Popř. tam dát pár zajížděcích živorodek, hodně vylučujou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 11:04 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Jo, takhle to asi udělám :)) co sousedi daj ... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 10:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Ono jde porizovat rostliny postupne, ale nejprve to chce jich mit dost :-) .

Jinymi slovy, nabrat od nejakeho ochotneho akvaristy bydliciho pobliz poradny prebytek nejake rychlerostouci rostliny. Klidne plnou igelitku jak to vybral v akvarka, at se nemazli s nejakym tridenim, to uz se probere a leckdy se v tom najde i neco dalsiho, kousek jine rostliny, ktera se rozroste. Vubec nevadi, ze je prvni osazeni akvaria jen jednim ci dvema druhy rostlin, a ostatni jen poskrovnu ci jak se porizuji postupne, hlavne kdyz to hned od zacatku roste a je vlastne jedno co to je, chce to nabrat co nejvic a cokoli, jen at aspon neco poradne roste. A pochopitelne nejrychleji (i ve smyslu nejdriv) poroste to, co nemusi k rustu zakorenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:30 R Muž romant [27982] Re: Slav3k
Ze začátku se rozhodně nevyplatí na kytkách šetřit a chce to tzv. naprat akva co nejvíce rostlinami. Do začátku jsou nejvhodnější nějaký rychlerosotoucí stonovky, který pomůžou to akvárko nastartovat a po čase se dají přidávat nějaký náročnější a pomaleji rostoucí druhy. Co se týká těch rychlerostoucích stonovek, tak to chce sledovat inzerci. Velmi často jsou tyto rostliny předmětem darování a výměnných obchodů mezi akvaristama. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:27 R Muž Silent [5949] Re: Slav3k
Najdi si rybicky.net/inzeraty/prebytky/rostliny svůj kraj a snad tam někoho najdeš. Nejlepší je zaplnit akvárium rychlerostoucími rostlinami hned ze začátku, samozřejmě v rámci možností ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:23 Muž Slav3k [23] Re: Slav3k
Také bych nepohrdl radami od vás, jak vy jste třeba zaplňovali vaše akvárium zelení? Postupně, nebo vše naráz ? co si myslíte že je lepší ? Z ekonomického hlediska pravděpodobně postupně (postupně přidám co dostanu ...)
díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:10 Muž Slav3k [23] – Nákup rostlin - pěkná pálka ?
Zdravím,

tak vybírám rostlinstvo pro mou novou nádrž 105L a jen tak ze zvědavosti jsem se podíval na aqua daho na ceny a málem mi vypadly oči z důlků coze za blbou sagitariu sublatu tam chtějí 25 kč za košíček !! :( to je pro mě nemilá zpráva protože bych toho rád koupil víc a bojím se že na tom těžce vykrvácím jako student ...

V kamenném obchodě ta cena bude ještě větší že ? :( to je naprd. Kdyby se tak našel někdo z Prostějova, ochotný podarovat rostlinným přebytkem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2011 12:28 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: vóťa87
jedna z možností, kterou jsem se chystal nabídnout :-)
Na burzev Brně určo něco vemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:26 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Oggy
Napište mi do vzkazů o jakou rostlinu máte zájem a něco určitě vymyslíme... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:22 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Oggy
o jakou kytku se jedná? Možná znám někoho, kdo by ji mel i levněji a submerzní (pokud roste i emerzně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:51 Muž Oggy [17] – přeprava
Zdar mám dotaz chtěl bych jednu kytku ale nikde jí nemůžu sehnat tak jsem přemýšlel že si jí nechám poslat ale vzhledem k tomu že stojí 200 tak nechci riskovat.. myslíte se jí může po cestě něco stát? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 14:13 Muž boumi [0]
Jo jo tu prodávají v Chebském intersparu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 14:11 R Muž romant [27982] – Re: Konhi
Podívej se do inzerce, kam ostatně tento dotaz patří. Na první stránce si zvol volbu rostliny zdarma, doplň sůj kraj a uvidíš jestli je někdo z Tvého okolí nenabízí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2010 14:10 Muž Stenly [44] – Re: Konhi
Ahoj. Egerii jde koupit snad v každé akvaristice. Já ji teď kupoval v Brněnském Sklorexu. Blyxu nevím, jestli měli. Jinak zkus třeba Aqua-Daho. V Horbachu toho taky mívají poměrně dost.. když je tam i akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 13:50 Muž Konhi [1] – Kde koupit....
Zdravím všechny akvaristy ahoj



Chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo neví, kde koupit Blyxu japonskou a Egerii densu :-O



Někde v Sokolově nebo v Karlových Varech, ve Varech by bylo nejlepší nějaké obchodní centrum nebo větší zverimex, ale budu rád za každou odpověd ano



Díky, Konhi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 23:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Tenso cocktail byl do "českého" PMDD přidán jako náhražka původní směsi stopových prvků - TEM, (Trace Element Mix), kterou používali "autoři" PMDD Sears a Conlin. Oproti T.c. měla TEM nejen vyšší podíl Fe, ale také jeho poměr k Mn byl "vyváženější", a především - TEM obsahovalo přibližně 5x méně Cu, než T.c.
No a Plantex CSM (+ B) je v podstatě shodný s TEM... :-)
Takže z předešlého je asi zřejmé, které z těch dvou směsí dávám přednost a proč.
Jestli je ale v silách běžného akvaristy zjistit, zda má některá z těchto směsí nějaký "hmatatelnější" efekt na růst rostlin, tak o tom docela pochybuji... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:07 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: Sid
no s tymto musim suhlasit ze PMDD vytvara riasy treba s tym opatrne a ako podla vas posobi to druhe hnojivo???? vdaka za odp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:43 Muž kortezhugo [983]
...mna to tiez zaujima ale ci je lepsie TC alebo Plantex??? co som pozeral tak Plantex ma viac Fe a trochu iny pomer...
...zaujima ma ci to ma "vyrazny" efekt...teda TC vs Plantex???-na rast...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: miso21
Aj riasy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 18:34 miso21
je dobre pmdd kupil som ho ale ci ponom fakt rastlinky rastu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:46 jose – Re: Naruto1992
skús si dať inzerát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:13 Naruto1992
problem je v tom ze ja tu skoro ziadneho akvaristu nepoznam a tych co poznam nemaju zive rastliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:09 Mrakoplash – Re: Naruto1992
V tom případě bude nejlepší poptat se v okolí po akvaristech.
Přebytky má většinou každý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:07 Naruto1992
tak teda hlavne aby boli vhodne pre zaciatocnika a za rozumnu cenu. nie aby som si kupil nejaku rastlinu za 10 eur a vydrzi mi dva dni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579?od=551