Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:58 Muž lukasleibelt [84]
Moho pouze souhlasit. Před rok jsem to objednával v březnu a vše bylo perfektně zabalené hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:51 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: dering
obavy (ať se týče kvality zabalení, či samotných rostlin) jsou u této firmy zcela zbytečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:49 Tunakovi
tak to je v pohodě... :) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:49 Muž ondralomnice [81] Re: dering
objednával sem v listopadu a přišlo to v pap. krabice-igel. výstelka- igel.pytel-každý košík v mokrém papíru a bez problémů a to byla větší zima než v této hluboké zimě :-P (bylo několik pod nulou) ale možná mají i thermobox ale to jen možná podívej se na stránky AQ.DAHO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:45 Muž honzales [8] - Živorodky
to jsem se taky toho bal a pred 14dny jsem obednal maji to vystlany v polystyrenu.rostlinky to prezili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:44 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: dering
Neboj. Obvzlášť aqua-daho si na to dává pozor. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:41 Tunakovi
Mám dotaz, Chtěl bych objednat nějaké rostlinky z AQUA-DAHO, ale nevím jak mají zabezpečené zabalení v těchto zimních měsících.Protože mám obavy aby mi nepřišlo jen smrzlé chrastí.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 16:38 Muž snehulda007 [850] Re: romant
romant napsal: Neznám nikoho, kdo neměl proškrtáno. X-)
Ale znáš, , já neměl nikdy proškrtáno. .. Já totiž jedu vždycky jen pro nějakej ten a. cofeefolia na kterých ulítávám a jak tak chodíme po skleníku a povídáme tak koukám že mám spoustu dalších rostlin a až doma přemýšlím kam je vlastně ubytuju:) A nutno dodat, že to co si odnáším stojí míň než by stály samotný anubiasy kdekoliv jinde. A že se mi vždycky všechny rostlinky chytly a krásně rostou. O hodnotě získaných rad ani nemluvim. ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 23:21 JosefVavra – Re: dudak
:-)k Hořánkům mohu jen doporučit, sám tam jezdím každý druhý týden a vždy to stojí za to :-)

pokud bude někdo chtít dejte mě vědět a můžete se stavit u mě na dílně mrknout na akvária a na Krkavčí holku Pepinu případně si odvést něaké čichavce a nebo betty
Josef ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:00 Muž dudak [1885] Re: Bella
azolla tam byla taky, ale v menším množství, ono asi záleží taky na sezóně, já úplně koukal jak ona zalovila rukou v těch bazénkách ze 100% zarostlejch okřehkem a azollou a vyndala kytku kterou jsem chtěl. Sem se úplně divil, že tam může pod tím něco růst. Jen některý košíčky vyndaný z vody, byly evidentně emerzy, ale nevadilo to. Chytlo se mi taky všechno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:16 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: michalt
Jojo, Kostelni Lhota a Horankova... "To nemam, na to si zajdete k tomuhle (poslala nas ke konkurenci), pro tohle si prijdete tak na podzim, ted by se vam to nechytlo, tohle vazne chcete? tak si to vemte za darmo..." Me se chytlo vsechno a krasne rostlo. Pochvala a doporucuju.
A jako bonus jsme zdrbli nase kone :-)

Okrehek - a nebyla to azolla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 23:04 R Muž romant [27987] Re: dudak
Neznám nikoho, kdo neměl proškrtáno. X-)
Edit: Ovšem hrozí i varianta, že si lidi odnesou co vůbec nechtěli a na seznamu vůbec neměli a všichni jsou spokojený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:59 Muž dudak [1885] Re: romant
Mě to taky hodně seškrtala když jsem tam byl, ale nedal jsem se a některé škrtnuté si přece vzal a daří se jim dobře, až mě mrzí, že jsem si ty škrtlé nevzal všechny. Kromě přidané hodnoty jsem si ale odnesl i přidaný okřehek :) Určitě to je zajímavá zkušenost a můžu jen doporučit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:49 R Muž romant [27987] Re: michalt
Jj, svérázná paní Hořánková, ta zanechá dojem na každýho, však taky měla jednoho z nejlepších učitelů(otce), rostlinářů, jenž u nás pěstování rostlin společně s panem Ratajem st. zakládal a jmenoval se pan Gabriel, kdyby se chtěl někdo dovzdělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:44 Muž michalt [737] - Miniakvária – U Hořánků
Ahoj, dneska jsem si poprvé zajel nakoupit rostlinky do nově zakládaného akvária k Hořánkům do Kostelní Lhoty. Rostlinky vypadají moc pěkně, ale nejsem zatím tak zkušený, abych hned mohl nějak hodnotit jejich kvalitu. Ceny jsou příjemné, uvidíme, co se jak ujme.

Rozhodně bych však každému, kdo to nemá tak docela daleko, doporučoval návštěvu. Já jsem tam zajel autobusem z Prahy a byla to moc zajímavá zkušenost. Stačí jim zavolat, prý mají otevřeno vždycky, když jsou doma.

Nejdřív mi paní Hořánková opravila (seškrtala) půlku přineseného seznamu :-). Pak zahnala čokly od brány :-) a zašla se mnou do pěstírny. Taky je moc zajímavé vidět, jak se takové rostliny pěstují. No a pak už jen nabízela a říkala, jak se to má sázet, pěstovat, jak to pouští kořeny, kolik co chce světla. Moc zajímavé a poučné povídání. Opravdu to stojí i za delší cestu, návštěva má značnou přidanou hodnotu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:57 Muž Aforte [533] - Rostliny
A množstvím rostliny je to též stejné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
Vyzkoušel jsem Elantine a jsem spokojenej,kvalita super,cena super.A ty XXL kelímky josu fakt velký.Objednal jsem dva,ale stačil by jen jeden
Můžu jen doporučit.Kvalitativně je to srovnatelné s Tropicou,se kterou mám taky zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:08 Muž Slav3k [23] Re: Martafix
asi do toho pujdu no, daho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:04 Muž acik [416] Re: Aforte
já mám od nich Cryptocoryne petchii , Cryptocoryne tropica a super,jen ten gel musíš dostat pryč a řádně oprat.... rostliny byly v n1 stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 21:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
in-vitro kytky jsou většinou jedny z nejlepších (aspoň co jsem viděl kobercovky), je fakt že jsem měl tu čest jen s kytkami od Tropici, odkud jsou tyhle netuším
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:51 Muž Aforte [533] - Rostliny
Co říkáte na tyhle rostlinky? Teď jsem na ně narazil: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 20:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: michalt
Ano. No právě jsem udělal chybu a dost velké trsy jsem zasadil vcelku daleko od sebe. Každopádně se krásně rozrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:43 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vaaclav
Neboj vím co dělat. Glossu už v tom akváriu mám a roste. Tvoří mi krásný koberec. Teď bych ještě přidal CO2 z kvasnic. Uvažuji nad rostlinami glossostigma elatinoides, hemianthus 'cuba', který bych dal jen na kousek na zkoušku. Dále staurogyne repens. Pokud bych kupoval rostlinky na aquascape.cz, tak bych koupil místo cuby micranthemum 'Monte Carlo', který mi ve vedlejším akváriu roste mnohem lépe než glossa. Vcelku nenáročná rostlinka. Kde to vyjde nejlevněji? To je jasné, že v zimě jsou nejhorší rostliny, ale na léto opravdu čekat nechci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aforte
Nejhorší je shánět akvarijní rostliny v zimě jsou nejhorší kvality i množství. Nejdřív si je vyzkoušej jestli ti vůbec porostou a pak se teprv sháněj po větším množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 20:17 Muž Aforte [533] - Rostliny
Ví někdo, jak je to s množstvím, kvalitou rostlin v porovnání u firem Rataj, Aqua-Daho, in-vitro, Tropica a na jiných webech? Chtěl bych co nejvíce kobercových rostlin za nejmenší cenu. Nejde mi o to, jestli tam budou šneci atd. Aqua-Daho je levné, ale třeba Rataj se za tu cenu může vyrovnat dvou košíčkům. Máte někdo zkušenosti? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:03 toncek Re: Jaryn87
Marsilea hirsuta,tuto rostlinku mívám pravidelně v sortimentu v Praze na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: darka
Už jsem psal e-mail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:14 Žena darka [520] Re: Aforte
A co se zeptat přímo p. Sýkory? ;-) , tel. na stránkách má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
Já vím co in-vitro je, každopádně děkuji za vysvětlení. Kdyby někdo věděl v čem je problém, nepočítaje ceny, tak napište. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:22 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
velikosti ti neporadím, in-vitro je pěstování na výživném gelu, nasucho, bez řas, šneků a jiných breber
skoro všechny kytky se pěstují mimo akva - skleníky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: grunda
Teoreticky:

in-vitro - způsob pěstování - mimo akva - bez šneků, řas
kelímek - normální plastový kelímek, jako od ostatních(Rataj, Aqua-Daho)
trs - normální hrstka
vanička - tady je to těžší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
in-vitro je způsob pěstování, zbytek by měl být o velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 20:06 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

co říkáte na Fytosel? Mám dotaz. Na stránkách mají nákup v různém množství nebo v čem je vlastně rozdíl?

in-vitro
kelímek
vanička
trs

Je to ve velikosti? V pěstování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 13:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jaryn87
Napis redaktorce s nickem "Kytka", zrovna v nedeli sla na burze na Pankraci po "Marsilce", potkali jsme se tam, akorat vlastne nevim, jestli ji nakonec ma, pac jsem se zahledel do nadherneho kusu Echinodoru, do indiana, a v tem moment uz nevidim a neslysim :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2013 10:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jaryn87
Možnost je taky si u příslušné rostlinky: rybicky.net/atlasrostlin/marsilea_hirsuta
rozkliknout "Roste v nádrži" a napsat vzkaz jednotlivým majitelům nádrží kde ji koupili, či nemají-li nějaké přebytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 09:41 Muž Jaryn87 [0]
zdravim hledam rostlinku Marsilea hirsuta a nenalezam. v Praze na burze jsem ji take nenasel. Nevite kde ji sehnat v Praze a okoli? nemate ji nekdo doma prebytek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 19:57 Žena darka [520] Re: doktor
Vaaclav to vystihnul přesně palec , je třeba si před nákupem něco nastudovat, když si půjdeš koupit telefon a bude tam v regálu mikrovlnka a ty si ji koupíš, kde bude chyba, že z ní nejde zavolat? ;-) U prodejce, že ji tam má navíc nebo u tebe, že nevíš, co si kupuješ a spoléháš na to, že vše tam vystavené je telefon? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.11.2013 18:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: doktor
Není to nic nového, už je to tu napsané snad stokrát, dělají to skoro všichni prodejci nebo praktikují náhrady pokud si vybereš to co nemají. Takže se nediv že tě kamenují protože jsi se nepodíval. Udělala to většina z nás při prvních nákupech a nebylo to jen eshopu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:01 Muž doktor [6]
Člověk chce napsat svojí zkušenost s nákupem na e-shopu. Upozornit na jeho nevýhodu a posléze je prakticky ukamenován, za to, že na nevýhodu upozorní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: doktor
doktor napsal: Seznamů můžete mít kolik chcete ,ale když vybíráte v sekci akvarijní rostliny a jsou zde běžně zamíchané terarijní bez jakéhokoliv označení, můžete vybírat, jak chcete. Proto pouze upozorňuji, že je třeba zjistit na jiných webech, co přesně kupujete.

Nevím, jak vy/ty, ale já si vybral rostlinky, které se hodí do akvária, požadují podmínky, které jim v akva můžu nabídnout a pak už jen vybíral podle vzhledu. U rostlin máte vyhledávač, kde si můžete zadat jestli chcete vhodné/nevhodné rostliny do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 12:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: doktor
Ono to tady v tom atlasu ale bývá napsaný, že se daná rostlina do akvária nehodí... ;-) To chce trochu číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 12:26 Muž doktor [6] Re: Aforte
Seznamů můžete mít kolik chcete ,ale když vybíráte v sekci akvarijní rostliny a jsou zde běžně zamíchané terarijní bez jakéhokoliv označení, můžete vybírat, jak chcete. Proto pouze upozorňuji, že je třeba zjistit na jiných webech, co přesně kupujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Urgy
Nějakou dobu už bahničku živorodou nepěstuji, ale jisté zkušenosti s ní mám.
I dceřiná rostlina bez kořenů se pod vodou ujme. Bahničkám obecně ani nevadí, když je při výsadbě "zavrtáte" poměrně hluboko do substrátu - tak, že nody jsou i několik cm pod povrchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2013 18:14 Muž Urgy [3]
Vivipara je vysoká to je pravda. Ale ak je pestovaná emerzne a pošlú mi ju bez koreňov, tak mi emerzné listy asi proste odhnijú a kedže tam nie je žiadny koreň tak mi submerz proste nemá z čoho vyrásť, nie? Nemám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:19 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
ivaha napsala: www.lelong.com.my/… myslíš takhle? To bych asi pokládala za normální vzhledem k tomu, že E. vivipara tvoří nové rostlinky na vršku starých, které se pak oddělí a zasadí...
Mám ji krátce, nové rostlinky na vršcích mám, ale ještě jsem je neoddělovala.


Je pravda, že i mně se tvoří. Já je ale vždy ustřihnu. Na 3cm moc velká rostlinka. Furt ji musím stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hanzys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 01:17 hanzys – zdrávím
Zdravím hledám jávský mech okolo Zábřeha na Moravě nějaká rada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.11.2013 00:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urgy
www.lelong.com.my/… myslíš takhle? To bych asi pokládala za normální vzhledem k tomu, že E. vivipara tvoří nové rostlinky na vršku starých, které se pak oddělí a zasadí...
Mám ji krátce, nové rostlinky na vršcích mám, ale ještě jsem je neoddělovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 19:05 Muž Urgy [3]
pôvodne som chcel objednávať z aqua-daho, ale po prerátaní mi táto objednávka vyšla lacnejšie (aqua-daho doprava na SK cca 240Kč), a aj kvôli tomu že som na nich čítal dobré referencie...no budem im to reklamovať :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 18:36 Muž acik [416] Re: Urgy
prirodni-akvaria neeeee - já po nich něco chtěl a měli mi do dvou minut volat,už čekám dva dny :-D :-D

aqua-daho.cz
rataj-spk.cz
drahý aquascape.cz
a pak mám dobrou zkušenost s rostlinna-akvaria.cz parádní komunikace a rady!!! :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579?od=301