Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:06 jamajcan Re: Angel1804
Tak to jsem rád. :-)
Vím,že objednat semena není problém a jinak by asi bylo nejlepší optat se přímo v nejbližším květinářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 20:45 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: jamajcan
Něco takového jsem přesně hledal palec díky ;-) Zakládám mini akvárko s Beťákem, chci to mít ťip ťop :) tkž vše pořádně propracovat, ještě dodělám světlo co kutím v práci a začnu přidávat rostlinky, nechtěl jsem obyčejnou lampu tk jsem se nechal inspirovat od jednoho člena forka,led osvětlení rybicky.net/clanky/1344-led-osvetleni-pro-rostlinna-akvaria-po-1001 má to stejné až na to, že jsem to z jednotlivých dílu frézoval, časem se vám pochlubím X-) ...Jinak ten šachor, dá se koupit normálně v květinářství a nebo to je těžko k dostání? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 20:38 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: Designer
Díky za ochotu, nejspíše ji na zkoušku zkusím, jen mám strach z toho, že bude až moc rychle růst, více se mi zamlouvá tenc šachor ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 13:59 jamajcan Re: Angel1804
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Angel1804
Angel1804 napsal: ... ale taková se asi nenajde :/
A sazenice Mangrove by Ti nevyhovela? Kdyz pohledas na webu, kdysi jsem nasel e-shop, kde se prodavaly. Bohuzel jsem si link neulozil...
Jina moznost je nechat z akvaria vyrustat neco beznejsiho, vic rostlin Ti bude ochotne z akvaria rust. Typicky vetsi Echinodory, ale klidne i previsle rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_leucocephala.
O cem pisu, je vetsinou na vic nez 10cm nad akvarium. Ten pupecnik mam ode dna, pak jsou nejake listy na hladine, a neco i trci nahoru nad hladinu. Par cm nad hladinu Ti porostou i Ludwigie, kdyz uz neni pod vodou moc mista, zacnou z vody velice ochotne vyrustat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 01:37 Muž Angel1804 [4] - Miniakvária – Rostliny rostoucí nad hladinu
původně jsem uvažoval o této rostlině sanderiana dracaena, mělo by to být do mini akvaria, jenže jsem se dočetl, že tato rostlina se pěstuje v hlíně,sice i ve vodě, jenže ve vodě má životnost okolo půl roku, a to prý musí být pod hladninou jen cca 5 cm jinak může začít hnít,kdyby někdo znal podonou rostlinu té co uvadím byl bych štastný ale taková se asi nenajde :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 01:29 Muž Angel1804 [4] - Miniakvária – Rostliny rostoucí nad hladinu
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s nějakou rostlinou co vyroste nad hladinu ? Třeba bambus apd. Chtěl bych mít trochu zeleně i nad hladinou vody, znám jen plovoucí rostliny, ale rád bych přidal i nějakou co je 5-10 cm nad hladinou a má listy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jarik
Měl bych pár kousků co bych mohl postrádat rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_crispatula_balansae ale z okolí nejsem, takže by se to dalo řešit leda poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:40 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: jamajcan
Aha, tak to je škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:49 jamajcan Re: Jarik
Undulata by nebyla problém,holt ale s tím okolím to je :-) Edit:aha Ty jsi chtěl kadeřavou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:33 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Kryptokoryna
Ahoj, nevíte kde by se dala sehnat kryptokoryna kalatkolistá nebo kryptokoryna kadeřavá? Popřípadě jestli by ji někdo neprodal nebo nedaroval ze svého přebytku v mém okolí? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 17:43 Muž vakes [0] Re: Designer
Já myslel ,že má pan Slaminka Mercedesa,ale jet na burzu 300km?Proto jsem chtěl někoho poprosit o koupi a zaslání poštou(peníze bych poslal předem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 09:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vakes
Toho Hildebrandt od pana Slaminky sam loudim, a chteji ho minimalne dalsi 3 lide z okoli, takze se vsad, ze kdyz ho konecne koupim i ve 4ks (jako ze mi rikal, ze snad mozna nejaky najde), stejne Ti zadny neposlu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:26 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: vakes
Ech. Mercedes maj v nabídce www.prirodni-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:19 Muž vakes [0] – rostliny
Prosím scháním ech.Regine Hildebrandt nevíte kde ji sehnat?Dále scháním ech.Mercedes (má ho pan Slaminka-poštou neposílá).Nekoupil by ho někdo na burze v Praze a neposlal by mě ho?Samozřejmě bych peníze poslal předem.Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 04:57 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Kubasix Dudák
pánové taky ji zháním,takže sem mailoval p.Skácelovi a ten ji bohužel nemá,ale má ji Wasteq za 25 éček + 5 za poštovný ;-) ,což je za takovou pidi midi kytku celkem ranec palec když ji seženete za míň dejte vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 23:53 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: dudak
Na to jsem koukal, ale 416 Kč - v přepočtu, se mi za ní nechce dávat, k tomu ještě poštovný atd. a jsem na 6-ti stovkách nejmíň hmm , to už je na mě moc za jednu rostlinku, akvarijnirostliny.eu je dobrej nápad. Nejspíš tam budu po dovolený volat, kvůli fotkám těch Bucephalander, budu si vybírat asi 9 variet a chtěl bych i z těch novějších, který ale nemají fotky.
A pokud by jsi ji někde sehnal ty, tak já ji taky beru. ;-) :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 23:42 Muž dudak [1885] Re: Kubasix
no nevím jak u nás, zkusil bych se zeptat na akvarijnirostliny.eu, jestli by ji nemohli objednat spolu s buckama, jinak třeba ze singapuru by šla třeba odsud www.gcshop-sg.com/…
jestli ji seženeš, měl bych taky zájem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 14:18 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Aridarum
Chci se zeptat, jestli nevíte, kde sehnat Aridarum sp. mini (nebo nějakou jinou variantu).
Je to rostliná podobná Bucephalandrám. Zatím ani nemá kartu v atlase ani na wikipedii. Chtěl bych paludárium tak trochu směřovat na rostliny z Asie - Bucephalandry, Acorus, Hygrophila corym. mini, Ophiopgon. Akorát není Anubias, Eleocharis a Echinodory.
EDIT: Na tý wikipedii je jen anglicky (což problém neni), ale je tam jen pár řádků. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 10:39 Žena Jíťa [0] Re: aquarko
Já mám dobrou zkušenost s e-shopem akvarium Pavel Růžička. Rostliny pěkné, silné, dobře zabalené a za dobrou cenu. Kromě toho mají i spoustu různých potřeb pro akvaristy, některé jsem jinde neviděla. Všeobecně nižší ceny než např. u Rataje. Někdy i lituju, že bydlím tak daleko, dělají každý měsíc Den otevřených dveří, pro mě je to trochu z ruky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tereza
Ono to chce rostlinky chtit taky v pravou chvili, protoze 2 dny po setkani v Praze mame vsichni co nepotrebujeme vypleto a rozdano :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 22:07 Tereza Re: aquarko
Požádej tady někoho, ať ti pošle za poštovné přebytky, jestli nechceš nic extra. Sama bych poslala, ale mám v akva ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 15:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kubasix
Tím červeným/zeleným flekem u rostliny bych se neřídil. Nemají to vždy 100% aktualizované.
Jinak za mě také aqua-daho. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:39 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: aquarko
Za mě rozhodně Aqua-Daho. Velké rostlinky, dobré ceny a navíc vidíš jestli je mají nebo ne. Doprava přes Českou Poštu v pohodě, jsou dobře zabaleny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:38 Muž ondralomnice [81] Re: aquarko
Z Aqua Daho sem objednával několikrát a vždy v poho ( i rostlinky jako pozornost podniku :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:16 Muž LukyyyK [2] – Rostliny přes internet
Milí akvaristi, chtěl bych se zeptat jestli někdo má zkušenosti s nákupen rostlinek přes internet?? Dosud všechny rostliny jsem koupil v Hornbachu, ale všechny v celku drahé a vždycky se musím orientovat podle ceny a vzhled je někdy až na druhém místě :-( .. (jsem student no ;-) a peníze někdy chybí). Našel jsem si pár zajímavých stránek (Aqua-daho,akvariumruzivka.cz, prirodni-akvaria.cz - ten má kamený obchod vcelku nejblíž v Kozmicích, ale nemám možnost tam pravidelně jezdit, jen zcela vyjímečně a tak se ptám. Mám strach, že bych sice za dobrou cenu dostal 2, 3 stonky. Pokud někdo má zkušenost pište budu rád za každou radu. ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 20:33 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: RBeil
Zavolej panu Skácelovi, bydlí v Raduni. Tady máš odkaz na jeho stránky akvarijnirostliny.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 20:07 Muž RBeil [174]
nevíte kde sehnat tady v okolí Microsorum pteropus 'Windelov' , Microsorum pteropus a nejake Cryptocoryny ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 16:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kytka
Jen ty rostlinky v agaru mohou byt trosku problematicke, ne vsechno se snadno chyti. Zrovna vcera jsme to resili U Trojek. Ono je to celkem jasne, te rostline se dost drsne zmeni podminky a jeste musi jit z emerzu na submerz, ma tedy dost co delat a pokud akvarium neni pro onu rostlinu perfektni, vysledek muze byt jeste problematictejsi. Rozhodne je vetsi sance na uspech si vzit od nekoho submerzni prebytky. Vyhoda rostlin v agaru je v tom, ze se daji povazovat za sterilni, ze si clovek do akvaria neco nezatahne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.05.2014 16:20 Žena Kytka [2146] Re: PaYoch
Aqua-Daho ano a ještě mám jednu oblíbenou: www.akvarijnirostliny.eu Co se týče rostlinek v agaru, jednoznačně vede www.fytosel.eu a mají i ostatní rostliny. Jinak vřele doporučuju burzy, jsou snad v každém kraji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 16:17 Muž PaYoch [134] Re: lopez15
Již zmíněné Aqua-Daho, dále Rataj shop.rataj-spk.cz, www.akvariumruzicka.cz/…, možností je celá řada. Aqua-Daho je sázka na jistotu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 16:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lopez15
Prazaci maji moznost "nakupovat" zadarmo zde rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha-u-3trojek . Obcas se stane, ze neco tak krasneho co jen tak dostanes (at uz jde o stav te rostliny, mnozstvi, nebo jeji "vzacnost"), bys hure shanel i za penize. Je to uz delsi dobu, co jsem tam nakupoval, byl jsem spokojen, takze pokud se neco nezmenilo: www.aqua-daho.cz Na webu ale jiste najdes vice moznosti, urcite mne nekdo doplni. A pak je tady moznost si od nekoho kdo sem chodi vzit prebytky, nekdo je ochoten je i zaslat, bud za postovne, nekdo nechce ani to. Je na to zde i tema: rybicky.net/forum/19452 U rostlin v atlasu je dole polozka "Nabízí:" a tam vidis, kdo konkretni rostlinu daruje nebo proda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 16:00 lopez15 – rostlinky
Dobrý den, kde se dají na internetu sehnat rostlinky do akva za rozumnou cenu ? Kde kupujete vy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vydra
No to jsou ta ma nabodenicka, ktera nepisu, myslel jsem, ze muzes vyuzit sluzeb, ktere "oni pokytují", ze to Ti sdelil. Ber to i tak, ze jde ve svete akvarijnich rostlin o dost slavne jmeno (neresme s cim spojovane a nespojovane, proste slavne), takze je dost dobre mozne, ze dost nestiha, nedivil bych se tomu, znamym lidem se to stava.

Ale jiste kdybys chtel poradit, a ja amatersky akvarista na to budu stacit, urcite klidne napis i primo. Ona s rostlinami prichazi i potreba hnojeni, a protoze uz si hnojiva micham vlastni, chemikalie nakupuju za par kacek, treba se Ti nase setkani zde na foru bude hodit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:26 Muž Vydra [9] Re: Designer
Jirko ... Chtěl jsem po něm radu jako začátečník co by se do 360L akvaria hodilo.Nechtěl jsem po něm aby rostliny hned posílal.
Pohybuju se v obchodě a mám eshop a vím co lidi dokáží vyplodit za nesmyslné otázky na které se snad nedá ani odpovědět ale pokaždé se snažím jim nějak odpovědět . Když se mi ozve začátečník a chce poradit tak se mu vždy snažím poradit co je vhodné a co není . Doporučím mu co by bylo pro něj nejvhodnější s tím že poslední rozhodnutí je vždy na něm.
Právě toto jsem čekal od Rataje.
Pravděpodobně má rostliny dobrý ale u mě jako člověk má velké mínusové body . prodejců rostlinek je docela dost takže si mohu vybrat kde nakoupit.
Jinak Jirko díky za nabídku už jsem si nějak poradil sám a akvárko mám zařízené a čekám jak se rostliny rozjedou popřípadě něco vyhážu nebo doplním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:46 Teenka Re: Aforte
Rataj sety dělá,ale možná jen pro obchody,to nevím jistě.Třeba kolekci rostlin se zelenými a žlutými štítky.Od Rataje bereme normálně i v zimě a nikdy žádný problém,rostlinky perfektní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
nehledě na to, že sety kytek jsou k ničemu, nikdy se netrefíš do vkusu a představě o akva, tzn. koupíš set a stejně časem půlku kytek vyhodíš a dokoupíš jiné, to uděláš tak jako tak - ale nemůžeš nadávat obchodníkovi co vybral ;-) jinak Rataj má supr kytky, lepší kvalitu jsem viděl jen u www.tropica.com/… (za dvojnásobnou cenu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Vydra
Lado, v nasem veku bys mohl vedet, ze ne kazdy poskytuje vsechny sluzby souvisejici se zbozim. Libilo by se Ti, kdyby si jen tak stoupnul nad rostliny a rekl si, no tak jo... a nabral po peti druzich od nejmensich po nejvetsi v mnozstvi jak si asi tak mysli? Ze jini obchodnici sety rostlin dodavaji, to je jejich volba, nestavel bych to na uroven povinnosti.

Chtej po prodejci nabytku nejaky nabytek do 100m2 bytu, a pokud nebude poskytovat sluzby bytoveho architekta, a pokud je zodpovedny, dopadnes stejne.

Ja si dokonce myslim, ze se zachoval zodpovedne, ze priznal ze tyto sluzby neposkytuji (at uz je duvod jakykoli) a mas-li zajem, muzes vyuzit sluzeb, ktere poskytuji. Odpovidat na dotazy nekterych zakazniku neni med, za zle bych mu ale mel, ze nereagoval rychleji a nenapsal to tak, aby v Tobe nevzbudil negativni emoce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:20 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vydra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2014 16:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Vydra
Tak to Vás nechápu. Je pravda, že by to od nich bylo hezké gesto, ale sety rostlin v nabídce nemají tzn., že je ani dělat nechcou. Oni něco vyberou třeba velký echinodor a kupující by jim mohl psát výhružné zprávy, že špatně vybrali.. Každé má své pro i proti. Pokud chcete set rostlin, tak se podívejte u aqua-daho popř. zajet k Hořánkům, kde Vám určitě poradí co koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:45 Muž Vydra [9] Re: honzales
Od Rataje bych nic nechtěl ..... psal jsem mu o radu jestli by mě neudělal set rostlin do 360L akvaria s tím že bych si od něj rostlinky koupil ..... po týdnu a to ještě po dotazu jestli mu email došel mě konečně odpověděl .......Nic mi nenamíchá ani set dělat nebude .... neni žádná poradenská služba od toho jsou kamené prodejny . A jestli nějakou rostlinu chci tak ať si objednám . Takže já osobně od Rataje nikdy a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 15:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: honzales
objednal jsem si s kamarádem skoro za 1000kč a došli nějaké hnojiva zadarmo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:05 Muž honzales [8] - Živorodky
A jak jsou na tom rostlinky od rataje.ma nekdo zkusenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 07:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matlala
Z +/- stejne doby take takova zkusenost, objednavali jsme tehdy s kolegou napul a byl toho celkem slusny balik. Nejvetsi problem byl s "darecky", protoze obema se nam libil jeden kosik a protoze jsme nechteli jeden pred druhym vypadat jako hamoun, davali jsme si prednost ve stylu "az po Vas kolego", "ne ne, jen Vy kolego prvni", coz trvalo dele, nez si rozebrat kdo si co objednal... a nakonec v tom kosicku bylo dost pro oba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 21:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ondralomnice
je to už pár let co jsem od nich bral naposled (asi 2), ale kytky navíc poslali vždycky :-)
nějaké limnophilly, miriophyllum, ludwigii, růžkatec a pod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:52 Muž ondralomnice [81] Re: Aforte
objednával sem několikrát a vždycky na to zapomenu :-D :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:38 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ondralomnice
Pokud jim do poznámek napíšeš o jaké rostliny máš zájem, tak si rostliny navíc můžeš vybrat. Nemám na mysli ty drahé - microsoria.. Já po nich chtěl košíky s černým štítkem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:22 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: ondralomnice
Ještě si stěžuj :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:19 Muž ondralomnice [81] Re: dering
akorát pozor posílají pozornost podniku tak s tím počítej kvůli místu v akvu :-P doobjednával sem 4 košíky a přišlo jich 6 a byl problémek kam s tím smich smich ale jinak se fakt není čeho obávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 20:14 Žena petulinakk [2016]
Mně jednou přišly z Daho rostlinky namrzlé, ale nebyla to jejich vina - zabalené byly perfektně, nicméně PPL je dodala později než bylo avizováno, nejspíš to někde dlouho stálo na mrazu...

Hned po vybalení jsem nafotila, dokud byly vidět na kytkách kousky ledu, a fotky jsem poslala prodejci. Okamžitě zaslali rostlinky nové, ačkoliv to nebyla jejich vina... s tím, že si to s PPL vyřídí sami.

Takže opravdu se na ně dá spolehnout :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579?od=251