Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde koupit rostlinky

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Kde koupit rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 13:20 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: Jíťa
Fotka k příspěvku Taky jsem zkusil nákup u Akvárium Růžička, konkrétně Echinodorus horizontalis. Dostal jsem něco, co sice neodpovídá původnímu popisu od K. Rataje staršího; ale zato v katastrofálním stavu. Ve čtyřech košíčcích naloupáno 16 oddělků z květního stvolu bez kořínků. Teda celkem 3 primární kořínky jsem napočítal. "Umělecký" vklad do košíčků včetně takzvaných srdíček provedený snad nějakým brigádníkem způsobil jejich zahnití. Po měsíci pokusu o záchranu můžu konstatovat, že vydržela jedna rostlinka a roste z ní E. macrophyllus. Teda pokud je u nás ještě pravdivý Klíč určování zástupců rodu Echinodorus. Nejspíše ano, v Botanické zahradě ve Wroclawi mají stejný a navíc národní kolekci rodu Echinodorus.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2015 10:34 Muž Jiřmond [16]
Dva měsíce zpátky jsem zakládal nádrž, rostlinky jsem bral z více zdrojů. Nicméně teď jsem ještě dokupoval pár košíčků z Aqua Daho a jednoznačně jsou "NEJ". Kvalita, cena, balení, rychlost a velmi potěší také malá pozornost v podobě rostlinek zdarma. Bral jsem teď od nich cca 8 košíků rostlin a přidali 3 zdarma! Téměř neuvěřitelné v dnešní době palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.07.2015 23:16 Žena RudeRat [9] – Aqua-daho
Ahoj, já jsem si nechala poslat od Aqua-daho. Na webu mají krásné prezentace všech nabízených rostlin. Když si to člověk spočítá, tak se mu objednávka u nich určitě vyplatí, zvlášť, když nekupuje jenom jednu kytku nebo chce kytky, které jsou normálně v obchodech hrozně předražené. Kytičky mi dorazily střelhbitě a ve výborném stavu, skvěle zabalené, v krabici, v novinách, v igelitu. A krom toho mi Aqua-daho přibalili dárek - dvě další kytky, které mi nezapočitali. Tyhle se mi hodily do akvárka jak biotopem, tak velikostí i náročností - zkrátka jsou to profíci a podle těch pár, co jsem si objednala, odhadli, co potřebuju. Komunikace s firmou byla taky skvělá a rychlá, jsou milí. Vřele doporučuju. Anebo se kouknout tady na popisech kytek, kde kdo nabízí darem ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 14:37 Koště Re: Aforte
Tuším, že je to právě v tomto tématu, kde myslím vaaclav psal, že p. Růžička nakupuje kytky od Daha a za vyšší cenu posílá dál.

E: Dohledal jsem - příspěvek z 24.4.2015.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 14:05 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já můžu porovnat rostlinky od p. Růžičku i z aqua-daho. Aqua-daho jasně vyhrává. Kvalita zabalení, množství rostlinek, kvalita rostlin. Kdybych měl objednávat rostliny, volím jedině aqua-daho nebo in-vitro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2015 13:14 Koště Re: prasan
Před týdnem mi došla zásilka, pořád mají noviny - každý košík zvlášť a celé je to v igelitovém pytlíku a následně v krabici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 13:07 -
Predávať neoznačené rastliny v eshope je strašne nezodpovedné.
Už som tu pred časom písal.Bral som rastlinky od Rataja,bola na nich i riasa a čo do veľkosti - od AquaDaho som dostal 2x tak veľké kúsky a bez rias.p.Rataj to má inak pekne označené i zabalené.AquaDaho onoho času posielalo tiež v novinách,teraz neviem už som dlhšie nič neobjednával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 10:09 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: Tedvidek
Od Růžičky som bral rastliny a mozem doporucit ,pokial clovek nieje velmi narocny na kvalitu.Ja osbomne som nemal stym problem.Sice teraz kupujem uz iba in vitro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2015 00:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: NHKG
Jen malá poznámka (od p. Růžičky jsem ještě neobjednávala), ale balení do novin je naprosto běžný a vhodný. To chybějící označení by mě asi trochu mrzelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2015 20:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tedvidek
Bral jsem před nějakou dobou přímo od Růžičky. V porovnání s Aqua Dahoo kvalita rostlin horší, tak na úrovni Rataje, ale bez problémů životaschopné rostliny, nic uhnilého a podobně. Balení do novin je trošku zvláštní, ale nebyly polámány, tak asi OK. Rostliny mi od něj dorazily neoznačené. To může být problém třeba u echinodorů, kdy v prodejní emerzní formě od sebe nejdou moc rozlišit.
Obecně i když Aqua-dahoo je sice lepší, tak já můžu Růžičku doporučit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 19:05 Muž Tedvidek [5] Re: Aforte
Znám oba obchody, docela mi vadí vysoká cena, ale ptám se zda-li má někdo zkušenosti s panem Růžičkou a když ano, tak jestli jsou pozitivní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 19:00 Muž Aforte [533] - Rostliny
A o jaké rostliny máš zájem? Pokud ti nevadí trošku vyšší cena, zkus www.aquascape.cz, www.rostlinna-akvaria.cz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 18:53 Muž Tedvidek [5] Re: Aforte
Jo jasně, já jsem taky hrozně spokojený s rostlinkama od aqua daho, jenže ty co bych chtěl tam nemají a u růžičky ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2015 18:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tedvidek
Jsou to rostlinky od p. Růžičku. Ten má taky vlastní e-shop. Mám s ním zkušenosti, každopádně jsem byl více spokojený s rostlinkami z www.aqua-daho.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 18:46 Muž Tedvidek [5]
Zdravím, máte někdo zkušenosti s nákupem rostlinek u www.cz-zooshop.cz?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 22:21 Muž Tedvidek [5] Re: Kaira
Tak bonus byl nakonec Limnophila sessiliflora potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 11:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Belisana
Jak kdy. Většinou objednávám nepříliš náročné kytky a jako dárek jsem dostala třeba pogostemon stellata. Byl nádherný a vydržel mi asi měsíc, chudák. hmm A teď naposled jsem dostala jako bonus bleheráč, z toho jsem teda byla trošku v rozpacích. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 10:43 Muž liborass [174] Re: drvi
no taky jsem na to koukal, asi jich měli moc a nikdo to nechtěl... ale to je tak 4 roky zpátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 10:30 Žena drvi [2894] Re: liborass
coze Crinum že poslali jako bonus? To se moc divím, taková dost drahá kytka. To mě poslali jako bonus Ophiopogon, kterej je sice krásnej, ale zato není do akvárka :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 09:33 Muž liborass [174] Re: Tedvidek
už je to celkem dlouho, co jsem od nich objednával, ale pamatuji si, že tam byl navíc crinum calamistranum, a nějaký echinodorus...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 07:27 Muž odikcz [114] Re: Belisana
nevim jak aqua-daho, ale běžně firmy, které posílají něco jako dárek/bonus, tak se tím zbavují ležáků (produktů, které se neprodávají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 22:50 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Tedvidek
Z DA-HO jsedm objednávala několikrát, pokaždé pošlou jinou pozornost, podle mě posílají rostlinky s podobnými nároky jako ty, co si člověk objedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:44 DanH Re: Tedvidek
Mě dorazily dvě takové pozornosti podniku. A do týdne shnily. Já si ty kytky, na který nemám podmínky, neobjednával :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 15:39 Baymax Re: Tedvidek
este som neobjednaval az o 2 tyzdne ... pisal som im pred mesiacom a hovorili ze ked mozem tak nech pockam ze aj u nich to bude s rastlinkami lepsie a ze ten jeden kus by mi vedeli dorucit takze az objednam tak urcite to tu zavesim ake to bolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 10:34 Muž Tedvidek [5] Re: liborass
A můžu se zeptat co za kytku si dostal? Já objednávám od AQ daho prvně a na faktuře vidím pozoronost podniku (jeden koš) tak jsem zvědavý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 11:33 Baymax Re: Designer
Mam 50 cm vysoke akva ... uvidime ako mi to bude rast... len dufam ze aqua daho o mesiac da tie echi. Do ponuky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 21:00 - Re: vaaclav
Echinodorus reticulum :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 10:48 Muž odikcz [114]
Indian Red i Beauty Red mi ancisturi udržují ve velmi kompaktní velikosti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 10:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Svata pravda. Indiana jsem daroval, kdyz mel nejdelsi list 70cm dlouhy a MonterMonty taky umi o jeho dvou synaccich hezky vypravet, co to je za monstrum :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2015 20:27 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Baymax
Jak máš velké akvárium, dokáží hlavně ti první dva ohromě narůst. Jinak Echinodorus horizontalis aspoň když jsem ho měl já mazal okamžitě k hladině.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:47 Baymax Re: vaaclav
Echinodorus Beauty Red Echinodorus Indian red Echinodorus Kleiner Bär Echinodorus horizontalis tieto nemaju v aqua daho ... ine co by som chcel maju takze tak

a pisal som s tymi v aqua daho tak mi povedali ze o mesiac budu mat viac ech. tak skusim pockat lebo ja aj tak teraz som v skole a az 15 juna budem doma tak ze na dlhsie tak skusim pockat no :-D ale dakujem vam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 16:32 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Baymax
Jen pro zajímavost jaké echináče sháníš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 13:12 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Baymax
Ahoj. V Brne ve Sklorexu maji dost velky vyber. Jen neposilaji rostliny a ryby :-( . Rostliny maji od klasickych dodavatelu i prebytky. Kvalita velmi dobra, ceny normalni na obchod. Nic jako supermarkety a pod. V patek jsem tam videl i Aponogeton madagascariensis , coz normalne v akva prodejnach nevidis. Kdyz nepochodis tak pisni. Da se to koupit a poslat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 08:30 Baymax Re: vaaclav
Ved to ze ani aqua daho ani rataj nema tie echinodory skladom ktore by som chcel len ruzicka ich ma a ratajovi som pisal a odpoved bola ze tie rastlinky ktore nie su skladom nebudu ani tak skoro skladom v tom je problem ... keby ich mal rataj alebo daho tak urcite beriem odtial
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 11:48 Muž liborass [174]
Já jsem bral rostliny od AQ daho i Rataje ( u něj vždy nějaký ten dárek v podobě kytky, nebo krmení), kvalita byla dobrá u obou i v zimě, ale teď beru kytky na burze a nemůžu si stěžovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 09:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Já bych to bral od AQ Dahoo, ale neměli skladem to, co jsem potřeboval. Jediný měl skladem co jsem potřeboval, takže já sem moc na výběr neměl. A těch 250Kč mě nezabije, za ryby platím víc jen za dopravu.
S balením problém u mého balíku problém nebyl, ale rostliny byly neoznačené a v nic moc stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 20:16 Muž vrkal [1] Re: vaaclav
že bere od AQUA-DAHO je možné, ale ceny některých rostlinek má nižší (toto není reklama... no ), já od něj bral rostlinky a právě jsem porovnával s cenami od AQUA-DAHO, které měl nižší....ale mohu říci, že ceny sice nižší, ale jakým stylem balík poslal to bych mu omlátil o hlavu, naštěstí rostliny přežili (což se nedá říci a dalším obsahu balíku), ale po druhé od něj již nebudu nic brát a radši si připlatím u AQUA-DAHO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.04.2015 19:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Kupujete rostliny od překupníka který má rostliny z AQUA-DAHO, dokonce zkopírované jejich fotky, jen cena je trochu jiná, co má AQUA-DAHO za 25kč to Růžička prodává za 31. Rostlinná akvária.cz to je to samé jen trochu dražší 39kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 12:49 Baymax Re: NHKG
hej hej to som videl ze je to ten isty dodavatel ale ked som isiel na tu stranku cz-zooshop tak tam napr mali aj ech uruguayensis ale ked som isiel priamo na stranku p. ruzicku tak tam ho v ponuke nemal ... asi bude najlepsie mu napisat ako to je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 11:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Baymax
Já bral nedávno zde: m.akvariumruzicka.cz/…

Jméno i adresa je stejné. Takže to bude ten samý prodejce.
Mám o tom i záznam v deníku mé nádrže s fotkou. Nákup bez problémů, platil jsem předem. V košících bylo vždy po 3 echinodory. Stav rostlin asi jak mi kdysi došly od Rate, z Aqua dahoo vypadaly líp. Ale má dobré ceny i stav skladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 11:41 Baymax Re: vaaclav
prosim vas mate nejake skusenosti s touto strankou ? www.cz-zooshop.cz/… keby som si odtial objednal rastlinky ? co vy na to ? ci radsej nieco ine ? ten pan ružicka sa mi vidi celkom v pohode

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 19:13 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Baymax
Jestli se nemýlím tak v Košicích existují srazy Košické stretká www.akva.sk/…
Tam bys možná něco mohl sehnat. Rataj i Daho mají určitě dost Echinodorům nebo sháníš něco speciálního. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 15:35 Baymax Re: jamajcan
vdaka ja som tie vsetky stranky presiel uz pred tym inac by som tu nepisal ... lenze vsetky stranky maju v ponuke dokopy asi 3 echinodory a dost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 09:47 Muž larix [1420] Re: Baymax
Ja kupujem rastliny tropica na akvaprodukt.sk Cena trochu vyššia ale kvalita cene zodpovedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 08:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Baymax
Kdekoliv na netu. Nevím jak kdo posílá z čr na Slovensko, ale je víc obchodů nez Aq-dahoo a rataj Já nedávno bral od akvariumruzicka. Výběr docela měli, ceny super, v každém košíku 3 echinodory. Akorát kvalita rostlin trochu horší než z aq dahoo, tak na úrovni rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 08:43 Baymax – kupa rastlin
Nazdar. Prosim vas vedeli by ste mi poradit odkial by som mohol kupit echinodory ? U rataja ich vela nemaju aqua daho to iste v kamennych obchodoch ich takmer vobec nemaju velmi by som ich chcel do akvarka a nie a nie ich zohnat. na burzy nemozem ist lebo o ziadnych neviem aby boli v blizkosti Kosic a aj ked su tak nemozem lebo som v skole preto mi ostava len internet ale neviem sa k tomu dopracovat pomohli by ste mi prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 07:48 Beda81 Re: Angel1804
za sebe muzu doporucit
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_costata
www.google.cz/…

ve 40cm vysokem akva mi sla z akva dalsich cca 30-40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:20 jamajcan Re: Angel1804
Zkus se ptát na Šáchor zakrslý/Cyperus involucratus/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:09 Muž Angel1804 [4] - MiniakváriaRe: jamajcan
Jop, ještě mě zaráží ta výška :-D Sice tam jsou odrudy které dorůstaji okolo 40 cm ale nejsou tak pěkné jak Cyperus papyrus-šachor, ten prý dorustá 90 cm, jinde zase píší 0,8 až 5 metrů tk jsem z toho jelímán,nejlepší bude se zeptat přímo v obchodě,ale určitě ten šachor do akva dám, schovám tím krásně filtr co je umístěný na akva, takový ten vnější a topítko :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/579?od=201