Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal oka

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zákal oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:01 Muž @ Amatértom [356] - Cichlidy – Blue neon acara
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes po rozsvícení jsem zpozoroval zákal na kousku oka, zároveň přes noc nakladla jikry. Slepá na něj není, hlídá o 106, jako obvykle. Co pro ní mohu udělat? (stáří únor 2016)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 21:06 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: Palko
Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 20:47 Palko - Snažím se to nezahubit...
Zdravím mám vrubozubce už to bude skoro rok kluci jsou čili sem tam se porvou ale co mne dnes znepokojilo po výměně akvária že jeden mnel na jednom oku takovou sedou průhlednou skvrnku na povrchu nevíte jak z tím zatocit

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:56 Muž @ jirka147 [0] Re: Januk17
Děkuju za radu :-)

Mohu se ještě zeptat, z čeho by to mohlo být způsobené? Také mám trochu už strach s další chemií, přece jenom těch léčiv jsem tam dal už opravdu hodně v poslední době. Přisuzoval jsem ten zákal oka právě těm léčivům, popř. soli.

Pokud si ale opravdu myslíte, že je to nejlepší cesta, zkusit ještě tu eshu, tak ji objednám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:43 Muž @ Januk17 [55] - drobne cichlidkyRe: jirka147
Na zakal oka odporucam exit a esha2000 mam tými to liečivami mam overene pri mojich rybkam sa stoho sa vyliecily troch dni. pouzi esha 2000 a exit X-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:34 Muž @ jirka147 [0] Re: afc1886
Ano, máš pravdu.

Už jsem prezentaci založil, prosím koukněte na to, jestli vás nenapadá, jak těm rybám pomoct :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2018 19:06 R Muž @ afc1886 [4058] Re: jirka147
Tady máš všechny své dotazy
rybicky.net/forum/14998…
rybicky.net/forum/2787…
rybicky.net/forum/413…
rybicky.net/forum/5763…
Možná by bylo načase založit prezentaci akvária a vyřešit všechno tak nějak pospolu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 17:12 Muž @ jirka147 [0] – černé oko u čichavce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, mohl by mi někdo z vás poradit? :-(

Dnes jsem zpozoroval u jednoho ze svých čichavců celé černé oko a u druhého čichavce již také takové načernalé. Aktuálně ještě řeším v tom samém akváriu BRP u betty a bylo mi porazeno měnit každý den 1/3 vody a před 2 dni jsem také lehce akvo zasolil (polév. lž. na 50l). Také jsem si do akva zanesl pár pijavek, které občas na rybách parazitují (plánuji je vyhubit rakem zakrslým).

Je mu možno nějak pomoct? :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 22:20 Dáša Re: Dáša
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárko čisté,parmička už bašti, pohybuje se s ostatními parmičkami. Stále má však trochu šedivé za okem. Přidala jsem eSHa Optima. Snad už bude vše OK

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 18:47 Dáša – Parmička s šedivým okolím oka
Dnes opět odkaluji akvarko. Nemocná parmička je na tom opravdu už mnohem lépe. Začíná se plně zapojovat do rybího života potlesk
Až se akvárko vyčistí, přidám fotku.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 11:11 Dáša Re: Jarry
Díky za odpověď. Opravdu parmičce nechci ublížit. Myslím, že by z akvárka klidně vyskočila a to by byl asi její konec.
Zrovna jsem přidala 2 fotky. Rybiček mám bohužel v akvárku dost. Bohužel se mi hodně namnožili Platy Spitz, které jsem vždy chtěla. Kromě nich mám neonky, nějaké pancéřníčky - 3 a jednoho Krunýřovce. Akvárko je na 126 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 11:08 Muž @ Jarry [654] Re: Dáša
Ty parmičky bych tedy každopádně někomu dal všechny, to akvárium je pro ně malé podle mě.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 11:05 Muž @ Jarry [654] Re: Dáša
O lovení parmiček černopruhých se toho dočteš spoustu, není to sranda:-) Já jsem z akvária dostával 3 kusy skoro 2 týdny - zkoušel jsem pasti (tak jsem dostal 2), více síťek, poslední jsem chytil víceméně náhodou, ale trvalo to. Dostaly se tak u mě na seznam ryb (společně s ancistrusem), které už mi nesmí do žádného akvária.
Jinak fotky nejlépe do prezentace akvária, kterou si tu můžeš zřídit. Bude pro ostatní mnohem jednodušší ti poradit, když tam uvedeš co nejvíc pravdivých údajů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 11:04 Dáša Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No,tak teď ty fotky :-) i s nemocnou parmička. Její velikost je přibližně 13 cm.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 10:59 Dáša Re: Wanderer
Včera večer jsem po zhasnutí akvárka (půl hodiny ve tmě), rožnula v pokoji a parmička vystřelila okamžitě jak divá, rána do akvárka či kam. Hned se pak zklidnila. Ostatní ryby už pospávaly. Takže opravdu nevím, jak odlovit. Stále mám nachystané druhé akvárium, ale nechytnu ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2018 09:53 Muž @ Wanderer [965] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Jestli chceš odpověď, tak podle mě tu rybu akorát zbytečně trápíš a koleduješ si o problémy s dalšíma rybama. Místo plavání kolmo, teď leží na dně. Takže za mě stále ten mrazák a zřídit prezentaci. Ostatní ryby k tomu třeba mají taky našlápnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 21:09 Dáša - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Dnes je na tom parmička líp,uzma zájem i o potravu. Stále však hodně odpočívá,už v leže na zemi.Teplota 27°C.Po včerejšim přídavku soli,bych chtěla zítra opět odkalit vodu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:55 Dáša - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Wanderer
Zkusím,ale bude to fuška!
EDIT- Zatím jsem vodu jen přisolila a trochu zvedla teplotu - na 27°C. Ale asi to má být víc, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:33 Muž @ Wanderer [965] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Zkus to v noci, třeba hodinu po zhasnutí akvária. Po rozsvícení jsou cca 10 min ryby zmatené a dají se dobře chytnout. Jestli, ale pořád plave kolmo, tak to asi lepší nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:26 Dáša - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: destroyerR6
Ahojky. Můžu se zeptat,jak to s tvojí parmičkou dopadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:21 Dáša - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Wanderer
Parmičku nemůžu ani chytit. Zkoušela jsem to,že ji přendám do druhé nádrže,ale nejde to. Byla by schopná i vyskočit. Je strašné rychlá. Jinak se mi dnes zdá,že je na tom líp. Ty výrůstky, či co to bylo, jsou pryč. Jen okolí oka a oko je šedivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2018 14:57 Muž @ Wanderer [965] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Jestli se chová, jak píšeš, tak bych to viděl na zmrazení případně jiný humánní způsob usmrcení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 14:17 Dáša - Skaláry - nejkrásnější ryby. – Šedé oko a okolí, výrůstky pod nim
Fotka k příspěvku Prosím,mohl by mi někdo poradit? Mám ve společném akvariu parmičku černopruhou,nyní má šedivé oko a okolí,pod jakési divné výrůstky. Nechce žrát,spíš se schovává,případně leží mezi rostlinami kolmo vzhůru. Ostatní rybky v pohodě. Bohužel měla jsem akvárko ve špatném stavu (dovolené,vedra). Nyní jsem už 2x vyměnila třetinu vody. V akvariu jsou neonky, platy Spitz,panceřníčci,krunýřovec; rovněž je zarostlé rostlinami a mám v něm i dřevo. Díky za radu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 09:12 Muž @ Januk17 [55] - drobne cichlidkyRe: MichalF
Jedna akara ma na jednom oku biely zákal včera ju nemala dnes ráno som si pozoroval ma biely zákal na oku. teplotu som už zvýšil :-( sad
EDIT- dam pripravok este esha2000 a potom exit

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:17 Muž @ MichalF [0] Re: RE5PEK7
Údržba je každý týždeň pravidelne, chová sa normálne žiadne známky choroby, ma to napuchnuté v strede biela ako keby hrčka , akurát idem robiť údržbu tak skúsim dať tú soľ . Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:09 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: MichalF
Má to oko nateklé? Jak se ta ryba chová? Má bíle jen to jedno oko a nic jiného?

Patrně se jí tam dostaly bakterie v důsledku poranění. Léčit můžeš zpočátku kuchyňskou solí bez jódu (polévková lžíce/50l vody). Až kdyby to nezabralo, tak se dají nasadit větší driáky.
Máš akvárium jinak v dobré kondici, nebo jsi se teď moc k údržbě nedostal?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 10:27 Muž @ MichalF [0] – Biele oko
Fotka k příspěvku Prosím o radu, dnes som si všimol biele oko na samici aterinky, včera sa trošku pochytila s akarami pri kŕmení tak neviem či to mohlo byť z toho, ako to vyliečiť.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:54 Lenka – Motolice?
Fotka k příspěvku Zdravím, mohla bych někoho poprosit o upřesnění, jestli se jedná o oční motolici? Rybka má tečku na obou očích a při přímém pohledu to z oka jakoby vystupuje. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 20:33 destroyerR6 Re: destroyerR6
Tak už je to 10 dní a žádná změna. Ani zlepšení, ani zhoršení. Asi to risknu a přesunu je všechny do většího. Pokud by se časem vyskytla kalamita, tak to tady napíšu jako varování.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 17:32 destroyerR6 Re: romant
No, zdá se dneska trochu lepší, ale aby to nebylo zase jen moje přání. Vypouklé nejsou, aktivní je, rejdí po listech a ohryzává řasy. Ale zdá se mi trochu pomalejší a většinou je mimo ostatní dvě parmičky. Ty rejdí po akva, navzájem se pošťuchují, ale tu třetí musím většinou hledat někde jinde. Pokud by to byla začínající diplostomóza, tak jsem se nikde nedočetl, nakolik je infekční (jestli se rybky můžou nakazit od mezihostitele)a jak dlouho trvá, než se projeví u ostatních rybek. O ty prcky a zbylé parmičky bych opravdu nechtěl přijít (ani o tuhle samozřejmě). Takže zatím nic nedělat a pozorovat? A co pokud by se zhoršovala? Existuje nějaká léčba nebo je to konec? Dohledal jsem jen zmínku o přípravku proti parazitům Praziquantel, ale to ani nevím, kde bych sháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 17:16 R Muž @ romant [26947] Re: destroyerR6
Jak vypadá dnes? Stále stejný stav? Nepozoruješ nějaké zlepšení? Ono by to mohlo být tím transportem, tedy jak se melou v sáčku, klidně se ty oči můžou poranit. Ryba se straní, nestraní, žere, nežere, to oko je jenom jakoby povrchoévě zakalený a nebo je to tzv. celoprofilové? Nejsou ty oči viditelně vystouplý? Ptám se, protože ty jsi ten pozorovatel a i když jsi dal nějakou fotku, ne vždy je vše na první pohled zřejmé. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 16:29 destroyerR6 – Zakalené oči - Crossocheilus siamensis
Fotka k příspěvku Včera jsem se zeptal ve vlákně "karanténa", jak mám postupovat při podezření na bičíkovce zhoubného v karanténě. Nevím jestli to vlákno ještě někdo sleduje, tak zkouším zde. Ještě jsem se dočetl o diplostomóze, což by asi více odpovídalo. Pak ale nevím co s ní. Přikládám foto, kde je vpravo ta nemocná a vlevo pro porovnání dvě zdravé. Ty oči má obě stejně zakalené. Nerad bych přišel o ostatní parmičky a pancéřníčky. Předem díky za jakékoliv rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 19:48 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: Robo
Viac krát si prečítaj, čo píšem a nemusíš sa hneď rozčulovať. Pýtal som sa na krupičku ;-)
Všetky prípravky s predponou "alg" sú s obsahom medi. Tu už nemám o čom...... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:50 Muž @ Robo [44] Re: cezarmilan
Jsi zcela mimo Esha jsem použil už 2x. Naposledy včera dneska a ještě zítra a vůbec žádné špatné přiznaky se v akva nadějí. Takže já porovnávat můžu. Dokonce jsem asi před 2 měsíci použil Anti-Spot jelikož jsem si myslel, že u mě začíná propukávat krupička na neonkách. A světe div se opět se nic rostlinám nebo rybám nestalo. Takže celjem nechápu kde ty bereš takové věci o hrozných chémiích. Jednu dobu kdy se mi v akva objevila zelená řasa a voda se mi krásně zazelenala a nedokázal jsem se toho zbavit. Prolil jsem akvárkem hekotilitry vody a to zelené svinstvo se pořád vracelo. Ani rady zdejších odborníků nepomáhaly tak jsem se uchylil k jedné věci od Tetry. Je to Tetra pond algorem a po je panečku chemie. Do hodiny začal zákal ustupovat a za 3 hoďky voda jak křišťál. A představ si ani jeden úhyn. Přežily to krevety, otici, čichaci i neonky a rostlinkám taky nic. Takže mi laskavě nic o chemii nevykladej. Oproti tomu je esha nebo anti-spot lečebná procedura. Ale doufám, že ty máš daleko větší zkušenosti a máš to osobně vyzkoušené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 18:11 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: Robo
Tak držím palce!, aby si to nemusel použiť nikdy. Tým pádom nemôžeš ani porovnávať, ani hodnotiť a ja ti prajem, aby to u teba tak bolo natrvalo ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2013 17:48 R Muž @ romant [26947] Re: Robo
Reagoval jsem na otázku stran použití soli ver. rostlin. ;-) Byla doba, kdy se nic jinýho než ta sůl a vysoká(35 st.) teplota nepoužívala, ovšem ta teplota je opět v rozporu s tím co snášejí rostliny, takže se nikomu za nic zaručovat nebudu, i když vím že to může zafungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:41 Muž @ Robo [44] Re: romant
A zaručíš se za to? Ja jsem si tady přečetl vlákno "sůl" a zas tak z toho většina odvařena nebyla. To by potom firmy co tyhle věci dělají asi zkrachovaly kdyby to bylo tak jednoduché. Neříkám, že ta sůl nebude fungovat, ale co jsem četl tak to doporučuji jen pokud zrovna není esha poruce tak přidat sůl zvednout teplotu a sehnat esha a tu pak aplikovat. Samozřejme, že se tady nechci s nikým hádat co je lepší jen píšu co jsem se tady na foru dočet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:04 R Muž @ romant [26947] Re: Robo
Když se dá té soli dávka pol. lžíce(rovná) na 50 litrů vody, nestane se nic ani rostlinám, mechům nikomu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 16:58 Muž @ Robo [44] Re: cezarmilan
Tak tu jsem bohu dík ještě neměl, ale použil bych na ni Esha exit nebo Anti- spot od EasyLife. Sůl bych nepoužil jelikož to odnesou rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 14:58 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: Robo
Hovorím, že nebudem sa prieť, koľko ľudí, toľko chutí a názorov. Ja mám svoj, ty tiež :-)
Čo by som poradil? Ako často bojuješ s krupičkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.12.2013 19:39 Muž @ Motýl [141] - CichlidyRe: Kolco
Ona i ta sůl je chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 19:13 Muž @ grunda [1769] - CichlidyRe: romant
ani ne tak rafinované, jako zmutované - velký dík polským a asijským odchovům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 16:45 R Muž @ romant [26947] Re: Kolco
Ano, tento způsob je generacema akvaristů odzkoušen, leč v dnešní době, jak jsem psal i u těch léčiv, ne vždy zabere natolik, abychom mohli o konečném vyléčení hovořit, ty mrchy jsou děsně rafinovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 16:35 Muž @ Kolco [57]
Tak starý a snad stále fungující způsob, jak se zbavit krupičky je zvednout teplotu na 31 stupńů ,přidat sůl - 1g na 1 litr vody a každý den odkalit dno.Léčba trvá 6 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 16:01 Muž @ Robo [44] Re: cezarmilan
Tak dobře pane mistr, prozraď nám jak by jsi ty léčil krupičku když je podle tebe Esha hnusná chemie. Velice rádi se přiučíme co na to použít
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:44 R Muž @ romant [26947] Re: cezarmilan
I nevěřící se na tomto webu můžou lecčemuž přiučit. ;-) Ale nechme toho, máš svoje názory a zkušenosti, to je dobře a taky Ti přeju, aby až budeš muset krupičku léčit, jsi chemii nemusel používat a vyléčil jsi tak, aby se nevrátila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:35 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: romant
Ako rád by som tomu veril :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:28 R Muž @ romant [26947] Re: cezarmilan
Pozor na to, účinnost, či neúčinnost to je jiná kapitola. Stejně tak jako doba, jde kupředu i vývoj onemocnění a v současnosti, kdy ryby cestují přes půlku světa se klidně stane, že ne vždy eSHa zafunguje na nějakou tu exotičtější chorobu, kmen krupičky apod. To proč jsem se do tebe pustil, bylo hlavně na základě, že jsi napsal o hnusné chemii, což je ta nepravda, kterou jsem kritizoval. Chemie to je, ale jedna z nejméně nebezpečných. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:23 Muž @ cezarmilan [560] - Rostliny
Rovnaký počet ako spokojných je i nespokojných, (iné a aj zahraničné fóra)Má rovnaký účinok ako aj nemá. Nebudem sa prieť, je na každom z nás jeho použitie. Netreba sa mi ani niekoho spytovať. Prajem každému, aby ho nikdy používať nemusel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:15 Muž @ Robo [44] Re: cezarmilan
Jak píše romant. Esha exit + 2000 jsou osvědčené produkty. Kdyby tomu tak nebylo tak je tady spousta akvaristu nedoporučovala. Zeptej se zdejšího osvědčeného akvaristy sida na produkty Esha a myslim že tě vyvede z omylu
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 4571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5763-zakal-oka