Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal oka

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zákal oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
No jo...myslel jsem i na to...navíc je prý přenosná na člověka...motolice jedna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 11:47 host Re: LiborSprysl
Metacerkárie motolice oční, Diplostomum spathaceum???
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:39 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
O.K. Díky za vysvětlení. X-) Mě ty popisované příznaky prostě na ty parazity nesedí, ale to neznamená že ty rybky je nemají v nějakém slabším projevu a to oko je jenom předzvěst dalších komplikací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Protože dravci na ně obecně trpí více než na bakterku, pokud v nádrži neprasečíš. V udržované nádrži je to jev častější než bakterka.
Jinak samozřejmě je to i krmením....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:26 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore proč sázíš na ty parazity? Protože je krmeno těma rybičkama? Podle popisu tazatelky to na ně nevypadá, ale jenom podle toho popisu, ryby nevidíme, je to věštírna o tom žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 11:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bobi
Ale nehádali, proč taky, když o nás nejde smich Mražené rybičky...já bych ten Entizol dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 10:27 - Re: Bobi
Musím sa priznať,že čo do liečiv odporúčam len to čo majú odskúšané iné nádrže-nie moje.Za celú dobu čo sa venujem akvaristike,som nepoužil okrem No-planarie žiadne liečivo.Starostlivo si v akva predajniach vyberám.O ryby sa snažím starať ako najlepšie viem.A ryby čo som vyhodil,resp.občas musím? Tie len preto, lebo im poškodil chbticu rak a pod.pri nepodarenom love.(vlastne ani tie nevyhadzujem,len usmrtím a raci si ich dajú).Netvrdím,že je to hneď bakterka.No je to najčastejšie sa objavujúca príčina.Ak Bactopur nezaberie,pôjdeme ďalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 08:31 Bobi Channa
Ó pánové... Snad byste se nehádali. ;-) Včera jsme koupili Bactopur, a když jsem na ty channy ráno koukala, vypadalo to o dost lepší. Teď jsem v práci, tak pak uvídíme, jak budou vypadat, až přijdu domů. Zákal je pořád na povrchu, dovnitř nezasahuje. Channy krmíme mraženými rybičkami, občas sežerou i nějkaou rostlinnou granuli. Nikdy jsme je na nic jiného neléčili. A kdyby to byli ti paraziti, co mi na to pomůže? Mám doma methylenovou modř, tremazol, entizol, a teď teda bactopur. :-) každopádně díky za jakýkoliv další názor a za stávajíci rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Z čeho, tedy proč bakteriální nákazu? V podstatě nevíme nic a bakterka je ve většině případů nejjednoduší diagnoza. Je častá, nějaká je možná skoro vždycky, a při tom je třeba všechno jinak. I když připouštím, že i já trochu věštím z koule, tak se alespoň snažím jít na to diagnostickou metodou.
Nemáme fotku, máme tvrzení... Zákal je jen na povrchu, nejde dovnitř do čočky. (Ovšem to už vůbec nemusí v tuto chvíli platit.) Víme o léčebných pokusech...vodoléčbu, sůl a pak i eSHu 2000. (Soudím, že tazatelka bude asi tvoje ctitelka, minimálně s ohledem na tu vodoléčbu smich smich ) a jak ty, tak Prasan, ji cpete do Baktopuru...
Ale co když je všechno jinak? Channa...dravec....sežere na co přijde.....Víme čím jsou krmené? Nevíme, ale můžeme usuzovat že ne výhradně rostlinnou stravou. Mohou přijít paraziti? Mohou. Pomůže na ně Baktopur? Těžko.
ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 13:53 - Re: Bobi
Tiež si myslím,že to bude bakteriálneho pôvodu.Teplota na 28C je fajn.Skús ten Bactopur ako píše romant.Prever filtráciu či funguje tak ako má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 22:00 R Muž romant [27987] Re: Bobi
S největší pravděpodobností bych to tipoval na nějakou bakteriální nákazu a pokud nezabrala eSHa, tak bude zřejmě nutný nasadit těžší kalibr, třeba Bactopur, ale ještě bych s tím nespěchal a vyčkal názoru někoho dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:41 Bobi – Channa bleheri - zákal oka
Ahoj všem, máme doma 3 channy bleheri, 2 z toho mají bílý zákal oka. Zákal je jen na povrchu, nejde dovnitř do čočky. Máme je v karanténě, zkoušeli jsme vodoléčbu, sůl a pak i eSHu 2000. Teplotu jsme zvyšovali z 25 na 28 stupňů. Pořád nic z toho nezabírá. Mají to už asi 14 dní. Nevíte, co by mohlo pomoct? Ryby se chovají normálně, žerou, plavou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:48 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant
Fotka bude, čekám na ní a až mi přijde hned ji sem dám. Volal mi totiž kamarád z Kolína, má krunýřovce starého 6 let a najednou se mu udělal bílý kruh kolem oka, má prý popraskanou kůži na zádech a nepřebývá na svém oblíbeném místě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:37 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Těch možností bude víc. Chtělo by to nějakou fotku, ale jako první dobrou bych nasadil vodoléčbu, tím nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:35 Muž SanelOne [5] - Tetry – Oko
Chci se jen zeptat, pokud má ryba bílý kruh kolem oka, co to může znamenat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:35 R Muž romant [27987] Re: Vini
Ta modrá, to bude eSHa Hexamita, na léčení tzv. děrové nemoci. Použil bych tu 2000, jak jsem psal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:29 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
Dobře. :)Jo a ještě jsem objevila modrou a je na ní napsáno že je speciálně pro cichlidy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:25 R Muž romant [27987] Re: Vini
Použil bych eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:18 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
Vodu už teď vymněnit nemohu, je tma a my používáme dešťovku a hlavně to dělá táta a ten je pryč a já nevím jak se s tím zachází... :-O Jojo, to by bylo nejlepší tak to vždycky děláme. :-) My máme doma dva druhy, jedna je růžová a druhá fialová, podívám se která se na co používá..:-)

Takže růžová se používá na více jak 18 druhů onemocnění a fialová na různé druhy krupičky.. takže mám asi vzít tu růžovou ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:14 R Muž romant [27987] Re: Vini
Ano, to je velmi dobré a šetrné léčivo. Pokud je možnost, tak bych to léčení prováděl v nějaký jiný než společenský nádrži. Ne z obav kvality vody, ale z důvodu možnosti použití menšího množství toho léčiva, než ve společenským bazénku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:08 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
ok, a teda můžu použít tu eshu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:07 R Muž romant [27987] Re: Vini
Já bych s teplotou nic nedělal, jenom bych aplikoval tu vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:03 Žena Vini [1] - CichlidyRe: romant
A ta voda? Mám zvýšit teplotu? A co třeba esha2000? Můžu ho použít? :) Máme ho doma ten co navrhuješ ty nemáme.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 16:57 R Muž romant [27987] Re: Vini
Častěji měnit vodu. Možno přidat nějaký protiplísňový přípravek, třeba Acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 16:50 Žena Vini [1] - Cichlidy
Ahoj, po tom co se nám a akvárku vytřely perleťovky brazilské se jedné na oku udělal bílý zákal a ta druhá (sameček) má bílý flek na tlamce, co s tím? Zvýšit teplotu vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 16:16 Žena Lu [1] Jak to dopadlo po léčbě
Tak jsem přeléčila akva Tremazolem. Skutečně je to skvělý lék, všechny ryby se z toho dostaly, po týdnu jsem viděla, jak nejprve z puchýře zmizel ten cizopasník, pak se puchýř zmenšil, až se nakonec ztratil úplně a žábry jsou zase jako dřív. Jen jedna tetra má stále trochu zákal oka. Nevím, zda kapat Preventin? Hlavně ale, že už nemají ty žábrohlísty, či co to bylo za potvory! ;-)
Všechny šneci a rostliny to přežily bez úhon

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 20:33 Žena Lu [1] Re: Designer
Ahoj, díky za reakci, ta eSHa 2000 bohužel nezabrala, dneska jsem objevila u jedné císařky takový puchýřek na žábrech, a v tom puchýřku je nějaký červík,asi žábrohlíst (podle popisu na Netu, jinak nevím co by to mohlo být jiného). Takže nejde asi o lymfocystozu, jak jsem prve myslela. Zvedla jsem teplotu na 30°C a odkalila 1/3 vody. Šla jsem koupit tu malachitovou zeleň do Petka. Řekli mi, že m. zeleň už moc nezabere a dostala jsem zbytek lahvičky, že tím odčervují (Tremazol). Je ho tam skoro 1/2!!, odcházela jsem s obrovským úsměvem, kdo vám běžně daruje takhle drahý lék (v obchodě):)...tak jen aby zabral! Budu informovat, jak se to vyvíjí dál. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 20:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lu
Bohuzel mam od vanoc zkusenosti s lecenim pozehnane, jako nikdy pred tim. Zkus tu eSHa 2000, ale jestli neuvidis po druhe davce zmeny k lepsimu, nevahej a pouzij malachitovou zelen (nelze u vsech ryb, napisu dale). Zelen od Dajana stoji kolem 25Kc za 20ml, pro jednu davku staci 1ml na 100l vody. Mnohem mene toxicka je sice methylenova modr, ale take na nektere veci mene ucinna a take potira mene veci. Zkusim to rozebrat.

eSHa 2000 je velice setrne lecivo, ani jeho opakovane pouziti nijak neublizilo rostlinam, alespon ne znatelne. Bohuzel nektre veci neresi dost razantne, takze ruzne povlaky bud leci, nebo je jen drzi na uzde a vice se nerozjizdeji, nebo nema ucinek, podle toho, co to je. Kdyz clovek nema sanci urcit presnou diagnozu, je toto lecivo jako prvni rana dobre, leci v pocatecnim stadiu mnoho veci. Slozeni neznam.

Kdyz nepomuze eSHa 2000, je vetsinou nasledne pouziti methylenove modri zbytecne. Jde take o dosti setrne lecivo, ale nijak razantni, v podstate bych rekl, ze kdo ma hluboko do kapsy, v cene okolo 25Kc za 20ml jej muze misto eSHa 2000 pouzit. Smichani se zbytky eSHa 2000 (po vymene poloviny vody) se neprojevilo toxicky, na zdravych rybach nebylo videt, ze by nejak trpely. Pri pouziti je vhodne pred dalsi davkou menit polovinu vody, pred pouzitim take. A pozor, hodne barvi, pozor na potrisneni nejen sebe.

Malachitova zelen uz je lecivo vyssiho kalibru. Vlastne jej jako soucast pouzivaji i mnohem drazsi leciva, jako Sera costapur, coz je malachitova zelen s formaldehydem. Nektere veci leci malachitova zelen i formaldehyd, takze kombinace neni nutna, ale nejspis se pouziva pro vetsi spektrum ucinku. Dale budu psat o zeleni. Jde o velice ucinne lecivo, pritom znacne levne. Ovsem poskozuje rostliny. Pri beznem leceni se rostliny po ukonceni lecby zase vzpamatuji, ale znat pouziti zelene je. Zase pozor, take barvi. A navic, stejne jako formaldehyd, je karcinogenni, a jde o dost toxickou latku. Pri pouziti doporucuji ryby alespon hodinu pozorovat. Horsi nez u modri je u zelene take to, ze pokud maji ryby problemy s dychanim, muze se jim pouzitim zelene pritizit. Pri leceni je treba hodne vzduchovat, nefiltrovat, a nesvitit (to doporucuji i u modri). Nektere ryby, jako je napriklad Ancistrus, zelen zabije, modr by nemela, zkusenost ale s temito rybami nemam. Ne hned, ale zhruba po 5ti dnech jim pry selzou po zeleni jatra, coz nemohu potvrdit, ale zminek o umrti takovych ryb se da najit dost.

Edit: Neprijemne zkusenosti mam se Sera baktopur direct. Toto lecivo zabiji bakterie a dokaze zivorodkam vratit jejich tmave vykaly, pokud zacnou mit problemy s bilymi tahnoucimi vykaly, kdyz jde o bakterie v travicim traktu (ne o stravu, zivorodky maji podle stravy ruzne barevne vykaly). Po ukonceni se muze stat, ze po vymene vody prekvapi na choulostivejsich rybach mlecny povlak, pripadne mirny bily zakal vody. Nejspis zabije bakterie, avsak co jsem pozoroval potom, byli nejspis nalevnici, podle vseho Tetrahymena (ovsem jen pouceny odhad, nic vic). Na takoveto druhotne napadeni nepomuze ani eSHa 2000 a ani methylenova modr. Choulostivejsi ryby (v mem pripade Tercovci) vypadaji, jako by jim neco naleptalo sliz, otresny pohled, a cloveka to po vymene vody vede k myslence, co to v te vodovodni vode bylo, zda moc chloru, kdyz vzdycky vodu lil bez osetreni... jsou to nejspis prave oni nalevnici a v pripade drsnejsiho nastupu je omyelm si myslet, ze pomuze jen sama dalsi vymena vody.

Veskera chemie, ktera zabije nitrifikacni bakterie ma za nasledek rozladeni akvaria. Je tedy po leceni nutne menit vodu, klidne kazdy den tretinu, kdyz je moznost prefiltrovat vodu pres aktivni uhli (doporucuje se, zatim nedelam), a pak vysadit nitrifikacni bakterie, jsou k mani jako nekolik ruznych vyrobku, pouzivam Sera bio nitrivec.

Nemohu popsat vsechno co jsem absolvoval, je toho hodne, takze pokud se nekomu bude zdat, ze bych mu mohl rict neco co by ho zajimalo, urcite rad napisu a i si sam rad vyslechnu rady zkusenejsich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 19:53 Žena Lu [1] Re: Bob66
Díky za radu, ale už jsem nakapala eShu 2000, i když jsem chtěla používat co nejméně chemie. Nevím, jestli by stačilo jen měnit vodu, aby se ryby samy uzdravily. Asi to odnesou kytky, ale ty snad zase obrazí. S nemocemi nemám moc zkušeností, nechci aby rybky trpěly. hmm Kdybyste ještě někdo měl nějaký poznatek, tak mi ho prosím napište. díky moc L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 18:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lu
Pravděpodobně bakteriální infekce, v tomhle stádiu by mělo stačit jen měnit vodu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 18:06 Žena Lu [1] – šedý zákal obou očí u tetry císařské
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, dnes jsem objevila u jedné tetry šedý zákal obou očí. Před týdnem jsem vyměnila 1/3 vody a odkalila řádně dno. Přidala jsem Torben, takže ze špatné vody by to nemělo být. Zároveň jsem ale objevila u další císařky oteklou spodní část tlamky a vypadá to, jakoby v ní měla nějakého parazita, taková pidi smyčka (asi 1-2 mm). V akva je nějaká nemoc, neb před 10 dny jsem musela utratit 4 ks císařek, měly na sobě takové nádory (dle popisů na Internetu to vypadalo na Lymfocystozu). Ostatní ryby jsou v pořádku, jen císařky jsou nemocné. Zhruba týden jsem kapala Preventin, (pro desinfekci). Ty nádory už žádná ryba nemá, ale teď ten zákal a ta tlamka. A jena tetra měla krátký bílý výkal. teplota 26°C. Dokážete mi někdo poradit, co se to děje v mém akváriu? díky!!

zde foto zákalu:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:06 Muž marekiss [11]
Fotka k příspěvku Zdravím.
Chci se zeptat co může být toto za nemoc?
Jedné mojí Tetře se zakalili jedno oko a všem tetrám se jakoby začaly třepit hřbetní ploutve i když jen konečky(je to skoro nepoznatelné). Přikládám i fotku toho zakaleného oka je i mírně zvětšená čočka, ale ze předu se mi ji nepodařilo vyfotit. To oko vypadá, že je takové mléčně jen na povrchu, a není to přes celou plochu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 09:51 Žena Raviolka [2154] Re: helenar1984
halenar1984 napsal: no2 som meral a je v normale v pohode
Já jsem ale měla na mysli NO3- (dusičnany). Kdyby tam byly nějaké měřitelné dusitany (NO2-), tak to už by bylo hodně špatné...
Při zanedbání akvária vyletí NO3 dost často, tu výměnu neodkládej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 23:31 Muž Yirka [9126] Re: halenar1984
To ne, myslel jsem jestli ti neutekla dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 22:00 halenar1984 Re: Yirka
ta je 28 stupnov myslite ze by som ju mal dat hore ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 21:44 Muž Yirka [9126] Re: halenar1984
Ještě se podívej na teplotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 21:39 halenar1984 Re: Raviolka
tak dakujem no2 som meral a je v normale v pohode ale skusim tu vodu podla vasej rady myslim ze v niecom mate pravdu v poslednom case som akva dost zanedbaval takze myslim ze je to voda dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:49 Žena Raviolka [2154] Re: halenar1984
Měříš dusičnany? Tenhle zákal je často způsobený špatnou kvalitou vody. Vyměnila bych polovinu objemu akvária hned a trochu víc přisolila... za dva dny opět výměna 1/3 a pak dál podle vývoje.

Ještě dodám, aby nedošlo k nedorozumění - netvrdím, že v tomhle případě za to mohou dusíkaté látky. Jen je to jediná varianta, kterou teď bez dalších indicií můžeš řešit a hlavně tím určitě nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 20:05 halenar1984 – velifera choroba
Fotka k příspěvku Ahojte mam moje velifery dost dlho a dne sa objavil problem.Samec ma na oku neaky zakal alebo co neviem ci to nebude plesen este vcera krasne nahanal samice a dnes je uplne hotovy mate neake rady pre mna? Foto je dost neostre je to fotene mobilom tak kvalita nie je moc dobra dik za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:17 havex77 Re: karelpavel
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 20:02 Muž karelpavel [18] Re: havex77
Neproběhla nějaká léčba v akvu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:45 Muž gunji [4] - CichlidyRe: havex77
Slouhlasím. ano zkus se někde mrknout po větší nádrži. Docela vyrostou, můj 4 letý samec má 12 cm. Jestli se ti budou vytírat, tak ti asi stejně bude nádrž malá :-) jinak super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:41 havex77 Re: gunji
Je mladý,ani né rok.Zkusím vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:22 Muž gunji [4] - CichlidyRe: havex77
kolik mu je roků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:21 kreten Re: havex77
Nikoliv, vypadá to na vysoké odpadní látky v nádrži, dusíci, fosfáti, atd. o šedém zákalu to teda není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 17:22 havex77 – Šedé oko
Tak jsem 3 dny nebyl doma.Kouknu se do akvária a vidím,že sameček kančíka,má mírně zvětšené a šedé oko.Někde jsem slyšel,že je to snad šedý zákal?Poradtě prosím co je to a jak to léčit.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 09:14 Muž kortezhugo [983] Re: kotlas6667
Skus toto...
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 08:57 kotlas6667 – Asi plesen na ociach?
..zo dna na den mi skapali 3rybky nely black a teraz mi kapu aj ostatne rybky...nic na nich nieje vidiet(krupicka...).Vsimol som si ce na ociach maju ako keby neaky sedy zakal alebo neaku plesen.Nevie niekto ako sa toho zbavim?Vymenil som uz aj vodu a dal som im neake lieky ale nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 11:39 achyles73 Re: Roman
Acriflavin ryby snášejí výborně, ale pro rostliny je to super jed. To se dočteš v každé akvaristické knize. Určitě ho ale nezavrhuji, do karantény je výborný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 11:35 achyles73 Re: Kamil
Řeknu to tak, teplotu můžeš klidně zvýšit až na 30 stupňů a platě to vadit nebude a trocha soli je taky ku prospěchu, ale horší je to s rostlinama, takže doporučuji přemístit do karantény. Podle mně chemikálie až na posledním místě, navíc to většinou řádně rozhodí biologickou rovnováhu v akváriu a navíc léky nejsou úplně levné, takže jako lepší varianta mi příjde rybu humáně usmrtit. Možna někdo se mnou nebude souhlasit, ale já mám s lečením ryb špatné zkušenosti. Chtěl bych vědět jestli každý přesně dodržuje ty návody u léčiv. To podle mně ani nejde, každý den měnit polovinu vody někdy i víc, podle znečistění dávat více léčiva, nefiltrovat, jednou svítit, pak zase nesvítit.....nevím, to si může dovolit jenom člověk s malým akvárkem, ale kdo má větší litráž, tak to prostě nejde. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5763-zakal-oka?od=101