Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal oka

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zákal oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:02 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Tato komerce, je opravdu prospěšná. Vono když budeš všechno odmítat, tak se můžeš obrazně řečeno vrátit do jeskyně a svítit loučema. Nejen zde na fóru, je bezpočet akvaristů, jimž eSHa pomohla a nikomu nic nezpůsobila ani rybám ani rostlinám, my tomu nejen věříme, my i víme že je to na pohodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 14:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Až tak by som komercií neveril. Viete koľko je neškodných liečív? Nuž ako myslíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 13:36 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Plácáš pitomosti, nejdříve si o bezpečném přípravku eSHa 2000+exitu něco přečti a potom vynášej soudy a jinak tady nešiř poplašný zprávy. hmm
Edit: V jediným v čem by se dalo souhlasit, je, že použít i třeba bezpečný přípravek aniž víme co vlastně rybám je, by se mohlo nazvat zbytečností s možností tvorby rezistence do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:03 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Nevím kde jsi vzal, že mu Esha exit + 2000 zničí rostlinky. Nevím proč by měl měnit 50% vody když se po použití Esha exit + 2000 voda měnit nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   29.12.2013 12:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Ak by si si myslel, že ten prípravok je liek, tak tomu tak nieje. Je to hnusná chémia. Takže vymeniť 50% vody a filtrovať. Škoda, že si ublížil aj rastlinám, no a o baktériach nehovoriac. Neuznávam aktívne uhlie vo filtroch, no zrejme ho budeš musieť použiť na odstránenie toho "liečiva" z vody.
Záverom: budú to zrejme vedľajšie účinky podanej chémie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 15:03 Těhňajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím může mi někdo poradit. V akváriu se mi objevila krupička. od neděle jsem dodával Esha 2000 + exit, ale zlepšení nějak nedošlo, ale objevilo se mi viz foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:29 Muž sajfrdík [14] Re: Jouda
Tohle je určitě motolice..a ta je nevyléčitelná ;)..Tahle motolice napadá trávicí soustavu ptáků..Oplozený vjíčka se dostanou do vody trusem,mezihostitelem je PLŽ..a larva se dostane přes žábry do ryby..Ryba pak špatně vidí,proto se vyskytuje spíše u hladiny,kde je více světla,a proto jí pták snadno uloví,a larva zde dokončí svuj vývoj..Častá nemoc u našich ryb..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2013 19:31 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Jouda
Mohlo by se jednat o motolice, ale zatím jsem nic podobného neřešil. Zkus hledat. Koukni na stránky dajany. Mají tam poradnu, třeba na podobný problém narazíš při hledání. Kdo hledá, většinou najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 14:45 Jouda – "slepá rybka?"
Fotka k příspěvku Ahojky, mám problém u samičky čichavce, mám ji cca přes měsíc,když jme ji koupily byla OK,asi před pár dny jsme si všimli na obou očích bíloprůhledné jakoby malinkaté korálky.
Není to jako u zákalu,jsou vystouplé hladce kulaté jako by tam vážně byly přilepené korálky.
Vůbec netuším co to je a co s tím, jestli se s tím někdo setkal, prosím poraďte.Moc děkuji.
Je zřejmě slepá, při krmení nereaguje,jen co posbírá po dně, ale s chutí žere.Schovává se v zadní části nádrže, ikdyž to dříve nedělala, "hmatové fousky" má většinou/aspoň jeden, před sebou asi aby nenarážela - můj dojem,nevím.
Děkuju za radu.....J.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 10:20 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – zákal oka a poškození čočky
Ahojda mám na Vás prosbu.Dnes jsem u cca půlroční samičky halančíka našla že má zakalené oko, čočka je viditelná a neporušená jen bílé bělmo je tmavě šedé a má trochu zvětšené břicho.Zdržuje se pod hladinou na jednom místě většinou. Mám vyměnit vodu+přisolit+zvýšit teplotu+dát acriflavin nebo fmc či něco jinýho???Díky moc za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2013 21:56 - Re: Nufina
Skúsim reprodukovať romanta trocha pre teba tak povediac po lopate.
Meň každý deň jednu tretinu vody v akváriu za čerstvú.Kŕm menej ako je písané na akva krmivách,nechaj poriadne zabehnúť filtráciu(o tom tu máš mnoho tém).Máš vysoký obsah NO2 látok(preštuduj si kolobeh dusíku vo vode).Ryby si otrávila nevhodnou starostlivosťou o akvárium.Resp.doplatila na to táto slabšia gupka.Voda,voda a zase voda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 06:30 R Muž romant [27987] Re: Nufina
Doporučená vodoléčba je určena celýmu akváriu, ne jenom luxus pro jednoho jedince, to akvo to bude potřebovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:35 Nufina Re: romant
jakože ji mám nechávat sólo ve vodě z akva? jinak voda dnes byla vyměněna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:21 R Muž romant [27987] Re: Nufina
Likvidace zlepšením podmínek v akváriu, zlobí Tě dusíci, takže vodoléčbu(výměnu vody) s denním režimem v objemu 1/3 akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:18 Nufina – zakalený oči gupka
Fotka k příspěvku čaute, potřebovala bych poradit.. Asi před dvouma dnama jsem na jedné gupce zjistila, že má přes obě oči bílej zákal a má je trochu vypouklý - viz. foto.. Jinak je živá, žere normálně, plave po celým akvárko. Ostatní ryby jsou v poho... Čím to a jak to zlikvidovat? ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:37 scipper Re: romant, tajfun1
tak hlasim,ze i bez fota jste se shodli s navstevou na medikaci... ocka uz nejsou obalena slizem ci plisni, jsou zatim stale zakaleny a na jednom se dela takovy jako stroupek, pry na nej uz asi neuvidi, nicmene dnes zacal konecne bastit aj trochu utocit ;o) snad ma nejhorsi za sebou a bude fit.... hop moc dekuji za rady a at se rybkam dari! ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:37 R Muž romant [27987] Re: tajfun1
To je přesně ten důvod, proč jsem chtěl tu fotku a ptal se jak ten zákal vypadá. Jakmile je to oko už mléčný tzv. i ve vnitř, tak je ten Bactopur nutností, neb se už jedná o bakteriální napadení a ne jenom plíseň, která je jenom na povrchu oka, na což bych si v tomto případě tipoval spíš a zároveň si myslím, že tím delším pobytem mimo vodu je to oko načatý a proto je tam pozorováno to co tazatel popisuje, ale jak jsem psal, určitě bude dobrý když se vyjádří ještě někdo kovanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:33 scipper Re: romant
zkusim, moc dekuji za radu :o)
dnes se na nej prijede podivat znamej tak uvidim co na to on..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:28 Muž tajfun1 [222] Re: scipper
mne na mlecny zakal oka pomohla sera bactopur direct, esha se ani nechytla - ale bez fotky tezko soudit, co to je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:17 R Muž romant [27987] Re: scipper
Já za sebe zůstávám u původního doporučení, uvidíš co na to ostatní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:16 scipper Re: romant
vcera to mel jen zakaleny (jako kdyz koupite "starou" rybu) Ted ma pes cele oci slizovy vacek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2012 19:05 R Muž romant [27987] Re: scipper
Použil bych něco univerzálnějšího a to třeba eSHa 2000, nebo třeba jenom obyč. Acriflavin, prostě něco protiplísňového. Jak to oko vypadá, je zabarvenej jenom povrch, nebo celý oko je mléčný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 19:02 scipper Re: romant
jo fotku nemam jak nahrat :o(
vodu menime hodne vzduchujem, to ho donutilo k pohybu.... jen nevim co pripadne koupit za leky, ve vetsine akvashopu/zooshopu pracujou telata....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:46 R Muž romant [27987] Re: scipper
Častá výměna vody, jako první opatření. Chtělo by to fotku, jak to oko vlastně vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:45 scipper – vyskocil.....
ahoj vsem, v nedeli se jednomu nasemu ocelatovi zachtelo na svobodu a nevim jak se to kouzelnikovi malemu (cca 10cm) povedlo, vyskocil.... nasli jsme ho kdyz uz byl celkem suchej,tak pul hodiny byl 100% na sucu :o( no hned jsme zachranovali vcera se rozplaval, jen se mu zakalila ocicka a dnes uz na nich ma takovou vrstvu , vypada to jako plisen... a tak se ptam akvaristi drazi jak mu pomoci aby byl brzy fit???? vypadal, ze neprezije,ale ted se snazi..... poradte prosiiiiim!!!

diky moc.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 19:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dravec
Zkuste mrknout sem: www.aquar.cz/… (48)
EDIT: Případně se proklikejte tímto: www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:04 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
V oku je taky parazit - maly biely hadík, oko je spuchnute. vidiet to po vonkajsom obvode oka. Fakt netusim oco ide. Ci sa to nedostalo z nitenkami, ci mam tu rybku vyhodit alebo dat do akva nejake liecivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 13:24 R Muž romant [27987] Re: dravec
Kde by měl být, nic nevidím, ale třeba blbě koukám.
Edit: To oko je lehce zduřelé, což by mohlo ukazovat na zvýšený koncentrace N látek, takže bych ordinoval vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:36 Muž dravec [72] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, nevie mi niekto poradit co je to za parazit? Prikladam foto, Je to taky "biely cervicek"
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 05:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bobi
No asi nezbude nic jiného než zkusit Tremazol nebo něco podobného se stejnými účnnými látkami... Stále si myslím, že by to mohla být motolice oční, ale mohly by to být i nějaké další cerkárie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 18:18 Muž tajfun1 [222] Re: Bobi
už jste zkoušela ty ATB? zabírají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:27 Bobi Channa bleheri - zákal oka
Ahoj, tak zkoušíme léčit Entizolem, ale nejsou vidět žádné výsledky. Je to asi pátý nebo šestý den. Vždycky se zdá, že to je lepší, ale během dne se to opět zhorší. Celkově to vypadá, že to je horší než předtím. U jedné channy je ten zákal více intenzivní. Problém je v tom, že ty channy vůbec nechtějí žrát. Jak jsme je léčili tím Bactopurem, tak nežraly přes týden. Tak jsme je hodili zpět do velkého akvária a nažraly se hnedka. Nějak tu karanténu špatně snáší. Ani se jim nedivím, je to fakt malý akvárko... Ten entizol jsme dávali už dvakrát. Dali jsme dávku, třetí den vyměnili vodu a dali ho znova. Podle dávkování na terčovce fakt nevím... Všude se píše něco jinýho. Jinak ryby jsou stále jinak v pořádku, plavou, nejsou apatické, ale v té karankténě se zaboha nenažerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:24 R Muž romant [27987] Re: Bobi
Jak dávkovat Entizol je popsáno v tomto článku, dole. Tuším, že existují tabelty různých gramáží, tak pozor na přepočty. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:02 Bobi Channa bleheri - zákal oka
Ahoj pánové. Tak se zdá, že Bactopur je skutečně na naše problémy krátký. Takže máme nasadit Entizol? Dnes je čtvrtý den léčení s Bactopurem. Tak máme zítra vyměnit vodu a dát Entizol? Jak ho dávkujete, my jsem vždycky dávali 1 na 50 litrů. A netušíte, za jako dlouho by měl zabrat? Přemýšlím, jestli k těm dvoum channám mám strčit i tu třetí, které sice nic není, ale byla s nimi dlouho v karanténě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bobi
Třeba ten. Já jej používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:18 Bobi Re: LiborSprysl
Takže třeba Entizol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 12:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bobi
Léčiva na vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:55 Bobi Channa bleheri - zákal oka
Fotka k příspěvku Ještě tady je jedna fotka, nešla mi předtím vložit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:44 R Muž romant [27987] Re: Bobi
Pokud zabírá ten bactopur, tak to je jenom dobře a až budou čistý, tak bych je už na nic jinýho neléčil a jenom jim dopřál nějakou rekonvalescenční kůru v častěji měněný vodě. Huminy, třísloviny, něco málo rašelinovýho výluhu, olšový šištičky, listy mandlovníku atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:13 Bobi – Channa bleheri - zákal oka
Dobře pánové, nějak nevím, co si z toho mám vzít. Co ti bičíkovci? Proč by to měli být oni? Čím to vyléčím, jak poznám další příznaky, prosím? Jinak channy už vypadají skoro ok. Předtím, jak jsme je lěčili tou eSHou 2000, jsme je měli v karanténě všechny 3, a ta třetí to nemá, i když tam s nima byla dost dlouho společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:15 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já to moc dobře vím. Jenom mě to přišlo jako důležitý a pro vnímavého čtenáře zajímavý poznatek, neb jak jsem napsal, ne každý ví, že ten projev přítomnosti bičíkovců může být i takovýto. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: To, je přesně ta odpověď, kterou jsem z tebe chtěl vymáčknout. :) To slovní spojení "úplně zdravých", to je to oč tu běží, protože si myslím, že to zase tak moc lidí neví a jak známo, správná diagnóza, polovina úspěchu. X-)
Ale já jsem s tím začal hned v úvodu debaty o chanách...takže nebylo třeba mačkat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 17:00 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
To, je přesně ta odpověď, kterou jsem z tebe chtěl vymáčknout. :) To slovní spojení "úplně zdravých", to je to oč tu běží, protože si myslím, že to zase tak moc lidí neví a jak známo, správná diagnóza, polovina úspěchu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Zdá se, že jsi mířil přesně. Máš nějakou zkušenost s tím, že se bičíkovci neprojeví prozatím jinak, než tím okem? Mám na mysli onu vžitou představu, že když to jsou bičíkovci musí bejt ryba pohublá, nežere atd.
Inu viděl jsem to již na stovkách "úplně zdravých" velkých cichlid... Výrazně na to trpí třeba oceláti, herosi, ale i velcí kanci, ale skaláry. A to všechno mi v nádržích již plavalo...Začíná to drobnými dirkami nad postranní čárou, hodně drobnými...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:54 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Zdá se, že jsi mířil přesně. Máš nějakou zkušenost s tím, že se bičíkovci neprojeví prozatím jinak, než tím okem? Mám na mysli onu vžitou představu, že když to jsou bičíkovci musí bejt ryba pohublá, nežere atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 16:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bobi
Zdá se, jako když slepnou...což asi ne. Ale já bych asi fakt hledal nějaké bičíkovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 14:09 Bobi Channa bleheri - zákal oka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady jsou fotky, sice nic moc, ale aspoň něco. Máme je v karanténě, kdybychom léčili ve velkým akvárku, nedoplatili bychom se...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:56 R Muž romant [27987] Re: Bobi
Teď nebudu věštit, jenom snad věcná poznámka, po tom použití bactopuru bude načatá bilogická rovnováha, takže bych intenzivněji měnil vodu, nebo třeba podpořil bakteriotvorbu použitím nějakého přípravku, nabízí se třeba Nitrivec. Tedy pokud je to léčení prováděno ve společným akváriu a ne v nějaký karenténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:52 Bobi Channa bleheri - zákal oka
No, tak koukám, že variant je mnoho. Fotku zkusíme dodat, ale od včerejška se to po tom bactopuru váždě dost zlepšilo. Jo a ryby se o nic neotírají, jsou úplně v pohodě, jen mají ty oči. No obě channy mají zakalené obě oči, jestli to něčemu pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 12:33 - Re: host
Ja by som to na motolice netipoval.Potrebujú dvoch medzihostiteľov a do tela sa dostávajú cez kožu a žiabre rýb.V tele sa potom dostávajú pod oko kde ho z vnútra napádajú.Ak by to boli motolice,pravdepodobne by najskôr bola zasiahnutá šošovka.Viď.priložený link people.emich.edu/… .V prípade motolíc sa často ryby obtierajú.Jej sa inak správajú normálne.Sekla by fotka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5763-zakal-oka?od=51