Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal oka

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zákal oka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 22:19 Žena Lipiňák [0] – Zákal časti oka
Ahoj. U jedné samice neonky obecně a 3 samic Teter císařských jsem zjistil šedou skvrnu uprostřed černé zorničky, není to přes celé oko. Jiná neonka má už 2 týdny vyboulené jedno oko, šedý flek nemá, to jsem myslel že může být z šarvátky, když ostatní nic nemají, teď nevím. Všichni jsou stejně barevné a aktivní jako ostatní. Vzhledem k tomu nelze vyfotit. Dnes jsem aplikoval první den exit + esha 2000. Co myslíte že to je a pomůže to? Důvodem může být oslabenost z důvodu dlouhodobě nízké teploty - 19 st. Už topím. Díky Aleš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2021 15:55 R Muž afc1886 [14655] Re: Martin
Jenom tipuji ale řekl bych, že problém bude v kvalitě prostředí, kde jsou ty ryby. Zdá se mi že přerostli tvůj objem. Jak je to akvárium velké, jak probíhá údržba, jaký je filtr, jaké rostliny atd.. Ideální by bylo vytvořit tu registraci, ale jestli nechceš, tak sem dej aspoň fotku celého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 12:44 Martin Zakal oka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zde je foto..pomůžete..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2021 15:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Martin
Chce to více informací o akváriu, ideálně se zde zaregistrovat a založit prezentaci akvária. V nejhorším případě pomůže aspoň fotka akvária a postižené rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2021 15:08 Martin – Zakal oka
Ahoj mam 4 Ancistrusaky...ted se udelal zakal v oku ..jako by takový šlem ..po vymenení vody a přidání uv svetla..pomůžete prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2021 18:52 mira65 Re: romant
Oko se během čtyř hodin podstatně lepší, samice se chce třít a doráží na samce,kterýmu se asi nechce, kdo ví co tam tvořili. Má vylezlé kladýlko. Jinak ty dva páry se střídavě třou cca po 14 dnech. Díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 16:46 R Muž romant [27982] Re: mira65
Jestli je to jenom na jednom oku, tak bych to viděl jako následek nějaké šarvátky. Vyměnil bych vodu a aplikoval eSHu 2000. Pokud by to bylo podobný na obou očích, mohlo by se jednat o motolice, zdůrazňuji, mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2021 15:34 mira65 – skalára částečný zákal oka
Fotka k příspěvku Skalára částečný zákal oka, kolem tlamy jakoby odřeniny, ploutev u žábry na koncích mírně rozpadlá, stav ze dne na den, akva zaběhlé jeden rok. Připadá mi to jako po bitce, jsou tam dva páry a pořád bojují mezi sebou. Přikládám foto. Můžete dát prosím někdo typ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2021 16:59 Muž pe-ry [2] – skalára
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nevíte prosím co má ta skalára v oku,taková bílá koule,je vitální,žere,plave,bojuje s ostatníma skalárama
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 00:16 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Wanderer
Na snímcích je jedna tatáž ryba,focená v odlišném úhlu.pokud se pletu,tak se omlouvám. ;-)Ten rozmaz vlevé spodní části,do toho nepočítám,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 21:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Akva
S největší pravděpodobností nezaběhnuté akvárium a nevhodné podmínky. Doporučuji se zaregistrovat a začít studovat všechny doručené odkazy pro začátečníky. Mezitím měnit v akváriu cca 1/3 vody a podle toho mála z fotek, začít shánět rostlinky. Jestli to jsou první ryby do nového akvária, tak karantény netřeba.

A nějak mi nesedí ty počty rybek. Koupený pár, dvě už byly špatné v obchodě, jedna chcípla a na fotkách jsou zase minimálně dvě. Takže i pravdivě vyplněná prezentace by pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 15:15 Akva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Chtěla bych se poradit.. Mám nově založené akvárko dva týdny (jsem úplný začátečník). Koupila jsem si pár pavích oček. Dvě se chovaly divně už ve zverimexu a jedna z nich mi již zemřela, ale důsledek nevím, nejspíš vyhladověla, protože skoro nejedla (řekla bych, že byly ze stejného vrhu). No a druhá rybka má jedno očko divné. Je malinko vypouklé a bílé. I celá rybka se zbarvila před pár dny dožluta. Nemám akvárko, kde bych ji mohla mít v karanténě.. Nevím, co s ní je, ale bojím se o ní a prosím vás o radu. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 13:14 Muž Lister [169] – Náhle vzniklý zákal oka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni.

Prosím o názor. Dosud zdravá rybka, aktivní, nikdy nebyl nějaký problém. Před 2 dny jsem si všiml zakalení oka (a muselo to vzniknout rychle, rybky pravidelně pozoruji při krmení). Je to jednostranně a vypadá to jako zákal samotné rohovky nebo čočky (mají ryby čočku?). Okolí je v pořádku a kůže na těle také. Rybka se chová normálně, plave i v prostoru a s orientací nemá problém. Žere.

Je to rybka z Pandikova. Údržba pravidelná. Před měsícem jsem z hnojení vypustil N, protože ho v akva bylo zbytečné moc - cca 50. Ostatní rybky jsou v pořádku.

Nějak to řešit? Mohla by to být infekce nebo jen degenerativní postižení oka? Druhé oko je v pořádku.

Dva dny dávkuju doporučenou dávku Esha 2000. Stav je stejný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 17:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Yasmine88
No, chudáci skaláry. To z těch prcků vyrostly asi podražené ryby, ne?
Vzhledem k tomu, že je to tak malá nádrž, tak si myslím, že i ty týdenní výměny vody jsou málo. Podle mě by to chtělo častěji. A samozřejmě, co nejdřív větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2019 13:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Yasmine88
Tak ty ryby rostou a toho bordelu co produkujou přibývá. Proto tak vysoké NO3. Při takovém přerybnění nezbyde než měnit vodu každý týden a přidat ty rychlerostoucí rostliny. Jestli chceš zachovat stávající osádku, tak to chce větší nádrž. Nebo zredukuj posádku na únosnou úroveň. Že je nádrž malá, to víš už dlouho. Ale to těm rybám v jejich situaci moc nepomůže, že to víš, když s tím nic neuděláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 13:42 Žena Yasmine88 [0] Re: Anthrax
Ano,pravdou je,ze ten par odchoval 5 mladych,kt.budu mat v marci rok a su tam s nimi,nedokazala som sa ich vzdat,je to moj prvy odchov.Z inych ryb je tam jeden ten sumcek,2 botie a sekavec.Vodu teraz menim raz za dva tyzdne.NO3 je zvysene na 50mg.Caka ma stahovanie a preto som im este nedoriesila vacsie akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 13:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Yasmine88
Ahoj, to by chtělo nějaký info o nádrži. Z té neaktualizované lze vyčíst: „Raz za 3 týždne výmena 1/2 vody“. Tam může být problém. Velké ryby na malém prostoru (v 86 l!?) a absence rychlerostoucích rostlin. Takže vysoké dusíkaté látky, bordelvoda. To bych tipoval. Máš nějaké testy na NO2, NO3?
Třeba už to máš jinak ale zatím nezbývá než usuzovat z dostupných informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 13:03 Žena Yasmine88 [0] – Skalare
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,viete mi,prosim,pomoct,co toto moze byt za chorobu?Snazila som sa liecit esha 2000,aj solou,ale nepomaha nic.Pred dvomi mesiacmi mi na rozpad plutiev odisli 4 sumceky sklovite,ostal len jeden.Samica to ma uz dlhsie na oku a cierny samec asi tyzden.Dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:01 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Blue neon acara
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes po rozsvícení jsem zpozoroval zákal na kousku oka, zároveň přes noc nakladla jikry. Slepá na něj není, hlídá o 106, jako obvykle. Co pro ní mohu udělat? (stáří únor 2016)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 21:06 R Muž ctibum [6870] Re: Palko
Fotka by nebyla?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 20:47 Palko
Zdravím mám vrubozubce už to bude skoro rok kluci jsou čili sem tam se porvou ale co mne dnes znepokojilo po výměně akvária že jeden mnel na jednom oku takovou sedou průhlednou skvrnku na povrchu nevíte jak z tím zatocit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:56 jirka147 Re: Januk17
Děkuju za radu :-)

Mohu se ještě zeptat, z čeho by to mohlo být způsobené? Také mám trochu už strach s další chemií, přece jenom těch léčiv jsem tam dal už opravdu hodně v poslední době. Přisuzoval jsem ten zákal oka právě těm léčivům, popř. soli.

Pokud si ale opravdu myslíte, že je to nejlepší cesta, zkusit ještě tu eshu, tak ji objednám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:43 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: jirka147
Na zakal oka odporucam exit a esha2000 mam tými to liečivami mam overene pri mojich rybkam sa stoho sa vyliecily troch dni. pouzi esha 2000 a exit X-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:34 jirka147 Re: afc1886
Ano, máš pravdu.

Už jsem prezentaci založil, prosím koukněte na to, jestli vás nenapadá, jak těm rybám pomoct :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2018 19:06 R Muž afc1886 [14655] Re: jirka147
Tady máš všechny své dotazy
rybicky.net/forum/14998…
rybicky.net/forum/2787…
rybicky.net/forum/413…
rybicky.net/forum/5763…
Možná by bylo načase založit prezentaci akvária a vyřešit všechno tak nějak pospolu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 17:12 jirka147 – černé oko u čichavce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, mohl by mi někdo z vás poradit? :-(

Dnes jsem zpozoroval u jednoho ze svých čichavců celé černé oko a u druhého čichavce již také takové načernalé. Aktuálně ještě řeším v tom samém akváriu BRP u betty a bylo mi porazeno měnit každý den 1/3 vody a před 2 dni jsem také lehce akvo zasolil (polév. lž. na 50l). Také jsem si do akva zanesl pár pijavek, které občas na rybách parazitují (plánuji je vyhubit rakem zakrslým).

Je mu možno nějak pomoct? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 22:20 Dáša Re: Jarry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárko čisté,parmička už bašti, pohybuje se s ostatními parmičkami. Stále má však trochu šedivé za okem. Přidala jsem eSHa Optima. Snad už bude vše OK
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 11:11 Dáša Re: Jarry
Díky za odpověď. Opravdu parmičce nechci ublížit. Myslím, že by z akvárka klidně vyskočila a to by byl asi její konec.
Zrovna jsem přidala 2 fotky. Rybiček mám bohužel v akvárku dost. Bohužel se mi hodně namnožili Platy Spitz, které jsem vždy chtěla. Kromě nich mám neonky, nějaké pancéřníčky - 3 a jednoho Krunýřovce. Akvárko je na 126 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 11:05 Muž Jarry [1433] Re: Dáša
O lovení parmiček černopruhých se toho dočteš spoustu, není to sranda:-) Já jsem z akvária dostával 3 kusy skoro 2 týdny - zkoušel jsem pasti (tak jsem dostal 2), více síťek, poslední jsem chytil víceméně náhodou, ale trvalo to. Dostaly se tak u mě na seznam ryb (společně s ancistrusem), které už mi nesmí do žádného akvária.
Jinak fotky nejlépe do prezentace akvária, kterou si tu můžeš zřídit. Bude pro ostatní mnohem jednodušší ti poradit, když tam uvedeš co nejvíc pravdivých údajů.

Ty parmičky bych tedy každopádně někomu dal všechny, to akvárium je pro ně malé podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 10:59 Dáša Re: Wanderer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera večer jsem po zhasnutí akvárka (půl hodiny ve tmě), rožnula v pokoji a parmička vystřelila okamžitě jak divá, rána do akvárka či kam. Hned se pak zklidnila. Ostatní ryby už pospávaly. Takže opravdu nevím, jak odlovit. Stále mám nachystané druhé akvárium, ale nechytnu ji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2018 09:53 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Jestli chceš odpověď, tak podle mě tu rybu akorát zbytečně trápíš a koleduješ si o problémy s dalšíma rybama. Místo plavání kolmo, teď leží na dně. Takže za mě stále ten mrazák a zřídit prezentaci. Ostatní ryby k tomu třeba mají taky našlápnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 21:09 Dáša Re: Dáša
Dnes je na tom parmička líp,uzma zájem i o potravu. Stále však hodně odpočívá,už v leže na zemi.Teplota 27°C.Po včerejšim přídavku soli,bych chtěla zítra opět odkalit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:55 Dáša Re: Wanderer
Zkusím,ale bude to fuška!
EDIT- Zatím jsem vodu jen přisolila a trochu zvedla teplotu - na 27°C. Ale asi to má být víc, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Zkus to v noci, třeba hodinu po zhasnutí akvária. Po rozsvícení jsou cca 10 min ryby zmatené a dají se dobře chytnout. Jestli, ale pořád plave kolmo, tak to asi lepší nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 22:21 Dáša Re: Wanderer
Parmičku nemůžu ani chytit. Zkoušela jsem to,že ji přendám do druhé nádrže,ale nejde to. Byla by schopná i vyskočit. Je strašné rychlá. Jinak se mi dnes zdá,že je na tom líp. Ty výrůstky, či co to bylo, jsou pryč. Jen okolí oka a oko je šedivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2018 14:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dáša
Jestli se chová, jak píšeš, tak bych to viděl na zmrazení případně jiný humánní způsob usmrcení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 14:17 Dáša – Šedé oko a okolí, výrůstky pod nim
Fotka k příspěvku Prosím,mohl by mi někdo poradit? Mám ve společném akvariu parmičku černopruhou,nyní má šedivé oko a okolí,pod jakési divné výrůstky. Nechce žrát,spíš se schovává,případně leží mezi rostlinami kolmo vzhůru. Ostatní rybky v pohodě. Bohužel měla jsem akvárko ve špatném stavu (dovolené,vedra). Nyní jsem už 2x vyměnila třetinu vody. V akvariu jsou neonky, platy Spitz,panceřníčci,krunýřovec; rovněž je zarostlé rostlinami a mám v něm i dřevo. Díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2018 09:12 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky
Jedna akara ma na jednom oku biely zákal včera ju nemala dnes ráno som si pozoroval ma biely zákal na oku. teplotu som už zvýšil :-( sad
EDIT- dam pripravok este esha2000 a potom exit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:17 Muž MichalF [0] Re: RE5PEK7
Údržba je každý týždeň pravidelne, chová sa normálne žiadne známky choroby, ma to napuchnuté v strede biela ako keby hrčka , akurát idem robiť údržbu tak skúsim dať tú soľ . Vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 12:09 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: MichalF
Má to oko nateklé? Jak se ta ryba chová? Má bíle jen to jedno oko a nic jiného?

Patrně se jí tam dostaly bakterie v důsledku poranění. Léčit můžeš zpočátku kuchyňskou solí bez jódu (polévková lžíce/50l vody). Až kdyby to nezabralo, tak se dají nasadit větší driáky.
Máš akvárium jinak v dobré kondici, nebo jsi se teď moc k údržbě nedostal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 10:27 Muž MichalF [0] – Biele oko
Fotka k příspěvku Prosím o radu, dnes som si všimol biele oko na samici aterinky, včera sa trošku pochytila s akarami pri kŕmení tak neviem či to mohlo byť z toho, ako to vyliečiť.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:54 Lenka – Motolice?
Fotka k příspěvku Zdravím, mohla bych někoho poprosit o upřesnění, jestli se jedná o oční motolici? Rybka má tečku na obou očích a při přímém pohledu to z oka jakoby vystupuje. Děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 20:33 destroyerR6 Re: destroyerR6
Tak už je to 10 dní a žádná změna. Ani zlepšení, ani zhoršení. Asi to risknu a přesunu je všechny do většího. Pokud by se časem vyskytla kalamita, tak to tady napíšu jako varování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 17:32 destroyerR6 Re: romant
No, zdá se dneska trochu lepší, ale aby to nebylo zase jen moje přání. Vypouklé nejsou, aktivní je, rejdí po listech a ohryzává řasy. Ale zdá se mi trochu pomalejší a většinou je mimo ostatní dvě parmičky. Ty rejdí po akva, navzájem se pošťuchují, ale tu třetí musím většinou hledat někde jinde. Pokud by to byla začínající diplostomóza, tak jsem se nikde nedočetl, nakolik je infekční (jestli se rybky můžou nakazit od mezihostitele)a jak dlouho trvá, než se projeví u ostatních rybek. O ty prcky a zbylé parmičky bych opravdu nechtěl přijít (ani o tuhle samozřejmě). Takže zatím nic nedělat a pozorovat? A co pokud by se zhoršovala? Existuje nějaká léčba nebo je to konec? Dohledal jsem jen zmínku o přípravku proti parazitům Praziquantel, ale to ani nevím, kde bych sháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 17:16 R Muž romant [27982] Re: destroyerR6
Jak vypadá dnes? Stále stejný stav? Nepozoruješ nějaké zlepšení? Ono by to mohlo být tím transportem, tedy jak se melou v sáčku, klidně se ty oči můžou poranit. Ryba se straní, nestraní, žere, nežere, to oko je jenom jakoby povrchoévě zakalený a nebo je to tzv. celoprofilové? Nejsou ty oči viditelně vystouplý? Ptám se, protože ty jsi ten pozorovatel a i když jsi dal nějakou fotku, ne vždy je vše na první pohled zřejmé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 16:29 destroyerR6 – Zakalené oči - Crossocheilus siamensis
Fotka k příspěvku Včera jsem se zeptal ve vlákně "karanténa", jak mám postupovat při podezření na bičíkovce zhoubného v karanténě. Nevím jestli to vlákno ještě někdo sleduje, tak zkouším zde. Ještě jsem se dočetl o diplostomóze, což by asi více odpovídalo. Pak ale nevím co s ní. Přikládám foto, kde je vpravo ta nemocná a vlevo pro porovnání dvě zdravé. Ty oči má obě stejně zakalené. Nerad bych přišel o ostatní parmičky a pancéřníčky. Předem díky za jakékoliv rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.12.2013 19:39 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: cezarmilan
Ona i ta tvoje sůl je chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:28 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
Pozor na to, účinnost, či neúčinnost to je jiná kapitola. Stejně tak jako doba, jde kupředu i vývoj onemocnění a v současnosti, kdy ryby cestují přes půlku světa se klidně stane, že ne vždy eSHa zafunguje na nějakou tu exotičtější chorobu, kmen krupičky apod. To proč jsem se do tebe pustil, bylo hlavně na základě, že jsi napsal o hnusné chemii, což je ta nepravda, kterou jsem kritizoval. Chemie to je, ale jedna z nejméně nebezpečných. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Rovnaký počet ako spokojných je i nespokojných, (iné a aj zahraničné fóra)Má rovnaký účinok ako aj nemá. Nebudem sa prieť, je na každom z nás jeho použitie. Netreba sa mi ani niekoho spytovať. Prajem každému, aby ho nikdy používať nemusel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 15:15 Muž Robo [45] Re: cezarmilan
Jak píše romant. Esha exit + 2000 jsou osvědčené produkty. Kdyby tomu tak nebylo tak je tady spousta akvaristu nedoporučovala. Zeptej se zdejšího osvědčeného akvaristy sida na produkty Esha a myslim že tě vyvede z omylu

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5763