Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Anubias - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:31 Muž Jurasek [137]
já mám Anubias Cofeifoila (asi to není dobře napsané) od Aqua-Daho. Byl krásně vzrostlý, ujal se mi bez problémů. Na jedné rostlině navíc vyrůstaly dva další. Odlomil jsem je a zasadil a daří se jim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 16:27 petak
Ahojky H.CH.S. Tak já osobně objednávám u agroholding a prodavač v akvaristice kam jedině chodím nakupovat ryby a rostlinky objednává takě odtamtud.zrovna dnes jsem si tam koupil anubias veliký a silný a měl jich tam docela dost.ještě tam zajedu dokud jsou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 18:09 H.CH.S. – ANUBIAS
Ahoj, plánuji koupit několi těchto rostlinek, tak bych se Vás chtěl zeptat, jestli máte lepší zkušenosti s nákupem Anubiasů u Agroholdingu, nebo Aqua-daha. Jde mi o to, jaká firma posílá větší, silnější a vitálnější rostlinky.
Za Vaše zkušenosti moc a moc děkuji. H.CH.S. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:22 Sidonius
Tenhle byl hodně pěkný - včetně kusu dřeva, kterým dokonale prorostl a trsu hnědovky, která byla taky vrostlá... :-)
50-60 listů anubias, 10-15 hnědovka... Dal jsem to "dílo" levně - zavazelo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:18 Muž isamik [180]
Ano 8e je 8 euro, zrovna v tropice to nebylo, myslim nejaky francouzsky web. No hvezda na burzach byt tedy zrovinka nemusim :-D. Hmm to musel byt slusny "trsicek" :-D. Jeste zkusim pohledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:15 Sidonius
Kde ho sehnat? Nejspíš v Tropice. :)
8e jako 8 Euro? To jde, ne? Za pár let se vám to na oplégrech vrátí. Na burzách budete hvězda! ;-) Já se nedávno zbavil trsu obyčejného "nany" za skoro 18 Euro! :-D
(Tohohle liliputa, bohužel, nemám... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:02 Muž isamik [180]
Dekuju Side :-) a jeste kde ho sehnat :) (zahledl jsem ho nekde za 8e) nemate nejaky ve sve sbirce :-D?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 19:51 Sidonius
Jde o kultivar, výška: 3-5 cm, šířka: 5-10+ cm, požadavky na světlo: velmi malé až velké, teplota: 20-30°C, tolerance k tvrdosti: velmi měkká až velmi tvrdá voda, tolerance k pH: 6-8, rychlost růstu: velmi pomalá, pěstování: jednoduché.
Jde o mutaci kultury z pěstírny akvarijních rostlin Oriental v Singapuru. Roste velmi pomalu a může být těžké udržet jej v dobrém růstu. Je nejdekorativnější na kameni nebo kořenu a jako jiné anubiasy může k nim být přivázán silonovým vlascem, dokud nepřiroste. Specialita pro miniaturní krajinky v malých akváriích.
Zdroj a další info: www.tropica.com :-)
(Případné rozpory v uvedeném textu reklamujte u fy. Tropica.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 17:49 Muž isamik [180]
Ano mel by to byt jeste mensi druh nez anubias barteri var. nana. I ja vlastnim jeden nana :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 17:46 Muž Nik [191]
Anubias Barteri var. Nana mám. To "Petite" je nějaká specialitka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 15:07 Muž isamik [180] – Anubias barteri var. nana "petite"
Nevlastnite nekdo Anubias Barteri var. Nana 'petite'? Rad bych kousek za nejakou tu rozumnou cenu :-). U agroholdingu, rataje, daha ani Horanek ho v nabidce ho nemaji. Pripadne porovnani o kolik mensi je nez nana jak na vysku tak velikosti listu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2006 22:17 Sidonius Re: Zoo
Zatím jsem se setkal pouze s názory, že poškození kořenů, (větší!, např. zastřižením), anubiasu vadí. Neměl jsem potřebu testovat pravdivost tohoto tvrzení - s kořeny anubiasu zacházím s citem.:-)
A jak dlouho nebo kolik jedovatých látek poškozený anubias vylučuje, to netuším...
Co ale odzkoušeno mám - když jsem nucen čas od času odstranit některé odumírající listy anubiasu, jak rybky, tak např. krevetky a šneci se nijak divně netváří... Určitě bude hrát svou roli i koncentrace případných jedovatých látek, závislá od velikosti nádrže a míry poškození rostliny.
(Takže rozmixovat vzrostlou rostlinu anubiasu a vzniklou hmotu nalít do akva o obsahu řekněme 10 l, nebude dvakrát rozumným počinem!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 22:02 zoo – jako jed
a vadi mu zastrizeni korenu?

jak dlouho po poskozeni uvolnuje ty jedovaty latky a komu vsemu to vadi?

diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 8 ...... [9]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13224x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5275-anubias-pestovani-sazeni?od=401